Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Segtségeteket kérném abban: Adott egy 54 nm délkeleti fekvésű 9. emeleti panel. Elgondolásaim alapján két különálló 2.0 Kw hűtés teljesítményű Klíma kellene (1 a szobálkhoz, 1 a nappali+konyha+étkező - egytér). Most az a terv, hogy először a szobákhoz legyen első körben a hűtés anyagi megfontolás miatt (ez a drágább a csövezés miatt).

Az elvárás:
-japán
-2 KW
A++ de inkább A+++
-legyen wifi, vagy Zwave kompatibilis

cső hossz kb: max13m + 1 panelközfal és 1panel főfal áttörés

Mondjuk ez álljon meg 300.000 ban?

(kb nagyjából itt azért tudjátok a szerelési árakat, ehhez próbáljatok gépeket ajánlani ki-ki saját tapasztalata alapján)

:R

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#16652) SeniorTilla válasza Csabroncka (#16651) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem tudom, de a 13 méter elég durván hangzik, főleg egy ilyen méretű lakáshoz.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16653) Zeki válasza Geri89 (#16650) üzenetére


Zeki
nagyúr

25 méter is lehet egy jobb kímánál.

(#16654) Csabroncka válasza SeniorTilla (#16652) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szét kellene verni a félszobákat (ezek már fel vannak újítva) előszobába kerülne a szobaajtókkal szembe. Álmennyezet felett menne a hűtőcső, a csepptálca elvezetése a WC-be menne (ez 1méter).

Szóval ha plafonon megyek a nappaliba és betesszük a kültérit a konyhaablak alá az kb 13 méter, örülnék ha 50 ezerből kijönne ez a csövezés :)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#16655) SeniorTilla válasza Zeki (#16653) üzenetére


SeniorTilla
veterán

50-ből szerintem nem fog kijönni, 45 a 3 méteres

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16656) Csabroncka válasza SeniorTilla (#16655) üzenetére


Csabroncka
addikt

Maga a + csövezésre gondoltam! Vagyis a szerelés kb 100.000 szerintem így már érted :) bocs ha bénán fogalmaztam :B

"in medias res"

(#16657) DeFranco válasza Csabroncka (#16656) üzenetére


DeFranco
nagyúr

várd meg windyt (vagy egy másik klímást), hogy mit mond, milyen klímánál mennyi csövezés az egészséges, és hogyan aránylik a hosszú csövezés az élettartamhoz, volt erről szó pár hónapja már, akkor úgy emlékszem ekkora bátorság nem volt azért.

(#16658) xxxjjjkkk válasza windy (#16635) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

az kellemetlen, mondjuk én eleve nem tennék fel valamit,, ami tartósan fele annyiba kerül, mint kéne, dehát a szükség nagy úr
egy praktiker ezt hogy engedheti meg magának az egy másik kérdés

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16659) Csabroncka válasza DeFranco (#16657) üzenetére


Csabroncka
addikt

Majd beszélek vele, meg remélem találkozok személyesen is, de csak ősszel vagy tavasszal lesz aktuális...

"in medias res"

(#16660) krx21 válasza Csabroncka (#16651) üzenetére


krx21
nagyúr

Én inkább 3.5KW-ot vennék, mert alig drágább és kb. az is addig le tud szabályozni...

(#16661) DeFranco válasza n@p@lm (#16605) üzenetére


DeFranco
nagyúr

értem, ez így érthető

de nehéz válaszolni. kapásból függ az időtől, mennyire van kánikula mennyire tartós és milyen egyéb intézkedéseket teszünk, hogy ne melegedjen túl a lakás.

irányadó értének azt mondom, hogy kb. 30-31 fokra melegedett fel a lakás (dél-délnyugati fekvésű szigeteletlen beton/tégla, egy oldalra néző ablakokkal), tartós kánikulában esetleg még egy kicsit, de ezt tekinthetjük egy alapértéknek. de (!) ezt úgy értük el, hogy szinte folyamatosan sötétítettünk.

többek között ezt untam meg, hogy egész télen vakoskodni kell mert sötét van és egész nyáron vakoskodni kell mert leégeti a nap a tapétát a falról, este szellőztetnél de bejönnek a k.va bogarak, poloska, inváziós katica, kutyámajom, aztán ajtó becsuk, légycsapó, székreáll, kergetőz, anyáz, nyomoz. és még sötét is van, itt a gyerekem és fonnyasszam a lámpafénynél a kánikulában.

na ezért lett klíma, annak ellenére, hogy úgy általában nem rajongok érte, pontosabban eddig nem rajongtam, mert nem tapasztaltam jó klímát. ez most jó, mert le lehet szabályozni annyira, hogy ne zavarjon. minden más klíma zavar (vagy azért mert alapból rossz vagy azért mert rosszul használják). a kocsiban is állandóan állítgatom a befúvást meg a rostélyt mert nem szeretem ha rám jön akár súrolva is.

a hőfokról meg annyit, hogy egyrészt én így szeretem, pontosan megvan az a hőmérséklet amit komfortosnak érzek, és arra állítom be, ez pedig ez a 26-27 fok. volt alkalmam most ülni egy teremben viszonylag teljes harci díszben, ahol 24 fokra volt állítva, és zavart, hideg volt. megszoktam, idővel már nem zavart, de nem azért finanszírozok és tartok fenn kényelmi készülékeket, hogy szoknom kelljen. szokjon ő engem.

másrészt a lakásnak csak egy részét klimatizáljuk, ilyen a felépítése, ennyit tudunk elérni. ha nagy lenne a hőmérsékletkülönbség, az minket is zavarna, de a gyermekemnek biztosan még kevésbé tenne jót, így hogy kicsi a differencia, ez a probléma megszűnik létezni, ez a 2-3 fok difi (valamennyi szivárog arra is) pont kellemes.

harmadrészt nem is öltözzük túl az angol udvari etikettet itthon, így viszont ez pont ideális beállítás.

nem tudom ez válasz-e a kérdésedre.

(#16662) .DLL válasza alázógyík (#16640) üzenetére


.DLL
veterán

"Tavaly volt kitakarítva 4 év után [...] annak ellenére, hogy semmi por/gomba/penész halott orosz katona nem volt benne."

"egy klímás céggel"

"Azt se értem, hogy ha 4 évig semmi szaga nem volt, akkor most 1 év után miért lett..."

Lehet azért, hogy újra lehessen hívni őket kitisztíttatni. :)) Mindenesetre én tuti mást kérnék meg ezek után.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#16663) fister válasza windy (#16634) üzenetére


fister
tag

Tehát akinek az igazolásával megvesszük a klímát, onnantól csak és kizárólag az a cég szerelheti fel? Nem lehet rajta változtatni sem? Ennyi erővel át is baxhat bárki, azt mondja oké 2 nap múlva megyek aztán lesz belőle 2 hónap de én meg kénytelen vagyok nyelni? (Gondolok itt bármelyik webáruházban vásárolt klímára különben) Mi a ....???

(#16664) xxxjjjkkk válasza fister (#16663) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

eleve célszerű volt eddig is azzal szereltetni, akitől a gépet veszed, ha sokat késik, akkor mondod neki, hogy ne is jöjjön, azt nem marad rajtad egy klíma ilyen esetben

de gondolom lehet módosítani, de miután hatóság, így tél lesz mire megértik, hogy mit akarsz

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16665) alázógyík válasza .DLL (#16662) üzenetére


alázógyík
őstag

Azt a lehetőséget kizártnak tartom, hogy valamit úgy tudjon kitakarítani, hogy abban az évben végig jó illatú, szagmentes legyen a klíma, de jövőre elkezdjen büdösödni.
Főleg, hogy elég precízen csinálták, még a kültérit is átmosták valami szerrel.

(#16666) student válasza DeFranco (#16661) üzenetére


student
őstag

A++ és A+++ között mennyi a különbség havi számlán? 300ft?

(#16667) tibibi válasza alázógyík (#16640) üzenetére


tibibi
őstag

Lábot mostál? :DDD
Ki volt kint melyik cég?

(#16668) DeFranco válasza student (#16666) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezt miért tőlem kérdezed?

(#16669) alázógyík válasza tibibi (#16667) üzenetére


alázógyík
őstag

Lábat mostam, tápot cseréltem. :K :DDD

Így fejből meg nem mondom, főleg Sinclair klímákat telepítenek...

(#16670) Zeki válasza student (#16666) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs ember aki ezt megtudna mondani.

(#16671) Zeki válasza alázógyík (#16669) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kecskemeten a sinclair a nyero. Biztos jo a haszonkulcs.

(#16672) Smith Ügynök


Smith Ügynök
tag

Üdv!

Kis segítséget kérnék:
Adott egy 1983-ban épült ház, nincs utólagos szigetelés. Déli fekvésű 24nm-es szobába kellene egy klíma.
Elég lehet a 2,6kw-os, vagy jobb lenne a 3,5-es?

Elég szűkös a keret, és a lakást sem használjuk már sokáig, nem feltétel az örökké valóság, praktikeres airfelt néztem, esetleg ennél kicsivel többért tudtok jobbat? Vagy ha budget kategória akkor maradhat az airfel?

Köszi

(#16673) xxxjjjkkk válasza Zeki (#16670) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

%ra meg lehet eurovent alapján, onnan nagyságrendileg visszaszámolod.
de valami hasonló összeg jöhet ki, normal körülmények között

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16674) Zeki válasza Smith Ügynök (#16672) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem az a baj hogy airfel, hanem hogy nem talalsz szerelot, aki felteszi. Windy irta ma. Olvass vissza.
Klimas cegeket hivj, ki tud adni olcson gyorsan szerelve klimat.

(#16675) xxxjjjkkk válasza Smith Ügynök (#16672) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

whirlpoolt szoktak meg sűrűn akciózni 100fele, azt a markaszervizük rakja fel, hogy milyen azt passzolom
de a márkanév ne tévesszen meg, nem saját gyártás az sem

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16676) Smith Ügynök válasza Zeki (#16674) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Értem.
2,6-os elég lehet, vagy kell a 3,5kwos?

(#16677) alázógyík válasza xxxjjjkkk (#16675) üzenetére


alázógyík
őstag

A whirlpool márkaszervize egy nagy rakás F.S!!!!!!négynégy44!négy :K

(#16678) xxxjjjkkk válasza alázógyík (#16677) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

és akkor még a mosógépeiről ne is beszéljünk :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16679) droti25 válasza windy (#16634) üzenetére


droti25
őstag

Most voltam a Praktikerben és megkérdezten, hogy ha más hivatalos céggel szereltetem be akkor is élni fog a garancia.? A válasz igen, csak vmi vonalkódos igazolást kell tudni adnia a klímásnak.
Ennyi

(#16680) xxxjjjkkk válasza droti25 (#16679) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

az rendbe van, de nem fogsz találni ilyenkor normális klímást, vagy igen, meg kell próbálni
szezonba nehéz, és érthető is
vizvezetékszerelő barátom, pl mofém alatt nem rak be semmi, mert szar obis csapok miatt nem akar visszajárkáni gariba, inkább nem csinálja, ez ugyan ez a kategoria

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16681) pjen válasza xxxjjjkkk (#16680) üzenetére


pjen
félisten

Nagyon úri szerelő.

(#16682) xxxjjjkkk válasza pjen (#16681) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

lehet, de ő tényleg vállal garit a szerelésre, nem csak mondja

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16683) pjen válasza xxxjjjkkk (#16682) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen a szerelésre vagy a szerelvényre ad garit?

(#16684) xxxjjjkkk válasza pjen (#16683) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

nem a könyvelője vagyok, nem tudom, de vissza megy gariba, ha hívják, sokan szeretnek eltűnni

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16685) Zeki válasza pjen (#16681) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott ahol más által eladott (tehát máshol realizált haszon) szar termék miatt kell kimenni gariba, az nem fog menni. Klímás cégeknél sem működik.

(#16686) tibibi válasza alázógyík (#16669) üzenetére


tibibi
őstag

Becses városunk nevű klímást ajánlanám, esetleg. K.csk.m.t .klíma néven megtalálod szerintem korrekt a srác lehet egy normális takarítást megérne. :U

(#16687) pjen válasza Zeki (#16685) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom Pannon klíma sem csak daikint szerel,például Hamiltont is.3 év garival.

.

(#16688) Zeki válasza pjen (#16687) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az igaz, de van Kecskeméten egy cég, aki Sinclair klímákkal szórja régóta tele a várost. Valamiért biztos ez volt célszerű nekik.

(#16689) Met


Met
nagyúr

Célszerű a klímát kikapcsolás előtt csak ventilátor üzemmódban járatni hogy kiszáradjon?
Ha igen meddig?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16690) pjen válasza Zeki (#16688) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy tudnak valamit.Esetleg szép nyugisan elmennek a gari végéig,sőt kis szerencsével sokkal tovább.A mai viszonyok mellett 50-60 ezer forint nagyon sokat jelenthet.(tudok egy orvosi rendelőt ahol több münt 10éve mennek Genex klímák.Lányoméknál Genex multi,3 beltéri+ 1 kültéri ,400000 ft szereléssel.Már negyedik nyáron megy.Igaz leárazásnál vették.

(#16691) .DLL válasza Smith Ügynök (#16672) üzenetére


.DLL
veterán

Ha nem lesz már sokáig a ház, akkor esetleg két csöves mobil klíma?

(P.H.)

(#16692) pjen válasza Met (#16689) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez attól is függ,mennyire párás a lakás.Én ha kikapcsolom egy picit még tovább megy,autómata tisztítás.Viszont az én házam por száraz.Ha Nálad párás esetleg nem is a venti,hanem a szellőztetés segít.

(#16693) windy válasza pjen (#16687) üzenetére


windy
tag

Igen, mert nem vagyunk elrugaszkodva a valóságtól, ezért természetesen az olcsóbb kategóriából is tartunk készülékeket, hiszen erre is van vásárlói igény. Viszont legfőképpen a saját érdekünkben - de ez eléggé egybe vág az ügyfeleink érdekével is - csak olyan importőrtől vásárolunk, akinél nem merül fel, hogy nem kapunk garanciális támogatást, supportot, alkatrészt, stb. a forgalmazott berendezésekre. Ez ugyanis a titok. Az általunk is forgalmazott pl. Polar márkanevű klímaberendezések nem sokkal jobbak, mint más kínai OEM termék, de ezt az ára is tükrözi. Viszont teljes körű ötéves garanciát merünk rá vállalni, mert tizenöt éve ismerjük az importőr céget, és fel sem merül annak a veszélye, hogy vízben hagynak minket egy esetleges meghibásodás esetén.

Az ilyen Airfel, Daewo, Tosot, stb. fantázianevű készülékek olyan módon kerülnek be az országba, hogy valakik, akik ebben jó bizniszt látnak, létrehoznak erre a projektre egy kft-t, majd Kínából a lehető legolcsóbban megrendelhető klímából (ott is lehet elég sokféle minőséget rendelni) pár konténerrel behoznak Európába, és eladják tavasszal a tecsónak, obinak, praktikernek, metrónak, stb., és azzal a lendülettel fel is számolják a céget, így garanciális felelősségük már nincs is. (van egy sanda gyanúm, hogy ezeknek a cégeknek a tulajdonosait valahol a multik vezetőségének holdudvarában lehetne megtalálni) A multik meg ilyenkor nyáron dömpingáron tolják a klímákat, próbálnak leszerződni különböző cégekkel a gépek telepítésére és szervízelésére, de ez már másfél évtizede nem nagyon akar működni, mert a normális cégek nem szerződnek velük, hiszen a telepítésből egyetlen klímás cég nem tud megélni, ráadásul, mivel azért csak alacsonyabb minőségű berendezésekről van szó, a garanciális meghibásodások aránya is némileg magasabb, mint az átlag, és nyáron, javítást megfizetni....az alvállalkozónak úgy, hogy a nyomott ár miatt a multinak is minimál a haszna a gépen...áááá!!

(#16694) Met válasza pjen (#16692) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor vagy légkondizás után szellőztessek vagy menjen csak ventivel?
Vagy a kettőt kombináljam:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16695) pjen válasza windy (#16693) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nincs nekem ezzel semmi bajom.Lehet annak a kecskeméti cégnek pont a Sinclair céggel,típussal vannak jó tapasztalatai.

Met:nem tudom,nem ismerem a lakásodat.Ha magas a pára tartalom,én szellőztetnék.

[ Szerkesztve ]

(#16696) DeFranco válasza Met (#16689) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, par percig, hogy a hocserelo leszaradjon es ne gombasodjon be (vagy ezt a leheto legkesobb tegye).

en kb. 10 percet jaratom fur alle fälle

(#16697) pjen válasza DeFranco (#16696) üzenetére


pjen
félisten

Én egy percet sem,valamennyit megy magától mikor kikapcsolom.

(#16698) sly54 válasza .DLL (#16420) üzenetére


sly54
tag

Nem bántásnak szánom de egy klimát 28 fokra állítani nálam már nevetséges kategória

(#16699) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Mobil klímát szeretnék panelbe. A hűteni kívánt szoba (32nm) és a külvilág között egy erkély van ami a szoba és a külvilág felé is zárt de vannak ablakai (ill. a szoba felé ajtó is). Arra gondoltam a mobil klíma az erkélyen lenne. Az erkély egyik ablakán szívná be a levegőt a másik ablakon kifújná a meleg levegőt és a szobába szintén egy ablakon keresztül fújná a hideg levegőt. Az ablakok tömítést kapnának.

A koncepció működne? Mennyibe kerülne erre a célra egy mobil klíma és melyek jönnének szóba?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#16700) koxx válasza tknof1871 (#16699) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

32nm-t lehuteni mobilklimaval...Igazabol majdnem mindegy mit veszel mert maga a konstrukcio rossz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.