Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) celf válasza agent_k (#16050) üzenetére


celf
őstag

tehat fogtal egy hagyomanyos homerot, osszebefőttesgumiztad a távirányítóval, és amikor a távirányítón 24º van, a hagyományos hömérőn meg 20?

(#16052) celf


celf
őstag

na most akkor én is hadd kérdezzek erre rá, tisztázás végett: miután ment a hűtés pár órát, kikapcsolás előtt megéri ventin fújatni 5-10 percet, hogy kiszáradjon a lecsapódott pára? hogy ne pálljon be a szerkezet belül.

kocsiban mondjuk ezt eddig is csináltam, mert amikor ujra be lett kapcsolva, volt mindíg egy áporodott, dunszt szaga a levegőnek. nem volt nehéz összerakni, hogy miért.

tehát csak egy confirm-öt szeretnék kérni a régi otthoni klíma tulajdonosoktól, hogy valóban így van.

[ Szerkesztve ]

(#16053) légkondit válasza celf (#16051) üzenetére


légkondit
csendes újonc

Azért ez nem klímaszekrény +-2C hiszterézis simán lehet

(#16054) agent_k válasza celf (#16051) üzenetére


agent_k
őstag

Hagyjuk ezt. Már bánom, hogy megkérdeztem.

(#16055) sunnyogó863


sunnyogó863
újonc

Sziasztok!
Munkahelyemen vannak LG kazettás klímák telepítve, hogy milyen típus nem tudom.
Na most, ezek ~3m magasan lehetnek, és így valakiket zavar, ha rá fújja a hűvöset, ezért lekapcsoltatják. Közben a többi 25-30 embernek meg melege lesz. Így örökös vita van.
A vezérlők PQRCUSA0. Ebből csak külföldi használatit találtam.
Van arra lehetőség, hogy a 4 lamellát külön-külön lehessen beállítani, hogy melyik nyíljon ki, esetleg dőlésszöget állítani?

(#16056) athomi válasza celf (#16030) üzenetére


athomi
veterán

Ezekből az inverteresekből nem egyenletesen csöpög a kondenzvíz. Nekem először a beltéri mögött közvetlenül volt kivezetve a kondenzvíz egy 50 centis csővel és pont ugyanúgy szakaszosan csorgott ki belőle a víz, mint most 6-7 méter csövezéssel, 2 ponton megtörve, jó 5%-os lejtés mellett.

(#16057) celf válasza athomi (#16056) üzenetére


celf
őstag

2 ponton? :D basszus, ehhez képest az itthoni, amit csináltak, egy labirintus.
de ha kijön belöle a víz, és ez nem befolyásolja a teljesítményt, engem nem zavar. csak ne csurogjon vissza :U

[ Szerkesztve ]

(#16058) celf válasza agent_k (#16054) üzenetére


celf
őstag

:F

(#16059) Trak válasza légkondit (#16025) üzenetére


Trak
addikt

És ezt miért nekem írod? Nem akarom legagyizni, pont, hogy minél jobb minőséget szeretnék venni.
Papíron, adatok alapján nagyon jónak tűnik a

FUJITSU ASYG12LLCC

10 év garanciával

És adatok alapján nem látom, hogy miben tudhat többet a TOSHIBA RAS B13N3KV2 SUZUMI PLUS, miért kerül 70 ezerrel többe?
Sok marketing szöveg van mindkettőhöz amit mindig is óvatosan hiszek el, ezért engem hozzáértő válasza érdekelne.
Hosszú távra tervezem, tehát a cél az lenne, hogy éves karbantartás mellett sok év múlva is ugyanúgy, vagy nagyon hasonlóan működjön, mint megvásárláskor
Rászánhatom a plusz 70 ezret, ha valaki azt mondja rá, hogy megéri, mert megbízhatóbb, ebben, vagy abban jobb.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#16060) koxx válasza Trak (#16059) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

windy véleménye a Toshibáról [link]
A Fujira csak bizonyos feltételek (évi 2x-i karbantartás) mellett van 10 év gari. Legalább is eddig így volt.

(#16061) légkondit válasza koxx (#16060) üzenetére


légkondit
csendes újonc

Elég FUJI-ra évi egy karbantartás a 10 év kiterjesztett garanciához, hacsak a telepítő másként nem dönt tekintetbe véve a működési körülményeket.

(#16062) légkondit válasza Trak (#16059) üzenetére


légkondit
csendes újonc

Megéri, tapasztatból mondom :)
Nekem volt kínai alsó kategóriám, amit az hűtött középső ventilátorfokozaton azt a fujitsu jelenleg párátlanításon megoldja.
Kültér-beltéri zajszintek össze sem hasonlíthatóak

(#16063) Trak válasza légkondit (#16062) üzenetére


Trak
addikt

Köszi!

De akkor ha tovább megyek és nem állok meg a helyben ajánlottaknál, akkor ez tűnik minden szempontból a legjobbnak:

Mitsubishi Zen MSZ/MUZ-EF35VES

Kicsit drágább, de adatok alapján ez a leghalkabb, legjobb hatásfokú és itt a fórumban is ez a márka az egyik legajánlottabb.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#16064) koxx válasza Trak (#16063) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez elég komoly cucc, nem lőhetsz vele mellé.

(#16065) artschi


artschi
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Leszűkítettük a választásunkat 3 modellre, szerintetek melyik lenne ezek közül a legjobb?

Fujitsu ASYG12LLCC
Mitsubishi MSZ-DM35VA
Daikin FTX35KM

[ Szerkesztve ]

(#16066) koxx válasza artschi (#16065) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem adtál meg sok infót. A trió bármelyik tagja jó vétel. Válaszd azt amelyik a legolcsóbb vagy legjobban tetszik. (nekem a Mitsu tetszik)
Ha fontos a beltéri zajszintje akkor lehet meg kell nézni pontosan a dBa szinteket, de sztem túl nagy eltérés nincsen.

(#16067) artschi válasza koxx (#16066) üzenetére


artschi
csendes tag

Köszi a választ!
Szigetelt panel 3. emeletére kellene, egyelőre a hálót szeretnénk lehűteni az alváshoz. Nem tudom, van-e még olyan infó, ami kellene az "elbíráláshoz".

(#16068) krx21 válasza artschi (#16067) üzenetére


krx21
nagyúr

+1 a Mitsubishi-re...

(#16069) koxx válasza artschi (#16067) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igazából csak olyan spec esetre gondoltam, hogy ha fűteni szeretnél -20 fokban. De az általad írt igényekre bármelyik megfelelő lesz. Daikin és Mitsu nagyon jó gépeket csinál.

(#16070) artschi válasza koxx (#16069) üzenetére


artschi
csendes tag

Köszi az infót még 1x!

(#16071) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Erről a belépő szintű Toshiba Mirai 10 klímáról van valakinek tapasztalata, illetve mennyire ajánlott? Tetőtérbe kellene mert már haláli meleg van..

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#16072) bmwk1200s válasza qnadam (#16021) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Akkor ez mit is jelent?

"Kondenswasser-Recycling-System: das Kondenswasser wird zur effizienteren Raumkühlung genutzt und reduziert so den Energieverbrauch"

Vagyis értem mit jelent, de akkor hogy csinálja? :)

Semmit sem írok alá!

(#16073) Tigerclaw válasza bmwk1200s (#16072) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lehet hogy kívűl elpárologtatja egy tálcán és azzal hőt von el a hőcserélőről?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16074) bmwk1200s válasza Tigerclaw (#16073) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ez egy mobilklima. Kívülre csak egy cső van kidobva az ablakon. és a teljes leírás szerint automatikusan figyeli a páratartalmat. Ha egy szint alá esik, vissza is párologtat.

Semmit sem írok alá!

(#16075) _Petya_ válasza qnadam (#16046) üzenetére


_Petya_
őstag

De van API-ja, tök jól használható:

https://github.com/ael-code/daikin-control

Mondjuk nem publikus, de a Daikin Online Controller app is ezt az API-t használja, szóval scriptelésre fel :)

Amúgy az API-ból az is látszik, hogy az out-of-home feature mennyire szörnyen van megoldva, ugyanis meg lehet kérdezni a kímától a jelszót, és visszaadja plain text-ben. :W

Szóval scenario:
- elmegyek hozzád vendégségbe, csatlakozok a wifidre, mert megadod a wifijelszót
- körülnézek a hálótazon például a (nem röhög) Fing nevű app-al, megtudom a klímát IP címét
- kapcsolódok rá, a megfelelő API válaszban visszaadja az out-of-home useredet és a jelszót
- utána bármikor tudom irányítani a klímádat, távolról :C

Tehát, én a helyetekben nem használnám az out-of-home-ot :) Viszont helyette a fenti cuccot felrakod valahova és kész, azt már be lehet konfigolni biztonságosra.

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#16076) n@p@lm válasza _Petya_ (#16075) üzenetére


n@p@lm
őstag

Na jó, de milyen gyakran adod ki az otthoni wifid jelszavát.
Én nem igazán ☺️

(#16077) atua válasza légkondit (#16062) üzenetére


atua
aktív tag

Az eredeti kérdés Fujitsu vs Toshiba volt, szó se volt kínai alsó kategóriáról... ;)

Trak,
koxx linkelte windy hozzászólását a Toshibákról, van még kérdés? Alapvetően veheted bármelyik japánt, nem fogsz csalódni.

(#16078) -AD4M-


-AD4M-
tag

Sziasztok!
Kültéri egységet lehet zárt erkélyre telepíteni?
Használat közben persze nyitva lennének az ablakok (az üvegfelület fele nyitható).

Allons-y!

(#16079) szalaiz


szalaiz
csendes tag

Sziasztok,
Az alábbi 2 készülékre kaptam ajánlatot:

Samsung AR12KSFHBWKNZE
Daikin FTX25KM / RX25KM

Melyiket érdemes választani?

Köszi!

(#16080) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Mától nálam is üzemel egy-egy FTXB35C és FTXB50C. Fura hogy eltérő a két modell távirányítója.

Főleg fűteni fogok ezekkel, így fűtési szezonban lesznek inkább hajtva, de a kisebb nyáron is megy majd mert tetőtérbe került.

Kérdések:
- Ezeket el lehet-e utólag látni tálcafűtéssel valamilyen gyári megoldással?
- Utólagos "wifi"-sítés lehetséges-e?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16081) Zeki válasza Tigerclaw (#16080) üzenetére


Zeki
nagyúr

Utólagos wifi lehet.

szalaiz

DAIKIN.

[ Szerkesztve ]

(#16082) qnadam válasza _Petya_ (#16075) üzenetére


qnadam
veterán

köszi :)
innentől meg lehet csinálni, hogy belső hálón van egy weblap, vagy akár kifelé is, de rendes védelemmel. viszont a jelszó nem plaintext, mert nekem nem az a jelszavam, amit visszaadott :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16083) Sweetraver


Sweetraver
csendes tag

Sziasztok!

Panellakásba szeretnék klímát szereltetni és ehhez szeretnék segítséget kérni, tőletek profiktól. A lakás 52m2.
És az első kérdésem az lenne, hogy hol lenne a legjobb helye? Logikám szerint a lakás közepén, de ahogy olvastam az elég macerás mert kb. 6-7m kábelezéssel járna. Ez sok? Ha igen, akkor a marad a nappali, az ablakhoz közel. A nappali 5,2*2,8m. Ha az ablakhoz közel kell tenni, mondjuk 1 méterre akkor 4,2mnél lenne a beltéri. (4,2 méterre az ajtótól vagyis a faltól) Viszont a kérdés az, hogy így le tudja hűteni az egész lakást, főleg a nappalival szemben levő szobát? (kb. 3-3,5 méter folyosó van a nappali ajtaja és a háló ajtaja között)

A kérdésem az lenne, hogy ezekhez a paraméterekhez milyet ajánlatok? Azt láttam, hogy a Micsu és a Daikin ajánlott... de ezen belül mi az ami ár-érték arányban a best buy? Gree-ről mi a véleményetek?

Illetve az utolsó kérdésem, az lenne, hogy van-e olyan esetleg, ami tartalmaz hasonló szűrőket mint egy lég/levegőtisztító? Csak mert ahol lakom ott eléggé szmogos, poros a levegő és sokszor (elsősorban nyáron) érzem is a mellkasomban (nyomás, nehezebb légzés) sajnos. Ezért gondolkodok egy légtisztító vételén, de jó lenne 1 géppel kiváltani a tisztítót és a klímát; persze csak ha van ilyen.

Ja és fűtésre egyáltalán nem fog kelleni, kizárólag hűtésre vagy légtisztítós esetén alkalmaként normál hőmérsékleten tisztításra.
Lehet, hogy oltári nagy hülyeség részemről, hogy van ilyen...ebben az esetben elnézését a hülye kérdésért, de nincs semmi tudásom, infóm ezekről.

köszönöm

(#16084) .DLL


.DLL
veterán

Hello!

A helyiség amit hűteni szeretnénk (nappali/háló) rendelkezik erkéllyel, és arra gondoltam, hogy oda kirakni egy mobil-klímát, és belülre csak a hideg levegőt vezetni. Így nem a lakásból szívná el a levegőt, ami az egyik problémaként van említve az összefoglalóban. Valószínűleg a zaj is csökkenne az által, hogy a gép teste kint van.
Megoldható ez így, vagy csak a meleglevegő kivezetésre tehető cső?

(P.H.)

(#16085) Male válasza .DLL (#16084) üzenetére


Male
nagyúr

A Fisher fleximobil klímák pont olyanok elvileg, amit keresel.

Sweetraver: A Fujitsu szerintem ugyan olyan jó, azokat is megnézheted. A klímákban lévő szűrők túl sokat nem érnek ( az Apple catechin filter hatását én éreztem, tényleg eltünteti a szagokat ), van aki normál légszűrőbe való filtereket rak bele, de légttisztításra inkább a légtisztító ajánlott.
Az elhelyezéshez szerintem csinálj egy kis alaprajzot ide, akkor jobban rá szoktak ugrani, és érthetőbb is ;)

(#16086) Rick4 válasza Sweetraver (#16083) üzenetére


Rick4
félisten

Ugyan nem vagyok klímás, csak egy egyszerű felhasználó, de párat már láttam a technikai oldaláról is, nekem egy kertes házban most épp a 10. évét kezdte a general line 2.5-ös inverteres klíma, 2007-ben raktuk fel, ki van fújva a külső egység, ki van klímatisztítóval takarítva a belső egység, és indul a szezon, illetve egy éve a belső részt csutkára szétkaptam, mindent kitakarítottam. Nem tudom, a mai klímák tudják-e még ezt, 2007-ben 50K volt, szerelő haver tette fel, és ennyi, ajánlani is ő ajánlotta, pedig akkor is volt 100 meg 150K-ért mindenféle csilivili hipersziper cucc, holott ez is inverteres, tud fűteni is, tehát nem sok különbség van, most 10 év után meg főleg érvényes ez a kijelentés. Az épület központi részében van a belső egység, ahonnan mindenhova eljut a levegő a nyitott ajtókon keresztül, nyilván nem azonos hőfokkal, de így pont jól, a hálószobában, a konyhában 2 °C-kal magasabb, a fürdőszobában kb 4-gyel, és pont ez a megfelelő.

a 2.5-ös elég egy akkora lakásba, a szüleim 67m2-es lakásban laknak, a bejárati ajtó fölött van a beltéri, a folyosó és a konyha falán megy végig 7m-es cső, majd ott bújik ki, náluk is hibátlan, de valamennyit töltöttek rá beszereléskor, ha jól tudom, a beltériben lévő gáz 5m csőhosszig elég. A lényeg, hogy én nem tenném olyan helyiségbe, ahol tartósan van valaki pl a légáram útjában, jobb az, hogy ha a levegő csak szépen átjárja az épületet, és a lassú keringetés alatt szépen lehűl minden. Náluk 3.5-ös van, de egy 2.5-ös is simán elég lett volna.

portalanításról:
Ezek belső levegőt szívnak át magukon, a légtisztítás max egy belső, kivehető, és mosható szűrő porfogó képességére korlátozódik, de egy külön eszközzel magad is tisztíthatod a belső levegőt, és akkor mindenképp jobb lesz a lakás levegője. Régen, úgy bő 20 éve foglalkoztam légtisztítókkal, egy ehhez hasonló megoldású készülék pl elég jó eredményeket produkált: [link] Itt a lényeg az, hogy az aljában víz van, az adalék lecsökkenti a víz felületi feszültségét, ezért a venti amikor beszívja a levegőt, nekicsapja a víz felületének a porszemek pedig a víz aljára kerülnek. Brutál mennyiségű port összeszed, amit ugye onnantól nem a tüdőd gyűjt be.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16087) Rick4 válasza Rick4 (#16086) üzenetére


Rick4
félisten

Ezen a hozzászóláson felbuzdulva meg is lett a légtisztító, majd beszámolok róla, majdnem fele pénzért ez sikeredett, sőt, még egy 500-assal olcsóbb is lett, plusz ingyen szállítják.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16088) TeeJay válasza Rick4 (#16087) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem ez parasztvakításra jó max...

nem véletlen hogy a Daikin légtisztító 150ezerbe kerül
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16089) Rick4 válasza TeeJay (#16088) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, és az asztmás unokahúgom aszmája csak a parasztvakításra mozdult, a termék láttán alig volt észlelhető, mert szerinted elhitte a tüdeje, hogy alig van por a lakásban, és az éjjeli manó szórt port homokot a készülékbe minden reggelre...

Jó érvek...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16090) TeeJay válasza Rick4 (#16089) üzenetére


TeeJay
félisten

én inkább windy-nek hiszek ő írta hogy allergiája van és halom klímát meg légtisztítót kipróbált de még a légtisztító sem hozott olyan változást mint amivel reklámozzák
ő biztos nem ilyen 10ezer forintos eszközt használt hanem gondolom Daikin-t
szóval ha már port akarunk szűrni valszeg a Daikin többet tud mint ez a 10ezer forintos ócsó valami

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16091) Rick4 válasza TeeJay (#16090) üzenetére


Rick4
félisten

Ok, higgy neki. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16092) mghltm válasza Rick4 (#16091) üzenetére


mghltm
addikt

ez persze teljesen hiteles, fuggetlen tudosok es szakertok altal is alatamasztott:

"az asztmás unokahúgom aszmája csak a parasztvakításra mozdult"

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#16093) Rick4 válasza mghltm (#16092) üzenetére


Rick4
félisten

Én ugye legalább írtam valamit. De neked is megírom, azt hiszel, amit akarsz. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16094) Sweetraver válasza Male (#16085) üzenetére


Sweetraver
csendes tag

Köszi!

Itt az alaprajz, sőt az egész lakás:
http://webseta.hu/r154922/kozlekedo_4/-202,22/6,32/100,00

Igaz, ez még felújítás előtt, de a falak maradtak. Szóval sztem a legjobb helye a beltérinek a "nyuszi matricás" szekrény felett lenne. Szerintem ez a lakás közepe kb. Csak innen azért messze van az ablak és mindenképp a nappali felé szeretném kivezetni.
Vagy a nappaliba a falióra mellé tenném, az ablak felé. Itt alig kellene kábelezni, viszont így nem biztos, hogy a szembe szobát (ahol alszom) is megfelelően lehűti. De amint írtam már nem így néz ki a lakás, nincsenek szekrények a folyosón és a nappaliban is csak 1 kanapé (a kanapé most is ott van, mint a képen, így e fölé menne a beltéri a második esetben) és étkező asztal van.

(#16095) Zeki válasza TeeJay (#16088) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem.
Az hogy egy légtisztító hol milyen hatásfokkal segít, függ attól mennyire van tele folyamat allergénekkel a levegő, illetve abból mennyire tisztítja ki azt, amire épp allergiás.
Én is olvastam már mástól is, hogy használt neki. Az ágy mellé volt rakva.
De ha ugye mindenkinek használna, ki venne nagyobb és drágább gépet?

Ez egyéni próba.

Ugyanígy olvastam klímáknál is, hogy valakinek igenis javult az állapota hogy folyamat ment és szűrt a plazmaszűrő.

Ahány ember, annyiféle.

A lényeg a sűrű és alapos takarítása a légtisztítónak.

(#16096) Sweetraver válasza Rick4 (#16087) üzenetére


Sweetraver
csendes tag

Ez milyen lehet? Mennyire hasznos vagy marketing ez a negatív ion?
http://www.emag.hu/neo-tec-negativ-ionos-legtisztito-xj1100-06-4-3159-00/pd/D5NQBMBBM/

(#16097) koxx válasza Zeki (#16095) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Daikin legszuro amugy tenyleg jo, de amiota Bp-en lakom azota a szuro elettartam a harmadara csokkent, ki kene cserelni oket, de ra kene kolteni kb 30rugot. En is vmi 160ert vettem, de 2006-ban. Allergian sztem segithet, de eleg sokat kell jaratni magas fokozaton, hogy tenyleg hasznaljon vmit. Igazabol le se kapcsoltam hetekig.

(#16098) Zeki válasza koxx (#16097) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen, el kell mosni a gép szűrő részét legalább havonta, meg a szűrőket cserélgetni. Nem olcsó. Nálunk télen is kell a falu "tiszta" levegője miatt.

Sweetraver

sima ionizátor. Valamire jó, de a porra nem.
Neten veszed, ágyad mellé rakod, ha beválik örülsz, ha nem, 2 héten belül visszaküldheted.

(#16099) Krisz1000 válasza Zeki (#11045) üzenetére


Krisz1000
tag

Szia! Bocsánat, egy régebbi hozzászólásodra kérdeznék rá, garanciával kapcsolatban.
múlt nyáron szereltek fel nálam két ftxb daikint, kb 550e. Budapesti klimás cég.

egy szóval sem mondtak olyat, hogy évente 2x ki kellene hívnom őket karbantartásra, pedig elég hosszú tárgyalás volt, előleg, átfutási idő. a klimák nem voltak még egyáltalán tisztítva, karbantartva, igaz, hogy nem is használtuk őket túl sokat az idő miatt. mondjuk 2-3 hetet mentek.

most akkor mi van itt tkp? elvesztettem a garanciát mert nem kerestem őket v hogy, ezt nem értem? vagy a hátralevő másfél hónapban 2x ki kéne hívnom őket, hogy meglegyen az évi 2?

mégegyszer mondom semmilyen tájékoztatást nem kaptam erről, se szóban, se írásban. (ezeknek a feltételeknek hol kéne szerepelni, vmi szervizkönyvhöz hasonló dolog) ?

azért is gond, mert úgy tűnik, az egyik beltéri csapágyas (lehet - kerepel, fordulatonként egyszer)

előre is köszi :R

(#16100) Krisz1000


Krisz1000
tag

ja és még annyi kérdésem lenne hozzátok, h deflektort árul e valaki Magyarországon?

[link]

köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.