Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) baloghgabor válasza shark300 (#16181) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Ne, tudom jó lenne-e, most találtam: https://www.mall.hu/mobilklima/whirlpool-pacw9hp-mobil-klima?tab=discussion

bégé

(#16252) DeFranco válasza pjen (#16249) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ok, csak tudod, nekem van ez a dilim, hogy nem szeretem keverni a tényt a véleménnyel. és ha mégis besikerül olykor akkor kicsit kellemetlenül érzem magam. vannak rajtam kívül elegen, akik a magánvéleményüket vagy a netről véletlenszerűen felkapart jereváni rádió szintű félinformációkat stabil tényként állítják be és még védik is, így ha lehet próbálok igényesnek lenni és ezt elkerülni.

na ezért kértem elnézést.

(#16253) kmarci25


kmarci25
veterán

Segítsetek már, mert teljesen elvesztem.
Daikin FTX35KMV vagy
Fujitsu ASYG12LLCC vagy
Mitsubishi MSZ-DM35VA?

Egész egyszerűen nem tudok dönteni. A wifi jó lenne, de nem dönt, igazából az időzítés lenne lényegesebb, meg a halk működés. Melyik ezek közül a leginkább ajánlott/megbízhatóbb/bevált/stb?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16254) DeFranco válasza kmarci25 (#16253) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem erről így egzakt felhasználói véleményeket nem fogsz kapni, mert senkinek nincs három (vagy pont ez a három) klímája otthon hogy tudjon hasonlítani. kibiceknek persze semmi sem drága. windy vagy a többi kereskedő/szerelő/szervizes tud az ő oldaláról mondani valamit, nagy valószínűséggel azt hogy mind a három jó.

nekem a kmv lett telepítve márciusban, és tapsikolni szoktam ha használni kell, mert eddig nagyon bevált. egy igényem volt, hogy legyen kívül-belül csendes, és tudjon piano-ban működni, mert engem eleve borzasztóan zavar a klíma úgy általában, még az asztali ventillátor "bólogatós" üzemmódjának a szélén is idegbajt kapok. ez meg mint az álom. szinte semmi hangja, a gépem (lásd adatlap, nem egy hangos jószág) standbyban hangosabb, hamar eléri a kívánt hőfokot aztán szinte észrevehetetlen hogy fúj (éjszakai módban használom szinte kizárólagosan). én ezt nevezem komfortnak.

(#16255) xxxjjjkkk válasza DeFranco (#16254) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

esetleg bemutató termekbe meg lehet őket simogatni egymás mellett is

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16256) kmarci25 válasza DeFranco (#16254) üzenetére


kmarci25
veterán

Windy-től jött az árajánlat... :K Szerintem ezzel el is dőlt, mert a búgás az engem is az őrületbe kerget. Akkor a Daikint fogom a családi kupaktanács elé terjeszteni. :)) Kösz az infót. :R

xxxjjjkkk: igen, még erre gondoltam, hogy megnézzük bemutatóteremben, de képek alapján minimális a különbség.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16257) DeFranco válasza kmarci25 (#16256) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ne felejtsd el, hogy ez szubjektív műfaj. nekem megfelel. nekem tetszik. ha van lehetőség azért próbáld ki valahol.

nem tudom máshol ez fennáll-e, de működés közben, ha közvetlenül a bejövő cső mellett ülök (a szoba azonos sarkában van a klíma és a számítógépem) akkor hallok egy enyhe, nem zavaró búgást a csőkötegből, gondolom a hűtőközeg áramlása plusz a kompresszor (?) behozott zaja. erről már volt itt szó, volt akit zavart, engem nem zavar. nem tudom más klímánál ez megjelenik-e. értsd: a fejemtől kb. 30 centire van a csőköteg, ha egy méterre elmegyek már nem hallom.

(#16258) kmarci25 válasza DeFranco (#16257) üzenetére


kmarci25
veterán

Ne aggódj, nem foglak emlegetni, ha véletlenül nem válna be. Nekem a plafon közelében megy a cső, a kanapé fölött, úgyhogy távolabb lesz, mint 1 méter. Meg szerintem egy on/off rendszerű klímánál csak halkabb lehet. :DDD
Jól emlékszem, hogy veled lakunk egy utcában? XVIII. ker. Tölgy utca?

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16259) DeFranco válasza kmarci25 (#16258) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem, én nem arra lakom.

[ Szerkesztve ]

(#16260) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Egy családi ház tetőteres szobájába szeretnék mobilklímát. Mivel már nem sokáig lakom itt, max 1-2 nyarat kell elviselnem, de már tényleg nem bírom tovább. Milyen márka irányában induljak el szerintetek? 20m2 a szoba, amit hűteni kellene.
Jó áron láttam egy FISHER FPR-90De-R típust, de nem nagyon találok róla érdemi infókat sajnos.

Van esetleg olyan mobilklíma ami már bevált itt valakinek?

Nagyon köszönöm a segítséget! :R

(#16261) koxx válasza hkari (#16260) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem vedd a legolcsóbbat, sajnos mindegyiknek rossz a hatásfoka és hangos.

(#16262) Flashcash válasza hkari (#16260) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#16263) theballa32 válasza hkari (#16260) üzenetére


theballa32
tag

Nekem volt mobilklímám,pénzt nem ért

(#16264) qnadam


qnadam
veterán

igazi kincs ez a daikin wifi.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16265) hkari válasza theballa32 (#16263) üzenetére


hkari
őstag

Tudom, hogy nem épp a legjobb megoldás, de a semminél talán jobb. Itthon dolgozom, napközben olyan 32-33 fokig képes felmelegedni a szobám, már egy pár fok is megváltás lenne az a helyzet :U

(#16266) koxx válasza hkari (#16265) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy olcsóbb split klíma miért nem jó, miért kell feltétlenül mobil klíma?

(#16267) SeniorTilla válasza hkari (#16260) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Átmeneti megoldásnak megfelel, de hangos lesz és meg kell oldanod, hogy kimenjen a meleg levegő valahogy. A kivezető cső is forró, nem kicsit, tehát fűti a szobát visszafelé. Le kell szigetelni.

Ha abban a szobában alszol ahol a mobil klíma lesz, akkor a nyugodt alvásnak annyi. Ha van rá lehetőség, tedd ki a folyosóra, akkor elviselhetőbb a hangja. Engem főleg a ki-be kapcsolás zavar, amikor kattan a relé és indul/leáll a kompresszor. Ja, most nekem is ez van a tetőtérben átmenetileg, várom a szerelőt a 3 split felszerelésére, addig kell ezzel kibírni. A két hálószobától, amit hűtök vele, elég messze van maga a mobilklíma, a leendő fürdő ajtaja előtt. Onnan fújja be az ajtókon keresztül a hideget. Így elviselhetőbb a hangja, de nem egy kánaán. (anno volt klímás lakókocsim, attól azért halkabb :) ) A meleg levegőt a páraelszívó csövön keresztül vezettem ki, ugyanaz a mérete mint a klíma csövének. A klíma kivezető csövét beburkoltam egy régi vékonyabb paplannal, így le van szigetelve és nem árasztja vissza a meleget. De ez csak átmeneti megoldás néhány hétre, 1-2 évig nem tudnám elviselni.

Szerintem is jobb megoldás egy olcsó split, amit aztán majd leszerelsz, vagy otthagyod ajándékba...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16268) bazsimano válasza qnadam (#16264) üzenetére


bazsimano
őstag

ennyire jol muxik? :U :F

(#16269) qnadam válasza bazsimano (#16268) üzenetére


qnadam
veterán

azóta megint stabil. nem tudom, mi lelte, még az is lehet, hogy a 2.4es wifit nyomta el valami, amikor nem volt elérhető, úgy villogott, mintha kapcsolódni próbálna.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16270) theballa32 válasza hkari (#16265) üzenetére


theballa32
tag

Elhiszem,hogy a szükség nagy úr,de nem ér pénzt.Pihenni nem lehet mellette,mert hangos.Ha kikapcsolod ,akkor meg meleged lesz.Én is a nagy meleg miatt vettem egy ilyet pár éve,a végén a sok pénzt sirattam.Te érzed,de rá kell szánni a pénzt ,és venni vmi normális cuccot.Az enyémet szerencsére megvették már.

(#16271) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Ezen az oldalon olvastam olyan lehetőségről, hogy részletre lehet venni klímát, innentől felmerült az a gondolat, hogy az eredetileg tervezett kb 200 ezres keretett túllépve lehetőségem nyílna jobb minőségű klímát vásárolni. Mivel az oldalon Fujitsu klímák szerepelnek, ezért szeretnék tanácsot kérni, hogy ennél a márkánál melyik típust lenne érdemes beszereznem egy családi ház 16 négyzetméteres szobábjáa (keleti tájolás, 3,2 méter belmagasság), ahol télen CSAK klímával lenne fűtés, és az elavult villamoshálózat miatt jó hatásfokúra lenne szükség (és a kültéri hangja ne zavarja a szomszédokat).

Előre is köszönöm!

(#16272) Zeki válasza cadgers (#16271) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az igazi fűtésre optimalizált klímák 300-350 ezertől kezdődnek... :(

(#16273) cadgers válasza Zeki (#16272) üzenetére


cadgers
aktív tag

Az még nem gond. Egy ekkora szobára mekkora teljesítményűt keressek? A 2,5-ösök 0,9-ig tudnak leszabályozni, míg a 2kw-os 0,5-ig, utóbbi viszont lehet, hogy többet pörögne hosszútávon, pláne fűtésnél. Melyiket javasolnád max 400-ig?
Amit én hirtelen találtam: ASYG09LTCA/AOYG09LTC

(#16274) Zeki válasza cadgers (#16273) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ne is haragudj, de így tanácsot normális ember nem ad.
Az hogy valahol van egy szoba, és mit tegyél bele, ha fűteni akarsz, az nagy kibaszás lenne, ha itt bárki konkrétan lökné, hogy ezt vedd.
Minden szoba más. Minden igény más. Azért vannak a szakik, hogy kimennek, felmérnek a helyszínen, és megmondják a frankót. Ha az nem tetszik, még kihívhatsz mást is.
Nem az a lényeg mennyire szabályoz vissza, hanem hogy mennyire nyomja a meleget, ha kell. És mindezt üzembiztosan, akár -20 fokban is.
Szerintem.

Ez nem az a tanács, hogy most hűtésre 150-200 körül mit vegyek, hanem a sokkal fontosabb fűtés a lényeg.

(#16275) xxxjjjkkk válasza cadgers (#16273) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

a 0,9 kw es a 0,5kw teljesitmenynel felvesz, ugy 150 vagy 200Wattot, ki kell számolni valahol itt lesz, az fogyasztasban orankent fillérekbe mérhető

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16276) SeniorTilla válasza cadgers (#16271) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kicsit off:

Ennek a töredékéért be lehet tenni infrafűtést. 135W / m2, és nem kell feltétlenül a teljes alapterületre tenni, csak ha úgy akarod. Jó a hatásfoka, és azonnal meleg van, ahogy bekapcsolod. A hőérzet sokkal jobb, mint a levegőt melegítő fűtéseknél. Ezek a panelek a környező tárgyakat (akár az embert is) melegítik fel, mintha besütne a nap a szobába. Nekem az egész tetőtér így van megcsinálva padlófűtéssel, nagyon bevált. Ha nem akarod bonyolítani, akkor infrapanelt tegyél fel a falra vagy a plafonra, az a legegyszerűbb, de a padlófűtés a legjobb :)

Egy 16 nm-es szoba fűtéséért én nem vennék 300 ezerért klímát (plusz szerelés, stb.)

Ja, és az infra hangtalan, és nem fújja a levegőt :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16277) cadgers válasza SeniorTilla (#16276) üzenetére


cadgers
aktív tag

Azért döntöttem a klímás fűtés mellett, mert klíma mindenképpen lesz, nem (csak) a fűtés miatt

(#16278) SeniorTilla válasza cadgers (#16277) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem lesz ugyanaz, mintha rendes fűtésed lenne. Én is be szoktam kapcsolni a földszinten a klímát átmeneti időben fűtéskiegészítésre. Fel is fűt gyorsan, csak úgy fújja a meleg levegőt pár perc múlva. De ez nem olyan komfortos, mintha rendes fűtésed lenne.

Nálam mindenhol padlófűtés van, a tetőtrében is, ahogy írtam. A hűtés ettől teljesen független, klímákkal van megoldva (a tetőben most épül). Megőrülnék, ha a beltéri folyamatosan nyomná a meleget egész télen. Zajosabb, és egészségtelenebb, mint a hagyományos fűtések, és állandóan kavarja a levegőt. Sztem meg fogod bánni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16279) légkondit válasza SeniorTilla (#16276) üzenetére


légkondit
csendes újonc

ja, más meg pont az infrapaneljeit cserélte itt 3 db klímára februárban mert 60.000 volt a villanyszámlája

(#16280) celf


celf
őstag

hulye kerdes, de mennyire jellemzo, h legkondi mellett szelloztessen az ember?

(#16281) légkondit válasza celf (#16280) üzenetére


légkondit
csendes újonc

A légkondi nem szellőztet, így célszerű friss levegőt beengedni néha. Mivel léghűtés/fűtés a beengedett friss levegőt pikk-pakk lehűti/melegíti nyugodtan nyiss ablakot. Természetesen nem buktatott ablakra gondolok légkondi mellett, hanem egy gyors szellőztetésre, így a páratartalom is helyreáll kis időre

(#16282) Male válasza cadgers (#16273) üzenetére


Male
nagyúr

Mint 09LTCA tulaj, én elégedett vagyok vele, két telet végig fűtött már szépen ( kizárólagos fűtés a lakásban ), és tette mindezt igen gazdaságosan ( a leghidegebb hónapban is olcsóbb volt vele fűteni, mint a szomszédnak gázzal, a többi hónapról meg ne is beszéljünk )

SeniorTilla: Az infra tényleg kellemes tud lenni, de hogy jó lenne a hatásfoka... a klíma hatásfoka átlagosan kb a négyszerese a magyar tél során, plusz klímához lehet H tarifát igényelni, amivel nem 38 hanem csak 24 Ft 1 kWh... szóval az infrafűtés inkább a rohadtul drága, mint a gazdaságos.

(#16283) baloghgabor válasza cadgers (#16273) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Szia, nekem is ez a klímám van pont. Igaz csak egy telet fűtöttem vele, de volt azért olyan, amikor bizony itt, vidéken küzdött (-20© alatt volt éjszakánként, de szetencsére csak odakint!). Persze szuszog, meg néha bugyog (fagytalanít a lelkem), meg általában fújja a meleg levegőt (ugye télről van szó), ami nekem bizony tetszik, pláne a fürdőből kijövet, tusolás után, olyan mint egy hatalmas hajszárító előtt állni (nekem 1 m magasan van, mert csak fűtésre használom). Egy kb. 50m3 szobát lehell be. A nyitott ajtónál átvanszorog a ház másik felébe is némi langyos levegő, a kisszobaban meg egy másik, kisebb Fuji megy plusz néha. No, meg a hidegebb és ráérősebb napokon kandalló és a konyhában sparhelt is fatüzeléssel segített. A leghidegebb hónapban normál tarifával 19ezer volt az össz. villany (nyáron 5ezer, de mivel vályogfal, klíma csak próbálva volt hűtésre, használva nem). Szóval hasonlítási alapnak ennyi. De nyilván szakember mondja meg, oda melyik nagyságú kellhet, hová, miként?!

bégé

(#16284) SeniorTilla válasza Male (#16282) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Srácok, én 6 éve fűtök infrával és elektromos padlófűtéssel, tudom mennyibe kerül. Hébe-hóba a földszinten átmeneti időben a klíma is fűtött, de 99%-ban az elektromos fűtés ment. Ezek a panelek mennek kedvezményes "vezérelt" vagy köznépi nevén éjszakai árammal is, ami szerintem a H tarifával van egy szinten. Az előző házam gázfűtéses volt, az került többe :) Ezek tények, nem vélemény.

Természetesen tudom, hogy a hőszivattyú gazdaságos, de én nem tudnám elviselni a beltérik állandó működését és levegőkavarását.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16285) windy válasza SeniorTilla (#16284) üzenetére


windy
tag

Átlagosan négyszer annyit fogyaszt az elektromos fűtés (infrapanel, fűtőszál, elektromos kazán, stb.) mint a klímás, hőszivattyús fűtés. Azért ez szabad szemmel is jól látható különbség. Ez sajnos tény, nem vélemény.

(#16286) SeniorTilla válasza windy (#16285) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ki fogom próbálni télen :)

De a padlófűtéssel nem veszi fel a versenyt semmi más, ez a legkomfortosabb szerintem. Persze nem mindenkinek kell, hogy meleg legyen a padló, vagy pl. panelban olyan mindegy, ha nem a földszinten laksz. mert az alattad lakó fűti a padlódat általában.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16287) kmarci25


kmarci25
veterán

Ha egy már felszerelt on/off típusú split klíma hálózati csatlakozóját szeretném meghosszabbítani, ezt hogy tudom a legegyszerűbben megtenni? (Persze úgy, hogy érintésvédelmileg is rendben legyen.)
Az előző lakónak annyi esze volt, hogy a felszerelt klíma közelében nincs dugalj, így hosszabbítóval kell "légvezetékezni". Ezt a megoldást annyira nem kedvelem, ezért most kábelcsatornában elvezetném a legközelebbi dugaljig, csak ehhez kell a hosszabb kábel.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16288) Zeki válasza kmarci25 (#16287) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hosszabbítóval. :)
Azt hiszem már eleve mind földelt dugaljjal rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#16289) kmarci25 válasza Zeki (#16288) üzenetére


kmarci25
veterán

Addig oké, de a kábelcsatorában nem fér el a bumfordi csatlakozó. :N Én valami szerelt megoldásra gondoltam...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16290) Zeki válasza kmarci25 (#16289) üzenetére


Zeki
nagyúr

A klímás vagy villanyszerelő kiszereli a klímából a kábelt, és beleszerel egy olyan hosszút, ami neked kell.

(#16291) kmarci25 válasza Zeki (#16290) üzenetére


kmarci25
veterán

Ez eszembe jutott nekem is. Egy hét múlva jönnek úgyis egy másikat felszerelni, akkor megkérem, hátha megcsinálják ezt is. Köszi, akkor marad ez az út. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16292) pjen válasza SeniorTilla (#16286) üzenetére


pjen
félisten

Sok helyen meg azt lehet olvasni,hogy a lábnak alapvetően a hideg zónában,padló+30cm a legjobb.Persze ott nem számoltak a gazdaságossággal.Mondjuk nem próbáltam,sokáig radiátor,most klíma fűt.

(#16293) Male válasza SeniorTilla (#16284) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem a hatásfok tény és nem vélemény... amint az infra paneled 4-es hatásfokot fog felmutatni ( max 1-et közelíthet alulról, fizikai képtelenség, hogy több legyen ), borul az egyenlet, de addig nem.

A vezérelt jó dolog, de napi 16 órában akkor nincs fűtésed... szigetelés függően ez persze lehet, hogy nem gond.

Két különböző épület fűtési költségét hasonlítod össze, ez így nem sokat ér.

Azzal viszont egyetértek, hogy egy padlófűtés, infra fűtés kellemesebb. ( elhelyezés függő is, de engem is zavar kicsit a légáramlás fűtésnél... sajnos nem jól terveztem meg, hová kerüljön a beltéri )

(#16294) pjen válasza Male (#16293) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem,ha nem kell hirtelen a meleg,és nem kell túl sok légköbmétert fűtenie a klímának,mehet őlyan alacsony fordulaton a venti,hogy észre sem veszed.Nekem mondjuk a 130 négyzetmétert 5 darab fűti.3 a földszinten,2 a tető térben.

(#16295) feco19 válasza baloghgabor (#16283) üzenetére


feco19
csendes tag

Szia ,, Szeretném kérdezni hogy télen alul a klímánál a pipát ki e vetted ??, hogy a víz kifolyón , vagy belefagyott ,, mert én elfelejtettem kivenni,, Köszi...

(#16296) SeniorTilla válasza pjen (#16292) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nemnem, ha a lábad meleg, akkor te is jobban úgy érzed, hogy meleged van. Ha a lábad hideg, a hőérzeted is rosszabb. A padlófűtésnek ez a lényege. Hozzá kell tenni, hogy - mivel az ember relatív hőérzettel van megáldva - sokat számít, hol van meleg. Amit a klíma befúj, az a plafonon gyűlik össze meleg levegő formájában. Amit a padlófűtés melegít, az lent van, főleg az infránál, és melegebben érzed magad, mint a fenti meleg levegős fűtésnél.

Male:

Napi 8 órát megy a vezérelt áram, a többit pedig megoldja az áramváltó, tehát mindig van fűtés, csak váltogat az olcsóbb/normál üzemmód között. De tényleg bele ültettétek a bogarat a fülembe, meg fogom nézni fűtésszezonban, hogy melyik mennyibe kerül.

A padlófűtésnek (és a klímának is szerintem) egy hátránya biztos van: mivel nem az ablakok alatt tolja felfelé a levegőt (mint a radiátorok), ezért az ablakok hajlamosak a párásodásra, főleg a tetőablakok. Erre kiegészítő fűtőpanelek vannak feltéve, de ezek nem gazdaságosak, csak szükségmegoldás. Talán majd a fenti 3 splitklíma napi néhány órás működésével és a közvetetten az ablakra irányításával meg lehet oldani, hogy lefújja a párát. Ez majd kiderül, mert a beltérik elhelyezkedése miatt nem lehet közvetlenül az ablakra irányítani a levegőt. Ha nem lesz megoldás, akkor marad a TROTEC párátlanító gép, ami már bizonyított.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16297) cadgers válasza Male (#16293) üzenetére


cadgers
aktív tag

Hova célszerű tenni a beltérit ha fűtésre is használom?

(#16298) baloghgabor válasza cadgers (#16297) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Nekem 1 m "magasan" van, mert így volt a legideálisabb. Van akinek fejre állítva van (felfelé fújja a meleg levegőt). Nekem jól bevált, hogy a padló jó meleg, meg a lenti rész is (persze úgyis felszáll a meleg nagy része).
(igen a ciccek is ott érzik jól magukat ;) )

bégé

(#16299) légkondit válasza SeniorTilla (#16296) üzenetére


légkondit
csendes újonc

Ha az ablak párásodik, akkor vagy rossz a hőátadadási tényezője, vagy magas a páratartalom, és nincs szellőzés. Aki kifejezett fűtésre keres klímát, annak meg erősen ajánlott a parapeteseken/padlón állókon elgondolkodni

(#16300) qnadam válasza SeniorTilla (#16296) üzenetére


qnadam
veterán

és senki nem akadályoz meg senkit abban, hogy egy hőszivattyú termelje a meleget a padlófűtésnek :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.