Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) Chaser válasza koxx (#17699) üzenetére


Chaser
titán

sok gyártó csilliárd dolgot gyárt, nincs már kb főporfil, lg is gyárt mindent, oledben most egyeduralkodók, akik oledet gyártanak tőlük veszik a panelt, mégse mondanám h az oled a főprofiljuk, inkább az egyik főprofiljuk:)
én mindig úgy vagyok vele bármiről van szó adott típusokat kell nézni, nem magában a nevet

kaptam egy ilyen daikin ajánlást, ehhez mit szóltok?
ezt az éves fogyasztást h számolják? hasraütnek egy számot h mennyit megy és kész?
ha egy 3kw-os megy napi 10 órát maxon - tudom nem úgy dolgozik, de átlagnál mondjuk legyen ennyi - az 30kwh, 30 nap alatt 900, és évesekre adnak meg ennyit, hol a hiba?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17702) #40553216 válasza qnadam (#17693) üzenetére


#40553216
törölt tag

Esetleg ez: Daikin FTXV35AB / RXV35AB Inverteres Split klíma?

(#17701) Chaser
Az éves fogyasztás minden készüléknél egy nagyjából átlaghasználat melletti fogyasztást modellez.

[ Szerkesztve ]

(#17703) kmarci25 válasza krx21 (#17697) üzenetére


kmarci25
veterán

Pont, hogy örülni lehet: Bugfix :
- Fixing the issue that the Daikin WLAN adapter stops communication with the Out-of-Home server, after applying firmware version 3.3.0 update . With the firmware version 3.3.1 update, the Daikin WLAN adapter reconnects automatically to the Out-of-Home server if this was configured before.

Bár sajnos csak vasárnap leszek otthon, akkor tudom kipróbálni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17704) Chaser válasza #40553216 (#17702) üzenetére


Chaser
titán

ez a daikin mitől ilyen olcsó?

ha 1 hónap alatt hozza a papíron előadott évest az azért csúnya...( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17705) #40553216 válasza Chaser (#17704) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez mindegyiknél azonos körülmények között mért példa érték, hogy legyen összehasonlítási alap. Hogy valójában mekkora lesz a fogyasztás, az jórészt a használattól függ. Ahogy minden eszköznél. ;)

Nem tudom, miért ilyen olcsó. Lehet, kifutó generáció.

(#17706) DeFranco válasza Chaser (#17704) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a 3kw a leadott hűtési teljesítmény, a felvett ennek maximum a harmada, a valóságban nem nagyon fogyasztja a maximális teljesítmény felét sem üzemi körülmények között (nem megy teljes kakaón)

nézz utána a seer eer cop scop értékeknek és azok jelentésének.

mi konkrétan nem fogyasztottunk lényegesen több villanyt idén az elmúlt hónapban mint tavaly az év azonso hónapjában klíma nélkül

(#17707) Chaser válasza #40553216 (#17705) üzenetére


Chaser
titán

& DeFranco :R
naivan úgy gondoltam a felvett max energia értékét adják meg

32a-em lesz, szóval nem baj ha minél kevesebbet eszik - remélem annyi lesz:d -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17708) ice9 válasza kmarci25 (#17703) üzenetére


ice9
tag

frissítettem az appot/adaptert. ismét működik minden.

(#17709) Zeki válasza Chaser (#17704) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az FTXV35AB 2014-es model, kínai Gree gyártás.
Az FTXB35C 2015-ös model, a Cseh Daikin gyárban készült.
De van ennél jobb is, Km-es végű Daikinok, vagy Mitsubishik is esetleg.

Vedd fel Windyvel a kapcsolatot, Kecskeméten is szerelnek.

(#17710) #40553216 válasza Zeki (#17709) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ezt én is köszi. Van panasz a korábbira?

(#17711) Zeki válasza #40553216 (#17710) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valamelyiknek zörgött a kültériben valami lemez, amit arrébb kellett tolni, és máris baba.

(#17712) erikke17 válasza erikke17 (#17687) üzenetére


erikke17
őstag

Ide választ kaphatok srácok? :) Köszönöm :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#17713) koxx válasza erikke17 (#17712) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A KM vegu jobb valasztas.

(#17714) #40553216 válasza koxx (#17713) üzenetére


#40553216
törölt tag

Miben jobb? Szolgáltatásban és/vagy minőségben?

(#17715) erikke17 válasza koxx (#17713) üzenetére


erikke17
őstag

Akkor az lesz köszönöm. Ő is volt kinézve eredetileg :D Ára is barátságos akcióban.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#17716) koxx válasza #40553216 (#17714) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ugy remlik jobb a kul es belteri is minosegben, szolgaltatasban nem hinnem, hogy lenne elteres.

(#17717) #40553216 válasza koxx (#17716) üzenetére


#40553216
törölt tag

OK, köszi.

No, azért találtam szolgáltatásban is. A KM sokkal komolyabb légtisztító képességgel bír.
KM
C

[ Szerkesztve ]

(#17718) Zeki válasza #40553216 (#17714) üzenetére


Zeki
nagyúr

A KM-es kültériben jobb, a KMV beltériben is.
Ha jól emlékszem.

(#17719) Chaser válasza Zeki (#17709) üzenetére


Chaser
titán

Koszonom igy mar tisztabb
Az nem hatrany ha extra legtisztito kepessgek vannak es ha telen is tud paratlanitani, de ha nem tevedek nagyot olyan nincs
Pesti faluba kell majd, nem most:) kozep oszre datalom kb, de ha van valami jo ajanlat akkor megveszem most is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17720) n@p@lm válasza Csorbi (#17696) üzenetére


n@p@lm
őstag

Yepp, már megy az Out of home!
:R

[ Szerkesztve ]

(#17721) Zeki válasza Chaser (#17719) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na most konkrétan az extra légtisztító nem sok modelben van. Már ha valami ionizátorra vagy plazmaszűrőre gondolsz.
Arra inkább külön légtisztító az ideális.

(#17722) #40553216 válasza Zeki (#17721) üzenetére


#40553216
törölt tag

A KM-ben (korábban linkeltem) „Titanium apatite photocatalytic air purification filter” néven futó van. Ha mégsem komolyabb, mint a másik, akkor elnézést kérek. :DDD

(#17723) Chaser válasza Zeki (#17721) üzenetére


Chaser
titán

nem kritérium, ha van jó, főként párátlanítás lenne jó
légtisztítás külön eszközzel is mehet, nem szívesen nyitogatnám majd az ablakot, sok a por, belső park felöl tud bejönni friss levegő éppen de az keresztszellőzés hiányában nem sok ha a nappali ablakát nem nyitom

szerk: wifis vezérlés az tetszik:)
kb br 250-ig fel tudok menni, afölé már nem szívesen

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17724) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Daikin-hez ( FTX35KM / RX35KM ) lehet wifis vezérlést tenni? A fenti típus mennyire jó választás?

(#17725) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Mindenkinek a Wifis vezérléshez! Fillérekből lehet többfunkciós kontrollereket vásárolni, amivel a klímákat is fel lehet "okosítani"
például....

Kizárólag ezért nem érdemes horror összegekkel többet fizetni egy adott modellért, ráadásul a külön kapható wifi modulok csak az adott klímát kezelik, ezek a pici vackok pedig akár a lakás összes IR szenzoros eszközét!

"in medias res"

(#17726) DeFranco válasza Csabroncka (#17725) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egyébként ahol nincs gyári wifi vezérlés ott windyék is hasonlót (black bean) adnak hozzá.

annak idején azt hiszem azt állapítottuk meg, hogy funkcionalitásban azért nem ugyanaz, de valóban van alternatíva.

(#17727) Csabroncka válasza DeFranco (#17726) üzenetére


Csabroncka
addikt

Millió egy dologra fel lehet őket programozni! Igen, egyébként tanítani kell, és ebből a szempontból sokkal rugalmasabb a dolog. Persze a gyári app. az más, de Fujiéknál 70 kilóba mérik ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17728) DeFranco válasza Csabroncka (#17727) üzenetére


DeFranco
nagyúr

világos, nem vonom kétségbe, hogy ez egy tök jó alternatíva

(#17729) Zeki válasza Chaser (#17723) üzenetére


Zeki
nagyúr

Télen nemigazán párátlanít.
Nyáron párátlanít, amikor hideg a hőcserélő, és a pára kicsapódik rá.
Télen is kell hogy hideg legyen, de akkor kicsit hűt is.

(#17730) erikke17


erikke17
őstag

Ha már így WiFi a téma. FTX35KM-hez csatlakoztatható wifi modul? Vagy úgy kell ráokosítani valami más megoldással?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#17731) Met


Met
nagyúr

Én valahogy nem érzek kényszert a wifire.
Mondják hogy távolról be tudom kapcsolni és hűvös lesz mire hazaérek, csakhogy ha nincs itthon senki, net sincs mert a router nem üzemel (kapcsolós hosszabbító). Ha meg itthon van barátnőm megy a klíma.
A Daikin appban könnyebben lehet állítgatni mint a távon?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17732) DeFranco válasza Met (#17731) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, direktben tudsz kapcsolni mindent, nem kell lépkedni.

amúgy otthon kicsit nyögvenyelős, mert megkeresed a telefont, feloldod a képernyőzárat, előkeresed az appot, elindítod, crashel egyet, elindítod megint és használod.

a táv ennél kényelmesebb. ha lenne mondjuk egy dedikált itthoni ipad vagy egy olyan telefon amit csak erre használok akkor több értelme lenne, így csak kiegészítő.

(#17733) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Jövőre szeretnénk klimázni a lakást vagy ami még szóbajött a fan coil erről vélemény tapasztalat,egyáltalán mi kell hozzá?
Mennyire jó? :R

(#17734) Chaser válasza Zeki (#17729) üzenetére


Chaser
titán

már jobban képben vagyok, olvasgatok
fujitsuk is tetszenek, nem értem a 2 év gart közel 300e-s klímánál, ajánlottak egyet én meg tovább néztem, ez elég profinak tűnik
ha kell nyilván rááldozok ennyit it, de 2 év gar nekem kevéske

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17735) Zeki válasza Chaser (#17734) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezeknél mindegy mennyi a gari. Ha abban a 2 évben nem jön elő valami szériahiba, utána már megy évekig.
Elég jó klímának tűnik!

(#17736) Chaser válasza Zeki (#17735) üzenetére


Chaser
titán

no jó, én ezzel úgy vagyok, akkor papíron is garantálják már nekem ( : kb mint a mac, az soha nem romlik el, de ha mégis akkor nagy szopacs
vagy te vállalod ha a 300e-s fuji klímám 2,5 évesen megdöglik cseréled?:) ugye h nem :d
vennem kell sok mindent, háztartási gépekből beko sok téren nyerő, sok eszközre 5 év teljes gyári gart adnak, nyilván azt fogom venni a csoda gyártók helyett akik 1-2 éveket adnak - fórumban is dicsérik a kinézett eszközöket, sok garancia csak grátisz - , de pl ariston vellis bojlerekre is van 7 év gar, 100e alatt, nem fér a fejembe 300e-s klímánál ez mért nem működik, daikineknél 3 évet láttam, az se sok de több mint 2 ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17737) Lauda válasza Chaser (#17736) üzenetére


Lauda
félisten

Ott a hitachi 10 év garral.

(#17738) Chaser válasza Lauda (#17737) üzenetére


Chaser
titán

na őket még nem néztem :R
azért necces a gar, mert ha tényleg bedöglik nem csak az eszköz ára bukta, hanem lehet újra szereltetni másikat, ami megint nem két ft...hűtőt kidobom, veszek másikat leegyszerűsítve, de itt nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17739) Lauda válasza Chaser (#17738) üzenetére


Lauda
félisten

A hitachira elvileg teljes körű 10 év garancia vonatkozik. Azonban évi 2 karbantartással, így majdnem kifizetsz egy másik klímát 10 év alatt. Ezért sok értelmét nem látom neki, mert akkor is csak öregszik a klíma és előbb-utóbb kukázni kell majd. Én inkább majd kitisztítom magam ha lejár a 2-3 év amit szoktak rájuk adni.

(#17740) Zeki válasza Chaser (#17736) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nyilván a mai világban senki nem garantál semmit.
De a hosszútávú szerelői tapasztalatokra érdemes hallgatni.
A hosszú gari csak piacszerzéses beetetés. Az sem jobb a többinél.
Vagy lehet hogy a többi jobb, csak nem foglalkoznak azzal, hogy most 4- 5 év garancia legyen mindenre.

(#17741) koxx válasza Chaser (#17736) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A 2008ban telepitett daikinom ma is mukodik, 2x latta szerelo tisztitas miatt. Illetve 1x kellett a kulso csatlakozasnal ujratekerni a szigetelest mert a madarak es az idojaras kikezdte.

(#17742) Chaser válasza Lauda (#17739) üzenetére


Chaser
titán

innen meg matek megéri-e, apróbetűs részeket nem szeretem

koxx kicsi matek
1 típusból van 1 darabot, mit jelent? semmit...:)
ők is gyártanak nagyon sok féle modellt, nálad az a modell annyit ment, ami jó, a kérdés 10e-ből hány ment addig és hány pusztult meg gar után két héttel
legganébb notebookból is ki lehet olyat fogni ami elmegy 8 évet, és a legjobból is amiben gar után két nappal kakukkol az alaplap
mivel elég nagy érték és elég költséges szerelgetni én azért nyugodtabb vagyok legalább 3-4 év apróbetűs nélküli garral jelen esetben
- whirlpooloknál is láttam van most +2év évenkénti kötelező fizetős takarítással, na oké, de az 100-120e ft, nem 300e -
nem kukackodás, sok évi tapasztalat, peugetból is ki lehet fogni olyat ami világból kimegy, meg olyat is amit havonta szervizeltetni kell valamivel ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17743) Zeki válasza Chaser (#17742) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezért mondjuk, hogy olyan klíma kell, ami olyan gyártótól van, hogy az minden modellben hozza azt, hogy nem akar elromlani magától.

Cseszheted te a sokéves garit, ha nyaranta fossa össze magát, és 1 hónap mire kimegy a garis szerelő.
Az a jó, ha sokévig nem akar megmakkani, garanica ide vagy oda.

Ha az általam ismert szerelők, akik évtizedek óta a klímákból élnek, azt mondják hogy a japán klíma a faja, mert nem kell kimenni javítani, és mert elégedett vele az ügyfél, akkor hiszek nekik.

(#17744) Chaser válasza Zeki (#17743) üzenetére


Chaser
titán

azt én is elhiszem, csak valahogy nem áll össze ha a daikin ad 3 évet, uo. kategóriás fujira mért kettő van, mert az engem nem vigasztal ha 1000db-ból csak 1 hibásodik meg gar után 1 héttel, de az az egy db pont nálam landol:d sztem érted:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17745) Lauda válasza Chaser (#17742) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a te dolgod, én magamról beszéltem.

[ Szerkesztve ]

(#17746) alázógyík válasza Chaser (#17742) üzenetére


alázógyík
őstag

Csali, az asok év a Whirpoolnál.

Én olyan rossz háterű szervizcéget nem láttam, pedig ismerek 1-2őt.

(#17747) Chaser válasza Lauda (#17745) üzenetére


Chaser
titán

majd lesz valami, eddig daikin a befutó, ahogy láttam az is ajánlott, 3 év gar is van, a linkelt fuji is jónak tűnik, majd megnézem lehet-e gyári gart bővíteni és ha igen mennyiért, szerencsére kapkodnom nem kell, van időm utánuk olvasgatni

alázógyík azokról már lebeszéltem magam, csak azért na, 100e-s klímára is meg tudják adni ha akarják, pedig elvileg az gagyi
van ahol kamu a sok gar meg eleve nyomoronc a szervizháttér azt én is tudom, de elég nagy befektetés ez, meg fűtés is erről lesz, azért meggondolom mit veszek és mennyi garral

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17748) Zeki válasza Chaser (#17747) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, szerintem az extra hosszú garanciák mindenhol ugranak, ha kiderül, hogy te kizárólagos fűtésre használod a klímát.
Mert amúgy a Fujitsura akár 10 év extra gari jár, évenkénti kötelező karbantartással.
De meg kell kérdezni azt az importőrt, hogy mi van fűtésnél.. mert ő adja a garit.

[ Szerkesztve ]

(#17749) Chaser válasza Zeki (#17748) üzenetére


Chaser
titán

nem, télen fűtésre, nyáron hűtésre...:) sztem egyik esetben sem kellene megerőltetnie magát
ha pedig lehet vele fűteni és stabilan akkor nem tudom mért ugrana a gar, nyáron meg azért mert 18 fokot akarok bent mikor 40 van kinn?:)
ha nincs feltüntetve a garpapíron h nem lehet hosszú távon fűtésre használni, nem érdekel utána mit talál ki az importőr

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17750) alázógyík válasza Chaser (#17749) üzenetére


alázógyík
őstag

Ha te nagy télben csak ezzel akarsz fűteni, akkor drága lesz az. :D

Cascade

Midea

Ezek még nem is Japó klímák...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.