Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) Zeki válasza zedok (#16500) üzenetére


Zeki
nagyúr

Persze, befújni betud, ha az ajtóval szembe rakod, de azért nem megy át az úgy máshova, hanem lent megy át a hideg, a lábaknál, a szobákba.

(#16502) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérek, lehetőleg olyan válaszát várom aki telepít klímát. A kivezető cső (amin a vizet kivezetik), az hogy van betoldva? Ragasztva, vagy pattintós? Az a bajom, hogy a panelben szóltak hogy rossz helyre csöpög a víz... 10. emeleten lakom, fontos lenne a dolog. Annyit csináltam, hogy vettem egy darab csövet (gyak. mint a slag), kb. 25 centis darabbal megtoldottam a kivezető csövet, bilinccsel rászorítottam a kivezetőre, így némileg tudtam rajta korrigálni. Kérdés, hogy a feszigetést hogy bírja a kivezető cső.... Köszi!

(#16503) pjen válasza Vesztor87 (#16502) üzenetére


pjen
félisten

Egy bordás műanyag(gége)csövet toldóttál meg?Az bírja a gyűrődést.

(#16504) Vesztor87 válasza pjen (#16503) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Azt a pvc vagy milyen szürke csövet, ami a kondenz vizet vezeti ki. Csak attól paráztam hogy megmozgattam picit, aztán egyszer csak kiesik a falból.... valaki nyakába.

(#16505) tamasgal


tamasgal
senior tag

Sziasztok! A beltéri egység cseptálcájában volt be ragasztva egy vastag hungarocell betét ami fel lazult. Létezik, hogy e miatt kezd el folyni a beltériből a cseppvíz? A ki vezető csővön is üzemszerűen csöpög de gondol egyet és el kezd folyni a gép. Ki vettem belőle a hungarocel betétet de úgy is ez a tünet. Nem értem. Van valakinek ötlete? Köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

(#16506) DeFranco válasza Vesztor87 (#16504) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem ragasztották. legalább is körbetekerték valami tubusos trutyival és azt nem hallottam hogy roppantották volna.

(#16507) Vesztor87 válasza DeFranco (#16506) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Kicsit fordíthattam is rajta, pár mm-t szerintem... nem mozog ki/be, nem éreztem rajta, de nah... :D Ilyen lett

[ Szerkesztve ]

(#16508) lowzor


lowzor
veterán

A Mitsubishi MSZ-HJ50VA-ról mi a véleményetek?

(#16509) Zeki válasza lowzor (#16508) üzenetére


Zeki
nagyúr

A MSZ-HJ sorozat már 5 éves modell, szóval valaki nyakán maradt. De windy szerint jó gépek.
Mondjuk 5kW-os gép hova kéne?

(#16510) lowzor


lowzor
veterán

Ezt tudná hozni 278k-ér az itteni szerelő.
Gree Smart GWH18QD vagy Nord Nubian NWH 18QD lenne még.
A nappali nagysága miatt 5 kW-os kéne.

(#16511) VIPowER válasza Mtbsrác (#16494) üzenetére


VIPowER
senior tag

Amit mutattál nem hiszem hogy jól működne de, ha veszel egy használt mélyhűtőládát, teszel bele polcokat, jól megrakod fagyasztandó cuccokkal, megfúrod a két oldalát, lehetőleg ott ahol nincs cső a borításon belül, ventilátor stb, automatizálás, és már csak a villanyt kell fizetned. :D

(#16512) Zeki válasza lowzor (#16510) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem minden a szoba nagyság.
Más egy 3.5kW-ossal lehűt egy/fél lakást.

(#16513) lowzor válasza Zeki (#16512) üzenetére


lowzor
veterán

Jó lesz az 5 kW-os...:D
Akkor lehet, hogy jobb lenne valami webáruházból, ha ez 5 éves modell.
Csak a beszerelés akkor kérdéses, mert gondolom a Balaton partra sehonnan nem szállnak ki, max csillagászati áron.

(#16514) Vesztor87 válasza DeFranco (#16506) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ettől tartok én is. Magyarán hogy most rá erőltettem a toldást, igy a ragasztást tönkre tettem, emiatt kicsúszhat a műanyag cső, aztan ha az valaki fejére esik...

(#16515) tttzshd


tttzshd
tag

Sziasztok !

Vettem egy ősrégi használt mobil klímát ami nagyszerűen működik és van rajta egy kapcsoló amit nem tudom mit csinál. Van melete egy sárga égő ami nagyon halványan világít egy idő után.

[ Szerkesztve ]

(#16516) kmarci25 válasza qnadam (#16472) üzenetére


kmarci25
veterán

Ezt én is észrevettem, plusz az Econo módot sem lehet kapcsolni rajta, illetve a Comfort (asszem így hívják) légterelő állást. Megmondom őszintén: nem érzem égető hiányát. Ugyanis, ha otthon vagyok, akkor úgyis távirányítóval használom, ha meg távolról indítanám az alkalmazáson keresztül, akkor ezekre a funkciókra nincs is szükség.

Más: azt írja a Daikin kézikönyve, hogy a szűrőket 2 hetente tisztítsam (porszívózzam/mossam ki). Ezt ti mennyire veszitek komolyan? Szerintem ez egy csöppet túl gyakorira van belőve. (Napi 4-5 órát működik a készülék.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16517) DeFranco


DeFranco
nagyúr

(#16518) baturhorka


baturhorka
újonc

Sziasztok!
Klíma szerelés előtt állok és minél többet olvasok róla annál jobba elbizonytalanodom! :P
http://www.polarklima.hu/termek.php?id=16
Ezt a klímát néztem ki az egész lakás hűtésére.A kérdésem az lenne,hogy ha a pirossal jelölt helyre az ajtó fölé teszem,lehűti a mögötte lévő hálót is?

(#16519) kmarci25 válasza baturhorka (#16518) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem vagyok szaki, de tapasztalat alapján szinte biztos, hogy nem. :(

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16520) Zeki válasza baturhorka (#16518) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem.
Teheted még a szobába, szemben az ajtóval. Akkor átfújhat. És szerintem sok lesz oda az 5kW.
Hívj ki magadhoz 1-2 klímás céget felmérése, árajánlat adásra.

(#16521) qnadam válasza kmarci25 (#16516) üzenetére


qnadam
veterán

az econo tényleges jelentését nemigen tudom :) a power mode viszont jól jönne távolról.

ezt a csodát pedig tegnapelőtt láttam egy szállodában:

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16522) baturhorka válasza qnadam (#16521) üzenetére


baturhorka
újonc

Szakember ajánlotta!Csak attól félek,ha a hálóban lesz nem tudok aludni tőle!

(#16523) koxx válasza baturhorka (#16522) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha nem a hálóban lesz akkor nem fogja lehűteni és a meleg miatt nem fogsz aludni.

(#16524) kmarci25 válasza baturhorka (#16522) üzenetére


kmarci25
veterán

És mit mondott a szakember, mitől fordul meg a levegő áramlási iránya? Valamennyire persze hűteni fogja, de az édeskevés lesz...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16525) #95590400 válasza baturhorka (#16522) üzenetére


#95590400
törölt tag

hát, attól függ, hogy milyen hőmérsékleti állapotok vannak a lakásban, mekkora a benapozottság.
nálunk egy ősöreg 2x3,5-ös, csak hűtő dual fujitsu klíma ennél nagyobb és szerteágazóbb teret is ki tudott hűteni a legnagyobb kánikulában, (kiskonyhaba rakva, onnan egy hosszabb folyosó, oldalra nappali, abból meg 2 szoba még. úgy hogy a legtávolabbi pontban 25, a legközelebbiben, a klíma alatt persze 19 fok volt.
másik oldalon meg konyha+étkező és 2 szoba.
2x80 m2.
ráadásul az első kombót 11-től este 6-ig telibeverten sütütte a nap.
komfortosnak annyira nem komfortos dolog, és az órát is pörgette.
esetleg a közlekedő végébe teszel egy ventit, amit a szobajtónak irányítasz.

[ Szerkesztve ]

(#16526) xxxjjjkkk válasza baturhorka (#16518) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

jaj ennyiért van gree is már
[link] többek között

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16527) dobolan válasza Tigerclaw (#16497) üzenetére


dobolan
senior tag

Nyáron kellemetlen fűteni a padlót (legalábbis ahol hűtesz a beltérivel), de medencét biztosan lehetne fűteni hőcserélőn keresztül.

(#16528) lowzor


lowzor
veterán

A Mitsubishi MSZ/MUZ-HJ50VA-ról tudnátok mondani véleményt? Ez már újabb modell?

(#16529) Zeki válasza lowzor (#16528) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tegnap este is megkérdezted.
:(
És az emberek legeslegnagyobb része nem használ otthon 5kW-os klímát.
Szóval ha van is aki az országban olyan Mitsuval hűt, az valszeg nem ide jár.

(#16530) lowzor válasza Zeki (#16529) üzenetére


lowzor
veterán

Bocsi, elírtam. :(
Az MSZ/MUZ-SF50VE érdekelne.

(#16531) koxx válasza lowzor (#16530) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mihez kell neked 400ezres 5kW-os klíma?

(#16532) Zeki válasza koxx (#16531) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jó a kérdés, mert lehet ésszerűbb és komfortosabb 2 kisebb.

(#16533) lowzor válasza koxx (#16531) üzenetére


lowzor
veterán

60 m2-t hűteni/fűteni.

(#16534) koxx válasza lowzor (#16533) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy legter? Mert ha nem akkor tutira jobb vetel 2x3,5kW.

(#16535) lowzor válasza koxx (#16534) üzenetére


lowzor
veterán

Igen, egy légtér.

(#16536) SeniorTilla válasza lowzor (#16533) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Eddig nekem 90nm-t hűtött egy 10 éves onoffos klíma, 3,5kW-os. OK, jó a szigetelés, de simán lehűtötte a legnagyobb kánikulában is. 60nm-t simán lehűt egy 3,5-es szerintem, bár a gazdaságosság miatt nem tudom, lehet, hogy jobb ötlet kettőt betenni

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16537) windy válasza SeniorTilla (#16536) üzenetére


windy
tag

Szerintem meg nem. Vagy nem minden esetben. Általában, normál, átlagos hőterhelésnél egy 3,5 kW-os klíma normál belmagasság mellett, kb. 40-45 nm-es helyiség hűtésére elég. Lakásról beszélek, 3-4 fő lakóval. Nekem a nappalim kb. ekkora, talán kicsit nagyobb (48nm) és évekig én is 3,5 kW-os hűtőteljesítményű készülékkel hűtöttem. A nyarak nagy részében ez elég is volt, de azért voltak olyan napok, amikor érezhetően elkelt volna még egy kis teljesítmény. Akkor ez még egy ON-OFF-os klíma volt kb. "C" vagy "D" energiaosztállyal. Aztán ezt lecseréltük egy inverteresre, ami szintén bírta volna nagyjából, de akkor felesleges lett volna a modern gép, ha úgyis mindig full fordulaton üzemel. Ezért lett a nappali-étkező másik felébe telepítve még egy kisebb berendezés, és így már kényelmesen elég a legnagyobb kánikulában is. Most lehet igazából érezni, hogy mennyire szükség volt a teljesítményre. Ja, és a két inverteres klíma, melyeknek az össz. hűtőteljesítménye 6 kW, nem fogyaszt annyit, mint az egy 3,5 kW-os fixfordulatos fogyasztott.

A 60 nm-re valószínű, hogy fog kelleni az 5 kW-os gép, de ezt majd egy szakember megállapítja a helyszínen, és ha jól el lehet helyezni, akkor zavaró sem lesz a nagyobb teljesítmény.

(#16538) SeniorTilla válasza windy (#16537) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Egyetértek veled, én is ezért szereltettem fel fentre a 3 külön klímát. 2x2,5kW, és 1x3,5kW. Talán túl van méretezve a rendszer, de ezek a gépek már annyira lemennek ha kell, hogy nem zavaró egy kisebb hálószobában sem egy 2,5-es inverteres klíma.

A földszinten egészen más hőmérsékleti viszonyok vannak, ide elég volt a 3,5-ös onoffos is. Nyilván sokat fogyasztott a mai modern gépekhez képest, ezt én is tudom. Jövőre ide is bekerül egy új gép, idén már nem akarok rá beruházni, ez is bőven megteszi. Eddig szinte nem is kellett bekapcsolni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16539) tttzshd válasza tttzshd (#16515) üzenetére


tttzshd
tag

Valaki tudja a választ az előző kérdésemre ? Köszi :)

(#16540) Zeki válasza tttzshd (#16539) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azért nem volt válasz, mert passz.

(#16541) xxxjjjkkk válasza tttzshd (#16539) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ennyi infoval nem valószínű

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16542) tttzshd válasza xxxjjjkkk (#16541) üzenetére


tttzshd
tag

Hátul csak két kapcsoló van ,ez egyik a ki-be kapcsolása a másik a képen lévő kapcsoló ,és természetesen vannak a kötelező kis kapcsolók a klíma tetején min pl: hőmérséklet,időzítő,stb...
Arra gondoltam hogy ez valami "párlástalanító" ? túl régi a gép nem hiszem hogy tudna ilyen ..egyetlen infót nem találtam a neten róla.

(#16543) lowzor


lowzor
veterán

Az MSZ/MUZ-HJ50VA és az MSZ/MUZ-SF50VE között amúgy mik a különbségek? Mert az előbbi 278k lenne, az utóbbi meg 327-től kezdődik. Ha nincs nagyon különbség, akkor inkább a HJ50-est venném, mert elég borsos az árkülönbség.

(#16544) qnadam válasza tttzshd (#16542) üzenetére


qnadam
veterán

nekem is a párátlanítás a logikus, de próbáld ki :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16545) celf


celf
őstag

az lehet, hogy ugyanaz a modell 3m kábelezéssel gyengébb teljesítményt nyújt, mint 5m-el?

(#16546) Flashcash válasza lowzor (#16543) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az utóbbinak magasabb a hatékonysága, -15 fokig tud fűteni és a max. teljesítménye kb. 10%-al jobb hűtés és fűtés üzemmódban is. Ha számít, akkor a kültéri méreteket is nézd meg, mert úgy tűnik, hogy az utóbbinak nagyobb a kültérije.

[ Szerkesztve ]

(#16547) windy válasza Flashcash (#16546) üzenetére


windy
tag

Ami fontos különbség, hogy az SF jelű (a drágább) nem csak -15 fokig tud fűteni, hanem addig le is adja a névleges teljesítményét. Azaz nem csökken a fűtésteljesítménye ahogy hűl kinn a levegő. A kültéri egysége majd' kétszer akkora mint a másiké...

(#16548) lowzor válasza windy (#16547) üzenetére


lowzor
veterán

Az SF-ben van Wifi? Mert van, ahol azt írják, máshol meg nem írnak róla semmit.
Amúgy köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#16549) tibibi válasza tttzshd (#16542) üzenetére


tibibi
őstag

Van benne kondenzvíz tartály ? Azt szokta jelezni ha tele van .

(#16550) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!

Soha nem volt még klímám, ezért lehet,hogy buta kérdést teszek fel:
A klima mitsubishi dm 35.

A kültéri hangja milyen kell legyen? A ventilátor megy, nem is igazán hangos, viszont van néha egy kicsit fémes, vagy nem is tudom milyen hang. Nem hangos, de hallható. Az a kompresszor hanga, dolgozza ki a vizet? Vagy csak a ventilátor zúgását szabadna hallanom? Mondom még egyszer, nem hangos, nem zavaró, és gyanítom, hogy ez teljesen normális hang, csak gondoltam megkérdezem.

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.