Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) qnadam válasza qnadam (#17408) üzenetére


qnadam
veterán

és azóta is 25 fok, de éjjel se megy lejjebb. alapvetően elvagyok így, de tudján már annyit csinálni, amennyit beállítok... és nem hiszem, hogy alul lenne méretezve, 20m^2 szoba 270 belmagassággal, 3,5 kW klíma. amikor felmérni voltak, még volt is szó róla, hogy elég lehet a 2,5 kW.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17452) Feriboy2 válasza qnadam (#17451) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

szerintem ki kéne hívnod a szerelőt, mert az elmondásod alapján hibás a készülék.

(#17453) Met válasza hurenzon (#17437) üzenetére


Met
nagyúr

Nálunk is ugyan ez a helyzet (FTX35KM/RX35KM), rendeltem ezüstkolloid-os tisztítót, ha megjön kitakarítom vele. Aztán meglássuk.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17454) pjen válasza qnadam (#17451) üzenetére


pjen
félisten

Hideget fúj?nem jegesedik sehol,a csövek nem deresek.Nem lehet,hogy rossz helyen van az érzékelő?Próbáld mondjuk 18 fokra venni,akkor hány fokra hűt.

(#17455) theballa32 válasza krx21 (#17448) üzenetére


theballa32
tag

A konyhában jelenleg is 32 fok van!Amikor még nem volt klíma,még 35 fok is volt itt bent.A havi fogyasztásra meg most ír 60KW,ami kb 2100 ft

[ Szerkesztve ]

(#17456) NB2


NB2
aktív tag

Mennyivel olcsóbb tavasszal a klíma? Azért kérdem, mert alapban tényleg a minőség mellett vagyok, de GREE-re 214e a Daikinre 230e-t kaptam. Mert ha tavasszal sem számottevő, arra gondoltam, hogy veszek 2 Whirlpoolt és majd tavasszal beszereltetem. Még ha 60-ért is szerelik be, sajna akkor is beljebb vagyok 100e-rel...

(#17457) qnadam válasza pjen (#17454) üzenetére


qnadam
veterán

hideget fúj, minden rendbenlevőnek tűnik. az érzékelő mindig is ugyanott volt (a beltériben), de korábban azért lejjebb ment. tegnap sokkal kevesebb fokra állítva se ment lejjebb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17458) Mr.Knight


Mr.Knight
csendes tag

Szerintem akik csak pár órákra kapcsolják be a klímát, ne is csodálkozzanak, ha 600-800 wattokat fogyaszt...
Egyébként nekik pont jó lenne az ON/OFF klíma is, mert pont azt nem hagyják a technikának, amire kitaláltak...Nekem május óta megy (Panasonic), és most a nagy melegben is volt, hogy hazajöttem, és állt, mert csak tartania kell a hőmérsékletet, nem pedig leküzdeni x fokról. Az persze látszik, hogy délután 14 körül amikor elkezd idesütni a nap, akkor elindul 250-ről és van, hogy felmegy 350-390 ig, de pl. most, hogy pár perce leszakadt az ég 195-205-re leszabályoz. 1650 órára 151 kilowatott fogyasztott egyébként, és ebben benn van az elmúlt időszak kánikulája is.
Barátomnak az istennek nem bírom megmagyarázni, hogy felejtse el ezt a wifi modulos hülyeséget és hagyja menni napoközbenre is, ne kapcsolgassa a munkahelyéről... Mondjuk Ő az, aki télen is tekergeti a fűtést ha elmegy otthonról :W

Kórrhhááázzz????

(#17459) Csabroncka válasza NB2 (#17456) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem semmivel nem olcsóbb, viszont találsz rá olyan szerelőt aki normálisan, esztétikusan és hosszútávon működőképesre csinálja meg!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17460) pjen válasza qnadam (#17457) üzenetére


pjen
félisten

Ha garis,hívjál szerelőt.Ha nem garis akkor is.Nekem is Pana van de félgőzzel csinállt 22 fokot.Nálam inkább az a gond,fent érzékel mire ott 24 addigra 1 méteren csak 22,5 van.

(#17461) Sungoo válasza theballa32 (#17455) üzenetére


Sungoo
addikt

Kicsit kezd tényleg "urban legend" szaga lenni. 60 KW? Hétvégén megy csak?

(#17462) NB2 válasza Csabroncka (#17459) üzenetére


NB2
aktív tag

Jah nem én szerelném:))))))
Csak gondolom most már nem lenne szerelő, télire meg felesleges feltenni, nem fűteni akarok vele:)

(#17463) Zeki válasza NB2 (#17456) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szezon elején szoktak itt brutál árakat beírogatni... 140-ért Daikin, meg hasonlók...
Ha jól fogy a készlet, felesleges letolni az árakat.... most biztosan jól fogy.
Ősszel esetleg körbekérdezhetsz pár klímás céget. Ők akkor már látják mennyi klíma van raktáron, vagy a nagyker kiszórja-e ami rajtamaradt.

(#17464) theballa32 válasza Sungoo (#17461) üzenetére


theballa32
tag

Csütörtök óta megy megállás nélkül.A távirányító írta ki a fogyasztást,nem pedig én találtam ki.

(#17465) Sungoo válasza theballa32 (#17464) üzenetére


Sungoo
addikt

Akkor vagy tényleg baromi jó készüléket vettél, vagy az enyém kezd besz@rni. Gondolom az az épület sem lehet agyonszigetelve, ha van olyan helyiség, ahol 35 van. Egészen pontosan nekem csütörtök óta 49 KW-ot zabált fel. Most, hogy hűl a levegő, direkt nem kapcsolom ki, nézem, hogy visszaszabályoz-e.

(#17466) theballa32 válasza Sungoo (#17465) üzenetére


theballa32
tag

Nincs szigetelve,és nincs profi ablak sem.Lehet hogy nem valós adatot ír ki,de ezt én nem tudhatom.Azt tudom,hogy ilyen időben a 35 fok sem volt kizárt bent,mert 3 éve még nem volt klímám,és szenvedtem is eleget.Valójában nálam is csütörtök óta megy folyamatosan,De a távirányító a havi fogyasztást írja.Csütörtökig meg 14:30-tól ment 20:00ig.Augusztus 1.-én nullázta a számlálót

(#17467) NB2 válasza Zeki (#17463) üzenetére


NB2
aktív tag

140+szerelés ugye?

(#17468) Morris


Morris
veterán

Nálam 26.3 fok fölé nem megy a hőmérséklet klíma nélkül.
12cm nikecell és 3 rétegű ablakok vannak.
A hálóban folyamatosan megy a klíma 23 fokra állítva.

(#17469) krx21 válasza Mr.Knight (#17458) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem meg teljesen felesleges például munkaidőben otthon hűteni a szobát... Feleslegesen megy és koszolódik is. Mikor én haza érek, akkor nem is lenne egészséges 22 fokos szobába belépni. Rögtön bekapcsolva 15 perc után jó idő van és igen gyorsan vissza szabályoz. Ez az átmenet pedig pont kell is.
Van teljesítmény mérőm és látom, hogy bekapcsolás után 20 percel már 4-500 watt a max fogyasztás nappal, éjszaka pedig 150-250watt körül van. 1 szó mint 100, egy jó méretezett klíma kb. 1,5 óra alatt lehűti a szobát a maxra, ilyenkor az elején persze többet fogyaszt, de nem annyit mitha 10-12 órát menne míg nem vagyok otthon... Szerintem tévedésben vagy ha azt gondolod így spórolsz, hacsak nem 2-3 órákra mész el naponta...

(#17470) krx21 válasza qnadam (#17451) üzenetére


krx21
nagyúr

Úgy gondolom a klímád teljes rendben van és a hatékonysága is normális... Ha biztos akasz lenni benne mérd meg mondjuk 2-es fokozaton a szájánál közvetlen a kifújt levegő hőmérsékletét, vagy ami még pontosabb a hűtő lamellák hőmérsékletét... A kifújt levegő kb. 5-9 fokosnak kell lennie, a lamellának pedig 2-3 fokosnak...

[ Szerkesztve ]

(#17471) Csabroncka válasza Morris (#17468) üzenetére


Csabroncka
addikt

Igazából az már jó lakás ám Morris, ahol 1 hetes kánikula után a napi középhőmérséklet környékén tudja tartani valaki a lakását!

Hidd el ebben az iszonytató melegben nálad is felkúszott volna 28 fölé, pláne ha élsz is a lakásban, persze esetedben pontosan arra jó a klíma, hogy az aktív időszakkal termelt hőt (főzés, emberek, hűtő...stb) elszívja. Megjegyzem ez nyilván az áramszámládban is jelentkezik, mert valójában nem a kinti hőséget küzdi ki a klíma a falakból, hanem az általatok termelt hőt.

Én azt mondom, hogy ilyen iszonytató melegben, még a napi 500-1000 Ft-ba kerülő villany fölött is szemet tudok hunyni a komfort és élhetőség érdekében.

Nyilván a te esetben ez a költség talán az egy hétre vonatkozik :)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17472) Zeki válasza NB2 (#17467) üzenetére


Zeki
nagyúr

A készülékár sosem tartalmazza a szerelést. Bár talán tavaly vagy előtte valamelyik áruháznál volt ingyen szerelés 3 méterig, de az benne volt a készülékárban.

(#17473) diablo1984 válasza krx21 (#17470) üzenetére


diablo1984
veterán

... A kifújt levegő kb. 5-9 fokosnak kell lennie, a lamellának pedig 2-3 fokosnak...

WTF????!

Az nem klíma, hanem hűtőkamra lenne. Amit írsz abban nincs logika sem, a 2-3 fokos lamelláról 3 centire 5-9 fok lenne, csak? Nem annyira nem hűt a klíma, mert mindig lefagyna a hőcserèlője, a normál lakásklíma a kifújási ponton 9-11 fokot tud, ettől lejjebb felesleges, mert csak megfáznának alatta ès mindig lejegesedne!

(#17474) krx21 válasza diablo1984 (#17473) üzenetére


krx21
nagyúr

Próbáltad mérni már? Próbáld meg. Állítsd a klímát 18 fokra és a venti ne automatikusan menjen, hanem csak max 2-es fokozaton... Több ideje van a levegőnek hűlni és ilyenkor bizony lehet mérni 5-8 fokot is... Persze a szobában lévő alap hőmérséklete is számít... Ezért a legjobb ha meg tudjuk mérni közvetlen a lamellát, ami az ismert okok miatt soha nem lehet 0-1 fok alatti....

[ Szerkesztve ]

(#17475) Morris válasza Csabroncka (#17471) üzenetére


Morris
veterán

Kedden lett beüzemelve a klíma. Azóta hűtöm a lakást. Persze szakaszosan. Akkor 25 fok volt bent. Azóta a hálóban 23 fok van és többnyire be van hajtva résnyire az ajtó.
És a lakás többi részében 26.3-nál melegebb nem volt.
Így teljes a történet.
Folyamatosan vezérelt áramról megy. Kíváncsi leszek majd a fogyira. Sajnos elfelejtettem feljegyezni.
A nappaliban is van egy klíma de annak le van szerelve a kültérije, mert várok a jobb időre hogy nemesvakolhassák.

[ Szerkesztve ]

(#17476) diablo1984 válasza krx21 (#17474) üzenetére


diablo1984
veterán

Igen, mikor be lett szerelve akkor lett mèrve a kijövő levegő hője, akkor mondta a klímás amit írtam! Nálam a daikin 9,5 fokot tud, de mint írtam nem lehet a lamellán sem 5 foknál hidegebb, mert lefagyhat a rendszer.... Ez nem hűtőkamra ès nem hògèp!

(#17477) krx21 válasza diablo1984 (#17476) üzenetére


krx21
nagyúr

Mint írtam a kifújt levegő hőmérsékle sok mindentől függ. Max ventin lehet 10-12 fok körül...
Nálad a fagyáspont 5 fok?

[ Szerkesztve ]

(#17478) DeFranco válasza diablo1984 (#17476) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom az autóklíma mennyire mérvadó, de ott kilépő levegőnek (a rostélytól kb. 15 centire befelé) 3,9 fokot mértem most tavasszal. a mérő jó.

(#17479) diablo1984 válasza krx21 (#17477) üzenetére


diablo1984
veterán

Persze hogy nem, de nem is 0 -1 fokon tartják, mert akkor mindig csak olvasztaná magát ès nem hűtene! Egy biztonságosabb hőre törekszik, de így is kell nèha kiolvasztani magát.

DeFranco: igen, az más, ezt èn is kèrdeztem a klímástól, azt mondta, hogy az azèrt annyi, hogy a felforrósodot utasteret le tudja hűteni gyorsan, ott a 10 fok nem lenne 60 foknál hatèkony!

[ Szerkesztve ]

(#17480) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Sziasztok!Van egy daikin rxb25 klimánk ami eddig tökéletesen működött!25 fokra volt állítva mert a 24 fok az már elég csipős hideget fújt:) Szóval most a nagy melegben akárhogy állitottam be nem volt az a jéghideg mint eddig!Gondoltam ok nem bírja az ilyen foku meleget,végülis így is lehűlt a lakás csak ugye 18 fokra kellett tennem...de most hogy jött a vihar és a lehűlés reméltem helyrejön..de most is 20 fokon is alig hűt..:( Van valami tippetek mi a helyzet vele?

(#17481) krx21 válasza diablo1984 (#17479) üzenetére


krx21
nagyúr

Neked még így is ki kell hogy olvassza magát? Akkor nálad tényleg 5 fok a fagypont. ;]

(#17482) diablo1984 válasza krx21 (#17481) üzenetére


diablo1984
veterán

Mert szerinted a hőcserèlès egy fix fokon megy csak nincs ingadozás? Pár fok le, pár fok fel ès meg is van az 5 fokos eltèrès, nem mindig 1 fokot tud a közeg, mire feláll a hűtès ès mire elèri a hőt, ès csökkenti a teljesítmènyèt, utána is mèg hűlhet tovább, olyan mint a csónak, ha evezel 1et, nem állsz meg rögtön a vízen, csak mert már nem húzod a lapátot. Remèlem èrted. A lakásklímánál meg nem cèl a fagypont körüli hő kibocsájtás elèrèse, mert ha azt tolja a parasztra, az bizony egèszsègtelen....

(#17483) krx21 válasza diablo1984 (#17482) üzenetére


krx21
nagyúr

Inverter... Amúgy nekem biztos hogy 5 fok alatti a lamella, mértem többször is...

(#17484) diablo1984 válasza krx21 (#17483) üzenetére


diablo1984
veterán

Igen, azèrt nem írtam, hogy lekapcsol..... 5 fok, de nem fagyot....

(#17485) Mr.Knight válasza krx21 (#17469) üzenetére


Mr.Knight
csendes tag

Úgy gondolom, hogy az időnként bekapcsolt klíma csak a helység levegőjét hűti le, azonban minden más (falak, bútorok) továbbra is "melegek" maradnak, viszont egy állandóan hűtött szobában teljesen más a hőérzet.
A lakás 50nm, 3.5-es a klíma, sztem optimális. A nappali és a konyha egy légtér, de a másik szoba is jól lehűl. Most, hogy nagy melegek voltak, az előszobába beállítottam egy ventilátort, szépen át is húzta a másik szobába a levegőt,így ott sem volt meleg. Tavaly is kb.180-200 kilowatt fogyott 4 hónap alatt, ennyit Nekem simán megér. Egyébként csak a teszt kedvéért, megnézném, hogy mondjuk Nálad a Te általad preferált módon mennyi fogy a szezon alatt. "10-12 órát megy" Végülis jah... Be van kapcsolva... De értelemszerúen nem megy állandóan. Ha elég hűvös van a szobában, akkor készenlétben áll, és akkor 5-8 wattot fogyaszt.
A takarítást meg megoldom Magam, a külsőn is, mert az elsőn lakok. Úgy látom ízlések és pofonok.
Egyébként 25 fokra van állítva, teljesen automatára.

Kórrhhááázzz????

(#17486) qnadam válasza krx21 (#17470) üzenetére


qnadam
veterán

asszem ezt majd méricskéli a szakember...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17487) Met


Met
nagyúr

Az esti vihar óta nem indul el a klíma hűtés üzemmódba, beáll a venti vízszintesen és nem történik semmi. Átléptetem ventilátor módba, úgy elindul, átléptetem hűtésbe elkezd hűteni, azt jól csinálja, ment egész éjjel.
A házba (társasház) nem csapott villám, a többi eszköz jól működik, a klíma nem ment a vihar alatt.
Wtf?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17488) DeFranco válasza Met (#17487) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1: kihúztad a vihar alatt? kellett vón
2: hozzánk sem csapott be de a pc tápom ennek ellenére az elhalálozás jeleit mutatta amennyiben visszadugva a 220-ba (sic!) röccentett egyet a ventin és utána semmi. áram alá helyezve, de a rajta levő kapcsolót lekapcsolva és várva 5 percet megjavult.
3: a fentiek alapján arra gondolnék, hogy ha valamelyik szakértő tudna tippet adni, hogy van-e a klímán valami hard reset vagy gyári visszaállítás, akkor az lehet helyre billentené.

(#17489) krx21 válasza Mr.Knight (#17485) üzenetére


krx21
nagyúr

Majd egyszer kipróbálom... De most is 8-kor elmegyek és olyan 19-kor érkezek. Nincs szívem bekapcsolva hagyni. Amúgy értem amit mondasz és abban is van valami...

(#17490) Lauda válasza Met (#17487) üzenetére


Lauda
félisten

Ide sem csapott be, viszont volt rengeteg áramingadozás. A villámlások megzavarják az elektromos hálózatot. Nem kell belecsapni a villámnak a hálózatba ahhoz, hogy tönkretegyen eszközöket. Hozzánk délután kettőkor érkeztek meg a viharok, akkor kihúztam mindent és notiról filmeztem egész nap. Mikor kicsit elnyugodott, akkor töltöttem.

[ Szerkesztve ]

(#17491) athomi


athomi
veterán

Azoknak, akiknek a szoba nem hűlt lejjebb 24-25°C-nál nem lehet hogy telibe nyitva hagyták a szobaajtót és a lakás többi helyiségéből ömlött befele a meleg, a hideg meg kifele? :D
Mert nálam nagyon nem mindegy volt, hogy nyitva volt az ajtóm vagy bezárva, ráadásul full déli fekvésű az egész lakás.

(#17492) Met válasza DeFranco (#17488) üzenetére


Met
nagyúr

1. a szándék megvót, egy hosszabbító és a légkondi van egy dupla konnektorba dugva a kanapé mögött, benyúltam kihúztam a felsőt és a vihar után derült ki hogy az a hosszabbító volt :W

Írt egy kolléga itt a topicba régebben hogy vihar alatt használta a klímát és utána 25 fokot fújta ha kellett ha nem, megkérdeztem tőle, megjavult egy idő után.

Este 11 kor bekapcsoltam a klímát, megint csak az először venti és onnan hűtés üzembe szertartással szeretett indulni. Ment egész éjjel.
Reggel kikapcsoltam, majd hűtés üzemmel indítottam egyből és elindult. Remélem egy így is marad. A tanulságot levontam.

Valami védelemnek, vagy hardresetnek kellene benne lennie mert van ahova közvetlen kötődobozba van bekötve, az mit csináljon? Tépje szét a wago-t ha jön a vihar? A jobbik eset ha külön körön van és akkor a kismegszakítót le lehet kapcsolni. De ez nem telepítési feltétel.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17493) DeFranco válasza Met (#17492) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem a kismegszakító sem szakítja meg jobban mint ha lekapcsolnád az elosztót amibe be van dugva a kis billenőkapcsolóval, tehát ádzsalik (áthúz) az égipetró azon is ha nagyon erősen akarja.

...gondolom én, de nem értek a delejhez.

az a biztos, ha kötsz egy jól konfigurált biztosítást hülye járású klímára is.

(#17494) Met válasza DeFranco (#17493) üzenetére


Met
nagyúr

Nem nem, egy hosszabbító van a konnektorba dugva.
És egy vezeték aminek az egyik végén villásdugó van, a másikon meg a kültéri. Tehát nem konnektor, hosszabbító, klíma a sor.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17495) DeFranco válasza Met (#17494) üzenetére


DeFranco
nagyúr

értem, példa volt :) hosszabbító kapcsolója vs. kismegszakító

magyarul én a laikosz fejemmel azt szeretem ha legalább 15 centi van az elválasztott kapcsolat között, aka. ki van húzva a villásdugó.

(#17496) krx21


krx21
nagyúr

(#17497) Met válasza krx21 (#17496) üzenetére


Met
nagyúr

Kattintás vadász cím, már megint... :(((
Nem a használókat érinti hanem a forgalmazókat és aki venni akar klímát.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17498) kmarci25 válasza Met (#17497) üzenetére


kmarci25
veterán

És ennek ellenére a cím: "Légkondit használ?" Na pont azoknak szól, akik még nem használnak... Gratulálok a napi.hu-nak. :U :W

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17499) Met válasza kmarci25 (#17498) üzenetére


Met
nagyúr

Legalább a bréking és felrobban az internet szavakat kihagyták :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17500) nesa válasza Met (#17499) üzenetére


nesa
veterán

En a szamokat sem ertem, mivan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.