Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) pjen válasza sly54 (#16698) üzenetére


pjen
félisten

Hát,ha kint 36 fok van,nem is olyan rossz.

[ Szerkesztve ]

(#16702) sly54 válasza pjen (#16701) üzenetére


sly54
tag

Kár,hogy a szoba hőmérséklete a lényeg

(#16703) pjen válasza sly54 (#16702) üzenetére


pjen
félisten

Ez igaz,ha ki sem mozdulsz egész nap.Ha kertes házban laksz például akkor néha kimész.22 ből 36 ba szerintem nem túl egészséges.Orvosok is max 8-10 fokos max különbséget javasolnak.A lényeg,mindenki maga dönti el,neki mi a jó.

(#16704) Csabroncka válasza koxx (#16700) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem elvetemült ötlet, mi idén még egy Toschiba 6000 BTU-s öreggel hűtöttük az 54 nm két részletben 26 fokra (lejjebb nem is lehetett).
Viszont a klímakipufogót belekötöttük a fürdőszobai elszívóba ;] ez volt a kulcs a hatékonyabb hűtéshez.

De sokkal többet fogyaszt, és körülményes beállítani, minden alkalommal szétszedni...stb. Szóval ahogy te írod inkább ne és egy split.

"in medias res"

(#16705) windy válasza pjen (#16695) üzenetére


windy
tag

Ezen csodálkoznék, ha tényleg így lenne, ugyanis - bár a Sinclair (angol) valamikor valóban gyártott klímaberendezéseket, még a fixfordulatos időkben - de jelenleg a Gree, és a Chigo az eredeti gyártó, ezek vannak Sinclair névre matricázva. A forgalomba hozó cég pedig szlovák (cseh). Tehát az én véleményem szerint kb. a Fisher és Polar "márkákkal" egyenrangú, azzal a különbséggel, hogy nem magyar, hanem szlovák az importőr.

(#16706) tknof1871 válasza koxx (#16700) üzenetére


tknof1871
őstag

Oké. Tegyük fel majd veszek split klímát. Az milyen koncepció, hogy a kültéri egység az legyen az erkély padlóján. Ott van elég hely, csak le kell tenni. Az erkély és az utca között pedig nyitva lesznek az ablakok amikor megy a légkondi. A szoba és az erkély között az egyik ablakot nem használjuk, abba legyen belerakva a beltéri egység.

Azért így mert ha kültéri egységet teszek a ház oldalára akkor engedély kell a lakószövetkezettől és eleve ráz a hideg ha falfúrásra gondolok. Az olcsó egyszerű gyors szerelés híve vagyok.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#16707) pjen válasza windy (#16705) üzenetére


pjen
félisten

Viszont,ha az Általatok is forgalmazott Polárral kb egyenrangú,akkor olyan sz@r nem lehet.

(#16708) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Lenne esetleg jobb megoldás ennél az Airfel LRX/LTXN25UV1B klímánál. Praktiker árulja most a 2.6KW-ost 87 ezer ftért.
Főleg csak hűtésre használnám mikor nagyon meleg van kB egy 30m2 hűtésére.

Állítólag elég noname kategória. Inkább rádobok vagy 15 ezret csak megbízható legyen.

[ Szerkesztve ]

(#16709) Zeki válasza tknof1871 (#16699) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Fishernek van olyan mobil klímája, hogy direkt kint van az egység, és egy csövön+ rácson keresztül fújja be a lakásba a hűtött levegőt. Aztán hogy az a kint 35 fokos beszívottból mennyire tud hideget csinálni, más kérdés.

droti25

Maga az Airfel egy török klíma, ide még nem került be, hogy milyen bajai lehetnek. Egy valami biztos, amit Windy is leírt, csak sokan lusták visszaolvasni.
A Praktiker csak árul, de te találsz-e valakit, aki fel is szereli? Na ennek nézz utána előbb!
A garancia meg kérdéses...

[ Szerkesztve ]

(#16710) pjen válasza droti25 (#16708) üzenetére


pjen
félisten

Én a helyedben felhívnám Windy-t itt is van a fórumon,hogy mit javasol.Szerintem a megbízhatóság alapjára is még legalább 50 et kéne rádobni+szerelés.

(#16711) .DLL válasza tknof1871 (#16706) üzenetére


.DLL
veterán

Vegyél akkor ablakklímát, ha meg tudod oldani újraüvegezés nélkül a dolgot. ott a kültéri és beltéri rész teljesen elszeparált, a külső kintről szívja a levegőt, a belső bentről, és azt hűti le. Persze ha üvegezni, vagy falat bontani kell, akkor már ugyan ott van szerelésileg (sőt) mintha split-et szereltetnél fel.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#16712) windy válasza pjen (#16707) üzenetére


windy
tag

Igen, és ezt le is írtam. Itt már csak az árat kell nézni, valamint azt, hogy az a szlovák cég mennyire fog mögéd állni, ha valami meghibásodás lesz. Egyébként meg a minőségibb kínai gépek már mindjárt nem olyan olcsóak, így a Sinclair is kb. 150.000-nél kezdődik. Akkor már felmerül a kérdés, hogy miért nem választja az ember az eredeti gyártó - Gree - ugyanilyen készülékét, ami biztosan a gyártó legjobb minőségű cucca, és van mögötte support, garancia, biztonság.

(#16713) windy válasza droti25 (#16708) üzenetére


windy
tag

Ez is elhangzott már itt párszor : ennél nincs jobb ajánlat, ez annyira alacsony ár, hogy sem versenyezni nem lehet vele, de még hasonló ajánlatot sem tud adni egyetlen klímás cég sem. 15 ezret meg pláne ne dobj rá, mert kidobott pénz, azért sem kapsz jobb, komolyabb készüléket.

(#16714) pjen válasza windy (#16712) üzenetére


pjen
félisten

Én nem is akartam vitázni Veled,csak megpróbáltam leírni amit gondolok erről.

(#16715) Smith Ügynök válasza .DLL (#16691) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Mobil klímát próbáltunk már, nem vált be... Vagyis hőfokot tudott kellemeset csinálni, de a hangja szörnyű:)

Arra valaki pls mondjon valamit, hogy 1983-s ház, déli oldal, hőszigetelés nélkül, 24nm-s szoba, 2,7m belmagasság mekkora klíma kell!

[ Szerkesztve ]

(#16716) Zeki válasza Smith Ügynök (#16715) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kimegy a klímás, megmondja. De 3.5kW biztosan elviszi.

(#16717) droti25 válasza windy (#16713) üzenetére


droti25
őstag

Igen, olcsó de nem biztos hogy megbízható. Ezért kérdeztem hogy van e értelme +15, 20 ezer ftot rádobva választani egy már jobb, bevált típust. Ha igen akkor melyik az?

Lényeg hogy megkérdem a klímást hogy mit mond róla ill. beszereli e egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#16718) Zeki válasza droti25 (#16717) üzenetére


Zeki
nagyúr

Erre írta, hogy nincs. 150 körültől vannak a jó, megbízható, bevált tipusok.

[ Szerkesztve ]

(#16719) windy válasza pjen (#16714) üzenetére


windy
tag

Nem is vettem vitának, sőt, igazából egyet is értünk. Csak árnyaltam.

(#16720) pjen válasza windy (#16719) üzenetére


pjen
félisten

O.K.valamelyikünknek érteni kell hozzá,csak olyan lehangoló,hogy nem én vagyok az.

(#16721) alázógyík válasza tknof1871 (#16699) üzenetére


alázógyík
őstag

Ismerősöm a 20nm-en tud 33-ból 29-30 fokot csinálni ilyen mobilklímával. Hogy ennyit megér-e, azt nem tudom.

(#16722) alázógyík válasza tibibi (#16686) üzenetére


alázógyík
őstag

Köszi, de estére teljesen jó lett, ill. szagmentes.
De ha kell, áthabozom még, maradt bőven.

(#16723) Met válasza DeFranco (#16696) üzenetére


Met
nagyúr

Valami ilyesmire gondoltam én is.

pjen Az rendben van de az enyém nem megy tovább.

Csak úgy leírom, 1 hete van fent a klíma, éjjel megy folyamatosan, reggel kis szünet (szellőztetés), délután bekapcsol, este kis szellőztetés, tehát mondhatni elég sokat ment ez alatt az egy hét alatt.
Pontosan annyi volt a havi fogyasztás mint tavaly ilyenkor amikor 2 ventilátor ment felváltva.
Tudom a 4 hétből csak egy volt ami számít fogyasztás szempontjából de úgy néz ki hogy nem dobja meg jelentősen a villanyszámlát.

Biztos azért mert 26-27 fokra van állítva ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16724) DeFranco válasza Met (#16723) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha 28-ra állítanád mint a rendes emberek ;] akkor vissza is táplálna a hálózatba :P

(#16725) pjen válasza DeFranco (#16724) üzenetére


pjen
félisten

Majd december végén 28 ra állítom,csak előjel váltás lesz.

Met:Nézd meg a leírásban van e autómata tisztítás,lehetmegy az csak nagyon csendesen.

(#16726) Met válasza pjen (#16725) üzenetére


Met
nagyúr

Nem írja, egy FTX35KM-ről van szó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16727) pjen válasza Met (#16726) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,enyém írja,hogy autómata tisztítás,és megy is még nagyon halkan egy kicsit kikapcsolás után.Járasd egy kicsit a ventit abból baj nem lehet.Aki szerelte nem mondott semmit?

(#16728) Met válasza pjen (#16727) üzenetére


Met
nagyúr

Nem

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16729) DeFranco válasza Met (#16728) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem mondták, hogy járassam. már ha ez jelent valamit. meg hogy ne menjen automatán (amikor felváltva hűt-fűt)

(#16730) athomi válasza windy (#16693) üzenetére


athomi
veterán

Valahol olvastam 1-2 hónapja, hogy az Airfel-hez egyelőre van alkatrész, Daikinos dobozban érkezett. Aztán hogy lesz e néhány év múlva idehaza hozzá alkatrész az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#16731) hurenzon


hurenzon
senior tag

5 évre érdemes márkás klímát venni vagy sem .
elég megoszló a vélemény.

(#16732) Met válasza DeFranco (#16729) üzenetére


Met
nagyúr

Azon gondolkoztam lehet nem comforton kellene járatni, mert hogy néha kikapcsol. Vagy ha rendes üzemen megy akor is leáll ha elérte a beállított hőfokot?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16733) Zeki válasza Met (#16732) üzenetére


Zeki
nagyúr

Leállhat.

(#16734) DeFranco válasza hurenzon (#16731) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én várhatóan 2-3 évre vettem.

szerintem érdemes. egyrészt addig is neked komfortos, másrészt meg a vételárban vagy érvényesíted a felárát, vagy viszed magaddal (legalább is bedobhatod ezt), de mindenképpen alkualap.

(#16735) DeFranco válasza Met (#16732) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem értek ehhez de szerintem nem effektív leáll hanem csak meglehetősen visszavesz. és ezért szeretjük az inverterest. vagy rosszul gondolom?

(#16736) xxxjjjkkk válasza athomi (#16730) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

meg tavaly irta itt az egyik szerelo, de ők azthiszem maguknak hozták
ha az importőr cég megszűnik akkor b@szhatod a daikinos dobozt, nem lesz aki hozza neked

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16737) pjen válasza xxxjjjkkk (#16736) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem inkább azt akarta mondani,hogy sok Daikin alkatrész csere szabatos az Air gépével.

(#16738) Zeki válasza pjen (#16737) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Daikin csoport része az Airfel is.

(#16739) xxxjjjkkk válasza pjen (#16737) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ha jol remlik panel gondja volt, nem hinném ez esetben
de a mai világban, azonos beszallitonal ki tudja

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16740) pjen válasza xxxjjjkkk (#16739) üzenetére


pjen
félisten

Csak egyet kellett volna vissza olvasnod.Ki tudja itt már ki kivel van,de például egy vezérlő panelt biztos nem a Daikin gyárt,mint ahogy például a Bosch i számtalan autógyárnak szállít elektrónikát,vagy a Takata légzsák stb.Egyébkén a neves cégek,hogy ne rontsák a cég hírét,de mégis piacon tudjanak maradni kamu nevekkel olcsobban adják a szinte ugyanolyan termékeket.Asus- Asrock,csak egy példa.

(#16741) Met válasza DeFranco (#16735) üzenetére


Met
nagyúr

Hülyén sikerült leírnom.
Comfort fokozaton leáll időnként, állok előtte és nem érzek légmozgást. Ebből gondolom hogy így jobban büdösödhet.
Azt nem tudom hogy nem Comfort-on mit csinál? Leáll ugyan úgy van visszaveszi a légáramot?
Gyakorlatilag a Comfort csak azért jó mert egy gombnyomásra beállítja a lapátot és visszaveszi a légáramot? :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16742) xxxjjjkkk válasza pjen (#16740) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

elolvastam, par hsz el előtte én is írtam, de nem akartam tálálgatásolba bele menni

éppen pont a bosch a jó példa arra, hogy hogyan lehet egy régi nagy márka neve alatt igazi szart is árulni
makita maktek, dewalt stanley b&d, ezt megoldották, de az autoalkatrész ipara is csak a nevére alapoz, sajnos,
pedig a régi bosch dolgok kincset érnek

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16743) pjen válasza xxxjjjkkk (#16742) üzenetére


pjen
félisten

Nekem lehet mázlim van,de az uj Bosch dolgok is jól teljesítenek.Csak példának: kb 2 éves húsbaráló,igaz nem volt olcsó,de eddig küváló.

(#16744) xxxjjjkkk válasza pjen (#16743) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

gyárt jót is, nem mondtam hogy nem, de sajnos szart is,
árán látszik, olcsot nagyon meg kell gondolni
egy nagy pozitivum viszont van, hogy mondjuk az orczy uzlethazba van hozza alkatresz, es par het alatt megjön

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16745) tknof1871 válasza alázógyík (#16721) üzenetére


tknof1871
őstag

Ismerősöm a 20nm-en tud 33-ból 29-30 fokot csinálni ilyen mobilklímával
26°C-ot kell csinálni egy 32 nm-es szobában minden körülmények között, ha kint 35°C van akkor is. Ha ezt nem tudja a mobilklíma akkor el is égethetem a pénzt amit ráköltenék. Krónikus betegnek kell és a 30°C az neki kibírhatatlan.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#16746) tknof1871 válasza .DLL (#16711) üzenetére


tknof1871
őstag

Vegyél akkor ablakklímát, ha meg tudod oldani újraüvegezés nélkül a dolgot.
Az ablakklíma ugyanolyan hatékony mint a split klíma? Gyakorlatilag az ablakklíma egy skplitklíma ahol egy dobozba tették a kültéri és a beltéri egységet? Néztem videokat és elég egyszerűnek tűnik a beszerelés, nem kell újraüvegezni.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#16747) Flashcash válasza tknof1871 (#16746) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem ugyanolyan hatékony, illetve ez az erkélyes elgondolás sem a legjobb, gyakorlatilag folyamatosan küzdenie kell majd a gépnek ha nem lesz megfelelő a szellőzés azon az erkélyen. A legjobb ablakllímák kb. "A" kategóriásak SEER 4,5-5 körüli hatékonysággal papíron.

Én mindenképp a split klímát választanám, sokkal hatékonyabb, csendesebb jobb választás, ráadásul egy panel esetén nem szabadna gondot jelenteni a telepítésének sem.

(#16748) krx21 válasza Flashcash (#16747) üzenetére


krx21
nagyúr

+1
A split klímán kívül felejtsen el mindent.
Egy ablak klíma hangos is ráadásul és még az ablakból is elvesz, esztétikailag is hagy kívánni valót.

[ Szerkesztve ]

(#16749) dh66e


dh66e
veterán

Sziasztok!
Klimát keresek panel lakás 22nm amerikai konyhás nappalijába ,nagyon ritkán lenne használva (csak nyári kánikula esetén milyen meglepő... ;] )
A telepítés ősszel lenne esedékes vagy tavasszal gondolom akkor már lemegy a nagy hajcihő klímásoknál.(Összefoglalót olvastam,meg bele pislogtam a topikba is :) ).
Ilyet szabad venni ha nem tudunk sok százezret rá költeni?
A leírása nekem nem mond semmit azon kívül hogy energiatakarékos ha minden igaz... nagyon nem értek ehhez a témához.
Szóval ajánlott az olcsók között ?Elég egyáltalán ahhoz a szobához?
Jah igen, a nappalin nem lesz ajtó ha ez számít valamit a tervezésnél.A lakás 57nm.
Előre is köszi a javaslatokat,véleményeket.

(#16750) Zeki válasza dh66e (#16749) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ennél olcsóbban van a praktikerben klíma, az sem hiszem hogy rosszabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.