Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) Mentolka


Mentolka
senior tag

Bocs a hangnemért.

(#17802) Chaser válasza Mentolka (#17799) üzenetére


Chaser
titán

ez van, sztem is irreális, de pörög az építőipar meg klímapiac...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17803) Lauda válasza pjen (#17777) üzenetére


Lauda
félisten

pjen, Jovanny2

Köszönöm! :R

(#17804) deadelon válasza Jovanny2 (#17778) üzenetére


deadelon
aktív tag

40 km -en túl is szerelnek simán meg lehet velük beszélni ,nekem fehérváron rakták fel a klímát!

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17805) Turbina33 válasza windy (#17797) üzenetére


Turbina33
senior tag

Jól hangzik! Ha Heves megyében is dolgoztok,meg is beszéltük!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#17806) Zeki válasza Teaway (#17789) üzenetére


Zeki
nagyúr

:DD

(#17807) Teaway válasza deadelon (#17804) üzenetére


Teaway
veterán

Ez nem keleti bölcsesség, hanem gravitáció :P

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#17808) deadelon válasza Teaway (#17807) üzenetére


deadelon
aktív tag

Ne már.Tuti,hogy átversz!

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17809) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
kerdes a szakik/hobbielektronikasoknak :) kolleganomnel van valami stiebel eltron legkondi aminek a taviranyitoja megadta magat...nem csinal semmit...van valami univerzalis taviranyito ami helyettesitheti? vagy valami szaki aki megnezni a taviranyitot?
koszi
b.

(#17810) Zeki válasza bazsimano (#17809) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#17811) bazsimano válasza Zeki (#17810) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom en is valami hasonlot tanacsoltam neki.
megnezem, hogy van.e valamilyen lista arrol,hogy mivel kompatibils! koszonom!

(#17812) Chaser


Chaser
titán

vmelyik oldalon fel van-e esetleg tüntetve az a klímáknál, h megfelelnek-e a H tarifának?
arról üzemeltetném, fűtési időszakban olcsó és klíma elfogadott eszköz
jódági tényező ha jól tudom legalább 4 legyen fűtésnél, tehát a+, de más paramétereket is néznek, beszéltem elmüvel, azt nem mondják meg mit ( :, majd az értékesítő, beüzemelő megmondja, hát kösz
200e és feletti fuji, toshiba, gree ilyesmi meg szokott felelni nekik?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17813) nesa válasza Chaser (#17812) üzenetére


nesa
veterán

H tarifához A2 A20 on kell tudnia cop3 at. tehat kint 2 fok bent 20 fok cop 3, ezt szerintem szinte majdnem mind tudja.

(#17814) csemberlen válasza nesa (#17813) üzenetére


csemberlen
őstag

Elműnél ( meg a klimás is ) scop 4et mondtak!

de ha tudsz linkelni hivatalos forrást az jó lenne.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#17815) Chaser válasza csemberlen (#17814) üzenetére


Chaser
titán

igen, azt mondta az ügyintéző, legalább scop4, de vannak más paraméterek is amik nem publikusak ( : - nevetséges egyébként -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17816) nesa válasza csemberlen (#17814) üzenetére


nesa
veterán

Geo a cop4

H cop 3 A2 A20 de a katalógusba meg mindenhol A7 A20 van, erre törvény van nem a szolgáltató dönti el, úgy számítják a az A7 A20 nak a 85% nézik.

(#17815) Chaser

Az ügyintézők ne sokat tudnak úgy hiszem Augusztusba kezdtem intézni és valamikor december utolsó vagy január első napjaiba kötöttek be, nem volt olyan hogy 2 ügyintéző ugyanazt mondta volna.

[ Szerkesztve ]

(#17817) Chaser válasza nesa (#17816) üzenetére


Chaser
titán

jelen esetben az minden csak nem elfogadott h hónapokat várjak
hálózat bővítésre másnap reagáltak, arra tudom h 3 napjuk van, megérdeklődöm ezt is mennyi idejük van reagálni rá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17818) nesa válasza Chaser (#17817) üzenetére


nesa
veterán

Amikor én csináltam lila fingjuk nem volt hogy mi van H tarifa ügybe egymást kérdezgették, a legutolsó aláírásnál a csávó azt is megkérdezte mikor akarom az olcsóbb áramot, telén vagy nyáron. :Y

A telefonos ügyfélszolgalat sem tudott soha értelmest választ adni, legjobb ha te megmondod nekik mit csináljanak és hogyan.

Miért te 3 nap múlva mar fűteni fogsz?

(#17819) nesa válasza csemberlen (#17814) üzenetére


nesa
veterán

Megjelent 175 sz közlönyben/43925 oldalon.

De 4/2011. (I. 31.) NFM rendelet 5. § 4. pont

(9) A A „H” árszabás szerint számolható el a központi fûtésrõl és melegvíz-szolgáltatásról szóló kormányrendelet szerinti fûtési idényben szerint számolható el a központi fûtésrõl és melegvíz-szolgáltatásról szóló kormányrendelet szerinti fûtési idényben a külön mért felhasználói áramkörre állandó jelleggel, megfelelõ segédeszköz (szerszám) hiányában állagsérelem nélkül nem leválasztható módon, nem dugaszolhatóan csatlakoztatott, legalább 3 jósági fokú hõszivattyúk és a napenergiából és egyéb megújuló energiaforrásokból nyert hõt épületek hõellátására hasznosító berendezések üzemeltetését közvetlenül szolgáló készülékek (pl. keringetõszivattyúk, automatikák) villamosenergia-fogyasztása.

(10) A (7) és (9) bekezdések rendelkezéseinek megsértése a villamos energia egyetemes szolgáltatási szerzõdés

megszegésének minõsül.

[ Szerkesztve ]

(#17820) gerisz23


gerisz23
őstag

Sziasztok!Kiváncsiságból/előre tervezésből kérdezem:70nm-es családi ház fűtését szeretném megoldani,persze nyáron hűteni is ha nagyon meleg lesz.2 szoba,konyha,előszoba,fürdő amit fűteni szeretnék (kb 60nm2).
Egy nagyjábóli bekerülési költség érdekelne:)

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#17821) tibibi válasza nesa (#17819) üzenetére


tibibi
őstag

scoop 4 és felette a többi hablaty.....az ügyintézőknek fogalmuk sincs semmiről .Én most ott tartok, hogy ha lebontom a terasz beépítést akkor bekötik ingyen a h tarifát ,mert zárt térben nem lehet a villanyóra szekrény.Mindenkiről feltételezik ,hogy lopni akar :(((

[ Szerkesztve ]

(#17822) nesa válasza tibibi (#17821) üzenetére


nesa
veterán

Hülyeség egy ügyintéző nem bírálhat felül egy hatályos kormányrendeletet.

Az meg hogy ingyen kötik még szép, hiszen ez alanyi jogon jár ha a feltételeknek megfelelsz, ezek szerint neked nem szabványos elhelyezésű a villanyórád, nekem is át kellet raknom.

(#17823) Lauda válasza tibibi (#17821) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ennek semmi köze a lopáshoz. Egyszerűen változnak az az előírások. Ha valaki lopni akar/nem akar lopni ebben nem befolyásolja az óra elhelyezése.

(#17824) Lauda válasza gerisz23 (#17820) üzenetére


Lauda
félisten

Erre szerintem csak akkor lehetne valamit mondani, ha bedobnál egy skiccet a lakásról. Azt gondolom 3 db klímával simán számolhatsz, ennek az ára kiépítéssel 6-800 ezer ft kb.

(#17825) Zeki válasza nesa (#17822) üzenetére


Zeki
nagyúr

?
A H tarifát ingyen hozzák be? A külön óráért sem kell fizetni?

(#17826) Fedor válasza Zeki (#17825) üzenetére


Fedor
újonc

Az óráért elméletileg nem . Feltétele ,hogy szabványos mérőhellyel rendelkezz. Nálam például mérőhely korszerűsítés lesz az első lépés.

https://www.youtube.com/channel/UCMyDgJO7SXB9IG_OnzH7czA

(#17827) Chaser válasza nesa (#17818) üzenetére


Chaser
titán

((( :
nem hiszem h fűtenék akkor ( :, de ne pár hónap múlva találják ki h ez meg az mégsem jó...itt látszik a magyar hülyeség bürokrácia felső szinten, holnap bebattyogok, van ott egy értelmesebb ügyintéző, úgyis hozzá kerülök megint sztem:d

nesa ez már kézzel fogható, de nekem 4-es tényezőt mondott, mondjuk mindegy, 3-ast kb mind tudja, legtöbb pedig a 4-et is, de ha ez van jogszabályban nincs jogalapjuk 3-ast visszadobni
majd végigolvasom, h csak ennyi-e a követelmény

szerk: Zeki de fizetni kell az óráért, én első körben vezéreltet kértem, 7e ft-os ktsg-et láttam csak feltüntetve
viszont előbb írta egy vilanyszerelő srác, ha két óra van ahhoz kell külön spéci szekrény is újfent, amire rákerestem 33e, de biztos van olcsóbb is
viszont maga a szolgáltatás alanyi jogon jár mint a standard 32a, ebből külön kérhetsz felár nélkül megint 32-t, egyébként a-enként br 4,5e körül van a bővítés
- lakáson belül a feltételeket viszont neked kell megoldanod saját ktsg-en és mókolás kizárt, minősített villanyszerelő csinálhatja csak -

szerk: nálam most az óra benn van, digitális, azt elvileg nem lehet manipulálni - nem mintha akarnám -

nesa: lakónak kell megoldani lakásig, ha a meglevő közös vezeték nem okés a villanyszerelő szerint, egyébként meg ugye ott van a lakás előtt minden lakásnál:)
én pl fizethetem nagy eséllyel magam a kábelezést meg az egyéb dolgokat, szép összegért, de így jártam

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17828) nesa válasza Zeki (#17825) üzenetére


nesa
veterán

Ha 15Méterbe belefér magát a villanyt is ingyen kötik be, alanyi jogon jár ingyen minden telekhez, most azt hiszem 32A ha a 15 méterbe nem fér bele méterenként perkálni kell, annyi változás volt pár éve hogy addig minden házra kérhetted, de ma már csak helyrajzi szám alapján jár 1db bekötés, társas házak meg panelok nem tudom minek számítanak.

(#17827) Chaser
Azért mondott cop4 et mert hülyék hozzá meg a szabályozás is a világ minden táján A7 A20 ra állítják ki a gép bizonyítványát,csak kis hazánk az egyetlen a földön ahol A2 A20 kell ilyen bizonyítványa meg senkinek nincs.

De amelyik A7 A20 tud cop4 et az 100% hogy A2 A20 tudja a 3 at is.

[ Szerkesztve ]

(#17829) nesa válasza Chaser (#17827) üzenetére


nesa
veterán

En az óraér nem fizettem semmit sőt légkábelról át álltam földkábelre, küldtek valami elég komoly összegről papírt de a következő oldalon mar vissza is volt sztornózva tehát ingyen volt.

Eleve nem kérhetnek az óraér pénzt, mivel az nem is az enyém az a szolgáltató tulajdona.

[ Szerkesztve ]

(#17830) Chaser válasza nesa (#17828) üzenetére


Chaser
titán

csak tudnia kell 4-nek a 3-at mert minél magasabbb nyilván jobb:)
no de, mint kiderült kb találgat, van erre jogszabály, ezt kérdeztem tőle, nincs semmi ilyen, majd az eladó meg a beüzemelő meg ők eldöntik :d

nem tudom mire kérnek 7e ft-ot, annyira nem foglalkoztam vele, de ennyit láttam feltüntetve
ez társasház, fsz, eddig olyan 140e-t mondott a szaki, 90 körül az alap munkadíj, 50 meg a kábelezés kaputól mert a meglevő gatya, most kiderült kell még dupla szekrény, mikor először beszéltem vele csak a standardet akartam 32-re bővíteni, most 16

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17831) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

Visszaolvastam a topicot, de a rengeteg hsz között nehéz a lényeget megtalálni. Pár kérdésem maradt.

Egy légtérben nappalit + előteret szeretnénk jövő nyártól (csak) hűteni, kb. 35 nm.

Érdemes lenne valameddig várni, vagy nincs túl nagy jelentősége (festés most lesz a lakásban)? (Új modell, olcsóbb szerelés, stb.)

Kb. 250 EFt-ig (beszereléssel együtt) mit érdemes most választani? Legutóbb a Daikin FTX35J3 / RX35K-t néztem, de ezen kívül sok konkrét ajánlást nem láttam.

Van megbízható cégeknek valamilyen listája? Akikről hallottam már, az a webklíma, pannonklíma, iceklíma

:R

What is your ikigai?

(#17832) koxx válasza aAron_ (#17831) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Februar-marcius korul erdemes szereltetni. Amit irtal tipus az jo, 250k nagyjabol lefedi szerelessel. Tavasszal korbeirsz par cegnek, hogy epp mi az ajanlatuk lehet lesz vmi akcio.

(#17833) Zeki válasza aAron_ (#17831) üzenetére


Zeki
nagyúr

A webklíma csak webshop... nem igazán klímás cég.
Nemrég lett valami szerelőgárdájuk. Lehet valakivel leszerződtek.

(#17834) Frisi


Frisi
tag

A H-tarifára rá lehet kötni a klímát és a villanybojlert ?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=frisi

(#17835) pjen válasza Frisi (#17834) üzenetére


pjen
félisten

Rá lehet,de nem szabad.szerintem

[ Szerkesztve ]

(#17836) Frisi válasza pjen (#17835) üzenetére


Frisi
tag

Hivatalosan gondoltam. :))

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=frisi

(#17837) Zeki válasza Frisi (#17836) üzenetére


Zeki
nagyúr

Villanybojlert nem. Az max vezérelt áramról mehet.

(#17838) Frisi válasza Zeki (#17837) üzenetére


Frisi
tag

Köszönöm, most úgy megy.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=frisi

(#17839) nesa válasza Frisi (#17834) üzenetére


nesa
veterán

A vezérelt B tarifa árban ugyanaz mint a H mi értelme lenne?

(#17840) Teaway válasza Frisi (#17836) üzenetére


Teaway
veterán

H-s tarifát csak fűtési idényben kapsz.

Nincs itthon csokid??

(#17841) Male válasza Chaser (#17827) üzenetére


Male
nagyúr

Nyugi, nekem november elejétől köv. év március végéig - április elejéig tartott a H-tarifa elintézése-bekötése. ( viszont kaptam kötbért az EON-tól utána :) ). ...és igen A2/A20-on kell meglenni a COP3-nak. A klímához erről kapsz egy igazolást a forgalmazótól... gyak erre kell rákérdezni a klímásnál, ha van hozzá ilyen papírjuk, akkor meg fogod rá kapni, ha nincs, akkor mázli kérdése. ( és bármit állít a villanyszerelő, ezt mellékeld a papírokhoz mindenképpen... ezen is buktam vagy két hetet, mert "áááh, az nem kell hozzá!", aztán visszadobták persze... )

...az ügyintézőkkel sokra nem mész, ahánnyal beszélsz, annyi félét mondanak.

(#17842) Frisi válasza nesa (#17839) üzenetére


Frisi
tag

Az alap gondolatom az volt,hogy nyáron a 15-20 fokos vízből kevesebb enegiából lehet előállítani a 40-50 fokos melegvizet,mint télen az 5-10 fokosból 70-80 fokosat.
A klíma télen fűtésrásegítés lenne,kandallóval fűtünk ami szemben van a beltéri egységgel és a ventilátor majdnem folyamatosan menne a levegőkeringetés végett.Ha pedig leesik a hőmérséklet rásegít a fűtéssel.
Így a téli áramfogyasztás jóval több lenne mint a nyári még akkor is amikor megy a klímázás kb 1,5 hónapot összben.
De csak gondolat marad ha nem lehet rákötni./Persze lehet rosszul kombináltam,nem vagyok szaki :)) /

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=frisi

(#17843) VaZso válasza Frisi (#17842) üzenetére


VaZso
senior tag

A klímát rákötheted, ha a szükséges feltételeket teljesíti.

A villanybojlert szerintem sem engedik, annak a vezérelt van kitalálva.

(#17844) Chaser válasza Frisi (#17834) üzenetére


Chaser
titán

nem, csak hőszivattyús történeteket, klíma oké

nesa
b tarifa "a tarifán naponta 8 óra működési időben vételezhet, amiből 4-6 óra csúcson kívüli időszakra esik, és a legrövidebb kapcsolási idő sem lehet kevesebb 15 percnél"
h-nál nincs napi 8 óra korlát, cserébe csak fűtési idényben olcsó, b geo korlátlan hőszivattyús dolgokra - b-nél hőtárolós dolgok vannak megadva tehát klímához az nem jó -
igazából b geo és h érdekes, geo-ra talán mehet bojler is és akkor tényleg jobb - de ha jól értem nem külön órás és csak 32a-ig oké -, h-t pedig +32a-t "ingyen" adnak

Male nem fogok bohóckodni, nem érek rá ( : majd kiderül, holnap bemegyek van-e ennek időkorlátja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17845) nesa válasza Frisi (#17842) üzenetére


nesa
veterán

Továbbra sem értem hiszen a H tarifa meg a vezérelt B ugyan annyiba kerül cserébe H nyáron nincs így bojlerod is drágán menne.

(#17846) Chaser válasza nesa (#17845) üzenetére


Chaser
titán

Fentebb reszletwztem, h-nal nincs bojler, b napi 8 ora ott lehet bojler is, b geo korlatlan es mehet bojler, de 99% h csak 1*32a jar alanyi jogon, nem kulon oras mint a h, de holnap ennek meg utanajarok

szerk: 32a felett minden amper br 4500ft korul van
H-nal pl jo h nem kell +32 h-ert kulon fizetni - csak a regisztralt szerelonek -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17847) nesa válasza Chaser (#17846) üzenetére


nesa
veterán

B re meg H annyit kérhetsz amennyi kivan fizetve, nekem 75A van ezt úgy osztom be ahogy akarom jelenleg nálam az a felállás hogy nappalin van 75A, B tarifán 75A és H ra kértem 16A de ezt is ingyen barmikor átnyomhatom akar menyire 75 ig További hálózatfejlesztést nem tervezek:)

(#17848) Chaser válasza nesa (#17847) üzenetére


Chaser
titán

b v b geo? nem ugyanaz, b ha jól értelmezem amit régen éjszakainak hívtak - abból standard mellé alanyi jogon jár 32a -
regisztrált villanyász azt mondta standard + éjszakai _vagy_ h, 3 együtt nem, de majd nyomozok tovább ( :
b-re kb csak bojlert érdemes kötni a napi 8 óra szakaszos szolgáltatás miatt
ha már 1x fizettél 75a-ért, onnantól a vezéreltből is jár a 75, ha lehet harmadik óra akkor is
alapból 32a jár az biztos - ezt ki lehet játszani 32+32 vezérelttel pl -

a kérdés az, mi a különbség a h és b geo közt azon kívül, hogy h csak téli időszakban olcsó

ezt pedig most találtam eonos oldalon a h tarifánál:
"A felhasználó egyéb fogyasztói berendezései miatt a „B” tarifára (éjszakai áramra) is igényt tarthat, illetve azt megtarthatja, ebben az esetben a mérőhelyen mindhárom tarifának (A1, B és H-tarifa) külön mérőberendezés kerül felszerelésre."
vannak itt ellentmondások ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17849) Sungoo


Sungoo
addikt

Dalklíma, átértelmezve.

(#17850) dugesz77


dugesz77
őstag

Üdv mindenkinek. Mi lehet a gondja egy Panasonic split klímának ha áram alá helyezve folyamatosan tekeri a kültéri egységen a ventilátor? A beltéri be sincs kapcsolva akkor is. Az tűnt csak fel,hogy egy folyamatos búgást hallok éjjel/nappal (kimérve pont 100 Hz) kihúzva a klímát megszűnik a hang, tehát biztos,hogy nem csak a szél mozgatja a lapátot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.