Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101501) Joci?? válasza Attila432 (#101499) üzenetére


Joci??
senior tag

En is ebben a cipoben jartam, napokban vasaroltam egy nagyobbat, mikor bementem az uzletbe akkor talaltam egy jo kiallasu LG polos eladot, es feltettem neki a kerdest, nanocell vagy sima kijelzo, azt mondta csak a vajtszemuek latjak igazan a kulonbseget, meg aki ejjel nappal csak filmet nez 4k-ban, meg ugye nem mindegy hogy a tipusbol az alja, kozepe vagy felso kategorat veszel meg, igy en letettem rola mert 220korul nem igazan van nanocell 65coll-ban, es ha e korul kapok kitudja milyen, igy nekem erre esett a valasztasom: lg 65un74003lb.
Nem bantam meg, boven van fenyereje, gazdag szinekben. Elotte Samsung volt szinten ~200ezer forintos, van boven kulonbseg, LG javara, foleg jatekban vettem eszre Xbox One X-nel. :R

[ Szerkesztve ]

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101502) Attila432 válasza Joci?? (#101501) üzenetére


Attila432
tag

Köszi a választ. Mi inkább éjszakai baglyok vagyunk, de vajszeműek nem. Most én is azt érzem, hogy annyit nem szánok rá, mint amelyik árkategóriában már tényleg hozna extra minőséget a nanocell.

(#101503) TeeJay válasza Joci?? (#101501) üzenetére


TeeJay
félisten

Tiéd is made in Korea?
Én 65UN80003LA-t vettem és eddig elégedettek vagyunk
a 74003LB csak a HDMI port számában van lentebb bát lehet más is az eltérés

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101504) hoge87


hoge87
tag

Sziasztok, 1-2 napja furán viselkedik a tv-m (49SJ810V), a magic remote alig akar működni (nem elem hiba), 1, max 2 mp-re villan csak fel a kurzor, majd el is tűnik, de a gombokra is alig reagál. WIFI-re nem akar csatlakozni, az 5-6 elérhető hálózatból 1-et lát csak (mindig ugyanazt az egyet), de arra sem engedi csatlakozni, és az eddig gond nélkül működő mobil hotspotot sem látja. Mi lehet a gond/megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#101505) Kaba válasza hoge87 (#101504) üzenetére


Kaba
veterán

Próbáld újrapárosítani a távirányítót az eszközökkel.A tévénél áramtalanítás mellett estleg alaphelyzetbe való állításra is szükség lehet.

(#101506) hoge87 válasza Kaba (#101505) üzenetére


hoge87
tag

Igen, ezeket mind próbáltam már, hasonló kisebb problémákat eddig mindig megoldott egy 5-10 perces áramtalanítás. Tegnap volt egy kb 1-1,5 órát is áramtalanítva az sem segített. Most egész éjszakára áramtalanítottam, ez a kb ~10 óra segített neki, most működik.

(#101507) DJMDJM


DJMDJM
tag

Sziasztok,

Gyors segítséget szeretnék kérni.
LG 47LM660S tv-m villámcsapás következtében elhalálozott. A biztosító szerződött partneréhez el kellett vinnem, majd megjavítva visszakaptam. A TV-ben alaplapot cseréltek. A Tv azóta 42 nem elírás, 42LM640S. Feltételezem, hogy nem új alkatrészt kapott. Miben visszalépés ez, mit gondoltok, köteles vagyok ezt elfogadni? Anno sokat állítgattam, mire megkaptam a nekem tetsző képminőséget, most ez még nincs meg, nem biztos, hogy az alaplap miatt, hanem mert nem emlékszem mindenre, hogyan volt beállítva, de megfordult a fejemben, hogy anno is vmiért nem a 640-st választottam, pedig az 49-s lett volna, hanem inkább a 660-t, vmi szólt mellette, de már nem ugrik be, hátha nektek még rémlik.

Köszi a segítő hozzászólásokat.

(#101508) Tibor691 válasza DJMDJM (#101507) üzenetére


Tibor691
tag

Local dimminget úgy tudom, hogy a 640 nem tudja. Illetve nézd meg, hogy 5Ghz-es wifit tudja-e, az 55LM660s tudja.

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#101509) Joci??


Joci??
senior tag

Sziasztok! Hogy tudom lentrol ezeket eltuntetni (digital concert,filmbox,apple tv, stb.)
Mar mindent nyomkodtam, ha belepek a telepitett alkalmazasokba ott nem talalom ezeket. :R

[ Szerkesztve ]

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101510) Kaba válasza Joci?? (#101509) üzenetére


Kaba
veterán

Üdv.A back gombbal tudod eltűntetni.

(#101511) Sys85 válasza Joci?? (#101509) üzenetére


Sys85
veterán

Szerkesztő módban sem?
Sor végén a ceruzás opció.Amelyik felett ott az x az törölhető.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#101512) Joci?? válasza Sys85 (#101511) üzenetére


Joci??
senior tag

Nagyon koszonom, ez nem szurta ki a szemem :R :C
Kaba neked is :R

[ Szerkesztve ]

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101513) asdf_ válasza DJMDJM (#101507) üzenetére


asdf_
veterán

Műholdvevős tunert nem ír a 640-re a net, meg optikai kimenetet sem. Szerintem legózott a szakember... :U

[ Szerkesztve ]

(#101514) Joci?? válasza TeeJay (#101503) üzenetére


Joci??
senior tag

Nem latok ilyet ;]

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101515) snooze válasza Joci?? (#101514) üzenetére


snooze
veterán

made in poland.. :D

GO Gunners!!!

(#101516) Joci?? válasza snooze (#101515) üzenetére


Joci??
senior tag

Na most melyik a jobb?? :F :DD

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101517) TeeJay válasza Joci?? (#101516) üzenetére


TeeJay
félisten

Benéztem, a TV hátán nekem is ez van a dobozon meg made in Korea volt. Hoppá

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101518) snooze válasza TeeJay (#101517) üzenetére


snooze
veterán

dobozt olcsobb elhozni onnan,mint a tv-t..😀😀😀😀😀

GO Gunners!!!

(#101519) Kaba válasza TeeJay (#101517) üzenetére


Kaba
veterán

Nincs nagy jelentősége.Ez egy kicsit szerencse kérdése,hogy milyen panelt fogsz ki.Lehet ugyanabban a gyárban még egy szérián belül is a sok jó panel közt egy-két kakukktojás.

(#101520) Sys85 válasza Kaba (#101519) üzenetére


Sys85
veterán

Főleg hogy az alkatrészek ugyanazokban a gyárakban készülnek,mivel pl a lengyeleknél is csak összeszerelnek,nem ott gyártják a kijelzőt sem,többségében ugyazokat az alkatrészeket használják a lengyelek amit mondjuk a mexikóiak (ez csak egy példa,nem tudom valóban van e ott gyár).

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#101521) TeeJay válasza Kaba (#101519) üzenetére


TeeJay
félisten

Valami service menü nincs a TV-ben? Esetleg ott látni lehetne a panel kódját
Bár akkor tényleg úgy néz ki a 7400 és 8000 széria csak az egy plusz HDMI portban tér el, esetleg emiatt a 8000-es lap alaplapja ennyivel komolyabb.
Akkor tudnánk többet ha látnánk a panel kódját hogy melyik miféle

Most jött meg a 3m HDMI2.0 kábel és már rá kötöttem gépre (GT1030)
MPC-BE + madVR és hú nagyon komoly minősége lett. :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101522) duddel


duddel
csendes tag

Sziasztok.van nekem egy lg um7100 pla tv készülékem,amiről optikain kivezettem a hangot erősitőre.Van-e rá mód,hogy a hangerőt a tv távirányítojával vezéreljem?

(#101523) Sys85 válasza duddel (#101522) üzenetére


Sys85
veterán

Optikai esetén nincs.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#101524) Joci?? válasza duddel (#101522) üzenetére


Joci??
senior tag

Hdmi ARC eseten tudod csak vezerelni.

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101525) Terentius


Terentius
őstag

Üdv!
Nekem is megjött az 55LGUN7400LB a vodafonetól. Hétföre kértem, szerdán hozták érteítés nuku. Az eddigiek alapján nekem bejön. Minden szögből jó, az ips elég jó minőségű, eddig is ips tv-m volt egy Philips PUS7304. meglepett,hogy milyen sok a beállítási lehetőség valamint az hogy sokkal gyorsabb a rendszere mint az androidos philipsnek. Ennek is a dobozán oldalt Korea van, a hátuljan Made in Poland.

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#101526) Terentius


Terentius
őstag

Azt hiszem van 2 dead pixelem. Van erre garancia a Vodafonenál vagy az lg-nél?

Poco F5 12/256 Gb

(#101527) Terentius válasza Terentius (#101526) üzenetére


Terentius
őstag

Na ez most érdekes lefutottam egy dead pixel tesztet YouTubon és semmit nem mutatott. Viszont ugyanazon a két helyen az RTL klub egyik műsorán végig látható volt.

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#101528) Bobby G. válasza Terentius (#101525) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Nekem is 2 nap késéssel hozták, és nem értette a postás, hogy miért nem vagyok otthon... :W

(#101529) TeeJay válasza Terentius (#101527) üzenetére


TeeJay
félisten

Csak nem a nyerő párost nézted?
Egyik nap én is meglepődtem hogy ugyanott volt halott pixel
kiderült hogy a kamera érzékelőjén volt :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101530) Ticimitsu


Ticimitsu
csendes tag

Nekem is van ilyen pont Nyerő páros, illetve Konyhafőnöknél és Forma 1 betont mikor mutatja a kamera egy pontban.
Én is rettegtem pixelhiba de akkor nem, csak érdekes nekem igaz Samsung tu 8502 van, de direkt néztem régebbi tvn másik szobában ott nem volt 😯😯

(#101531) Terentius válasza TeeJay (#101529) üzenetére


Terentius
őstag

De azt néztük, valaki szólhatna nekik hogy kéne cserélni kamerát :D

Poco F5 12/256 Gb

(#101532) karmaresz


karmaresz
senior tag

Sziasztok!

Nemrég ruháztam be itt a hardveraprón egy LG 50UM7450 tévébe.
Egyelőre nagyon meg vagyok vele elégedve. Nekem, mivel a hálószobában az ágy fele néz, a betekintési szögével sincs problémám.

Van esetleg hozzá valami elérhető optimális képbeállítás?
Amit lehetett kihoztam belőle, de szívesen vennék egy linket, vagy itteni leírást valami szakértői konfigurációról.

Ha esetleg nem pont ehhez a modellhez, de más újabb, VA paneles LG TV-hez elérhető, úgy azt is előre köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#101533) koti


koti
tag

Sziasztok!
Az egyik barátom LG 47LB 650U készülék távirányítója elromlott. Aztán Android mobillal irányították. A telefonra valami új frissítést követően már nem működött és eredeti távval sem lehet használni. A szerelő azt mondja alaplaphibás lett. De talán csak valami szoft. hiba. Tudna valaki tanácsot adni? Mit lehetne megpróbálni? Régi TV, de most ruházott bele. A kijelzőjét kellett cserélni.
Köszönöm a használható ötleteket. Üdv

(#101534) sniffsniff


sniffsniff
friss újonc

Sziasztok! Életem első tévéjét fogom megvásárolni a közeljövőben. Ezt néztem ki: LG 49UM7050PLF. Van valakinek tapasztalata ezzel a készülékkel? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#101535) TeeJay válasza sniffsniff (#101534) üzenetére


TeeJay
félisten

Tegyél mellé még 10-et és akkor már idei széria
LG 49UN71003LB

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101536) blakey válasza TeeJay (#101535) üzenetére


blakey
titán

Miért venne ideit? Tavalyin legalább van DTS támogatás. Semmivel sem jobb az idei.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101537) castiels


castiels
addikt

Panelcsere mennyire javasolt? Jobb vagy rosszabb lesz?

(#101538) pjen válasza rainman72 (#101052) üzenetére


pjen
félisten

Jó reggelt.Kis segítség kéne.Vettem tegnap egy LG 43 UN 71003 LB Tv t.Rengeteg helyen utána kerestem,mindenhol azt írják,hogy van PVR funkció.Tehát USB n tud rögzíteni.A Tv n meg is találtam a felvételi beállításokat.Viszont hiába dugtam 3 féle és natyságú pent és egy laptop HDD t az USB csatiba,mindíg azt írta az íszköz nem alkalmas.Aki esetleg már használta megírhatná mivel működik. :R

(#101539) snooze válasza pjen (#101538) üzenetére


snooze
veterán

csak egy usb van?mert általában több van,és nem mindegy melyikbe dugod be..usb in-t keress..

GO Gunners!!!

(#101540) pjen válasza snooze (#101539) üzenetére


pjen
félisten

Köszi próbálgatom.

(#101541) pjen válasza snooze (#101539) üzenetére


pjen
félisten

Megformáztam linux alól egy laptop HDD t,működik a felvétel.

(#101542) asdf_ válasza blakey (#101536) üzenetére


asdf_
veterán

Mivel nem tudjuk, hogy az okostévés rész hardverében van-e, és milyen változás (SOC, memória, tárhely), ez azért nem annyira evidens.

(#101543) blakey válasza asdf_ (#101542) üzenetére


blakey
titán

Jelentéktelen. Nem történik akkora mértékű fejlődés. Simán jó vagy talán jobb is egy tavalyi modell. Nem kell mindenből a legújabbat venni, értelmetlen, főleg úgy, hogy pl. LG-nél idén "dobták" a DTS-t. Tavalyi modellek sebességére senki sem panaszkodott, Egyébként szervizmenüből megnézhető, hogy mi a különbség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101544) segxpir válasza castiels (#101537) üzenetére


segxpir
csendes tag

Nálam 42lf652v panelcsere után olyan lett mint az új. Sajnáltam volna kidobni, ínkább rászántam azt a 25k-t. ;)

(#101545) gerejoe


gerejoe
tag

Üdv.Mikor új frissítés jön meg tudom nézni valahol a change log-ot hogy mik a frissítések?

(#101546) Sys85 válasza gerejoe (#101545) üzenetére


Sys85
veterán

LG weboldalán.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#101547) TeeJay válasza blakey (#101543) üzenetére


TeeJay
félisten

Szerviz menü hogy érhető el?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101548) blakey válasza TeeJay (#101547) üzenetére


blakey
titán

Tanítható távval vagy infrás telóval.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101549) TeeJay válasza blakey (#101548) üzenetére


TeeJay
félisten

Van infra a telefonomon de hol lehet megtudni hogy miként lehet belépni?
Csak érdekel írja-e a panel típust

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101550) blakey válasza TeeJay (#101549) üzenetére


blakey
titán

Ha van infra akkor vsan app is amiben az LG TV-t be lehet állítani, hogy vezérelje és ha nem tévedek akkor annak része pl. a Service Menu, legalábbis ilyesmire emlékszem. A Play áruházban is vannak infrás app-ok amik a TV-t vezérlik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.