Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) Zeki válasza Krisz1000 (#16099) üzenetére


Zeki
nagyúr

Evi 1* kell karbantartani a garihoz. Evi 2* -t irasba kellett volna adniuk. Most kihivod, es jo vagy.

(#16102) légkondit válasza Krisz1000 (#16099) üzenetére


légkondit
csendes újonc

Garanciajegyet jó esetben kapnod kellett volna, abban szerepelnek a jótállási feltételek.
Alap az évi 1 év karbantartás, de ha a telepítő úgy látja a külső körülményeket előirányozhat kettőt is.

[ Szerkesztve ]

(#16103) DeFranco válasza Krisz1000 (#16099) üzenetére


DeFranco
nagyúr

itt is ismert céggel szereltettem a klímámat (ftx35kmv) ott is benne van a garanciapapírban az évi 2 tisztítás/karbantartás. rá is kérdeztem telepítésnél, azt a választ kaptam, hogy évi egy elég, emiatt ne aggódjak, ahol kell a kettő, mondják.

én ezt elfogadtam. minden bizonnyal így van.

(#16104) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Létezik olyan távirányító a hagyományos kiváltására, amit mondjuk a falra lehet szerelni és nagyobb a kijelzője, tehát mondjuk idősebbek is könnyebben tudják kezelni?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16105) légkondit válasza Tigerclaw (#16104) üzenetére


légkondit
csendes újonc

Egyes típusok szerelhetőek fali vezérlővel, de nem feltétlenül egyértelműbb a használata mint az infrás távirányítóé. A kijelző nagysága szintén márkafüggő

[ Szerkesztve ]

(#16106) pjen válasza Tigerclaw (#16104) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg egy WiFi-s vezérlő,egy falra szerelt olcsó,jó nagy kijelzős tabbal?

(#16107) Male válasza Tigerclaw (#16104) üzenetére


Male
nagyúr

Falra szerelhető van, néztem is korábban. Pl: Fujitsuhoz, Daikinhoz... de gondolom a többi márkához is létezik. Viszont elnézve alig lehet nagyobb a kijelzőjük, az áruk meg nem épp baráti ( Fujitsum van, akkor is ilyen 30.000 körül lett volna hozzá... ezt nem is tudom hogyan gondolják ).

Sweetraver: Szerintem nagyon hideg lesz a folyosón, hogy az egész lakás lehűljön onnan... bár ha folyamatosan járatod, akkor azt tippelném, hogy lehűti nyitott ajtók mellett, vagy ajtók nélkül. Nade a többiek majd megszakértik.
A 6-7 méter cső viszont nem lehet gond (legfeljebb nem szép).

(#16108) Zeki válasza légkondit (#16102) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mondjuk külső körülmény, ha télen intenzíven használják fűtésre is. De ha csak hűtésre nyáron, akkor szép lehúzás lenne a 2x karbantartás. Szezon elején kell karbantartatni.

(#16109) pjen válasza Zeki (#16108) üzenetére


pjen
félisten

Nekem pont azt mondta a klímás aki szerelte,és a garit lepecsételte:ha fűtök is vele elég az egyszeri karbantartás évente.

(#16110) légkondit válasza Zeki (#16108) üzenetére


légkondit
csendes újonc

Fujitsunál a 10 év kiterjesztett garanciához simán lehet évi kétszeri karbantartást kérni ha a külső körülmények olyanok ezt a telepítést végző szakember eldöntheti.
Külső körülmény lehet poros belváros, extrém kültéri elhelyezés, de lakhatsz betongyár mellett is ahol finom cementes a levegő, vagy mehet 0-24-ben a klíma egész nyáron...

A telepítő nem feltétlenül profit miatt ír elő kétszeri karbantartást, hanem mert nem szeretne garanciában visszajárni. Hidd el nem buli szezonban pluszban klímát karbantartani mikor az ember azt sem tudja hova kapjon ;)

(#16111) Zeki válasza légkondit (#16110) üzenetére


Zeki
nagyúr

A fuji importőri garis vagyis kitalalta bogy ad 10 ev garit, cserebe a 10 ev alatt kifizeted egy uj klima arat karbantartasra. De a tobbinel az extra gariknal ilyenrol nem hallottam. Persze minden lehet, mert szezonon kivul legalabb van munka a karbantartasokkal.

(#16112) Male válasza Zeki (#16111) üzenetére


Male
nagyúr

Tudtommal minden garanciánál feltétel a rendszeres karbantartás. Hogy évi kettőt is előírhat-e a szerelő a többi márkánál is, ha olyannak tartja a környezetet, azt nem tudom, de gyanítom igen.
Mivel a Fisher-é fent van a neten rendesen, így tessék, ők is ezt mondják: "Minimálisan évi 1 alkalom, ha jellemzően csak hűtésre használjuk és különlegesen tiszta levegőjű környezetben lévő lakásban, de hűtésre és fűtésre is használva, a belvárosban vagy nyárfavirágzásnak kitett helyeken, irodákban, ipari környezetben ennél gyakrabban, esetleg 4 – 6 alkalommal is szükséges lehet a karbantartás évente."

Egyébként nekem a Fujitsu féle 10 évhez egyet írtak be a garjegyre, tehát ez nem arra megy, hogy mindenkinek beírunk kettőt, aztán jól lehúzzuk az ügyfeleket.

(#16113) légkondit válasza Zeki (#16111) üzenetére


légkondit
csendes újonc

1, :F ezt nem igazán értem, miért fizetnéd ki 10 év alatt egy klíma árát?
Évi 1 karbantartás józan paraszt ésszel is kell, minden klímaforgalmazó előírja. Nyilván az autót is viszed szervízbe, nem várod meg míg sár lesz motorolaj helyett. Amennyiben beleesel kb abba 10%-ba akinek beírnak évi kettőt kifizetsz pluszba 10 év alatt vagy 120.000-et annyiért hol veszel FUJITSUT?

2, kiterjesztett garanciát mindenhol pénzért adnak, most vettem mikrót, porszívót EMAGról, ha kell +2 +3- év akkor csengetni kell, klímánál nincs felár csak dokumentálni a karbantartást

3, Ha te disztributor lennél, és adnál 10 év garit nem kötnéd legalább karbantartáshoz? Más típusoknál mennyi az extra gari?

Akkor kell venni emagról klímát egy 100-ért, fújogatni sprayvel évente egyszer, 3-4 év múlva meg venni másikat ha megáll. Nincs karbantartás aztán bírja amíg bírja :C

(#16114) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Most épittetünk egy egyszintes 100nm-es családi házat, 30-as Leier télgla + 10cm-es szigetelés lesz rajta, és szeretnénk bele klímát mindenképp, de ha lehet akkor csak egy nagyobb teljesítményűt tennék fel, ennek keresném a legideálisabb helyet. Ezzel kapcsolatban kérném a véleményeteket, biztos van itt aki jobban ért hozzá nálam, az alaprajz szerint hová tennétek fel a beltéri egységet? A déli oldalon a 2 és 3-as háló meg a nappali, ezek lennének a lényegesebbek, nyilván egy klímával még ezeket is nehéz lenne jól megoldani. Én arra gondoltam, hogy a "Tároló" nevű helység ajtaja felé tennék egy 3.5-4.5kW-os készüléket, és az talán valamelyet hátra is tudná fújni a levegőt a 3 hálószoba felé. Vélemény, más javaslat esetleg?

(#16115) pjen válasza Kroni1 (#16114) üzenetére


pjen
félisten

Egy multi klímában nem gondolkodtál?

(#16116) Kroni1 válasza pjen (#16115) üzenetére


Kroni1
veterán

2 beltéri egy kültérivel?? nem, de ha egy nagy kevés akkor lehet az lesz

(#16117) pjen válasza Kroni1 (#16116) üzenetére


pjen
félisten

Sőt,lányoméknál 1 kültéri és 3 beltéri van.

[ Szerkesztve ]

(#16118) pjen válasza Kroni1 (#16116) üzenetére


pjen
félisten

Sőt,lányoméknál 1 kültéri és 3 beltéri van.Mondjuk én biztos több kicsit tennék,ha a multi klíma meghal kivül,nincs semmi.

(#16119) koxx válasza Kroni1 (#16114) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy nagy helyett biztos, hogy 2 kisebb teljesítményűt rakatnék fel. Sztem nem tudsz akkora klímát berakni, hogy rendesen lehűtsön mindent.

(#16120) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Udv mindenki!
Egy kerdesem lenne!
Adott egy amerikai konyhas nappali, 3 eves Samsung inverteres klima, odakint 29 fok van, idebent 23-ra van allitva a klima, max ventifokozaton, lapat billeg, 1 honapja volt karbantartva, tisztitva.
Odakint egy csepp kondenzviz nincs, kulteri egysegben nem latom, h forogna a venti, es a klima reggel 9 ota megy.
Amugy a homerseklet jo idebent, nincs az a pofanveros hideg, es egy homerot a klima ele teve is 20-23 fokot merek.
Miert nem megy a venti kint es nincs kondenzviz?

(#16121) légkondit válasza pjen (#16118) üzenetére


légkondit
csendes újonc

van 8-as multi is 14 kW hűtőteljesítményben, de a legüzembiztosabb a mono, ha senkit nem zavar a 2-3 kültéri. Árban is kedvezőbb nagyrészt a mono mint a multi

(#16122) pjen válasza zolikaDB (#16120) üzenetére


pjen
félisten

Ez nem egy,vizi erőmű.Ha bent száraz a levegő,nem fog csepegni.A kültérin a venti lehet pont akkor megy mikor nem nézed.

(#16123) Zeki válasza légkondit (#16113) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, aki 10 év garival akar venni klímát, vegyen. Csak évente 2x 10-15 ezerFt (vagy több lesz) a díja.
Van az onlinemarkabolt, ahol meg háztartási gépeket vehetsz 5 év garival, csak minden évben kijönnek, és fizetősen átnézik.
Szabad a piac. :)

(#16124) légkondit válasza Zeki (#16123) üzenetére


légkondit
csendes újonc

Látom nem érted, vagy nem akarod megérteni. Nem feltétlenül kell kétszeri karbantartás, mint ahogy nem kötelező regisztrálni a 10 év gariért sem. Feljebb írták hogy 10 év kiterjesztett garanciát évi egyszeri karbantartáshoz kötöttek, és ez az általános. Ha lelkiismeretes a telepítő évente azért ír kettőt, mert muszály.

Egyébként elárulok egy titkot, ha beregrisztrálod a klímád évente egyszer kapsz értesítőt, hogy lassan itt a karbantartás ideje függetlenül attól hogy a telepítő mennyit ír a papírra.

Azért nekem még inkább tűnik megbízhatónak, és jelent valamit egy készülékre ha az importőr mer vállalni akár 10 évet, mintha 1-3 évvel vennék valamit és jó napot.

[ Szerkesztve ]

(#16125) Zeki válasza légkondit (#16124) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az én legutolsó infóm, hogy évi 2x kell karbantartani a 10 évhez. Ha már csak 1x, az előnyös.

(#16126) Kroni1 válasza koxx (#16119) üzenetére


Kroni1
veterán

Oké, és ha az elsődleges szempont a hálók lehűtése, akkor az alaprajzon hová helyeznétek el azt ami a hálókat hivatott hűteni?! Itt attól félek, hogy az egyik hálóban hideg lesz, a másik kettőben meg alig lehet majd érezni valami javulást..

Az egyébként, hogy egy 10cm szigetelés van a házon gondolom számít majd valamit? Mondjuk most a 9-en lakunk szigetelés nélküli panelban, ennél biztosan jobb lesz.. :)

[ Szerkesztve ]

(#16127) zolikaDB válasza pjen (#16122) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mivel van szárítógép, ami aktívan dolgozik, idebent valóban elég száraz a levegő, pl penész se merészkedik elő...
Köszi az útbaigazítást!

(#16128) DeFranco válasza Kroni1 (#16126) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom mennyi értelme van a gyakorlatban, de ismerősöméknél a háló2 ajtaja fölé van rakva a beltéri, onnan fúj, általában kampányszerűen, magas fokozaton használják. elvileg mint egy kürtő, légcserét csinál a hálókban így. ők szeretik.

hogy van-e tényleges alapja, azt nem tudom.

(#16129) Kroni1 válasza DeFranco (#16128) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi!

Én is valami ilyesmire gondolok, hogy valamelyik ajtó fölé és akkor az valamelyest mindegyiken tud javitani talán..

(#16130) pjen válasza Kroni1 (#16126) üzenetére


pjen
félisten

Volt itt fenn egy kép nemrég,egy közfalba vágott beltériről.Ahogy látom a háló2 és 3 között csak egy vékony válaszfal van.egy lyuk a falban és fele-fele.

(#16131) TeeJay válasza pjen (#16130) üzenetére


TeeJay
félisten

LOL :D

mekk mester megoldással :D
a hang meg majd nem megy át egyik szobából a másikba :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16132) pjen válasza TeeJay (#16131) üzenetére


pjen
félisten

Az a baj,hogy szerintem azzal a háló elrendezéssel,csak egy távirányítható tájfun birkózna meg.

(#16133) xxxjjjkkk válasza pjen (#16130) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Egyébként pl a vents árul falba építhető ventillátorokat, van aminek van valami redőnyös lóf*sza, tehát úgy ahogy elmegy. Egy hűtött szobából a másikba elvileg meg tudja keringetni a levegőt. Sőt a gyakorlatban is, mert vettem egy ilyet, meg 6 méter légtechnikai csövet, teszt jelleggel. Asszony majd megölt miatta, ha a nagy melegbe is működik, akkor bevésem a falba azt kész.
Mondjuk én 300m3/h-t vettem, olyan hangos, mint egy nagyobb szobai ventillátor. De inkább azt hallgatom, minthogy kelljen a másik szobába is venni egy klímát.
+1-2 fok külöbség persze van.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16134) Kroni1 válasza xxxjjjkkk (#16133) üzenetére


Kroni1
veterán

Te hol vetted ezt a ventilátort? Én csak 39k-ért találtam egy normálisabbat, de nekem kettő kellene, akkor már inkább veszek két kisebb klímát mint egy nagyot meg két ventit..

(#16135) pjen válasza Kroni1 (#16134) üzenetére


pjen
félisten

Két kisebb klímával biztos jobban jársz.

(#16136) Kroni1 válasza pjen (#16135) üzenetére


Kroni1
veterán

Én is azt hiszem. Meglátjuk, előző évek tapasztalatai szerint a szigetelés nélküli panelban a 9-diken nehezebben birtuk a meleget, de lehet a szigetelt házban, jó minőségű redőnyökkel nem is lesz olyan vészes a meleg eleve.. Első körben veszünk egyet a nappaliba majd szerintem, mert azt éri legtovább a nap, aztán ha kevés akkor egy másikat is kitalálunk a 3 hálóra valahogy..

[ Szerkesztve ]

(#16137) athomi válasza Kroni1 (#16136) üzenetére


athomi
veterán

Nincs tapasztalatom, de úgy képzelem, hogy szigetelve kicsit lassabban melegszik fel, ha viszont egyszer felmelegszik még lehet nehezebben is hűl vissza. :) Mindenesetre ugyanúgy elviselhetetlen lesz a nagy nyári meleg szigetelve, mint szigeteletlenül, szóval egyedül a légkondi a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#16138) légkondit válasza athomi (#16137) üzenetére


légkondit
csendes újonc

Ez így van tapasztalatból mondom. Előbb utóbb felmelegszik, és akkor ontja éjszaka a meleget amikor hiába szellőztetsz kint is 25-28 fok van semmit nem ér. A szigetelés télen nagyon jó, nyáron csak elodázza pár nappal a benti poklot

(#16139) celf válasza Kroni1 (#16126) üzenetére


celf
őstag

én is oda gondoltam volna, amit legelőször írtál.
esetleg, ha fixen beállítod a fan-t, hogy a hálószobák küszöbére fújja a hideg levegőt, lesz légcsere.
persze nem olyan lesz mint egy multi klíma.

de szerintem az ajtók nyitás-, csukásával fogod tudni terelni a hideglevegőt.

nekem most két nagyjából 25nm-es szoba van, 4,5m-es belmagassággal, köztük egy 220x100-as ajtó. csak az egyik szobában van klíma, és az ajtó nem esik a levegő útjába, hanem arra merőleges.

még nem jött el az igazi meleg, de érezni, ahogy lehűti a hálót is kicsit.

(#16140) xxxjjjkkk válasza Kroni1 (#16134) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

vents 150 vko1 8ezer fele van, valahol néztem elé rácsot, meg elvileg a falba be lehet tenni ezt is, de van ami kifejezetten oda készült
amiket te néztél azok gondolom a sokkal halkabb verziók, lehet az lesz, egyenlőre a nagy meleget bírja, ha működik akkor majd elgondolkodok, hogy hogy is legyen, lehet eladom ezt, és veszek valami jobbat, tesztelgetni jó ez
de addig nagyon nincs kedvem vésni, amíg nem tudom biztosra :)

de igen, a két kissebb klíma biztos komfortosabb megoldás

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16141) pjen válasza celf (#16139) üzenetére


pjen
félisten

Az egy szép nagy ajtó,de fórum társnál még csak nem is egybe nyílóak a szobák.

(#16142) theballa32


theballa32
tag

Sziasztok!Amennyiben 16 fokra állítom a klímát,akkor kb mennyi a befújt levegő hőmérséklete?Esetleg tudna nekem valaki segíteni?És mivel tudom mérni?Köszönöm a válaszokat

(#16143) pjen válasza theballa32 (#16142) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem egy hőmérőt teszel a kifújt levegő utjába,és mondjuk 10 perc mulva leolvasod,olyant használj mint a láz mérő.

(#16144) theballa32 válasza pjen (#16143) üzenetére


theballa32
tag

Sajnos csak digitális van,az meg nem jó.

(#16145) pjen válasza theballa32 (#16144) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél egy infrás hőmérőt.Kis fém lapot rögzits a levegő utjába és időnként mérd meg.Az,hogy hány fokos levegőt fúj a klíma, nagyban függ a beszívott levegő hőmérsékletétől.Nyilván egy 18 fokost jobban le tud hűteni mint egy 30 fokost,azért kell mérni.

(#16146) theballa32 válasza pjen (#16145) üzenetére


theballa32
tag

Most találtam egy szobahőmérőt,kíváncsi leszek az eredményre.22 fok alá nem viszi le a fokot.Bár nem megy folyamatosan,csak amíg itthon vagyok

(#16147) pjen válasza theballa32 (#16146) üzenetére


pjen
félisten

A szoba nem lesz 22 foknál hidegebb?Ez megint sok mindentől függ.Kicsi a klíma,keveset megy, kis fokozaton megy,nem zár az ablak,ajtó.De lehet klíma hiba is,nem deresedik sehol?

[ Szerkesztve ]

(#16148) celf válasza pjen (#16141) üzenetére


celf
őstag

de nézd meg az ajtók elrendezését, és hogy hova fújná a levegőt a tároló ajtaja feletti falról a klíma.

más kérdés, ha a nappali hűtése a cél, kéne egy terelő lemez/paraván, valami. de ha egész nap megy, mert kánikula van, a nappali is visszahűtődne bőven szerintem.

de persze ez mind mekkmesterkedés egy multiklímához képest.

csak nézve a hálószobák elrendezését, ezek olyan kis szobák, amikbe külön-külön nem biztos, hogy... "okos" dolog berakni egy beltéri egységet, mert fridzsidert csinál a kisszobákból.

esetleg olyan minőségi beltéri egység jöhet szóba, ami nagyon halk, és nagyon finomra be lehet állítani az éjszakai üzemmódját, hogy alig érezhetően lehelje csak a hideget, és akkor nem csinál cryokapszulát az hálóból.

ja és nálam: sajnos nem elég nagy az az ajtó. a szélessége kb 97cm amúgy, de saccara 100-at írtam. a nappali ajtaja viszont b'szott nagy: 280x130. régi nagypolgári 1862-es ház. ilyen ajtó kéne a két szoba közé, ha már egybenyílnak.

[ Szerkesztve ]

(#16149) pjen válasza celf (#16148) üzenetére


pjen
félisten

Nekem két tetőtér szobában van 1-1 ,2.5Kw os pana beltéri,ha éjszakaira állítom,nem is hallom,hogy megy,kint sem.Igaz nem belépő modellek.

(#16150) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

25nm szobába (75 légm3) szeretnék egy klímát kb 2-3 évre, amit hűtésre használnánk (ritkán melegítésre).
Szeretném a lehető legolcsóbban megúszni, mert 2-3 év múlva költözünk, és nem fogom magammal vinni.

Szerintetek melyik a legjobb ár érték arányú készülék a célomra?

Nap közben keveset vagyunk otthon ~este 6 és nyugodtan szeretnék aludni. reggel 6-kor már megyünk dolgozni.

Előre is köszönöm a segítségeteket:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.