Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) Zeki válasza DeFranco (#17192) üzenetére


Zeki
nagyúr

Belépős, de jól kell telepíteni, és ha zörög a kültéri, akkor tudni kell melyik lemezt kell kissé arrébb nyomni. :)

(#17202) kmarci25 válasza graffin (#17198) üzenetére


kmarci25
veterán

És mi lesz a kondenzvízzel? Ilyenkor az hova csöpög? Mert ugye felfelé a kéményen át nem fog menni... Biztos megoldható, és érdekelne is, hogy hogyan...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17203) graffin válasza kmarci25 (#17202) üzenetére


graffin
csendes tag

Erre nem is gondoltam. :)

De találtam egy ilyet:
Ha nem oldható meg emelkedő csőszakasz nélkül a kondenzvíz elvezetése, kondenzvíz szivattyú, vagy cseppvízszivattyú alkalmazása válhat szükségessé. A mennyezeti kazettás klímáknál pl., ilyen cseppvíz szivattyúkkal oldják meg az elvezetést. A cseppvízszivattyúk egészen kis mérettől indulnak, így akár egy oldalfali beltéri egységben is elhelyezhetőek. A cseppvízszivattyúk akár 12m-es emelőmagassággal is rendelkezhetnek, amivel tetőre, padlásra, vagy a következő szint lefolyójába vezethetjük a klíma kondenzvizét.

Szóval mindenre van megoldás úgy látszik.

(#17204) Met válasza graffin (#17198) üzenetére


Met
nagyúr

Hogyhogy nincs hely a gangon? Ott általában jó fentre teszik mert jellemzően 4 méter feletti a belmagasság és fent van hely.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17205) graffin válasza Met (#17204) üzenetére


graffin
csendes tag

A gangra nyilnak a konyha ablakok és két falfelület van, ami szóba jön: az ajtóm és a konyhaablak között és a konyhaablak és a balszomszéd ajtaja között.

Utóbbi nagyon keskeny, belógna a klima az ablakom elé.

Előbbi pedig azért nem jó, mert az ajtóm és a másik, jobbszomszéd ajtaja egy kis beugróban van, és ha ide kerülne, akkor egy kis zajos meleg katlant képezne a klima. Azaz a szomszéddal lenne némi duzzogás.

Illetve a másik probléma: a gang és háló elég messze van egymástól, sok áttöréssel, szóval nem optimális...

Amúgy egyelőre csak az elvi lehetőséget keresem, mert 10 éve lakom itt, eddig kibirtuk a nyarakat...

(#17206) qnadam válasza kmarci25 (#17202) üzenetére


qnadam
veterán

ismerni kellene a helyszínt, de én a lefolyóba kötném :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17207) kmarci25 válasza qnadam (#17206) üzenetére


kmarci25
veterán

Na jó, igen, de feltételezem, hogy egy kémény nem éppen a lefolyó mellett van. :) De ezek szerint ilyen esetekre van ez a kis cseppszivattyús megoldás.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17208) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

[link]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17209) z123456z


z123456z
őstag

Na, apáméknál ma felkerült egy ftxb35c. Hát bizony ez sokkal csendesebb kívül belül, mint az én Gree comfort pluszom. A Gree talán picit erősebb, legalábbis a légáram. Akinek a zaj számít, egyértelmű a választás.

(#17210) diablo1984


diablo1984
veterán

Fel lett rakva végre a Daikin FTXB35C/RXB35C klímám, piszok csendes, nagyon jól hűt, viszont egy vagyon volt a telepítése(4 méter csövezés+villanyszerelés része). Kültéri is halk, nem rezonál, halkan megy benne a venti, inkább csak a kompresszort lehet benne hallani nagyon halkan, amelyik szomszédot ez zavarta volna, az költözzön a holdra!
Hát nem akartam kijelző nélküli klímát venni, de mégis sikerült, mert nincs rajta, ez csalódás, de egyébként hatékony cucc!
Így telepítve minden szírszarjával HIVATALOSAN 250 ezer Ft volt, a hivatalos része azért hangsúlyos, mert az csúnyán nyomot hagy, de ez van, így a gari legalább érvényesíthető!
A szerelő aki felrakta Gree-ket forgalmaz, mondta, hogy jó ez a daikin is, de ennyiből wifi-s gree-t is tudott volna adni kijelzővel, de mondta, hogy ez sem rossz, szerinte a daikin a klímák mercedes-e, csak ez a modell kissé fapados, de egyébként jó!

(#17211) robeszka74


robeszka74
újonc

Sziasztok!

Tervben van klima beszerelés, a Budaklima nevű céget néztem ki, holnap jönnek árajánlattal (kiépítés 50e bruttó+elengedik a jövőévi karbantartás 8 e összeget).

A lakás 59 nm2, a nagyszoba kb.25 nm. Ide szeretnék egy klimát úgy, hogy a folyósó irányába is fújja a hideg levegőt. Innen nyílik két kisebb szoba, és jó lenne, ha oda is jutna belőle). Kisbaba miatt elsősorban. Az ablaktól kb. 4 m-re lenne felszerelve, terveim szerint. Milyen márkát tudnátok ajánlani? Elég a 2,6 kw-os, vagy kell a 3,6 kw-os?

Sok márka van náluk.

Aircool, argo, comfee, Daikin, Fisher, Fujitsu, Gorenje, Gree, Hitachi, LG, Midea, Mitsubishi, Nord, Orion, Panasonic, Samsung, Toshiba, Vortex.

És olvastam, hogy valami alucsöves vagy rézcsöves a kültéri egység. Ezeknél melyik van rézcsővel szerelve?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#17212) diablo1984 válasza robeszka74 (#17211) üzenetére


diablo1984
veterán

Daikint tudom ajánlani, mert csendes ès (úgy hallottam) tartós, a Gree is ajánlott, azon ha minden igaz, az összesen van kijelző.

(#17213) krx21 válasza diablo1984 (#17212) üzenetére


krx21
nagyúr

A mitsubishit is említheted, sőt...

(#17214) diablo1984 válasza krx21 (#17213) üzenetére


diablo1984
veterán

Persze, csak nekem daikinom van, gree-t hallottam már működni, meg haverèk a vortexet, hát nem gondoltam volna, hogy lehet valami ilyen csendes. A vortex beltèrie pl csiningel, úgy rezonál, valami baumaxos szar.....

A gree-t nagyon fènyezte tegnap a szerelő, kicsit bánom, hogy nem tőle vettem gree-t, maradt volna 50 ezer zsebben, ja ès lenne kijelzőm! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17215) robeszka74


robeszka74
újonc

A premiumcool.hu oldalon van a 2,5 kw Polar légkondi 150e beszereléssel az is elég lenne? Minősége milyen?

(#17216) diablo1984 válasza robeszka74 (#17215) üzenetére


diablo1984
veterán

ez? olcsó daikin, ha a másikra 50 ezret mondtak beszerelèsre, akkor ez is 190ből megvan! Bár a + kültèri tartót sem kell elfelejteni!(+5e)

Mondjuk a szerelő a midea-ról olyan vèlemènnyel volt, hogy nem szabad megvenni, az is lett volna akcióban 160-èrt beszerelve(igaz nekem +40 lett volna a csövezès)

[ Szerkesztve ]

(#17217) robeszka74 válasza diablo1984 (#17216) üzenetére


robeszka74
újonc

A polár elég lenne? Egyébként amit írtál jónak tűnik.

(#17218) diablo1984 válasza robeszka74 (#17217) üzenetére


diablo1984
veterán

2,5-est felejtsd el, a 3,5es kell, inkább menjen egy 3,5es 1es fokozaton, mint egy 2,5-es 3-4esen! Nekem is a nappali 20-22nm, szobák 10nm(3db), teljesen jól működik, ha a wc-be megyek, hősokkot kapok. Pedig csak 23 fokra van állítva....

(#17219) cadgers válasza diablo1984 (#17218) üzenetére


cadgers
aktív tag

Nem feltétlenül jobb a nagyobb. Mi 20 négyzetméteres szobába vettünk 3,5-ös Daikint, és egy idő után folyamatosan ki-bekapcsol, mert 1,3kW-ig tud csak leszabályozni

[ Szerkesztve ]

(#17220) robeszka74 válasza diablo1984 (#17218) üzenetére


robeszka74
újonc

Köszönöm, a gari 3 év a másiknál 5 év. Ez mennyire számottevő? A daikin rendelkezik pollenszűrővel, mert allergiások vagyunk, ha igen , lehet kényelmesebb lenne az életünk.

[ Szerkesztve ]

(#17221) koxx válasza robeszka74 (#17220) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezek a pollenszűrők kb sz.rt se érnek. Nem véletlen vannak direkt erre a célra légszűrők.

(#17222) robeszka74 válasza koxx (#17221) üzenetére


robeszka74
újonc

Köszönöm.

(#17223) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Kikapcsolás után mi csöpög a kültériből ? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#17224) diablo1984 válasza cadgers (#17219) üzenetére


diablo1984
veterán

Amit èn vettem, azzal nincs ilyen gond, normális inverteres, szèpen szabályozza a teljesítmènyèt nem hűt túl!

(#17225) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Hali. Tudna valaki segíteni abban, hogy a Gree Comfort Pluszból hogyan lehet kivenni a mókuskereket? Már darabokra szedtem az égszet de az istenért se akar kijönni a hőcserélő, anélkül meg ugye a mókuskerék se fog.

(#17226) Zeki válasza robeszka74 (#17220) üzenetére


Zeki
nagyúr

1.
Daikin vagy Mitsubishi. Japán klímának noname Polar nem érhet a nyomába, mindegy milyen csicsa.
2.
3.5kW, mert nem 20nm-t akarsz hűteni
3.
pollenszűrőt nézz a neten magába, kivágod klíma formára, felhajtod az előlapot a klímán, és beteszed alá.
4.
nem foglalkozol azzal, hogy ez mások szerint mennyire fogja vissza a klímád légszállítását, nekem volt ilyenem, jó volt hogy volt.

(#17227) robeszka74 válasza Zeki (#17226) üzenetére


robeszka74
újonc

Köszönöm a válaszokat.

(#17228) mghltm válasza diablo1984 (#17210) üzenetére


mghltm
addikt

irigyellek, legjobbkor szereltetted fel!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#17229) krx21 válasza Zeki (#17226) üzenetére


krx21
nagyúr

Én semmiféle plusz szűrőt nem javaslok, próbáltam, ráadásul olyat ami kevésbé folyt. A klíma elhelyezéséből fakadóan rendkívül rossz porszűrő. Viszont a legkisebb folytás is érezhető a teljesítményben...

[ Szerkesztve ]

(#17230) diablo1984 válasza krx21 (#17229) üzenetére


diablo1984
veterán

pláne, hogy a pollen ha bent van, csak azt szűri, ergo ha nincs klíma, akkor is allergiás mindenki épp attól a pollentől. Ebben a daikinban is 2x-esen szűrő szűrő van, az is magában sok mindent megfog, de amit megfog az már régen a 4 fal között van, értelmetlen tovább szűrni, szerintem....

(#17231) robeszka74 válasza diablo1984 (#17230) üzenetére


robeszka74
újonc

Köszönöm.

(#17232) diablo1984 válasza robeszka74 (#17231) üzenetére


diablo1984
veterán

Van amúgy egy általános szűrő benne(szívő és toló oldalon is) és ezen felül a toló oldalon(ahol a levegőt fújja magából, van benne egy Titánium-apatit fotokatalitikus levegőszűrő, ami egy finomszűrő valami fémakármivel megerősítve. Ezt a bizbaszt így hívják gyárilag, ez szerintem az esetleges gombákat, ilyesmit hivatott kiszűrni, ami a klímába lecsapódó párában keletkezhet, gondolom így a pollent is kiszűri, ha belejut!

(#17233) Zeki válasza krx21 (#17229) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem meg voltak Daikin hajtogatott szűrők a klímában. Ezel a daikin légtisztítóba valók. És a port is szépen gyűjtötték, 2 nyár után csúnya szürkék voltak.

(#17234) krx21 válasza Zeki (#17233) üzenetére


krx21
nagyúr

Elhiszem, hogy tapad meg benne ez az... Nekem csak egy pollenszűrős szúnyog háló volt felette.... Mikor lehettem éreztem, hogy a klíma megtáltosodott... Egyszerűen jobban hűtött. Azóta eszembe sem jut plusz szűrőt tenni bele, sőt a két kis gyári plusz szűrőt (kis méretű szén és valami más) is kiszedtem.
Nekem ilyen célra van külön egy Daikin légtisztítóm. Ami természetesen a földön van...

A másik pedig ha nem egyenletes a szűrő a lamellák előtt, akkor nem egyformán megy a levegő az egész felületen, tehát még kevésbé hűt... Én azt mondom csak a gyári és semmi több, ki van az találva...

[ Szerkesztve ]

(#17235) gkawka


gkawka
tag

Sziasztok!
Az alap szituációm, hogy lenne a lakásban 2 szoba amit klimatizálni szeretnénk, és ehhez a duál klímát találtam, mint megoldás, mert az erkélyen szűkös a hely.
A kérdés, hogy egy 5,2kW os Toshiba kültéri egység esetén a technika engedi-e hogy egy 2,5 valamint egy 3,5-es beltérit illesszünk a rendszerbe. Mit kezd vele? azt értem, hogy maxon nem tudja kiszolgálni, de ugye a legritkább esetben fordul elő hogy egy ilyen eszköz maxon fut. Az elektronika le tudja ezt kezelni, hogy leszabályozzon szükség esetén, máskor pedig kiszolgálja a 3,5-est a rendelkezésre álló kapacitásból?
Előre is köszönöm a választ. :U

-**- szarnak, kárnak nincs gazdája -**-

(#17236) windy válasza gkawka (#17235) üzenetére


windy
tag

Az elektronika az aktuális hűtésigénynek megfelelően szabályozza a két beltéri egység működését. Természetesen ezt csak addig tudja megtenni, amíg az össz hűtésigény nem haladja meg a kültéri egység max teljesítményét.

(#17237) Deer76


Deer76
aktív tag

Klarstein márkáról halott valaki?
Csak véletlenül bukkantam rá.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#17238) Lauda


Lauda
félisten

Ezekhez a mobilklímákhoz jár valami kivezető cső? Vagy csak maga a gép?

[ Szerkesztve ]

(#17239) Mtbsrác válasza Deer76 (#17237) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Valószinűleg vmi kínai noname matricázott akármi. Alkatrész meg nuku hozzá ha bedöglik. Felejtős sztem. Ennyiért van jobb is sokkal.

[ Szerkesztve ]

(#17240) nesa válasza Deer76 (#17237) üzenetére


nesa
veterán

Ez egy átcímezett GREE most ha 100% ban megegyezik a belseje is akkor nem lehet gond az alkatrész, de ha valamelyik GREEnek az olcsósitott butított verziója akkor gond lehet az alkatrész.

Egyébként az árán nem érződik az hogy miért vegyem meg ezt az eredeti GREEvel szembe.

[ Szerkesztve ]

(#17241) Feriboy2


Feriboy2
aktív tag

Mennyit mehet egy klíma egyhuzamban folyamatosan? A héten borzasztó meleg lesz, járathatom napi 24 órát jövő hétig, vagy néha inkább pihentessem? (egy whirlpoolom van)

(#17242) Lauda válasza Feriboy2 (#17241) üzenetére


Lauda
félisten

Mehet évekig is folyamatosan.

(#17243) Zeki válasza Feriboy2 (#17241) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ilyenkor mehet folyamat.

(#17244) Feriboy2


Feriboy2
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek :)

(#17245) Deer76 válasza nesa (#17240) üzenetére


Deer76
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Nekünk van klímánk egy éve (Midea Aurora), csak kíváncsi voltam, mert sosem találkoztam ezzel a branddel.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#17246) athomi


athomi
veterán

Azzal mit lehet csinálni, ha a kültéri egyik oldallemeze egy bizonyos fordulaton rezonál?

[ Szerkesztve ]

(#17247) pjen válasza athomi (#17246) üzenetére


pjen
félisten

Ha hozzá férsz,mikor rezonál meg kéne nyomkodni.Lehet a csavarokat kéne húzni,lazítani.Esetleg tenni alá gumi alátétet.Próbálgatni kell.

(#17248) koxx válasza pjen (#17247) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vagy szol a telepitocegnek akik kikuldenek egy embert.

(#17249) pjen válasza koxx (#17248) üzenetére


pjen
félisten

Hát igen.Csak ezek az időszakos hibák pont akkor nem szoktak előjönni mikor ott a szerelő.

(#17250) athomi válasza pjen (#17247) üzenetére


athomi
veterán

Nyomkodással próbálkoztam, míg nyomom a kezemmel nagyjából megoldódik a probléma. :D Gumi alátét van a rögzítőpontok alatt, viszont a csavarok húzásával, lazításával még nem próbálkoztam, szóval rápróbálok. Ha nem oldja meg, akkor az lesz amit koxx javasolt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.