Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Látom itt elég sokan írjátok, hogy mennyit fogyaszt a klima, tudjátok követni. Nekem nincs lehetőség appal nézni, Mitsu dm35 klimám van, nincs benne wifi. Hogyan tudnám megnézni, hogy mennyit fogyaszt kb?

(#17502) Zeki válasza Grande Ale (#17501) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha csak sima konnektorba dugós, akkor veszel egy fogyasztásmérőt. Néha van aldiban/lidl-ben is.
Nekem valami silvecrest fogyasztásmérőm van, talán a lidl-ből.

(#17503) Grande Ale válasza Zeki (#17502) üzenetére


Grande Ale
őstag

Igen, simán egy elosztóba van bedugva.
Köszönöm, ha látok valahol veszek egyet, kíváncsi lennék, hogy mennyit fogyaszthat.

(#17504) Geri89


Geri89
aktív tag

Most szerdától a Metroban a 2,6kw-os Airfel klíma br. 66 499 Ft, a 3,5kw-os változat pedig br. 76 999 Ft.. Ha esetleg valaki olcsó klímát szeretne... :B :Y

2 hete szereltek be nekem is egy 3,5kw-os változatot, eddig hibátlanul teszi a dolgát, és szerelési dolgokat (4m csövek, stb..) adták a klímához..

[ Szerkesztve ]

(#17505) Zeki válasza Geri89 (#17504) üzenetére


Zeki
nagyúr

bestbuy

(#17506) athomi válasza Geri89 (#17504) üzenetére


athomi
veterán

aztamindenit, bestbuy! :Y

(#17507) Jovanny2 válasza Zeki (#17505) üzenetére


Jovanny2
őstag

Azt mondjátok? Kb. pont fele egy Daikinnek, amit eddig nézegettem. Minden évben ilyenkor megfogadom, hogy veszek egy split klímát az ilyen brutál melegekre, mostmár tényleg eldöntöttem. Kicsit hangos, nem olyan gáz, éjjel úgysem menne.
Gondolom sokaknak van, pár éve már árulják ezeket. Tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#17508) Zeki válasza Jovanny2 (#17507) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyéni, hogy ki milyen "zaj" mellett tud elaludni.
Az éjjel úgysem menne meg kérdéses, mert akkor meg szépen visszamelegszik a falakról.
Nálunk ezek a kínai klímák hangosak, éjfélkor automata kikapcs a fent lévőnek, de hajnalra már durván visszamelegedtünk.

(#17509) athomi válasza Jovanny2 (#17507) üzenetére


athomi
veterán

Én is ezt gondoltam, hogy éjszaka úgy sem jártatom. Eddig este 10 körül kikapcsoltam és ablakot nyitottam. Aztán a múlt héten mégis járt éjjel-nappal, mert este is nagyon meleg volt kint a levegő, ha kinyomtam a klímát fél - 1 óra alatt 28-29 fok volt a szobában.

Amúgy 29 decibel-es a leghalkabb üzemmódja, ami szerintem valós adat lehet. Nappal nem igazán venni észre, éjszaka azért a 29 decibelt már hallani, de nem zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#17510) Sungoo válasza Grande Ale (#17503) üzenetére


Sungoo
addikt

Ne tedd! :DDD Hidd el, utána csak idegesíteni fog. Személyes tapasztalat. Dugd konnektorba, élvezd a hűvöst, fizesd a számlát.

(#17511) copass válasza Geri89 (#17504) üzenetére


copass
veterán

zajszintet megnézném...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#17512) NB2 válasza Geri89 (#17504) üzenetére


NB2
aktív tag

Ki szerelte?

(#17513) Jovanny2 válasza athomi (#17509) üzenetére


Jovanny2
őstag

Persze, én is így gondolom, de most a csúcson értük el a 29 fokot odabenn. Pár ilyen éjszaka biztosan kibírnánk azt a kis zajt. :)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#17514) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!
Mitsubitshi MSZ/MUZ-FH35VE-ről van valakinek tapasztalata?
Szerk:210.000ft-ért be tudnám szerezni,ennyiért gondolom jó vétel :F

[ Szerkesztve ]

(#17515) Lauda válasza tomama (#17514) üzenetére


Lauda
félisten

210-ért a 4 kilós klímát? Vagy ez csak a kültéri?

[ Szerkesztve ]

(#17516) tomama válasza Lauda (#17515) üzenetére


tomama
aktív tag

cakk-pakk+szerelés
3,5KW

(#17517) Lauda válasza tomama (#17516) üzenetére


Lauda
félisten

:Y

(#17518) Zeki válasza tomama (#17514) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az bitang jó ajánlat!

2014-es model, de hiba nélküli.
(#9907) Acheron válasza samui (#9884) üzenetére Új Válasz Privát 2016-03-17 22:54:32
Acheron
(senior tag)
A MITSUBISHI MSZ-FH35VE / MUZ-FH35VE készüléket csak ajánlani tudom ebben az árszegmensben, nagyon sokoldalú készülék - kifejezetten fűtésre van optimalizálva, az energiahatékonysága egész kiválló. Tud gyorsan is fűteni, csendes is, ha már csak "szinten tart", alig hallani a hangját.Mivel oldalirányú légterelésre is képes (ezt többnyire az e feletti kategóriák tudják) a szoba minden zegét - zugát bemelegíti. Nem csak azt tudja, hogy a szobában vagy -e, hanem hogy azon belül hol - ennek megfelelően vagy oda fújja a levegőt - vagy éppen pont oda nem, ezt te döntöd el a távirányítóról. Reggel ébredésre meleg van, munkából hazaérkezésre meleg van - heti program szerint. Nekem bevált.
Ha nincs más fűtés, akkor valóban érdemes lehet olyan modellt nézni, ami -15 alatt is képes fűteni (bár kis hazánkban viszonylag alacsony az ilyen hőmérséklet alatti napok száma). A klímafűtés a kandallót ugyan (szerintem) nem űbereli, de sokkal kényelmesebb, a gyerkőc is semmi perc alatt meleget csinál vele (egy egész gombnyomás).
Ha Budapest környékén laksz, írj rá windy -re, biztosan tud segíteni.

(#17519) Kovaratis


Kovaratis
őstag

Sziasztok!

Az alábbi három klímát hasonló áron kapnám meg, melyiket ajánljátok? Amint látjátok a Daikin egy tizessel lenne jobb áron.

Hitachi ECONOMY RAC35WEC / RAK-35PEC 3,5 kW inverteres (0,-)

DAIKIN FTXB35 + RXB35 3,5 kW inverteres (-10 000,-)

MSZ-DM35VA-E1/MUZ-DM35VA-E1 (0,-)

Köszi!

(#17520) tomama válasza Zeki (#17518) üzenetére


tomama
aktív tag

Köszi a választ!Én igazából nem fűtésre akarom használni hanem hűtésre,de gondolom arra is tökéletes.

(#17521) Zeki válasza Kovaratis (#17519) üzenetére


Zeki
nagyúr

Konkrét modelleket nem ismertem.
De volt nekem Daikin meg Mitsubishi klímám egy házban, és a Daikin jobban bejött.
Mondjuk nemrég írta windy a Pannonklímától, hogy járt a Mitsubishi klímagyárában, és ámult meg bámult hogy milyen magas szinten megy ott a minőségellenőrzés.

A Hitachi inkább a szürke szamár, kevés róla az infó, régen többen is forgalmazták, az Air Exchange modellek egy része büdös levegőt fújt be, szóval úgy eltűnt, ellaposodott róla a friss infó.
Nem tudom most mennyire okés az importőr, hány évig áll majd mögötte.
Amúgy az is okés klíma lehet.

De majd hátha betéved egy szaki, aki már látta ezeket működés közben...

(#17522) koxx válasza Kovaratis (#17519) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A mitsuval vagy a daikinnel biztos nem losz melle.

(#17523) z123456z válasza Geri89 (#17504) üzenetére


z123456z
őstag

Még van belőle.

(#17524) krx21 válasza tomama (#17514) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem ilyen van! Világbajnok készülék. De hogy-hogy ilyen olcsó???

(#17525) tomama válasza krx21 (#17524) üzenetére


tomama
aktív tag

Egy nagyobb beszerzés révén tudnám megszerezni ennyiért.(bonyolult történet)
de úgy néz ki meg is veszem ha már ilyen jó a vélemény róla.
Egy nimbusz csodát cserélek le vele,gondolom nem lesz csalódás.
Te amúgy fűtesz is vele?

[ Szerkesztve ]

(#17526) krx21 válasza tomama (#17525) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem is Nimbus volt előtte... :C Minta egy Trabantból átülnél egy Mercedesbe...
Fűtést csak próbáltam.

(#17527) NB2 válasza z123456z (#17523) üzenetére


NB2
aktív tag

Jah, csak ez 110e-ért van:)

(#17528) dh66e válasza z123456z (#17523) üzenetére


dh66e
veterán

Persze hogy van drágábban.Az akció szerdától lesz. :D

(#17529) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Sziasztok!
Érdekes kérésem lenne. Igazából nem tudom hová kellene irni, talán itt azért nagyobb az esélyem.
Egy régebbi ON-OFF-os mobil-split klíma vezérlését szeretném átalakítani, illetve kicserélni az egészet, egy arduinora.
A készülék a kora ellenére is nagyon jól hűt, hihetetlen, de még gazdaságos is, csak ez a bekapcsolása....huu az valami nagyon bizar, ezért is adta el az előző tulaja, azt hitte hibás, de nem csak ezt igy kell bekapcsolni. Gyárilag nincsen termosztátja, ha bekapcsolod megy és kész. Gyárilag a ventillátor szabályozás 2 fokozatban lehetséges csak, azaz 1-es lefujja a fejed 2-es kapaszkodj mert arrébfúj. Ezt már orvosoltam egy PWM-es ventiszabályzóval. Jóval csendesebb is lett és ilyen alacsony fordulaton sincsen fagyás.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#17530) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Ja igen és még egy kérdés on-of-os klíma tulajoknak! Ha egy ilyen klímát bekapcsol az ember akkor van egy ellenőrzési idő és csak utána kapcsol hűtésre a gép, vagy ahogy hűtésre kapcsolja akkor rögtön el is indul a kompresszorja? Az előbb említett gépemnek bekapcsoláskor csak a ventillátora kapcsol be, várni kell max 3 PERCET! utána kigyullad egy lámpa, csak utána lehet hűtésre kapcsolni. Az igazsághoz hozzá tartozik hogy a rendszerben semmi nyomásérzékelő szelepet nem találtam, a kompresszort egy sima relé kapcsolja be és ennyi. Ugyanezt a relé ad áramot a kültéri ventillátorának is. Van egy külön vezérlése a belső víztartály vízszintérzékelőjének és az ehez tartoző vízszivattyújának. Más érdekes alkatrészt nem találtam a rendszerben, ezért sem értem hogy mit ellenőrizget több percig is amire engedi bekapcsolni a hűtést.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#17531) qnadam válasza athomi (#17491) üzenetére


qnadam
veterán

értem a logikát, de a nappalinak eddig se volt ajtaja :) de a napokban megpróbálom azért eltorlaszolni valahogy, kíváncsi vagyok.
a dolgot inkább azért nem értem, mert nem padlógázon megy, hogy megküzdjön az így megnövekedett térfogattal, hanem szép békésen elszüttyög, hogy 25 fok, hát jóvanaz.

Ghandi: nem sok mobilklímával volt dolgom eddig, de amit láttam, az a bekapcsolás pillanatában elkezdett hűteni.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17532) kmarci25 válasza Ghandi (#17530) üzenetére


kmarci25
veterán

Az előbb említett gépemnek bekapcsoláskor csak a ventillátora kapcsol be, várni kell max 3 PERCET! utána kigyullad egy lámpa, csak utána lehet hűtésre kapcsolni.

A régi on/off-os klímánk hasonlóan viselkedik. Most, hogy szinte naponta használjuk a bekapcsolás pillanatában kigyullad a kis led, ami a kondenzátor működését jelzi, de hosszabb állás után, illetve ha kihúzom a villásdugót, aztán visszadugom, és úgy kapcsolom be, akkor kell neki pár perc, míg csak a ventilátor megy, aztán kattan egyet (lehet hallani, ahogy kapcsol), és működik a kondenzátor is, fújja a hideg levegőt.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17533) NB2


NB2
aktív tag

Rákérdeztem a Metronál erre az Airfel klímára. És ahogy windy is írta - a Praktikeres Airfel klímáknál - ugyanaz a Fabian Group szereli. Jó ebben nincs semmi meglepő, viszont rákerestem a cégre 2016. július 29-én indultak és az éves árbevételük 1.653e forint. Ha most átlag 50e-t számolok klímánkénti szerelésre, tavaly 30 klímát szeretlek összesen, valljuk be ez nem sok. Magyarán eléggé fejvakarós a történet, mert 140e-ért lehet klímád, de lehet csak 3 évre, mert bedöglik és szerelőt már nem fogsz találni, mert ez a cég eltűnik majd:) Nem lejáratás szempontjából írom, mert eléggé hajlok rá, hogy vegyek a Metrotól 1-1 klímát, de csak felhívom a figyelmet a topiknak, hogy mire számítson. Bár úgy érzem aki ideír, vagy olvas az azért már tudja mi a szitu:)

(#17534) z123456z


z123456z
őstag

(#17535) kmarci25 válasza z123456z (#17534) üzenetére


kmarci25
veterán

Azért ehhez eléggé el kell mérgesednie a szomszéddal ápolt viszonynak....

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17536) dobolan válasza kmarci25 (#17535) üzenetére


dobolan
senior tag

Szerintem nehéz igazságot tenni. Aki felszereltette, annak saját ablaka a közelében sincs, a szembe lévő erkélyajtón meg a kültéri összes közvetlen és homlokzatról visszavert hangja együtt megy be, lehet, hogy pont éjjel, amikor a szerencsétlen klíma nélküli nyitott ajtónál/ablaknál kénytelen aludni, a klímás meg tolja, hogy hűvös legyen bent zárt ablakokkal.
Jobb lett volna, ha a saját erkélyére (ha van) szerelteti a nő, de legalább nem egy ilyen beékelt homlokzati falra, hanem az utca fele (és a saját ablaka alá), ahol legalább a visszavert hanggal nem kell törődni.

(#17537) Lauda válasza z123456z (#17534) üzenetére


Lauda
félisten

Abszolút meg tudom érteni a panasztevőt is.

(#17538) Zeki válasza dobolan (#17536) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott a pont, és vehetett volna valami normális, halk kültéri egységes klímát.

(#17539) kmarci25 válasza dobolan (#17536) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem a panasz jogosságát vitatom, hanem a rendőrségi feljelentés szükségességét. Bár arról nem szól a fáma, hogy előtte volt-e elbeszélgetés a szomszédok között. Meg szerintem - ha lenne hajlandóság rá - lehetne ennek finomabb elintézési módja is, de akkor meg nem menne ki az ertéelklub tudósítani.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17540) z123456z válasza kmarci25 (#17539) üzenetére


z123456z
őstag

Gondolom a döntést egy birtokvédelmi eljárás előzte meg, de hogy ki sem mentek, azért az hihetetlen. Amúgy meg gondolom a klímás mondta, hol legyen.

Egyébként milyen készülék, telefonon nem látom?

Jé, ez egy Gree comfort plusz, valóban van hangja ha kint vagyok az erkélyen.

[ Szerkesztve ]

(#17541) dobolan válasza kmarci25 (#17539) üzenetére


dobolan
senior tag

Persze ez oké, csak az ilyen hatásvadász médiacikk nem hiszem, hogy arról híres, hogy mindennek utánajárnak. A hatóság ténykedése kritikán aluli ez igaz, de azt nem tudhatjuk, hogy az, aki a klímát felszereltette, mennyit törődött a szomszédokkal. Gyanítom, hogy semmit, sőt szerintem engedélyt sem kért a társasháztól a felszereltetéshez. Lehet, hogy feljelentés előtt a zavart szomszéd mondta neki, hogy csináljon valamit, mert hangos, ő meg széttárta a karját, hogy már fel van szerelve.
Ez inkább életszagú, mint hogy rohan átszereltetni. Tehát marad a feljelentés, a nőnek meg a média, ahogy szokás manapság.

(#17542) kmarci25 válasza z123456z (#17540) üzenetére


kmarci25
veterán

Mondjuk a szerelő nálam is mondta, hogy tegyük már egy kicsit arrébb, mert úgy könnyebb lenne bekötni, igaz, hogy úgy már a szomszéd ablakától kb. 2 centire került volna a kültéri. Végül megbeszéltük, hogy mégis csak szenvedjen meg picit a bekötéssel, és így kevésbé zavarj a a szomszédot. Szóval létezik a kompromisszum.
Az eredeti felvetésem annyi lett volna, hogy kétlem, hogy a klíma felszereléséig összejártak kávézni a szomszédok, és utána rögtön a feljelentés következett... :N

dobolan: így van. Pont ezért írtam azt, amit, hogy már elmérgesedett a viszony, ha ez megtörtént. :K

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17543) copass válasza z123456z (#17534) üzenetére


copass
veterán

búúú!:D jó kis hííívatal lehet ez!:D
"az illetékesek hivatalos, helyszíni zajszintmérés nélkül hozták meg a tiltó határozatot."

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#17544) HeavyToys válasza Zeki (#17538) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Ez a tipikus cicergő-kerepelő hang valószínűleg a klíma hátán lévő "rácsból" jön. Nekem is adott ki ilyen hangot, csak meg kellett igazítani.

(#17545) Geri89 válasza NB2 (#17533) üzenetére


Geri89
aktív tag

A Fabian Group-nak nincs kapacitása (főleg vidéken) klímát felszerelni.. Egyébként fix áron br. 62-ért szereli az Airfel-t 4m-ig, ami az átlagnál drágább, főleg úgy, hogy a szerelési anyagok az Airfel-hez adottak, egy konzol, a csőnek esetleg a műanyag csatorna ami kell pluszba..). Szerintem ezt a céget kb. arra hozták létre, hogy a multik el tudják adni a klímákat így is, hogy kell tanúsítvány, hiszen a Fabian-ost egyből a vevőszolgálaton adják, országszerte, mögötte meg nincs országos csapat....Az Airfel-re 1 év garancia van egyébként, utána az alkatrész nyilván kérdéses.. Egyébként ha találsz más klímaszerelőt, aki ad tanúsítványt hozzá, akkor megveheted azzal is a Metroban, és szerelheti más is.. a Garancia így persze más kérdés, na de 1 év alatt azért csak nem döglik be, ez nem akkora kockázat, főleg ha 66 vagy 75 a klíma ára

[ Szerkesztve ]

(#17546) athomi válasza Geri89 (#17545) üzenetére


athomi
veterán

A kompresszorra nem 3 év jár?

(#17547) Jovanny2 válasza Geri89 (#17545) üzenetére


Jovanny2
őstag

Na akkor ez hogy működik a gyakorlatban? Odamegyek a kecskeméti Metróba, beteszem a kocsiba a klímát, odacaflatok az üsz-hoz, aláírom a Fábiános előre kitöltött papírt. Ez a cég kellene, hogy felszerelje, de nem fogja. Akkor hivatalosan mással nem is szereltethetem fel, ha nem annak a másnak a papírjával veszem? Ha szereznék reggelig papírt mástól, akkor mi van, ha nincs már klíma a boltban? A papíron szerződök a céggel a szerelésre gondolom.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#17548) lead


lead
újonc

Egyes korábbi hozzászólások esetén olvastam, hogy a Daikin klíma büdösödik.
Nálam is az van (FTXB35C/RXB35), amely ventilátor használata közben elég kellemetlen illatokat bocsájt ki.
2017. tavaszán szerelték és a kezdetektől fenn áll a probléma.
Kérdésem az lenne, hogy azoknál, akiknél jelentkezett a büdösség, sikerült-e kiküszöbölni a hibát.

Más klímák esetén jelentkezett hasonló probléma?

(#17549) Zeki válasza lead (#17548) üzenetére


Zeki
nagyúr

Miért büdös a klíma ? Egy szakember írása.

(#17550) Lauda válasza NB2 (#17533) üzenetére


Lauda
félisten

Nem értem miért jó az ilyen klíma. A szerelés ugyan annyi lesz mint egy normális klímánál. Inkább dobok rá még egy százast és legyen egy japán, ami elmegy 10-20 évet és biztosan lesz alkatrész, mint 100-ért egy szemetet, amire valószínű már a garancia sem fog élni, mert nem lesz akihez menj garos ügyben/nem lesz hozzá alkatrész stb stb.

Zeki 1-2 év alatt nem tud 100 ezret félretenni? Ha nem , akkor sincs értelme ezt megvenni szerintem. Van az a közmondás, hogy nem vagyok annyira gazdag, hogy megvegyem az olcsót, vagy valami hasonló, ide pont illik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.