Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) Zeki válasza F_Peter (#16200) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, ez akkor is vakon tanács.
Ott lesz a szaki, felméri a lehetőségeket, és megmondja a frankót.

(#16202) comer válasza koxx (#16174) üzenetére


comer
csendes tag

165k
mondott a szaki...

(#16203) koxx válasza comer (#16202) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem Daikin is van ennyiért.

(#16204) bigrob válasza bigrob (#16071) üzenetére


bigrob
őstag

Köszönöm a válasz rengeteget.
A fentebb említett Toshiba Mirai klímát visszamondta a klímás mert az elmúlt időben 13-an hívták vissza hogy zörög és valami baja van a kültéri egységnek, úgyhogy egy Gree-t fog hozni.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#16205) F_Peter válasza Zeki (#16201) üzenetére


F_Peter
őstag

Remélem tényleg frankót mond majd és nem azt ami a legtöbb hasznot jelenti neki. ☺️

(#16206) theballa32 válasza pjen (#16147) üzenetére


theballa32
tag

Deresedést nem látok,redőny lent van.16 fokra állítva ,kb 12 fokos levegő jött ki.Nem azt mondom,hogy nem hűt,de azért a 21 fok jó lenne.A másik problémám pedig az,hogy néha szörcsög.Nem érzem azt a nagyon hideg érzetet a befújt levegőnél,mint más klímáknál.Azért akarok a végére járni a dolognak,mert most jönnek átvizsgálni.Karbantartott gépről van szó,évente 2x nézik.Hitachi Klímáról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#16207) Zeki válasza theballa32 (#16206) üzenetére


Zeki
nagyúr

A 12 fokos levegő okés.
Ha ezzel nem tudja lehűteni a szobát, alul van méretezve. Vagy nem csak a szobát hútöd vele.

(#16208) theballa32 válasza Zeki (#16207) üzenetére


theballa32
tag

Az is lehet,hogy kevés neki a 2 óra járatás?Sajnos az ablakok sem szigeteltek,de ezen a redőny segít.Kettő szobát hűt,amit egy boltív választ el.A szoba 45 négyzetméter

[ Szerkesztve ]

(#16209) Zeki válasza theballa32 (#16208) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bakker... nem 2 órát járatjuk! Inverteres klíma. Belövöd a kívánt hőfokra, és hadd menjen!
Csodát nem tud tenni ő sem, ha nem hagyod!

(#16210) theballa32 válasza Zeki (#16209) üzenetére


theballa32
tag

Tudom,csak kb 2 órát vagyok otthon,és nem járatom feleslegesen.Az volt a furcsa,hogy egy pillanat alatt lemegy 23 fokra,és utána megáll hűlés.

(#16211) Quqesz válasza theballa32 (#16206) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha jönnek ellenőrizni nézesd meg a gázmennyiséget is plusszban a rendszerben. Amúgy 45 nm-nél 2 óra nem olyan sok, v állítsd turbóra. Az is lehet még, hogy a hőmérséklet mérője rossz és előbb kapcsol le(23 fokot érzékeli 21-nek). Amúgy ha bekapcsolva hagyod egész napra nem fog az egész nap menni még inverteres esetében sem.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#16212) theballa32 válasza Quqesz (#16211) üzenetére


theballa32
tag

A szörcsögés eléggé zavar,ezért vettem drágább klímát,hogy ne legyenek ilyen dolgok.Mikor bekapcsolom,akkor turbó fokozotaton megy kb 20 percig,majd 2-es fokozaton még kb 2 órát.Egy pillanat alatt 23fok lesz,csak utána áll meg a lehűlés.A szobahőmérő is 23-at mutat,meg a digitális termosztát is.

[ Szerkesztve ]

(#16213) pjen válasza theballa32 (#16212) üzenetére


pjen
félisten

És ha nem 21,hanem 18 fokra állítod?Akkor sem hűt lejebb?

(#16214) krx21 válasza theballa32 (#16212) üzenetére


krx21
nagyúr

És mi evvel a baj???

(#16215) theballa32 válasza pjen (#16213) üzenetére


theballa32
tag

16-ra van állítva

(#16216) jukio


jukio
csendes tag

Sziasztok!

Klímavásárlás előtt állok.
Ezt a két klímát néztem , fűtésre is szeretném használni.

Mitsubishi MSZ/MUZ-DM35VA

Mitsubishi MSZ/MUZ-SF35VE ennek van egy SF35VEH végződő típusa is ami -20 C-ig tud fűteni.

Melyik lenne jobb választás?

Előre is köszönöm.

(#16217) pjen válasza theballa32 (#16215) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk, szörcsögnie sem szabadna.

(#16218) theballa32 válasza pjen (#16217) üzenetére


theballa32
tag

Ma hívtam a klímást,és mondta,hogy ránéznek majd a gázra.Most délben indítottuk el 21fokra állítva és lehúzta annyira,de nem is volt ma meleg.A 10 éves garanciához évente 2x kell megnézetnem a klímát,csak azt nem tudom,ha a gázzal van a baj,akkor arra is vonatkozik ez a gari ,vagy csak a klímára?

(#16219) Male válasza jukio (#16216) üzenetére


Male
nagyúr

Ha az a kizárólagos fűtés, akkor mindenképpen a -20-as verziót vedd ( én többek között ezért is vettem Fujitsu LTCA-t, mert mással itt nem lehet fűteni, tehát a legnagyobb hidegben is mennie kell... -15 alá meg azért benéz néha egy-egy napra a hőfok itt ), ha csak átmeneti időben kiegészítő fűtés, és más érdemi különbség nincs, ami megérné a felárat, akkor a sima is jó.

(#16220) légkondit válasza theballa32 (#16218) üzenetére


légkondit
csendes újonc

A szerelő a szerelésre vállal általában 1 év garanciát. A készülék más tészta, a 10 év a berendezésre vonatkozik. Hacsak nem a gép ereszti a gázt amit kizártnak tartok, akkor peremezési hiba van

(#16221) Mate


Mate
nagyúr

Ma voltam kint az erkélyen és láttam, hogy csöpög a klíma alja.
Utána jártam és nincs eldugulva a cső. Simán arról van szó, hogy a kis műanyag csonk, ami rácsatlakozik a csőre ereszt. Pontosabban van rajta egy szivacsos alátét, az átázik és emiatt csöpög ott is a víz. Másnál fordult már elő ilyen?

(#16222) krx21 válasza Mate (#16221) üzenetére


krx21
nagyúr

Hol van ez? Fotózd már le.

[ Szerkesztve ]

(#16223) Mate válasza krx21 (#16222) üzenetére


Mate
nagyúr

Majd lefotózom. Beltériből a kültéribe van vezetve a víz. A kültéri alján pedig van egy lyuk, ahol elfolyik. Ebbe a lyukba egy szivacsos alátéttel megy bele egy ilyen. Erre pedig megy a cső, ami kivezeti az utcára a vizet. A klíma és a kifolyócső találkozásánál ázik át a szivacsos alátét és emiatt csöpög a víz.

(#16224) pjen válasza Mate (#16223) üzenetére


pjen
félisten

Én a helyedben azt a sárga csonkot kipattintanám,levínném róla a szivacs alátétet.Helyette egy vastag szilikon húrka a peremre és úgy vissza nyomni.Az igazi az lenne ha a küvezető csövet össze tudnád toldani az elfolyóval,anéokül a csöcs nélkül.Szerintem.

(#16225) Mate válasza pjen (#16224) üzenetére


Mate
nagyúr

Tegnap már megcsináltam. Szivacs le, simán a csonk a helyére és körbeszilóztam. Tökéletesen működik. Simán csak nem értem, hogy gyárilag miért így van megoldva. Így átázik az alátét és folyik.

Azt nem tudom, hogy miért a kültéribe vezették be a csövet és onnan tovább, miért nem közvetlenül ki.

(#16226) szucsi2


szucsi2
újonc

Sziasztok! Tanácsot kérnék, egy 3,5 kw-os Cooper&Hunter hűtő/fűtő klímát ajánlanak 180+50 szereléssel együtt. szép halk a kültéri meg a beltéri is.(a szomszédomnál szereltek ilyent nemrég)
Érdemes lehet evvel foglalkozni?

(#16227) alázógyík válasza szucsi2 (#16226) üzenetére


alázógyík
őstag

Ha az Indexes fórumon elmondták neked hogy miért ne válaszd, akkor addig keresel egy fórumot, amíg nem mondja rá valaki az áment?

Vagy csak reklámozni akarod?

[ Szerkesztve ]

(#16228) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
lenne pár kerdésem hozzátok
ajanlatot kapok a következő kombóra
RXG20L2V1B
FTXG20LV1BS
FTXG20LV1BW (2db)
Sajnos semmi hasznalhatot nem talaltam roluk a neten, ezert erdeklődnék hogy:
96m2 kecoba kellene 50,35,20m2 felosztásba el birná ez a szett igy?
milyen kábel és amper kéne a kinti es a benti egysegekhez?
köszi előre is.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16229) szucsi2 válasza alázógyík (#16227) üzenetére


szucsi2
újonc

Köszi a választ.
Csak gondoltam több szem többet lát alapon könnyebb lesz választani.
Üdv. szücsi

(#16230) xxxjjjkkk válasza alázógyík (#16227) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Nezd csak meg, meg a kutyanak is tetszik.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16231) alázógyík válasza xxxjjjkkk (#16230) üzenetére


alázógyík
őstag

:K

Nálunk is van kutya, ő is boldog mikor megy a klíma. :P

(#16232) koxx válasza szucsi2 (#16226) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

180-ért cooper hunter kínai, jó vételnek tűnik.

Ja nem.

(#16233) qnadam válasza Bacusuz (#16228) üzenetére


qnadam
veterán

tájolástól is függ, de egy 2 kW-os szerintem csak a legkisebbe lesz elég, de lehet hogy abba se. 10 amperes biztosíték is esélyesen elég, de 16-os biztosan.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16234) légkondit válasza Bacusuz (#16228) üzenetére


légkondit
csendes újonc

Biztos hogy nem
2 kW, 3,5 kW, 4-5 kW ami neked kell

(#16235) Tigerclaw válasza Mate (#16223) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálam ez a csonk csak a kültériből vezeti el a vizet (elvileg télen) Ami bentről jön kondenzvíz (nyáron), annak a csöve nincs rávezetve a kültéri tálcájára, hanem közvetlenül folyik ki a csőből. Nem tudom, hogy melyik módszer az elfogadott vagy ajánlott a gyártóknál.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16236) Tigerclaw válasza szucsi2 (#16226) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálam vagy 2 hete szerelték a 3,5-es Daikin FTXB35C-t és bruttó 160 + 42-be került kb. 4m csövezéssel, belső kábelcsatornával.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16237) szucsi2 válasza Tigerclaw (#16236) üzenetére


szucsi2
újonc

Ha pesti cég megadnád az elérhetőségüket ?

(#16238) Tigerclaw válasza szucsi2 (#16237) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem pesti, sárospataki.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16239) koxx válasza szucsi2 (#16237) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pesten pannonklíma, fórumról windyt keresd.

(#16240) szucsi2 válasza koxx (#16239) üzenetére


szucsi2
újonc

Köszönöm

(#16241) SeniorTilla válasza Tigerclaw (#16236) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az árukeresőn lévő vásárlói visszajelzések alapján én nem venném meg ezt a daikint

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16242) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Üdv!

Tudnátok ajánlani megbízható beltéri split klíma tisztító emberkét?
köszi

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#16243) ThodEE válasza Bennyboy (#16242) üzenetére


ThodEE
őstag

(#16239) :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#16244) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Klíma normál esetben hány fokos levegőt fúj? A most berakott whirlpool klima után gyanussá vált hogy a kocsiban gyengusz a klíma... 😁

(#16245) pjen válasza Vesztor87 (#16244) üzenetére


pjen
félisten

Kapcsold belső keringésre és hidegebb lesz,

(#16246) DeFranco válasza pjen (#16245) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vagy mondjuk méresse meg hogy mennyi gáz van benne... mert ha elment a gáz, elmegy a kenés is és ha bemaródik a kompresszor az drága muri. 9-10k-ból megmérik, feltöltik és napszemüveg.

én épp ma mértem rá a kocsi klímájára maghőmérővel, hogy hány fokos a kilépő levegő hőmérséklete.

(#16247) pjen válasza DeFranco (#16246) üzenetére


pjen
félisten

Autó klímát még nem szedtem szét,de háztartási hűtőt már igen.Mind a két cső el lett fűrészelve,tehát a gáz ami elakart menni elment.Aztán lefűrészeltem a tetejét,hát majdnem tele volt olajjal.A motor és a gyűszűnyi kompresszor is úszótt az olajban.Persze lehet az autós ki tud száradni,majd jön valaki,aki már látta szétszedve.

(#16248) DeFranco válasza pjen (#16247) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ok, a kiszáradást megalapozatlanul írtam, van véleményem, de nincs alátámasztva, megadom.

viszont ha nem hűt a klíma akkor az első lépésnek nekem a töltés ellenőrzése ugrik be, mert ha egyébként megy, de nem hűt rendesen, akkor a leggyakoribb, hogy a gáz illant el.

(#16249) pjen válasza DeFranco (#16248) üzenetére


pjen
félisten

Ebben szerintem teljesen igazad van,valóban,ha nem hűt, általában gáz hiány van.De legalábbis a háztartási tele marad olqjjal.Egyébként,ha van véleményed írd le,erről szól az egész.

[ Szerkesztve ]

(#16250) Vesztor87 válasza pjen (#16245) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nem segít kb. semmit, megyek töltetni, vadászok valakit aki jó áron dolgozik Szegeden, köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.