Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101601) nünüke1975 válasza Sys85 (#101600) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

LG 32 6300pla néztem nem rossz tv de én az mlb-t használtam abból van viszonyítási alapom . De ez az lg 32 lm 6300 pla jónak tűnik

(#101602) mrmft válasza TeeJay (#101595) üzenetére


mrmft
senior tag

Egy meretben az UN7xxx modellekenek is mas a sulya. Az azonos talpuaknak is, mielott elo jonne, hogy a talp miatt van, ha lehet hinni a megadott adatoknak. UN71xx-NANO81x-ig egy FW van, igy nagy csodak valoszinu nincsenek. Talan kevesbe sporoltak a dragabbak HW komponensein.

(#101603) Sys85 válasza mrmft (#101602) üzenetére


Sys85
veterán

Elenyesző az áramkörök tömege,nagyjából 3db nyáklap van bennük és azok se nagyok.
Inkább a műanyagok vastagságára és minőségére tipelnék.
Nekem cseréltek kijelzőt,segítettem kivenni a dobozból,az volt a legnehezebb része,ugyebár teljesen fém a hátlapja,az adja a merevségét.A kijelzőnél
keresném elsősorban a súlykülönbséget,lehet vastagabb mondjuk az alaplemez.

Esetleg ha valaki kíváncsi mennyire bonyolult egy tv belseje: [link]

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#101604) #31418368


#31418368
törölt tag

Sziasztok!

Van egy ilyen tévém: LG 43LT340C

Alapból nem lehet vele felvenni. Valahogy meglehetne oldani, hogy lehessen?

Köszönöm. :R

(#101605) Firehand válasza Firehand (#101556) üzenetére


Firehand
tag

Esetleg tud nekem valaki ebben segíteni?

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#101606) riamba válasza tdunker1986 (#98441) üzenetére


riamba
friss újonc

Szia, sikerült megoldást találnod erre a problémára. Nekem lg tv lg házimozi komboval van ez a probléma és az lg nel azt mondták h nem kompatibilis a két készülék, ők sem tudják miért...
Én is már készüléket akartam cseréltetni de ezek szerint tényleg nem az a probléma...

(#101607) pjen válasza Firehand (#101556) üzenetére


pjen
félisten

A Yarus,Hallás web árúház szerintem tud neked segíteni.Huszár u 8.

(#101608) junior19 válasza riamba (#101606) üzenetére


junior19
senior tag

Optikai kábel csere?
S mielőtt mindenki röhögni kezdene, jártam úgy, hogy Samsung tévéről nem szólalt meg az erősítő az optikain keresztül. Direktben azzal a kábellel a upc médiaboxról volt hang.Tévébe csatlakoztatva az optikai kábelt, a másik végén volt fény. Már a szervizbe akartuk küldeni a tévét, amikor ki lett próbálva másik optikai kábellel, úgyis venni kellet. S megszólalt a másik kábellel az erősítő. Visszacserélve a kábelt, megint nem volt hang.
Nem mondom, hogy tutira ez a megoldás, mert mi sem értettük a jelenséget. De egy próbát megérne egy kölcsönkért optikai kábellel is akár.

codec project

(#101609) Rasnac


Rasnac
aktív tag

Sziasztok

Lg 50nano793ne készülék kezd beszivárogni Edigital, Emag Telekom kínálatába, szerintetek ez a fajta nanocell ami nem Edge led hanem Direct ledes megvilágitással mennyire lesz jobb/rosszabb?
Ti így specifikációk alapján mit gondoltok?

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#101610) Firehand válasza pjen (#101607) üzenetére


Firehand
tag

:C

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#101611) riamba válasza junior19 (#101608) üzenetére


riamba
friss újonc

Köszönöm a tippet,két itthon talált kábellel is megpróbáltam de ugyan ez volt a jelenség sajnos. :(
De még nem adtam fel,marhára nincs kedvem lecserélni a házimozim...

(#101612) Hunfiu12 válasza riamba (#101611) üzenetére


Hunfiu12
csendes tag

Csatlakozók kitakarítása? Ezek szabvány dolgok olyan nincs, hogy nem támogatják egymást az eszközök.

(#101613) TeeJay válasza Rasnac (#101609) üzenetére


TeeJay
félisten

50NANO széria nincs, biztos nem 55 vagy 65?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101614) mrmft válasza TeeJay (#101613) üzenetére


mrmft
senior tag

(#101615) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok!

Kis szervizes tapasztalat.

Pár hete/hónapja jelentkeztem itt, hogy az 55SK8500PLA-m rosszalkodik, néha nem érzékelte a távirányító bizonyos funkcióit (pl. nem volt kurzor), illetve dobálta a WIFI-t. Próbáltam mindent, távirányítóban elemcserét, LAN kábellel netet varázsolni, gyári visszaállítást, LG android alkalmazással távirányítást. A konnektorból ki-be időszakosan megoldotta a dolgot. Végül a garanciáztatás mellett döntöttem. Emag-os rendelés volt, így felkerestem őket telefonon. Ott leráztak, mondván töltsem ki a hibabejeltőjüket. Kitöltöttem, majd pár nap múlva kaptam az Emag-os szervizes kollegától egy emailt, hogy amúgy inkább keressem az LG-t, mert ők házhoz jönnek. Felhívtam az LG-t, ott a hölgynek elmondtam mindent amit kipróbáltam, majd felvette az adataimat és jelezte, hogy ekkora méretnél már tud házhoz küldeni szerelőt. Pár óra múlva kerestek is, a telefonban már mondta is a csávó, hogy megrendelte a hibás alkatrészt, mert tudja mi a baja :D Ez volt talán pénteken, majd kedden jött is házhoz. Nagyon normális volt és ~15 perc alatt elvégezte a javítást, egy új típusú kábellel, ami már nem fog tönkremenni. Össz-vissz azt az egy kábelt kellett kicserélni, ami elvileg antennaként funkcionál (?) és a WIFI és BT kapcsolatért felel. Ha rosszalkodik akkor nem megy a táv. egy része (azért csak egy része, mert a táv BT-n és infrán is kommunikál), illetve a WIFI-t is dobálja. Hál istennek mióta kicserélte jól működik minden. Annyit tanácsolt még, hogy a Gyorsindítást mindenképp kapcsoljuk ki, mert sok galibát tud okozni és a gyártó által tartott szerviz oktatásokon is kb. az az első amit javasolnak. Így egy picit lassabban kapcsol be a TV, viszont minden ki-be kapcs.-nál ürül a sajnos nem elég nagy memória.

No ennyit akartam, a tanulság az, hogy ne várjatok ~2 hónapot a szerviz felkereséssel, gyorsan megoldják a srácok a problémát :K

[ Szerkesztve ]

(#101616) karmaresz válasza tboy93 (#101615) üzenetére


karmaresz
senior tag

LG szervizzel -igaz hűtő és telefon vonalon- nekem is mindig nagyon pozitív tapasztalatom volt. Remélem a TV kapcsán nem lesz rájuk szükség. :)

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#101617) TeeJay válasza mrmft (#101614) üzenetére


TeeJay
félisten

Árukereső semmit se dob rá tehát sehol nem forgalmazzák
https://www.displayspecifications.com/ oldalon sincs róla semmi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101618) blakey válasza TeeJay (#101617) üzenetére


blakey
titán

Mert még új, a napokban jelent meg, itt vagy itt pl. kapható, ergo létező TV. Nem tudom, hogy egy hivatalos oldalon szereplő termék létezését miért vonod kétségbe. Azt gondolod, hogy 50"-os LG csak VA panellel lehet? Volt 50"-os IPS és ezek szerint megint lesz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101619) Zsadi válasza TeeJay (#101617) üzenetére


Zsadi
őstag

[link]
Euronicsban van.

(#101620) TeeJay válasza Zsadi (#101619) üzenetére


TeeJay
félisten

Aha látom nagyon megéri, olcsóbban vettem a 65" UN-t

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101621) blakey válasza Zsadi (#101619) üzenetére


blakey
titán

ED-nél az NA végű olcsóbb. [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101622) Zsadi válasza TeeJay (#101620) üzenetére


Zsadi
őstag

Azt nem mondtam hogy megéri, csak azt hogy van.

(#101623) OPiiPO válasza TeeJay (#101620) üzenetére


OPiiPO
addikt

és az jobb _minden_ tekintetben :F

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101624) TeeJay válasza OPiiPO (#101623) üzenetére


TeeJay
félisten

Pont ezaz hogy a NANO nem jobb semmiben
bár infó nincs róla de 99% hogy sima 50/60Hz IPS panel vagy EDGE vagy Direct LED
Semmi extra, a plusz nano bevonatért én tuti nem fizetnék

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101625) OPiiPO válasza TeeJay (#101624) üzenetére


OPiiPO
addikt

Igen, csak az LG-nél nem tudsz hagyományos IPS panelt venni FALD megvilágítással csak NANO-ben - vagy tévedek :F
Amiben én most el vagyok veszve, az a NANO 7/8/9 sorozatok, kb. így látom a különbséget megvilágítás terén, remélem igazam van:
7 - direct led, no local dimmming
8 - edge led, local dimming
9 - fald, local dimming

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101626) blakey válasza TeeJay (#101624) üzenetére


blakey
titán

Volt nanocellás TV-d? Használtad néhány hónapig? Ne írj olyat amiről nincs saját tapasztalatod. Jobb tud lenni a nanocellás TV.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101627) rainman72 válasza OPiiPO (#101625) üzenetére


rainman72
nagyúr

Annyira nem vagy elvesze
Szépen sorba raktad őket tudás szerint,pl én nem tudtam
Itt már inkább a pénztárca számit meg hogy mennyire akarsz újabb dolgokat kipróbálni vagy maradsz a belépőbb szintnél!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101628) mrmft válasza OPiiPO (#101625) üzenetére


mrmft
senior tag

Itt a 2020 line up v1.0
+ a NANO86-tol van Dolby Vision tamogatas. Alatta en nem lattam, ami elegge szomoru.

[ Szerkesztve ]

(#101629) OPiiPO válasza mrmft (#101628) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi, ezt nem ismertem :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101630) rainman72 válasza mrmft (#101628) üzenetére


rainman72
nagyúr

Akkor ezek szerint már 75UN85-be is érdemes gondolkodni a proci alapján?Ha nem akarok nanot?

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101631) mrmft válasza rainman72 (#101630) üzenetére


mrmft
senior tag

Elivleg igen, es az UN85-ben is benne van mar a Dolby Vision. Ugynaz az FW kell ra mint a NANO86-tol felfele a tobbire. Mindenkeppen nezd meg eloben!

[ Szerkesztve ]

(#101632) rainman72 válasza mrmft (#101631) üzenetére


rainman72
nagyúr

Megnézném de sztem ez nem annyira 1szerű :DDD Nem hiszem h sok helyen van kitéve!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101633) -Rolika- válasza rainman72 (#101632) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Én is ezzel a TV-vel szemezek egy ideje, de kb sehol sincs kitéve. Euronics-ban is csak rendelni lehet.

(#101634) rainman72 válasza -Rolika- (#101633) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nálam nem az baj hogy nem látom élőben hanem hogy 75s VA Philips legyen,az ambi arra billenti a mérleg nyelvét amugy, vagy az IPS Lg 75UN85 :DDD ami sztem képminőségben és tudásban meg a Philips fölött van! [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101635) blakey válasza rainman72 (#101634) üzenetére


blakey
titán

ami sztem képminőségben meg a Philips fölött van! - Az nem olyan biztos, a Philips 10 bites, az LG 8bit+FRC, a 60Hz vs. 120Hz meg nem biztos, hogy látszódni fog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101636) rainman72 válasza blakey (#101635) üzenetére


rainman72
nagyúr

Legyen úgy :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101637) -Rolika- válasza blakey (#101635) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Ha az LG VA lenne, lehet nem is gondolkodnék ennyit. A 10bit vs 8bit+FRC, ami Philips felé billentené a mérleget. Viszont az LG 120Hz és 2.1-es HDMI. Ami sztem az új konzoloknál előny lesz.
Ez a 10bit vs 8+FRC miben jelentkezik? :F HDR megjelenítésnél?

[ Szerkesztve ]

(#101638) blakey válasza -Rolika- (#101637) üzenetére


blakey
titán

2.1-es HDMI - ehhez ugye eszközök is kellenek illetve nem teljes értékű HDMI 2.1, "csak" 40Gbps a 48Gbps helyett.
Ez a 10bit vs 8+FRC miben jelentkezik? - mindenben, előbbi hardveres, utóbbi szoftveres úton éri el a 10 bitet. Hogy ezt mennyire veszi észre valaki az már egyén függő is lehet amellett a szoftver sem mindegy, hogy milyen módon végzi mindezt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101639) -Rolika- válasza blakey (#101638) üzenetére


-Rolika-
senior tag

1 éve még úgy gondoltam, hogy 55-ös Oled lesz az én TV-m, de rájöttem, hogy 4 méterről konzolozáshoz a 65-ös is már határeset. Egy 10 bites, 120hz-es VA ennél nagyobb méretben viszont már horror árban van. Az LG 75UN85003-ra mondom most azt, hogy nem ragaszkodom a VA vagy Oled feketéjéhez. Ez az a méret, amin kanapéról hátradőlve tudnék frankón konzolozni.
Jó lenne ha már beszerezne valaki egyet és elmondaná a véleményét róla :D

(#101640) blakey válasza -Rolika- (#101639) üzenetére


blakey
titán

Én inkább lemondok a nagyobb méretről de az OLED-ről nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101641) RudY válasza -Rolika- (#101637) üzenetére


RudY
addikt

120 Hz már One X-ben is van, de megfelelő alkalmazás (játék) híján ugye kihasználatlan. Az új konzoloknál is kérdéses lesz, viszont a FreeSync, a VRR, illetve a Dolby Vision - szerintem - egyértelműen jobban kihasználhatóbb, az erre alkalmas megjelenítőkön.

(#101642) tboy93 válasza blakey (#101640) üzenetére


tboy93
nagyúr

B.szhatja az ember az OLED-et, ha nem látja kényelmesen a játékot a kanapéról. Igazából én is megbántam így utólag, hogy 55-ös TV-t vettem 3 méterre. 65 kellett volna, hogy kényelmes legyen, most rángathatom a szoba közepére a fotelt, ha látni akarom rendesen a játékokat :U

(#101643) blakey válasza tboy93 (#101642) üzenetére


blakey
titán

Magamról írtam, nem játszom vagy ha igen akkor 1,2m-re ülök a TV-től. Nekem fontosabb a jobb minőség (ezt jelenleg az OLED nyújtja), mint a nagyobb méret. Másnak a méret a fontosabb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101644) TeeJay válasza blakey (#101626) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem volt még, üzletben néztem két egymás melletti LG-t egyik UM másik SM volt de SM-ből is alsó széria
Kvázi 8bit+FRC IPS panel, UM direct LED SM lehet edge LED-es volt de ugyanúgy 50/60Hz
mindkettőn volt bevilágítás mert üzletben tuti 100%-ra tolják a háttérfényt
nem láttam miért érne meg 40-50ezerrel többet csak a nano bevonat miatt az SM miközben ugyanolyan olcsó 50/60Hz panel és ha peched van edge LED miatt még úgy is járhatsz mint faterom akinek 2017-es UJ670V van 55"-ban edge LED mellett
bántóan béna körbe a sok bevilágítás még lehúzott háttérvilágítással is
nekem a 65UN-n nincs fele akkora bevilágítás és legalább nincs local dimming sem

egyedül a 8500-as szérián gondolkoztam volna el csak abból idehaza nincs 65-ös a 75UN8500 meg 370ezertől indul azt meg most egyelőre még kihagytam elég volt a 65" 220ezerért :R
Azóta 6-8 Real4K UHD HDR filmet néztünk rajta és tökéletes vagyis nem tökéletes de együtt tudok élni a hátrányokkal
Majd legközelebb 5-6év múlva 75" és vagy OLED vagy VA paneles lesz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101645) blakey válasza TeeJay (#101644) üzenetére


blakey
titán

Na látod, nekem közel két évig volt nanocellás TV-m, nem alsókategóriás, szóval hidd el, hogy megéri, nyilván semmiből sem az alapot kell venni, 0 bevilágítás, IPS-hez mérten közel VA szintű fekete, stb. Tehát a kijelentésed nem helytálló, miszerint a naoncellás nem jobb semmiben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101646) TeeJay válasza blakey (#101645) üzenetére


TeeJay
félisten

De neked nem alsó kategóriás volt azt vedd figyelembe

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101647) blakey válasza TeeJay (#101646) üzenetére


blakey
titán

Vedd figyelembe azt amit írtál, "Pont ezaz hogy a NANO nem jobb semmiben", csupán erre reagáltam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101648) Joci??


Joci??
senior tag

Szep estet! Ra lehet tanitani a magic remote taviranyitot a xiaomi mi tv stick vezerlesere? :U

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101649) Sys85 válasza Joci?? (#101648) üzenetére


Sys85
veterán

Nem lehet.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#101650) Joci?? válasza Sys85 (#101649) üzenetére


Joci??
senior tag

Koszi ;)

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.