Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101301) Tibor691


Tibor691
tag

Van itt a topicban valakinek LG OLED 65G6 TV-je?

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#101302) TeeJay válasza Bobby G. (#101296) üzenetére


TeeJay
félisten

Túrót, én felraktam egyik nap és egyből tudtam nézni az előzeteseket, elvileg kaptam a TV mellé 1havi ingyenes hónapot de majd megnézem hogy muzsikál

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101303) Bobby G. válasza TeeJay (#101302) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Azt kellene megnézni, hogy ha elindítasz egy filmet, az is megy-e. Ha igen, akkor valami más lehet a gond, bár eddig minden esetben a rendszer visszaállítása oldotta meg a problémát akinél volt. :F

(#101304) TeeJay válasza Bobby G. (#101303) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha az előzetesek mennek simán akkor gondolom a filmek is de ránézek ha be tudtam aktiválni a próbaidőszakot.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101305) Kaba válasza Bobby G. (#101296) üzenetére


Kaba
veterán

Egy verzióval volt probléma.A 05.20.03-as nem kezelte jól a Hbo Go-t.Azóta javították a 05.20.04 -essel már nincsen gond,amúgy is tanácsos manuálisan frissíteni,így az esetlegesen hibás verzió nem kerül telepítésre.Esetleges Hbo Go hibánál segít a Tv alaphelyzetbe való visszaállítása és a Hbo Go újratelepítése.

(#101306) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

:W :W :W :W :W Aki azon töri a fejét, hogy visszaküldi a Vodafone-tól vásárolt TV készülékét, az tudjon róla, hogy postán nem lehet. Ja, és Nyíregyháza környékén sincs olyan iroda ahová le lehetne adni. Esetleg Debrecen, de azt sem tudták megmondani, azt tanácsolták, hogy hívjam fel. :Y Ami biztos, hogy Budapesten van olyan ügyfélszolgálat ahol átvethetik. :Y :Y :Y :Y :Y Na, most fogtam padlót!

(#101307) rainman72 válasza Bobby G. (#101306) üzenetére


rainman72
nagyúr

Mit küldesz vissza,mi a hiba? :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101308) Bobby G. válasza rainman72 (#101307) üzenetére


Bobby G.
senior tag

[link]
Így semmit. Ezért nem kérek kölcsön egy akkora autót amibe befér, és vezetek oda-vissza kb. 2x250 Km-t, hogy leadjam.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#101309) rainman72 válasza Bobby G. (#101308) üzenetére


rainman72
nagyúr

Érdekes hiba :D
55s tv pedig már egy jó méret!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101310) Bobby G. válasza rainman72 (#101309) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Én nem mondtam, hogy hiba, egyszerűen szerettem volna élni a 14 napon belüli elállási jogommal, amit a hölgy a telefonba amúgy kedvesen el is ismert, hogy persze, de vigyem vissza BP-re.

Még nem tudom, hogy fogom otthon közölni.... :F "Drágám! Van egy jó meg egy rossz hírem. Vissza lehet adni a TV-t, de nem adjuk....." :DD

[ Szerkesztve ]

(#101311) MadMancs válasza Bobby G. (#101310) üzenetére


MadMancs
veterán

Ha a TV-t nem tudod cserélni akkor cseréld le asszonyt, vagy azt a sorozatot amit néz:DD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#101312) Bobby G. válasza MadMancs (#101311) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Ehhh... Erre a kis időre már minek? Nincs vele gond, csak "kicsit" nehezebben nyit a technikai újdonságok felé. A sorozata meg csak véget ér egyszer. (Don Matteo- Terence Hill-el... :) )

(#101313) castiels válasza Bobby G. (#101296) üzenetére


castiels
addikt

Nálam nincsen probléma, 04.8.15.Megy hibátlanul minden. 7450 55.

(#101314) Bobby G. válasza castiels (#101313) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Így, hogy ezek szerint marad a TV, én is ráfrissítek ma vagy holnap. Amúgy lehet tudni, hogy kb. mit javítottak-változtattak ami miatt érdemes frissíteni. Az enyémen még januári szoftver van. Van erről valahol leírás?

(#101315) asdf_ válasza Bobby G. (#101310) üzenetére


asdf_
veterán

Én most nem értem ezt a dolgot (amellett, hogy jó, hogy marad a nagyobb). rendelsz online/telefonon egy terméket, kihozzák futárral, nem tetszik, visszaküldenéd, de vissza nem küldheted tökugyanúgy futárral, hanem személyesen kell leadni? Dafuq???

(#101316) Bobby G. válasza asdf_ (#101315) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Én sem értem, de igen. :W :W :W :W :W :W :W :W

(#101317) Rasnac


Rasnac
aktív tag

Sziasztok

Érdeklődnék hogy van-e valakinek tapasztalata a
LG 49UN7390 TÍPUSÚ készülékkel?

Szerintetek ez vagy a LG 50UN740003as készülékre voksoltok?
Köszi

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#101318) rainman72 válasza Rasnac (#101317) üzenetére


rainman72
nagyúr

A 49s IPS az 50UN74 meg Va panel
Melyik a jobb neked? [link]
Fent az össze foglaloban vagy itt [link] le van irva a 2 panel előnye-hátranya ha nem tudnád esetleg

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101319) Fishor válasza TeeJay (#101292) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

A DVB-C-t tudom, hogy tudja. Maga a csatlakozóra voltam kíváncsi, nem tudom a nevét, csak már minden fejlődik rohamosan, azért kérdeztem, hogy ez a nagy buta antennakábel nem cserélődött-e még le az újabb tévéken.
Az lg tévéknél ez a program a legújabb tévéknek is tudja variálni a csatornakiosztását? Mert a régi Samsungom is így működött, de az új Samsungokat már programmal nem lehet rendezni. Egy pár éves lg tévén viszont még a tv-vel is tudtam a sorrendet változtatni. Mindegy, hogyan, csak lehessen. ne úgy mint a Samunál, hogy csak kedvenceket lehet állítani.

Üdv: Fishor

(#101320) TeeJay válasza Fishor (#101319) üzenetére


TeeJay
félisten

sima antenna csatlakozó megy bele
az enyém miután végig kereste a csatornákat kiírja hogy másolom-e valahova úgyhogy USB-re tudom menteni a listát amit utána PC-n tudok szerkeszteni majd vissza :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101321) Fishor válasza TeeJay (#101320) üzenetére


Fishor
senior tag

Az szuper,ha nem régi tévéd van, hanem olyan amit most is lehet kapni. Tudtok ajánlani valami jó típust? A lényeg hogy okos legyen youtube-bal, 43" lehetőleg uhd és szép képpel. A tévéknél is az ips kijelző a jó mknt a monitoroknál? Notebookon annak nagyon szép képe van. Tv ben is az a legjobb? Melyik szériát vagy konkrét típust érdemes venni?

Üdv: Fishor

(#101322) TeeJay válasza Fishor (#101321) üzenetére


TeeJay
félisten

Bármelyik 2019 vagy 2020-as LCD-t veheted
Legtöbb IPS lesz de valamelyik nagyobb méretben VA paneles

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101323) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok
Esetleg valaki megtudná mondani hogy hány hz-s a TV-m, egyszerű módban?
Gondolom itt is úgy van mint a monitoroknál, ha nem akkor bocsi. :)
LG 43UK6400PLF
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#101324) rainman72 válasza Imilenni (#101323) üzenetére


rainman72
nagyúr

50/60hz [link]
Mi az 1szerű mód?

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101325) Imilenni válasza rainman72 (#101324) üzenetére


Imilenni
addikt

Ha a HDR be van kapcsolva, akkor lesz 50?
Vagy nem befolyásolja?

Press "F" to pay respects.

(#101326) Sonex79 válasza Bobby G. (#101314) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Nem a tv-vel kell szórakozni, hanem a wifi-vel az HBO Go-nál.. 2 wifi router van a lakásban nálunk jelenleg. Ha az asus valamelyik hálózatán van a tv, akkor leáll, vagy nem tölt be, de ezt egy 2,4/5 GHz-es hálózat váltással meg lehet oldani és működik egy ideig. Ha viszont a netis routeren van annál semmi baja az HBO Gonak, soha nem áll le, és nincs betöltési gond.. szóval ne a tv-t szoftvert nézzétek, hanem a wifi hálózattal kísérletezzetek inkább, és megoldódik a gond.

(#101327) TeeJay válasza Imilenni (#101325) üzenetére


TeeJay
félisten

A panel tulajdonsága hogy mennyi Hz-es a frissítés
a HDR az nagy dinamikatartomány
Trumotion amivel tudsz játszani azzal próbál 100Hz-et imitálni 50Hz-es panelből viszont néha látszik hogy dolgozik a proci mert nem olyan tökéletes az eredmény

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101328) Imilenni válasza rainman72 (#101324) üzenetére


Imilenni
addikt

Bocsi, rosszul fogalmaztam.
Pl a képbeállításoknál vannak ilyen opciók
Játék
Film
Ezekre gondoltam.

Press "F" to pay respects.

(#101329) Imilenni válasza TeeJay (#101327) üzenetére


Imilenni
addikt

Ezt a Trumotiont kiprobalom ha hazaérek, érdekesnek hangzik :D

Press "F" to pay respects.

(#101330) TeeJay válasza Imilenni (#101329) üzenetére


TeeJay
félisten

Érdekes de szerintem pár nap múlva ki fogod kapcsolni
Egyik másik filmnél jó de ha zavarni fog úgyis kinyomod

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101331) Bobby G. válasza Bobby G. (#101229) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Nos, köszönhetően a Vodafone rugalmatlanságának, meg annak, hogy hazajött a gyerek az egyetemről és örömmel közölte, hogy "vettetek új TV-t? De jó, akkor lenyúlom a régit a chromecastal", így végre volt lehetőségem este, teljesen sötét szobában kis kipróbálni az 55UN7400-t.

Na, itt azért már észrevehető, hogy annyira azért nem mélyek a feketék, de szerintem még mindig azon a hatán belül van, hogy az ember nem tudja eldönteni, hogy ez most jó, vagy nem annyira. Szerintem ha nekiállok beállítgatni a színeket, simán ki lehet hozni belőle egy jó értéket. Inkább azt vettem észre, hogy bár természetesen a színek, nem olyan élénkek mint megszoktam. Ez egy kicsit zavart egy idő után, de ha meg belenyúltam a telitettségbe, akkor az arcszínek másztak el. Szerintem ezt lehet korrigálni, de most nem volt kedvem hozzá. Majd megcsinálom.

HBO GO bejelentkezésnél a fekete háttér (sötét szürke) esetben látni, hogy ilyen felhő szerű bevilágítás van oldalról. Amúgy ez műsor esetében nem zavaró, nem is látni, nem tudom, hogy a háttérvilágítás csökkentésével ez orvosolható-e, vagy nem.

Még mindig nem sikerült összekötnöm a hangfallal, mert nem találok rá megoldást. RCA kábel estén nem szól, optikai kábelem nincs, fejhallgató kimenet meg a TV-n nincs. :( Van egy HDMI ARC kimenet, de erről én lemaradtam, nem tudom, az jó lenne-e nekem. :F Amúgy a TV saját hangszórója sem rossz, de nem is jó. Addig elmegy amíg nem találom ki a megoldást.

Kár, hogy a WebOS nincs túlságosan ellátva applikációval. :( Ilyen szempontból az Android biztosan jobb lett volna, de tartottam attól, hogy nem lesz elég stabil. Itt a rendszer szépen-gördülékenyen megy.

A hangvezérlés nekem nem megy. Illetve elindul, de még véletlenül sem azt találja amit keresek. Valamit be kell állítani esetleg?

A távirányitója kicsit szokatlan, de kényelmes. Néha sikerül még bénáznom mire eltalálom akit akarok, de így is sokkal gyorsabb mint nyilakkal lépegetni.

Kipróbáltam Plex-el lejátszani rajta egy régebbi sorozat néhány részét SD (720) minőségben (LOST). Na, itt azért már érezhető, hogy nem szép a kép. A régi 37-esen ez is szép volt 3-3.5 méterről, de itt már elég elmosott. Erre számítottam, és annyira amúgy nem gáz, de így sok filmet le kell cserélnem lassacskán jobb minőségre. Érdekes módon belenéztem az egyik csatornán egy régi Colombo részbe, talán második évad volt, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy nem lett szétmosott paca, pedig arra számítottam.

Ma itthon vagyok, próbálom még több területen tesztelgetni-állítgatni (csak beígértem az asszonynak, hogy kifestem a fürdőszobát, és most jónak kell lennem... :) ) , de egyenlőre úgy tűnik rendben van.

(#101332) rainman72 válasza Bobby G. (#101331) üzenetére


rainman72
nagyúr

A Hdmi ARC akkor jó neked ha van egy hdmi-s hang ezközöd,pl soundbar,erősítő!
ARC az az audio return channel röv.,magyarul ki lett vinni a tv hangját külső ezközre,csak be kell állitani a menüben!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101333) Hunfiu12 válasza Bobby G. (#101331) üzenetére


Hunfiu12
csendes tag

Ha a hangfalon nincs digitális bemenet(optika, coax, hdmi, bt), akkor egy ilyennel a tv optikai kimenetét sztereo rca-ra tudod alakítani.

(#101334) Bacusuz válasza Bacusuz (#101290) üzenetére


Bacusuz
őstag

Erre vki?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#101335) asdf_ válasza Hunfiu12 (#101333) üzenetére


asdf_
veterán

De ha jól rémlik, ez csak 1:1-ben tolja ki a jelet, tehát csak az a hang fog szólni, amit a tv dekódolni tud, valamint (és főként) a tv távirányítóján hiába változtat hangerőt, az optikai kimeneten az érintetlen hang fog kijönni, tehát olyan cuccba kell beledugni az analóg hangot, ami távirányítható, ha van egy régi erősítője manuális hangerőszabályzással azzal még mindig nincs ott, ahol szeretne.

(#101336) rainman72 válasza Bacusuz (#101334) üzenetére


rainman72
nagyúr

4Ks tv is van ennyiért,miért full hd?Mondjuk elsőre a Médiás árat néztem,ahol 110e, atöbbi helyen olcsóbb!
Idei model [link]
Ragaszkodsz az Lg-hez,más márka mondjuk 105-ért?

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101337) Bobby G. válasza rainman72 (#101332) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Elvileg lenne egyszerűbb megoldás, de valamiért nem megy.. :(

(#101338) asdf_ válasza Bobby G. (#101337) üzenetére


asdf_
veterán

Azért nem, mert a tv-n azok az rca-k bemenetek, nem pedig kimenetek.

[ Szerkesztve ]

(#101339) rainman72 válasza asdf_ (#101338) üzenetére


rainman72
nagyúr

Legalább a füles kimenetet meghagyhatnák :))
RCA out-ot sztem már hamarabb elhagyták!
Egy Trust Tytan 2.1 már elég jól szól,kis pénzért,azt már próbáltam!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101340) rainman72 válasza Bobby G. (#101337) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem sok leh. maradt,venni kell vmit sajnos :))ha nem a tv hangját akarod használni!
Amin van optika

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101341) asdf_ válasza rainman72 (#101339) üzenetére


asdf_
veterán

Tudom, én is anyázok miatta, főleg hogy ha megvan a sztereó jel, ami kimegy a TV saját hangszórójára, az égvilágon semmibe nem kerülne ezt megcsapolni egy füles kimenetre. Csak a világ nem a csóró magyarokra van berendezkedve, hanem arra, hogy ha veszel egy ekkora baszom tv-t, akkor van hozzá házimozid meg hangfalad 2-5x akkora összegért, mint a tv, vagy pedig veszel egy BT-s soundbart szintén csillióért. Miközben egy fasza pc-s aktív hangfallal megvolna az egész 15e Ft-ból (ami ráadásul halálbiztosan sosem lenne aszinkron :U ), egy értelmesebb soundbar meg ugye 50 környékén kezdődik.

(#101342) mr.edd95


mr.edd95
újonc

Sziasztok!

Adott egy LG47LA620S. A gyári távirányítója nagyon kikopott ezért vettünk egy Home LG 1 Univerzális távirányítót. Egyből működött, nem kellett vele semmit se csinálni. Aztán egy idő után, szerintem az összevissza nyomkodás miatt, bármilyen gomb megnyomására a következőt dobja fel:
"az lg időeltolás használatához csatlakoztassa az usb-eszközt tv1. portjához"

Ha bedugunk egy pendrive-ot az USB 1 csatlakozóhoz, akkor ezt:
"az usb eszközt nem támogatja az időgép funkciót"

Kérdés, hogy hogyan lehetne ezt eltüntetni és rendesen használni a távirányítót. Gyári beállításokra visszaállítottam párszor, de visszadobja ugyanezt.
Esetleg venni kéne egy újat? Persze nem tétel, csak nem akarom egy másikkal is ugyanezt eljátszani.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#101343) Kaba válasza mr.edd95 (#101342) üzenetére


Kaba
veterán

Elemcsere a távirányítóban?.

(#101344) junior19 válasza mr.edd95 (#101342) üzenetére


junior19
senior tag

Szerintem nem a távirányító a hibás.
A felirat azt jelenti szerintem, hogy aktiválva lett a timeshift funkció, azt a pent pedig lassúnak találja a készülék arra a célra.
Vagy egy gyorsabb pent, esetleg egy hdd-t csatlakoztatsz rá, amit már elfogad. Erre is a leírásban találhatsz utalást, milyen tároló egységet kell használni erre a célra. De ha már ezt megnézed, biztosan le van írva az is, hogyan lehet aktiválni, s kikapcsolni is ezt a funkciót.

codec project

(#101345) mr.edd95 válasza junior19 (#101344) üzenetére


mr.edd95
újonc

Csak az új távirányítóval csinálja ezt, de ha megpróbálom a régivel, azzal nem dobja fel.

(#101346) zzolika


zzolika
aktív tag

Sziasztok!
A következő a problémám:
1. A csatornaszerkesztőben nem tudok csak analóg csatornát törölni, digitálisnál nincs ott a törlés gomb.
2. Átállítok pár csatornát kihagyásra. Odarakja mögé a kis jelet, át is ugarja csatornaváltásnál. Minden jól működik, amíg nem kapcsolom ki a tv-t. A következő bekapcsolásra viszont mindent elfelejt, a sorrend megmarad, de ezt a kihagyás megjelölést elfelejti. Ezt valahogy külön el kell menteni? (Átraktam még egyszer, este kikapcsoltam, reggelre megint elfelejtette.)

(#101347) Hunfiu12 válasza asdf_ (#101335) üzenetére


Hunfiu12
csendes tag

Ez temészetes, mivel digitális hangról van szó. Egyébbként kis millió digitális->analóg konverter létezik, van DD-t és DTS-t támogató, 5.1-es kimenettel rendelkező, tavirányítós is. Persze ezek már tisztességes árban vannak, lehet egy egyszerű soundbar a legjobb megoldás, vagy egy használt reciever.

[ Szerkesztve ]

(#101348) asdf_ válasza Hunfiu12 (#101347) üzenetére


asdf_
veterán

Ez temészetes, mivel digitális hangról van szó.

Annak aki ért hozzá/ezzel foglalkozik, annak igen. Az átlagjúzernek nem. Pont azért írtam, hogy nehogy **ba lépjen és tökfölöslegesen vagyen egy DA konvertert.

(#101349) rainman72 válasza asdf_ (#101348) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az a cumi az egészbe hogy még te költs rá egy kisebb-nagyobb összeget hogy ne bádog doboz hangja legyen!
Azért van még gyárto aki ezen nem spórol 2020ban!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101350) Bobby G. válasza rainman72 (#101340) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Hát ez gáz! :(
Amúgy annyira nem gáz a sajátja, de azért mégsem az igazi.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.