Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) cadgers válasza pjen (#16847) üzenetére


cadgers
aktív tag

FTX35KM! Éjszakai módban meg olyan zaj jön belőle, hogy nem lehet tőle aludni!

(#16852) #95590400 válasza cadgers (#16851) üzenetére


#95590400
törölt tag

lásd lentebb, te is jobban jártál volna egy kis 2 kw-os fujitsu-val, ami halk, jó és visszaszabályoz 500 wattra. :(

(#16853) cadgers válasza #95590400 (#16852) üzenetére


cadgers
aktív tag

Egy másik épület szobájába azt tervezek. Csak nem tudom, hogy 16 m2-es szobánál (3,2 m belmagasság) téli fűtésre elegendő-e az LMCA (LMCE), vagy mindenképp szükség van az LCTA-ra?

(#16854) Zeki válasza cadgers (#16851) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerelo kihiv.

[ Szerkesztve ]

(#16855) DeFranco válasza cadgers (#16851) üzenetére


DeFranco
nagyúr

milyen zaj jön ki belőle?

te vagy a második aki erre panaszkodik, mi nem tapasztaltunk semmi rendellenes zajt. sőt. semmilyen zajt nem tapasztaltunk.

(#16856) Male válasza Lauda (#16848) üzenetére


Male
nagyúr

Vagyunk páran :)
Most fűtöttem végig a második telet egy Fujitsu 09LTCA-val, konstans 21 fokra állítva. Januárban a legnagyobb hidegben is kevesebbe került vele a fűtés, mint a szomszédnak konvektorral. Ezen a télen (10.04-én kezdtem, 05.05-én kapcsoltam le) az össz fogyasztása 1342 kWh volt, nagyrészt a téli tarifával ( H tarifára van kötve ), ami kb 33.000 Ft így...

Előny:
- pontosan 21 fok, folyamatosan, semmi hullámzás
- egyenletes a hőfok, nem a plafonnál van meleg
- relatíve halk ( egy lemez konvektorhoz képest )
- olcsó....

Hátrány:
- állandó légáramlás ( elhelyezés nagyon fontos, ha direktben ér az áramlat, főleg éjjel, az kifejezetten kellemetlen )
- azért valamennyi hang van, tehát egy radiátoros fűtésnél, vagy infra panelnél hangosabb

(#16857) #95590400 válasza cadgers (#16853) üzenetére


#95590400
törölt tag

szigetelés, fekvés, benapozottság, nyílászárók meg az eddigi hőmérsékleti viszonyok alapján szerintem el tudod dönteni.

(#16858) fuwiradis


fuwiradis
tag

SZERK: hopp, ez válasz akart lenni, #16845 pjen

igen, de ha már a hűtési ciklus alatt ki lett vonva az a vízmennyiség a levegőből, akkor visszamelegedéskor honnan jön a megnovekedő páratartalom?

én pl. úgy gondolnám, hogy ha hűtés folyamán kivonok párát és ezzel csökken a rel tartalom 5%-ot, akkor ha melegedni kezd egy kicsit a levegő még tovább kellene csökkenjen a relatív páratartalom, mert ugyanazt a vízmennyiséget melegebb levegő fogja magában tartani. de nem ezt tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

(#16859) cadgers válasza DeFranco (#16855) üzenetére


cadgers
aktív tag

Ilyen zaja van!

Füldugóval is hallani, szóval nem éppen kellemes (FTX35KM)
De csak éjszakai módban, pont ahol csendesnek kéne lennie

[ Szerkesztve ]

(#16860) DeFranco válasza cadgers (#16859) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem nincs ilyen zaja. honnan hallatszik? a kültéri felől, a beltéri felől vagy a csőkötegtől?

(#16861) cadgers válasza DeFranco (#16860) üzenetére


cadgers
aktív tag

A beltériből jön

(#16862) pjen válasza fuwiradis (#16858) üzenetére


pjen
félisten

Nem értek hozzá,ehhez sem,de szerintem mikor lehűtöd a szobát a pára lecsapódik,nem távozik.

(#16863) cadgers


cadgers
aktív tag

Egy kis segítséget kérnék az ábra értelmezéséhez. Elvileg a szoba fűtéséhez 2 kW teljesítményre van szükség, bár ez csak egy előzetes kalkuláció, semmi komolyabb felmérés nem történt.
Az ábra alapján nekem az jön le, hogy a kisebb teljesítményű LMCA nem alkalmas -15 fok esetén a beállított hőfok elérésére, mert csak 1,64 kW teljesítményt tud.

A nagyobbik modellnél ez a 2,80-as érték elméletben azt tükrözi akkor, hogy elegendő a kívánt hőfok eléréséhez? Ilyenkor közel maxon pörögne folyamatosan? Az input power a maximális érték ilyenkor, vagy a hőmérséklet tartásához szükséges?

Elnézést, ha hülyeséget kérdezek, csak próbálom az arany középutat megtalálni, ami a 16 m2-es szoba fűtéséhez elegendő, de mégsem 100-rel drágább (ráadásul 15A-s a biztosíték)

(#16864) pjen válasza cadgers (#16863) üzenetére


pjen
félisten

A 15A biztos nem lesz korlát.

(#16865) DeFranco válasza pjen (#16862) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és a kondenzvízcsövön meg a nyárkirálylány sűrű könnye távozik mert átvette a terepet tél tábornok a szobában?

(#16866) pjen válasza DeFranco (#16865) üzenetére


pjen
félisten

Én nem számoltam és olvastam semmit,de a 15A egészen gíandiózus klímához is elég.Telón amúgy sem tudom elolvasni azt a táblázatot.

[ Szerkesztve ]

(#16867) DeFranco válasza pjen (#16866) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azt azért nézd meg hogy mire válaszoltam ;)

(#16868) athomi válasza DeFranco (#16867) üzenetére


athomi
veterán

:D

(#16869) pjen válasza DeFranco (#16867) üzenetére


pjen
félisten

OK,de csak ez lehet szerintem,....vagy nem tudom.Álmos voltam már :W

[ Szerkesztve ]

(#16870) Zeki válasza cadgers (#16861) üzenetére


Zeki
nagyúr

A beltéri hőcserélője lehet nedves, ami leálláskor visszapárolog.

(#16871) Male válasza fuwiradis (#16858) üzenetére


Male
nagyúr

Kintről bejut a sokkal több vizet tartalmazó levegő ( ahogy télen meg ki... én ezzel szívtam, de megtaláltam, hogy pl a konyhai páraelszívon iszonyat tempóban áramlik a levegő a pillangószelep ellenére is, meg volt még pár rés ), illetve a falak, bútorok, minden tartalmaz rengeteg nedvességet, és ez párolog ki belőle amikor visszaemelkedik a hőfok.

Szerk: Igen, amit Zeki ír, onnan is.

[ Szerkesztve ]

(#16872) Lauda válasza pjen (#16850) üzenetére


Lauda
félisten

(#16850) pjen , (#16856) Male

:R Ez jól hangzik urak/hölgyek! :K És tényleg szuperül be tud fűteni egy szobát a beltéri, mondjuk -10-ben is? ;) Főképp a komfort miatt gondolkodom rajta. Egyenletes hőmérséklet és persze nyáron is elviselhető környezet.

Elhelyezés szempontjából azt gondolom az ablak fala a legmegfelelőbb, hiszen ha máshova szereljük fel a beltérit, akkor nyáron az ablak fele közelítve mindig egyre melegebb lesz, télen pedig egyre hidegebb.

Ezen kívül szeretném zaj szempontjából is kizárni amit ki lehet. Nem lakom zajos környéken, de néha szeretek teljesen csendben lenni. Namost a parapetes konvektornál az a gáz, hogy a likon totál bejön a kinti zaj és a lemez konvektortest azt tökéletesen továbbítja is. Magasságra nem tudom hol lenne a legjobb a beltéri. A klasszikus eset, ha fent van, ahogy olvasom itt többen is másfél méter környékére szerelték fel. Gondolom ez a működése szempontjából teljesen mindegy, max más hőfokot állítok be. Viszont a komfort szempontjából ez még jobb is lehet, mert ha fent van 2 méteren a beltéri, akkor az hot ziher, hogy az egész helyiségben folyamatosan érezni lehet a levegőszállítást. Na ezt jó lenne elkerülni.

(#16873) pjen válasza Lauda (#16872) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem egy fűtésre való klímával mínusz 20 ban is tudsz fűteni,persze egyre rosszabb hatásfokkal.Az idei télen volt alkalmam tesztelni mínusz 18-at,nem volt gond.Hangról annyit:nálam annyi hangja van mint egy ventinek,

(#16874) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Nemrég szereltettünk be légkondit két szobába. Alapvetően elégedettek vagyunk, de van egy probléma, amivel nem tudunk mit kezdeni. Az egyik alkalmanként savanykás szagot áraszt magából, amikor már lehűtött az elvárt hőmérsékletre, és csak keringeti a levegőt. Ezzel mit lehet kezdeni? Jeleztem már a cégnek, de a főnök azt mondta még nem találkoztak ilyennel, valamikor kijönnek (a másik klíma kültérije ciripel, azzal is kezdeniük kell valamit).

[ Szerkesztve ]

(#16875) dh66e válasza megema (#16874) üzenetére


dh66e
veterán

Milyen klimák ezek?

(#16876) megema válasza dh66e (#16875) üzenetére


megema
őstag

Gree Comfort Plusz 2,6 és 3,5 kW-os változat.

(#16877) Met válasza megema (#16874) üzenetére


Met
nagyúr

Nekünk 2 hetes a FTX35KM, csak ventilátor módban kicsit áporodott szagot áraszt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16878) windy


windy
tag

Senkit nem akarok megsérteni, de azt el kell mondjam, hogy egy klímaberendezés beltéri egysége három ok miatt fújhat be büdöset.

- Az egyik, ha hosszú ideig pang a kondenzvíz a csőhálózatban. Ez abból adódhat, hogy viszonylag hosszú a vízelvezető cső, és valahol kialakul egy szifon, ahonnan nem tud távozni a víz, ez bealgásodik, befülled, bepálik, berohad, stb. és ez okoz kellemetlen szagot. Ennek az ismérve az, hogy gyakorlatilag állandóan büdös, hiszen amikor megy a venti, akkor van egy minimális szívóhatása a kondenzcsőre, ami pontosan elég ahhoz, hogy az ott pangó kellemetlen szagú levegőt befújja a helyiségbe. Orvoslás: megszüntetni a kondenzvízcsőben lévő kontrát, szabad elfolyást biztosítani a cseppvíznek.

- A második ok akkor fordul elő, ha a kondenzvízcső be van kötve szennyvízhálózatba, és nincsen normális bűzzáró szifon betéve. Ilyenkor a pöceszag egyértelműen a szennyvízcsőből áramlik a lakásba. Orvoslás: be kell építeni egy normális golyós cseppvízszifont, ami nem engedi visszaáramlani a szagokat.

- A harmadik ok a legkellemetlenebb, főleg a user szempontjából. A klíma beltéri egysége beszívja a helyiség levegőjét, ami átáramlik a hőcserélőn. a hőcserélő felülete hideg és nedves, így a rajta keresztüláramló levegőből megragadnak benne a különböző apró szennyeződések, por, zsírok, baktériumok, izzadságcseppek, stb. Amíg hűt a klíma, addig folyamatosan távozik a kondenzvíz, és kiviszi a csövön keresztül ezeket a szennyeződéseket. Amikor leáll a hűtés, akkor viszont a hőcserélőn még megtapadt hideg pára el kezd felmelegedni, és visszapárolog a helyiségbe, sajnos koncentráltan tartalmazva a fentebb már említett szennyeződéseket. Ilyenkor lehet érezni az igen kellemetlen szagokat, amik gyakorlatilag a helyiségben eddig is meg voltak, csak lényegesen kisebb koncentrátumban. Ez ellen nagyon nehéz tenni, talán az egyetlen, hogy gyakorta be kell fújni a hőcserélőt, a szűrőket valamilyen antibakteriális anyaggal. Eddigi tapasztalataink szerint talán az ezüst-kolloidos kezelés a leghatásosabb, ugyanis az ezüst az ismert -emberi szervezetre legkevésbé káros - fertőtlenítő anyag.

[ Szerkesztve ]

(#16879) Met válasza windy (#16878) üzenetére


Met
nagyúr

Ezzel miért sértenél meg bárkit is? :U

Az írásod alapján nálam a harmadik lehetőség állhat fent.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16880) deadelon


deadelon
aktív tag

Sziasztok.Egy hozzáértő segítségét szeretném kérni.Mobíl klímát szeretnék venni egy 3 ik emeleti panelba.Arra gondoltam mivel a fűtésünk parapetes konvektor,nyárra beköttetném a helyére a mobilt!!Ez megoldható??És ha igen milyen klímát érdemes venni max olyan 120-130 ezer forintig!!Fali klíma megoldhatatlan a kültéri egység miatt,nem engedélyezi a társasház :F

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#16881) nesa válasza deadelon (#16880) üzenetére


nesa
veterán

Panel, meg társasház, nem engedi, mi-van? én tuti perre vinném, de még szerintem ha a felnyomod őket a egyenlő bánásmód hatóságnál az is elég, vagy első körben jegyző?

(#16882) xxxjjjkkk válasza nesa (#16881) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Mi a franc köze lenne egy egyenlő bánásmód hatóságnak a társasház homlokzatához.
Üzemeltetési kérdésekbe pedig a jegyző sem szól bele.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16883) nesa válasza xxxjjjkkk (#16882) üzenetére


nesa
veterán

Sokkal több mindenhez van közük mint gondolnád.

(#16884) pjen válasza nesa (#16883) üzenetére


pjen
félisten

A legnagyobb baj az,hogy továbbra is ott kell laknia,ha keresztül is veri a kültéri engedélyt.

(#16885) xxxjjjkkk válasza nesa (#16883) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

A kérdésre nem sikerült válaszolni, nem azért nem teheti mert cigány, vagy mert nő, esetleg mert az ő lakása a legkissebb, és ezért kiközösítik, hanem azért, mert a homlokzat közös tulajdon, es a tarsashazi törvény értelmében ezt közgyűlésen el lehet dönteni. Ahol az átlagéletkor 79év, és a lakók 10%án tuszkolnak át minden hülyeséget.

Persze aki panelba át tudta vinni...

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16886) #95590400 válasza xxxjjjkkk (#16885) üzenetére


#95590400
törölt tag

sok sikert egy-egy engedély nélküli klíma leszereltetéséhez a közös képviselőnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16887) krx21 válasza nesa (#16881) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért ez ennél komplikáltabb. Én se, de gondolom Te se örülnél neki, ha a szomszédod, az ablakod fölé szerelne 30-40cm-re egy kompresszort. Nagyon sok helyen látom így. Még ott is ahol az erkély adott.
A melegben este Te kinyitod az ablakot, akár csak bukóra. A szomszéd pedig bekapcsolja a klímát.
Ha abban a szóbában alszol, szerintem mindenki beláthatja, hogy zavaró tud lenni. Régen az ON/OFF-os készüléknél ez hatványozottan gond lehetett. Ma jó eséllyel egy halk klíma nem zavar, de klíma és ember válogatja... A közvetlen szomszéd beleegyezése esetén érzem korrekt megoldásnak.

[ Szerkesztve ]

(#16888) Zeki válasza krx21 (#16887) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én meg nem. Rohadtul nincs tekintettel senki sem a másikra, főleg ha bagózásról van szó, akkor nem baj hány lakásba megy be a füst, vagy már a liftben rágyújt a gyökér, stb...
Szóval egy halk klímát én is feldobatnék, és kész.

(#16889) krx21 válasza Zeki (#16888) üzenetére


krx21
nagyúr

Bizony, a többség ilyen. Ne hagyd, hogy Téged is ilyenné tegyenek... ;)

(#16890) xxxjjjkkk válasza #95590400 (#16886) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Azért le szokták szedni, azthiszem ilyen ügyekben eljár a jegyző is.

Zeki: ez azért nem általános szerencsére, ahol gyökerek laknak ott nincs mit tenni, de panelba is van olyan, hogy vigyáznak a házra, és rendes lakóközösség van, na azért nem szomszédok kategória, de van. Hát aztán van ahol csak egymást ölik.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16891) megema válasza windy (#16878) üzenetére


megema
őstag

Köszi! Én is a harmadik okra gondoltam.

Viszont itt csak akkor jelentkezik, ha elérte a kívánt hőmérsékletet, lekapcsolja a hűtést és csak keringet (melegebb levegőt fúj). A bekapcsolt Cold Plasma funkció közrejátszhat? Pont a porgyűjtés a célja tudtommal. A beltérit szárító funkciót bekapcsoltam egy ideje, így kikapcsolás után még kifújja magából a párát. Változást nem tapasztaltam, kikapcsolva nincs szag, az előbb részletezett esetben viszont igen.

(#16877) Met: Igen, talán ventilátor módban is csinált ilyet, de közvetlenül klímázás után próbáltam, így viszont ugyanaz a szituáció.

[ Szerkesztve ]

(#16892) #95590400 válasza xxxjjjkkk (#16890) üzenetére


#95590400
törölt tag

eljárni eljár, viszont ismerek olyant, aki 6 éve sakkozik velük. igaz, ő jogász, a közös képviselő meg nagyon nem.
(megjegyzem az alap társasházi törvényben csak az érintettek /alsó, oldalsó, felső szomszédok/ 2/3-adának hozzájárulása szükséges)

(#16893) deadelon


deadelon
aktív tag

Ez szuper valaki esetleg tudna válaszolni a kérdésre?lLécci :R
[link]

[ Szerkesztve ]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#16894) Male válasza Lauda (#16872) üzenetére


Male
nagyúr

Klíma függő... ezt is ugyan úgy méretezni kell a fűtés igényhez, csak itt a külső hófoktól a leadott teljesítmény is változik, tehát picit bonyolultabb. Mindenesetre a -10 nem vészes talán egyiknek sem, a jobbak meg szépen mennek -20-ban is... idén télen páran teszteltük :DDD

Igen, a konvektor eléggé be tudja hozni a külső zajt, nomeg a hülye pattanásai, én nagyon utáltam... illetve az, hogy pont az ablak alatt van a parapet, ha szellőztetsz, a füstöt húzod be vele a lakásba ( oks, letekered előtte kicsivel, és akkor már nem )

Esetleg nézhetsz direkt parapetes klímát is, bár elég húzós áron voltak, amikor én nézegettem, és épp készleten sem volt... de ott vannak olyanok is, amik sugároznak is hőt, nem csak meleg levegőt fújnak ( pl Nexura ), ami azért kellemes lehet.

deadelon: Nyárra a konvektor helyére... ezt hogy tervezed kivitelezni? Évente kétszer átszereled a konvektort? ( ha ilyen csodás a helyzet a házban, simán lehet, hogy valaki majd ezzel fog feljelenteni, hogy te önhatalmúlag megbontottad a gázvezetéket... mert ma ehhez már bontási terv kell, amit engedélyeztetni kell, stb... )
Amúgy szerintem kidughatod a csövet a helyén, ha kifér, szóval technikailag megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#16895) xxxjjjkkk válasza #95590400 (#16892) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Ez a közös képviselőtől függ, ismerünk ügyvéd kkv-t is, de olyannal is találkozam, aki 2 év alatt elérte, hogy egy gondolhatjuk milyen többgenerációs család egy lakásban kiköltözzön, úgy, hogy tulajdonosok voltak, addig b@sztatta őket, nagyon kemény az ember, pedig nagypapa forma. Persze a nagyja sz@rik rá.

A ház megszavazhatja, hogy kompletten mi legyen, millió belvárosi körfolyosós esetében van ez, hogy csak a tetőtérbe tudják rakni a beltériket. Kívülről még az önkormánzat sem engedi ráadásul.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16896) #95590400 válasza deadelon (#16880) üzenetére


#95590400
törölt tag

(#16897) deadelon válasza #95590400 (#16896) üzenetére


deadelon
aktív tag

:R Úgy látszik megoldható még ha macerás is,inkább így mint hőgutát kapjunk!Már csak 1 kérdés :B milyet érdemes venni az adott összeghatárban 120-130-ezer forint.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#16898) Zeki válasza deadelon (#16897) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#16899) Met válasza megema (#16891) üzenetére


Met
nagyúr

Veszek egy olyan ezüstös spray-t és időnként befújom vele.
Nekem nem probléma az ilyen rendszeres karbantartások elvégzésének nyilvántartása.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16900) légkondit válasza Zeki (#16898) üzenetére


légkondit
csendes újonc

aminek sok kamuértékelése van :D
mint emagon vörpulnál: 2 óra alatt felszerelték, máskor is ilyet vennék, legszívesebben ki sem kapcsolnám :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.