Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) pjen válasza scream (#17148) üzenetére


pjen
félisten

Elvileg nem kell engedély,legalábbis multkor ezt olvastam valahol,de utána kell nézni.

(#17152) kmarci25 válasza cadgers (#17146) üzenetére


kmarci25
veterán

Szia! Mi ilyet használtunk a télen. Nyomta fel szépen a páratartalmat. Egyedül az elhelyezése a nehézkes, mi pl. a konyhapult szélére tettük, mert csak így volt megoldható, hogy a kicsapódó pára miatt ne legyen minden körülötte nedves. (Tehát valami olyan emelvényre kell tenni, ahonnan a padlóig nincs is más. Azért kicsit ez is zúg ám, én nem tudtam mellette aludni, de én az éjszakaira állított klíma mellett sem tudok. Sajnos minden búgó, zúgó zaj nagyon zavar éjszaka.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17153) scream válasza pjen (#17151) üzenetére


scream
veterán

Hol kell utánanézni? :F

Amúgy persze, semmit sem kell, csak nem szeretném azt bes*opni, hogy felszereltetem, aztán jön a felszólítás, hogy szereltessem le, mert engedély nélküli. Ha 8 napon belül, akkor csak bruttó 70ezer a bönti, ha 8 napon tól akkor 1 milla. Na ilyenbe nem szívesen futnék bele.

(#17154) pjen válasza scream (#17153) üzenetére


pjen
félisten

Ezt találtam,hirtelen.

az érvényben lévő 312/2012. (XI. 8.) kormányrendelet értelmében a split klímakészülékek felszereléséhez nem kell építési engedély, csak akkor, ha a klimatizálás kiépítése során az épület tartószerkezetét, illetve tartószerkezeti elemeit megváltoztatják, átalakítják, kicserélik vagy megerősítik
ha Ön társasházban él, a homlokzaton a lakókkal közösen egyeztetve helyezheti el a klíma külső egységét - mindezt 2008 óta teheti meg -, ám néhány szabály betartásával csak, mint:
a klímát takartan kell elhelyezni a homlokzaton, az épület és homlokzat sérülése nélkül
az épület értékeinek, az épület védelmét szolgáló rendszerek sérülése nélkül
a környezet szennyezése nélkül
ártalmas mértékű páralecsapódás nélkül
Ezzel már mehetsz az önkormányzathoz,egyezkedni.

[ Szerkesztve ]

(#17155) DeFranco válasza scream (#17153) üzenetére


DeFranco
nagyúr

pár napja beszéltük át, én is írtam a témában. három pillér van:

- építési engedély kell-e rá - jellemzően nem
- városképi koncepció engedi-e - változó, önkormányzat rendeletet alkot róla
- lakóközösség hozzájárul-e - amennyiben szükséges, mert pl. homlokzatra kerülne

(#17156) xxxjjjkkk válasza scream (#17150) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ha esélytelen az önkormányzatos verzió, akkor csak a korláttal kéne valamit egerészni, szerintem az nem építési engedély köteles, hogy 20 centivel kijjebb vidd a korlátot, de nem akarok hülyeséget mondani, ennek utána kell járni
belvárosba olyat is láttam , hogy az egyik ablak helyett rács mögötte figyel két nagy kültéri, és kívülről(!) becsövezték a szobákba, gyönyörű, de V ker, úgyhogy gondolom szabályos

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17157) Met válasza scream (#17153) üzenetére


Met
nagyúr

Én úgy kerestem rá hogy 13. kerület klíma felszerelés engedély, vagy valami hasonló.
De [link]

Nyilván az a mérvadó amit az önkormányzatban mondanak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17158) DeFranco válasza xxxjjjkkk (#17156) üzenetére


DeFranco
nagyúr

van ahol még az ablak osztásán színén rámázásán anyagán és faragásán sem módosíthatsz. eszement dolgok ezek.

(#17159) pjen válasza cadgers (#17146) üzenetére


pjen
félisten

Én első kőrben pár növénnyel próbálkoznék,esetleg nagy felületű edény vizzel(tepsi).

(#17160) xxxjjjkkk válasza DeFranco (#17158) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

persze, ezért írtam feltételesen, valami kiskapu csak van, meg azthiszem az utcakép esetén is van takarás opció

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17161) qnadam válasza scream (#17150) üzenetére


qnadam
veterán

hány méter lenne a lépcsőházon át?

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17162) sequator válasza pjen (#17159) üzenetére


sequator
senior tag

Van, amikor az sem elég. Nálam egész télen nem nagyon ment 30% fölé a páratartalom. Van növény, párologtató edény a radiátoron és tepsi víz is.
A társasháznak saját központi fűtése van, sok lakónál nincsenek cserélve az ablakok, ezért miattuk túlfűtik a házat, nálunk már hőszigetelt ablakok vannak, így 25-27 fok van egész télen a lakásban. Mosás után a kiteregetett ruhákkal néha megvan a 30-32%. Most nyáron a párásabb időben már felment 45%-ra is! :D

Nézegettem én is ezeket a párásítókat, de nem találtam értelmes árban elfogadható minőségűt. Pedig nagyon kellene, mert a parketta egyre rosszabbul viseli a szárazságot. :(

Szeretnék klímát is beépíteni, de tartok attól, hogy az még jobban kiszárítja a levegőt.

sautia

sequator

(#17163) scream válasza qnadam (#17161) üzenetére


scream
veterán

Kb 6-7 méter lehet.

(#17164) xxxjjjkkk válasza scream (#17163) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

és akkor azzal mi a gond?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17165) DonJoker


DonJoker
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, mert sajnos nem vagyok klíma guru.
Felmerült, hogy jó lenne egy klíma a lakásba, mert kezdenek elviselhetetlen melegek lenni és amíg a távfűtés nem megy fűteni is lehetne vele.
Érdemes/szabad az eMagon 99-ért reklámozott Whirlpool klímák közül választani?
Pl.: https://www.emag.hu/whirlpool-inverter-klima-12000-btu-a-energiaosztaly-6-erzek-hd-szenszuro-auto-restart-ontisztito-paramentesites-spiw-412l/pd/DVDTCMBBM/
Olvastam a véleményeket, nagyon vegyes. Van aki szerint hangos a kültéri, van aki szerint a beltéri is. Rezeg a kültéri, ami bent is hallatszik, gagyi alkatrészekből van összerakva stb. Aztán sokan meg vannak vele elégedve. Mi az igazság?
Ha ez nem jó, akkor melyik márkát válasszam? 3,5 kw-ban gondolkozom és a 100-150 közötti árszintet lőttem be. (persze tudom, hogy ehhez még hozzájön a felszerelés is!)
Nagyon köszönöm!

(#17166) scream válasza xxxjjjkkk (#17164) üzenetére


scream
veterán

Laikusként azt gondolom, hogy az sok, messzi a táv a két egység között.

Vagy tévedek? :F

(#17167) xxxjjjkkk válasza scream (#17166) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

szerintem ezt a távot bármelyik tudja

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17168) alázógyík válasza DonJoker (#17165) üzenetére


alázógyík
őstag

9 éve regisztráltál, és nem tudod használni a keresőt itt jobb oldalt felül? :((

(#17169) DeFranco válasza scream (#17166) üzenetére


DeFranco
nagyúr

úgy tudom ez nem sok, de ettől még a társasházat meg kell nyerned az ügynek, mert közös tulajdonra rakod a kültérit és közös tulajdonon vezeted át.

(#17170) Zeki válasza DonJoker (#17165) üzenetére


Zeki
nagyúr

Annyiért akár jó is lehet, csak 1 cég szerelheti be a whirlpoolokat, ha jól tudom.

(#17171) qnadam válasza scream (#17166) üzenetére


qnadam
veterán

többszöröse is lehet. ha kapsz rá engedélyt, ez lesz a nyerő út.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17172) scream válasza qnadam (#17171) üzenetére


scream
veterán

Értem és köszönöm.

Akkor ezt egy közgyűlésen vessem fel és ott megszavazza a lakóközösség? Vagy pontosan hogyan zajlik ez? :F

(#17173) DonJoker válasza alázógyík (#17168) üzenetére


DonJoker
csendes tag

Használtam a keresőt... Itt is vegyes az összkép van, aki szerint "best buy", mások szerint gagyi kínai.
Szerelőt megint csak nem érdemes megkérdezni, mert mindenki az általa forgalmazottat isteníti. :-(

(#17174) xxxjjjkkk válasza scream (#17172) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

nézd meg szmsz t alapito okiratot ilyeneket, beszélj a közös képviselővel is
vagy partizán akció keretében felrakod, és lesz ami lesz

másbak van ott kültéri?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17175) scream válasza xxxjjjkkk (#17174) üzenetére


scream
veterán

Bent egy csomó. A közelmúltban is felkerült 2 db is és tuti nem volt se közgyűlés se szavazás róla... :U

SZMSZ-ben meg tiltva van elvileg mindenhol a felrakása...

(#17176) xxxjjjkkk válasza scream (#17175) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Ez pedig partizánakció gyanús, de erre nem buzdítalak, viszont ha mindenki sz@rik az szmsz re... csak ott a kockázat...
Lehet meg kéne környékezni a közösképviselőt amolyan sunyi módon, hogy a "többi lakót nem zavarja a kültérik zúgása? " Abból úgy is kiderül, hogy ő hogy áll a dolgokhoz. Ő sem fog széllel szembe hugyozni, és sok lakót magára haragítani., jó esetben.

Vagy, ha a lakók 50%nak kinn van a kültérije, akkor szmsz-t kell módosítani. A gyakorlatban, ahányan aktívan járnak közgyűlésre, nem is kellhet ennyi. Nem tudom fejből, hogy most mi kell a módosításhoz.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17177) mghltm válasza DonJoker (#17173) üzenetére


mghltm
addikt

ha csak 100e korul tudsz klimat venni, vedd a wp-t, mert annyiert tenyleg megeri, tobben javasoltak korabban. ed-nel most 110e-ert meg adnak melle viztisztitot is, ezzel kapcsolatban itt egy elgondolkodtato velemeny.

ha van lehetoseged tovabb nyujtozkodni, valassz japan klimat vagy normalisabb kinait inkabb!

"Szerelőt megint csak nem érdemes megkérdezni, mert mindenki az általa forgalmazottat isteníti." - mert azzal van 10-20 eves tapasztalata, tud rola velemenyt mondani. vagy nem nagyon romlanak el, vagy ha igen, akkor rovid idon belul van hozza megfizetheto aru alkatresz. egy normalis vallalkozo 1 dolgot biztosan nem akar: elegedetlen / anyazo / idegbeteg ugyfelet, mert az az 1 duhongo kepes nagyobb hangot adni a problemajanak, mint masik 50 elegedett a jo tapasztalatanak.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#17178) windy válasza DonJoker (#17173) üzenetére


windy
tag

Ez ebben a formában nem igaz. Mi nem forgalmazzuk a Whirlpoolt, mégis leírtam már párszor, hogy egy százasért a bolondnak is megéri. Ennyi pénzért csak Airfeel vagy Tosot szokott lenni hébe-hóba, de azoknál ez mindenképpen jobb választás.

(#17179) kmarci25 válasza xxxjjjkkk (#17176) üzenetére


kmarci25
veterán

Emlékeim szerint lakógyűlés kell az SZMSZ módosításához is, a lakógyűlés meg asszem 50% tulajdoni hányad felett határozatképes, de általában ennyi nem jön össze. Ilyenkor fél óra múlva lehet újat tartani, itt már tulajdoni hányadtól független a határozatképesség. De ez nagyon off... :B

babicsbalu: én is a közös képviselővel kezdeném, főleg ha tudod róla, hogy normális. Én azt gondolom, hogy jobb az ilyeneket előre tisztázni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17180) scream válasza kmarci25 (#17179) üzenetére


scream
veterán

Sajnos nem normális a közös képviselő. :(

SZMSZ-ben azért van tiltva a külső egység kihelyezése bárhova, mert a szigetelés annó amikor a ház épült rnem megfelelően lett felrakva és ha megfúrják, akkor a lyukon csapadék mehet be alá, és attól félnek, hogy leesik.

A tatarozás már elkezdődött, de mivel ezen a helyrajzi számon 5 vagy 6 társasház van, és az egészet fel kell újítani, azt mondta, hogy jó esetben 3 év mire hozzám elér... Nyilván, ahol ő lakik már készen van a tatarozás, mivel ott kezdték... :U

(#17181) xxxjjjkkk válasza scream (#17180) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ez valami újépítésű?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17182) scream válasza xxxjjjkkk (#17181) üzenetére


scream
veterán

Hát a panelberuházások után épült, ez is panel elemekből, csak nagyobb belmagassággal és csak 4 emeletes a ház, rendes tetővel.

Szóval nem a régi körúti nagypolgári lakás, de nem is a most épülő Cordia, a kettő között valahol. :DDD

(#17183) krx21


krx21
nagyúr

A belépő Mitsubishi DM35 készülékről mit lehet tudni? Egyik barátom hirtelen rendelt egyet...

(#17184) Male válasza scream (#17180) üzenetére


Male
nagyúr

Ha nem normális, de van már fent több is... esetleg beszélj azokkal, akiknek már fent van, hogyan oldották meg.
Ha az derül ki, hogy csak úgy felrakták... nem tudom ott milyen a helyzet, de ha a szokásos (10% jó ha elmegy), akkor egy közgyűlésen lazán meg is szavazzátok, ha megkérsz közülük párat, hogy jöjjenek el arra az alkalomra.

(#17185) DonJoker válasza mghltm (#17177) üzenetére


DonJoker
csendes tag

Szia!
Köszönöm a választ!
Akkor, ha megtoldom 30-al az ugye jobb választás?
https://www.webklima.hu/daikin-ftxv35ab-rxv35ab.html

(#17186) Zeki válasza krx21 (#17183) üzenetére


Zeki
nagyúr

Rendben van az a klíma.

(#17187) krx21 válasza Zeki (#17186) üzenetére


krx21
nagyúr

Bővebben? :B

(#17188) Zeki válasza krx21 (#17187) üzenetére


Zeki
nagyúr

Olvass vissza windy írásait.

(#17189) bundaska


bundaska
aktív tag

Üdv!

Kis segítséget kérnék. Házunkba szeretnék egy klímát a nappaliba, ami Kb. 28m2 + a konyha 10m2. Milyen típust ajánlanátok? Amit néztem és ajánlottak is eddig: Daikin FTXV35AB / RXV35AB (ez 140 Ft - a kedvesség), vagy a Praktikerben van Midea gyártotta Airfel 3,5 kW-os split klíma akcióban 100k. Esetleg Samsung amit néztem, de a többi márkát passzolom mi lenne a megfelelő. Nem szánok rá 3-400k-t, csak a nagy ablakok miatti meleget és párát akarnám csökkenteni a házban, ahol "nincs meleg" (Kb. 26 fok a kinti 35-37 fokban). 5kW-os klíma nem biztos, hogy megérné, nagy, hangos, sokat fogyaszt. Ha tévedek, javítást ér írni :), Klímagépet meg nem szeretnék terveztetni légtechnikai elemekkel, anemosztáttal és DZ dobozokkal, pillangószeleppel stb. az kicsit drága lenne.

Köszi
Bundas

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#17190) Zeki válasza bundaska (#17189) üzenetére


Zeki
nagyúr

100-ért keress whirlpoolt, visszább írták. Airfel 80-90 körül jó.

Ha van 40-nel több, akkor Daikin.

[ Szerkesztve ]

(#17191) bundaska válasza Zeki (#17190) üzenetére


bundaska
aktív tag

Akkor marad a Daikin, mindenki azt mondta, hogy az az igazi. Csak volt bennem egy kis kételkedés, hogy az Ipari kategóriában ők nagyon ott vannak, az olcsóbb, otthoni kategória nem e lesz gagyi, rosszabb minőségű.
A Daikin hogy adja a garanciát? Csak akkor él a garancia, ha hivatalkos szerviz építi be? Erről viszont nem tudok, de emberem lenne, aki beszerelné és van is hozzá engedély (kollégám).

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#17192) DeFranco válasza bundaska (#17191) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ésszel azért, a daikin és daikin között is van különbség. ez a modell meg elég régi is már.

(#17193) diablo1984 válasza bundaska (#17191) üzenetére


diablo1984
veterán

tudtommal mind úgy adja a garit és feltétele az évenkénti karbantartás szerelő által! klímaszerelő nélkül elvileg nem is vehetsz klímát, úgy hogy "megkívánod, beletoszod a kosárba és kifizeted" módszerrel!

(#17194) bundaska válasza DeFranco (#17192) üzenetére


bundaska
aktív tag

Erre rákérdezek, megfuttatom, milyen lenne. Köszi a választ.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#17195) bundaska válasza diablo1984 (#17193) üzenetére


bundaska
aktív tag

Cégem nevére venném a klímát, a kollégám pedig beszerelné, van minden papírja hozzá, ezzel nem lenne baj, és az évenkénti szervizzel sem.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#17196) diablo1984 válasza bundaska (#17195) üzenetére


diablo1984
veterán

először kell a szerelő hozzájárulása, hogy ő fogja beszerelni az xy címen, majd elmégy a boltba, hogy ezt a klímát kérném a cégem nevére, itt a papír! A többi igen, így megy.....

(#17197) bundaska válasza diablo1984 (#17196) üzenetére


bundaska
aktív tag

No, ennek is utána járok :) legalább ezzel is okosabb lettem. Látszik, hogy ebben a részében nem vagyok benne... Köszönöm a leírást.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#17198) graffin


graffin
csendes tag

sziasztok!

elméleti kérdésem lenne:

a régi bérházban, ahol lakom, az utca frontra nem tehetünk kültérit, a gangon pedig nem igazán van hely.

Két ötletem is van:
- a lakásban cserépkályha volt, aminek a kéményét nem használjuk, le van falazva.
Ha ez a kémény csak a miénk, lehet e opció, hogy a lapostetőre tesszük a kültérit és a kéményben jön le a csövezés? [5 emeletes ház, mi a 4.-en lakunk, azaz kb. 1 emeletről beszélünk.]

- ha ez nem megy, ugyanezt eljátszani, csak a lichthofon keresztül levezetni a csövezést.
Ennek hátránya, hogy többet kellene csövezni a lakásban.

A kémény esetén pont jó lenne, mert a szobába jönne le minden, a szobában már nem kellene csövezni.

Szabad ilyet?

Köszi!

g

(#17199) windy válasza graffin (#17198) üzenetére


windy
tag

Mi a kérdés? Ha nem használjátok a kéményt az eredeti funkciójára, akkor az már nem is kémény, hanem mondjuk csak egy kürtő, strang, stb. Azon keresztül meg miért ne vezethetnéd a csöveidet, vezetékeidet, stb.?

(#17200) graffin válasza windy (#17199) üzenetére


graffin
csendes tag

Igen, pont ez a kérdés, hogy van e erre bármilyen szabály.

De akkor ez nem is kérdés.
Már csak azt kell megtudnom, hogy tényleg csak a miénk a kémény.

Köszönöm!
g

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.