Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Erre senki ?
[link]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16802) xxxjjjkkk válasza Mtbsrác (#16799) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

kb 50x leírta már, kereső

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16803) windy válasza Mtbsrác (#16799) üzenetére


windy
tag

A Midea fő importőre a Planning and Trading Kft. Amit kell tudni kell erről a cégről - legfontosabb - hogy ők Magyarországon az LG fő disztributorai. Tizenöt évvel ezelőtt - amikor Mo-on kb. elindult a lakossági klímapiac - az LG nagyon erős szereplő volt, gyakorlatilag letarolta a bizniszt, Samsung akkor még nem volt, a Japánok nagyságrenddel drágábbak voltak. A forgalmazó cégek kb 100 százaléka árulta az LG-t és - mivel a Midea volt az olcsóbb alternatíva, így azt is árulta szinte mindenki. Így lett a Midea Magyarországon "márka", ezért terjedt el sokkal jobban, mint egyébként várható lett volna a minősége, szolgáltatása miatt. Amit mi akkoriban tapasztaltunk a Mideákkal - és ezért le is tettünk a forgalmazásról - az a kifogásolható minőség volt. Nagyon hamar öregedő, sárguló műanyagok, pl. egy két-három éves beltérit már képtelenség volt a helyére pattintani, mert az összes akasztó fülecske letöredezett. Hiányos hőszigetelések : tipikus Midea betegség, hogy lecsapódik a kondenzvíz a beltéri alján oldalán, mert a hőszigetelés hiánya miatt áthűl a kasztni is. Zajos, morgó kültérik és persze a szokásos vezérlőpanel problémák.
Szóval ezek miatt látható nagy mennyiségben Midea kültéri egység az utcán a házakon. Amióta viszont a Gree - amelyik hasonló gyártó, mint a Midea előretört, a Midea eladások töredékére estek vissza, a Planning rengeteg dealert elvesztett, az LG is visszaszorult. A Midea kizárólagos importja kikerült a kezükből, az utóbbi pár évben már hat-nyolc cég is hozta be a Mideát így már a garanciális ügyintézés is anomáliákkal küzd, iszen alig lehet kideríteni, hogy az adott gép melyik importőrhöz tartozik, honnan kell a garanciális alkatrészt várni. Egyik bajai cég Horvátországból hozott be pár konténer Midea-t, ezekre gyakorlatilag nem volt garancia - gondolom ezért volt olcsó. A Planning sorba dobta vissza az azokra a gépekre szóló garis igényeket, amiket nem ők importáltak - teljesen jogosan.

Szóval, lehet venni Mideát, de szerintem sokkal jobb alternatívái vannak.

(#16804) Lipigab


Lipigab
tag

Sziasztok,
Mitsubishi Heavy Industries márkával van valakinek tapasztalata?
Pontosabban erről a modellről lenne szó: Mitsubishi SRK/SRC 25 ZMX-S
Tényleg tartósabb illetve jobb anyagokból van összerakva mint mondjuk az MSZ FH sorozat?

(#16805) DeFranco válasza windy (#16803) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a daikinról mint magyarországi forgalmazóról egy kis szösszenet user oldalról:

hirdettek egy nyereményjátékot abban az időszakban, amikor én is vásároltam a klímát, március végéig lehetett pályázni regisztrációval számlamásolattal, a nyeremény egy ipad volt. pályáztam én is, reménykedve benne, hogy hátha nyerek.

a nyereményjáték szabályai szerint (lementve minden nálam) március végéig lehetett pályázni, a nyertesek listáját legkésőbb április végéig közzéteszik. vártam a határidő lejáratát, nem jelent meg semmilyen nyertes lista, legalább is, bár rendszeresen néztem, én nem futottam bele.

adtam még pár nap kifutást a dolognak, de május elején, hogy, hogy nem, következő nyereményjáték indult kb. azonos feltételekkel, benne foglalva még az előző időszakból is egy részt.

írtam hát a daikinnak ez ügyben, dokumentumok becsatolva, stb. email cím hiányában a netes formos felületen, de az elérhetőségeimet megadva, mi szerint nem láttam a nyertesek listáját, ez mikor volt kint, mikorra várható, vagy egyáltalán megismerhető-e.

nem most jöttem a hathuszassal, nincsenek illúzióim az ilyen nyereményjátékokkal kapcsolatban, de ez azért egy kicsit erős úgy, hogy amellett, hogy láthatóan nem kerültek ki a nyertesek (legalább is értékelhető időre biztosan nem), sem egy visszaigazolást nem kaptam az érdeklődésemre ezzel kapcsolatban, sem egy akármilyen választ. ha jól emlékszem, találtam hivatkozást régebbi, ugyanilyen nyereményjátékra is, szintén a nyertesek listája nélkül.

mondom, nincsenek illúzióim, de ezt így eljátszani szerintem meredek, és egy márkaképviselethez méltatlan, nem tudom mit szólna hozzá a japán/whatever központ ha egy kicsit megrágná a témát (nem fogja).

ez annyiban releváns szerintem, hogy egy egyébként jó termékpalettával rendelkező cégnél nem igaz, hogy ilyen hülyeségen bukik el az user experience egy része, mert nyilván eszembe fog jutni az incidens évek múlva is, és nyilván feleslegesnek érzem hogy bármilyen hasonló marketing/ügyfélelégedettség növelő akcióban részt vegyek mert minek.

(#16806) sanzi89


sanzi89
addikt

Sziasztok

Munkahelyemre felszereltek egy GREE GWH18KG-K3DNA6G típusú klímát. Használati útmutató gyanánt adtak hozzá 5 oldalnyi fénymásolt "salátát", valamint 3 darab zöld textil akármit, ami elvileg a levegő szűrő, és lehet cserélni, vízzel kimosni, ha elkoszolódna. Ezt milyen időközönként érdemes csinálni? Valamint tényleg lehet vízzel mosni?
Egyébként milyen szintet képvisel egy ilyen klíma? Annyira rájöttem, hogy nem japán, de elfogadható minőség?

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#16807) kmarci25 válasza DeFranco (#16805) üzenetére


kmarci25
veterán

Június 21-én szerelték fel a Daikin klímát. Nem sikerült beállítanom a wifi egységet, ezért másnap technikai segítséget kértem a Daikin ügyfélszolgálattól a webes formon. Visszaigazolást kaptam, hogy hamarosan felveszik velem a kapcsolatot... Azóta sem történt semmi. (Viszont a wifi csatlakozásra rájöttem pár órányi guglizás után. :K )

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16808) krx21 válasza Lipigab (#16804) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez így szerintem biztos nem igaz, hisz mert eleve az FH sorozat egy kategóriával feljebb van...

(#16809) windy válasza Lipigab (#16804) üzenetére


windy
tag

Nem, semmiképpen nem igaz. A Mitsubishi ELectric és a Mitsubishi Heavy közül az Electricet érdemes választani, egyrészt lényegesen komolyabb a "gyártó" másrészt a Heavyt az Equinoxe hozza be az országba, gyakorlatilag nulla support, egy két éves géphez nem tudnak beszerezni vezérlőpanelt, és nem is törik össze magukat, csak széttárják a karjukat.

(#16810) Lipigab válasza windy (#16809) üzenetére


Lipigab
tag

Köszi szépen a válaszokat. Pontosan erre voltam kíváncsi.

(#16811) Lauda


Lauda
félisten

Hello!

Ezeket a fisher mobilklímákat használja már valaki? Itt ugye pont fordítva, kint van a cucc és a hideget fújja be, nem bent berreg.

(#16812) .DLL válasza Lauda (#16811) üzenetére


.DLL
veterán

Egyébként ez is csak két csöves megoldásban lenne jó, hogy ne a kinti 35 fokos levegőt hűtse, hanem a benti, hűvösebb levegőt. De az mindenképp előny, hogy vákuum helyett túlnyomást hoz létre, ami gyorsabban kiszorítja a szobából a meleg levegőt, nem csak hűti.

(P.H.)

(#16813) Mtbsrác válasza windy (#16803) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

:R :R :R

Köszi a kimerítő válaszodat. Ezt én sajnos nem láttam a hozzászólások közt pedig már évek óta olvasom a topicot. :D

(#16814) tibibi


tibibi
őstag

Ma voltak karbantartani a gree klímát .Szóval ilyen könnyen keresni 5 ezret khmm........ vicc. :U

(#16815) Male válasza DeFranco (#16805) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor leírom a Fujitsu nagyker tapasztalatomat: akció volt, ha regeled a kílmát náluk, akkor küldenek egy mobiltöltőt. Beregisztráltam a gépet náluk, és jött is szépen a csomag.

(#16816) Frisi válasza Male (#16815) üzenetére


Frisi
tag

Szintén!
Pár napon belül itt volt az ígért ajándék a Fujitsu klímához! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=frisi

(#16817) légkondit válasza Male (#16815) üzenetére


légkondit
csendes újonc

Ez nem akció, mindig van valami ajándék, ha regisztrálod a klímádat. Most épp dinamós zseblámpa, de volt már pendrive, strandfotel is

(#16818) Lauda


Lauda
félisten

A split klíma beüzemelése nagyjából mekkora összeg, ha mindent megcsinál az user, a felfúrástól a falfúrásig stb. Tehát a rézcsövezés+gáz, ez méterre vagy hogy működik?

A kültérit rendezem, a beltérit felfúrom, a rézcsöveknek és a kifolyónak elkészítem a likat, villanyt szintén rendezem.

[ Szerkesztve ]

(#16819) DeFranco válasza Lauda (#16818) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem 80-100k mert a te hibáidat is ki kell javítani. +10% okos ügyfél felár mert gondolom a szakmunkát is akarod kommentálni.

[ Szerkesztve ]

(#16820) krx21 válasza DeFranco (#16819) üzenetére


krx21
nagyúr

;]

[ Szerkesztve ]

(#16821) xxxjjjkkk válasza DeFranco (#16819) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

;]

Ez eselyes a honap kommentje dijra.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16822) légkondit válasza Lauda (#16818) üzenetére


légkondit
csendes újonc

és még vízzel sem kínálnám meg a szakikat :D Bruttó 30-al 35-el nyugodtan számolhatsz. És ne feledkezz meg a lejtésről :)

(#16823) .DLL válasza Lauda (#16818) üzenetére


.DLL
veterán

Gázzal hogy töltenéd fel a rendszert, áruld el, kérlek. ;] Nem lenne jó, ha egy rossz mozdulat miatt pl. fél kiló üvegház hatású (vagy régi klíma esetén ha még kapni hozzá, ózon zabáló) gázfelhő kerülne a levegőnkbe.

(P.H.)

(#16824) Lauda válasza .DLL (#16823) üzenetére


Lauda
félisten

Sehogy se tölteném fel. Nem is értem a kérdést.

(#16825) .DLL válasza Lauda (#16824) üzenetére


.DLL
veterán

Lehet hogy félreértettem ezt a részt:

"ha mindent megcsinál az user, a felfúrástól a falfúrásig stb. Tehát a rézcsövezés+gáz, ez méterre vagy hogy működik?"

De újra elolvasva úgy értetted, hogy ezen kívül, oké.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#16826) Lauda válasza .DLL (#16825) üzenetére


Lauda
félisten

Mindent elvégzek a rézcsövezésen, a gázfeltöltésen és a beüzemelésen kívül. :K

(#16827) xxxjjjkkk válasza Lauda (#16826) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

es a szerelésre ki vállalja majd a garit? te?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16828) koxx válasza xxxjjjkkk (#16827) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nagyjából igen.

(#16829) #95590400


#95590400
törölt tag

miért, egy kialakított klíma cseréjekor ki vállalja be az újra a garit, az előző szerelő...?
kb. az egész felrakás, faláttörés egy alap kőműves munka, felesleges túlmisztifikálni.
szerelő kijön, megnézi mi a helyzet, ha jó összerakja, ha nem, javít vagy elmegy a fenébe. ezt sem érdemes túlbonyolítani.

[ Szerkesztve ]

(#16830) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Erre továbbra sincs ötlete senkinek ?
[link]
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16831) atiy88


atiy88
újonc

Sziasztok.

Vacillálok e között Fujitsu ASYG12LLCC / AOYG12LLCC
Valamint a Daikinok közt pl
Daikin FTXB35C
Daikin FTX35J3 / RX35K Comfort
Daikin FTX25J3 / RX25K

Melyiket vennétek ezek közül esetleg mondhattok jobb daikin készüléket is hasonló árral (200000ft környékén)

[ Szerkesztve ]

(#16832) #95590400 válasza atiy88 (#16831) üzenetére


#95590400
törölt tag

ezek között azért van 2,5 meg 3,4 kW hűtési teljesítményű.. de ha ez mindegy. akkor mindegy.
ha viszont kicsi alapterület, nincs nagy benapozottság, akkor inkább egy kisebb fujitsu ami visszaszabályoz 500 watt környékére. én nagyon megbántam, hogy anno nem egy ilyet vettem.

(#16833) Male válasza légkondit (#16817) üzenetére


Male
nagyúr

Értem... hát a lényegen nem változtat :)

(#16834) tibi0930


tibi0930
csendes tag

Sziasztok!

Épp klímavásárláson gondolkodom, és több készülék ill. cég közt is vacillálok. Most a garanciát nézem, hogy a Daikin 3 évet ad, de csak akkor, ha egy évbe kétszer szervizelem? Ez kicsit fölöslegesnek tűnik nekem. Egyszer sztem bőven elég. Amik között nehezen döntök: Daikin FTX25KM vagy FTX20J3 vagy Midea MSMBAU-09HRFN1. Szerintetek megéri wifiset vásárolni, vagy jobb az olcsó sima KM-es, ill. a két gyártó közül is nehéz választanom, főleg a gari miatt is.

Köszi szépen, ha valaki veszi a fáradtságot és visszaír :)
Szép napot Nektek!

(#16835) Zeki válasza tibi0930 (#16834) üzenetére


Zeki
nagyúr

Trilliószor visszatérő téma az utóbbi 1-2 évben, amióta olcsók lettek a belépős Daikin klímák, hogy Daikint vegyek, vagy sima kínait?

JÓ HOGY DAIKINT BANYEK!

(#16836) xxxjjjkkk válasza tibi0930 (#16834) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

"ha egy évbe kétszer szervizelem"
en ugy tudom egy, de a szerelője megmondja, gondolom a fűtésre használtnál lehet ez

a wifi: ezt meg neked kell tudni, hogy van e rá igény
nyilván azt kell mérlegelni, hogy haza érsz mondjuk 5re, és akkor hidegbe érj haza, vagy akkor kapcsolod be, és vársz

mideat 50x kitárgyaltuk már, mostmár szaftos részletekkel is, ennyiért nem versenyképes, ha nem lógna minden panelen legalább egy ilyen kültéri, már rég elfelejtette volna mindenki ezt a nevet

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16837) pjen válasza xxxjjjkkk (#16836) üzenetére


pjen
félisten

Nálam pont a fűtés miatt kell csak évente egyszer karbantartani.

(#16838) tibi0930


tibi0930
csendes tag

Köszi, akkor Daikin lesz :) A garit meg úgy látom, ez a cég maga intézi, így 5 évet biztosítanak, gondolom ha náluk szervizeltetem.

Szép napot!

(#16839) #95590400 válasza tibi0930 (#16838) üzenetére


#95590400
törölt tag

ha esetleg tudnak szerezni jó áron pl. FUJITSU ASHG 07 LECA-t, vagy hasonló kisteljesítményű fujitsu-t, akkor jobb választás lehet, mint a daikin.

[ Szerkesztve ]

(#16840) windy válasza xxxjjjkkk (#16836) üzenetére


windy
tag

A karbantartás gyakoriságáról : Minden esetben a telepítő szakemberre van bízva, hogy meghatározza, hogy évente hány alkalommal szükséges a karbantartás. A gyártó általában a minimális karbantartásszámot írja le, de ez nagyon sokszor eltérhet a gyakorlatban szükségestől. Sok garilevélen üresen is van hagyva a rubrika, a telepítéskor kell kitölteni az alapján, amit a telepítő ítél. Hogy mitől függ, hogy hány karbantartás szükséges? Legfőképp, hogy milyen környezeti hatások érik a beltéri és a kültéri egységeket. Egy nyárfás környezetben simán előfordulhat, hogy a tavasz karbantartás után három-négy héttel újra le kel takarítani a kültérit a rárakódott nyárfaszösztől. Nagyon poros-koszos belvárosi környezetben is hamar koszolódik a hőcserélő. A beltéri egységnél hasonló lehet a terhelés pl. egy étteremben, vagy varrodában.

(#16841) Lauda


Lauda
félisten

A fűtési hatékonysága milyen az inverteres klímáknak? Valahogy nem igazodok el a számokon. Tehát van egy inverteres 3.5.kw-os klíma a szobában, az milyen teljesítménnyel tud fűteni télen? Ha jól tudom a külső hőmérséklet függvénye is..

[ Szerkesztve ]

(#16842) pjen válasza Lauda (#16841) üzenetére


pjen
félisten

Igen a konstrukció,és a külső hőmérséklet fügvénye.Vannak kifejezetten fűtésre optimalizált klímák.Azok még mínusz húszban is gazdaságosak.A konkrét felépítésről majd irnak a szakik.Végeredményben egy levegő-levegő hő szivattyú.

(#16843) Male válasza Lauda (#16841) üzenetére


Male
nagyúr

Ehhez az adott gép adatlapját nézd meg... ott meg szokás adni a különböző külső (és belső) hőmérsékletekhez tartozó max teljesítményt, pl egy grafikonnal. Illletve az euroventen is kikeresheted, ott is több hőmérséklet értékhez megvan a max teljesítmény, és a hatásfok is... elvileg ez a legbiztosabb forrás.

(#16844) fuwiradis


fuwiradis
tag

Sziasztok!

Mint friss légkondi tulajdonos lenne egy kérdésem (alapvetően nem értek a témához).

Szóval van itt egy split klíma és örülök neki hogy hűtés üzemmódban is már a működési elv alapján is képes páratartalmat csökkenteni. Ha eléri a beállított hőmérsékletet (ami egyébként a lakásban lévő hőmérők tanúsága szerint alacsonyabb hőmérséklet, mint amit a klímán beállítottam), akkor visszavesz a hűtőteljesítményből. Ilyenkor azonban a páratartalom is gyorsan elkezd növekedni, akár el is éri a hűtés előtti értéket. Ez normális? Ilyen gyorsan telilihegném a szobát, ezzel visszállítva az eredeti páratartalmat?

Köszi a segítséget!

(#16845) pjen válasza fuwiradis (#16844) üzenetére


pjen
félisten

A meleg levegő több párát tud megtartani,mint a hideg.Tehát ahűgy melegszik a levegő párásabb is lesz.

(#16846) cadgers


cadgers
aktív tag

20 négyzetméteres szobához vettünk 3,5 kW-os klímát, szinte az összes létező helyen ajánlották a 2,5 helyett, mert alig drágább, viszont kevésbé dolgozik. Igenám, de most az van, hogy eléri a beállított hőfokot, kikapcsol, majd 1-2 óra múlva (nem mértem le pontosan) megint bekapcsol.

A hőcserélő nem fog begombásodni ettől? Ha én kapcsolom ki, akkor mindig átállítom ventilátorra, és 1 óra időzítést állítok be neki, de a hőfok elérésénél ilyet nem csinál, hanem simán leáll.

(#16847) pjen válasza cadgers (#16846) üzenetére


pjen
félisten

Nincs rajta autómata tisztítás?Szerintem egy óra szellőztetés rengeteg,nekem van autómata 1-2 percig megy egész lassan.Egyébként milyen típus?

(#16848) Lauda válasza pjen (#16842) üzenetére


Lauda
félisten

pjen , Male

:R Azon gondolkodom, hogy ha ez a fűtés dolog tényleg ennyire jó, hogy 4kw-ot lead egy beltéri, akkor kiváltom a fűtést is vele és egész nap egyenlő hőmérsékletet tartana a helyiségben. Van itt esetleg, aki a gyakorlatban használja ezt a verziót?

Amúgy a fűtést hogy csinálja? Megfordítja a folyamatot? Mintha a hűtő belseje lenne a kinti levegő és a konyha pedig a benti? Csak például.

[ Szerkesztve ]

(#16849) Zeki válasza Lauda (#16848) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, a gáz áramlási iránya megfordul. Belül fűt, kint meg hűt. vagyis a kinti hidegből, ő meg energiát tud kivennik, amit bent lead.

(#16850) pjen válasza Lauda (#16848) üzenetére


pjen
félisten

Igen én azzal fűtök,olcsóbb mint a gáz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.