Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100251) Konyika válasza mrmrg (#100250) üzenetére


Konyika
senior tag

Smartshare menüpont. Látni fogja mint média lejátszó :K .

(#100252) mrmrg válasza Konyika (#100251) üzenetére


mrmrg
tag

A smartsharen belul, az eszkozoknel, ahol most a direktben a tv-be dugott winyot is latom? Ezt mar az LF652 is tudja? :-)

[ Szerkesztve ]

(#100253) f$$ válasza subset (#100068) üzenetére


f$$
csendes tag

Haldoklott a pendrive....utólag kiderült...
Annyi a hibás szektor hogy már írásvédett módba kapcsolt :W

(#100254) subset válasza mrmrg (#100250) üzenetére


subset
senior tag

Itt van egy általános leírás:
https://www.tp-link.com/us/support/faq/1005/
Az "enable media sharing" bekapcsolása a lényeg, igy DLNA-n lesz megosztva az usb tartalma.
Jelszót ne állíts be hozzá.

...ja látom már megválaszolta Konyika

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#100255) mrmrg válasza subset (#100254) üzenetére


mrmrg
tag

Oks koszi:-) féltem, hogy a tv gyenge láncszem lesz, es nem tudja ezt még.

(#100256) mrmrg válasza subset (#100254) üzenetére


mrmrg
tag

Beallitottam, latja a smart sharingben a hdd-t a kulso memoriak kozott, mint media server, viszont ha ramegyek, csak 2 mappat dob fel: Music es Pictures
gondolom default, de hogy lathatom a rendes mappa szerkezetet, vagy legalabb is a filmek mappat? :-)

(#100257) droetker


droetker
csendes tag

Sziasztok!
LG55UM7450PLA TV Youtube alkalmazásában az AN-MR19BA MR távirányító gombjaival bele lehet tekerni valahogy a lejátszott műsorba?
Tudom, hogy a képernyőn lehet a csúszkát mozgatni, de a távirányítón kellene ez a funkció. A megállítás, indítás gomb az megvan.
Köszönöm

(#100258) Laca1212 válasza droetker (#100257) üzenetére


Laca1212
őstag

Lálépegetsz a 4 irányú gombbal csúszkára és a jobb bal gombbal bele tudsz tekerni.

Bocs..nem ezt kérdezted.

[ Szerkesztve ]

(#100259) subset válasza mrmrg (#100256) üzenetére


subset
senior tag

"Video" nevű mappában legyenek a filmjeid akkor látnia kellene azt is.

droetker
Nekem is hiányzik a dedikált tekerés gomb :O
sajnos ez ilyen :((
Ahogy Laca1212 mondja, csak úgy megy a tekerés

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#100260) Doki42


Doki42
őstag

Sziasztok!
6950plb+7450 es lg tv vannak...
🎧 Fejhallgatót tudnátok ajánlani amivel jól működne mind kettő tv? Zsinór nélküli kellene.. :K
Köszönöm :D

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#100261) mrmrg válasza subset (#100259) üzenetére


mrmrg
tag

Atneveztem Video-ra a mappát a winyon, de nem jelenik meg a tv-n.
illetve ami a tv-n megjelenik, music es pictures mappa, laptoprol nem is latszik :-)

ilyenkor mi van? :-)

(#100262) #12901120


#12901120
törölt tag

Sziasztok!
YouTube alkalmazásban miként tudnám egyszerűen blokkolni a reklámokat?

(#100263) castiels válasza #12901120 (#100262) üzenetére


castiels
addikt

YouTube Prémium előfizetés 1700/ho.

1 hó ingyen van.

(#100264) droetker válasza subset (#100259) üzenetére


droetker
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! A dedikált Netflix gomb helyett ennek több értelmét látnám. Pláne úgy, hogy lehet gyorsgombokat is progrmozni a távirányítóra. Értem én, hogy valószínűleg a Netflix fizetett a külön gombért, de ez engem nem tesz boldoggá

(#100265) subset válasza mrmrg (#100261) üzenetére


subset
senior tag

Az átnevezés után nem tudom, hogy az új mappanévvel nem kell-e valamit a routeren állítani/megosztani:
https://www.tp-link.com/hu/support/faq/340/

...hogy a laptop miért nem látja..... :F

(#100264) droetker
Nekem kicsit fura amúgy ez az egész tekerés sztori a tv-n...
Sehol - semmilyen lejátszás közben nem láttam még olyat, hogy 2x,4x xx-szeres sebességgel lehetett volna beletekerni bármibe is.
Csak "léptetni", nagyobbakat ugrani lehet...direkt maradt le a tekerő gomb is a távról.

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#100266) undercover


undercover
senior tag

Üdv!

Ez a LG TV:
LG Nano85 itt egy teszt róla:
[link]

Nálunk a LG NANO863?

És, ha igen valakinek van tapasztalata róla, hogy ebben az árkategóriában érdemes lenne megvenni? Mert erősen gondolkozom rajta ha a két TV ugyanaz :D

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#100267) net91 válasza snooze (#100245) üzenetére


net91
senior tag

Ezt a választ kaptam a LG-től:

"Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkat megkereste.
Igazán sajnálom, hogy a csatorna váltásnál azt tapasztalja, hogy lassabb lett a készülék. Kérem, hogy végezzen el, egy gyári alap adatokra való visszaállítást a terméken (fogaskerék gomb a távirányítón>>összes beállítás>>általános menü, és ezen belül lesz a visszaállítás az alap adatokra).
Ez után szükséges lesz a TV újbóli beállítása, azonban, ha szoftveres beragadás okozná a tapasztaltakat, akkor azon jó eséllyel tud segíteni.
Amennyiben a továbbiakban is úgy látja, hogy nem oldódott meg a probléma, akkor megkérem, hogy a levelem alján lévő ügyfélszolgálati számon jelentse azt be."

Visszaállítottam alapra a tv-t, de továbbra is lassú a csatornaváltás a frissítés előttihez képest.

Nektek hány másodpercig tart a csatornaváltás??

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#100268) castiels válasza net91 (#100267) üzenetére


castiels
addikt

2-4mp.

[ Szerkesztve ]

(#100269) snooze válasza net91 (#100267) üzenetére


snooze
veterán

sablon szöveg..nekem is ez jött..
3-másodperc..sajnos..
ehhez kell hozzászokni..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#100270) Zsadi válasza net91 (#100267) üzenetére


Zsadi
őstag

Szintén ezt kaptam..
3-4 mp

(#100271) snooze válasza net91 (#100267) üzenetére


snooze
veterán

3-5másodperc..

GO Gunners!!!

(#100272) tomee987


tomee987
tag

Sziasztok!

Leírnám a jelenlegi tapasztalatomat hátha valaki járt már így. Van egy kb. fél éves LG 43LK5100PLA garanciális készülékem.
DVB-C kábeles adást nézek vele (UPC) CI+ modullal. A karantén időszak alatt vettem észre, hogy a HD csatornákon sokszor elég gyakran törik, pixelesedik a kép. Megnéztem a jelszintet, jelerősséget, rendben 98-100%, bithiba arány 0. Csináltam gyári beállítások visszaállítását, kivettem a CI+ modult visszatettem. A hiba fennáll, csak a HD csatornákon. Mivel karantén alatt kódolatlanok voltak a csatornák gondoltam egyet és kivettem a CI+ modult a TV-ből. A HD csatornákon a hiba azonnal megszűnt. Visszadugtam a CI+-t a TV-be azonnal jelentkezett a hiba.
Írtam az LG supportnak, válaszoltak, hogy lehet TV hiba, de először kérjek egy új CI+ modult a szolgáltatótól. Így is volt, kijött a UPC-s, megnézte a jelszinteket tökéletesek és adott egy másik fajta CI+ modult, amivel akkor minden rendben volt. Aztán június 2-ától visszakerült a kódolás a HD csatornákra is, tehát az új CI+ modul elkezdett működni a TV-ben. Onnantól kezdve újra jelentkezik a HD csatornákon a képtörés, pixelesedés van mikor elég zavaróan, folyamatosan. Van amikor 5-10 percben csak 2-3 alkalommal.
Tegnap szereztem egy Samsung TV-t, rákötöttem ugyanarra a kábel végpontra és beleraktam ugyanazt a CI+ modult. A Samsung TV-n tökéletesen jöttek a HD csatornák 1 órán keresztül nézve. Visszaraktam az LG TV-be a CI+ modult és a koax végpontot, azonnal megjelent a pixelesedés, képtörés a HD csatornákon.

Tapasztalt már valaki ilyet, hogy CI+ modul használat ezt okozza a TV-vel? TV hiba lehet esetleg?

(#100273) net91


net91
senior tag

Köszönöm a válaszokat.
Nekem most 4-6 másodperc között van, amely sokkal több mint ami korábban volt.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#100274) Zsadi válasza net91 (#100273) üzenetére


Zsadi
őstag

A HD adásoknál agyal nálam is rendesen

(#100275) dbius válasza net91 (#100273) üzenetére


dbius
veterán

Írtatok a frissítés kapcsán a lassú csatornaváltásról. Én nem tudom nálam ez hogy alakult, mert nem tűnik fel, hogy lassult volna.

DE!

A bekapcsolás utáni első csatorna bejövetele az valami baromi lassú lett. Kb. fél perc a bekapcsolástól, mire bejön a csatorna képe, addig bámulni kell a kódolt feliratot és hogy a kártya azonosítása sikeres.

Invitel digitális tv csatorna és kártya van a tvben. Ez nem volt ennyire lassú előtte.

(#100276) Zsadi válasza dbius (#100275) üzenetére


Zsadi
őstag

Nálam is ez a szolgáltató, + kártya.
Az első bekapcsolás nálam is hasonló, de már a frissítés előtt is ilyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#100277) dbius válasza Zsadi (#100276) üzenetére


dbius
veterán

Nekem most tűnt fel, korábban nem. Lehet placebo:) fene tudja de tény, hogy k@ lassú.

(#100278) Zsadi válasza dbius (#100277) üzenetére


Zsadi
őstag

Lehet kár volt felhozni ezt a témát :D

(#100279) dbius válasza Zsadi (#100278) üzenetére


dbius
veterán

Ezért is írtam az előbb azt, amit. Szó se róla, könnyen lehet 😃

(#100280) snooze


snooze
veterán

akinek lassu a csatornaváltás a frissités után,az jelezze az lg felé,mert állitolag nem jelzi senki,igaz itt többen jeleztük..igaz,nagy ivben tesznek rá..

GO Gunners!!!

(#100281) castiels válasza snooze (#100280) üzenetére


castiels
addikt

Nem hiszem, hogy érdekli őket..

(#100282) Zsadi válasza castiels (#100281) üzenetére


Zsadi
őstag

Szerintem sem.
Most hogy rakerestem a neten, több évre visszamenőleg vannak ilyen kérdések a neten, ezzel a csatornaváltás lassúsággal kapcsolatban.

(#100283) igi


igi
aktív tag

Sziasztok!

43"-os TV-t vennék (nagyobb sajnos nem fér el).
A keret kb. 130.000 Ft

A jelöltjeim:

43UM7450PLA
43UM7600PLB
43UN74003LB

Elvileg az UN lenne az optimális választás, mert ez a legújabb. De még nem találtam semmilyen tesztet, véleményt róla.

Kérdéseek, amik foglalkoztatnak:
1. Volt-e valamilyen visszabutítás a 7x-es szériában az M és az N között? Úgy tudom, néha előfordul generációváltásnál.
2. Megjelentek a 43UN8xxx készülékek, amik korábban nem voltak. Mivel tudnak többet a 43UN7xxx-től, megéri-e a 35-40.000 Ft-os felárat?
3. Melyiket ajánljátok? (Magic remote-ot szeretnék, 3 HDMI bőven elegendő).

Előre is közönöm válasz(oka)t :)

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#100284) AxBattler válasza igi (#100283) üzenetére


AxBattler
félisten

Az UM-ek még támogatják a DTS hangsávot.
Az UN-ek tudják az új Filmmaker mode-ot, és elvileg valamivel jobban teljesítenek játékok alatt, meg valamivel jobb a HDR megjelenítés... de kb. ennyi.

Ja, és a tavalyiak Quad Core processzort kaptak, míg az ideiek Quad Core 4K-t. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#100285) AxBattler válasza igi (#100283) üzenetére


AxBattler
félisten

A 8-asok, ahogy néztem 50"-os méretben, csak a +1db HDMI csatival, és a +2db USB porttal tudnak többet a 7-eseknél (no meg a dizájn), szerintem döntsd el Te, hogy megérnek-e Neked ennyit!

De javítson ki valaki, ha tévednék... pl. ha a panelben, vagy a coating-ban is lenne különbség, ugyanakkora méretben!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#100286) igi válasza AxBattler (#100285) üzenetére


igi
aktív tag

Hali, köszi a gyors, és kimerítő válaszokat :R
Akkor valószínűleg 43UN74003LB lesz (csakis a 4k-s proci miatt :DDD ). MM-ban most eléggé jó áron van. Remélem offline sem sokkal drágább, mert akkor még ma, legkésőbb holnap hazavizem :)

this is the beginning of a beautiful friendship

(#100287) snooze


snooze
veterán

sziasztok.
egy gyors kérdés..hdmi kábellel van összekötve a laptop..hol lehet állitani,hogy 50hz legyen a kép,és ne 60hz,laptopon vagy a tv-n?mert gyors képváltásnál nem valami jo..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#100288) AxBattler válasza igi (#100286) üzenetére


AxBattler
félisten

Ma láttam a Mammut MM-ben, valóban 12xk HUF volt ráírva!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#100289) harylmu


harylmu
őstag

Sziasztok.

2016-os lh630v TV-hez keresek távirányítót, mert szétrágta a kutya. (Bekapcsolni sem lehet.) Melyik lenne kompatibilis ehhez?

Köszi

(#100290) harylmu válasza harylmu (#100289) üzenetére


harylmu
őstag

ALLIMITY AKB74915324 Amazonról, remélem működik :D

(#100291) endo orfin


endo orfin
újonc

Sziasztok! LG49SJ810V tévém van. Egy ideje probléma van a video megosztók lejátszásával különböző módon és figyelmeztető feliratot is kapok a böngésző frissítésére. Itt kezdődnek a gondok. A vezérlés zárt rendszerű így külső fájl letöltés nem lehetséges. A böngésző ebben a típusban Chrome 38v. a jelenlegi 83v-vel szemben. Konzultáltam az LG-vel a problémáról és megoldásáról, a következő választ kaptam: "
Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkat megkereste.
Sajnos a technikai fejlődést nem állíthatjuk meg. Az hogy bizonyos szolgáltatások nem működnek, azon múlik, hogy a szolgáltató minőség biztosítás okoból milyen fejlesztést hajt végre, és azt milyen oprcációs rendszerre gyártja le.
Amennyiben úgy döntenek, hogy a továbbiakban netcast rendszeren nem szolgáltat, úgy azt nem tudjuk befolyásolni.
Ezekhez a régebbi típusú készülékekhez tudjuk ajánlani a Chrome Cast/ Apple TV kiegészítő eszköz használatát.
Ezeken keresztül, tökéletesen tudja használni a jelenleg hiányzó oldalakat."
Egyszóval a gyártók jól megszívatják a vásárlókat ha hosszabb időben gondolkodnak a teljes körű használatról.
Amúgy az időközönként érkező rendszer frissítő csomag telepítése sem old meg semmit.
U.i.: a tv vagy más böngésző napra készségét itt tudod ellenőrizni: https://browser-update.org/ :o :W

(#100292) mocsarid


mocsarid
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap érkezett meg a Tvm (LG 60UN7100) és mivel nem adnak gyárilag hozzá magic remote-ot, rendeltem hozzá.
Leírások alapján ez a távnyomkodó kompatibilis a 7100-as szériával: LG AN-MR19BA
Ennek ellenére amikor megnyomom a scroll gombot,h párosítsam, kiírja a TV,h ezt a távnyomkodót nem támogatja. Tudnátok segíteni,h honnan tudnám biztosra,h melyikkel működik? Nagyon kellene a pointeres képesség.

Köszi mindenkinek előre is
Dani

Dani

(#100293) Sys85 válasza mocsarid (#100292) üzenetére


Sys85
veterán

Nem az a táv való hozzá,az a tavalyi modelleké.
A tiéd (UN széria) 2020-as,ehhez MR20GA kell elvileg az lg weboldala szerint.A 60UN7100 pdf-es könyve szerint az lg oldalán.
Nem csak az számít hogy 7100-as,mert az volt tavaly és idén is.
Sajnos nem nagyon kompatibilisek egymással a különböző évjáratok tv-i és távjai.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#100294) #16820480


#16820480
törölt tag

Bocsánat, ha nagyon hülye kérdés, de a mostanában kapható tévék hogy állnak a színvisszaadással? Milyen kategóriától várható el az, hogy mondjuk 100% sRGB-t tudjon egy modell?

(#100295) junior19 válasza mocsarid (#100292) üzenetére


junior19
senior tag

Esetleg egy usb-és egér használata? Lehet, hogy sokkal olcsóbb, s több célra is lehet használni.

codec project

(#100296) szeleskert válasza tomee987 (#100272) üzenetére


szeleskert
újonc

tomee987 Biztosan TV hiba. Ha a Samsung TV-n működik és az LG-n nem, akkor az útóbbival van a hiba. Nekem egy LG UM 7100 PLB TV-m van. Coaxon jön a kép, semmilyen pixelesedés képhiba nincsen.

(#100297) balazs1022 válasza szeleskert (#100296) üzenetére


balazs1022
őstag

szeleskert (#100296): Bocsi h neked ment.. :/

Sziasztok!

Van most valami ajánlott TV ár/érték arányban? Ezer éve nem vettem tv-t, nem tudom most mi a trendi, de van néhány kritérium:

- 70-75"-os méretben keresek
- Oldal irányba ne akadozzon a kép. Ez nagyon fontos!
- IPS panel előnyben
- Elég a full HD felbontás
- Lehetőleg a szoftvere pörgős legyen. Hallottam olyat aminél meg megakad, főleg a böngésző.
- Optikai kimenet legyen rajta
- USB-s film lejátszást tudjon.

Márka: talán LG, mert jelenleg egy LG 32LD350-m van. Ennek nagyon szép a képe és jó a fényereje is. És szeretem is.

De kicsit félek is az LG-ktől mert a forrasztásuk nem szokott olyan jó lenni. Szóval bármit meghallgatok.

Keret: kb 300K ft.

Köszi előre is ha tudtuk segíteni! :)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#100298) net91 válasza harylmu (#100289) üzenetére


net91
senior tag

LG app-ot letöltöd a mobilodra és telefonnal tudod vezérelni.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#100299) szeleskert válasza net91 (#100298) üzenetére


szeleskert
újonc

Ilyen méretben nem fogsz találni FHD tv-t. Vagy ha találsz is, akkor borzaztóan rossz lesz a képe. 70-75"-nél már alapnak számít a 4k.

(#100300) Yerix válasza #16820480 (#100294) üzenetére


Yerix
tag

Az sRGB mostanra már elég szűk színtartomány. A mai (normális) HDR képes tévék már több szín megjelenítésére képesek.
pl: https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/cx-oled

Az oldalon több típusra is rá tudsz keresni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.