Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) Chaser válasza alázógyík (#17750) üzenetére


Chaser
titán

kénytelen vagyok mivel nincs bélelve a kémény és 3 emelet+tetőt kellene megcsinálni:) de egy normális gáz cirkó is elég drága, ahhoz még a radiátorok, szerelvények, na meg a mester bácsi munkadíja pfffffffff
mivel sehol nem láttam feltüntetve h nem lehet velük télen fűteni egész idényben, így naivan úgy gondoltam lehet ( : - de biztos bennem van a hiba, ha nem lehet akkor nyilván feltüntetem -, annyi van hűtő/fűtő kb mindnél
300 körülig még oké - kis lakás, már csak ezért se indulnék gáz cirkó vonalon ha lehetne is, nappaliban lesz még egy elektromos radiátor kiegészítésnek ha a klíma nem bírná szusszal, fürdő is kap saját fűtést -
de mondjuk ezzel kezdtem, h az lenne a _fűtés_ is, most olyan édesen lepődtök meg :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17752) pjen válasza Chaser (#17751) üzenetére


pjen
félisten

Én Panasonickal fűtök,nincs vele gond,olcsóbb mint a gáz,csak a bekerülés drága.

(#17753) Chaser válasza pjen (#17752) üzenetére


Chaser
titán

sztem is olcsóbbra jönne ki az üzemeltetés, valaki mondta húúú mennyi lesz a villanyszámla, jah, de gáz meg 0 ft ( : rég volt az mikor kb ingyen adták
melyik típus pontosan?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17754) Lauda válasza Chaser (#17753) üzenetére


Lauda
félisten

Gázzal sem drága a fűtés, ha modern kazánod van. Kb almát a körtével. Ott is a bekerülés a drága, mint a klímánál. A központifűtés komfortját meg kár is lenne hasonlítani a klímás fűtéshez. Ahhoz minimum minden helyiségben beltérinek kellene lenni. Mire klímából kialakítanad ugyan azt amit nyújt egy korszerű központifűtés, ugyan ott lennél kb. Bekerülésben és üzemeltetésben is.

[ Szerkesztve ]

(#17755) légkondit válasza xigris (#17733) üzenetére


légkondit
csendes újonc

Fan-coilhoz mi kell? Hát hőszivattyú, vagy folyadékhűtő :)

(#17756) Chaser válasza Lauda (#17754) üzenetére


Chaser
titán

adott egy konyha-előtér 9nm, nappali 20nm, hálófülke 4,8nm, fürdő 3nm, ezt a hatalmas területet kell fűtenem, ehhez ha egyszerű is lenne akkor se választanék cirkós megoldást, de mivel nem is lehet marad klíma + elektromos radiátorok, azok is sokat fejlődtek, kevesebb fogyasztás, jobb hatásfok, érzékeny termok
- túl nagy meleget utálom is, távfűtéses lakásnál nálam kb mindig nyitva volt az ablak, és rövid nadrágban polóban is melegem volt ( : -
klímával biztos nem lennék ott, most csak a kémény lenne kb 2-2,5m ft ( : + a többi hülyeség, de ha kéményt nem nézem még akkor is belefér egy értelmes klíma + 2-3 elektromos radiátor gázos központi fűtés árának kb felébe
nagy háznál, lakásnál oké a cirkós központi fűtés, de itt a lehetőségek se adottak, amúgy se szeretnék gázt - úgy dobom ki ha lehet h öröm lesz nézni ( : -
_szóval klíma kell, mindegy mért...de az kell:) fűtésre is_

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17757) pjen válasza Lauda (#17754) üzenetére


pjen
félisten

Bekerülésben esetleg,de fűteni olcsóbb a klima.csak a kémény árából tehetsz mindenhova klímát és még pénzed is marad.

[ Szerkesztve ]

(#17758) Tipli41


Tipli41
csendes tag

Sziasztok!
Meglévő samsung klíma helyére szereltettem be egy Daikin FTXS-25K klímát.
Az első használatok után tünt fel a rossz szag,természetesen akkor amikor elérte a beállított hőmérsékletet,és átváltott venti üzemmódba.Ez a szag egyértelműen nem csatornaszag,ahoz sajna volt már szerencsém,penetráns! A szerelő elbasszarintotta a telepítést,kihagyta a bűzelzárót,néha mikor hazaértünk belengte a lakást az az igazi csatornaszag!
Ez a szag valami más,de nem tudom beazonosítani. Volt hogy hetente vettem le a burkolatot,és a klímások által ajánlott /asszem alcore/ szerrel fújtam be a klímát,majd feladtam mert a szag maradt.
Mivel a hálóban van felszerelve elég zavaró a szag,ezért a beállításon változtattunk.
Venti auto-ról éjszakaira/ez a legkissebb fokozat/ a hőmérséklet 23-ra.
Így ritkán vált sima ventire,és a szag is ritkán jelentkezik.
A nappaliban van egy Daikin FTXS-35K,ez szerencsére soha nem volt rossz szagú.

(#17759) Sungoo válasza alázógyík (#17750) üzenetére


Sungoo
addikt

Miért is?

(#17758) Tipli41: Többen panaszkodnak erre.

[ Szerkesztve ]

(#17760) Zeki válasza Chaser (#17749) üzenetére


Zeki
nagyúr

Pedig a tél nagyobb hőmérséklet különbség mint a nyár.
Jobban igénybe veszi a klímát.
Nem véletlen, hogy a direkt kimondottan fűtésre optimalizált klímák, amik jobbára északabbra mennek, baromi drágák.

(#17761) Lauda válasza Zeki (#17748) üzenetére


Lauda
félisten

A fujitsu 10 évre kiterjesztett garancia csak kellékszavatosságra vonatkozik és csak szezonális hűtésre használt készülékre.https://www.fujitsuklima.hu/kiterjesztett-garancia

(#17762) RexpecT válasza Tipli41 (#17758) üzenetére


RexpecT
addikt

Ha visszaolvasol akkor mostanában volt egy-két panasz Daikin klímára hogy büdös, ugyanígy a sima ventiláros használat során.

[ Szerkesztve ]

(#17763) degumentes


degumentes
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni klíma vásárlás előtt vagyok, de nem tudom mit vegyek. Lakásba lenne, konyhába szeretném felszereltetni és és onnan hűteném a két szobát is 48m2. Eddig egy 3.5kw-os inverteres split klímára gondoltam, valamelyik japán gyártótól, de itt el is akadtam, hogy hol és pontosan mit vegyek meg. Ha valaki tudna ajánlani valami jót, ja és fűteni is szeretnék vele :R

(#17764) pjen válasza degumentes (#17763) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem hívsz egy szakembert,aki felméri,milyent vegyél.Nélküle úgysem veheted meg.

(#17765) degumentes válasza pjen (#17764) üzenetére


degumentes
tag

Tudom, hogy nem vehetem meg, de a szakember téren nincs jó tapasztalatom. Ezért szeretnék előre informálódni.

(#17766) pjen válasza degumentes (#17765) üzenetére


pjen
félisten

Pedig jobb lenne,mert egyáltalán nem biztos,hogy egy géppel tudod hűteni,fűteni az egész lakást.

(#17767) Lauda válasza pjen (#17764) üzenetére


Lauda
félisten

Miért kellene szakember ahhoz, hogy én klímát vegyek? :F

(#17768) Jovanny2 válasza Lauda (#17767) üzenetére


Jovanny2
őstag

A kék kártya miatt, gondolom. ;) Meg aztán amúgy sem árt, ha megnézi hová érdemes tenni a bel- és kültérit, és milyen teljesítmény javasolt. A gépet meg úgyis te döntöd el az anyagi lehetőségek alapján...

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#17769) Lauda válasza Jovanny2 (#17768) üzenetére


Lauda
félisten

A vásárláshoz kék kártya szükséges?

(#17770) Chaser válasza Zeki (#17760) üzenetére


Chaser
titán

ez rendben van, de direkt ezzel kezdtem, ha kell ehhez valami spéci jószág akkor tudjam..:)
közben kiderült, elvileg fuji klímákra 3 év gar van, shopok össze-vissza írják
ha 2-300-ig nincs megfelelő akkor max egy olcsó játék klímát veszek, hűteni itt szerencsére nem nagyon kell, fűteni meg 5 év garis mobo radiátor 40-45e/db 20nm-es helyiségre, abból 3db és letudva a fűtés

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17771) Jovanny2 válasza Lauda (#17769) üzenetére


Jovanny2
őstag

Egy papírra van szükség 2015 óta a szerelőtől, hogy megvehesd a klímát, ha jól tudom. Kivéve, ha az eladó maga a szerelő, vagy ha le van szerződve az eladó egy szerelővel (áruházak).

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#17772) Zeki válasza Lauda (#17769) üzenetére


Zeki
nagyúr

Topikosszefoglalo!

(#17773) Lauda válasza Zeki (#17772) üzenetére


Lauda
félisten

:R Érdekes ez a folyamat, a webklímánál bedobod a kosárba a terméket, nem kér semmilyen engedélyt. :D

(#17774) pjen válasza Lauda (#17773) üzenetére


pjen
félisten

Ha jól tudom a WEB klímának van szerződött szerelője aki adja a papírt.

(#17775) Lauda válasza pjen (#17774) üzenetére


Lauda
félisten

Gondoltam erre is. :D Ezek szerint az ő emberük kiállítja a papírt, én megkapom a klímát, az hogy ki szereli fel utána gondolom nem számít, csak az is regisztrált szerelő legyen. Nem mintha ott vennék klímát, csak próbaképpen bedobtam egyet a kosárba és egészen a végső lépésig nem kér semmilyen dokumentumot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17776) pjen válasza Lauda (#17775) üzenetére


pjen
félisten

és esetleg bukod a garit.

(#17777) pjen válasza Lauda (#17775) üzenetére


pjen
félisten

Mint mondta, a klímavásárlási gyakorlatot megváltoztató rendelet nem titkolt célja, hogy háttérbe szorítsa a „szürke harcosokat”. Ma már nem lehet csak úgy bárkinek hazasétálnia egy klímával az üzletből, mint február előtt, ugyanis a kereskedő csak akkor értékesíthet magánszemélynek, ha az felmutat egy tanúsítványt, amellyel azt igazolja, hogy szakértő fogja telepíteni a berendezést – hangsúlyozta Várkonyi. A dokumentumot azonban nem lehet olyan egyszerűen beszerezni. Először is a magánszemély kiválasztja a vállalkozást, amelyiket meg szeretne bízni, ehhez segítségére van a klímavédelmi hatóság honlapján található adatbázis, amely nemcsak a szakképzett vállalkozásokat listázza, hanem itt azt is le lehet ellenőrizni, hogy a más úton kiválasztott cég valóban rendelkezik-e képesítéssel. Fontos tudni továbbá, hogy a kereskedőnek az üzletben be kell mutatni, hogy a megvásárolni kívánt klímát melyik vállalkozás fogja beszerelni. A klímaszereléssel megbízott társaság a végfelhasználó adataival látja el a kötelezően felmutatandó adatlapot, majd aláírásával igazolja a későbbi teljesítést.

Hát ennyi.

(#17778) Jovanny2 válasza Lauda (#17773) üzenetére


Jovanny2
őstag

A webklímával múlt héten beszéltem telefonon, van szerelőbrigádjuk, akik a fővárosban és 40km-en belül szerelnek, azon túl nem. Papír természetesen náluk is kell a szerelőtől, ha nem velük szereltetsz.

A kosár témára meg annyi, hogy szerintem ha ráböksz a vételre és véglegesíted, akkor megy egy infomail, hogy akkor ezt-meg ezt a formanyomtatványt kérik beszkennelve elküldeni nekik alírva, és már küldik is a kütyüt. Nem akarnak ezzel elriasztani a rendelés előtt senkit. ;)

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#17779) Fedor


Fedor
újonc

Sziasztok

Véleményekre,tapasztalatokra lennék kíváncsi. A kérdés,hogy mennyire szükséges extra a csepptálca fűtés? Jelenleg a nappaliban egy Gree Lomo plusz klimám van 3,5kw. A fűtési szezonra szereltetnék egyet a hálószobára is. A márka mindenképp Gree lesz . Mennyire jellemző az eljegesedés? Télre kihúznám a kültéri aljábol a szűkítőt . Mindenképp tálcafűtéses smartot vegyek vagy elfolyik szűkítő nélkül a lomóból is a víz?

https://www.youtube.com/channel/UCMyDgJO7SXB9IG_OnzH7czA

(#17780) pjen válasza Fedor (#17779) üzenetére


pjen
félisten

Ez leginkább attól függ milyen lesz a tél,ha olyan mint a tavalyi,akkor valószínű,hogy szétfagy.10-15 ezer fz ból megvan egy tálca fűtés ha te csinálod,szerintem megéri.

(#17781) Chaser válasza pjen (#17780) üzenetére


Chaser
titán

ezt bármelyik klímához lehet alkalmazni? esetleg van olyan ami alapból tudja?

szerk: közben válasz magamnak, van olyan ami gyárilag tudja

feco19 sztem olyasmi lehet ami kutyaházaknál is van külső fűtés, fűtőszálas, nagyon korrekten lehet méretezni és árban sem vészes, de lehet tévedek...:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17782) feco19 válasza pjen (#17780) üzenetére


feco19
csendes tag

Szia pjen.. szeretném kérdezni milyen tálca fűtést lehet csinálni,, mert télen 3 Fujitsu klímával fűtök.. Köszi---

(#17783) pjen válasza feco19 (#17782) üzenetére


pjen
félisten

Én vettem önszabályzós fűtő kábelt,méterenként 20 W.Ha igaz 10 fok felett teljesen lekapcsol.Méterre lehet kapni,szerelvényekkel együtt.Megveszed,bele hajtogatod a tálcába,bedugod a konnektorba és kész.Árulnak sima fűtó kábelt is,lehet hozzá venni termosztátot,nem egy vagyon.Például a Devi árul ilyeneket,de sok más cég is.Enyémekben gyárilag van,de az egyik nem folyhat csak egy csövön,abba kellett a fűtés.

[ Szerkesztve ]

(#17784) tibibi válasza Fedor (#17779) üzenetére


tibibi
őstag

ha gree akkor Gree Comfort Plusz GWH12KF ebben van tálcafűtés nagyon jól szerepelt tavaly a -20 ban :K

(#17785) feco19 válasza pjen (#17783) üzenetére


feco19
csendes tag

Pjen köszönőm, télen az volt a baj ,, elfelejtettem kivenni a pipát, és olvasztáskor mindenhol folyt a víz,.. de gondolom ilyen hidegben újra be fagyna,. ezért kéne a megoldás.--

(#17786) Fedor válasza tibibi (#17784) üzenetére


Fedor
újonc

Köszi az infót.Pont ezzel a modellel barátkozok. Még a smart van képben ez mellett ,de a mostaninak se nagyon használom a wifi részét így lehet ,hogy marad a comfort plus. Azért az ,hogy jól működött -20 fokban az nem semmi.

https://www.youtube.com/channel/UCMyDgJO7SXB9IG_OnzH7czA

(#17787) pjen válasza feco19 (#17785) üzenetére


pjen
félisten

Nekem pont ugyanez volt a gond.Ebből az egyből nem folyhat csak csövön a víz,féltem,hogy bele fagy.

(#17788) Turbina33


Turbina33
senior tag

Sziasztok!

Segítséget,tanácsot,esetleg ajánlatot szeretnék kérni! Adott egy kb.45 m2-es nappali+konyha egyben,ide szeretnék venni valami tuti kis klímát.Fűteni is szeretnék vele,mert ezzel a gázzal már tele az a bizonyos...300 a keret,ebbe azért belefér sok tipus.300 csak a klíma,a beszerelést nem számoltam,mert mindenhol más. Hitachit néztem ki, RAK-35RPC / RAC-35WPC 260-ból kijönne. Viszont ezért a pénzért az 5 KW-os Gree Comfort Plusz t is megvehetném. Aztán Fujitsu LMCA is elérhető ennyiért.Toshiba is van,szóval teljes a káosz...Mit vegyek???

Amit tudtam elolvastam,de csak jobban összezavart,ezért kérdezek.

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#17789) Teaway válasza Zeki (#17772) üzenetére


Teaway
veterán

Hello! Te mindenhol ott vagy? :D

Nincs itthon csokid??

(#17790) Mentolka


Mentolka
senior tag

Hello,
Nem trollkodni akarok, csak most újra felmerült, hogy nem ártana egy légkondi a kecóba.
Szóval, van itt is egy eladó a topikban, és mondom, ezt ki tudom fizetni, de anno mindenki aszonta, hogy hulye vagyok, mert magam akartam felszerelni. Namost, ha én megveszem azt a berendezést, akkor milyen lehetőségeim vannak (márminthogy fújja a hideget a kecóba)?

(#17791) Chaser válasza Mentolka (#17790) üzenetére


Chaser
titán

nem egészen értem mi a kérdés
ha nem szakemberrel szrelteted fel garancia nincs és az is lehet tönkrevágod, azért nem olyan mint egy képet felfúrni
legálisan pedig nem is vehetsz - az a korszak meg ne jöjjön el amikor klíma ellenőrök is járják a városokat és kérik a papírt:d -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17792) windy válasza Turbina33 (#17788) üzenetére


windy
tag

Azt, hogy 3,5 kW- vagy 5 kW mindenképpen döntse el szakember, ha már látta a helyszint. Semmi értelme tulméretezni, mert pénzkidobás és a komfort is megsinyli, de alulméretezni is helytelen. Én a Hitachit általában elkerülöm, ebben a kategóriában vannak jobban bevált gyártók. Toshiba, Mitsubishi, Daikin, mind jobb háttérrel rendelkeznek és a Fujitsu is ide sorolható. Én most a 200 ezres kategóriábal lehet, hogy a Toshibát választanám, bár a Mitsubishi is nagyon jól teljesit.

(#17793) Turbina33 válasza windy (#17792) üzenetére


Turbina33
senior tag

A Toshiba nagyon bejön,mert a cégnél az összes Midea-ban Toshiba kompresszor van,és hihetetlen mit kibírnak! Hóban,sárban,fagyban...Nem nagyon van velük gond. Melyik Toshibát? A Mirai Ras13 most akciós pár helyen,gondolom kifutó. Szakember most nem nagyon van,nem lehet elérni őket,vagy kinyomják.Meleg van,munka van,megértem.Nekem ráér.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#17794) Mentolka válasza Chaser (#17791) üzenetére


Mentolka
senior tag

Akkor máshogy: tegyük fel, vennék klímát, mert 35+ celsiusfok van a kecóban.
Józan parasztként megveszek egyet másodkézből (mer' olcsó), esetleg a megtetszik a huszonkilencvenedik az egyik postaládába bedobott szórólapról.
Saztán???

(#17795) qnadam válasza Mentolka (#17794) üzenetére


qnadam
veterán

megveszed másodkézből, az oké, tegyük fel hogy tudsz falat lyukasztani meg rézcsővel dolgozni. de tudsz vákuumozni, nyomáspróbázni? ha kell még klímagáz, honnan veszel?
a szórólapról meg nem tudod megvenni a papíros cég igazolása nélkül, hogy ők fogják szerelni.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17796) koxx válasza Mentolka (#17794) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jon egy ceg aztan 50ropiert felszereli, de garit tuti nem fog ra vallalni.

(#17797) windy válasza Turbina33 (#17793) üzenetére


windy
tag

Nélunk is akciós a Toshiba Mirai. Telepitéssel együtt kerül 249.000 forintba. Szerintem az egyik legjobb választás.

(#17798) Chaser válasza windy (#17797) üzenetére


Chaser
titán

beltérije annak mennyire halk?
- speceket láttam, gyakorlat másik dolog:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17799) Mentolka válasza qnadam (#17795) üzenetére


Mentolka
senior tag

Józanparaszt =/= Sötétparaszt

Pont arra vonatkozott a kérdés, hogy ha a kezemben a cucc, akkor hogyan tovább...

Mind1, a vége úgyis az, hogy szerződött partner klímaszerelőt kell vadásznom, aki a berendezés árának megfelelő összegért (vagy hasonló többtízezres áron) beszereli.
Tehát, ha valaki klímát szeretne otthonra, akkor az eszköz árához tegyen hozzá min.kb.50ezer forintot!

[ Szerkesztve ]

(#17800) pjen válasza Mentolka (#17799) üzenetére


pjen
félisten

Igen,ez így van,vagy veszel külföldön és felrakod okosba.Bukod a garit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.