Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) krx21 válasza kmisi99 (#16449) üzenetére


krx21
nagyúr

Ajánlom mielőbb tisztítsd ki az egészséged védelme érdekében. Lehet benne penész, gomba...
Ha nagyon dzsuva, akkor profikra bíznám és szét is szereltetném, ha kell. A mókuskerék is teli lehet penészel.(nekem úgy is lett rajta, hogy mindig volt takarítva...)
De minimum egy alapos gőztisztítás, majd fertőtlenítés.

[ Szerkesztve ]

(#16452) bbronn


bbronn
csendes tag

Láttam már korábban előkerült a probléma, az én Daikin FTX35KM / RX35KM-em kézikönyve is ezt írja:

Energiatakarékossági tippek:
• A légkondicionáló akkor is fogyaszt 15-35 watt áramot, amikor nem működik.
• Ha hosszú időn keresztül nem fogja használni a légkondicionálót, például tavasszal vagy nyáron, akkor
kapcsolja KI a megszakítót.

Ez azt jelenti, hogy kikapcsolt állapotban is ennyit fogyaszt?

(#16453) Zeki válasza bbronn (#16452) üzenetére


Zeki
nagyúr

Biztos nem.

(#16454) DeFranco válasza bbronn (#16452) üzenetére


DeFranco
nagyúr

standby. különben kapcsolgathatnál rajta egy billenőkapcsolót távirányító helyett ha használni akarnád. meg nem lenne wifi, meg nem mondaná meg a szoftver hogy hány fok van a lakásban meg kint. stb.

(#16455) #95590400 válasza krx21 (#16446) üzenetére


#95590400
törölt tag

évente elviszed az autódat is, hogy pl. darabokra szedjék a beömlő részen, a szellőzőknél?

(#16456) DeFranco válasza #95590400 (#16455) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vicc, de kéne. ezek a lokális tisztítások nem tökéletesek, még a hab so so ha rendesen használják, de a többi max. szinten tartásra jó, tökéletes nem lesz.

(#16457) bbronn válasza DeFranco (#16454) üzenetére


bbronn
csendes tag

De könyörgöm, 15-35W-ot egy 2016-os japán készülék??? Az első klíma, amit megnéztem a 99000 Ft-os akciós Whirlpool volt, oda volt írva, hogy 1W standby mód. Onnantól csak jobbakat és drágábbakat néztem, ezt nem is figyeltem, gondoltam alap... :W

(#16458) xxxjjjkkk válasza bbronn (#16457) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Szerintem az valami elírás lesz, egy elektronika 1-2W nál többet nem ehet standby ba, még ha tele van leddel akkor se. 30W hoz elég sok munkát kell végezni.

biztos valami nő fordította az irodába

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16459) kgb79 válasza bbronn (#16457) üzenetére


kgb79
tag

Kikapcsolt állapotban 0-1w között mutat a fogyasztásmérő nálam.

[ Szerkesztve ]

(#16460) kmisi99 válasza DeFranco (#16456) üzenetére


kmisi99
addikt

Klíma tisztító hab-ból milyen az ajánlott?

(#16461) DeFranco válasza bbronn (#16457) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, hát én is odaírok bármit. meg kell mérni mind a kettőt akkor, meg utánajárni hogy lehet-e egyáltalán ilyen nagy különbség, és mi ennek az oka.

a papír nagyon sok mindent elbír, ennek én nem hiszek már régen.

lehet hogy ludas ebben a daikin, nem védem, de ez így még nem megalapozott ahhoz hogy véleményt alkossak a kérdésben.

(#16462) windy válasza bbronn (#16452) üzenetére


windy
tag

Egy kb. 7-8 éve megírt kézikönyvet kaptál az új Daikinodhoz, azért van benne ez a standby fogyasztási "adat"

(#16463) keneseig


keneseig
tag

Üdv!

Akkor most már nem is tudok venni új split klímát ha saját kezűleg akarom beszerelni?

(#16464) pjen válasza keneseig (#16463) üzenetére


pjen
félisten

Ha nincs engedélyed akkor itthon nem,de ha nagyon akarod van megoldás.Pár óra autóval.

(#16465) Csabroncka válasza kmisi99 (#16460) üzenetére


Csabroncka
addikt

Kegyetlenül drága, de több évre elegendő a Frionett. Önmagában az agyonillatosított habok takarítási értéke a 0-hoz konvergál!

Ezzel a cuccal rendszeres nyári használat mellett elég 2x benyomni a hőcserélőt, én 2 hetente ilyen meleg időben 30-70 arányú denaturált szesz (alkohol) + ioncseréltvíz eleggyel átfújom még.

(igaz mobil klímám van még, de ez nem sokat változtat a dolgon)

"in medias res"

(#16466) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

2 kérdésem lenne.

1. Panel lakásban ha erkélyre szerelem fel a kültéri egységet, abba beleköthetnek? Úgy tudom, ehhez nem kell engedély.

2. Szlovákiában csak úgy van, mint itt régen, hogy bemegyek a boltba és veszek egy klímát, vagy már szerelési papír kell?

Köszönöm.

(#16467) lacy86


lacy86
addikt

Help me!

Vettem az OBI-ba ilyen habos klima sprayt.
Levettem a szuroket.
A habot csak "hab" spayrt csak siman fujjam ra a lamellakra, stb... ?

(#16468) kmisi99 válasza Csabroncka (#16465) üzenetére


kmisi99
addikt

Annyira nem értek hozzá de befújkálva a lamellák közzé nem tud olyan helyre jutni a folyadék ahol elektronika van. Tudom van kondenz víz, de az gondolom jól el van vezetve.

(#16469) pjen válasza kmisi99 (#16468) üzenetére


pjen
félisten

Nem tud-A klíma szerelő is befújkál,mi mást csinálna.A gőz tisztító is befujkál. :)Látom mikor csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#16470) xxxjjjkkk válasza RAiN91 (#16466) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

erkelyre lehet, homlokzattal szokott gond lenni, panelba nem is szoktak ilyenekert nyafogni, csak ha nagyon kretének lakják akkor

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16471) lacy86 válasza lacy86 (#16467) üzenetére


lacy86
addikt

En fujtam mindenhova es jo lett 😂😂😂
Mar 30 perce megy a klima es semmi baja

(#16472) qnadam


qnadam
veterán

vicces srácok ezek a daikinnál.

(az appban ilyet nem lehet csinálni, de ha a távirányítón indítom, azért megmutatja, tehát ismeri)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16473) krx21 válasza #95590400 (#16455) üzenetére


krx21
nagyúr

Van hogy a ventilátor kerék annyira penészes, hogy érdemes kiszerelni az alapos tisztításhoz... Ilyenkor még mögötte is rendesen ki lehet törölni a klímát.
Ha csak kevésbé penészes, szóba jóhet, hogy nem szerelik ki, hanem csak ecsettel és gőzzel tisztítanak...
De ha már láttál ilyen mókuskereket, akkor tudod, hogy kiszerelés nélkül csak kompromisszumos a tisztitás.
Egy gyakorlott szakember 15 perc alatt kiszereli, amúgy...

(#16474) krx21 válasza lacy86 (#16467) üzenetére


krx21
nagyúr

Rosszul tetted! Ha habot el kell kerülni. Sokkal jobb a nagynyomású folyékony...

(#16475) borix


borix
őstag

Mobil klímával kapcsolatban kérnék segítséget.Kaptam klímatisztító folyadékot(nagy kiszerelésben vásárolt)amit beleöntöttem kiürült parfümös üvegbe ami jól porlaszja.A szűrőt kivéve befújtam a lamelláknál és lent a kompresszornál is két nap egymás után.
Az a gond,hogy mikor a komplesszor lekapcsol és csak a ventillátor megy akkor lehet érezni,hogy valahol gombás maradt.

(#16476) SzilagyiTibi


SzilagyiTibi
csendes tag

Sziasztok!

A szobámba szeretnék valami használható léghűtési módot... Nyári éjszakákon akár 26-28°C is van, ami nem épp a legkellemesebb alváshoz. :D Sajnos klíma nem játszik, esetleg tudtok valami olcsó, használható megoldást, ami akár éjszaka is működik alvás mellett? Léghűtőkről, oszlopventillátorokról mi a véleményetek, tudnátok ajánlani valamit?

(#16477) krx21 válasza SzilagyiTibi (#16476) üzenetére


krx21
nagyúr

A "léghűtők" csak még nagyobb páratartalmat csinálnak... A ventilátor pedig szintén nem jó, hisz nem hűt, viszont huzatot csinál, ami szintén nem jó.
Ha jót akarsz aludni melegben én csak a split klímát ajánlom...

(#16478) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Windy-t kérdezném legfőképp de más véleménye is jöhet!

Tavaly láttam jofogáson egy olyan klíma hűtést eladót ahol a beltéri adott volt, de egy kis hűtőszekrény volt az "úgymond kültéri", ennek az oldalán 2 lyuk ahol a cső/slag be/ki ment amiben ugye víz volt. Erre rávolt kötve egy keringető szivattyú ami be volt kötve a beltéri egységbe. :DDD :DDD.

Nemhiszem hogy annyira elvetemült egy ötlet! :C :R :DDD :D

Pár kép amit letudtam akkor menteni.

[ Szerkesztve ]

(#16479) xxxjjjkkk válasza Mtbsrác (#16478) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Mi a kérdés?

Egyébként ha lenne itthon minden anyag, 0forintért biztos csak poénból megpróbálnám összehozni. Valamire csak jó.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16480) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok. 3.5-es Gree Comfort plusz jól, gyorsan és csendesen behűti a szobát ( kb 20 nm ), és még jut egy kicsi hűvös az előszobába és a konyhába is. Ami aggaszt, hogy tavaly, azon a pár napon, amikor kellett, mintha máshogy működött volna. Konkrétan hallottam, ahogy a kültériben változik a kompresszor teljesítménye, az inverter fel le szabályoz, és néha ki is kapcsolt, leállt az egész kültéri, aztán kezdte megint.
Idén sokkal csendesebbnek tűnik, viszont szabályozást sem hallok és nem is áll le egyszer sem. Cserébe minimumon megy a beltéri, és kellemes hűvös van. Majdnem a légáramlat útjában van egy hőmérő, az stabilan 24, pár tized fokot mér, a klíma 25-re van állítva. A kijelző minden állásban 25 fokot mutat, i feel-ben is, tehát gondolom a saját és a távirányító érzékelője is ugyan azt méri, vagy nem működik és itt a baj. Ami érdekesség még, hogy amikor bedugom a konnektorba akkor egy darabig ilyen relé hang szerűség hallatszik. Tavaly üzem közben is kattogtak ezek néha, éjjel párszor fel is ébredtem rá, idén nem hallom, csak amikor bekapcsolom. Melyik a normális? Van e ezekben a gépekben ön diagnosztika, mutatja e, ha valami nem jó?

(#16481) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Nem is értem, aki 26-27-re állítja a klímát az minek szereltet fel?
Nálam 22-23 fokra van beállítva, így a kellemes.

(#16482) tibibi válasza Mtbsrác (#16478) üzenetére


tibibi
őstag

Tehát ha a lószart csoda elixirként árulják a jófogáson Te megvennéd? :DDD

(#16483) z123456z válasza n@p@lm (#16481) üzenetére


z123456z
őstag

Tavaly én is annyira hűtöttem, kellemes volt úgy is. Idén a 25 jobban esik. A 23 már tényleg hideg. Nekem legalábbis. Megszoktuk a meleget, télen is. 28-29 fokos belső hőmérsékletig nem is jutott eszünkbe a klíma.

(#16484) Artika


Artika
aktív tag

Üdv Szakik!
A Daikin APGS02 tipus számú távirányító melyik típusú Daikin klímához jó?
Most szereltek be egy RXB35C2V1B s klímát de azt csak kikapcsolás időzítő és bekapcsolás időzítő óra van.
Az S02 távirányító órás és azzal lehet bekapcsolni a pontos ídőt mikor induljon el...ezek a kompatibilisek egymással?

[ Szerkesztve ]

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#16485) xxxjjjkkk válasza z123456z (#16483) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

+1 23 már hideg volt, nekem 24en van, pedig télen ez meleg
Gondolom az ember hőérzete is évszak függő, megszokjuk a meleget hideget
masik szobaba a 26is kellemes, pedig télen az is sok lenne

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16486) Mate válasza n@p@lm (#16481) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem is 26-27 fokra van állítva. Így lent van kb. 25°. Így esik jól. 22-23-ra állítva lent már 20-21 fok van. Nekem az nyáron már túlzó.

(#16487) DeFranco válasza Mate (#16486) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ázek. szereltesd le, nem érdemled meg.

(#16488) xxxjjjkkk válasza DeFranco (#16487) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

jo ha 26-27fok lett volna a lakasba, akkor nem szereltettem volna, de ha mar felrakattam akkor basszus olyan hőmérséklet legyen ami jó, persze akinek az a jó...

öregasszony a szomszédbe tegnap előtt kapcsolta be először idén, azt mondta eddig bírta, 2inverteres klima mellett
nem tudom neki megmagyarázni, hogy alig fogyaszt valami, ezért csak 27re hűti le a lakást, mert az még megfeleő neki...

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16489) DeFranco válasza xxxjjjkkk (#16488) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nézd, ez egy teljesen szubjektív dolog, vélemény kérdés.

elhiheted, nem a kisujjamból szoptam ki ezt a policyt, határozott érveim és objektív tényeken nyugvó megítélésem van arról, hogy nekem miért ez a 26 fokos beállítás a megfelelő, de nem tukmálom ezt sem rád sem másra több okból:

1) ahhoz hogy én jól érezzem magam 26 fokban, nem szükséges az, hogy te ezzel egyetérts. hogy szerinted ez sok vagy kevés, teljesen indifferens abból a szempontból hogy nekem itthon milyen a hőérzetem

2) nem tekintem küldetésemnek azt, hogy meggyőzzelek, a saját lakásodban olyan hőfokot állítasz be amilyet akarsz és amilyet tudsz

3) kisstílű dolog ezen a minimálisra szorítkozó szubjektív álláspont kinyilvánításon kívül (pl: nálunk 24 fokra van állítva) bármilyen mélyebb győzködésbe vagy ítélkezésbe belemenni. nézd meg windyt. ő itt az egyik, akinél többet nem sokan tudnak elmondani a klimatizálásról a topicban, egyszer írta le, hogy nála egyébként jégverem van mert ő úgy szereti és pont. ennyi. valahogy neki nem volt fontos hittéríteni a kérdésben. vajon miért?

(#16490) xxxjjjkkk válasza DeFranco (#16489) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

most ezt miből sikerült kikövetkeztetni?
eszem ágában nincs meggyőzni senkit, én csak azokat nem értem, akik klímáznak, de ennek ellenére melegük van mellette

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16491) DeFranco válasza xxxjjjkkk (#16490) üzenetére


DeFranco
nagyúr

általában írtam, csak a te hszedre válaszolva. ha egyezik a véleményünk az csak jó, de ezzel ellentétesen (is) lehetett értelmezni a többi hsz tükrében ami a téma körül most megjelent.

(#16492) Mate válasza xxxjjjkkk (#16490) üzenetére


Mate
nagyúr

Attól még, hogy 26 fokra van állítva, nem feltétlen (sőt), van melege mellette.

(#16493) xxxjjjkkk válasza Mate (#16492) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Najo, akkor átogalmazom, azt nem tudom megérteni, aki felrakat egy klímát 250ezerért, utána meg melege van mellette azért, hogy spóroljon 1000ft ot, mert az minek rakatta fel, akkor a legdrágább a klíma, ha nem használják, mert akkor minek van, fali dísznek drága.
Nincs arányba a kettő, pedig nem szórom a pénzt én sem.
Nyilván aki 26fokban jól érzi magát, ezért 26fokra hűt, arra ez nem vonatkozik.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16494) Mtbsrác válasza tibibi (#16482) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Hogyne :DDD

Szimplán érdekelne a hogy működhetne-e a dolog.
Ezért még nemkell beszóni :DDD :D :D :C

(#16495) tibibi válasza Mtbsrác (#16494) üzenetére


tibibi
őstag

Nem ,mert hiába sok a víz nem tud lehűlni annyira,hogy a környezetében érezhető legyen a változás.Egy klíma kilépő levegője kb.7-15 fok . Szóval hatalmas fagyasztóval, rengeteg vízcsővel, talán ......jó drágán :)) annyiért meg vehetsz klímát.

[ Szerkesztve ]

(#16496) Csabroncka válasza tibibi (#16495) üzenetére


Csabroncka
addikt

A felhasznált energia mennyiségéről ne is beszéljünk!

"in medias res"

(#16497) Tigerclaw válasza Mtbsrác (#16478) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A hatékonysága borzalmas lehet és persze a "kültéri" vagyis a hűtő kívűl helyezendő el, mert akkor bent hűt és bent fűt.

Ha már barkács, akkor arra lennék kíváncsi, hogy próbálta-e már valaki azt, hogy beköti a kültéri egységet egy hőcserélőn keresztül a fűtési rendszerébe, pl. padlófűtésbe?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16498) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Légkondit szeretnék egy panellakásba vásárolni - az a kérdésem, hogy mit ajánlanátok?

egy kb 58m2-es területről lenne szó ilyen felosztásban:

[IMG]:http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=962foldmuves_14_alaprajz.jpg

Esetleg van javaslatotok, hogy hova kéne felszerelni, illetve 1 db belső-külső egység elég lenne?

Daewoo DSB-F1281ELH-V AA+
Whirlpool SPIW412L 3,5kW A+

Ezekre gondoltam.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#16499) Zeki válasza zedok (#16498) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kihívsz egy szakit aki felmér, árajánlatot ad, és örülsz.
Ha fővárosi vagy környékbeli vagy, akkor windyt hívd ki. Itt is van a topikban.
Jobban jársz.

(#16500) zedok válasza zedok (#16498) üzenetére


zedok
senior tag

Bocs lejárt a szerkesztési idő:
[link]

Én a nappali legszélső falára gondoltam, mert onnan be tudna fújni az egész lakásba - de lehet elvetemült ötlet.

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.