Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) Csabroncka válasza Intel fan11 (#16597) üzenetére


Csabroncka
addikt

Te komolyan olvasd már el azt a téma összefoglalót!

student: ilyet vegyél

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#16602) nesa válasza student (#16592) üzenetére


nesa
veterán

Az ilyen dobozosokba splitre talán az alkoholos a legjobb, ill az nem büdös.
Ha hosszútávon gondolkozol vegyél egy gőz tisztítót.

(#16603) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég lett klímánk, ezért gondoltam megkérdezem: éjszakára hány fokra érdemes beállítani a szoba hőfokát?
Télen ugyebár a 18-20 fok bőven elég, de nyáron nem tudom mennyire egészséges (nappal 23-24 fokon van)

(#16604) Zeki válasza cadgers (#16603) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyéni. Az hogy éjjel ki hogy szereti, egyéni. Te majd magad kitapasztalod.

(#16605) n@p@lm válasza DeFranco (#16595) üzenetére


n@p@lm
őstag

Még mindig nem tudom magamban összeegyeztetni hogy valaki annak "örül" hogy 26 fokra állítja a klímát, ha én annyira állítanám, sose kellene bekapcsolnia. Na jó, nagyon-nagyon ritkán.
Nekem a 26 fok !lakásban! már meleg.
De ne vedd magadra, hangosan agyalok a dolgon. Különbözőek vagyunk.
Ezért is kérdeztem hogy mennyire melegszik fel a lakásod.

(#16606) Csabroncka válasza n@p@lm (#16605) üzenetére


Csabroncka
addikt

Miért nem érted?, nálunk szigeteletlen panel esetén ha nem kapcsolom be a mobil klímát 34 fok lenne a lakásban. Ha nem redőnyözők, akkor még ennél is durvább. itt a nagyvárosban még Budán sem hűl le igazán a levegő éjszaka, hiába volt kitárva minden reggel 27 fok volt a lakásban, kint pedig 23.

25-26 fok az már kellemes és lehet benne aludni nyáron! Amikor kint 34-37 fok van.....

"in medias res"

(#16607) ghost.13


ghost.13
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Ebben a tikkasztó melegben egy kis segítséget szeretnék kérni. Klímát vásárolnék, és most ezt a típust találtam: Daewoo DSB-F1281ELH-V inverteres split klíma, A++ 110.000 ért körülbelül az értékhatárom tetejét súrolja.... Sajnos most nem fog több beleférni. A kérdésem az, hogy mi a véleményetek a típusról/márkáról? Egy 4. emeleti (legfelső szint) panelba kéne ami a sarkon van szóval kapja a meleget rendesen. Kb. 28-32 fok között mozgott az elmúlt hetekben a benti hőfok. És a szoba kb 22 négyzetméteres. Ha kicsit erősebb és a kisszobába is át tudja nyomni az nem baj, de nem alap feltétel.

Előre is köszönöm, ha valaki tudna segíteni! Addig is kitartást mindenkinek és jó nyaralást annak aki megteheti :)

(#16608) athomi válasza Csabroncka (#16606) üzenetére


athomi
veterán

Vagy akkor sem érdemes 25 °C alá menni, ha van egy kisgyekek is a lakásba. :)

[ Szerkesztve ]

(#16609) n@p@lm válasza Csabroncka (#16606) üzenetére


n@p@lm
őstag

Nem neked válaszoltam.

(#16610) Csabroncka válasza n@p@lm (#16609) üzenetére


Csabroncka
addikt

Tudom, hogy nem nekem válaszoltál, de egy olyan kérdést tettél fel amire szerintem érdemes több szempontból rávilágítani.

Anyámék 1 méter vastag falú+szigetelt kőházban laknak. Oda nem kell klíma mert a kánikulában sem megy 25 fok fölé a lakás. De ha bemész a kinti forróságból zoknit húzol, délutáni alváshoz meg betakarózol!

Nyáron 20-22 fokos lakásban az ember mezítláb rövidnadrágban, rövid pólóval szerintem megfázik ha nem kap magára valamit (legalább zoknit).

Az én véleményem szerint a 24-26 fokos tartomány az a komfort, ahol a nyári kánikulából bejőve kellemes bejönni a lakásba és nem kell zoknit húzni, vagy félni attól, hogy a hirtelen hidegtől megfázol....

"in medias res"

(#16611) Zeki válasza ghost.13 (#16607) üzenetére


Zeki
nagyúr

Passz a deawoo.
Azt sem tudom milyen a supportja. Mert az sokat számít, ha baj van.

(#16612) cadgers


cadgers
aktív tag

Melyik japán klímánál van az alap modellekben is "öntisztító" funkció? Ami a hőcserélőn nem engedi megtelepedni a gombákat, és a többit

(#16613) z123456z válasza ghost.13 (#16607) üzenetére


z123456z
őstag

Szerintem vedd meg nyugodtan, a klíma nem atomerőmű. Boldog boldogtalan gyártja, összevásárolják az alkatrészeket és összerakják, vagy gyártatnak és matricáznak.

(#16614) xxxjjjkkk válasza nesa (#16602) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Ha már témánál vagyunk gőztisztítóból mit érdemes?
Asszony mióta látta windyék karbantartójának a gépét azóta azzal b@sztat. De persze nem nézte meg, hogy milyen, valami karcher sc1003at sikerült kibarkobázni.
Milyen márkák jönnel szóba? Karcher nilfisket találtam eddig. Előbbiből is csak a jobbak, tehát sc1 kilőve.
Az aldis lidlis sencor gyartmany szinten nem jön szóba.

Esetleg windy elárulod, hogy milyen tipusú gépekkel jártok?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16615) hurenzon válasza SeniorTilla (#16586) üzenetére


hurenzon
senior tag

ez mostanság volt ?
Náluk vetted a klímát?

(#16616) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

100 ezer Ft körül keresek klímát egy 43nm panel lakás lehűtésére! Kb 50 éves a hálózati vezetékelés. Muszáj lenne cserélni azt is vajon, vagy elbírna egy 2.6KW-s légkondit?

(#16617) krx21 válasza cadgers (#16612) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez maximum annyit tud, hogy kikapcsolás után ventilátor módban megy még kb.10 percet...

(#16618) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Ha a kültériből a középső kis csonkból is jön egy egy csepp víz, az normális? Az nem a fűtés vizét vezeti el?

(#16619) nesa válasza xxxjjjkkk (#16614) üzenetére


nesa
veterán

Nekem aldis vagy lidls van nem tudom mar ránézésre karcher színű pár dcl víz megy bele pár töltéssel megvagyok.

(#16620) krx21 válasza droti25 (#16616) üzenetére


krx21
nagyúr

Simán elbírja...

(#16621) xxxjjjkkk válasza nesa (#16619) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

nagyobb munkákra kéne, a 2dl es tartájjal nem sokra megyek

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16622) cadgers válasza krx21 (#16617) üzenetére


cadgers
aktív tag

Az is jó, bár nem vagyok benne biztos, hogy a 10 perc elég neki

(#16623) hurenzon válasza droti25 (#16616) üzenetére


hurenzon
senior tag

praktiker airfel 88e Ft + szerelés

(#16624) n@p@lm válasza Csabroncka (#16610) üzenetére


n@p@lm
őstag

"Az én véleményem szerint a 24-26 fokos tartomány az a komfort, ahol a nyári kánikulából bejőve kellemes bejönni a lakásba és nem kell zoknit húzni, vagy félni attól, hogy a hirtelen hidegtől megfázol...."
Igazad van, a 24 fok már lehet kompromisszum. :K

(#16625) Csabroncka válasza n@p@lm (#16624) üzenetére


Csabroncka
addikt

1 éves kislányom van, gyerek esetén amikor a földön csúszik-mászik felér egy öngyilkossággal lejjebb hűteni.

Itt az előbb kérdezte valaki, hogy éjszakára lejjebb kell-e venni a hőfokot - szerintem ha lehet éjszaka szellőztetni kell inkább mint klímázni. Ezt nem elsősorban nagy környezetvédő gurugént mondom, aludni nem jó a nagyon száraz levegő miatt.

"in medias res"

(#16626) droti25 válasza hurenzon (#16623) üzenetére


droti25
őstag

Pont ezt néztem, mielőtt írtam. Airfel akkor ajánlatos?

(#16627) hurenzon válasza droti25 (#16626) üzenetére


hurenzon
senior tag

aki vett, annak bevált

(#16628) droti25 válasza hurenzon (#16627) üzenetére


droti25
őstag

Vajon be is szereli a Praktiker?

(#16629) xxxjjjkkk válasza droti25 (#16628) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

van szerződött partnerük, 60k fele szerelnek, volt már róla itt szó pár hete
ha sokat nem vársz tőle akkor még jó is lehet, ha nagyon hitvány lenne, akkor lenne visszhangja szerintem

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16630) athomi válasza droti25 (#16628) üzenetére


athomi
veterán

Persze, kimennek beszereli a barkácsrészleg munkatársai. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16631) krx21 válasza Csabroncka (#16625) üzenetére


krx21
nagyúr

Én speciel a melegben nem tudok aludni...
Olyan valamin vitáztok, ami teljesen ember függő... Még az a szerencse, hogy mindenki úgy használja a klímáját ahogy szeretné. :K

(#16632) Met


Met
nagyúr

Én konkrétan nem értem hogy miért nézik hülyének azt aki klímát rakat fel és nem 20 fokra hűti a lakást.
Többen írták hogy egyénfüggő ki milyen hőfokon érzi jól magát. Nem azért rakattam fel klímát hogy pulóverben ücsörögjek otthon.
Kánikulában nálunk 30-32 fok volt, nappal még elvagyok benne de aludni nem tudok mert úgy érzem hogy egy meleg vízzel átitatott szivacson forgolódom. Alsógatyában meg zokniba mászkáltam a lakásban.
Most a klíma 27 fokra van beállítva, ha egész nap nem vagyunk otthon akkor 26-ra állítom Comfort üzemmódban. Így van a szobában 28 fok, a konyhába nem jut ki a hűvös ott 30 fok van.
Haver mondta hogy nála 22 fok fölé nem mehet a hőmérséklet, neki így jó.

Amikor 1-2 éve benéztem ide a topicba nem azzal voltatok elfoglalva hogy kinél hány fok van és mennyire kéne állítani. Mi történt? Vagy epénisz után van már celsiuspénisz?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16633) koxx válasza Met (#16632) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Teljesen felesleges ezen vitatkozni hiszen ahogy írtad is mindenkinek más a hőérzete. Én is utálom ha fújja rám a hideget vagy huzatban vagyok. Amíg melóban vagyok addig otthon beállítom, hogy 1kor kapcsoljon be (22fok kb 3-as venti fokozat), így amire hazaérek ~6kor egész jó hűvös a lakás. Kicsit megy a szárítás aztán lekapcsolom. Éjszakára pedig 24 fok minimál üzemmódban (ha szükséges). Sajnos a zárószint miatt rohadt meleg tud lenni plusz a háló és a nappali ablakát is sokat éri a nap.

(#16634) windy válasza droti25 (#16628) üzenetére


windy
tag

Nem, nem szereli be a Praktiker. Már több bejelentés érkezett az NKVH-hoz, miszerint egy (nem nevezem meg most, de Fábián) cég adja ki a telepítési igazolást, ez alapján adja el a Praktiker és még más is az Airfel klímákat, viszont a fenti cég nem szereli fel (valószínű a pasasnak nincs kapacitása annyit felszerelni, mint amennyit a Praktiker elad az ő papírjával. Más viszont hivatalosan innentől kezdve nem szereheti fel, mivel az NKVH-nál már le van regisztrálva a telepítés a Fábián nevére. Marad a feketén felszereltetés, amely esetben viszont semmiféle garanciát innentől kezdve nem lehet érvényesíteni.

Ja, ezt előre tudtuk, hogy így lesz.

(#16635) windy válasza xxxjjjkkk (#16629) üzenetére


windy
tag

Amíg nem indult be a szezon, addig nem is volt baj, míg csak heti 5-6 gépet kellett felszerelni.....Most viszont van baj....

(#16636) droti25 válasza windy (#16634) üzenetére


droti25
őstag

Az fasza. Mielőtt megveszem akkor előtte ezt leegyeztetem a Praktikerrel illetve a szerződött emberével, hogy mikorra tudja beszerelni.

Egyébként ugyanez a klíma a metróban is van jelenleg akcióban, de gondolom akkor ott is ez a szitu.

[ Szerkesztve ]

(#16637) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Arra ébredtem, hogy a Daikin FTX35KM beltéri egységem éjszakai módban (is) ilyen hangot ad!

Kb fél percig csinálja, utána elcsendesedik, majd megint elkezdi előről!
Ez mitől lehet? Kb 1 hónapos, eddig nem volt vele gond!

[ Szerkesztve ]

(#16638) djgeg


djgeg
őstag

Ahoy! Ilyen [Sinclair ASH-12 AIE2 Element] csodát érdemes beszerezni vagy már valami értelmesebb márkát?

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#16639) koxx válasza djgeg (#16638) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ennyiért semmiképp. Daikin és Mitsubishi modelljei is ennyibe kerülnek.

(#16640) alázógyík


alázógyík
őstag

Kellene egy kis segítség!

5. éve van meg a Midea Inverteres légkondink.
Természetesen mindig "szabályszerűen", a Self Cleaning használatával kapcsoljuk ki, hogy kiszárítsa magát a használat után.
Tökéletesen elégedettek vagyunk vele, de:

Tavaly volt kitakarítva 4 év után egy klímás céggel, annak ellenére, hogy semmi por/gomba/penész halott orosz katona nem volt benne.

Most idén igencsak elkezdett szaga lenni.
Főleg akkor, mikor a szoba hőmérséklete elérte a klímán beállított hőmérsékletet, és a kültéri leáll.
Ez után 1-2 perccel már érződik egy áporodott/dohos szag.Ha beindul újra a kültéri, rögtön megszűnik ez a szag.

Ma reggel amennyit tudtam, megtettem.

- Levettem a műanyag előlapot, hogy be tudjak fújni klíma tisztító habot.
- Szűrőket is kivettem, átmostam, fertőtlenítettem.

De még mindig nem az igazi... mit kellene még tenni?
Azt se értem, hogy ha 4 évig semmi szaga nem volt, akkor most 1 év után miért lett....

[ Szerkesztve ]

(#16641) Male válasza student (#16592) üzenetére


Male
nagyúr

Frigostar XXL-t vettem... klímástól vettem, nem épp olcsó (5000-ért adta), azt mondta a szerelők szokták venni ezt tőle. Eddig kétszer használtam, nagyon jónak tűnik. A Pannon klímás webshopban is van ezen a néven, de ott a kép nagyon más (kék), nem tudom miért, vagy mi a különbség :S / meg jóval olcsóbb, dehát én Veszprémben vettem, itt ilyen áron van /

(#16642) SeniorTilla válasza hurenzon (#16615) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Múlt héten volt, klímával együtt. Ne az egyszerű: átfúrjuk a falat oszt kész van megoldásra gondolj, ettől bonyolultabb volt

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16643) SeniorTilla válasza patow (#16600) üzenetére


SeniorTilla
veterán

persze, mindennel együtt, csővel, tokkal-vonóval

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16644) djgeg válasza koxx (#16639) üzenetére


djgeg
őstag

Tudnátok valamit ajánlani ilyen árban?

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#16645) SeniorTilla válasza Csabroncka (#16625) üzenetére


SeniorTilla
veterán

25-26 fokon megy nálunk is a klíma a földszinten és az emeleten is. Nem kell hidegebb, nem megfagyni akarunk, hanem kellemesen érezni magunkat itthon :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16646) koxx válasza djgeg (#16644) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

#16438 as postban windynek van egy jo ajanlata. Mobilrol most nem tudtam linkelni.

linkesítettem.

[ Módosította: Mate ]

(#16647) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! A múltkori kérdésemre sajnos nem kaptam választ, így most egyszerűsíteném a kérdést.. Egy 2,6kw-os Airfel klímát meg lehet vásárolni úgy, hogy ha a kültéri egységet a beltéritől kb. 5-5,5m-es távolságra tudnám csak elhelyezni? Vagy inkább 3,2kw-os kell, vagy eleve felejtős ez a távolság? Egy 25nm-es szobát kéne hűtenie.. Köszi! :R

(#16648) cadgers válasza cadgers (#16637) üzenetére


cadgers
aktív tag

Erre valaki?

(#16649) pjen válasza Geri89 (#16647) üzenetére


pjen
félisten

Szia,mért ne lehetne ekkora a távolság.5.5m az nem olyan sok,csak 3 méter után általában 5000ft/ méter.

(#16650) Geri89 válasza pjen (#16649) üzenetére


Geri89
aktív tag

Köszönöm! Mennyi egyébként az a "max méter", ami még megengedett, és különösebben nem csökken a hatékonyság?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.