Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) xxxjjjkkk válasza légkondit (#16900) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

+1
csak a rosszat szabad nézni, ha nincs az is rossz

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16902) DeFranco válasza #95590400 (#16886) üzenetére


DeFranco
nagyúr

birtokvédelem címén úgy leszedeti mint a huzat. a 2/3-os kitétel igaz, amit említettél, de ez kivétel, alapesetben tényleg a közgyűlés jóváhagyása kell, egyébként az érintett szomszédok 2/3-a, és az érintett alatt értelmezőben a falszomszédokat határozza meg a törvény (de azt nem, hogy melyik fal, feletted,alattad vagy melletted). én is ezzel éltem egyébként, aláírattam az alattam lakóval, meg mivel a mellettem lakó nem elérhető mióta itt lakunk (üres a lakás) a közös képet viselővel.

van még akkor az önkormányzati építési engedélyezési és a településképi szabályozás, előbbiben általában nem kötik ki engedélykötelesen a klímát, a településképiben viszont előfordul, szerencsére nálunk a kerületben nincs a bejelentési kötelezettség alá esők között a klíma (paráztam rajta amíg ki nem derült). így a jegyző akkor is levetetheti, ha a társasház jóváhagyásával tetted fel, megint csak szép eljárási bírsággal ösztökélve a jogkövető magatartásra.

szívás, és nem életszerű, de ez van.

és akkor még nem beszéltünk a kondenzvíz elvezetésről...

(#16903) cadgers válasza DeFranco (#16902) üzenetére


cadgers
aktív tag

Családi ház esetén hol kell engedélyt kérnem? (Megyeszékhely)
A kültéri az utcafronton lenne, nem áll műemlék védelem alatt az épület, de nincs erkély, ahol takarva lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16904) DeFranco válasza cadgers (#16903) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nézd meg a helyi önkori településképi rendeletét, meg esetleg az építési engedélyezésit. de ott általában nem szívóznak, főleg ha nem utcafront, és egy családi házban azért könnyebb fordítani rajta egyet.

[ Szerkesztve ]

(#16905) #95590400 válasza cadgers (#16903) üzenetére


#95590400
törölt tag

ha a helyi szabályozás nem tiltja (általában nem tiltja), hogy utcára néző homlokzaton elhelyezd, akkor semmi dolgod nincs.

[ Szerkesztve ]

(#16906) #95590400 válasza DeFranco (#16902) üzenetére


#95590400
törölt tag

maradjunk annyiban elég kevés a formailag mindennek megfelelő és megfelelően életbe léptetett szmsz és egyebek egy társasház esetében és ezt, ha valaki ért is hozzá, ki tudja használni.
az illető 3 év után, mire a közös képviselő vért izzadt, és sikerült jogilag elfogadható helyzetet teremtenie, most azt szokta csinálni, hogy idény elején felrakják, idény végéig elhúzza, leszerelteti, majd következő idény elején újra.
*jut eszembe, családi ház esetén, ha van udvar vagy hely az utcafront előtt, akkor állványra/keretre is felrakhatja homlokzat helyett, oda végképp nem kell semmi csiribiri, ha tiltja is bármi.

[ Szerkesztve ]

(#16907) cadgers válasza DeFranco (#16904) üzenetére


cadgers
aktív tag

Sorház, csak utca felé lehet rakni (vagy sok méter csövezéssel udvar fele)

(#16908) DeFranco válasza #95590400 (#16906) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez tényleg mókás lehet, gondolom mindenki erre vágyik, hogy ezt ügyintézze, finanszírozza meg még ki is verekedje :D

nem egyszerűbb utánanézni, inkább álljon bele mindenki a balhéba mert Internetes Emberek szerint ez sima liba.

egyébként annyi volt az üzenet, hogy tessék itt van urban legendek helyett tárgyszerűen, hogy hol mi van előírva, és hol lehet utánanézni. szerintem több értelme van ezt így összeszedni, mint felidézni a furijankó gyevibíró meg pengeeszű petrocelli vidám kalandjait. már csak azért is, mert aki idejön megkérdezni, hogy egyáltalán mi a kotta a zengedayjel, annak nem az lesz az első kérdése, hogy alakilag és tartalmilag hatályosult szmsz alapján indította-e a jegyző a ket-nek megfelelően a birtokvédelmi eljárást, hanem pislog, hogy nema, lehet leszedetni a klímát egy huszasért, plusz az ötvenes szabálysértési.

[ Szerkesztve ]

(#16909) #95590400 válasza DeFranco (#16908) üzenetére


#95590400
törölt tag

hát, én egy szóval sem tanácsoltam senkinek, hogy tegyen bárhova bármit. csak cinikusan sok sikert kívántam bármilyen közös képviselőnek egy-egy ilyen helyzet megoldásához házmesterországban ebben a kipattant thread-ben.
ellenben legalább dobtam egy linket az illetőnek, hogy hol talál választ a konvektorhoz.... mert itt nem fog.
megjegyzem, a ket-ről már vagy 2 éve le van választva a jegyző birtokvédelme. illetve első körben ad egy határidőt az eredeti állapot visszaállítására, és miután ennek nem tesznek eleget szab ki bírságot. ha már tanácsadás...

[ Szerkesztve ]

(#16910) diablo1984


diablo1984
veterán

Sziasztok! Úgy nèz ki, hogy idèn felkerülhet vègre a napelem rendszer a tetőre ès azzal egy időben szeretnèk klímát a házba, nappali központú a ház, az összes szoba onnan nyílík, így adott a hely, hogy hova kell rakni. Átmeneti időben fűtèsre is szeretnèm használni( ha már a napelem termel, akkor használjuk is el), nyáron persze hűtèsre. A nappali 22nm-es, az abból nyíló 3 szoba egyenkènt 10nm. Kèrdèsem, milyen márkában ès mekkorában gondolkozzak, esetleg konkrèt modell is jöhet. Gree-t nèztem ès daikin-t, ezek ára között nincs nagy difi, a greere 3+2 èv gar van ahogy nèztem, a daikinra asszem csak simán 3?
Várom a tanácsokat, valamit Debrecen környèki klímaszerelőket akitől venni lehet, valamint jól ès nem arany árban dolgozik.
Apropó van előírás arra, hogy a kültèri hová rakható fel? Mert èn a ház èszaki oldaláta a tető alá tervezem, az meg konkrètan a szomszèd fele nèzne, azt lehet? Ott a nap sem sütnè, nekem útban sem lenne....

(#16911) #95590400 válasza diablo1984 (#16910) üzenetére


#95590400
törölt tag

a topik úgy is a daikin-ra szavaz (én első körben a technikai paramétereket nézném).. valamint megvárnám a klímást és tőle venném, ha van értelmes ajánlata.
attól függ, ha a telekhatáron van a fal, akkor szomszéd egyáltalán nem köteles beleegyezni. szóban is beleegyezhet, az már elég bizonyíték, hogy beengedett megvalósítani a birtokára, de jobb, ha írásban hozzájárul a tulajdonos vagy a tulajdonosok.
ebben az esetben nem tartom szerencsésnek, bőven lehet belőle későbbiekben vita. túl hangos, csúnya, ontja a meleget, stb.
ha nem telekhatár, akkor pedig az esetleges zaj miatt kérhet birtokvédelmet, ez megint településenként és övezetenként változó lehet, de egy csendes kültérivel gyakorlatilag esélytelen érvényesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#16912) diablo1984 válasza #95590400 (#16911) üzenetére


diablo1984
veterán

a csúnya részhez nagyon nincs köze, mert az én falamat ékesítené, mikor a sárt rúgatják a falamra(elakad az autó a kertben), akkor sem zavarja őket a csúnyaság.

Elhelyezés ügyileg az lenne a tökéletes megoldás, közel lenne a beltérihez, a kondenzvíz kivezetés is jó lenne(igaz a szomszéd telkére csepegne)....
Nem vagyunk rossz viszonyban a szomszédokkal, de tény, hogy ha később meggondolják magukat, akkor nehogy szopjak, mert a szigetelt falat nem szeretném kifúrkáltatni feleslegesen....

(#16913) athomi


athomi
veterán

Ha már így témába jött:

A városom belvárosában nem lehet, azon kívül pedig csak külön a főépítészi iroda engedélyével lehet klímát homlokzatra elhelyeztetni abban az esetben, ha arra közterületről rá lehet látni. Ha valakinek van lehetősége erkélyre elhelyezni a klímaberendezést, az szerencsés helyzetben van, akinek nincs (pl. nincs erkély) az viszont - bocs a szóhasználatért - de nagy szopóban van.

Ahhoz hogy a főépítészi iroda a klímaberendezés elhelyezéséhez hozzájáruljon, szükséges egy terv, mely tartalmazza a homlokzati rajz(okat), melyeken a klíma fel van tüntetve oly módon, hogy azt olyan takaróelemek fedik, melyek a homlokzathoz illeszkednek. Plusz egy kis szöveges rész is kell hozzá. Ezt mind egy tervezővel kell elkészíttetni.

Ha megvan a főépítész engedélye, akkor át lehet nyomni a társasházon a dolgot. Ez biztos időigényes.

Ha a társasháztól is megvan az engedély, lehet keresni egy klímást, aki felszereli a klímaberendezésünket.

A klímaberendezés felszerelését, beüzemelését követően pedig lehet keresni valakit, aki a korábban engedélyeztetett takaróelemeket elhelyezi a külső egység körül (jó esetben a klímás meg tudja oldani).

Ez mind irreális többletköltséggel jár, az időigényességéről nem is beszélve, egyszerűen nem éri meg legálisan felhelyezni klímát. Így vezet a túlszabályozottság nagyobb káoszhoz...

(#16914) kmarci25 válasza athomi (#16913) üzenetére


kmarci25
veterán

Te jó ég! :( :U Én is társasházban lakom, nincs erkély, de kinn van 2 kültéri is a falon. Ahol van erkély, ott is sokszor a falra tették. Tizenpáréves ház, majdnem minden lakásban van klíma. Nekem nem zavarja az esztétikai érzékemet a sok kültéri, de tény, hogy az épület funkcionális, lakóház, nem is műemlék, nem is képzőművészeti értékű. Azért az a tortúra, amit leírtál... Én lehet, hogy bele sem kezdenék, és akkor még nem beszéltünk a többletkiadásokról, amik szükségesek ehhez (tervrajzok, engedélyek, utánajárás).

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16915) koxx válasza athomi (#16913) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez úgy faszság ahogy van. Elhiszem, hogy ez a törvény, de megnézném, hogy hány % tartja be. :U

[ Szerkesztve ]

(#16916) athomi válasza koxx (#16915) üzenetére


athomi
veterán

Ha tippelnem kéne kb. senkinek nincs szabályosan klímája utcafronti homlokzaton. Ráadásul megyeszékhelyről van szó, elképzelheted mennyi klímát érint. :) Máshol lehet kicsit kulturáltabb a helyi építési szabályzat.

[ Szerkesztve ]

(#16917) fuwiradis válasza Male (#16871) üzenetére


fuwiradis
tag

A kintről bejut a meleg levegő részt úgy érted, hogy pl a lakás többi, nem klimatizált helyiségeiből? (panelben lakom). Az utcára néző nyílászáró ugyan nem ma, de lett cserélve, azon túl sok kinti levegő azért tán csak nem jut be.

Mit lehetne tenni, hogy visszamelegedéskor ne másszon vissza a páratartalom? :(

(#16918) cadgers válasza athomi (#16916) üzenetére


cadgers
aktív tag

Ez melyik város? Kezdek aggódni!

(#16919) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok
Pannonklimanal most kb egy árban van a daikin, Fujitsu, Toshiba klíma szereléssel együtt 250e.
Bokjek rá az egyikre, vagy szerintetek a 3 közül melyik legyen?

(#16920) #95590400 válasza Gergőke88 (#16919) üzenetére


#95590400
törölt tag

esetleg zajszint kint-bent, minimális-maximális, mekkora teljesítmény kell, milyen visszaszabályozás, melyik beltéri tetszik, melyik milyen szolgáltatás nyújt vagy nem nyújt....?

(#16921) Lauda válasza Gergőke88 (#16919) üzenetére


Lauda
félisten

:Y Az igen jó árnak tűnik. 220 körül van a fujitsu magában. :U

(#16922) zse16


zse16
csendes tag

Sziasztok

Holnapra kéne választ adnom arra a kérdésre, hogy két Daikin FTX25KM[-et vagy Samsung AR09MSFPEWQN Maldivest szereljenek be (2x20 nm szoba).

Nektek mi a tapasztalatotok?
Olvastam,hogy a Daikinról tényleg jókat írtok, plusz az wifizhető barátibb áron.

De tényleg halkabb és jobb hatásfokon működik mint a Samsung?

A dB értékek alapján a Samsung halkabb, de a szerelő szerint jobban pörög 40 fokban a kültéri ventilátora, így hangosabb lesz és többet fog fogyasztani!

Előre is köszönöm a véleményeket!

[ Szerkesztve ]

Belföldi csomag díjak: https://www.posta.hu/static/internet/download/2015_lapdijszabas_magyar.pdf

(#16923) Zeki válasza zse16 (#16922) üzenetére


Zeki
nagyúr

Biztos hogy nem egy szint a samsung meg a daikin. A katalógus meg mindent elbír, amit független laborban nem mérnek be...

(#16924) krx21 válasza zse16 (#16922) üzenetére


krx21
nagyúr

Mindenképpen 3.5KW-ot vennék.. Nem is drágább. Ja és Daikint.

(#16925) zse16 válasza krx21 (#16924) üzenetére


zse16
csendes tag

Én 2.5kw-ban gondolkodom, most is akkora van és tökéletesen hűti a 20nm-t.
De akkor a Daikin valóban ennyivel jobb?

[ Szerkesztve ]

Belföldi csomag díjak: https://www.posta.hu/static/internet/download/2015_lapdijszabas_magyar.pdf

(#16926) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Az normális hogy a kültéri alján lévő kis kivezetesből is csöpög idonkent egy kis víz?

(#16927) krx21 válasza zse16 (#16925) üzenetére


krx21
nagyúr

Szinte ugyan addig le tud szabályozni a 3.5KW-is... Daikin. Szerintem igen...

[ Szerkesztve ]

(#16928) zse16 válasza krx21 (#16927) üzenetére


zse16
csendes tag

Mit takar,hogy "le tud szabályozni"?
Jobb a hatásfoka a nagyobb teljesítménynek?
Sajnos 1.5-es mmfal kábellel lett kialakítva az áramellátás, így 2.5-nél nagyobbat nem szívesen tennék rá.

Belföldi csomag díjak: https://www.posta.hu/static/internet/download/2015_lapdijszabas_magyar.pdf

(#16929) Zeki válasza zse16 (#16928) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem megy egyik sem 2.5kW-tal, vagy 3.5-tel. INVERTERES KLÍMA. Elmegy 400-1200 W között, attól függ milyen melegből akarsz milyen hideget, és milyen gyorsan.

(#16930) windy válasza athomi (#16916) üzenetére


windy
tag

1997-től néhány évvel ezelőttig ez volt a központi szabályozás szó szerint. A helyi önkormányzatok egyszerűség kedvéért szó szerint átvették a központi szabályozás szövegét, és átültették a saját helyi szabályaik körébe. Csakhogy 2008-ban a központi szabályozás változott, és kivették a klíma kültéri egység homlokzaton való elhelyezését az építési engedélyhez kötött átalakítás, tevékenység köréből.

Ezen a szabályozáson, előíráson változtatott a 2008. január 1. napjával hatályba lépett, az építésügyi hatósági eljárásokról, valamint a telekalakítási és az építészeti-műszaki dokumentációk tartalmáról szóló 37/2007. (XII. 13.) ÖTM rendelet, mely már tételesen felsorolta, mihez kell, illetve milyen tevékenységek végzéséhez nem kell előzetes építésügyi hatósági eljárást lefolytatni, illetve engedélyt kérni. Az engedély, illetve bejelentés nélkül végezhető tevékenységek felsorolásában kapott helyet a klímaberendezés is, vagyis 2008. január 1-től már nem kellett építési engedélyt kérni a berendezés elhelyezéséhez, telepítéséhez az általános épületeknél – kivéve, ha ahhoz az épület tartószerkezeti rendszerét, vagy tartószerkezeti elemeit meg kellett változtatni, el kellett bontani, vagy meg kellett erősíteni [37/2007. (XII. 13.) ÖTM rend. 1. számú melléklet III/13.) pont].

Nincs ez másképp a jelenleg hatályban lévő, az építésügyi és építésfelügyeleti hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről, valamint az építésügyi hatósági szolgáltatásról szóló 312/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet (továbbiakban: Eljárási kódex) szerint sem, melynek 1 számú mellékletében az építési engedély nélkül végezhető tevékenységek vannak felsorolva, mivel itt szintén szerepel a klímaberendezés elhelyezésére vonatkozó előírás. Tehát 2008. január 1. napjától mindmáig nem kell az építésügyi hatóságtól előzetes építési engedélyt kérni a meglévő épületen, utólagosan légkondicionáló berendezés felszerelése esetén, amennyiben a munka nem érinti az épület tartószerkezeti elemeit, vagy rendszerét [312/2012. (XI.8.) Korm. rend.1. számú melléklet 23. pont].

A jogalkotó talán egy kicsit elhamarkodottan hozta ezt a rendeletet, úgyhogy még ugyanez év szeptemberében hozzányúltak, és belefoglaltak egy gumiszabályt :

Az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII.20.) Korm. rendelet (továbbiakban: OTÉK) rendelkezik az építmények, épületek elhelyezésének, kialakításának legfontosabb szabályairól. A jogszabály 2008. szeptember 12. napjától hatályos előírása értelmében, a hatálybalépése előtt használatba vett, meglévő épületen utólagosan klimatizáló berendezést elhelyezni csak építészeti eszközökkel takartan lehet úgy, hogy a berendezés összhangban legyen az épület külső megjelenésével. Továbbá az utólagos felszerelésnél szem előtt kell tartani, hogy a berendezés működésének zaj-, rezgés- vagy más káros hatása ne legyen a környezetére, ártalmas mértékű páralecsapódást ne okozzon. A légkondicionáló továbbá az épület homlokzatát nem károsíthatja, rendeltetésszerű használatát nem zavarhatja.

Ami még fontos lehet, bár az építtetők nagy hányada ezt teljesen figyelmen kívül hagyja :

Az OTÉK 2008. szeptember 12-i módosítása után létesülő épületek esetében pedig már a tervezésnél figyelemmel kell lenni arra, hogy a helyiségek rendeltetésének megfelelő légállapot biztosítható legyen, szüksége esetén kalkulálni kell a klimatizáló berendezés felszerelésének lehetőségével, és már tervezési fázisban gondoskodni kell azok megfelelő, esztétikus elhelyezéséről [253/1997. (XII.20.) Korm. rend. 56.§ (2) bek.; 92.§ (2) bek.].

Magyarul, nem is lehetne átadni olyan új lakóépületet lassan tíz éve, amelynél nincs lehetőség elhelyezni a klíma kültérijét, sőt, tervezni kell azoknak az elhelyezését.

Az is fontos, hogy a helyi önkormányzatok rendeletei eltérhetnek a központi szabályozástól. Így lehetséges, hogy pl. bennmarad egy elavult szabály az adott önkormányzat rendeletei között, figyelmetlenségből, lustaságból, hozzánemértésből. Ilyenkor, ha szankciókig megy el egy ügy, akkor lehet hivatkozni a központi szabályzásra, és ha bíróságra kerül az ügy, akkor az lesz a mérvadó, hacsak nem tudja az önkormányzat nagyon megindokolni a döntését. nem sok, de néhány ilyen ügyön már túl vagyunk, és eddig mindig pozitívan zárult, sehol nem kellett leszereltetni.

(#16931) athomi válasza windy (#16930) üzenetére


athomi
veterán

Amiket leírtál azt nem vitatom, de az önkormányzatok hozhatnak olyan rendeleteket, amikkel jó ha tisztában van az ember. Ezek pedig nem mennek szembe a leírtakkal. Debrecen helyi építési szabályzatából például ajánlom mindenkinek a figyelmébe a 28/E. §-t.

Klímaberendezést, szerelvényeit és egyéb tartozékait, azok épülethez igazodó optikai takarása nélkül a homlokzaton, tetőzeten elhelyezni nem lehet. A takarás építészeti kialakítását a Főépítésszel véleményeztetni kell.

Senkivel nem kell engedélyeztetni, véleményeztetni kell! :)

[ Szerkesztve ]

(#16932) #95590400 válasza zse16 (#16925) üzenetére


#95590400
törölt tag

ha bőven jó volt eddig a 2,5 kw, akkor érdemes elgondolkodni pl. FUJITSU ASHG 07 LECA-ról. az elég szépen visszaszabályoz.. és a kültérinél is kisebb a zajszint papíron.

[ Szerkesztve ]

(#16933) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tegnap beszerelték a klímát végre. Polar SIEH0025SAA lett a befutó. Tetszik, jó, csendes, dizájnos. Én nem voltam otthon délelőtt, és ahogy hazaértem, az tűnt fel, hogy a kültéri egységnek nagyon hülye hangja van. Aztán rájöttem, hogy az oldalán lévő védőrács rezonál rettentően. Kicsit mozgattam, picikét talán hajlítottam rajta, és most jó. Viszont a beltériből is hallok valami halk, még épp nem zavaró rezonáló hangot. Engem idegesít, már nem a hang, hanem a tudat, hogy kicsit zörög. Szeretem a tökéletességet, úgyhogy megnézetem. Csak kíváncsi vagyok, más ennél a klímánál nem tapasztalt-e ilyet!? Még egy kérdés: a +2 év gari hogy működik? Automatikusan jár a garijeggyel, vagy regisztrálni kell valahol? Mert a páromnak semmit nem mondtak erről. Odaadták a gari jegyet, amin csak a 3 év van, de a +2 évet sehol nem láttam.

(#16934) kmarci25 válasza Gabesz87 (#16933) üzenetére


kmarci25
veterán

Szerintem a +2 év akkor működik, ha szakember szereli fel, és évente (vagy a garijegyen jelzett időközönként) karbantartja, tisztítja. Legalábbis Daikin-nál nekem ezt mondták. Ha nem derül ki semmiből, lehet fel kéne hívnod azt, akitől vetted, vagy a ki beszerelte (ha nem ugyanaz a kettő).

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16935) Gabesz87 válasza kmarci25 (#16934) üzenetére


Gabesz87
addikt

De igen, ugyanaz. A Klíma Commando-tól vettem, és ők szerelték fel. Tegnap hívtam már a zörgés miatt, majd keresnek, hogy mikor nézik meg, akkor úgyis megkérdezem. Köszönöm.

(#16936) windy válasza Gabesz87 (#16933) üzenetére


windy
tag

Ilyen előfordul ezeknél az olcsóbb árkategóriás klímáknál. Pont ezért olcsóbbak. Valószínű, hogy - ahogy kültérinél meg tudtad szüntetni - a beltérinél is csak valami apróság lehet.

A Polar gépekre három év teljeskörű + két év kompresszorgari jár, ami a garanciajegyen egyértelműen le van írva, mindjárt az első oldalon, talán a második bekezdésben. Ehhez semmilyen regisztráció nem szükséges.

(#16937) windy válasza #95590400 (#16932) üzenetére


windy
tag

Szerintem ez a gép már rég nincs a forgalmazónál......

(#16938) dh66e válasza windy (#16936) üzenetére


dh66e
veterán

Nem úgy van hogy a plusz gari csak akkor él ha az évente egy/két kötelező revizió megtörténik természetesen plusz pénzért?

(#16939) pjen válasza dh66e (#16938) üzenetére


pjen
félisten

A sima gari is csak akkor él, ha van karbantartás.

(#16940) Gabesz87 válasza windy (#16936) üzenetére


Gabesz87
addikt

A Polar honlapján olvastam a +2 év kompresszorra vonatkozó gariról, de a gari jegyen nem láttam. De akkor gondolom elsiklottam fölötte valahogy. Köszi a választ!

(#16941) dh66e válasza pjen (#16939) üzenetére


dh66e
veterán

Kivéve ahol egy év a gari. :)

(#16942) pjen válasza dh66e (#16941) üzenetére


pjen
félisten

Hát igen,bár lehet egy karbantartást ott is elő írnak.

(#16943) nesa válasza athomi (#16931) üzenetére


nesa
veterán

Adj be módosító indítványt.

[ Szerkesztve ]

(#16944) athomi válasza nesa (#16943) üzenetére


athomi
veterán

Olvasd el újra a korm. rendeletet és az önkormányzati rendeletet. Nem építésügyi eljárásra köteleznek Debrecenben, hanem főépítészi véleményezésre. A kettő nem ugyanaz! Az pedig az OTÉK-ban is szerepel (windy pont bevágta), hogy a már meglévő épületeknél optikai takarást kell alkalmazni klímaberendezés elhelyezése esetén..

Inkább idézem az OTÉK-ból.
A jogszabály 2008. szeptember 12. napjától hatályos előírása értelmében, a hatálybalépése előtt használatba vett, meglévő épületen utólagosan klimatizáló berendezést elhelyezni csak építészeti eszközökkel takartan lehet úgy, hogy a berendezés összhangban legyen az épület külső megjelenésével.

Ezzel pedig összhangban van a helyi rendelet.

[ Szerkesztve ]

(#16945) tknof1871 válasza Flashcash (#16747) üzenetére


tknof1871
őstag

ráadásul egy panel esetén nem szabadna gondot jelenteni a telepítésének sem.
Most lett felújítva a ház. A falak hőszigetelve és vakolva. A lakásfenntartó szövetkezet nem engedi a kültéri egységek elhelyezését a falra. Ezek szerint csak az erkély marad a kültéri egységnek.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#16946) DeFranco válasza tknof1871 (#16945) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vicces, de kb. ott tartunk, hogy aki teheti még most tetessen fel akár egy dummy kültérit amíg lehet mert ha erre ráfekszenek jobban, akkor könnyen oda kerülhet a dolog, ahova az ilyen fluid szabályozás után szokott (lásd cirkó kivezetés a ház oldalán), hogy ami addig ott volt, az helyben marad, az új telepítés meg tilos.

(#16947) krx21 válasza zse16 (#16928) üzenetére


krx21
nagyúr

Azt hogy kisebb teljesítménnyel megy a kompresszor... Tehát ha kell vissza veszi a hűtési teljesítményt.
Minden inverteres klímánál a gyártó közli, hogy milyen teljesítmény intervallumban tud működni...

[ Szerkesztve ]

(#16948) nesa válasza tknof1871 (#16945) üzenetére


nesa
veterán

Bírom ezeket a műemlék panelokat, egyébként sok helyen latom hogy a kültéri az ablak alsó felén lóg, tudom az meg a tűzoltóknak nem tetszik:) tényleg le kéne bontani ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#16949) xxxjjjkkk válasza nesa (#16948) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

azon egyszerű okból van ez, hogy nem egy klímás cseszte már szét így a szigetelést
igazából meg van rá a technológia, már vagy min50éve, hogy ezeket normálisan lehessen rögzíteni, ezt kéne előírni mindössze

és mielőtt azt mondanád, hogy a saját szigetesését rongálja, nem, az még mindig közös tulajdon, és jó eséllyel az alatta lakót szivatja vele(pl beázás), na akkor meg mehetnek majd az egyenlő bánásmód hatósághoz

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16950) bubuka55


bubuka55
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit meg vagyok ijedve. Tavaly vásároltam egy Daikin FTX35K / RX35K klimát. Ugye kb egy hónapja elindult a szezon, ha dögmeleg van használom. Imádom, mert iszonyú jó, halk ,alig fogyaszt áramot(szerintem termeli mert a számlán észre sem veszem hogy használatban van pedig megy egész nap hétvégén ha itthon vagyok).
Nappal 26 fokra állítom Comfort módra, éjjelre meg az éjszakai módra. Namost akármilyen meleg volt kint, kellemes hűvös jött a készülékből, este meg épphogy csak kellemes hűvös fuvallat, szép halkan.
Hőségben abban a szobában alszom ahol a klima van a kanapén ami a klima alatt van.
Sosem zavart hogy néha lefele is jöt egy kis fuvallat.
A problémám az hogy tegnap este volt ez a nagy vihar este, ömlött az eső dörgött villámlott. Igaz hogy már hűvös volt este, de nem nyitottam ablakot hisz a vihartól nem tudtam volna aludni, és beesik az eső. Viszont a becsukott ablaknál a napok óta beszivott meleget ontotta magából a panel. A lényeg hogy meht a klima a viharban is. Gondoltam csak lehet viharban is használni, és nem lesz baja a kültérinek.
Éjjel kettőkor arra keltem hogy baromi hideget fúj a klima a fejemre. Azaz jóval több és hidegebb levegőt fújt be, éjszakai módban mint szokott. Rendesen zavaró volt. Felkeltem kikapcsoltam, ablaknyitás(addigra a vihar elvonult), aztán visszafeküdtem.
Ma jövök haza már nem volt hőség, de eléggé párás volt bent a levegő és a Dry funkcióra kapcsolva bekapcsoltam a készüléket hogy párátlanítsak. Nem is volt semmi gond, de ahogy lement a nap megint elkezdett jéghideget fújni, pedig szerintem Dry funkcióban nem kéne hűtenie. Fogtam átkapcsoltam hűtésre 26 fok Comfort mód. És megint hidegebbet fújt be mint szokott. Kipróbáltam a fűtést is akkor rendesen meleget fújt.
Azért vagyok megijedve, mert eddig ilyet nem csinált csak a vihar óta.

Tehát elronthatta klimát a vihar ? Vagy ez természetes? Arra gondoltam hogy kint már hűvös volt és azért fújt hidegebbet mindkétszer. Most hüvősebb napok jönnek de ha ez így marad akkor ha megint jön a hőség, akkor meg azért nem fogok tudni aludni mert nagyon hideget fúj a klima, illetve napközben sem egészséges hogy nagyon hideget fúj rám.
Ez inverteres klima nem on/off, nem szabadna ilyen hideget fújnia.
Megijedjek, vagy ez normális? Magától rendbe jön? Le lehet tesztelni valahogy a müködést? Vagy lefuttatni egy öndiognasztikát? Már arra is gondoltam kihúzom a konnektorból pár órára, hátha helyre jön.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.