Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) Met válasza megema (#17055) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem is a páratartalommal lehet összefüggésbe hozni a dolgot.
Melóhelyen 4 db klíma van, ősszel lettek beszerelve. 3 van használva rendszeresen, abból 1-nél éreztem hétvégén ugyan azt a szagot mint otthon.
Az tulajdonképpen egy hálónak használt szobába van ahol nem nagyon van szellőztetve de ritkábban is megy a klíma.
Otthon nálunk elég magas a páratartalom alapból. A mérő szerint 50% körül mozog de én párásnak érzem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17102) Csabroncka válasza dh66e (#17095) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem az összes inverteres hűt/fűt

"in medias res"

(#17103) Injun válasza nesa (#17097) üzenetére


Injun
aktív tag

Köszi

(#17104) qnadam válasza TeeJay (#17082) üzenetére


qnadam
veterán

nálunk egyáltalán nincs radiátor a fürdőben, előző helyen volt, és elzárható, azelőtti helyen dettó. kád alatt radiátort nem is láttam még. szóval nincs olyan, hogy minden panelben ezmegaz.

más. kimentem az erkélyre, és feltűnt, hogy a kültéri nem zörgött így korábban. aztán rájöttem hogy a két emelettel fentebbi lg kültérit hallom :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17105) pjen válasza qnadam (#17104) üzenetére


pjen
félisten

Pedig szokott lenni a kád alatt.Ne hagyományos radiátorban gondolkodj,vastag bordás cső ,csőregiszter szokott lenni.A kád elől ha elveszed a lemez burkolatot jobban látható.Persze lehet nincs minden hol. :)

(#17106) qnadam válasza pjen (#17105) üzenetére


qnadam
veterán

nem, itt nincs ilyesmi. láttam is hogy nincs ott, meg meleg se jön onnan :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17107) dh66e válasza pjen (#17105) üzenetére


dh66e
veterán

Sok helyen nincs,nálunk sem.Többféle panel létezik.Ahány lakótelep annyi féle (el)tervezés. ;]

(#17108) TeeJay válasza qnadam (#17106) üzenetére


TeeJay
félisten

18. kerületben van 3-4fajta lakás elrendezés és mindenhol van legalább a kád alatt bordás cső
nálunk a konyhában is elzáró nélküli

13-ban is voltam panelba párkány utcában ott is volt a kád alatt
15-ben is voltam újpalotán ott is volt a kád alatt elzárhatatlan
Kispesti panelek szintén ilyenek,

több helyen nem voltam panelban de gondolom nem véletlenül van bordás cső a kád alatt
nem engedik hogy csontra kihűtsed a lakást mert akkor elfagyna a vízcső és ázik kitudja hány emelet
ha csutkára elzárható lenne pár vén ember inkább nem is fűtene csakhogy spóroljon reggeli sörre meg rakétára...

illetve ha veszel lakást és felújítod a fürdőben át lehet helyezni azt a csövet aki zuhanyzót csinál
engedélyezett x méretű törölköző szárítóra cserélése de tudtommal tilos elzárhatóra tenni mert kötelező hogy fűtsön. nem fogják megengedni hogy ezeket leszereld és nálunk minden elzárható radiátor zárva van és úgy van 24fok :D
a WC-ben csak a csövek mennek és az a legmelegebb rész úgy bedurrantanak a Kispesti erőműben ha hideg van.

na így panelban esélytelen klímával fűteni mert ugyanúgy számlázni fognak távhőt
pedig biztos olcsóbb lenne csak hát esély sincs kipróbálni

van a telepen egy 11 emeletes amit 10centis EPS lappal már leszigeteltek
a lakók elmondása szerint filléres már azóta a fűtés számlájuk és klímázni is ritkán kell illetve ha igen akkor se sokat mert nem melegszik át már annyira a fal

nálam is csak hűtésre kellene klíma mert délelőtt meg lehet pusztulni a nagy szobában hogy napkeltétől 11-ig végig oda süt a Nap és kb. keltető hőmérséklet lesz mivel régi ablak van redőny nélkül

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17109) qnadam válasza TeeJay (#17108) üzenetére


qnadam
veterán

nem kételkedek abban, amit mondasz, cserébe nyugodtan hidd el, hogy pl káposztásmegyeren ezek nincsenek, és nem is voltak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17110) nesa válasza dobolan (#17100) üzenetére


nesa
veterán

12 éve vettuk a hazat akkor csinaltam a kp futést cirkoval 3.eve futok klimaval , elotte tettem kiserletet kandalloval is, H tarifaval futok szoval forintra tudom azt hogy mennyi a futés gazzal es klimaval. Nekem durvan a harmada.

(#17111) dobolan válasza nesa (#17110) üzenetére


dobolan
senior tag

Elhiszem, hogy nálad így van. Csak az általánosítás miatt szisszentem fel. Nagyon nem mindegy, milyen a fűtésrendszer, milyenek a környezeti tényezők. Én 40 fokos előremenővel -20 fokban is kifűtöm az ingatlant viszonylag kevés gázfogyasztással. H tarifával lehet, hogy olcsóbb lenne nálam is a klíma (most kezdeti költségeket hagyjuk), de komfortban közelébe sem ér. (privát vélemény)

(#17112) nesa válasza dobolan (#17111) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem 90%ba ugy van mint nalam, a tied lakas vagy csaladihaz?

(#17113) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Ha egy nagyaruhazban vasarolok egy klimat, ott a vevoszolgalaton tudnak kiallitani tanusitvanyt hozza, de azt mondjak hogy a szerelesre a varakozasi ido 4-5 het. Ha en kozben felszereltetem mas szerelovel (aki tanusitvanyt nem tud adni, de egyebkent regebben klima szerelo volt) akkor utolag szankcionalhat engem ezert barki? A ceg, akinek a nevere az aruhaz kiadta a tanusitvanyt, kerthet tolem penzt vagy barmit utolag, vagy rz igy mukodokepes dolog a gyakorlatban? ( a klimara a garancia nem erdekel most ebben az esetben, mert nagyon jo aron jutnek hozza) Elore is koszi!

(#17114) Csabroncka válasza Geri89 (#17113) üzenetére


Csabroncka
addikt

A garanciát mindenképpen bukod!

"in medias res"

(#17115) Geri89 válasza Csabroncka (#17114) üzenetére


Geri89
aktív tag

Azt tudom. Azon kivul van mas veszteni valo ha nem azzal a ceggel szereltetem? Nlzi ezt valaki? A ceg fog nalam reklamalni, ha igen akkor jogos?

(#17116) légkondit válasza Geri89 (#17115) üzenetére


légkondit
csendes újonc

Az általad megvett klíma annál a cégnél fog jelentkezni az NKVH adatbázisban amelyiket az áruház adja.Ha van szerelőd aki felrakja miért nem kérsz tőle tanusítvány és veszed meg arra? Az lenne a korrekt, és a legegyszerűbb.

(#17117) pjen válasza légkondit (#17116) üzenetére


pjen
félisten

" Ha en kozben felszereltetem mas szerelovel (aki tanusitvanyt nem tud adni, de egyebkent regebben klima szerelo volt) "Tőle nem kérhet,fusiban rakja fel.

(#17118) Geri89 válasza pjen (#17117) üzenetére


Geri89
aktív tag

Pontosan. O nem tud adni tanusitvanyt, cserebe felszereli azonnal, anyagaron gyakorlatilag. 15 eve ismerem, jobaratom edesapja, klimakat szerelt regebben. Tehat szakertelemmel nincs gond. Ha az NKVH-nal annal a cegnel jelentkezik, ed nem veluk szereltetem az okozhat gondot barkinek? A ceg szamon kerheti rajtam hogy mi van a klimaval?

[ Szerkesztve ]

(#17119) mghltm


mghltm
addikt

ha szerelessel egyutt 250e-ig akar valaki 3,5-es japan klimat, akkor a Daikin FTX35KM / RX35KM-nel nem letezik jobb ajanlat?

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#17120) Gergőke88 válasza mghltm (#17119) üzenetére


Gergőke88
addikt

Pannonklima esetén meg a Wifi is belefér ebbe az árba.

(#17121) xxxjjjkkk válasza Geri89 (#17118) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Gondolom ha már hatóságnál kell regisztrálni, akkor igen, gond lehet belőle. Gondolom ők jelzik a hatóságnak, hogy nem lett felszerelve, és ezzel letudták a felelősségüket. Aztán, hogy a hatóság mit csinál meg mit nem, az más kérdés.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17122) windy válasza Geri89 (#17118) üzenetére


windy
tag

Ha inkorrekt akarsz lenni XY-nal, akkor tényleg érdemes előtte tájékozódni, hogy milyen hátrány érhet ebből téged. Sose az érdekeljen, hogy neki mit okozol, mindig csak arra gondolj, hogy neked hogy előnyösebb és nem lehet-e gondod belőle.

(#17123) windy válasza mghltm (#17119) üzenetére


windy
tag

Létezik.

(#17124) windy válasza DonThomasino (#17069) üzenetére


windy
tag

Így van, nem kapcsol ki a beltéri ventillátor.

(#17125) mghltm válasza windy (#17123) üzenetére


mghltm
addikt

milyen marka / tipus? fontos a hajdu bihari elerhetoseg, mert debreceni lenne a telepites.

koszonom!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#17126) Geri89 válasza windy (#17122) üzenetére


Geri89
aktív tag

Bocsánat, de nem tartom korrektnek, hogy pesti cég leszerzodik a nagyaruhazzal, boldog-boldogtalannak adjak a tanusitvanyt a vevoszolgalaton. A beszerelest a piaci ar felett vegzik, raadasul 4-5 hetes varakozassal itt videken.. igy az ember probal mas megoldast talalni. De akkor kerdezem toled, hogy a ceget illetve engem milyen hatrany erhet? :R

(#17127) xxxjjjkkk válasza Geri89 (#17126) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Vagy hozol egy klímást tanusítvánnyal, vagy megcsináltatod az ő partnerükkel, annyiért amennyiért. Ebbe mi a nem korrekt? Ez a törvény, itt te vagy a nem korrekt, amiért ki akarod kerülni. Ami halkan jegyzem meg itt a fórumon ez amúgy is tilos.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17128) Geri89 válasza xxxjjjkkk (#17127) üzenetére


Geri89
aktív tag

[link]

Daewoo klíma vásárlása esetén a rendelés véglegesítését követően rendszerünk készíti elő Számodra a tanúsítványt. Neked nincs más teendőd, mint a szaküzletben vagy a futár által előkészített tanúsítványon az adataid kitöltése és a dokumentum aláírása 2 példányban, melyből 1 példány nálad marad, egyet pedig számunkra biztosítasz.

Ha mégsem a Daewoo által biztosított szakembereivel szeretnéd az új készüléked telepítését elvégeztetni, a tanúsítvány kitöltése és aláírása ez esetben is elengedhetetlen, azonban a Daewoo szerelőkkel egyeztetve, az általuk történő telepítés módosítható, lemondható.

Az edigital oldala ezt irja. Akkor itt ok is a torvenytelensegre buzditanak? Vagy ez tenyleg jarhato ut mas markanal is?

(#17129) dh66e válasza Geri89 (#17128) üzenetére


dh66e
veterán

Nem,ez csak azt írja hogy nem kötelező a cég emberével szereltetned azaz mással is szereltetheted akinek jogosultsága van rá.
Szerintem fogadd el a játékszabályokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#17130) xxxjjjkkk válasza Geri89 (#17128) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ez egy lehetőség, nem is értem, mert a bemásolt második bekezdés erről. szól

a profiszerőrő meg az airfeles profiszerelő? :)
árulkodó a neve

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17131) windy válasza mghltm (#17125) üzenetére


windy
tag

Elnézésedet kérem, de sajnos a debreceni elérhetőségben nem tudok jobbat az általad linkelt Daikinnál.

(#17132) diablo1984 válasza mghltm (#17119) üzenetére


diablo1984
veterán

szintén daikin pár ezerrel olcsóbb, itt Hajdúböszörményben 40+áfáért felrakják ha 1m-en belül van a bel és kültéri távolsága.+kültéri tartókonzol(4800huf)

(#17133) mghltm válasza diablo1984 (#17132) üzenetére


mghltm
addikt

koszi a tippet! eddig oket talaltam szimpatikusnak, szerelessel 230e-t irnak, de kell plusz csovezes, igy osszesen 250e-re tippelek.

(#17131) windy koszonom a tanacsod! sajnos felenk masok a lehetosegek, mint pest megyeben.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#17134) diablo1984 válasza mghltm (#17133) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem is kb 60+áfa lesz a szerelés, mert kb 5 méter csövezés kell majd! Csak érjen ide a szerelő végre, mert most van munkájuk bőven!

(#17135) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, a nem inverteres klímáknak milyen lehet az üzemi hőfoka? Azaz milyen hideg levegőt kellene alapjáraton fújnia? Multiméterrel lemértem ~12-13-14 fokos levegőt fúj ki, gondolom ez már marha rossz, közben persze tépi a villanyórát.

Na most jól gondolom, hogy egy fikarcnyi klímaszerelő se elérhető nyáron (Budapest). Vagy ha igen, ilyenkor drágábbak az áraik mint az őszi/téli időszakban?

[ Szerkesztve ]

(#17136) dh66e


dh66e
veterán

Ez korrekt ár jól gondolom?
135k-ért látom ezt a klímát mindenhol.

(#17137) krx21 válasza kmisi99 (#17135) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha a közvetlen a szájánál méred, akkor kevesebb kellene, hogy legyen. Olyan kb. 6-9 fok. Attól is függ milyen ventilátor fokozaton. A legnagyobb fokozaton még jó is lehet a 12C
Viszont érdekesség képpen mondom, ha fogyóban van a gáz, akkor túl hideget fúj (fagy a gép), mielőtt egyáltalán nem hűtene...

(#17138) kmisi99 válasza krx21 (#17137) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen közvetlen bedugtam a szenzort, de akárhogy mozgattam, mindenhogy 12-14 fok közt volt. Közepes fokozaton volt. Igen feltűnt nekem, hogy a klíma szezon elején, június elején a szoba végében álltam és éreztem a hideget, most nem igazán érzem még közelebbről se. Na ez érdekes akkor ha hidegebbnek kellene lennie. Akkor most lehet nem is a gáz fogyott?

(#17139) pjen válasza kmisi99 (#17138) üzenetére


pjen
félisten

Ne feledd,hogy junius elején mondjuk 23 fokos levegőt hűtött,most 35 fokosat.Azt a szenzort mártogasd jeges vízbe,majd forróba,hogy egyáltalán mennyire pontos.

[ Szerkesztve ]

(#17140) kmisi99 válasza pjen (#17139) üzenetére


kmisi99
addikt

Lehet benne valami, bár nincs meleg alapból a lakásomban, max 3-5 fokkal van melegebb, 28 fok van hőmérő szerint (30 fok illetve a fölött én már haldoklom), a szenzorom 27 fokot mond, a test hőmérsékletemre 34 fokot mond, a fagyasztóban lévő fagyott cuccokra -14 fokot. Szóval olyan +-10% os pontatlansága van. De az max ~2 fok eltérés. Csak azért mondom, hogy nekem úgy rémlik a hagyományos régebbi klímák olyan 6-7 fokos levegőt kell, hogy fújjanak.

(#17141) diablo1984 válasza kmisi99 (#17140) üzenetére


diablo1984
veterán

Autóban annyit a leghidegebbre állítva! Lakás klímához nem értek!

(#17142) windy válasza kmisi99 (#17140) üzenetére


windy
tag

Azt azért elég nehéz megmondani, még egy on-off-os klíma esetében is, hogy hány fokC-os levegőt kell kifújnia. Ami konstans, az, hogy a hőcserélőnek 1-3 fokosnak kell lenni, ezt tapintóhőmérővel tudod mérni. Ha a beszívott levegő hőmérséklete magas, akkor a kifújt is magas lesz, hiszen amíg áthalad a hőcserélőn nem tudja lehűteni annyira, mint ha eleve hűvösebb lenne. Mindig a deltaT-t kell nézni....

(#17143) pjen válasza kmisi99 (#17140) üzenetére


pjen
félisten

Az sem mindegy milyen fordulaton megy a venti,ha lassabban halad át a hőcserélön jobban le tud hülni.

(#17144) Csabroncka válasza kmisi99 (#17140) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ahogy fentebb is írták, a hőcserélő leghidegebb pontjának is fagypont felett kell lennie, hogy a vízpára ne fagyjon rá semmiképp. Innentől már csak a borda méret és a szállított levegő mennyisége szabja meg a kifújt levegő hőmérsékletét.

Egyébként ha elszökik a gáz, pontosan emiatt lefagy a beltéri és ömlik belőle a víz...

"in medias res"

(#17145) dobolan válasza nesa (#17112) üzenetére


dobolan
senior tag

Családi ház, alacsony hőmérsékletű körök kondenzációs kazánnal. Szerintem csak ott érvényes az, amit írsz, ahol elavult gázkazánnal vagy konvektorral fűtenek, és szigetelés nincs. De szigetelés nélkül a klíma is többet fogyaszt, plusz pl. modern inverteres klímát nem illik összehasonlítani 30 éves gázkonvektorok hatékonyságával.

(#17146) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok! Ha valaki tudna ajánlani a meglévő klímához párásítót azt megköszönnénk. Éjszaka mindketten arra ébredünk, hogy nagyon ki van száradva a szánk. Szóval hálószobába kéne (20 m2)

(#17147) DonThomasino válasza windy (#17124) üzenetére


DonThomasino
veterán

Na most nekem van hogy egy bizonyos hőfoknál,
auto mode nélkül ki-be kapcsol .
Ahogy elkzedem állítani a hőfokot egy bizonyos alatt már átvált a LED
és a kettőből csak 1 világít.
Működésben ez úgy néz h megy egy fél órát
aztán pár percre kikapcsol és újra elindul és ki-be kapcsolgat.
Akkor valami nem ok ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#17148) scream


scream
veterán

Hali!

Érdeklődnék, hogy itthon Mo-on van-e még más kültéri egység nélküli klímaberendezés a UNICO EASY-n kívül?

A problémám:

Adott egy 2. emeleti kis saroklakás (vasbeton falakkal), aminek van 2 abalaka, 1 duplaajtaja (francia erkély) egy légtérben, amik mind az utcafrontra néznek. A ház 4 emeletes. Napos idő esetén átlagban 14-15 órát süti a lakást a nap folyamatosan, reggeltől egészen késő délutánig, így nagyon felmelegszik (jelenleg is 35 fok van bent) és ami rosszabb, hogy éjszakára is csak alig tud a szigetelés miatt lehűlni.

Az önkormányzat (elvileg) nem engedélyezi, hogy utcafrontra kültéri egységet szereltessenek az emberek, mert rontja az összképet, viszont belső falra (belső udvar felé) sem tudom rakni, mivel a lakásból nem néz ablak/fal arra, mert lépcsőházba nyílik maga a lakás, azon meg átcsövezni/vezetékezni nem hiszem, hogy szerencsés lenne.

Szóval esélyesen a split klíma kilőve (majd még azért megyek az Önkormányzathoz, fényképekkel egyeztetni, csak nyilván most lesz 2 hetes igazgatási szünet), így marad a kültéri egység nélküli megoldás, ami lehet (jelenlegi tudásom szerint) a UNICO vagy mobil klíma.

Mobil klímával idáig csak rossz tapasztalataim vannak, igaz régebbről. A tartályt cserélgetni kell vagy az ablaknak mindig nyitva kell lennie vagy átfúrni a falat. Amellett, hogy nem igazán takarékos fogyasztás szempontjából, nem túl hatékony és ráadásul nagy helyet foglal (27nm-es a lakás) és nagyon hangos.

Így jutottam el a UNICO-ig, ami viszont baromi drága (kb dupla árnál kezdődik, mint egy normális split Daikin klíma...) és csak 1 céget találtam, aki foglalkozik vele Mo-on, illetve más márkát/alternatívát nem is.

Ti mit tennétek? :F

(#17149) xxxjjjkkk válasza scream (#17148) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ahogy nézem 300 alatt nem nagyon úszod meg
laikus kérdés: a francia erkélyt nem lehet annyira kitolni, hogy elférjen ott a kültéri? ha nem is szép, de hasznos

mást nagyon nem tudsz csinálni, beszélsz az önkormányzattal, ha nemleges, akkor megkérdezel egy klímást, hogy mi ujság a belső oldallal, esetleg a tető

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17150) scream válasza xxxjjjkkk (#17149) üzenetére


scream
veterán

Sajnos nem igazi francia erkély, mert a nyílászáró és a korlát között kb fél centi van, a korlátot kintebb tudnám vinni kb 3-4 centivel, de az a max. Vagy csináltatni egy olyan korlátot, ami mögé elfér a kültéri egység és takarja is (bár ugye mivel kilóg a fal síkjából ez is esélyesen tilos az önkormányzat szemszögéből.

Tetőhöz +2 emeletet kéne végig csövezni + ugye csak homlokzaton tudna menni a csövezés ami tuti kizárva, illetve az SZMSZ is határozottan tiltja a tetőre rakást...

Igen, én is néztem az árát... De ismerős, aki önkormányzatban dolgozik, csak másik kerületben még régebben beszélt valami szakemberrel, aki azt mondta, hogy van olyan kültéri egység nélküli megoldás, ami csak pár 10ezerrel drágább, mint a sima split, na erre lennék kíváncsi, hogy mire gondolt... :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.