Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) krx21 válasza dh66e (#16749) üzenetére


krx21
nagyúr

Nos én 3.5KW alatt nem vennék...
Valamint ami nem japán azt ajánlani sem fogják sokan. Én mindenképpen egy japán belépőnél kezdenék el gondolkodni. (Mitsubishi, Daikin, Toshiba...)
Nekem volt noname (nimbus), 3 év után már nagyon hangos volt. Csörgött, zörgött...
Most egy Mitsubishi van már ha jól számolom az 5. éve! Olyan a hangja mintha tegnap lett volna felszerelve.
Gondold el hány évre tervezed? Valamint a telepítési költség mindkettőnél ugyan az... Nem beszélve a garanciális, szervizes, alkatrész szolgáltatásról...

[ Szerkesztve ]

(#16752) Mate válasza dh66e (#16749) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha tényleg szűkös a keret, én whirlpoolt vennék. Mi 90-ért vettük az egyik szobába. Ez a második nyara és egyelőre tökéletes. Nyilván nem tudni, hogy hány évet fog kihúzni, de 90-ért jó vétel volt.

(#16753) keneseig


keneseig
tag

Üdv!

Mobil split klímákhoz is kell szerelési tanúsítvány?És egyáltalán kaphatók még ilyenek újonnan?Gugli nem is talált ezen a néven.Csak sima mobilokat mutogat.

(#16754) dh66e válasza Mate (#16752) üzenetére


dh66e
veterán

ok köszi srácok akkor 3.5kw ez tiszta.
Sajna volt akcióban(99k) nemrég 3.5kw-s whirlpool arról sajna lemaradtam,de akkor körbenézek a japán belépő piacon.
Tudom hogy az olcsót senki nem szereti ajánlani,de vettem én már mást olcsón és hibátlanul üzemel évek óta,de ezek szerint klimában ez nem működik.

(#16755) Zeki válasza keneseig (#16753) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs már mobil split klíma. Itthon biztosan nincs.

(#16756) .DLL válasza keneseig (#16753) üzenetére


.DLL
veterán

Nyilván megvan a veszélye, ha megsérül a cső, amit az ember ide oda pakolgat, akkor többszáz g üvegház hatású gáz kerülhet a levegőbe, ami senkinek sem jó. Mostmár vagy egybe-készülékeket vehetsz vagy a hűtőkörhöz csak szakember nyúlhat, ami érthető, túl sok ilyen gáz került már a légkörbe. :(

(P.H.)

(#16757) xxxjjjkkk válasza dh66e (#16754) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

whirlpoolt sűrűn akciózzák, az meg hogy mit ajánlunk, 200felett nem szoktunk, ez azert az also közép kategória
egy kicsit komolyabb designos gép rögtön 4-500ezer
pl
bemész a háztartási gép topicba, és ha nem 60ezres miele porszívót veszel akkor jobb ha meg se szólalsz

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16758) dh66e válasza xxxjjjkkk (#16757) üzenetére


dh66e
veterán

Na na én hallatom ott a hangom Sencor porszívóval. ;]

(#16759) fister


fister
tag

Aki Airfel klímát vagy akármelyik nagy áruház akciós klímáját vette, az le tudná írni (akár privátban), hogy kivel szereltetett, és mik a tapasztalatai? Köszi :)

(#16760) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Éjszakai üzemmódban nagyon hangos a beltérim, ha átállítom normál fokozatra, akkor megjavul.

FTX35KM

Tapasztalt más is ilyet? A klíma kb 1 hónapos

Ilyen hangja van:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16761) droti25


droti25
őstag

Lehet dobni fogom ezt az Airfel-es dolgot.
Pár klímással beszélve, sokan ezt az RCOOL típusút szerelik ajánlják illetve a POLAR-t.
Egyik 3 év másik 5 év gari. Szereléssel együtt 165-170 ezer.
Melyikkel járok jobban?

(#16762) Klímamester válasza droti25 (#16761) üzenetére


Klímamester
csendes tag

Polarral. Az Rcool-nak semmilyen háttere....

(#16763) droti25 válasza Klímamester (#16762) üzenetére


droti25
őstag

Pedig az egyik váltig állította hogy a Polar gyengébb kategória..

(#16764) nandow válasza cadgers (#16760) üzenetére


nandow
aktív tag

Szia!

Nekem is ad ki ilyesmi hangot a klíma. Szintén FTX35KM.
Én ahogy hallgatóztam, a kültériből jön ez a zaj, és a csövek erősítik fel.
Nem mindig jelentkezik, lehet bizonyos fordulatszámnál történik valami. :F

(#16765) t..janos


t..janos
csendes tag

Sziasztok!

Mono klímát néznék 160-180ezer forint között, pár karakteren nem megyek el, illetve nem látom melyik mivel tudna többet. A legtöbbször nappal menne, nagy forróságban éjjel is. Egy nagyobb szobát hűtene, és 3,5kWost néznék.

DAIKIN FTXV35AB RXV35AB
DAIKIN FTXB35C RXB35 Comfort
DAIKIN FTXV35 RXV35 Comfort
szinte egy árban van, de kb annyit látok, hogy egyik beltéri egysége halkabb, illetve lenne ezen áron belül
MITSUBISHI MSZHJ35VA MUZHJ35VA ami ide beesik
itt mivel tud egyik másik többet? Melyik ajánlottabb?

(#16766) lowzor


lowzor
veterán

6.5 kW-os klíma mennyire overkill 60 m2-re? :D
Mert az lesz, mivel már nem volt 5 kW-os.

[ Szerkesztve ]

(#16767) .DLL válasza lowzor (#16766) üzenetére


.DLL
veterán

Ugyan már, csak a kültéri egysége egy kicsit nagy. :DDD

(P.H.)

(#16768) lowzor válasza .DLL (#16767) üzenetére


lowzor
veterán

Azért csak nem ekkora... :D

(#16769) droti25 válasza droti25 (#16761) üzenetére


droti25
őstag

Segítsetek pls dönteni.
Rcool vagy Polar klíma? Egyik fórum tag a Polar-t mondta jobbnak. A klímás az Rcool-t.

(#16770) koxx válasza lowzor (#16768) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez az 5kW-osé :DDD

Jó a 6,5 csak kva drága :) a kültérije valóban nem lesz kicsi.
Szerk: tényleg bazinagy [link]

[ Szerkesztve ]

(#16771) lowzor válasza koxx (#16770) üzenetére


lowzor
veterán

Odaadták ugyanannyiért, amennyibe az 5 kW-os kerül. :)

(#16772) koxx válasza lowzor (#16771) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az ugy korrekt :)

(#16773) #95590400 válasza cadgers (#16760) üzenetére


#95590400
törölt tag

tippem szerint a kompresszor/kültéri rezonanciája jön át a csöveken. ahogy feljebb teszed a ventit, valszeg a kompresszor is magasabb fordulatba kapcsol és kevésbé rezeg/rezonál be.

[ Szerkesztve ]

(#16774) TheMarci válasza droti25 (#16769) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekem polar van már egy hónapja, szép, jó, működik, lehet hozzá venni wifi modult is, legközelebb is ezt venném.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#16775) Zeki válasza droti25 (#16763) üzenetére


Zeki
nagyúr

Noname kínai mind. De a support háttere a Polarnak korrekt.

(#16776) droti25 válasza Zeki (#16775) üzenetére


droti25
őstag

Köszi a válaszokat. Azt hiszem a Polar lesz a befutó..

(#16777) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Normális dolog az hogy egy MSZ/MUZ-DM35VA
hűtésben fél-egy óra után megáll percre majd elindul ?
Fűtésben tudom hogy elvileg az.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16778) Zsianett


Zsianett
tag

Sziasztok!

TLC split klímákról mi a véleményetek? A szerelő, aki már rakott fel Midea-t nekem 4 éve, Cascade-ot ajánl, de azt mondja, hogy a TLC is megbízható, és azt jó áron tudja hozni. 3,5kW-os készülékről van szó.

(#16779) koxx válasza Zsianett (#16778) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Noname kínainak tűnik. A topikban még csak említés szintjén sincs.

(#16780) Zsianett válasza koxx (#16779) üzenetére


Zsianett
tag

Elnézést, TCL, én írtam el, néha megkever ez a sok 3 betűs név :)

(#16781) windy válasza Zsianett (#16778) üzenetére


windy
tag

A Cascade is és a TCL is ugyanolyan noname készülék Kínából. Egykutya, tök mindegy melyiket veszed. Azért én rákérdeznék, hogy honnan veszi, hogy megbízható, amikor egyiket sem lehet kapni már sok-sok éve, tehát nem nagyon lehet vele hosszútávú tapasztalata senkinek.

(#16782) Zsianett válasza windy (#16781) üzenetére


Zsianett
tag

És te mit ajánlanl? Belépő szintű Daikin, vagy Midea ezeknél megbízjatóbb? Kb még ezek vannak ebben az árban.

(#16783) koxx válasza Zsianett (#16782) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az a kérdés, hogy egy nagymúltú japán klímagyártónak jobb-e a terméke mint egy noname kínainak?

(#16784) #95590400 válasza Zsianett (#16782) üzenetére


#95590400
törölt tag

azért ahogy néztem, a cascade-ek a neten kettős forgódugattyús kompresszorosak. ha nagyon szempont a kültéri hangja, lehet, hogy halkabb lenne, mint a belépő daikin.

(#16785) windy válasza Zsianett (#16782) üzenetére


windy
tag

Természetesen, csak a Mideát is elfelejteném. Ha már kínai gyártó, akkor Gree, de a belépő Daikin is jobb választásnak tűnik szerintem, mint bármelyik kínai gyártó belépő vagy ahhoz közeli modellje.

(#16786) windy válasza #95590400 (#16784) üzenetére


windy
tag

Ezt honnan sikerült megtudni, hogy milyen kompresszor van a Cascade gépekben? Csak azért, mert ebben a konkrét tipusban : Cascade Change GWH09KF / K3DNA5J biztosan nem az van.

[ Szerkesztve ]

(#16787) Zsianett válasza windy (#16786) üzenetére


Zsianett
tag

Itt is azt írják:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16788) poszetpeter


poszetpeter
újonc

Sziasztok!
Egy 35 m2es emeleti szobába keresek klímát. 150-220 ezer Ft közötti áron. 3.5 kw-os teljesítménnyel.
Az alábbi klímák után érdeklődtem egy cégnél ezeket az árakat kaptam:

Samsung AR12KSWSBWKNZE/X (AR5580) Good Wifi 198 e Ft
Gree GWH12QC Smart(Ez kifutott model helyette a GWH12RB Viola Pro van) 138.000.-ft.+Áfa. 27%

Gree GWH12YC Amber(Ez kifutott model helyette a GWH12QCW Vision R32 van) 143.750.-ft.+Áfa. 27%

Midea MSABBU-12HRDN1 Aurora (Ez kifutott model helyette az MSMABU-12HRDN1 BLANC van) 125.235.-ft.+Áfa. 27%

Daikin FTX35KM / RX35KM Ez a termék is kifutó de kapható ennek 129.000.-ft. +Áfa. 27%

Plusz a cég ajánlotta:
MDV RAF 053 A gép: 106.300.-ft+ Áfa. 27%

Ezek közül melyiket érdemes megvenni? Vagy tudtok valamit ajánlani?
Daikin belépő vagy kicsit extrásabb más?
MDV ről vélemény?

(#16789) parfish


parfish
csendes tag

Üdv.
Sok sok olvasás után (itt is elolvastam az összefoglalót és rengeteg oldal kommentet) nem sokkal lettem okosabb klíma vásárlás szerelés ügyben mivel totál laikus vagyok. Segítséget szeretnék kérni. Egy 65nm-es panelba lenne persze azt már tudom, hogy csak egy két szobát fogok tudni lehűteni ami teljesen rendben is lesz. a két szoba kb 30nm. Márkák közül a legajánlottabb a Daikin. Ezeket keresgéltem Nyíregyházi klímások oldalain de csak egy ilyen volt amelyiknél ~270k volt a legolcsóbb készülék. Hosszútávra szeretnék szereltetni.
Csak, hogy legyen kiindulási alap 300kból ha megoldható egy minőségi klima beszereléssel akkor eddig az összegig ajánlhatnátok nekem. Persze ha az igényeim amiket leírtam nem nagyok és olcsóbban kijön az még jobb. A két egység közel lesz valószínűleg (1-2m). Bármilyen minőségi márka jöhet. És egy bónusz kérdés. Az hogy netröl rendelek készüléket és hívok egy klímást beszerelni lehetséges? Ez az egész klíma és vásárlási rendszer az egyszerű vevő/felhasználónak a legbonyolultabb....

(#16790) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Kaptam ma egy kültéri egységes mobil klímát melynek a szűrője szét mállik.
Lehet ilyesmit méretre venni?
Ha igen hol?
Simán lehet cserélni, a régi helyére kis ragasztóval megfogatni a rácsoknál.
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16791) Male válasza Bacusuz (#16790) üzenetére


Male
nagyúr

Ránézésre pont ilyen ( persze a szétmállás előtti ) porszűrőt vettem itt a hardveraprón valakitől méterre, fillérekért (géphez vettem ventik elé). Sajnos nem tudom már ki volt, de nézz körül, hátha még árul ilyesmit...

(#16792) #95590400 válasza windy (#16786) üzenetére


#95590400
törölt tag

[link]
[link]
[link]
egyébként konkrétan azt sem írta, hogy milyen típust akarnak felrakni neki, megnéztem a legolcsóbbat a sorban.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16793) Zsianett


Zsianett
tag

Valóban lemaradt, Change sorozat, jó a tipp :)

(#16794) Bacusuz válasza Male (#16791) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi

más
ez a mobil klíma kültéri egységes.
kitakarítottam a beltéri egységet úgy mint:
hátulról kiporszívóztam,
domesztoszos pumpás spricnivel átfújtam a hőcserélőt.

elől levettem a kifúvó műanyag rácsos részt, és alaposan befújtam a ventilátor lapátokat is.
bekapcsoltam, és leverte a biztit.

Prijekt előtt jól működött.

szerintetek mi lehet?:
1:várjam meg míg kiszárad és minden megjavul
2: kiment valami bizti benne
3: valami nagyon komolyan megadta magát? de mi?

pár kép a klímáról:

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16795) Zeki válasza poszetpeter (#16788) üzenetére


Zeki
nagyúr

R32 gazos Gree. En ezt vennem.

(#16796) windy válasza poszetpeter (#16788) üzenetére


windy
tag

Én a Samsungot eleve kilőném, a minősége miatt. A Midea helyett inkább vennék Gree-t, ha már kínai. A Daikin FTX35KM nem kifutó modell és nem is belépő, szerintem ezért az árért ez a legjobb választás. MDV...? ne nevettess, egy újabb noname, ami ráadásul Midea klón.

(#16797) poszetpeter válasza windy (#16796) üzenetére


poszetpeter
újonc

Köszönöm a gyors és kimerítő választ! :R
Pár napos fórumos olvasgatás után bennem is körvonalazódott, hogy a daikin és főleg ez a típus nagyon sokak számára favorit, szerintem ezt fogom választani.
Az MDV-ről lövésem se volt csak annyi hogy valami midea szerű valami, sejtettem hogy csak rám akartak tukmálni valamit ami van nekik raktáron.

Zeki:
A GWH12QCW Vision R32-t csak Cascade névén találtam, az Gree koppincs lenne, Vagy ugyan az csak más címkével?

[ Szerkesztve ]

(#16798) .DLL válasza Bacusuz (#16794) üzenetére


.DLL
veterán

Ha a spricnizés után nem hagytad kiszáradni, és úgy tudtad be akkor lehet azért vágta le. Kérdés, hogy a kismegszakítót vagy a Fi relét? Fi relének tényleg elég egy kis nedvesség is, hogy kialakuljon a leoldó áram, és akkor a készüléknek talán nagyobb baja nincs.

Egyébként nagyon óvatosan bánj vele, régi, R22 gázos, ami lebontja az ózonréteget, ha a levegőbe kerül; ne sérüljön meg.

(P.H.)

(#16799) Mtbsrác válasza windy (#16796) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

A Mideákkal amúgy mi a gondod? Nincs supportja neki rendes vagy olyan a minősége? Pedig rengetegen rakatnak fel. Sokkal kevesebb másik nevü klímát látok felénk mint mideát. Wp is alig alig van errefele.

(#16800) Bacusuz válasza .DLL (#16798) üzenetére


Bacusuz
őstag

szerencsém volt, a fi relét vágta le
este beraktam a fürdőbe és ráállítottam 2 ventit meg egy párátlanítót.
reggel minden szupcsi volt

köszi, majd vigyázok

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.