Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) nesa válasza dh66e (#17046) üzenetére


nesa
veterán

Ezzel az a baj hogy ugy erzem durvan tulszamolja.

(#17052) flav válasza diablo1984 (#17023) üzenetére


flav
csendes tag

Szigetelve van a házad az sokat számít...télen-nyáron észre veszem a változást,amióta az aljzatban,falon,födémen/tetőtérben meg lett a szigetelés... Aki teheti szerintem először szigeteljen...
Kellemesen csalódtam a klíma fogyasztásában,jóval többre számítottam.

(#17053) dh66e válasza nesa (#17051) üzenetére


dh66e
veterán

Ez szerintem nem gond,ezért írtam hogy a konzultáció nagyon fontos a tapasztalt szakikkal.

(#17054) cadgers


cadgers
aktív tag

Ezt az infót kaptam az építésügyi hatóságtól (Szombathely):

"Nem derült ki a pontos cím a kérdésből, de gyanítom, hogy az ingatlan nem műemlék. A 312/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet 1. melléklet 23. pontja szerint a klímaberendezés építési engedély nélkül végezhető építési tevékenységnek minősül. Viszont a 20/2013. (VI. 6.) önkormányzati rendelet 1. § (1) bekezdés m) pontja szerint a klímaberendezés közterületről látható felületén való elhelyezése településképi bejelentéshez kötött tevékenység, melyhez településképi bejelentési eljárást kell lefolytatni. Az eljárás a tevékenység megkezdését megelőzően a polgármesterhez benyújtott papír alapú kérelemre indul, melyhez 2 pld. dokumentációt kell mellékelni."

Volt már valakinek ilyen településképi bejelentési eljárása?

(#17055) megema válasza megema (#16874) üzenetére


megema
őstag

Hétfőn jöttek a szerelők, megszüntették az egyik kültérinél jelentkező ciripelést. A másik beltéri keringetéskori savanykás szagát egyelőre teszteljük, lévén most lesz egy hónapja, hogy telepítették (vadi újan, fóliásan), kizártnak tartottak bármiféle szennyeződést. Így első körben leválasztották az esőelvezető csőről a cseppvíz csövet (ami amúgy a függőleges szakaszon össze van vezetve a két klímánál). Ma délutánig jónak tűnt, aztán megint megjelent a szag.

Nem büdös, csak kellemetlen. Elkezdtem nyomozni. ~15 m2-es szoba, hoztam egy hőmérőt és becsuktam az ajtót. Amint lehűtött a kívánt hőmérsékletre (-2 fok - ez normális?) lekapcsolt a hűtés, csak keringetett. Mire ismét hűteni kezdett, már 10%-kal emelkedett a páratartalom a szoba másik végében. Többször is eljátszottam. Szerintem itt keresendő a probléma. Szerintetek?

(#17056) Lipigab


Lipigab
tag

Abban az esetben ha a klíma szerelő nem adna számlát a szerelésrôl attól még egy esetleges készülék meghibásodásnál érvényesíthetem a készülék garanciáját? Vagy ha a szerelésrôl nincs száma akkor bukta az egész garancia?

(#17057) diablo1984 válasza Lipigab (#17056) üzenetére


diablo1984
veterán

A daikinnál a klíma garijegyèbe kell belepecsètelnie a szerelőnek, nem kell hozzá a szerelèsről kiállított számla!

(#17058) windy válasza Lipigab (#17056) üzenetére


windy
tag

Persze, hogy kell a számla. Ha garanciális probléma lép fel, akkor mindenbe hajlamosak belekötni, pl. hogy szakszerű - e a telepítés. Ha nincs róla számlád, akkor hogy igazolod, hogy szakcég üzemelte be?

(#17059) Zeki válasza windy (#17058) üzenetére


Zeki
nagyúr

Anno ezzel szívta meg a szembe szomszéd is... nem volt számla, de behalt a Panasonic panelje.

(#17060) Lipigab


Lipigab
tag

Értem. Köszi szépen a válaszokat. Mitsubishi klímárol lenne szó egyébként...

(#17061) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A helyszín egy lakótelep panelházakkal. A radiátorokon apró mérőkészülékek vannak amiket távolról olvasnak le, egy gépkocsi elhajt a környéken és a telemetria teszi a dolgát. A neten dicsérik a hűtő-fűtő split klímákat. Példa: Az egyszerű, alap klímák 0 és +5 tudnak fűteni. Azoknak éri meg leginkább, akiknél távfűtés, vagy elektromos kályha van. Azonban a magas színvonalú inverteres hűtő-fűtő klímaberendezéssel olyan hatásosan lehet fűteni, hogy akár 30-40 %-os megtakarítást is el tudunk érni.
A kérdés az hogy ha klímával fűtök akkor emelkedni fog a távhőszolgáltatás ára?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#17062) Lauda válasza tknof1871 (#17061) üzenetére


Lauda
félisten

Volt ebből cirkusz nemrég. El volt nekik zárva teljesen a radiátor és hősugárzóval fűtöttek. A számláló amit említesz pedig bőszen számlált. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17063) TeeJay válasza Lauda (#17062) üzenetére


TeeJay
félisten

Nálunk is van panelban...
Ha el van zárva a radiátor tehát hideg és mondjuk vasárnap megy a sütő órákon át úgy felmelegszik a lakás h simán számol a mérő...

Sajnos figyeli a külső hőmérsékletet, nézi a belső levegő hőmérsékletet és a radiátorét is így ha kint hideg van bent meg klímával fűtesz a radiátor is melegszik pár fokot majd és úgy veszi fűtesz

Állítólag ha körbe szigeteled azt a mérőt akkor kevésbé érzékeli

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17064) tknof1871 válasza Lauda (#17062) üzenetére


tknof1871
őstag

Túl szép volt hogy igaz legyen. A 30-40 %-os megtakarítás a távfűtésen az inkább drágulás lenne + a villanyszámla is emelkedik. Netto ráfizetés.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#17065) Lauda válasza TeeJay (#17063) üzenetére


Lauda
félisten

Egyre jobban terjed ez a megoldás és van egy olyan érzésem, hogy nemsokára kezdődnek majd a bírósági perek. Amit szerintem simán meg is fognak nyerni a lakók. Jogi nyelven nem tudom minek minősül ez, de teljes mértékben a lakó megkárosítása ami történik. Átfordítva pl az én helyzetemre, a gázkonvektorra mérőt szerelek, a villanyradiátorral fűtök és pörög a gázóra. Kb ez a szint a tiétek is. A radiátorba befolyó hőmennyiséget kellene mérni.

Talán ez az a cikk: http://szegedma.hu/hir/szeged/2015/01/hideg-a-radiator-megis-szamlal-a-koltsegmegoszto.html

Hozzátette, a távfűtésnél nincs olcsóbb lehetőség a panelházakban, az egyéb fűtési módszerekkel nemhogy spórolna, ráfizet a fogyasztó.

Aha, egy korszerű klímával szerintem feléből kifűtöd. :U :U

[ Szerkesztve ]

(#17066) TheMarci


TheMarci
addikt

Az egyik céget ismerem csak, ott dolgozik ismerősöm. A fűtési szezonon kívül ki vannak kapcsolva a költségosztók, nem számolnak adatot, de ha be lenne, akkor is látja, hogy ha a radiátor hidegebb, mint a szoba levegője, akkor nem a radiátorral fűtesz, ezért nem számol. A letakarás nem jó ötlet, mert nézi a radiátor hőmérsékletét, és a levegőét is, és nagy vonalakban ebből számol, hogy mennyit fűt az ember.
Pár fokos radiátor hőmérséklet növekedésre nem fog bekapcsolni a mérő.

Ha korszerű az ablakod, és a radiátorod, sajnos tényleg a távhő a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#17067) n@p@lm válasza TheMarci (#17066) üzenetére


n@p@lm
őstag

Távhővel mennyiből tudsz kifűteni egy kb. 70 m2-es panelt?
Egy éves átalányt vegyünk.

[ Szerkesztve ]

(#17068) Arni9010 válasza n@p@lm (#17067) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Nekem pl. a 68 nm panel az elmúlt évben, összesen 165936 Ft-ba került a távhő.
Ebben benne van a melegvíz, illetve nincs mérő a radiátorokon. :)

[ Szerkesztve ]

(#17069) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Kérdésem az lenne ha a beltéri fokozat állása ba van, (1 2 3 )
akkor soha nem kapcsol ki csak ha én leállítom ?
Nem teljesen értem a hozzá kapot leírást.

Én abban a hitben voltam kikapcsolás csak auto állásban van
ha elérte a beállított hőfokot
egyéb esetben csak ha kézzel leállítom.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#17070) n@p@lm válasza Arni9010 (#17068) üzenetére


n@p@lm
őstag

Nekem a fűtés gázzal 70 nm-re 80000 forint volt, ebben benne van a melegvíz is.
Állandó 22 fok.
Klímával sem drágább hagyományos tarifával, H tarifával meg még jobb.

(#17071) nesa válasza n@p@lm (#17070) üzenetére


nesa
veterán

Felrevezetoen irsz, konkretan szinte mindenkinek legalabb a fele klimaval futes mint a gaz, H tarifaval meg legalabb a harmada.

(#17072) xxxjjjkkk válasza Arni9010 (#17068) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

akkor neked olcsóbb
nekem 62m2re 180ezer volt +18 a vizmelegítési díj, mérő nélkül

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17073) n@p@lm válasza nesa (#17071) üzenetére


n@p@lm
őstag

Marci felvetésére (is) reagáltam miszerint a távhő olcsóbb mint a klíma.

(#17074) dobolan válasza nesa (#17071) üzenetére


dobolan
senior tag

Hogy lenne már a fele normál tarifával... Nekem az elmúlt fűtésszezon teljes gázköltsége 118 ezer forint volt 125 nm-re, amiből 108 nm állandó 22 fok 2,7m belmagasságú lakótér, a többi garázs, az kb. 12-15 fokos lehetett.
Azt nekem senki ne mesélje be, hogy klímával normál tarifán 60 ezerből kifűtöm, mert azt egyszerűen nem hiszem el.
Van klímám 3,5KW fujitsu a nappali-étkező térben (kb. 40 nm), de az önmagában elfogyasztana havi 10-12 ezret, ha fűtésre használnám, és akkor a szobák még semmit nem kaptak...

(#17075) TeeJay


TeeJay
félisten

nálunk valami havi 10-12körül van a fűtés számla de abba is benne van a melegvíz
a kád alatt és a konyhában lévő csövet nem lehet elzárni csak a nagy szobában és a két kisebb radiátort lehet
azon a hármon van mérő
ha télen kiszellőztetek és utána újra vissza melegszik a szoba néha számol egy picit a mérő
nem sokat de számol
nem tudom ha klímával fűtenék akkor tekerne-e de nem tudom panelban ki fűt klímával
ha lehet ide is felrakatni H mérőt akkor biztos megéri csak kérdés hogy a radiátoron a mérő mit fog rá csinálni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17076) TheMarci


TheMarci
addikt

Passzolom, mennyi a panel fűtése klímával, majd megkérdem. De klímához, meg gázhoz, vagy akár bármilyen kazánhoz azért számoljuk hozzá a karbantartást, illetve a beszerelést, távhőnél semmilyen ilyen gondod nincs, bekapcsolod, megy. Klímát 200e-ért szereltettem fel, ha 10 évig jó lesz, akkor évente 30000 Ft a karbantartásokkal együtt, a faelgázosító kazán áráról inkább nem is beszélnék.

Do You Dream?

(#17077) dh66e válasza TeeJay (#17075) üzenetére


dh66e
veterán

Abban a szobában ahol klímát raksz és azzal fűtesz leszerelteted a radiátort és az elszámoló céget értesíted erről akik kijönnek és leellenőrzik. Arra a radiátorra/helységre nem kapsz számlát.Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#17078) TheMarci válasza dh66e (#17077) üzenetére


TheMarci
addikt

OFF, Kötözködni fogok, bocsi, nem teljesen igaz, mert a házak nagyrészében 60-40, vagy 30-70-es elszámolás van, légköbméter alapján, ha nem fűtesz, akkor is fizetsz valamennyit, mert a szomszédok hője átszivárog, plusz közös helységek fűtése.

Do You Dream?

(#17079) dh66e válasza TheMarci (#17078) üzenetére


dh66e
veterán

A saját esetemet írtam le.
Nálunk leszereltünk egy radiátort a cég kijött leellenőrizték és a következő elszámolón már nem volt ott a mérő a listában és a főtáv számlán látszódott is a csökkenés ami minimális volt mert előtte sem volt soha használva az a radiátor.

(#17080) TeeJay


TeeJay
félisten

panelbe sajnos nem éri meg szerintem a klímával fűteni mert a kád alatt meg a konyhában úgyis van elzárhatatlan fűtőtest és az befűti a lakást 24fokra bármit csinálsz
nálunk ennyi van és régi sz*r panel ablak van még, rendes új műanyag nyílászáró mellett sokkal melegebb lenne :D
szóval itt max akkor lehetne ha minden radiátort leszednék én csak a klíma maradna
de abba meg kétlem hogy belemennek
meg a csövek ugye akkor is átmennek a lakáson és azok is befűtenek valamennyire
szóval kétlem hogy engednék hogy ne fizessünk távhőt onnantól :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17081) xxxjjjkkk válasza TeeJay (#17080) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

panelból minimum 10féle van

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17082) TeeJay válasza xxxjjjkkk (#17081) üzenetére


TeeJay
félisten

igaz én olyan 4-5félében voltam eddig és a fürdőben mindig volt elzárhatatlan fűtés mert védik a vízhálózatot a fagyástól

na a konyhában már változó hogy van-e, nálunk ott is van mert külön vízkör van a konyhai hideg+melegvíznek és gondolom ott is védeni kell a fagyástól

másfajta panelban a konyhai radiátoron viszont már mérő volt és elzárható volt az is mert a fürdőnek a hideg meleg vízkörről kapta az is a csövet.
amúgy érdekes téma ez a panelban klímával fűtés mert ha sikerül lakást vennem én is elgondolkoznék ezen mivel úgyis rakok fel klímát és akkor már lehet utána járok H tarifával olcsóbb-e mint a távhőt fizetni akkor is ha el van zárva minden.

mondjuk így hogy minden radiátor el van zárva van 24fok a legkeményebb téli napokon is, akkor minek is fűtenék klímával :D
ha lekapnék minden radiátort sem változna a felállás, csak akkor ha a kád alatti is megszűnne meg a konyhai is azt meg lehet nem engedi a közös képviselet vagy fene tudja ki
24foktól nekem meg nem kell melegebb így is szellőztetni kell hogy aludni tudjak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17083) Lauda válasza TeeJay (#17082) üzenetére


Lauda
félisten

24 fok van télen az egész lakásban a konyhai és a kád alatti radiátortól?

(#17084) Csabroncka válasza dh66e (#17079) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem ez nem igaz! Azért mert a költségosztó ha 0-át mér akkor is fizetsz rá hőt, (ez független a szorzótól), mert a pincében a lakás hőközpontjában lemérik az elfogyasztott hőt és a szétdobják a lakásokra. Példa: Ha egy adott csőszakaszon mindenki elzárja a radiátort és nincsen tényleges fogyasztás, azért a csövek melegítenek. Emiatt a "hulladékhő miatt" szétdobják a hőközpontban mért KW fogyasztást az összes lakásra.

A hőmennyiségmérő azért jó, mert elértő szorzóval (elhelyezkedéstől függően) a tényleges fogyasztás esetén elérhető, hogy a felső emeletek ne fogyasszanak feleslegesen és forróbb víz jusson az alsó emeletekre. Az alsó emeleteken melegebb legyen kedvezeőbb fűtési költséggel.

Tehát ha leszerelteted a költségosztót és a radiátort, akkor 0 tényleges fogyasztást kap az adott csőszakaszra, de a cső hulladékhőjét kifizeted, mert lemérik és kiszámlázzák a légköbméteredre (vagyis ha az összes radiátort leszerelteted a lakásban, azzal tulajdonképpen azt éred el, hogy 0-tényelges fogyasztásod lesz, a csövek hőveszteségéből lesz fűtésszámlád!)

"in medias res"

(#17085) xxxjjjkkk válasza TeeJay (#17082) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

pont erre céloztam, hogy panelja válogatja, a fürdőszobait is le lehet cserélni éppen, a konyhai meg a legtöbb helyen elzárható

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17086) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Szerelőkhöz/szakértőkhöz lenne egy kérdésem:
Klímától le tud égni egy lakás, főleg a beltéritől? Voltunk hotelban és az egyik magyar család szobája fullra leégett(szerencsére nem voltak bent) egy klíma miatt állítólag. Bekapcsolva hagyták és lementek fürödni, mi meg pont a tűz keletkezésekor értünk vissza, szerencsére egy másik szárnyba. A klíma egy LG/Beko volt.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#17087) xxxjjjkkk válasza Csabroncka (#17084) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ezt meg panelja válogatja, pl szomszéd házba megy is az anyázás vagy 10éve, mert akkor úgy lett megállapítva, hogy fogyasztást fizetnek, namost a 9.emeleti lakó lekapcsolja a radiátorokat, és fizet 4ezer ft alapdíjat, a földszinti meg 20-30at télen
jobb helyeken van az amit te mondasz

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17088) TeeJay válasza xxxjjjkkk (#17087) üzenetére


TeeJay
félisten

itt 18-ban is aki első emeleten lakik és alatta szerelő szint van és nincs szigetelve a panel
az a gatyáját kifűti mert csak a kád alatt van mérés nélküli radiátor, a 2-3 szobában és konyhában már mérik
és ha elzárja akkor biza jó ha 19fok van mert alulról piszok hideg a szerelőszint

aki meg úgy mint mi 4.-en vagyunk és körbe vagyunk fűtve azok alig fizetnek és 24fok van még régi sz*r fa panelablak mellett is
ha mai modern műanyag ablakunk lenne tuti vagy 25-26fok is lenne mert úgy befűtenek a Kispesi erőműben ha kint hideg van hogy éget a központi cső is
ezért van 24fok a kád alatti cső és a konyhában lévő cső által is :D

persze aki fent lakik annak még melegebb van és még ennyit sem fizet gondolom
aki meg elsőn vagy szélső lakás annak hidegebb

jól kell panel lakást venni :D
de visszatérve ha minden radiátor le van kapva akkor is fizetni kellene sajnos úgy meg nem éri meg klímával fűteni pláne ha megtiltják a konyhai és fürdőszobai radiátor leszerelését
szóval nálam nem fog játsznai a klímás fűtés
max akkor ha már lement a fűtési szezon és májusban van még pár hűvösebb este
vagy októberben még nem indult a szezon és bejön pár hidegebb nap
akkor érdemes lehet de máskor nem

hűtés szempontjából meg szintén jó hogy körbe vagyunk lakásokkal, viszont redőny tuti kell majd mert keleti-nyugati panelben vagyok reggel ezt az oldalt délután a másikat süti a nap
délben viszont egyiket sem tehát ott 1-2órára mázli van
rendes műanyag ablakkal + redőnnyel kevésbé fog felmelegedni úgy klímára sem kell annyira költeni majd.
ott viszont hátrány hogy körben szomszédok vannak mert ha senkinek nincs klímája akkor átmelegítik minden oldalról a saját lakásomat, panel falat szigetelni meg tudtommal tilos legalábbis külső falat belülről szigetelni az, hogy aztán szomszédok felé is tilos-e az jó kérdés

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17089) dh66e válasza Csabroncka (#17084) üzenetére


dh66e
veterán

Na ácsi én nem azt mondtam hogy nincs fűtésszámlánk, :( azt mondtam hogy adott mérő után már nem kell fizetni-ami egyébként minden körülmény között mér!!!- amit leszereltet az ember.
Spórolva 10-11k környékén van a havi számlánk meleg vizzel együtt.Ebben benne van az éves elszámolás teljes költsége is amiről te is beszélsz.(57nm, panellprogramos)

[ Szerkesztve ]

(#17090) légkondit válasza Csabroncka (#17084) üzenetére


légkondit
csendes újonc

Panelben nincs, és nem lehet 0 fogyasztás. A lépcsőházat fűtik, azt ki fizeti? A házba bejön egy hőenergia, a lakásokban is mérnek egy elhasználtat. De mindenkinek fizetnie kell abba a költségbe ami bejön a házba. Magyarul fizetsz a költségmegosztók miatt 70-80%-ot, meg fizeted a maradékot amit mondanak.
Engem jobban bosszant, hogy nem a radiátor közepén van felszerelve a kültségosztó, hanem a felső 1/3-ába, pedig a szezon nagy részében a radiátor közepe langyos, míg a teteje meleg. Ahhoz kell -15 fok hogy a teljes radiátor forró legyen.

na de ez egy klímás topic :)

(#17091) Csabroncka válasza dh66e (#17089) üzenetére


Csabroncka
addikt

A spórolással (felesleges mérés) valóban igazad van!

Az jó! Igaz (gondolom többen vagytok) mi hármunkra 8000 havi ált be a 9.-en.

(Télen 22-23 fok, nyáron fűtés nélkül 35 fok ;] )

Légkondit
Engem jobban bosszant, hogy nem a radiátor közepén van felszerelve a kültségosztó, hanem a felső 1/3-ába, pedig a szezon nagy részében a radiátor közepe langyos, míg a teteje meleg.

Én ilyet nem tapasztaltam, fél colos egyenes radiátorszeleppel és fél colos teljesen nyitott torlóval (60x40 acéllemez). Ha kinyitom csutkára a radiátorszelepet akkor a teljes forró lesz, az az eset amit mondasz akkor áll fenn, ha szelepet belövöm és automatán félig nyit/zár. Ezért elektronikusat rakok fel amit szobatermosztáttal fogok vezérelni!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17092) pjen válasza Csabroncka (#17091) üzenetére


pjen
félisten

Motoros szelepet Tegyél,a sima mágnes szelep csattog.

(#17093) Csabroncka válasza pjen (#17092) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szelep >

Termosztát >

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17094) nesa válasza dobolan (#17074) üzenetére


nesa
veterán

Simán, amig nincs személyes tapasztalatod ne irj ilyeneket, még a faval valo futesnel is olcsobb.

(#17095) dh66e válasza Csabroncka (#17091) üzenetére


dh66e
veterán

Hárman vagyunk 5. emeleti sarok lakás 3 oldala néz az utcára. :)
Most jobban belegondolva lehet elég lenne egy sima klíma nem fűtenénk vele úgysem.Van ilyen még egyáltalán vagy van hátránya a hűtő/fűtőshöz képest?

(#17096) Injun


Injun
aktív tag

Miért írja a mobil klíma használatija,hogy "ne használjon hosszabbítót!"?Mi lesz ha mégis használok?Egyébként nem tudom beüzemelni a gépet.

(#17097) nesa válasza Injun (#17096) üzenetére


nesa
veterán

2dolog miatt tudjak hogy a tacsos hosszabito 0,5 vagy0,75 os raadasul ha ez dobra van tekerve osszeolvad....
Jo minosegu nem feltekert hosszabitot hasznalhatsz nyugottan.

[ Szerkesztve ]

(#17098) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Az mitől lehet, hogy bizonyos időközönként berezonal a kültéri? Ha a belül lévő bordás részt kicsit megmozgatom oldalt, akkor abbahagyja. Szóljak a cégnek, aki felszerelte?

(#17099) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Erre senki? :U
[link]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#17100) dobolan válasza nesa (#17094) üzenetére


dobolan
senior tag

Neked mennyi tapasztalatod van gázzal való fűtésről?
Csak mert én kipróbáltam a klímás fűtést. Igaz átmeneti időben. Onnan szedtem a havi 10ezres áramfogyasztást, nem a kisujjamból :)

Egyébként fával fűteni se olcsó, kivéve ha ingyen szerzed a fát, de az már egy másik történet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.