Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101201) HellGreg válasza Kaba (#101200) üzenetére


HellGreg
őstag

Így van, megoldotta, és állítgatni kellett. :DDD Most akkor mire kell ügyelni? Ne frissítse magát a TV újabb szoftververzióra?

[ Szerkesztve ]

(#101202) Kaba válasza HellGreg (#101201) üzenetére


Kaba
veterán

Nem szabad engedni az automatikus szoftverfrissítést ,így egy esetlegesen rosszul elsült verzió nem okozhat problémákat.A jó frissítést azt meg manuálisan frissíted saját magad.

[ Szerkesztve ]

(#101203) junior19 válasza Headbang (#101198) üzenetére


junior19
senior tag

[link]
A linken van egy kis segítség.
Pár megjegyzés azért.
Nincs olyan, hogy va vagy ips panelhez, vagy bármilyen más megjelenítőre képbeállítás. Sőt műfaj szerint sincs, a videójelnek teljesen más szerint vannak a szabvány értékei meghatározva.
Másik dolog, amíg nincs a fehéregyensúly beállítva, teljesen felesleges a színeket állítani. Lehet, egy anyagnál a változtatás tetszetős lesz, de más anyagnál problémát fog okozni. Gondolj bele, a tv szürkeskála megjelenítése különböző értékeken más elszíneződést mutat, mert a színek nincsenek egyensúlyba. Ha nem a fehéregyensúlyt korrigálod, akkor bármit csinálsz a színbeállításokkal, ahol a szürke pirosas árnyalatú, ott a szín is pirosas lesz.
A színeket beállítani a legutolsó opció, amikor már a fehéregyensúly helyes megjelenítést ad.

codec project

(#101204) Hunfiu12 válasza junior19 (#101203) üzenetére


Hunfiu12
csendes tag

Egyébként én megpróbáltam az SM82-t ez alapján beállítani, de nagyon úgy tűnik, hogy ez a színszűrő ebből kimaradt vagy legalábbis én sehol sem találom, valami tanács, hogy ennek hiányában hogyan lehetnem megoldani a színek beállítását?

(#101205) junior19 válasza Hunfiu12 (#101204) üzenetére


junior19
senior tag

Ne sajnáld, s ne is foglalkozz vele igazán. Esetleg 1-2 értékkel emelheted vagy csökkentheted, s ahogy jobban tetszik.
[link]
Ezt a mintát lehet használni ellenőrzésre. Az lenne a lényeg, hogy ameddig a kontraszt beállításnál villognak az oszlopok, addig kell ezen a mintán is látni a 3 színcsatorna villogását.
Ha mindhárom azonos oszlop értékéig látható, akkor szerencsés esetben a színmélység változtatásával be lehet állítani a kontraszt mintával megegyező értékre. Ha a kontraszt mintán minden oszlopot látsz(253), akkor ezen a mintán is addig(253) kellene látni a színek oszlopát.
Ha valamelyik szín hamarabb "eltűnik"(kevesebb oszlop látható), akkor az a szín vágva lesz, csökkenteni kellene a kontrasztot, vagy kalibrálni, egyensúlyba hozni a színeket. Mérés nélkül arra nehéz megoldást mondani, hogy mi okozza az adott szín elfogyását, mivel lehetne korrigálni. S ahogy korábban írtam, akkor van csak értelme ezzel is foglalkozni, ha a szürkeskála minták nem mutatnak sehol elszíneződést.
Fontos, a linkelt mintát csak a Youtube-os app használatakor vegyük figyelembe. Ha a tévé belső lejátszóját használod, vagy külső eszközt, akkor a mintákat a leírásban említett helyről le kell tölteni, s úgy lejátszani, a megjelenítőre küldeni, ahogyan a felhasználás történik.

codec project

(#101206) Headbang válasza junior19 (#101203) üzenetére


Headbang
aktív tag

Köszi, ezt megpróbálom. :)

(#101207) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Valaki meg tudná mérni, hogy mekkora egy 55 col-os TV doboza? Mivel a kedves postás nem akkor jött amikor otthon voltam, el kell mennem érte a postára, de nem tudom, hogy be fog-e férni az autóba.... :F

(#101208) asdf_ válasza Bobby G. (#101207) üzenetére


asdf_
veterán

Kb:, de a gyártói oldalon jellemezően ott van:
Csomag szélessége: 1360 mm
Csomag magassága: 810 mm
Csomag mélysége: 230 mm
Csomag kerülete: 344 cm
Csomag súlya: 20.7 kg

(#101209) Bobby G. válasza asdf_ (#101208) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Köszi! :R Sajnos nem találtam a gyártói oldalon.. :( [link]

(#101210) asdf_ válasza Bobby G. (#101209) üzenetére


asdf_
veterán

Pont ennek a készüléknek az adatait másoltam, szóval nem kb. hanem pontosan ;) Mediamarktról.

(#101211) Bobby G. válasza asdf_ (#101210) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Akkor dupla köszi! :R :R

(#101212) TeeJay


TeeJay
félisten

Nektek a TV dobozán mi szerepel?
Megjött ma az LG 65UN80003LA TV és made in Korea van rajta :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101213) draco31


draco31
veterán

Hello!
43UK6300MLB TV-m van. 80% Youtube van rajta használva, a maradék TV műsor, vagy filmek valamilyen forrásból.
Párszor eljátssza azt, hogy elindítom a YT appot, elindítok egy videót, megy is, de a hang az nem a videó, hanem a tv műsor hangja. Akkor bezárom a videót, újra elindítom, és már jó. Ezt kb. 10-ből 2x eljátssza. Másnak is csinál ilyet?
TV műsor az HDMI-n jön műholdas digi.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#101214) royal63 válasza TeeJay (#101212) üzenetére


royal63
tag

Úgy értelmezem az jó ha made in Korea.
Akkor - vett valaki mostanában UN74003 tv-t és azon is made in Korea van?
Csak mert nekem az van térbe véve.

(#101215) Bobby G. válasza royal63 (#101214) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Holnap megmondom. :)

(#101216) royal63 válasza Bobby G. (#101215) üzenetére


royal63
tag

Köszi :R
Hány coll lesz?

(#101217) Bobby G. válasza royal63 (#101216) üzenetére


Bobby G.
senior tag

55

(#101218) royal63 válasza Bobby G. (#101217) üzenetére


royal63
tag

Nekem csak 50 ( VA)

(#101219) Bobby G. válasza royal63 (#101218) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Én is arra pályáztam, de mire megrendeltem volna a Vodafone-tól, elfogyott. Így maradt az 55. Remélem jó lesz, kicsit parázok. :Y

(#101220) royal63 válasza Bobby G. (#101219) üzenetére


royal63
tag

Szerintem ne parázz !
Hétvégén voltam Expertben , volt egy 55um7450 ( ez ugye IPS ) fölötte meg 5-6 Samsung 50"-ak különböző típusok .
Hááát szerintem a 7450 simán verte a VA- Samuk többségét képminőségben.
Hozzáteszem ugye nem sötét volt.
Szóval szép képe volt.

(#101221) TeeJay válasza royal63 (#101214) üzenetére


TeeJay
félisten

65UN80003LA május végi gyártás és Koreában készült.
Bátran vehetitek teljesen jó a panel benne (IPS) számomra nincs zavaró bevilágítás és egész homogén a kép. Apám 2 éves 55UJ670V-je na az tényleg elég tré annyira sok a felhős bevilágítás rajta. Egyelőre szoftver frissítés megvolt és kb beállítottam, majd pár dolognak utána kell még néznem de amúgy nagyon baba. Hát 42" után a 65" enyhén leesett az állunk kategória

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101222) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Sziasztok!
TV vásárlás előtt állok és az LG 75UN85003LA-vel szemezek. Sajnos az OLED-et elengedtem, mert arra sosem lesz keret.
Viszont displayspecifications.com-on csak a 6-al végződőt találom, de annál sem írnak például fényerőt. :F
Van esetleg más ilyen oldal, ahol esetleg több adat van róla?

(#101223) TeeJay válasza -Rolika- (#101222) üzenetére


TeeJay
félisten

Az egy jó TV
75" IPS és 100Hz panel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101224) -Rolika- válasza TeeJay (#101223) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Igen az IPS-t és a 100Hz-et tudtam. Plusz ami miatt ezt néztem az a 2.1-es HDMI.
A fényerőt viszont nem lenne rossz tudni HDR miatt.

(#101225) Bobby G. válasza royal63 (#101214) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Korea. Mondjuk azt nem írják, hogy észak vagy dél. :)

(#101226) Konyika válasza Bobby G. (#101225) üzenetére


Konyika
senior tag

😂

(#101227) TeeJay válasza -Rolika- (#101224) üzenetére


TeeJay
félisten

IPS-nél ne várj OLED szintű HDR megjelenítést, este néztük tesztként a Lucy c filmet HDR-ben és teljesen korrekt, még vissza is vettem a háttérfényt 30-ra mert kiég a szemünk

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101228) royal63 válasza Bobby G. (#101225) üzenetére


royal63
tag

:) :DD :R

(#101229) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Egy gyors beszámoló az 55UN74003-ról.
Hát, jó nagy a 37-es samu után, de kb. 5 perc alatt hozzá lehet szokni. :))
Az első beállítás közben kb. háromszor dobtam egy hátast, és nem pozitív értelemben. Először amikor bekapcsoltam, és egy ótvar szürke képernyő fogadott. :W Szerencsére gyorsan váltott a kép, így mire elájultam volna, már egy jóval sötétebb képre váltott. De ekkor meg azt vettem észre, hogy a szélein nagy foltokban bevilágít. :Y KÉSZ! elkezdett kerülgetni az infarktus, de gondoltam végignyomom a beállítást. El is felejtkeztem a dologről, mert gyorsan más problémákba ütköztem. Egyrészt nem találtam otthon UTP kábelt, pedig lennie kell egy zsákkal. így maradt a Wifi. (Jó lesz az? ), másrészt elfelejtettem, hogy a hangfalrendszerre az előző TV a fülhallgató kimenettel volt rákötve, az meg ezen nincs.... :F
Ezek után nem ajánlotta fel a vodafone boxot, így UPC-t választottam. Naná, hogy nem tudta beállítani. Végre eszembe jutott, hogy mi van, ha rákeresek. Siker! :C Viszont ekkorra már fájt a csuklóm a távirányítótól. Jó-jó, de szokatlan még. Mire elkészültem a beállított csatornán pont reklám futott, ami olyan szinten volt gázt, hogy majdnem fel kellett locsolnom magam. Lelki szemeim előtt láttam, ahogy az asszony kitekeri a nyakamat ha hazajön,
Gyorsan el kezdtem kapcsolgatni, és le is nyugodtam. A HD csatornák nagyon szépek! 4K, most pont nincs előfizetve, de ezek után nem kétlem, hogy milyen lehet. Feketék részemről rendben vannak, a bevilágítás is eltűnt a széleken. (Nem tudom mi lehetett, de most nincs, vagy nagyon nem látszik) Most eco módban van, ahol a színek kicsit fakók, de természetesek. Próbáltam az élénket, az egész Samsungos, és természetfilmeknél nagyon brutál, de a bőrszínek nem olyan természetesek.
Felajánlotta a frissítést, de nem mertem, mert ahogy olvasom nem tesz jót az HBO GO-nak, az meg elég gyakran megy. Van értelme amúgy? Eddig nem látok semmit ami igényelné. Azt írja 2020 januári a rendszer.
Szóval a sok pánikolás után nagyon kellemes meglepetés. Momentán a fülhallgató csatlakozó hiányán kívül nem tudok más negatívat írni. :C

Kérdések:
- érdemes Wifi helyett kábelen adni neki a netet, vagy elég így is.
- ECO mód ér valamit? Asszonypajtás szigorú, ha áramfogyasztásról van szó... :U
- Hogy tudnám a hangot rákötni a hangfalra, ha azon csak RCA van? Nem találtam olyan opciót a beállításoknál.

Bocsi, kicsit sok lett... :Y

(#101230) royal63 válasza Bobby G. (#101229) üzenetére


royal63
tag

:C
Ha neked IPS-en a fekete az fekete akkor nálam majd a VA-n a fekete az nagyon-nagyon fekete lesz ??? :)

(#101231) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Azt azért nem mondom, hogy 100%-os, de sokkal-sokkal rosszabbra számítottam. Teljesen jó szerintem. Majd egyszer nekiállok mókolgatni.

(#101232) TeeJay válasza Bobby G. (#101231) üzenetére


TeeJay
félisten

Kapcsold ki az energiatakarékosságot és manuálisan tedd a háttérfényt 30-ra máris nem lesz bevilágítás és a feketék is rendben lesznek.
Tudjuk nem VA panel de ennek legalább szebbek a színei szóval valamit valamiért.
Részemről én is lemondtam a jobb feketéről cserébe a jobb látószögnek és a szebb színeknek. Ja és asszony meg ne a fogyasztáson aggódjon ekkora TV-nél...
Nálam a 65"-ra 140-150watt fogyasztást írnak de majd megnézem fogyasztásmérővel de ha 200wattot kér az se érdekel, esténként 4órát sem megy az nincs 40forint sem naponta. Havi 1ezret kibírok áramfogyasztásban (inkább jóval kevesebb lesz ettől). A tiéd ha 55" az 100watt körül is elmegy ha nem 100%-on van a háttérvilágítás, ne azon a havi pár száz forint áramdíjon remegjen :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101233) blakey válasza TeeJay (#101232) üzenetére


blakey
titán

szebbek a színei szóval valamit valamiért. - Miként tud szebb lenni egy olyan panel színe amelyiknek nem jó a kontrasztja, ezáltal a színek tónusai sem megfelelőeek? Honnan jön ez az "IPS színei" szebbek?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101234) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Vettem egy, LG 65UM7610 TV -t. Kiállítot darab volt ezért elég olcsón hozzájutottam (486 Euro), 2 év garanciával.
Érdekesség képen meg szeretném nézni hogy mennyit üzemelt a TV -az üzletben, van erre lehetőség?
Meg volna egy olyan kérdésem hogy LG tv -kre létezik e oscam vagy cccam.

(#101235) junior19 válasza blakey (#101233) üzenetére


junior19
senior tag

Ezt már én is megszerettem volna tudni, de általában egy majd 10 éves monitor panelek leírását linkelgették. Magyarázatot senki nem adott rá, s továbbra is nyomták leginkább a Milyen tévét vegyek topicban, hogy az ips panelesnek szebbek a színei. Legutóbb a Philips tv topicban is napokig ment a csörte, leginkább a magyarázat annyi volt, hogy szebb és kész, a va hulladék.

Garsza: szervíztávirányítóval lehet bejutni a menübe, vagy azt hiszem infrás teló + app segítségével.
De szerintem ezek a készülékek pörögnek az áruházak polcain, így több hónaposnál nem hiszem, hogy többet lett volna ki. S mivel ez lcd, nem okoz olyan gondot, mintha egy több hónapos áruházi oledet vettél volna. Az már rizikós.
Ezeknek az lcd-nek a háttérvilágítása ha nincs agyonhajtva 25-30000 órát elmegy látható hiba nélkül. Ha több hónapot is ment, napi 10 órával, akkor is pár ezer óra lehet benne. Ez a maximum, ez semmi ezeknek a tévéknek.
Nincs se oscam, se cccam, semmilyen program ezekre a tévékre.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#101236) TeeJay válasza blakey (#101233) üzenetére


TeeJay
félisten

Most adtam el BenQ VA paneles monitort és cseréltem Acer Nitro IPS-re és a VA panelt sosem tudtam olyan jól beállítani hogy a színei olyan jók legyenek mint az IPS-nek
Kontrasztja oké jobb volt de inkább bukjam a kontrasztot cserébe kellemesebb az IPS a szememnek mindenhogy
Ez van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101237) rainman72 válasza junior19 (#101235) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nekem majdnem egymás mellett van egy VA és IPS,
Az IPS lett később,valahogy többet nézem,élénkebb és szerethetőbb szinekkel bír!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101238) Bobby G. válasza junior19 (#101235) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Én nem mondom, hogy szebb, de azt sem állítanám, hogy csúnyább. Tény, hogy nem annyira kontrasztos, és a színek sem annyira élénkek, de annó én fotózni is adobe rgb-ben fotóztam. Szóval a színekkel nincs bajom, a kontraszttal meg egy kicsit még bűvészkedem.

(#101239) blakey válasza TeeJay (#101236) üzenetére


blakey
titán

A monitorok kijelzőjét ne hasonlítsd a TV-k kijelzőjéhez, a telefonok/tabletek kijelzőjét se hasonlítsd a monitorhoz vagy TV-hez. Több, mint 30 lapos TV (LCD (IPS, VA), plazma és OLED) után kimerem jelenteni, hogy mindegyik gyakorlatilag tökéletesre kalibrálható, azaz a színek nem lesznek szebbek, pontosabbak lehetnek a technologiából adodóan illetve a jobb kontraszt miatt sokkal kellemesebb hatás érhető el.
Az IPS is tud nagyon jó is lenni, nekem is volt rá példám, képet is tettem be, de a színei ugyanolyanok voltak, mint a VA panelesen, igaz én be tudom állítani a TV-ket.
Ha nem tudsz valamit beállítani az nem jelenti azt, hogy sz@r. A kalibrálás is egy szakma, ahogy a hentes is. Én sem állok neki disznót vágni majd azt írom, hogy sz@r a disznó, mert nem sikerült jól a vágás, pedig nem, én vagyok béna hozzá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101240) Garsza válasza junior19 (#101235) üzenetére


Garsza
veterán

Köszönöm a válasz, akkor szerinted nem érdemes vele foglalkoznom. Van valami alkalmazás videó vagy bármi amivel a színeket be tudom lőni rajta külső profi eszközök nélkül?

Mennyi volt ennek a TV -nek a vételára kb. mikor még gyártották?

(#101241) junior19 válasza rainman72 (#101237) üzenetére


junior19
senior tag

Egy nagyon fontos szó hiányzik a megállapításotokból, s szerintem blakey is ezért kérdezett rá. Mégpedig a szerintetek és a nektek tetsző beállításokkal. De ez szubjektív, ez ízlés kérdése. Ezzel felesleges vitatkozni. De ebből egy általános megállapítást kijelenteni felelőtlenség, mert ez terjed el, hogy az ips színei szebbek.
Ahogy blakley is utalt rá, mivel az ips van ahol még szint sem tud megjeleníteni a va-val szemben, ott már hátrányból indul, a megjelenített tartományban pedig nem szenved hátrányt a va panel sem. Most a szabvány értékekről beszélek, kalibráltam ips és va paneles tévéket is, értelemszerűen az ips 0-15%-os tartománya rosszabb eredményeket produkál a va-val szemben.
De engedjük el a szabványt. Biztos vagyok benne, hogy megmérnénk az ips tévédet, annak az értékeit vennénk a célértékeknek, mert azt találod jónak. Ezekhez az értékekhez kalibrálnánk a va paneles tévédet, s színben többet nyernél ezek után a va paneles tévén, mint az ips-en.

codec project

(#101242) rainman72 válasza Garsza (#101240) üzenetére


rainman72
nagyúr

Keress rá az arukeresőn a tvre ott van árdiagram!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101243) TeeJay válasza blakey (#101239) üzenetére


TeeJay
félisten

Volt egymás mellett a BenQ és Acer Nitro is és a Nitrot könnyű volt beállítani hogy a szememnek tetsszen. Úgyhogy én 5év VA panel után váltottam most 3 monitoromon is IPS-re és nem bántam meg. Vélhetően az sem tetszett hogy ha nem középről néztem nagyon gyorsan átment lilásba a kijelző.
5évig volt LG 42LB670V most 65UN80003LA és nem bántuk meg. Majd ha 1x látok élőben tök sötét szobában VA paneles TV-t és nem lesz gázos akkor talán elgondolkodok rajta

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101244) rainman72 válasza junior19 (#101241) üzenetére


rainman72
nagyúr

Persze a szép elég szubjektív meg tul általános
Viszont itt forum ez rögződött be ezek szerint rosszul
Én nem rég vagyok itt,ebbe csöppentem bele
Én se szeretem ezt a szót tvre használni max a külsőre
Átlag emberként,tv adásokra kicsit jobban tetszik,ahogy nekem sikerült beállitani!
De itt vége is mert oda jutunk mint a Philips topikban

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101245) junior19 válasza Bobby G. (#101238) üzenetére


junior19
senior tag

Milyen tévéről van konkrétan szó?
A kontraszttal bűvészkedni sokat nem lehet, mert az általában egy megjelenítő jellemzője.
Az egyik gyakori hiba, hogy a nagyobb kontraszt, sötétebb fekete megjelenítés miatt csökkentik a fényerőt. Csak ezzel bezárják a fekete szintet, így árnyékrészletességet veszít a kép.
Bűvészkedni a kontraszttal úgy lehet, de így is csak nagyon keveset lehet nyerni, hogy tételezzük fel, meg van a helyes fekete szint. De 0-15% között több fényt bocsájt ki a megjelenítő, mint kellene, alacsonyabb a gamma értéke. Ezeken a pontokon a fénykibocsájtást visszacsökkenteni pár értékkel, amíg láthatóan kontrasztosabb lesz a sötét kép, de nem veszítünk részleteket sem. Ezzel még talán nyerhetünk kis kontrasztot, de számokban ez nem számottevő.

codec project

(#101246) junior19 válasza rainman72 (#101244) üzenetére


junior19
senior tag

Remélem nem jutunk oda, mert ez a topic szerintem híres lehet ezen a fórumon, hogy itt aránylag ritka a "csörte", itt általában segítenek egymásnak az emberek.
Én is csak azért tettem szóvá az egészet, mert ha létezne ilyen magyarázat rá, azt szívesen fogadom én is. De amit erről a témáról tanultam, s a kalibrálásom eredményei is azt mutatják, hogy nem lehet ips paneles tévé szebb színekkel, mint va-s. Technikai korlátjai vannak.
Ha szerepel a kijelentésben, hogy az ízlésemnek, vagy a nekem tetsző beállításokkal, akkor nem szólok egy szót sem, mert akár még lehetne is. Illetve ez szubjektív vélemény. Csak ne kezdjünk már itt is fals információkat terjeszteni, mint más topikokban.

codec project

(#101247) TeeJay


TeeJay
félisten

Arról nem beszélve hogy 65" TV-t akartam LG-t mert nekem a webOS megfelelő és az IPS panel is bejön és UN8000-es szériában csak az 50"-os VA szóval már csak ezért sem kellene VA paneles mert akkor bukok 15"-t pedig pont nagy TV-t akartam 42" után
Ez van, ha annyira tuti lenne a VA panel akkor minden LG TV már azt kapná

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101248) blakey válasza TeeJay (#101247) üzenetére


blakey
titán

Ez van, ha annyira tuti lenne a VA panel akkor minden LG TV már azt kapná - ugyanezt el lehet mondani a Samsungnál is, azaz ha ennyire tuti lenne az IPS akkor már minden TV-jük olyan panellel szerelt lenne.

Azt tudnod kell, hogy az LG az IPS mellett tette le a voksát, a Samsung a VA panel mellett, a többi gyártó mindkettőt alkalmazza illetve, hogy ne menjünk messze, az LG az 502, 60" éa 70"-os készülékeu VA panelesek és ugyanazon szérián belül viszont jól láthatóak a különbségek.

Az LG az OLED mellett döntőtt, a Samsung erről lemaradt, elkezdte az amúgy LCD-jüket QLED-nek nevezni, mi ez ha nem "háború", ez folyamatos, egymás közötti versengés. Persze lesz mikroled, stb, de most ez van.

A Sony, Philips, Panasonic mindkét panelt alkalmazza és bizony a VA paneles készülékeik rendre jobbak, bár a Philips is korábban részt vett az LG mellett az IPS fejlesztésében, tehát náluk több IPS van de azért használják a VA-t.

Nézd meg a világ szaksajtóit, ahol sokféle TV előfordul és mindegyiket kalibrálják, ott milyen eredmények és vélemények születnek. Egyértelmű a VA főlénye, jobb, de hangsúlyozom, hogy az IPS is tud nagyon jó lenni, de nem szebbek a színei. Neked jobban teszik, jobban bejön, ez előfordul, nekem is volt olyan IPS TV-m ami tetszett és jobban, mint egy másik, történetesen VA-paneles TV, de a színei nem voltak szebbek, az összkép volt jobban tetsző.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101249) Bobby G. válasza junior19 (#101245) üzenetére


Bobby G.
senior tag

55UN74003
Mondjuk az asszony most kitalálta, hogy nem tetszik neki, mert nagy, meg a kedvenc sorozata nem szép rajta, meg stb. Cseréljem már be kisebbre.... Ááááááá......!!!!! :W :W :W :W :W :W :W Azt sem tudom, hogy lehet-e ilyet szolgáltatónál, ha részletre van véve. Lehet hamarosan felkerül Hardverapróra. :(

(#101250) Headbang válasza royal63 (#101214) üzenetére


Headbang
aktív tag

Szia

Én ezt vettem (50UN74003LB) pont abban a panelméretben, amit írsz és azt írja a dobozon, hogy összeszerelés Lengyelország. (Media Marktos darab)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.