Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100951) aram01 válasza rainman72 (#100949) üzenetére


aram01
nagyúr

Köszönöm 😊
Viszont erre a típusra nagyon jó kedvezményem lenne a holland MM-ben.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#100952) rainman72 válasza aram01 (#100951) üzenetére


rainman72
nagyúr

Értem :K

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#100953) Sys85 válasza aram01 (#100948) üzenetére


Sys85
veterán

Nekem a nagytesója van (60"),én is a Sandisk Ultra Flairt ajánlom.Nálam a 64GB-s dolgozik hibátlanul.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#100954) MadMancs válasza aram01 (#100948) üzenetére


MadMancs
veterán

Ugyan nem LG hanem philips droid TV hez használom, de egy Kingston használok filmezésre, és ennek 64Gb os kistesóját PVR / TimeShift funkciókhoz. Hibatlanul teszi mindkettő a dolgát.

ggabor02: Nálam 43UM7050PLF ről van tapasztalat. Valóban nem egy sebességbajnok WebOS az általam megszokotthoz képest, de azért nem ennyire drasztikus a helyzet. 3-4mp a csatornaváltás.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#100955) ggabor02


ggabor02
aktív tag

Sziasztok,
Vásároltam egy ilyen 55UM7050PLC LG TV-t. 6 éve hibamentesen használtam a korábbi 43 colos LG smart TV-t. Emiatt döntöttem úgy, hogy maradok ennél a márkánál. Ezen a Web OS rendszerű TV-n hogyan tudnám szerkesztgetni a csatornákat pendrájvon, valami külső szoftverrel? A meglévő szoftverem nem ismeri fel a kimásolt listát.
Másik kérdés: Másnál is ezek a Web OS rendszerű TV-k ilyen lassúak? Nálam nem külső set top boxról megy, hanem a saját tunerjével, így egy csatorna lista betöltés 5-6 másodperc. Ezután még 3-4 másodperc "betöltés" felirat a csatornák mellett.
Borzalom.

(#100956) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Sziasztok,

Volt mostanság valami olyan frissítés ami miatt a HBO GO applikáció elromolhatott? Maga az app elindul, ki tudom választani a filmet, de a lejátszás gomb után egy hosszú homokóra és hiba bármit indítok. (Lajátszási hiba, próbáld újra 5.2)
43UK6950PLB készülék, és mindent kipróbáltunk már, az UPC is feltette a kezét. (Net jó, kábelen, Wifin ugyanúgy nem megy, app újratelepítve, TV szoftvere a legfrissebb, Netflix tökéletesen fut)
Köszi előre is a segítséget...

(#100957) MadMancs válasza KIA Ceed (#100956) üzenetére


MadMancs
veterán

Picit visszább olvasol többen írták hogy utolsó fw update rontotta el hbo go. Írtak megoldást is, illetve LG is rajta van a dolgon.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#100958) KIA Ceed válasza MadMancs (#100957) üzenetére


KIA Ceed
csendes tag

Jogos, rákerestem, de már nem lehetett módosítani a hsz-em. (100.866.100.914. hsz-ek.)
A teljes visszaállításnál, minden beállítás is törlődik, nincs mód lementeni a beállításokat?

(#100959) MadMancs válasza KIA Ceed (#100958) üzenetére


MadMancs
veterán

Sajnos ezt passzolom. Én csak érdeklődés miatt kerültem ebbe a topicba. Bár közben meglett anyumnak UM7050, még nem teljesen látom át ezt a WebOS-t. Nekem philipsem van :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#100960) TeeJay válasza ggabor02 (#100955) üzenetére


TeeJay
félisten

42LB670V TV van most nekünk, első webos széria még de első induláskor kell több idő mire betölti a csatornákat meg az infókat, utána viszont gyorsan vált
igaz nekem DIGI DVB-C van tökéletes jelerősséggel és 100% jelminőséggel
Szerintem ha nálad sokára jön be a csatorna akkor tré a jelminőség és dolgozni kell a tunernek rendesen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100961) blakey válasza TeeJay (#100960) üzenetére


blakey
titán

A lassúság nem a jel minősége miatt van, ha van kártya akkor lehet, hogy nem ártana kérni rá egy frissítést vagy egy újabbra cserelni esetleg hibás a TV tuner része. Gyenge jel esetén is gyorsan reagál a TV.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#100962) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!

Az összefoglalóban nem találtam, ezért megkérdezem:
A tv-k modellszámainál a végén a "3NA" az csupán a magyar régiót jelenti?
Szóval a
49NANO813NA (https://www.lg.com/hu/televiziok/lg-49nano813na)
ugyanaz lenne, mint a
49NANO816NA (https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/nano81)

illetve:
az említett tv mennyire használható számítógéphez monitorként (főleg irodai jellegű tevékenység)?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#100963) Hunfiu12 válasza pigster (#100962) üzenetére


Hunfiu12
csendes tag

A 3 a tuner régióra szabott tipusát jelenti, az N a megjelenés/fejlesztés évét és az A pedig a dizájn-t, ami álltalában a lábat jelenti. Én személy szerint sokáig TV-t használtam monitornak és nem ajánlom, minden szempontból sokkal megfelelőbb egy tényleges monitor.

(#100964) MadMancs válasza Hunfiu12 (#100963) üzenetére


MadMancs
veterán

És PLC ill PLF között mi a különbség?
Anyumnak voda 43UM7050PLF et küldött, de neten webáruházakban majdnem mindenhol 43UM7050PLC van.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#100965) Hunfiu12 válasza MadMancs (#100964) üzenetére


Hunfiu12
csendes tag

Elvileg csak a kinézet.

(#100966) pigster válasza Hunfiu12 (#100963) üzenetére


pigster
senior tag

Köszi. Akkor a lényeg ugyanaz.
Pedig 8,1 pontot kapott ez a tv monitorként való használatra:
"The LG NANO81 is a great choice to use as a PC monitor."
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/nano81

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#100967) szabofila válasza Rasnac (#100932) üzenetére


szabofila
csendes tag

Köszi, ma megnéztem a M.M. - ban a 74003 - at, igaz csak a promó filmekkel, és nem volt csúnya a képe, 8050 sajnos nem volt, de nano813 igen és az igen szép képet mutatott. Annyi változott, hogy a max. méret 50", szerinted megérheti a magasabb árat a két nanocellás tv, szerintem nem, de kiváncsi vagyok mások váéleményére is.
74003 99980 Ft
8050 134600Ft
nano813 183920 Ft

(#100968) penge111


penge111
addikt

65UM7450PLA ez a Tv mennyire ajánlott, főleg ps4 pro és netfix menne rajta? Itt olvastam, hogy voltvele pár embernek gondja- képremegés.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#100969) Hunfiu12 válasza pigster (#100966) üzenetére


Hunfiu12
csendes tag

Igen a panel megfelelhet, de a csatlakozók, forgatás/döntés lehetőségek nincsenek meg persze, ha ezek nem fontosak lehet simán monitornak használni ha valakinek ez így jó

(#100970) Doki42 válasza penge111 (#100968) üzenetére


Doki42
őstag

Szia!
Fiamnak ilyen van, a kép remegés nagyja megszűnt tv nézéskor a képarány eredeti állításával. Bármi más aránynál beremeg szaggat. Ps4 et használ avval nincs gond, autom. beáll játék módra a tv. 😎

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#100971) penge111 válasza Doki42 (#100970) üzenetére


penge111
addikt

Köszi a választ :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#100972) Rasnac válasza szabofila (#100967) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Nehéz kérdés.
Az a helyzet ha nem lennének az edge led bevilágitási malőrjei akkor a Nanocelles mellett döntenék kérdés nélkül.
De ahogy olvastam a külföldi forumokat a nano813 - 816 is ugyanazzal a betegséggel küzd, igy hiába drágább jóval mint a 8050.. Az alap baja ugyanaz. És őszintén szólva nem is értem hogy adhat el úgy tv-t az LG hogy 5centis csikokban latszik a világítás a panel oldalán. Na de ez csak az én véleményem.

Én megvagyok elégedve a 74003as modellel. Tudja amit kell, visz mindent amit kell. Játékra PCvel összekötve is tökéletesen alkalmas. Hacsak nem jön valami új technológia akkor a következő tvm az egy oled lesz. 4-5ev mulva,mikor megint cserélem a tvt.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#100973) DreiN


DreiN
csendes tag

Sziasztok!
megéri megvenni a frissebb 55NANO903NA-t vagy egy SM9800PLA is elegendő? Airplay és a FALD ami fontos lenne.

Köszönöm,

(#100974) Jocoka1981


Jocoka1981
újonc

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy valaki tud segíteni tv calibration beállításokban hogyan tudnám calibralni a tv t hogy kihozzam belőle a maximumot lg 55sm8200 nanocell tv ről lenne szó

Zj

(#100975) junior19 válasza Jocoka1981 (#100974) üzenetére


junior19
senior tag

[link]
Itt egy leírás.
A kontraszt értékét hagyd a gyári alapértéken.

codec project

(#100976) ggabor02 válasza TeeJay (#100960) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Nekem is DIGI DVB-C van tökéletes jelerősséggel és 100% jelminőséggel. Megnéztem a jelminőséget, minőséget.Minden frekvenciánál 100 százalék.
Ez a lassúság viszont továbbra is nagyon idegesítő. Fél napig kerestem a Youtube-t, nem találtam. Mint kiderült, alapban az sincsen benne, le kellett tölteni. A távirányítóján kerestem a megszokott info gombot, az sincsen. Teljesen jó volt a korábbi TV-n. Megnyomtam, láttam, hogy milyen adó, milyen műsor, mettől meddig tart, stb. Most ezt három gombnyomással érem el. Helyette nagyon fontos, hogy legyen a távirányítón egy-egy külön dedikált amazon, netflix, rakuten gomb...A csatornabeállító menüben a back gomb megnyomására nem egy szintet lép vissza, hanem a beállításokból teljesen kilép.
Ez az egész egy borzalom.

(#100977) esicyhun


esicyhun
tag

Használd a régi LG tévéd távirányítóját, működni fog vele.

(#100978) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Elég jó akcióban sikerült behúznom az alzáról egy 65UM7450PLA-t. Tegnap reggel 9-től indult az akció, pár perccel később megrendeltem, és már ma délután 2-re meg is hozta a futár.
Nagyon tetszik a kicsike, főleg ennyiért. Élénk módban, TruMotion kikapcsolva, és így nekem teljes élményt ad.
Számomra két újdonsággal szolgál az előző LG-hez képest, az Airplay és a Magic Remote, de ez utóbbi elérhető lett volna az előző TV-hez is, csak ugyebár plusz pénzért. Az Airplay nagyon egyszerűen működik, szóval tetszik. A távirányítót is lassan kezdem megszokni, nagyon praktikus. :)
Egyébként a smart funkciók érezhetően gördülékenyebben működnek rajta, mint a 2017-es modellemen. 166k-ért best buy, főleg a mérete miatt, de más téren is teljesen korrekt. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#100979) sztomi1981


sztomi1981
tag

Üdv, érdeklődnék hogy LG UM7450-et mennyire éri meg még venni. Kb 160-170 ezerért van 65 colos, olcsó, meg láttam hogy van róla régi teszt is, nem rossz TV ennyiért, de akinek van az mennyire szereti? Sima stremaelés, médialejétszó + konzol használat, átlagos user vagyok...
Köszi...

mosz látom h előttem szóló pont megvette alzáról :)

[ Szerkesztve ]

(#100980) ggabor02 válasza esicyhun (#100977) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Ha ezt nekem írtad, akkor az már nem megy, mert eladtam a régi TV-t egyik barátomnak a távirányítóval együtt. :((
Voltam ma a MédiaMarkt-ban, naívan azt hittem, hogy ott egy másik ugyanilyen TV-t kipróbálnék csatorna lista betöltés ügyében. Sajnos nem lehet ott kipróbálni. Az LG ügyfélszolgálat finoman lerázott, azt mondta, hogy a szolgáltatóm a hibás (a Digi a 100-100 százalékos jelszinttel, jelminőséggel), próbaként egy resetet javasoltak. Ez megtörtént, most is ugyanolyan. Szerencsére online rendeltem áruházi átvétellel, így a 14 napos elállási lehetőséget kihasználva életemben először visszaviszek valamit az üzletbe. Holnap összecsomagolom, visszaszállítom, aztán szívjon vele más. :o

(#100981) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Akinek koax kábeles TV adása van CA-modullal, az tudna nekem segíteni?
Szüleimnek most rendeltem egy 43" LG LED TV-t, igazából ugyan olyan mint ami nekem van.

A TV hátulján van kettő koax bemenet, egy F csatlakozós, meg egy ilyen.

Lefotóztam, ez van ráírva a csatlakozók felé, fogalmam sincs hogy mit jelent.
Csak F csatlakozóm van, ilyen átalakítóm nincs.

Működik F csatlakozóval is, vagy mi a különbség hogyha beledugom az átalakítót?
[kép]

F-csatlakozó felé az van írva hogy Satellita, az átalakítóshoz meg az hogy Antenna Cable in.

(#100982) blakey válasza tothjozsi96 (#100981) üzenetére


blakey
titán

Cable IN kell neked, azaz kell egy átalakítő, a "csavaros" csatlakozás műholdhoz való.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#100983) tothjozsi96 válasza blakey (#100982) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm szépen! :R

(#100984) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, erről tv-ről vélemények? Köszönöm szépen. LG 55SM8050 4K UHD NanoCell SMART TV 139cm

(#100985) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok!

Sajnos sehogy nem "javul" a tévém, bármennyire is utálom a gondolatot, de muszáj leszek garanciáztatni. Egy 55SK8500-ról van szó, ami nem veszi a távirányító bizonyos funkcióinak a jelét. Volt már próbálva másik távval, androidos LG remote appal, kikapcsolt wifivel, gyári visszaállítás, a legtöbb amit el tudok érni, hogy áramtalanítás után random ideig jó, utána egyszercsak elszaródik.

No, emagos rendelés tavaly májusi. Gari papír megvan. Kihez érdemes fordulni, az emaghoz vagy kapásból valami magyar LG szervizhez a garipapírral? Eléggé fosok, hogy a 300k-s TV-met össze fogják barmolni, megkarcolják stb :(

(#100986) tothjozsi96 válasza tboy93 (#100985) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Az eMag is az LG-hez fogja küldeni, szerintem.
Ha van közelben LG szerviz, akkor egyből oda vidd, szerintem.

(#100987) sztomi1981


sztomi1981
tag

Sziasztok,
azt honnan lehet tudni hogy egy TV-nek milyen jó a felskálázási képessége?
Konkrétan egy LG 65um7450PLA-nak? Most jó áron van, de ha a 720p filmek szarul néznek ki már rajta 3 méterről akkor elgondolkodtató hogy ez kell nekem, nem beszélbe az SD adásról (bár ez kevésbé érdekel)...

(#100988) asdf_ válasza tboy93 (#100985) üzenetére


asdf_
veterán

Ha magyar vásárlás lenne, azt mondanám, hogy 10 kilónál nehezebb, így helyszíni garis, neked nem kell vinni sehova. Ha LG Magyarországos garjegyed van, akkor szintén ez a helyzet. LG ügyfélszolgálatot kérdezd meg, gyári szám alapján szerintem megmondják, hogy foglalkoznak-e vele, vagy az emagon keresztül fog menni csak.

[ Szerkesztve ]

(#100989) tboy93 válasza tothjozsi96 (#100986) üzenetére


tboy93
nagyúr

És mi van ha nem javítható? Akkor a szerviz kiállít valami papírt, amivel mehetek az emaghoz levásárolni a TV árát? :F

(#100990) tboy93 válasza asdf_ (#100988) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi a tippet.

(#100991) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Sziasztok!
Első okostévé vásárlás előtt állok és ismerkedem az alap rendszerekkel, hogy melyik lenne számomra a legmegfelelőbb. Egy olyan kérdésem lenne a WebOs használóktól, hogy az alaprendszerre vannak-e verziófrissítéseik is, vagy csak javítások érkeznek. Magyarul ha most 5.0--val veszem meg, akkor az frissülhet-e más verzióra (ha a modell támogatott), vagy ez már ennyi marad, csak javításokat kap? Előre is köszönöm a választ! :)

(#100992) tboy93 válasza Bobby G. (#100991) üzenetére


tboy93
nagyúr

Úgy emlékszem nekem az SK8500 4-es webos-el jött, most 5-ös van rajta.

(#100993) rainman72 válasza tboy93 (#100992) üzenetére


rainman72
nagyúr

Azzal jött a displayspec.szerint!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#100994) Konyika válasza sztomi1981 (#100987) üzenetére


Konyika
senior tag

Vedd meg nyugodtan, annyi pénzt simán megér. Pár hónapja nekem is ilyen van és imádom :K .

(#100995) Arnold3


Arnold3
újonc

Sziasztok!
Lenne egy problémám az lg 49sk8100pla - TV-mel.
A tv 1,5 éve lett vásárolva, 1 évig nem volt vele semmi baj de fél éve elkezdett fura dolgokat csinálni.
az egyik, az irányítót nem mindig érzékeli a TV, ezért nem lehet hangot adni rá, konkrétan semmit se csinálni, de ezt csak max pár percig csinálja utána helyre jön, vagy csak TV újra inditással müködik újra, de utána megint kezdi, és ezt egyre sürübben.
a másik frisebb probléma hogy, a hang a TV-n elkezd akadozni, 1-4 mp-es kihagyások vannak akár percekig is eltart mire helyre jön (pl. ma csak ezt csinálta már és nézhetetlen volt) azt hozzá teszem hogy ezt nagy részt a smart funkciók-nál csinálja. youtube, netflix, vagy akár pendrive-ról film.
Ez az eggyik frissétés után kezdte kb. 3-4 hónapja, eleinte csak ritkán csinálta, de ezt egyre többször.
Nemrég újra frissült a TV, pár napig jó volt de most rosszab minden eddiginél.
(Még egy olyan hiba is van, amikor bluetooth headset-et akarok csatlakoztatni akkor véletlen szerűen szétkapcsol)
Arra lennék kiváncsi hogy ez volt-e másnál is, és ha igen mit tegyek?
Előre köszönök bármilyen választ.

(#100996) vzsryl válasza sztomi1981 (#100987) üzenetére


vzsryl
nagyúr

3 m-ről nézzük ezt a TV-t, és az HBOGO-s (~HD) tartalmak is elfogadhatóak rajta. Persze észrevehető, hogy nem 4K, de sokkal jobb a minősége, mint pl. a Comedy Central-nak (SD).
A TV mérete miatt sajnos az SD adások jól láthatóan gagyik, de maga a skálázás teljesen korrekt.
Magyarul a TV megtesz mindent azért, hogy ne okád le, ha rossz minőségű tartalmat akarsz nézni rajta, de a fizika nem hazudik. :U

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#100997) sztomi1981


sztomi1981
tag

Köszi, ez sokat segít.
mindig amikor elhatáérozom magam, meginogok hogy nem e kéne inkább egy 55.ös nanocellt vagy Qledet venni ennyiért hogy jobb legyen az SD adás, de hát nem annak vesszük elsősorban a TV-t hogy TV adást nézzünk rajta, manapság :)

(#100998) vzsryl válasza sztomi1981 (#100997) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Minden statisztikából az jön ki, hogy a nagyobb képernyő méret több örömet okoz, mint a jobb képminőség.
Ez nagyon egyszerű okokra vezet vissza. A nagyobb képernyő jól látszik, viszont a jobb képminőség ilyen "büdzsé" kategóriában kb placebonak számít a laikusok számára. (Szvsz. a TV vásárlók 99.9999%-a laikus, többek között én is az vagyok.) :)
Rendes QLED-et vagy OLED-et minimum 3x ennyiért kapsz, szóval nincs miről beszélni. :R

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#100999) Kiskutya válasza sztomi1981 (#100997) üzenetére


Kiskutya
veterán

Minimum 720p-t kell nézni az SD minden tévén gyatra lesz.

hmm...

(#101000) TeeJay válasza Kiskutya (#100999) üzenetére


TeeJay
félisten

DIGI optikai hálózatunk van, csutka minőségű a DVB-C adás

DIGITV csomag van 105 digitális csatorna 36 HD csatorna
99%-ban csak a 36HD-t nézzük meg filmeket
SD adást évente 2x szoktam kb.
filmből meg 1080p az alap de már legtöbbször abból is BD-Remux volt
most meg ha sikerül 4K TV-t venni akkor 2160p vagy UHD Bluray lesz :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.