Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) Zeki válasza Csabroncka (#17650) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerintem tud az lejjebb is menni, legalábbis nálunk a fogyimérő a Daikinnál is kevesebbet mutatott, mint ami a katalógusban szerepel. De igen, leáll a kompresszor.

(#17652) Csabroncka válasza Zeki (#17651) üzenetére


Csabroncka
addikt

Magyarul mivel csak hűtésre használnánk a klímát pusztán a SEER érték és fogyasztás alapján (6.9 vs. 7.0), nem érig meg a 40.000 forinttal drágább fűtésre is optimalizált 7.0 SEER értékkel rendelkező klíma, mert 10 év alatt sem hozza be a felárat. Remélem jól gondolom...

"in medias res"

(#17653) Zeki válasza Csabroncka (#17652) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jól.

(#17654) Csabroncka válasza Zeki (#17653) üzenetére


Csabroncka
addikt

:R

"in medias res"

(#17655) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Próbáltam visszaolvasgatni a hozzászólásokat.
Elsőre úgy tűnik, a pénztárcámnak a vezető/itt ajánlott japán márkák túl izmosak.
Ha általánosan véleményezhető, mit gondoltok a Fisher klímákról pro /ha van:)/ és kontra?
200 ezer ft a plafon (+ szerelés) egy 22nm-es és abból (1,5 méter széles tolóajtón, a klíma leendő helyével szemben, azaz hűtési irányban) nyíló 12 nm szoba hűtésére. 3,5 kW oldalfali split a terv.
köszönöm!

(#17656) DeFranco válasza wrathchild (#17655) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem akarlak rábeszélni semmire, de 200-ból már jó japán klímát kapsz. ilyen kategóriában már csak ott nézelődj szerintem, gyengébbet csak jóval olcsóbban "reális" venni.

(#17657) Zeki válasza wrathchild (#17655) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Fisher klíma a(z egyik?) legnagyobb hazai klíma nagyker márkája, ha jól tudom.
Kínai klíma amúgy.
Drágán a kínaiak is tudnak jót, de kb annyiért (cége válogatja) van japán klíma is. Daikin, Mitsubishi. Ez utóbbi gyárában járt innen a fórumról windy (Pannonklíma), és már érti miért olyan jók és megbízhatóak a Mitsubishi klímák. A minőségellenőrzést nagyon durván komolyan veszik. Koppant az álla a csodálkozástól. Pedig ő már látott 1-2 klímagyárat.

[ Szerkesztve ]

(#17658) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Hitachi RAK-35RPC klimával van valakinek tapasztalata? 170.000 Ft körül tudnám beszerezni. Érdemes vele foglalkozni vagy inkább egy gree vagy midea ilyen hatékonyságú és wifis jobb lenne ennyiből?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#17659) theballa32 válasza HeavyToys (#17658) üzenetére


theballa32
tag

Szia!Nekem Hitachi RAK35RPB van,teszi a dolgát lassan 2 éve.A 10 év garihoz évente 2x kell átnézetni.Nekem a Hitachi nagyon bevált

(#17660) koxx válasza HeavyToys (#17658) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kevesbe ajanlott mint a daikin/mitsu/fujitsu trio.

Nem tudom, hogy ez javult-e azóta, de én inkább nem kísérleteznék vele. Bár ezt pontosan windy tudná megmondani, hogy mi a helyzet. [link]

[ Szerkesztve ]

(#17661) Zeki válasza HeavyToys (#17658) üzenetére


Zeki
nagyúr

A szerelők szerint a japán klímák minőségileg feljebb vannak mint a kínaiak.
Tehát a Hitachi biztosan jobb mint a Midea vagy Gree. AKkor is, ha mondjuk nem wifis. Anélkül is van élet.Bőven. Ott a távirányító.

(#17662) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

Kültéri bordáit lehet porszívózni (a víz miatt kérdezem, esetleg ha lehet benne valahol egy kevés)? Iszonyat retkes, szöszös, poros. Pedig csak márciusban szerelték fel... Azért porszívó, mert nincs más (pl. kompresszor), és erkély mellett van, nem annyira egyszerű csak úgy hozzáférni.

(#17663) koxx válasza Csorbi (#17662) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy nagyobb méretű pl autómosó kefével nem férsz hozzá?

(#17664) Csorbi válasza koxx (#17663) üzenetére


Csorbi
addikt

Az egyik oldalához max...de nincs autómosó kefém :D

(#17665) blst


blst
tag

Nekem is elkezdte a büdös ventillátoros üzemmódot az FTXB35C. :DDD Az tünt fel hogy addig nem büdös a levegő ameddig csöpög kint a víz, egy idő után elállt és elkezdett büdösödni. Nincs egy hete hogy le lett fertőtlenítve a hőcserélő. Megpróbálom majd az ózonos fertőtlenítést hátha az kiírtja belőle a szagot.

(#17666) theballa32 válasza koxx (#17660) üzenetére


theballa32
tag

Ameddig nincs konkrét hibajelensége pl a Hitachi-nak,addig nem értem,hogy miért kevésbé ajánlott mint a többi.Egy konkrét márka legjobbnak beállítása számomra picit álszent dolog.Nekem pl a technikai dolgokban a Sony a kedvencem,de nem húzom le a többi márkát,mert lehet másnak az Lg a jó.Nem kötekedni akartam,csak nem tartom indokoltnak a kevésbé ajánlott plecsnit.És tényleg csak egy észrevétel akart lenni,nem pedig kötekedés

[ Szerkesztve ]

(#17667) windy válasza Csorbi (#17662) üzenetére


windy
tag

Nagyon fontos, hogy a kültéri egység hőcserélője tiszta legyen. Mindegy, mivel éred el ezt az állapotot, lehet porszivózni is, nincs benne viz, vagy az automosó kefe is megfelelhet, slag, sterimo, kompreszor stb. Általában a gyártók évente egy karbantartást irnak elő, de ez nem azt jelenti, hogy ennyi minden esetben elég is. Inkább azt, hogy ez a minimum. Persze nem mindenkinek szükséges két hetente szakembert hivni, házilag is könnyedén lehet takaritani, persze megfelelő körültekintéssel. Érdemes ellesni a karbantartáskor, hogy mit-hogy kell, és aztán, ha úgy látjuk, hogy szükséges, akkor magunk is megcsinálhatjuk két ciklus között akár többször is. A hőcserélők tisztasága jelentősen hozzájárul a készülékünk energiahatékony müködéséhez és az élettartamának is jót tesz.

(#17668) koxx válasza theballa32 (#17666) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azért egészítettem ki a mondandómat, nyilatkozzon egy szaki, hogy a jelenlegi modelleknél is fennáll-e a hibajelenség vagy sem. Nyilván jó lehet a Hita is, csak mostanában nincs vele annyi tapasztalat.

(#17669) windy válasza theballa32 (#17666) üzenetére


windy
tag

De, sajnos a Hitachikkal azért több probléma volt az évek során, mint a fórumtárs által emlitett három márka esetében, pedig az eladott mennyiség töredéke a többiekének. Ráadásul az alkatrészellátás is akadozóbb volt, előfordult, hogy egy vezérlőpanelra 5 hetet vártunk. Ha árban nem jelentősen alacsonyabb (márpedig nem az), akkor érdemesebb olyat választani, ami megbizhatóbb. Egyébként én a Toshibát is mindig is a legjobb gépek közé soroltam, de nem voltam elégedett a magyarországi háttérrel. Mostanra viszont az importőr komoly mérnöki és szervizhálózatot épitett ki, igy azt gondolom, hogy ha valaki minőségi berendezést akar vásárolni, akkor érdemes a Toshibán is elgondolkodni.

(#17670) Csorbi válasza windy (#17667) üzenetére


Csorbi
addikt

Köszönöm szépen, sajna csak porszívóm van ezek közül, de úgy látom célszerű lesz beszereznem valami erre a célra rendszeresített nyeles cuccot :D

(#17671) Lauda


Lauda
félisten

Találtam egy videót, ahol egy Mitsubishi MSZ FH35VE klímával fűtenek egy 45 nm-es helyiséget, bent fok, kint -11 fok. Szerintetek ez valós? Vagy mással is fűthetnek ott? A kijelzőn két érték is látható, 1.3kw és 600 w, ott melyik lehet a villamos energia pillanatnyi fogyasztása? ;)

[ Szerkesztve ]

(#17672) McAdam6 válasza Lauda (#17671) üzenetére


McAdam6
tag

Az egyik az kWh

(Nem akarok fizikan@ci lenni, de rendszeresen keverednek a W és Wh fogalmak, sőt még W/h, "Wattot fogyaszt óránként " szörnyűségek is megjelennek...)

[ Szerkesztve ]

(#17673) eami válasza Lauda (#17671) üzenetére


eami
addikt

a mérőn a Cost alatt van 1.3, az azt mutatja hogy mennyibe került eddig amit elhasznált. a 600W amennyit épp fogyaszt.

(#17674) Lauda válasza eami (#17673) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi! :K ;) Ott egy másik videó is, ahol kinti -20- ban fűt vele. :DDD Bár itt MSZ-FV35VE-t ír, az előzőnél pedig MSZ-FH35VE-t és ugyan az a feltöltő. Bár az csak elírás lesz, mert a környezet és minden ugyan az. Nálunk 440 ezer ft ez a klíma, lehet nem véletlen. :U :D Mondjuk búgott már rendesen -20-ban. :DDD

McAdam6 :R Csak lemaradt a h-betű véletlenül, hibáztam, beismerem. Egyébként abszolút tisztában vagyok melyik mit jelent. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17675) windy válasza Lauda (#17674) üzenetére


windy
tag

Az FH Mitsubishi brutális! Kb. olyan, mint volt a Fujitsu Nocria

(#17676) DeFranco válasza windy (#17667) üzenetére


DeFranco
nagyúr

most esett le hogy milyen jól tettem, hogy megvettem a múlt héten akciózott akkus morzsaporszívót a lidiben :D

ideális lesz kültérit tisztítani :))

gondolom arra kell csak vigyázzak, hogy ne kócoljam össze a lamellákat...

(amúgy az jelenthet gondot, hogy felettem egyel vagy kettővel cigiznek kifele az ablakon? gyakran látok a kültéri tetején cigarettahamut)

[ Szerkesztve ]

(#17677) koxx válasza windy (#17675) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A 700k+ -os ár elég derék :)

(#17678) theballa32 válasza windy (#17669) üzenetére


theballa32
tag

Elhiszem ,hogy nagyon jó a Daikin,csak sokszor nincsenek érvelve a dolgok!Te például most írod ,hogy problémás a Hitachi anyagbeszerzése,ezért jobban ajánlanád a bevált Daikint!És én ezeket az érveket hiányoltam sok hozzászólásból.És tényleg nem akadékoskodni akartam,csak egy észrevétel volt!
Ha már így feljött a garancia dolog,akkor a Hitachi állja a szavát a 10 év garanciával,alkatrész cserénél?Mik a tapasztalataid?Köszönöm a választ

(#17679) atua válasza theballa32 (#17678) üzenetére


atua
aktív tag

Az érvek is le lettek már írva sokszor. Én meg azt hiányolom, hogy sokan képtelenek visszaolvasni vagy a keresőt használni. ;)

(#17680) nesa válasza blst (#17665) üzenetére


nesa
veterán

A mókuskerék is be tud penészedni, én mindig nagynyomású gőzzel szoktam a mókuskereket is mosni.

(#17681) blst válasza nesa (#17680) üzenetére


blst
tag

Amennyire belátok nem látok lerakódást vagy szennyeződést sehol, de lehet adok neki gőzzel is. :D Tegyük hozzá hogy kb 20perc után elmúlt a büdös.

(#17682) windy válasza theballa32 (#17678) üzenetére


windy
tag

Egy párszor már érveltünk, de persze nehézkes sok ezer hozzászólást elolvasni. Nem feltétlenül problémás egyébként, de volt, hogy az volt, igy mi nem szivesen ajánljuk senkinek.

A Hitachis tiz év garanciához apro adalék, hogy ugyanaz a vég forgalmazza, ami régebben a Fujitsut importálta. Na ott azért volt probléma, amikor elbukták a márka importját, és később merültek fel garis igények

(#17683) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

Beszerelési árakban szokott szezon elején, illetve a végén valami kedvezmény lenni, illetve a készülékek árában? :R

(#17684) Lauda válasza windy (#17675) üzenetére


Lauda
félisten

:) Arról hol lehet olvasni, mikor jártál a gyártóüzemben? ;)

(#17685) theballa32 válasza windy (#17682) üzenetére


theballa32
tag

Értem,köszönöm a választ!

(#17686) Csorbi


Csorbi
addikt

Sikerült megoldanom a Daikin Online Controller app hülyeségét.
Viszont ehhez a kiválasztott egység beállításaiban (csak LAN kapcsolaton megy!) le kellett tiltani az "Out-of-Home" finciót ("Ki" állapotra tenni).
Utána újra "Be" státuszra lehet tenni, ellenben nekem a korábbi felhasználó nevemet és jelszavamat nem fogadta el, közölvén, van már ilyen, és foglalt! (WTF???) Új felhasználó nevet találtam ki, és voilá! működik utána az outofhome, mobilnettel tesztelve!
Vélhetően a felhasználónév kezelésnél szúrtak el valamit nagyon, vagy a fw-ben, vagy az appban.

(#17687) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok :)

Szeretnék klímát szereltetni 3.5kW-at gondoltam bőven elég lenne négyzetméter szerint okés.

Ezt a típust néztem ki: Daikin FTX35KM + RX35KM akcióban van 558euróért +24 a wifi.
Esetleg más daikin ?
FTXB35C

Mivel szlovákián lakom igy nem kell papírokkal bohóckodni. Egyik ismerősömék klímákat szerelnek szóval lenne is aki beszereli :)

Ennyiért szerintetek megéri?

Előre is köszönöm.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#17688) HeavyToys válasza windy (#17669) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Szia!

Ennek a Hitachi RAK-35RPC nak mi az alternatívája? Toshiba vagy Mitsubishi Daikin vonalon? 3,5 kw kellene és legalább A++ fűtés/hűtésben is.

Köszönöm a választ!

(#17689) Overdose


Overdose
csendes tag

Üdv,

Az imént járt itt a klímaszerelő és mondta hogy egy legalább 5 kws klima kellene. Olvasgattam de konkrét termékeket nem találtam, hogy ajánlanátok.

Tetőtérben lesz felszerelve és remélhetőleg a hideg majd letalál az alsó szintre is. (Ha nem majd lesz oda is egy)

Főleg hűtésre kellene.

Tudnátok ajánlani párat olyan 200-350 ezres tartományban?

Köszi szépen!

(#17690) Zeki válasza Overdose (#17689) üzenetére


Zeki
nagyúr

Leginkább jellemző a letalál az alsó szintre. Ezért véletlen se a lépcsővel szembe legyen felszerelve.
Nem ismerem az 5kW-os klíma árakat, Daikin, Mitsubishi, Fujitsu, Panasonic amik TALÁN beleférnek a 350-be.
Írj windynek ez ügyben.

(#17691) Overdose válasza Zeki (#17690) üzenetére


Overdose
csendes tag

- MITSUBISHI MSZ-SF50VE/MUZ-SF50VE DC

Ezt nézegetem. Valakinek tapasztalat?
Miért van az hogy egyik weboldalon 448 ezer a másikon meg 327 ér meg lehet kapni? Mi lehet a különbség? Mire figyeljek?

(#17692) Chaser


Chaser
titán

kb 36nm hűtésére és fűtésére kellene klíma, belmagasság standardtől nagyobb 3,3-1m, szóval kb 40-45nm, úgy láttam 3-3,5kw-os klímák már elegek ide
nem túl meleg most se a lakás kánikulában, gyanítom télen sem lehet nagyon hideg, kb 45cm-es tégla falak vannak
kell ehhez valami spéci drága klíma vagy elég egy kommerszebb is? mivel fűtés is ezzel lenne gyakorlatilag egész évben menne valamennyit
eddig egy whirlpoolt meg samsungot néztem 130-140e-s kategóriában, ahogy láttam mindent tudnak ami nekem kell

szerk: samsungnál látom feltüntetve hőszivattyús, az kell nekem vagy nem?:)
nyilván megbízhatóság és minél több garancia fontos, de eddig jutottam egyelőre

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17693) qnadam válasza Chaser (#17692) üzenetére


qnadam
veterán

minden klíma hőszivattyú :) a whirlpool gyakorlatilag tekinthető noname-nek, samsung ennyiért akár jó is lehet, de ha hosszú távra veszed, érdemes lehet akár nagyobb nevet nézni. a méretezéshez viszont mindenképp érdemes szakembert hívni, a felmérés általában ingyen van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17694) Zeki válasza Overdose (#17691) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mondjuk egy oldal a listaár, a másik meg nem.

(#17695) Lauda válasza Chaser (#17692) üzenetére


Lauda
félisten

A samsungról azt olvastam itt a topikban, hogy rengeteg velük a gond.

(#17696) Csorbi válasza Csorbi (#17686) üzenetére


Csorbi
addikt

Közben már meg is érkezett a Wifi adapter FW frissítés, 3.3.0-ról frissítettek 3.3.1-es verzióra :))

(#17697) krx21 válasza Csorbi (#17696) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért ennyire ne örülj, mert ez csak annyit jelent, hogy mindig találnak még benne hibát... :U

(#17698) Chaser válasza qnadam (#17693) üzenetére


Chaser
titán

nem értek hozzá, ezért kérdem mit, vannak-e bevált típusok, lehet drágább is
összefoglalóban konkrét ajánlást nem láttam
lesz majd szaki, de ez a 3-3,5kw elég lesz, ekkora helyen láttam kisebbet is

Lauda gondolom ha minden típussal gond lenne már becsődölt volna:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17699) koxx válasza Chaser (#17698) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Samsungnak nem a klíma a fő profilja.

(#17700) pjen válasza koxx (#17699) üzenetére


pjen
félisten

Samu gyárt zongorát és már csatahajót is gyártott,hogy mi a fő profilja,a fene tudja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.