Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) Male válasza pjen (#16294) üzenetére


Male
nagyúr

Sajnos nálam pont az ágy felé megy... igazából pont akkor zavaró, amikor valójában már nem fűt, csak keveri a levegőt (a régi klímában ilyenkor teljesen leállt a venti, ebben már nem), hiába van akkor a minimumon a ventije, egy idő után érezni, hogy áramlik a levegő, és ez kellemetlen tud lenni.
Persze gondolhattam volna az elhelyezésnél erre.

SeniorTilla: Mondjuk úgy tudom, ez az automatikus váltó nem megengedett a szolgáltató szerint. Persze gondolom senki nem ellenőrzi. Mindenesetre így már drágább, mint a H tarifa, hiszen az időnek csak a harmadában van olcsón, kb 33 Ft/ kWh lesz így már.

"Amit a klíma befúj, az a plafonon gyűlik össze meleg levegő formájában". Nem egészen. A klíma eléggé kavarja a levegőt, és a meleget lefelé fújja, így nagyjából egyenletes lesz a hőfok az egész légtérben (elhelyezés függően).

(#16302) windy válasza Male (#16301) üzenetére


windy
tag

Igen, ott a pont

(#16303) Tigerclaw válasza kmarci25 (#16289) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Egy villanyszerelő meg tudja toldani szakszerűen a kábelcsatornában is, vagy kicseréli teljesen új kábelre, ha csak pár méter kábel veszlene "kárba"

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16304) Tigerclaw válasza cadgers (#16297) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha nem speciális padlón álló beltéri van hozzá, akkor is minél közelebb a padlóhoz, de azért célszerű találni egy arany középutat, ha nem csak fűtésre lesz használva. Nálam olyan 1,5 m-en vannak, de mivel épp csak felkerültek, még nincs tapasztalatom ez ügyben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16305) DeFranco válasza Tigerclaw (#16303) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egy villanyszerelő meg tudja toldani szakszerűen a kábelcsatornában is, vagy kicseréli teljesen új kábelre, ha csak pár méter kábel veszlene "kárba"

egy villanyszerelő szakszerűen nem toldozgat ilyen vezetékeket, mert aránytalan kockázat a 23 Ft / fm vezeték költségéhez képest. ennek a toldozgatását kendácsolásnak hívják.

(#16306) Tigerclaw válasza DeFranco (#16305) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Amelyik villanyszerelő nem tud megtoldani egy kábelt úgy hogy 30 évig biztonságos marad, az inkább válasszon másik szakmát, de ahogy írtam is, 3 m kábel megtartása miatt nem toldanak.

Egy 10kV-os földkábelt, vagy egy optikai, sőt olcsó rezes telekom kábelt sem húznak újra ha elszakad, vagy elvágják, hanem raknak bele egy toldást, kötőelemet...pedig ezeken sokkal több múlik és sokkal nagyobb lehet a baj ha félresikerül.

Én sem toldanék, max. felhasználnám a régi kábelt másra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16307) xxxjjjkkk válasza DeFranco (#16305) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Most leszámítva azt, hogy a 1,5m 1,5es kabel valoban nem képvisel akkora értéket, hogy megérje még akár 3 wagot is rápazarolni, nem értem a problémád :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16308) pjen válasza DeFranco (#16305) üzenetére


pjen
félisten

A kábel csatornához van szabványos doboz,ronda,de van.

(#16309) DeFranco válasza Tigerclaw (#16306) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meg lehet toldani csak "rendes ember" szerintem nem csinál ilyet, mert felesleges. persze össze lehet wagozni, de én mint közismert villanyhülye is tudom, hogy ahány kötés annyi potenciális kockázat, és a kevesebb jobb. a klíma meg azért ha nem is eszi le a fejed, nem az a tipikus kisfogyasztó, jobb ha egyben van a kábele.

de szerintem ebben egyetértünk.

érted. ha rövid a cipőfűzőm is tudok hozzá csomózni egy toldalékot, csak igénytelen lesz.

én nem toldanám a vezetéket.

(#16310) xxxjjjkkk válasza DeFranco (#16309) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Persze, de ha vésni kéne a 1.5m-t mondjuk, akkor te is hagynád.
Amugy a wago elég jó, tartós is, meg elb@szni is nehéz, csoki inkább érzékeny a hanyagságra, dehát milló helyen vannak sokkal rosszabbak. Alu réz sodorva, és társai.

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16311) DeFranco válasza xxxjjjkkk (#16310) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ne tudd meg hogy ki lettem osztva a lakfel topicban a kismegszakítótáblámmal (ofc. nem én csináltam) :D pedig szakember csinálta, másik meg véleményezte.

persze ha vésni kellene, hagynám, de ezt nehezen tudom elképzelni, mert ha falba van rakva, akkor csak volt annyi eszük, hogy csatornázták.

(#16312) xxxjjjkkk válasza DeFranco (#16311) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Vannak fb-n vill szer csoportok, ott is allandoan velemenyeznek, de nem sok meri megmutatni a sajat munkáit.
Multkor a wago pasztával voltak így, mindegyik mondta, hogy kell, de mint kiderült, nem mind használja :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16313) DeFranco válasza xxxjjjkkk (#16312) üzenetére


DeFranco
nagyúr

voltak jogos kritikák, de szakemberrel is beszélve ezek nem voltak védhetetlen dolgok, csak "nem szépek"... alu réz sínbe kötve, keresztmetszet növelés dupla kábellel, kínai márkájú (de abból vállalható, kb. mint itt a gree) kismegszakítók. minden olyan volt, hogy ettől még elmenne 40 évet hiba nélkül.

szóval igen. jogos a kritika, de így is jobb mint a lakások 90%-a, ez holt biztos. ettől függetlenül átrakatom, mert a kisfiam biztonsága miatt (és mert pont a klímás kismegszakító melegszik, valószínűleg kifogtam egy hibásat vagy megmihálylott időve) cseréltetem az egész hóbelevancot. ha egy kismegszakítóért kijön a szaki, akkor már a maradék négyet ledobni nem egy ökör ára (800 Ft/db) a fi relé meg legyen rendes, ne kínai.

[ Szerkesztve ]

(#16314) bbronn


bbronn
csendes tag

Sziasztok! Ajánlottak nekem egy Yamato YW12IG nevű klímát, állítólag japán, de a Gree gyártja, Gree minőségben-minőségellenőrzéssel stb. Megnéztem, romániában kapható, nálunk nem. 5 év garanciát vállalnának rá, 135000 Ft. Tud erről valaki valamit? Amit néztem még:

- Daikin FTXV25AB 130000Ft
- Daikin FTX35KM 173000 Ft
- Gree GWH12KF Comfort Plusz 182000 Ft
- Gree GWH12MA Trend 151000 Ft
Illetve:
- Daikin FTX35J3 / RX35K Comfort 192000 Ft - ez többet tud, mint a FTX35KM?

Másik kérdésem: kb. 80m3-es helyiséget kellene hűtenie max.27-27,5 C-ról (bár ennyi csak 1-szer volt eddig) 24-25C-ra. A helyiségnek csak kisebb részét süti a nap, azt is csak du. Kell erre 3,5kW teljesítmény vagy a 2,5kW is elég lenne? Igazából fűteni nem igen akarok vele, a nagyon nagy kánikulában kellene hűtésre használni, lehet hogy csak pár hetet...

(#16315) baloghgabor válasza bbronn (#16314) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

A Romániából behozott klímát ki rakja fel, az 5 éves garanciát hogy érvényesíted, ha baj lenne?!
A helyiséget kellene látnia egy klímásnak, akkor tudja pontosan megmondani, hogy mekkora klíma is kellene oda.

bégé

(#16316) alázógyík válasza bbronn (#16314) üzenetére


alázógyík
őstag

Hogy lenne Japó, mikor a kínai Gree átcímkézett valamije?!?!? :F

(#16317) xxxjjjkkk válasza bbronn (#16314) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Gree szerű, fisher nord és társai itthon is vannak 5 év garival, ilyesmi áron, nem kell ahhoz a románokhoz menni. Persze azokra nem hazudják rá, hogy japán.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16318) SeniorTilla válasza baloghgabor (#16315) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Csatlakozom, szerintem is jobb, ha helyi szakival szerelteted be. Én is így tettem, volt jobb ajánlat, de maradtam a helyi erőknél. Ha bármi gond van, ő legalább itt van, nem kell heteket várni, hogy kijöjjön.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16319) xxxjjjkkk válasza DeFranco (#16313) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Itt szokott kiütni az,hogy sokan nem az anyagot nézik, hanem az árat,és ha nem mondod neki, hogy szart ne tegyél bele, akkor berakja kapásból az xbs-t.

De azthiszem a sárgarézzel kijön az alu.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16320) bbronn


bbronn
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Magyar céggel beszéltem, ők említették, hogy van nekik raktáron. Küldtek magyar prospektust is róla, én utána néztem, és csak románban találtam ilyen márkát. Egyébként a Daikin FTX35KM-et ajánlották elsődlegesen.

(#16321) Zeki válasza bbronn (#16320) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt vedd. A Daikint.

(#16322) Male válasza alázógyík (#16316) üzenetére


Male
nagyúr

Úgy néz ki, tényleg egy japán gyártó, legalábbis létezik ilyen, gondolom már beperelték volna, ha csak visszaélne a névvel valaki. Szóval lehet úgy, mint a Gree gyártású Daikin volt.

(#16323) alázógyík válasza Male (#16322) üzenetére


alázógyík
őstag

:R

(#16324) Woodslave


Woodslave
nagyúr

keresgéltem hátha vki tud segíteni. LG klímánk van, a távirányítás infra panelje romlott el. Van vmi használt bontott klíma alkatrészekkel foglalkozó oldal?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#16325) Grass


Grass
aktív tag

Sziasztok,

1,5 szobás 50nm-es lakás (amerikai konyhás nappali + hálószoba) hűtésére keresek megfelelő légkondit. A nappaliba kerülne a klíma. Nincsenek speciális igények; nem kell wifi, nem akarok vele fűteni, csak a nyári melegben használnánk a lakás hűtésére.

Az alábbi három közül melyiket ajánlanátok? Gondolom egyikkel sem lövök mellé de valahol azt írják az egyik kínai gyártmány, a másikról a vásárlói vélemények megosztóbbak. Melyiket javasolnák a hozzáértőbbek?

Daikin FTXB35C / RXB35C
Daikin FTXV35AB / RXV35AB Eco Comfort
Daikin FTX35KM / RX35KM

Technikai kérdés: a felszerelést követően ezeket fel kell tölteni gázzal?

Köszönöm!

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#16326) Zeki válasza Grass (#16325) üzenetére


Zeki
nagyúr

A km- est. Gaz van bennuk.

(#16327) windy válasza Grass (#16325) üzenetére


windy
tag

Az FTXV sorozat az ominózus Gree gyártás, azaz nem a Daikin saját gyártmánya, hanem egy létező Gree modell lett "Daikinosítva"

Az FTXB/RXB sorozat a Daikin belépő modellje, általában semmi baj nincs vele, néhány esetben zörögtek kicsit a kültéri egységek. Ez azért nem eget rengető probléma és könnyen orvosolható.

Az FTX..KM/RX..KM sorozat eggyel magasabb lépcsős gép, csendesebb, szebb, modernebb. Én ezt választanám. Nálunk wifivel kapható akcióban...

(#16328) cadgers válasza windy (#16327) üzenetére


cadgers
aktív tag

A KM-eshez melyik wifi egység való? Szakember kell a szereléshez, vagy én is meg tudom csinálni?

(#16329) hype60


hype60
csendes tag

Sziasztok!

Daikin FTX35J3 / RX35K klímát rendeltem, viszont készlethiány miatt RXB35C kültérivel szerelnék fel.
A szerelő és a nagyker szerint teljesen kompatibilis a kettő, illetve technikailag azonos színvonalúak. Rákerestem itt a fórumban, és az RX35K-t egy kicsit jobbnak tartották.

Szerintetek ér komoly hátrány ezzel a cserével? A beltéri minden funkciója fog működni ezzel a kültérivel?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#16330) windy válasza hype60 (#16329) üzenetére


windy
tag

Persze, hogy komoly hátrány ér. A két készülék elég messze esik egymástól AZ RX kültérik sokkal modernebb, takarékosabb, csendesebb és nem mellékesen sokkal drágábbak, mint az RXB kültérik. Ne hagyd magad becsapni. Ráadásul nincsen készlethiány, van belőle a Daikinnál, rendelhető, egy nap alatt szállítják. Valaki itt be akar téged húzni....

(#16331) windy válasza cadgers (#16328) üzenetére


windy
tag

Ez a tipusszáma a Wifi modellnek : BRP069A42. Szerintem bárki be tudja szerelni, aki egy kicsit is műszaki....

(#16332) hype60 válasza windy (#16330) üzenetére


hype60
csendes tag

Köszönöm a választ, Windy! Akkor ezt így nem fogadom el.

(#16333) bbronn


bbronn
csendes tag

Végül a Daikin FTX35KM mellett döntöttem. Szerelő azt mondta, minden héten szerel 1 db Daikin-t, a többi Gree, főleg a Comfort. Évek óta szereli, saját bevallása szerint soha nem romlott még el egy sem, max. villámcsapás miatt. Végül a várhatóan csendesebb működés és az újabb konstrukciója miatt döntöttem a Daikin mellett. Meglátjuk.

(#16334) FNZ válasza windy (#16330) üzenetére


FNZ
őstag

hali!

anyukámnak gondolkodok klímám lakótelepi lakásba:
ajánlott a panasonic vagy inkább ez:Daikin FTX35KM / RX35KM

(#16335) Zeki válasza FNZ (#16334) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az a Daikin jó lesz.

(#16336) FNZ válasza Zeki (#16335) üzenetére


FNZ
őstag

köszi

találtam egy ilyet is a pannonklima oldalán: DAIKIN FTX35J3+RX35K COMFORT
ez a++ és a+ és még árban beleférhet. ez is jó, nem értek hozzá, hogy melyik az alap és melyik a jobb-újabb?

jaa, ez okostelefonos vezérlésű. anyámnak nincsen okostelója. akkor ez túl sok lenne neki :)

[ Szerkesztve ]

(#16337) bbronn


bbronn
csendes tag

Jajj, még egy kérdésem lenne a szerelés előtt. A kültérit milyen messze tegyük ablaktól-ajtótól, hogy a hangja ne jöjjön be? Eredetileg úgy gondoltam, hogy a fedett teraszra kerülne (nem sütné a nap) egy nagy ajtó fölé, kb. 2 m lenne a beltérivel összekötő cső hossza. Vagy ki a ház oldalára (napra), így egy plusz sarokkal (kanyarral) a csőben lenne 6-7 m a beltéritől. Tudom, ez drágább de az most már nem számít, csak ne legyen túl hangos. Mert rendben van, éjjeli mód - 20dB, csak nehogy a kültéri hangja jobban bejöjjön...

(#16338) pjen válasza bbronn (#16337) üzenetére


pjen
félisten

Azt a fene megette,ha olyan hangos,hogy maga a gép zaj bemegy.Ha behallatszik ott valami szerelési,szerkezeti gond van,rezonancia.Külön tartó esetleg nagyobb gumi bak lehet megoldás.Nekem mind szendvics szerelés és a venti hangján kívül nem hallatszik más hang,

[ Szerkesztve ]

(#16339) windy válasza FNZ (#16336) üzenetére


windy
tag

Az FTX35KM-es az újabb, modernebb csendesebb. Én azt választanám helyedben.

(#16340) tking


tking
csendes tag

Sziasztok,

Most dobok ki éppen két samsung gépet és mindenki az átcimkézett gree gépeket (C&H, stb) promozza 200k alatt.
Nem nagyon találok pontos infót egyik gépről sem (pl. C&H RAC CH-S12FTXE I/O WIFI ALPHA ) .
Mennyire lutri egy ilyenbe beruházni?
A garanci valóban érvényesíthető?

(#16341) antalzse


antalzse
csendes tag

Sziasztok!

A fórumot végigolvasása utána a Daikin RX35KMV készülék mellett döntöttem és már használom is két hete. Őszintén szólva amikor arról beszéltek itt, hogy halk akkor én tényleg halkra gondoltam de számomra a halk nem itt kezdődik, éjszakai módban is simán lehet hallani, pedig arra már tényleg azt mondták h "észre sem veszed hogy megy". Most emiatt kicsit el is bizonytalanodtam, hogy akkor ez ennyit tud, vagy nálam van a gubanc.

Amit még hiányolok, hogy a gyári applikációba nincs timer funkció, tehát nem tudom kiválasztani azt, hogy pl álljon le fél óra után. Ezt a távirányító tudja, de persze annak a kijelzőjét meg nem látod a sötétben mert nem világít. Veszel ennyi pénzért egy ilyen gépet és nem tudnak egy nyamvadt ledes kijelzőt szerelni a távirányítóba? Persze az Emura ezt tudja, de 500 ért klímát?

Ami még számomra nem világos, hogy miért csinálja azt hogy automata módban, ha túlhűti magát akkor fűtésre vált. Legalábbis a controlleren pirosra vált, gondolom az a fűtés. Miért nem lehet a fűtés funkciót kikapcsolni?

Remélem tudtok segíteni, mert ezekre még nem jöttem rá. Köszönöm szépen!

(#16342) DeFranco válasza antalzse (#16341) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1: nekem kifejezetten azt ajánlották, hogy automata módban ne használjam, mert nem hosszabbít az élettartamán, ha folyamatosan váltogat a hűtés és a fűtés között. tedd csak hűtésre, és a többit intézi a gép, ha eléri a kívánt hőfokot nem fog tovább hűteni csak kavarja a meglevő levegőt, és ha kell ráhűt

2: valóban lehet hallani éjszakai módban is, ha fülelsz. olyat szerintem nem, vagy messze nem ebben az árkategóriában találsz ami ténylegesen és mérhetően "hallhatalan" (vagy "hallatlan" :D). viszont abban a pillanatban ahogy elkezdesz bármi mást csinálni, akár csendben számítógépezni, vasalni, főleg bármilyen minimális hanggal járó tevékenységet folytatni (pl. tévézés) akkor ezt azonnal el is felejted. magyarul akkor hallod, ha direkt ezért kuporodsz be a sarokba és csukod magadra az ajtót. de ha a kisasztal közelebb van akkor a nagyfaszú percegését is ugyanígy meghallod. élj mellette és rá fogsz jönni, hogy tényleg nem veszed észre.

3: az applikációban tudsz programozni meg van valami IFTTT funkció de azt még nem próbáltam. rendes sleep timert én sem találtam rajta. a kijelző háttérvilágítása tényleg hiányzik

(#16343) _Petya_ válasza antalzse (#16341) üzenetére


_Petya_
őstag

Ami még számomra nem világos, hogy miért csinálja azt hogy automata módban, ha túlhűti magát akkor fűtésre vált. Legalábbis a controlleren pirosra vált, gondolom az a fűtés.

Mert az automata mód pontosan azt csinálja amit tapasztalsz. A beállított hőmérsékletet álíltja elő. Ha ehhez fűteni kell, akkor fűt, ha hűteni, akkor hűt.

Miért nem lehet a fűtés funkciót kikapcsolni?

Ki lehet, ez pontosan a sima hűtés funkció. Ekkor ha melegebb van mint a beállított, hőmérséklet, akkor hűt, ha hidegebb, akkor nem csinál semmit.

Egyébként amikor a szerelő nálunk feltenni a FTX35KV-t, akkor annyit mondott csak hogy az auto mód hülyeség, és ne használjuk. Ha hűteni akarunk, akkor hűtés mód, ha fűteni, akkor fűtés mód, semennyivel nem bonyolultabb, csak másik gombot kell nyomni, nem az AUTO-t....

Amúgy az app-ból a timer-t én is hiányolom, viszont "szerencsére" hozzáférhető a REST API-ja, nekem meg van otthon szerverem, crontab is akad rajta, innentől kezdve, ha akarom, akkor 13 perc múlva kapcsol ki ;) Illetve kb bármit automatizálhatsz vele, amit az app tud...

Amit én hiányolok, az egy LED kijelző a beltérin az aktuálisan beállított hőfokkal, nem hiszem hogy olyan sokba került volna...

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#16344) antalzse válasza DeFranco (#16342) üzenetére


antalzse
csendes tag

Oké, akkor ezt az auto mode-ot elfelejtem én is.

A hangjára visszatérve, nekem a hálószobában van és szempont volt, hogy lehessen mellette aludni. Mivel aludni, akarsz ezért nehéz elvonatkoztatni a hangjától, nyilván ha amúgy teljes csend van.
De ennek utána fogok járni, hogy ez valóban 20 decibel -e.

Örülök, hogy azért a többi funkciót mások is hiányolják, gondolom a timert pl egy sw update-vel gyorsan lehet kezelni.

Köszönöm a válaszokat!

(#16345) DeFranco válasza antalzse (#16344) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát én más klímát még nem használtam alvás közben majd azok akiknek részletes, alapos rálátásuk van a termékpalettára elmondják, hogy van-e és ha igen milyen árfekvésben ennél lényegesen halkabb klíma.

annyit javaslok még, hogy hagyd hűtésen és várd meg míg eléri a hűtési ciklus a kívánt hőfokot. akkor, amikor már csak fenntartáson "piheg" akkor halk igazán.

(#16346) SeniorTilla válasza antalzse (#16344) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nekem tegnap tettek fel 2db Fisher 2,5kW-os klímát az emeleti gyerekszobákba, csütörtökön rakják fel a mi hálónkba a 3,5-öst. Tudom nem daikin és nem mitsu, de rendes támogatása van, és sok garancia. Ezen kívül a szerelőm ezt ajánlotta, és szerettem volna helyi emberrel megcsináltatni, hogy később is legyen support. Átmentem a szomszédhoz aki 2 éve tetetett fel 3 daikint, és a beltéri valami borzasztóan ronda, és egyáltalán nem halk, az ő elmondása szerint is.

A zajra én is érzékeny vagyok, megrendelés előtt megnéztem egy ilyen Fishert, és nem volt rossz.

Ezen van egy silence funkció, amikor tényleg alig-alig lehet hallani. Mindezt egy kb. 10nm-es tetőtéri szobában, ahol kevés a légtér, mert döntött az oldalfal. Talán itt még jobban kellene, hogy meghalljak minden zajt.

Ezen kívül van egy éjszakai üzemmód is, ami a halkításon kívül még azt csinálja, hogy egy óra múlva megemeli a hőfokot +1 fokkal, még egy óra múlva még egy fokkal. Elvileg a kicsit melegebb hőmérsékletben kényelmesebb aludni. Elaludni jobb a hűvösebben, de utána jobb ha kicsit melegebb van.

A Follow Me funkció is tetszik, ekkor a távirányítóba épített hőmérő méri azt a tényleges hőfokot ahol pl. az ágyad van, nem a magasan és a szoba másik részében lévő beltéri belső hőmérője. A távirányító világít, és follow me módban a ténylegesen mért hőmérsékletet jelzi ki, a klíma előlapján pedig a beállított hőfok van egy rejtett kijelzőn, ami sztem tök jól néz ki. Ha ezt a kijelzőt lekapcsolod, akkor a pittyenést is leveszi, hogy ne ébredjenek fel a többiek, amikor állítgatod. Apróság, de hasznos dolog.

Az időzítőn őszintén csodálkozok, hogyhogy hiányzik a daikinból? Hol élünk? Ezt már a legalapabb klímák tudják, tudták 10-15 évvel ezelőtt is (mondjuk akkor a daikinról még hallani sem lehetett semmit). Mitől olyan jó ez a daikin? Azon kívül hogy ronda, hangos és alapvető dolgokat nem tud. Ne kelljen már hekkelni egy háztartási gépet ahhoz, hogy rendesen működjön...

A Fisherrel negatívum is van, ez még egyenlőre nem derült ki, hogy a gép baja vagy szerelési probléma. Amikor bekapcsol vagy lekapcsol a kompresszor, a beltériben ilyenkor megváltozik a hőcserélő hőmérséklete, ez tiszta sor. Van egy 1-2 percig hallható pici pattogás, recsegés, ami gondolom a hőcserélő hőtágulása miatt van, és recseg a házban. Működés közben nincs, csak ha indul vagy leáll a hűtés. Szóltam a szerelőnek, hogy ez így nem oké, mert a földszinten lévő 10 éves onoffos noname (Techwood) klíma ilyet nem csinál. Sőt a korábbiak se csináltak. Holnapután remélem kiderül mi lehet az oka, és megoldjuk :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16347) student válasza tking (#16340) üzenetére


student
őstag

hány évig bírta a samu?

(#16348) DeFranco válasza SeniorTilla (#16346) üzenetére


DeFranco
nagyúr

aha én meg láttam három kétéves fisher klímát és olyan randák voltak, hogy rájuk kellett zárni az ajtót és a közös képviselő kinyitotta a légópincét ha bekapcsolták, mert azt hitte légiriadó van :DDD

almát az almával, kérlek :D ezek egyébként is nagyon-nagyon szubjektív dolgok, felesleges még az ilyen általánosságokat is idekeverni hogy adajkin meg afiser.

egyébként windy írt már erről a halkulásmániáról is, és elég vékony jég, mert ha visszaveszed a ventit, hogy halk legyen, lefagy a hőcserélőd, mert nem fújja le róla a hideget. ha visszaveszed a kompresszort (áramlást), hogy ne fagyjon le a hőcserélő, nem lesz kenés és berágódhat a rendszer.

éppen ezért az hogy valami nagyon halk az egy dolog, a másik hogy ezt milyen módszerrel és milyen fenntarthatósággal éri el.

továbbra is azt mondom, próbálni kell. adott típust adott típussal összehasonlítani, mert márkán belül is hatalmas különbségek lehetnek. az éves karbantartásokról (azok hiányáról) és ennek hatásáról nem is beszélve.

(#16349) SeniorTilla válasza DeFranco (#16348) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Pl. ezért nem kell állandóan járatni a klímát, ahol köztes teljesítményen megy napokig. Minek... Ha kikapcsolod és később be, akkor megtekeri azt az olajat a kompresszor rendesen :) Én bízok abban is, hogy a rendszer úgy van tervezve, hogy figyelembe veszik a működés körülményeit. Egy autó motorja sem hal meg, ha alapjáraton ketyeg, az olajszivattyú szabályozva van, és a hűtése is működik. Persze az bonyolultabb rendszer, de a használtra tervezve, ahogy a háztartási gépek is.

A hőcserélőm nekem ne fagyjon le egy inverteres technikában. :) Nem is fagy le, mert amit kifúj, az a levegő sem jéghideg. Nyilván alapjáraton megy a rendszer, így meg nem hiszem, hogy lefagyna. Pont ez a lényege a teljesítményvezérlésnek.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16350) krx21 válasza SeniorTilla (#16349) üzenetére


krx21
nagyúr

Van benne fagyvédelem. Ha túlságosan lehűlne a lamella, vissza szabályoz...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.