Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) deadelon válasza Male (#17349) üzenetére


deadelon
aktív tag

Irj a Daikin-nek.Lehet,hogy következő fórum hozzászólásod Oszakából vagy Kiotóból írod!!

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17352) DeFranco válasza Male (#17349) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kapcsold át ventillátorra. tada.wav

- oszakü hedkóterü -

(#17353) qnadam


qnadam
veterán

retró :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17354) Zeki válasza qnadam (#17353) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem kellett belezavarodni, hogy mi mire való. :)

(#17355) krx21 válasza flav (#17344) üzenetére


krx21
nagyúr

34 fokos szobát le tudtál hűteni 23 fokra??? :F

(#17356) baturhorka


baturhorka
újonc

Sziasztok! Nekem Polar klímám van, idén lett felszerelve. Kicsit hangos, de jól hűt. Viszont a páratartalom ma kint 20 %, bent 54 %. Ez normális? Úgy tudtam, hogy fordítva kellene lennie.

(#17357) krx21 válasza baturhorka (#17356) üzenetére


krx21
nagyúr

Kérdés hol, mivel méred...

(#17358) flav válasza krx21 (#17355) üzenetére


flav
csendes tag

Szerintem ha nem lenne leszigetelve a ház, max egy helységet tudnék lehűteni,vagy menne maximumon egész nap a klíma és azzal egy elfogadható hőmérsékletet tudnék csinálni a házban,de nem 23 fokot az biztos... Legalábbis egy klímával nem menne,kettő kellene akkor ide hozzám... Ha panelben laknék,mint apósék oda kettő kellene...

[ Szerkesztve ]

(#17359) krx21 válasza flav (#17358) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért kérdeztem, mert ahhoz kell méretezni rendesen...

(#17360) baturhorka válasza krx21 (#17357) üzenetére


baturhorka
újonc

Tescos időjárás állomás.

(#17361) flav


flav
csendes tag

Igen,sok mindentől függ... Mennyi nm2,benapozás,szigetelés,mennyi tv/számítógép,ember stb termeli a meleget,épület elosztása stb... Én is úgy indultam először lesz csak egy klíma a nappaliban,majd később lesz a szobákban is,de meglepődtem hogy mennyire jól működik így is...

(#17362) z123456z válasza baturhorka (#17356) üzenetére


z123456z
őstag

Relatív páratartalmat mér. Ha a levegő abszolút nedvességtartalma x, és növeljük a levegő hőmérsékletét, a relatív páratartalom csökken. Vagy valami ilyesmi.

(#17363) krx21 válasza baturhorka (#17360) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát az nem ez műszer eleve... Nekem is van vagy 3, mind mást mutat mindig. :N

(#17364) Male válasza deadelon (#17351) üzenetére


Male
nagyúr

Fujitsum van, nekik írom :)

DeFranco: Az szintén egy rakás gombnyomás, mert körbe lépkedős (legalábbis az enyém), és közben a hűtés-fűtés között is váltok. Persze tudom, lefoghatom a távirányítón a led-et, de így 2017-ben nehogy már így kelljen valamit használni...

(#17365) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho mindenkinek!

Lenne egy kérdésem a klíma működésének elvével kapcsolatban.
Egyik kolléga mondta hogy a klímája nem bírja lehűteni a szobát 23 fokra. Erre azt ajánlottam hogy vegye le 22 fokra, mert akkor gondolom tovább hűt, és jobb lesz, vagy legalábbis hidegebb.
Ő azt mondja hogy ez nem igy van, mert 24en az igazi, ugyanis addig le bírja hűteni, és állítása szerint ha 22-re veszi le, akkor emelkedik a hőmérséklet.
Létezik ilyen?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#17366) DeFranco válasza Male (#17364) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én nem vagyok benne biztos, hogy nem csinálja meg a lépkedést akkor is ha lefogod a ledet (mint ahogy megcsinálja akkor ha pl. távirányítóval elviszed A állásba, aztán wifin B állásba, és távirányítóval kapcsolnád C-be... ekkor visszamegy A-ra, és onnan C-re)

ez tényleg egy barom dolog, nem is értem, hogy miért így kellett megcsinálni a távirányítót meg miért így kellett leprogramozni, szívem szerint csak telefonos appal használnám, de az meg körülményes.

ez egy negatívum. de amúgy nem kell túlparázni, szerintem csak van benne egy "kuplung" ami az ilyen ventillátor-automata-párátlanítás-hűtés meg hűtés-fűtés-ventillátor körökön nem kapcsolja ténylegesen a kompresszort háromszor át, hanem van egy X másodperces warmupja, amíg nem csinál semmit, hanem várja a következő lépést, ha van.

legalább is nagyon remélem.

(#17367) krx21 válasza Sirandrish (#17365) üzenetére


krx21
nagyúr

Nincs ilyen.

(#17368) Sirandrish válasza krx21 (#17367) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szóval ha 22-re vagy épp 21re veszi le akkor mindig hűvösebb lesz mint ha 23on vagy épp 24en lenne?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#17369) krx21 válasza Sirandrish (#17368) üzenetére


krx21
nagyúr

Gyakorlatilag igen, de azért igen hamar nem megy tovább, mert a szobát nem tudja tovább hűteni, mert a teljesítmény adott...
Ha például csak 25 fokra tudja lehűteni maxon, adott nyári melegben, akkor hiába teszed 20-19-18 fokra, akkor is csak maxon megy, a szoba nem tud tovább hűlni...
A további hűteshez javítani kell a szoba szigetelését és vagy nagyobb klímát kell venni..

[ Szerkesztve ]

(#17370) lazac_


lazac_
tag

Használ valaki párásítót klíma mellé? Egyáltalán van értelme, vagy a klíma úgyis erősebb? (25%-ot mutat nálunk az időjárásállomás, és tényleg száraz a levegő)

(#17371) Sirandrish válasza krx21 (#17369) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jó persze, az világos, csak azt nem akartam elhinni hogy ha magasabbra teszi a fokot, akkor az úgy hidegebb..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#17372) Feriboy2 válasza Male (#17364) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

arra a pár tizedmásodperce nem fog bekapcsolni a fűtés amíg átlépteted a távirányítón. van késleltetés

(#17373) DeFranco válasza lazac_ (#17370) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem használunk de kellene, mert nálunk is száraz a levegő. a klíma biztos erősebb a párásítónál, kivezeti a párát, de addig a levegőben kering, ami neked dolgozik. plusz a bútorok, burkolatok is be tudnak tárazni.

(#17374) Male válasza DeFranco (#17366) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, elképzelhető ez is.

Igen, lehetséges, sőt valószínű, ahogy Feriboy2 is írja azóta, hogy ilyenkor nem fordítja meg a kört ha csak átlépkedsz rajta. Viszont akár hogy nézzük, nem ez a gazdaságos... legalábbis szerintem fűtés vagy hűtés üzemmódban egy pause megoldásnál annyit kéne csinálni, hogy a ventit lekapcsolja, a kompresszort pedig visszalassítja minimumra, de nem állítja meg, a pause végén meg először visszakapcsolja a ventit, majd ha a hőcserélő eléri a hőfokot (amennyire normál esetben hűtené/fűtené, mert nyilván túlmegy venti nélkül rajta), akkor kezdi emelni a kompresszor fordulatszámát, és már megy minden ahogy előtte. ...vagy ha egyszerűbbet akarnak, akkor a hőszenzort átmenetileg nem veszi figyelembe, és nem kapcsol csak azért rá, mert kintről épp dől be a hideg/meleg rá. (az utóbbit érem el kb a módszeremmel, hogy hűtés esetén feltolom, fűtés esetén lenyomom a beállított hőfokot a szellőztetés előtt, utána meg vissza).

(#17375) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Bocs, ha offtopic...
Van egy elég régi klímnák, ami most a nagy melegben elkezdett lekapcsolgatni. Kihívtuk a klímást, aki azt mondta, hogy ki kéne tisztítani a kültéri egységet, meg feltölteni gázzal, de ő ezt nem csinálja, mert ő csak az elektronikus problémákkal foglalkozik.
Szóval, az merült föl bennem, hogy ezt a tisztítást esetleg magam is el tudnám végezni, de nem tudom, hogyan fogjak hozzá.
Tudnátok ebben segíteni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#17376) flav válasza Sirandrish (#17368) üzenetére


flav
csendes tag

Szerintem igen! Ha van hőmérőd tedd be a terelő lamellákhoz, tedd mondjuk 24 fokra és hagyd ott egy kis ideig,ezt csináld meg 16 foknál is, látod mennyivel hidegebbet fúj a klíma 16 fokon...

(#17377) flav válasza tvamos (#17375) üzenetére


flav
csendes tag

Nézd, ha gázzal kell feltölteni minden képen kell a szerelő . Én a kültérit slaggal szoktam lemosni kb 2 hetente,nem nagy nyomással leveretem a lamellákat,nagy nyomással szerintem a ventilátort szétverném és a lamellákat is elöl,hátul...beltérit hetente tisztítom a szűrőt és úgyszintén a lamellákat befújom egy fertőtlenítővel... De ha rám hallgatsz,mindenképpen normális szerelőt hívj, ne azt aki volt,gondolom nincs papírja,gázzal nem foglalkozhat....

(#17378) Zeki válasza Sirandrish (#17365) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet benne valami.
1, alul van méretezve a klíma
2, szökik a gáz
.

Anno sok-sok-sok éve kis suhancként dolgoztam egy csarnokban, ahol az ott lévő "irodában" volt egy stiebel eltron mobil klíma. Na az volt ilyen, nem vehetted 27 fok alá, mert akkor nem bírta, és sokszor leállt. Melegebb lett, mintha hagyod 27 fokon. Mondjuk a palatetős csarnokban amúgy brutál meleg volt.

(#17379) xxxjjjkkk válasza flav (#17377) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Ezzel vigyáznék, mert nekem van egy gyanúm, hogy kevesebben értenek az elektronikához a klímásoknál, mint a gázfeltötéshez. Sok szakmában az elektronikai javítás az a panel csere, pedig lehet csak egy pár száz forintos javítás lenne(nyilván anyagdíjban). Azért nem dobnám ki a számát.

Na most teker a mitsu 1050W fele még nem ment(katalógus szerint azthiszem 1400 a max), tavaly sem. Estére megy csak le 5-600fele. Mondjuk kimegyek és égeti a pofámat a forró szél, hihetetlen.
Előző villanyszla +2500 ez +5000 ez lehet több lesz, (mérő is alátámasztja) , nagyon jó a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17380) tvamos válasza flav (#17377) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szóval ne álljak neki a magas nyomású mosóval, csak simán a slaggal. Oké, úgy lesz.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#17381) Lauda


Lauda
félisten

Nem tudjátok véletlenül, hogy mekkora lehet a maximális távolság a bel és a kültéri között? Nyilván a csőhosszra gondolok. ;)

(#17382) pjen válasza Lauda (#17381) üzenetére


pjen
félisten

A klíma leirásában általában benne van,az enyém 15méter.

(#17383) Feriboy2 válasza Lauda (#17381) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

szintén 15 méter (whirlpool)

(#17384) Lauda válasza pjen (#17382) üzenetére


Lauda
félisten

pjen, Feriboy2

Köszönöm! ;) Amiatt érdeklődtem, mert a kültérit szeretném minél hátrébb elhelyezni. Van elöl egy szoba és egy hátul. Namost a kültérit jó lenne a melléképületek után fedett helyre letenni, hogy egyik szobában se lehessen hallani. Viszont ez a 15 méterbe nem fog beleférni szerintem. Vagy a fal túlsó felére a csepegő részre a szomszéd felől, oda viszont több okból sem szeretném. Na majd még agyalok rajta. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17385) pjen válasza Lauda (#17384) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom milyen klímát veszel,nekem szendvicsben vannak szerelve.30cm tégla+10cm hungarocell,normál fa ablakok.Még sosem hallaöszott be a kültéri hangja,bent is csak a tipikus surrogó venti hang vaná

(#17386) Zeki válasza Lauda (#17384) üzenetére


Zeki
nagyúr

Japán klímáknál mintha 20-25 méter is lehetne... vagy csak bizonyos japán klímáknál? Klímás tudná megmondani.

(#17387) Feriboy2 válasza pjen (#17385) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

nekem is szendvicsbe van, de én hallom a kompresszort :D meg néha ilyen fémes csörgés is hallok.

Lauda: azt hiszem lehet 15 méternél is több, csak akkor több gáz kell bele. érdemes lenne megkérdezni a szerelőt.

(#17388) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

A klíma terelő lapjait (amivel lehet szabályozni hogy jobbra/balra menjen a levegő) hogy lehet állítani? Whirlpool klímánk van. Könyve szerint megfogom és állítom, de ez nagyon nem akar megmoccanni, eltörni meg nem szeretném. Köszönöm.

(#17389) pjen válasza Feriboy2 (#17387) üzenetére


pjen
félisten

Klímája válogatja,hogy milyen hangja van,de lehet telepítési hiba is.

(#17390) Feriboy2 válasza Vesztor87 (#17388) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

nekem is olyan van és tényleg kézzel kell állítani. próbáld meg a tövénél forgatni.

(#17391) diablo1984 válasza Zeki (#17386) üzenetére


diablo1984
veterán

Nekem a daikinra a szerelő 20 métert mondott, mikor kérdeztem tőle, hogy nem gond-e a távolság(nálam 8 méterre van)

(#17392) Csabroncka válasza diablo1984 (#17391) üzenetére


Csabroncka
addikt

Mennyibe fájt így csak a szerelés (8m)?

"in medias res"

(#17393) diablo1984 válasza Csabroncka (#17392) üzenetére


diablo1984
veterán

8m csövezéssel(anyaggal), szereléssel, villany bekötéssel(kismegszakító+bekötés), számlásan 85 ezer Ft.

(#17394) Csabroncka válasza diablo1984 (#17393) üzenetére


Csabroncka
addikt

:R nagyjából erre saccoltam, köszi!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17395) pjen válasza diablo1984 (#17393) üzenetére


pjen
félisten

Nem rossz ár. :)

(#17396) Vesztor87 válasza Feriboy2 (#17390) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Eroltettem, de sikerült, köszi! Picit gagyi az a műanyag, de jó most már 😂

(#17397) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdvözlet!

Szeretnék lassan klímába beruházni, ehhez kérnék segítséget.
Családi ház, inverteres érdekelne, lehetőleg olyan amelynek 1 kültéri egysége van 2 beltéri egysége.
Mivel gondolom elég összetett a dolog, elég lenne megközelítőleg, hogy milyen márkából válasszak, nem szeretném a legdrágábbat, sem a legolcsóbbat, afféle aranyközépútra hajlok mindig. :B
Másik fontos kérdés, hány méterig lehet ezeket csövezni, van ahol kb 10 m -re is szükség lenne, teljesítményvesztés van ilyenkor?

Osaka-t és Gree-t nézegettem eddig, ár/érték arányban eddig dícsérték őket.
Egyik egység az alsó szintre a nappaliba kerülne, alapterület 23,3 m2 (ablakfelület: 5m2 D-DK-DNY -i fekvésű, belmagasság 2,7m)
Második felső szintre középre, 18 m2 (ablakfelület 3m2, D-DK-DNY -i fekvésű, belmagasság 2,5m)
Cél: 23-25 fok hűtés, annál hidegebb szerintem fölösleges.

Arra gondoltam 1 kültéri egység ki tudná szolgálni a 2 beltérit, itt szintén ár/érték arány dominálna, hogy egy nagyobb teljesítményű kültéri az olcsóbb, vagy két kisebb.

Előljáróban ennyi, előre is köszönöm. ;)

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#17398) Lauda válasza Feriboy2 (#17387) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi! ;)

Amit még a mai napig emésztek, hogy hogyan lesz nekem 1KWh befektetett elektromos energiából 3.5KW hőenergiám. Az energiamegmaradás törvénye itt hogy teljesül?

(#17399) Feriboy2 válasza ra^ven (#17397) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

2 kültéri 2 beltérivel olcsóbb, mint 1 kültéri 2 beltérivel.

(#17400) Zeki válasza Lauda (#17398) üzenetére


Zeki
nagyúr

A hűtőgáz a lényeg... bent kiveszi a hőt, kint meg leadja.
Ez nem tisztán elektromos fűtés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.