Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) .DLL


.DLL
veterán

Szervusztok!

Egy műszaki expert vagy klíma szervizes tapasztalatára lenne szükségem: adott egy mobil klíma, ami közel 20 éve egy raktárban pihent, nyilván zéróra redukálódott az értéke, leírták és elvihetném. De még bekapcsolni sem szeretném addig, amíg nem tudom, hogy mi hibára lehet egyáltalán számítani ennyi idő állás után. Lehet hogy semmi baja, lehet hogy el sem indul, lehet hogy első bekapcsolásnál elszáll valami, aztán lehet kidobni. :F Ezt nem szeretném...
A lényeg természetesen, hogy jó lenne hadba állítani itthon a meleg időben. :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#16402) Grande Ale válasza Fkris (#16397) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nekem is ilyen van, döbbenet, hogy milyen jó. Ezzel rendben leszel, vedd meg nyugodtan!

(#16403) allein válasza windy (#16390) üzenetére


allein
addikt

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16404) Geri89 válasza Geri89 (#16358) üzenetére


Geri89
aktív tag

Erre esetleg valaki? Köszi! :R

(#16405) athomi


athomi
veterán

Volt alkalmam ma kipróbálni egy Whirlpool SPIW412L-t. A FAN gombbal 4 opciót tudtam állítani: automata, max. venti, közepes venti, min. venti. Nem tudom, hogy van e ennél is halkabb működési módja, de a minimum venti módnál az Airfel minimum venti módja halkabbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#16406) DeFranco válasza kmarci25 (#16396) üzenetére


DeFranco
nagyúr

basszus pedig rémlik valami,de nem ugrik be. nálam is trükközni kellett valamit. emlékszem guglizással meg tudtam oldani, de nem emlékszem mi volt a trökk.

(#16407) lowzor


lowzor
veterán

Hali!

Tudnátok ajánlani valami 3,5 kW-os, inverteres japán klímát, ami nem kerül csillagászati összegbe? Előre is köszi!

(#16408) Mate válasza kmarci25 (#16396) üzenetére


Mate
nagyúr

Gondolom tűzfal megfogja.

(#16409) Zeki válasza lowzor (#16407) üzenetére


Zeki
nagyúr

Daikin es Mitsubishi belepo modeljei.

(#16410) windy válasza lowzor (#16407) üzenetére


windy
tag

Az utóbbi két évben már több japán gyártónak is van 200.000 alatti modellje, tehát szerintem, már nem csillagászatiak az árak.

(#16411) kmarci25 válasza DeFranco (#16406) üzenetére


kmarci25
veterán

+Mate: megoldottam. :K Gugliztam én is kitartóan, és ugyan egy korábbi Daikin wifi modulhoz találtam leírásként, hogy nyissam meg a 10377 és 10378-as portokat, kipróbáltam. Most nyitva van mindkettő, és vidáman megy a Házon kívül opció, pedig a Play-en több T-s is panaszkodik.
Most már csak azt kell kipróbálnom, hogy a riasztó mit szól hozzá, ha bekapcsol, mialatt élesítve van.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16412) Met


Met
nagyúr

Klíma használatos kérdésem lenne.
Itt az irodában azt csinálják, hogy 21-22 fokra be van állítva, elindítják majd amikor eléggé lehűlt a szoba akkor kikapcsolják (meg valamelyik elkezd vinnyogni hogy hideg van, vagy bejönnek kintről hogy hú de nagyon hideg van itt :W ), mostanra annyit fejlődtek hogy 26-27 fokra van beállítva de egy idő után már nagyon hideg lesz nekik és kikapcsolják (jön a vinnyogás).
Én úgy gondolnám hogy 27-28 fokra beállítom és megy egész nap. Ez a ki be kapcsolgatás nem gazdaságos meg nincs is értelme mert a klíma leszabályozza magát.
Új klímákról van szó, inverteres, nem on-off.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16413) koxx válasza Met (#16412) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

27-28 az sok, nagyjából meleg lesz. 24 körül szoktam belőni persze minimál befújással.

(#16414) Met válasza koxx (#16413) üzenetére


Met
nagyúr

Ez egyén és tevékenység függő hogy mi az ideális nem?
Mert ezek gyakorlatilag on-off-ként használják az inverteres klímát.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16415) kmarci25 válasza koxx (#16413) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, a 27-28 tényleg sok, nálam tegnap délután-este otthon 25 fokra volt állítva (egy ablak bukóra volt nyitva).

Szerk.: persze, egyénfüggő, de én úgy tudom, hogy nem egészséges túl nagy hőmérséklet különbséget beállítani.

Más: éppen tegnap a klíma hőmérője pont egy fokkal mutatott többet, mint a saját digitális hőmérőm. Vajon melyik lehet a pontosabb? :F

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16416) DeFranco válasza Met (#16414) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálunk 26-ra van állítva éjszakai módban használva, és teljesen üdítő, komfortos a hőmérséklet. 26-27 fok van a szobai hőmérő szerint.

[ Szerkesztve ]

(#16417) Met válasza kmarci25 (#16415) üzenetére


Met
nagyúr

Sajnos mostanában kellett kardiológussal beszélgetnünk és ez a klímából ki-be menés nincs hatással a szívre.

Ablakot nyitni lehet bukóra? Akár másik helyiségben?

DeFranco 26-27 fok szerintem teljesen jó

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16418) kmarci25 válasza Met (#16417) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor inkább úgy fogalmazok, hogy kellemetlen, fojtogató lehet a 24 fokos szobából kilépni a 33 fokos napsütésre, ahol még a páratartalom is magasabb. Lehet, hogy a szívre nincs hatással, de pl. nekem a fejem simán megfájdult már ilyenkor, de ha az nem is, akkor is kellemetlen. :K

Nálam most is, otthon is bukón van az ablak, ott ahol a klíma is megy.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16419) athomi válasza DeFranco (#16416) üzenetére


athomi
veterán

Elvileg ugyanolyan lakásban lakunk, nálam klíma nélkül van 26-27°C, pedig zárószint. 24°C-on járatom a légkondit, így komfortosnak érzem.

(#16420) .DLL válasza kmarci25 (#16418) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor a 27-28 fok talán mégsem sok, ha sokat járnak ki-be. Kíméletesebb ha dögmeleg van kint..

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#16421) kmarci25 válasza .DLL (#16420) üzenetére


kmarci25
veterán

Kérdés, hogy mennyit járnak ki-be. Mert ha 27-28-ra van állítva, de negyedóránként nyitják az ajtót, akkor ténylegesen nem 27 fok lesz, hanem több, mert minden negyedórában bedől a meleg, amíg nyitva az ajtó. Nálam a munkahelyen házközponti klíma van, 26 fok alá, ha akarom sem tudom vinni (hiába áll a termosztát 18 fokon, egyszerűen nem hűt erősebben), de annyi elég is.
Otthon már más, ott pillanatokon belül levinné 27-ről, 20-ra, de azt meg minek. ;)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16422) baly2u2000 válasza Fkris (#16397) üzenetére


baly2u2000
tag

Nálam ilyen dm35va típus került beszerelésre tegnap, szerintem egy jó készülék, csak neked lehet kicsi lesz ha mind a 70 nm-t be akarod vele temperálni. 30nm-re viszont szerintem jó vagy vele, de menj biztosra és hívd ki azt a céget felmérni akiktől veszed.

Ami a várólistát illeti, nekem kb 2 hét volt a Pannonklímával, de Gárdonyba kellett jönni felmérni és beszerelni. Ha felhívod őket biztos megmondják mikor van a következő szabad időpont.

Eddig mind a klímával, mind a kivitelezéssel maximálisan elégedett vagyok, jár a piros pont a Pannonklímás srácoknak a beszerelés minőségéért, Windynek a segítségért, a Mitsubishinek pedig hogy ilyen patentül összerakta a DM35VA modelljét. :R

Wifi vezérlés margójára:
Nem tudom ez mennyire számít offnak, végülis kapcsolódik a klímákhoz és nem találtam hasonló bejegyzést, hátha valakinek segít vagy kiokosít hogy lehetne másképp.

A Broadlink RM Mini 3 (IR to Wifi) kütyü elég okos de "szokós" jószágnak tűnik ha még nem programozott infrát az ember gyermeke. A TV / mediabox irányítók betanítása könnyen ment, de a klíma IR kódjai nem egyszerű diszkrét "hőmérséklet fel" / "hőmérséklet le" parancsok, hanem parancskombinációk, pl "kapcsold be 21 fokra hűtésre, 3as venti fokozaton és középre állított légterelővel"

Nekem az IR code cloud library-ben nem találta meg a Mitsu klímámat az e-Control alkalmazás, így felhasználói template-tel és tanított gombokkal lehet wifin keresztül működtetni. A UI-on annak tudatában kell kialakítani a gombokat, hogy a hőmérséklet + fan speed (de talán a fan direction is) csak együtt állítható, úgy nem tudsz parancsot küldeni, hogy "állítsd 22 fokra és a fan maradjon úgy ahogy most van."

A MODE (hűtés, párátlanítás, fűtés, .. ) gomb kezelésére még nem találtam jó megoldást mert nem tudom hol áll mikor kiadom a parancsot.

Nektek sikerült olyan template-et letölteni e-Controlban ami vezérelte a dm35va klímát (vagy akár más típust) / csináltatok egyet kézzel? A template-tel rendelkező típusok esetén működnek a diszkrét utasítások?

(#16423) NB2 válasza Met (#16412) üzenetére


NB2
aktív tag

A melóhelyen a lányok szerint a jó klíma használat így néz ki :D

(#16424) DeFranco válasza athomi (#16419) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálunk délnyugati a fekvés, kb. 28-30 fok lehet a lakásban, így 26 fokra állítva és 26-27 fokos tényleges hőmérséklet mellett nekem tökéletes.

igaz nem is szoktattam magam hozzá a hűtött helyiségekhez soha (szándékosan), és otthon nekem nem derogál egy szál kis- vagy rövidgatyában flangálni, de ez így nekem optimum.

elég éles határ van aközött amikor nekem melegem van és amikor jól vagyok, ha ténylegesen meleg van a lakásban akkor jön a nehéz légzés, kókadtság, stb. pontosan tudom azonosítani, míg a fenti beállítással friss és fitt vagyok, és nem is izzadok. ez a cél, és ezt elérem.

nem mellesleg a lakás többi részével is kell számolni, van egy 2,5 éves kisfiam és vagyunk mi is, egyikünknek sem kellemes a folyamatosan hideg-meleg váltogatás.

nem mellesleg a szoba ajtaja folyamatosan nyitva van, így valamennyire jön is be meleg a többi helyiségből és áramlik is ki hideg, nem nevezném aktív légcserének de érezhető hogy rásegít a többi helyiségre is.

(#16425) bbronn


bbronn
csendes tag

Meghozták és felszerelték a Daikin FTX35KM klímát. Nézem a dobozát, matricáit: Made in P.R.C. Nesze neked: japán klíma cseh gyárból??? :D A srác szerint tuti hogy a Gree gyártja nekik. Ennyiből azt is vehettem volna, kompresszora lenne +2 év garancia. Egyébként minden ok vele, nagyon csendes mind a kültéri, mind a beltéri egysége. A kültéri csendessége igazi meglepetés, szerintem a hűtőnk hangosabb.

(#16426) DeFranco válasza bbronn (#16425) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nézem a dobozát, matricáit: Made in P.R.C.

Kitárgyaltuk hónapokkal ezelőtt

Nesze neked: japán klíma cseh gyárból???

Nem cseh gyárból, senki se mondta.

A srác szerint tuti hogy a Gree gyártja nekik.

Gratulálok a srácnak

Ennyiből azt is vehettem volna, kompresszora lenne +2 év garancia.

Mert az ugye úgy működik, hogy bedobják a dobozba az egy egység alapanyagot meg az egy egység kínait és kijön az egy egység termék majd ráragasztják a varázsmatricát.

Egyébként minden ok vele, nagyon csendes mind a kültéri, mind a beltéri egysége. A kültéri csendessége igazi meglepetés, szerintem a hűtőnk hangosabb.

Akkor élvezd és ne a matricát olvasgasd. Teljesen mindegy hogy hol gyártják (megértelek, én is nyeltem három nagyot mikor megláttam) ugyanis a szakértelem a minőségi gyártósor és a svájci szintű tqm kint is megvan már, a kérdés, hogy ki képes és hajlandó megfizetni. Űrtechnológiát is képesek gyártani csak az nem egy dollár szállítással ebajon. Lehetne proper cseremek is, csak akkor kerülne másfélszer annyiba, nem tudom feltűnt-e hogy kilőttek a bérek a régióban mint a rakéta.

(#16427) xxxjjjkkk válasza bbronn (#16425) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Az eddig se volt titok, hogy csak a dragabb modellek készülnek japánban.
Ahogy az sem, hogy a daikin es a gree összebútoroztak.
A cseh gyár nyilván csak összeszerelő üzem. Valószínűleg a gree gyártja, csak az a kérdés, hogy mit, a bérgyártás ma már nem ördögtől való.
Arra lennék kiváncsi, hogy valaki szétszed mondjuk egy gree comfortot, meg egy ftxb-t és ott mi a különbség.
Merthogy a "szerintem" az kevés, főleg egy szakembertől. Konkrétat, meg valamiért senki nem akar mondani, de még az sem, aki fúj az olcsó daikinokra.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16428) bbronn válasza DeFranco (#16426) üzenetére


bbronn
csendes tag

Én valahogy úgy emlékeztem, hogy a Daikin európai piacra a cseh gyárban gyárt. Bizonyára rosszul. Végülis nem számít, csak meglepett. Így viszont Yamato-t is vehettem volna olcsóbban, 5 év garanciával, azt is a Gree gyártja és az is japán. :) Tényleg jól működik, és ez a lényeg.

(#16429) SeniorTilla válasza DeFranco (#16416) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szintén zenész, 26-27 fok nálunk is a beállított hőmérséklet a tetőtérben. A földszinten 24-25, de még nem kell klímázni, mert hűvös van. A kocsikban 22-23 fok, ott az a kellemes.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16430) xxxjjjkkk válasza bbronn (#16428) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Jó, tegyük fel, hogy a gree gyártja, nem tudom.
Akkor is óriási a különbség aközött, hogy a gree a daikinnak gyárt daikin modellt, daikin cimkével, vagy a gree a yamatonak gyárt gree modellt yamato cimkével.
De ekkora erővel a hd polar nord és társai is gree gyártásúak vagy annak tűnnek, és olcsóbbak is 20-30ezerrel.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16431) DeFranco válasza bbronn (#16428) üzenetére


DeFranco
nagyúr

olvasd el még egyszer amit írtam. nem csak az számít hogy ki gyártja, baromira más "fér bele" egy gree-nél egy daikinnál meg egy yamagocsinál úgy anyaghasználatban, mint minőségellenőrzésben mint technológiában.

ezt kellene már megérteni mindenkinek, már rég nem az van mint a kgst-s időkben hogy a román dácsiából mindent kilopnak már a gyárban meg már a merkúrban átrohad, a bogárban meg még az unokád is elveszti a szüzességét a balaton soundon...

(#16432) bbronn válasza DeFranco (#16431) üzenetére


bbronn
csendes tag

Utána kérdeztem előtte azért, de persze csak azt "tudom", amit mondtak nekem. A TOSOT is Gree gyártmány, Gree kompresszor stb, ellenben az összeszerelés már nem a Gree minőségellenőrzés szerint történik egy másik helyen. A Yamato-t úgy ajánlották, hogy Gree gyártás + Gree minőségellenőrzés. Ha nem így van, félretájékoztattak.

(#16433) pjen válasza bbronn (#16428) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,nem véletlen mutogatta a klímásom,a Spanyol Daikin árakat.1000 euró alatt egy sem volt.Meg azok a fúrcsán álló matricák...

(#16434) Fkris válasza xxxjjjkkk (#16399) üzenetére


Fkris
őstag

,Grande Ale ,baly2u2000

Köszönöm a segítséget srácok, alakulóban, már elindult a folyamat, majd egyszer csak a végére érünk.
Már várom!
:R

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#16435) xxxjjjkkk válasza bbronn (#16432) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Ezzel az a baj, hogy objektíven nézve:
Egy magyar klímaszerelő, aki a yamato eladásában lehet érdekelt, elmagyarázza a vevőnek, hogy a tosot szar, mert ugyan gree, de nem ellenőrzik, de a yamatoját igen, és az egy az egyben gree, ezt így innen, kínába. Mindezt mondjuk évi 2-300eladott yamato mellett, ami lehet a gree kapacításának a 0,001%-a.
Akkor miért nem ajánlja inkább a gree t? És hogy lehet valami 20-30ezerrel olcsóbb, mint az eredeti gyártónál, ennyi eladás mellett? A gree nem egy olyan brand, mint egy samsung, lg, hogy a névért kelljen fizetni(szerintem), így az olcsóbb ár nekem gyanús.

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16436) lowzor


lowzor
veterán

Wifis Daikin van 200k alatt, amit lehet is kapni? (3,5 kW, inverter)

(#16437) windy válasza xxxjjjkkk (#16427) üzenetére


windy
tag

Teljesen hülyeség ez a Gree gyártja dolog. Aki ezt állítja, az hazudik.... Egyetlen modell volt, amit a Gree gyártott, és ebből nem is csinált senki titkot, az az FTXV/RXV modell volt. Még most is lehet kapni elvétve.

Az FTXB/RXB modellnél találkoztam már cseh, török és kínai gyártásúval is, mindegyik Daikin gyárban készült, bármily hihetetlen még a kínai gyártású is. Nem Gree gyárban. Suzhou Iparil Park-ban gyártanak kompresszorokat, hűtőközeget, komplett klímákat, alkatrészeket, stb. Itt készülnek az FTX..KM/RX..KM modellek is. Nem messze innen van a Toshibának és a Panasonicnak is gyára, ebben az ipari parkban. Ja, és még számtalan gyártónak, vsz. fel sem lehetne sorolni. De láttam Daikin gyárat Thaiföldön is, párszáz méterre a Mitsubishi gyártól, és van gyártóüzem. Európában Belgiumban, Csehországban és Olaszországban van Daikin gyár, és az európai piac 70-80 százalékát innen is látják el.

A Gree komfort belseje köszönő-viszonyban nincs a Daikin belsejével, bár vannak a Gree-ben is Daikin alkatrészek. Régebben a kompresszort is a Daikin szállította nekik, de a mostaniakban nem Daikin kompresszor van.

(#16438) windy válasza lowzor (#16436) üzenetére


windy
tag

Szia Nálunk van FTX35KM/RX35KM wifivel, telepítve 249.000 forintért

(#16439) bbronn válasza xxxjjjkkk (#16435) üzenetére


bbronn
csendes tag

Nem, ő elsődlegesen a Daikin FTX35KM-et ajánlotta, másodsorban a Gree GWH12KF Comfort-ot. Akkor a TOSOT-ra rákérdeztem, erre mondta, amit mondott és ajánlotta helyette - köztes áron - a korábban már említett Yamato-t.

(#16440) xxxjjjkkk válasza windy (#16437) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

"Teljesen hülyeség ez a Gree gyártja dolog."

ok, nem is ez volt a lényeg, (feltételes módba kellett volna írnom) , hanem az, hogy ma már tök mindegy, hogy kinai e, vagy a kinában gyártott alkatrészt rakja e össze két cseh :)
Ma már azért tudnak jót gyártani a kinaiak, hogy ez mennyire jó, azt majd kiderül.

"A Gree komfort belseje köszönő-viszonyban nincs a Daikin belsejével, bár vannak a Gree-ben is Daikin alkatrészek. Régebben a kompresszort is a Daikin szállította nekik, de a mostaniakban nem Daikin kompresszor van."

Persze, csak amíg ez nincs dokumentálva, addig mindig lesznek ilyen feltételezések.Valahol azt is olvastam, hogy az ftxb ben gree kompresszor van.
Anúgy még külsőre sem hasonlít.
Az jobban érdekelne, hogy egy mondjuk nord-gree viszonylatban mi a helyzet, hogy valóban ugyan az-e, vagy olyasmi, ár alapján utóbbi, de szeretik azt híresztelni, hogy ugyan az. Sőt itt a házba volt akinek gree árban adták, szerintem nem egyedi eset.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16441) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, adott egy teljesen egyszerű olcsób fajta 4-5-6 éves orion split klíma. Én 1 éve lakok itt, (albérlet). Eddig tök frankó volt a klíma, kb 25nm-t egy 10-15 perc alatt behűtött úgy hogy már kicsit "fáztam" is. Azaz ki kellett kapcsolnom. Most meg feltűnt hogy tökre gyengült. Hiába állítgattam a kapcsolóval, hőfokot 17C ra levettem. Nem fúj annyira jéghideget eddig mellette állva érződött a jó hideg. Ez is lehet olyan mint az autó klímáknál, hogy fel kell tölteni a gázt mert elszivárog? De marhára fura hogy teszem azt 1 hete még totál jól üzemelt. (Nem hiszem, hogy az a +5 fokkal melegebb külső hőmérséklet miatt képzelődöm).

Nemhiszem, hogy beállítás. Cool ra van állítva, közepes ventilátorral.

[ Szerkesztve ]

(#16442) krx21 válasza NB2 (#16423) üzenetére


krx21
nagyúr

Pont ezt akartam mondani én is. Egy irodai munkahelyen mindig vannak, legfőképpen nők, akik nyafognak a klíma miatt. És ilyenkor természetesen elvárás, hogy mindenki izzadjon, mert szerinte húzat van...

(#16443) Zeki válasza kmisi99 (#16441) üzenetére


Zeki
nagyúr

Simán elmehetett a gáz.

(#16444) kmisi99 válasza Zeki (#16443) üzenetére


kmisi99
addikt

Még amit megpróbálok a szűrő tisztítása. Tippem szerint legalább 2 éve nem volt takarítva de szerintem több is, lehet nem kap levegőt szegény. Persze ugye jókor jön rá az ember. :D Hátha a nyarat kihúzom most mert nyilván most 0 szabad klíma szerelő van ha tényleg a gáz akkor ősszel feltöltetem. Van ajánlott nem drága szerelő Budapesten? Mennyire számítsak durván egy töltésre? A neten általában írni kell nekik, hogy árajánlatot adjanak.

(#16445) spyduck válasza kmisi99 (#16444) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

65m2-es polgári lakáshoz (3,7m belmagasság) keresek klímát. Melyik az a legolcsobb megoldás ami még nem számít gagyinak?

(#16446) krx21 válasza kmisi99 (#16444) üzenetére


krx21
nagyúr

Már bocs de hogy lehet üzemeltetni egy klímát úgy, hogy 2 éve nem volt takarítva??? :F

(#16447) xxxjjjkkk válasza krx21 (#16446) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

há' hogy, árammal

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#16448) krx21 válasza xxxjjjkkk (#16447) üzenetére


krx21
nagyúr

és nem túl nagy igényekkel... ;]

(#16449) kmisi99 válasza krx21 (#16446) üzenetére


kmisi99
addikt

Én 1 éve lakok itt, ez a 2. nyári szezonom, életem első klímája így én se gondoltam rá. Szerintem a lakás tulaja nem takarította. Tudod átlagos ember aki nem ért hozzá és addig használja míg le nem szakad végelgyengülésben.

A beltéri egységet kell gondolom kinyitni és onnan kiszedni a szűrőt. De majd a neten keresek dokumentációt.

[ Szerkesztve ]

(#16450) xxxjjjkkk válasza kmisi99 (#16449) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

youtubeon üsd be, altalaban valami jocsaj magassarkuba megmutatja hogy kell

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.