Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) xxxjjjkkk válasza Grande Ale (#16550) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

fémes hangja az nincs

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16552) Grande Ale válasza xxxjjjkkk (#16551) üzenetére


Grande Ale
őstag

Rosszul fejeztem ki magam szerintem. Ilyen kicsit kerregő, hallani, hogy dolgozik...

(#16553) Met


Met
nagyúr

Klímát (Daikin FTX35KM/RX35KM) hogy célszerű/gazdaságos üzemeltetni?
Ha hazaérünk akkor rendes üzemmód, lapátmozgással, éjjelre meg Comfort-on megy.
Vagy fogyasztásban/hatékonyságban nem nagyon számít?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16554) kmarci25 válasza Met (#16553) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem a kérdésre válaszolva, csak érintőlegesen: mi az Econo üzemmódot is használjuk, ez elvileg (a kézikönyv szerint) nem engedi egy adott teljesítmény fölé, így spórol. Szóval nálunk Comfort és Econo együtt, tegnap épp 25 fokon. Aztán olyan este 10-kor már hidegnek éreztem, akkor átállítottam szárítás módra. A lapátmozgatást nem használom, mert pont alatta ülünk.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16555) DeFranco válasza kmarci25 (#16554) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálunk éjszakai módban van járatva, a lehető legmagasabb lapátálláson (26 fokon ;] )

így pont a szoba közepére csap le a hűvös levegő és onnan terül.

ha jól értettem windy-t pár hete, akkor nem jelent gondot a klímának, hogy ennyire "vissza van fogva" a ventillátor, nem lesz ettől gondja a készüléknek.

[ Szerkesztve ]

(#16556) kmarci25 válasza DeFranco (#16555) üzenetére


kmarci25
veterán

A comfort mód ugyanígy állítja a lapátot (hűtésnél a legmagasabb állásba, vízszintesen, fűtésnél pedig a legalacsonyabba, függőlegesre). Az éjszakai helyett pedig automata, így sem zavar, mert általában van mellette tv, rádió, zene stb.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16557) hzx0 válasza Grande Ale (#16550) üzenetére


hzx0
aktív tag

Nekem ugyan ez a klimám van. Néha én is halom ezt a hangot. De csak mikor maxon megy a kompreszor. Ahogy elkezd vissza szabályozni abba marad a hang.

(#16558) Grande Ale válasza hzx0 (#16557) üzenetére


Grande Ale
őstag

Én nem is nagyon veszem észre, hogy másképp megy a kompresszor. Olyan, mintha mindig ugyanolyan lenne. Mindegy, akkor ez biztos normális rezonancia, vagy bármi is legyen.

(#16559) hzx0 válasza Grande Ale (#16558) üzenetére


hzx0
aktív tag

Ilyen melegbe nekem szinte folyamatosan megy. 24°-on 240-300w vesz fel. Tehát már szinte alapjáraton ketyeg (leszabájzott). Elég halk. A kültéri ventilátor hangja kb állandó. Szerintem azt nem szabajoza. Bekapcsolaskor ha nagyon figyeled akkor lehet hallani a kompeszort ahogy dolgozik +azt a kis rezonanciát néha.

(#16560) koxx


koxx
MODERÁTOR

Júni végén rájöttek az emberek, hogy meleg van :DDD
Megindult a roham a ventilátorokért

(#16561) alázógyík válasza koxx (#16560) üzenetére


alázógyík
őstag

:C

(#16562) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Használtan érdemes venni klímát, panellakásba? És ha igen, milyen típusok az ajánlottak? Köszi.

(#16563) xxxjjjkkk válasza RAiN91 (#16562) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

erre mit lehet válaszolni?
ha neked megéri akkor igen, mi éri meg? amit olcsón tudsz venni
miután egy telepítés 50-80ezer ft, ha új ha régi, ehhez hozzájön a készülék új, vagy régi ára, ennek van egy különbsége, ami alapján neked kell dönteni
de valószínűleg nem tudsz olyan olcsón használható gépet kapni, hogy megérje

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16564) DeFranco válasza RAiN91 (#16562) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerinted egy jól (kifogástalanul) működő komfortos klímának mennyi a használt piaci ára?

mi az az összeg amiért neked megéri megvenni úgy hogy tudod, hogy x+n éves, rég lejárt a garanciája, ki tudja ki és hogyan telepítette fel és le, és az állapotáról csak az után szerzel valós információt miután felköhögted az árát plusz a telepítési költséget, majd ha ez után bármi gondod van pontosan 0 emberhez fordulhatsz a reklamációddal?

nyilván van az az összeg amiért az ember haja korpásodik, neked ez milyen összeget jelent, mennyit vagy hajlandó egy ilyen klímáért adni?

nézzük a másik oldalt. valaki, akinek van egy jól (kifogástalanul) működő klímája amiért kiadott Z ezer forintot, Y ezer forintért leszereltette. szerinted milyen Z-k árat akar érte kapni ami alatt azt mondja, hogy nem adja el inkább odaadja a mamának jászboldogházára hadd örüljön annyit nem ér hogy eladja.

van két árad. mennyire vannak ezek közel egymáshoz?

[ Szerkesztve ]

(#16565) pjen válasza RAiN91 (#16562) üzenetére


pjen
félisten

A klíma leszerelése sincs ingyen plusz készülék ár,felszerelés.Van egy használt klímád gari nélkül,Nagyon olcsónak kell lenni a gépnek.

(#16566) RAiN91 válasza DeFranco (#16564) üzenetére


RAiN91
őstag

Pont ilyenek miatt kérdezem, 0 tapasztalatom van a klímával, azért kérdezem, mennyire szoktak elromlani, mennyit is számít a garancia, de akkor sokat.

(#16567) DeFranco válasza RAiN91 (#16566) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én nem tudom, nem értek hozzá, de ezek a szempontok amiket mérlegelnék.

(#16568) patow válasza DeFranco (#16567) üzenetére


patow
senior tag

Sziasztok és azt szeretném tőletek kérdezni hogy felénk (vidéki kisváros) 40e munkadíjért +cső 5-6 e/m ért szerelnek, ez reális ár ? esetleg valaki elárulná mennyiért szerelték neki?

(#16569) pjen válasza patow (#16568) üzenetére


pjen
félisten

Reális,nekem 50000ft,nem kellett plusz cső,igaz Pest.

(#16570) athomi válasza patow (#16568) üzenetére


athomi
veterán

Testvéremnél a múlt héten szereltek vidéken br. 55,-EFt-ért, 3 méter csövezéssel (lakáson belül a csövek műanyag takaróburkolattal ellátva), 1 db tartókonzollal, 1 faláttöréssel, üzembe helyezéssel.

[ Szerkesztve ]

(#16571) pjen válasza athomi (#16570) üzenetére


pjen
félisten

Igen,ennyi az átlag.

(#16572) patow


patow
senior tag

Köszönöm ,azért halkan megjegyzem hogy egy max 3-4 órás munkáért elég jól fog a ceruza

(#16573) xxxjjjkkk válasza patow (#16572) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

4-5ezer ft rezsioradij, két fő, a konzol ára, meg az áfa és ott vagy

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16574) patow válasza xxxjjjkkk (#16573) üzenetére


patow
senior tag

A két főt nem vettem figyelembe,mondjuk konzol nem kel de az nem lehet egy nagy összeg

(#16575) Grande Ale válasza hzx0 (#16559) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ma délután meghallgattam mikor hazaértem, eléggé rezonált. Kicsit megutogettem oldalt a belső bordás részt, akkor abbahagyta. Ez normális, vagy szóljak inkább a cégnek aki felszerelte? Nem akarom feleslegesen ugraltatni őket, lehet, hogy ez belefér, és valamennyire minden kültéri rezonal néha?

(#16576) krx21 válasza Grande Ale (#16575) üzenetére


krx21
nagyúr

Sajnos előfordul... Meg kell "nyomorgatni" hátha megjavul. Mást nem nagyon tehet tenni, hacsak nem tudod kinyomozni pontosan hol rezeg...

(#16577) Grande Ale válasza krx21 (#16576) üzenetére


Grande Ale
őstag

Rendben, köszönöm, megnyugtattál! Nekem az elég, ha tudom, hogy nem hiba, hanem valamennyire mindegyik rezonál!

(#16578) krx21 válasza Grande Ale (#16577) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem az erkélyen van, bizonyos teljesítményen (frekvencián) nekem is rezonált... Majd 3 lába alá tettem kis alátétet, hogy kicsit máshogy álljon. (direkt nem mind a 4 lába alá..) Azóta jó...

(#16579) #95590400 válasza RAiN91 (#16566) üzenetére


#95590400
törölt tag

hát, itt ugye az van, ha visszaolvasol, hogy japppán klíma sosem romlik el.

(#16580) Grande Ale válasza krx21 (#16578) üzenetére


Grande Ale
őstag

Szerintem megvan a rezonancia oka. A jobb hátsó gumibaknal tök laza a csavar. Remélem ha meghuzom jó lesz. Ez 12-13-as csavar? Annak nézem, de nem értek hozzá.

(#16581) kmarci25 válasza RAiN91 (#16566) üzenetére


kmarci25
veterán

Én sem ajánlom, bár én már megtettem. :B :DDD (Tavaly előtt költöztünk, az új helyen két on/off-os klíma volt. Egyik sem működött. Kijött a szerelő, a legolcsóbb megoldásnak azt javasolta, hogy vegyek két kültérit. Iszonyat meló volt felhajtani, apróhirdetések garmadáját nyálaztam át. Sikerült, megvettem darabját olyan 40 ezerért. Mindkettőt felszerelte, az egyik kb. 1 hónapig működött, a másik a mai napig megy.) Plusz ilyenkor azt is érdemes számításba venni, hogy a szerelőknek az a jobb biznisz, ha az általuk forgalmazott készüléket szerelik fel. Én is alig találtam anno valakit, aki hajlandó volt kijönni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16582) n@p@lm válasza DeFranco (#16555) üzenetére


n@p@lm
őstag

Klíma nélkül mennyire melegedne fel a lakásod ha maga a klíma 26 fokra van állítva?

(#16583) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Totál tanácstalan vagyok. Szeretnék klímát, de szereléssel együtt 200-ból mindenképp szeretnénk kijönni. Néztem a Daikin FTXB25-C-t, találtam 143e-ért a Hot-Klímánál. Ez nem volna rossz, csak kérdés, itt mennyi gari van rá. De láttam több helyen Polar SIEH0025SAA (és ez 3+2 év garis). Ez is kijönne 200-ból. Segítenétek? Mit tudtok ajánlani? Bp-en lenne amúgy a helyszín. Jó lehet ez a Polar klíma? Vagy inkább a Daikin, még ha nem is eredeti japán Daikin?

(#16584) kmarci25 válasza Gabesz87 (#16583) üzenetére


kmarci25
veterán

Én rákérdeztem a Polar, Hamilton klímákra, mikor felmérni voltak a Pannon klímától. A válasz az volt, hogy azért merik forgalmazni, mert egyrészt amióta használják őket, azóta nincs meghibásodás, másrészt normális hálózat van mögöttük, és így ők is megbízhatónak gondolják. Nálam is a 200 volt a határ, de aztán átgondoltam még egyszer, és akcióban Daikint kértem 224-ben volt az egész (nálam csak cserélni kellett, ezért olcsóbb volt a szerelés).

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16585) Gabesz87 válasza kmarci25 (#16584) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát a Daikin név nekem is jobban cseng azért. Csak nemrég beszéltem egy szerelővel, akit ajánlottak, és eléggé lefikkantotta ezt az FTXB Daikint. Nem mondta nyilván ezt, de az jött le, hogy szerinte szar, és hülye vagyok, ha azt veszek. Szerintem a kettő közül döntök majd, mert egyes cégeknél 200-ból kijön a Daikin is. De az 5 év gari miatt meg szimpi a Polar. Melyik a halkabb? Még ez lehet fontos tényező.

(#16586) SeniorTilla válasza patow (#16572) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem 3-4 órás munka. Nálam 45 ezerért szerelték a klímák darabját, plusz 3 méteres csőhossz felett +5000/m. Kicsit lehetett alkudni is, de nem lényeges.

Az első két klímát szerelték 9.30-tól délután 7-ig, a harmadikat 9-től délután 3-4-ig. Két napot voltak ketten.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16587) athomi válasza Gabesz87 (#16585) üzenetére


athomi
veterán

Többször ki lett már tárgyalva az FTXB a topikban, keress rá. :)

Hangba meg biztos, hogy halkabb a Daikin, mint a Polar.

[ Szerkesztve ]

(#16588) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Mi a vélemény a mobil klímáról ilyen 100ezer ft nagyságrendre gondolok? Ugyanazt a hatást eléri mint a falra szerelhető? Nem szeretnék falat fúrni frissen festett lakásba! Mobil klímát meg oda viszem ahová szeretnék!

Battletag: hojszi#2983

(#16589) Met válasza Intel fan11 (#16588) üzenetére


Met
nagyúr

Összefoglalót olvasd el

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16590) koxx válasza Intel fan11 (#16588) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Festés előtt lett volna érdemes felrakatni egy splitet. Ahogy Met is írja az összefoglalóban benne van minden infó.

(#16591) sequator válasza Intel fan11 (#16588) üzenetére


sequator
senior tag

Egyébként, ha nem valami szakbarbár klímással rakatod fel, akkor igényesen meg lesz csinálva a csatornázás/fúrás és örülni fogsz, hogy a festéskor nem kell kerülgetni. :)

sautia

[ Szerkesztve ]

sequator

(#16592) student


student
őstag

ti milyen sprayt/habot vettetek? ez mehet splitre? [link]

(#16593) Intel fan11 válasza sequator (#16591) üzenetére


Intel fan11
őstag

Az a baj h klimara iden nincs penz furdo + a festes elviszi a penzt. Olvasva az osszefoglalot jobb megoldas a falra szerelheto. Vegulis a villanyvezetek oda huzasa a falbontos melo nem? De vegulis padlasrol lefurva kabelcsatorna felrakasaval kulturaltan meg lehet sztem oldani!?

1 klima + beszerelest kb mennyibol lehet kihozni? Mondjuk 1 minosegi japan klimaval? Nem most szeretnem, hanem majd jovo tavasszal!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#16594) Zeki válasza Intel fan11 (#16593) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kb 160-190 ezer Ft a japán klíma, meg 50 a szerelés.

(#16595) DeFranco válasza n@p@lm (#16582) üzenetére


DeFranco
nagyúr

miért fontos ez a kérdés számodra?

(#16596) pjen válasza Intel fan11 (#16593) üzenetére


pjen
félisten

nem kell oda kábelezni,ha van a környéken egy dugalj,abba megy villásdugóval.

(#16597) Intel fan11 válasza Zeki (#16594) üzenetére


Intel fan11
őstag

Annyival jobb a japan klima amennyivel dragabb?

Pjen: es a kulteri doboz hogy van osszekottetesben a belso egyseggel?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#16598) pjen válasza Intel fan11 (#16597) üzenetére


pjen
félisten

Ahol megy ki a két cső,ott kimegy a kábel is.
Annyival jobb a japan klima amennyivel dragabb?Szerintem inkább annyival üzembiztosabb,javíthatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#16599) Zeki válasza Intel fan11 (#16597) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen.
Annyival jobb.
Megbízhatóbb, van hozzá később is alkatrész, van support, és az euroventen beméretik a klímáikat, nem csak úgy belehazudják a világba a decibeleket meg energiatakarékosságot.

(#16600) patow válasza SeniorTilla (#16586) üzenetére


patow
senior tag

Köszönöm,neked a 45e ben benne volt a 3m csö?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.