Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100151) Lazika válasza lordthomas (#100150) üzenetére


Lazika
senior tag

Az Airplay miatt vettem én is új Tv-t. Nekem is akad. 5ghz wifin nezhetetlen. 2.4-es wifin mar jobb, de ugy is akad az egesz. Egyszoval szar. Ismerosom viszont Samsung tvt vett es ahogy te is irtad ott roccenes mentesen megy az airplay. A tvm 557100plb. Elvileg hetfon viszik el javitasra. En nagyon csalodtam az Lg-ben. Tudom nem csucs modellt vettem, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#100152) hedges válasza blakey (#100136) üzenetére


hedges
csendes tag

Ezt nem teljesen értem. Van automatikus vagy kézi...

(#100153) blakey válasza hedges (#100152) üzenetére


blakey
titán

Indits egy hangolást és meglátod, digitális esetében választani kell egy szolgáltatót és ott kell az Egyébre menni, ebben az esetben szerkeszthető a sorrend.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#100154) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
lg sound sync beállitásnál milyen paraméterekre kell beállitani a belsö tv hangszorot és a bypasst?köszi.

GO Gunners!!!

(#100155) hedges válasza blakey (#100153) üzenetére


hedges
csendes tag

Köszi, kipróbálom.

(#100156) hedges válasza blakey (#100153) üzenetére


hedges
csendes tag

Hát hihetetlen. 4 db csatornát talált, viszont megjelent a csatornák szerkesztése opció, valamint a csatornalista másolása tv-re usb-ről (ami eddig nem volt). Így a másik LG tv-ről lementett lista, átmásolható lett az új tv-re.

[ Szerkesztve ]

(#100157) kiralytom


kiralytom
aktív tag

sziasztok- beállította a dlna-t először a készüléken
sok volt a mappa de megtaláltam amelyikben a videó található
később újra szerettem volna ezt az opciót (10 perccel az első sikeres próbálkozást követően) használni és folyamatosan azt írja le lett választva
újraindítottam már a gépet is , tv-t is de csak ehhez tartja magát hogy le van választva a desktop mint szerver

nem érte, van megoldása?

[ Szerkesztve ]

(#100158) Sys85 válasza kiralytom (#100157) üzenetére


Sys85
veterán

Win saját dlna megoldása?
Csak mert az nálam is vacakolt.
Serviio megoldotta a dolgot,jobb mint a win sajátja,igaz azóta már Emby-t használok,nekem ez vált be a legjobban.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#100159) szelim74 válasza kiralytom (#100157) üzenetére


szelim74
csendes tag

Universal Media Server-t telepítsd a gépre. Nekünk ez működött.

(#100160) kiralytom válasza szelim74 (#100159) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Köszi

(#100161) Yerix


Yerix
tag

Sziasztok!

TV vásárlásban szeretném kikérni a véleményeteket.
Sötét és világos szobában lenne használva. NAS-ról HDMI-n, vagy ethernetről 4K HDR filmeket, hbogot és netfilxet néznék. TV előfizetésem nincs és játékra sem fogom használni.

50 vagy 55-ös méretben gondolkodom. A TV vásárlásra szánt keret 150e-200e.

Tanácsokat és tippeket előre is köszönöm,
Yerix

(#100162) kiralytom


kiralytom
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#100163) lordthomas válasza Lazika (#100151) üzenetére


lordthomas
tag

Nekem is elég nagy csalódás, pláne így, hogy hónapok alatt sem tudják javítani. Viszont így most elgondolkodtam, hogy vissza adjam-e a tv-t. Képminőségben, szoftverben és távirányítóban is jobban tetszik mint a többi gyártó hasonló áru terméke, így nagy eséllyel LG-t vennék vissza amin valószínűleg megint rossz lenne az Airplay :W .

(#100164) Wajk válasza lordthomas (#100150) üzenetére


Wajk
addikt

az idei modelleket nem nézted, ami váltja pl a 7450-et? én még vásárlás előtt állok, de az AirPlay is szempont... köszi

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#100165) Kaba


Kaba
veterán

Elvileg Októberben lesz Airplay2 és Homekit támogatás a 2018-as LG Tv-khez.

(#100166) lordthomas válasza Wajk (#100164) üzenetére


lordthomas
tag

Hát néztem legalább hatot a Média Marktban. De hogy volt-e közte 2020-as model, azt nem tudom.

(#100167) clava01


clava01
tag

Sziasztok!

LG 49SM8200PLA
LG 49um7390PLC

Erről a 2 tipusról mik a tapasztalatok?
családi filmezéshet pc-ről streamelve (Serviio), nappali tehát világos helység, illetve konzol Xbox.

melyiket érdemesebb a 2 közül?

(#100168) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Úgy néz ki, hogy kapok csere utalványt. Ilyenkor ráírják, hogy mennyiért vettem az árát? A medias csaj azt mondta, hogy csak akkor vehetek másik tvt ha az is rá van írva. Ha nincs csak olyant, amire a csere utalványt kaptam. Köszi.

(#100169) dbius


dbius
veterán

Sziasztok!

Csatlakoztam én is a táborhoz egy 60UM7100PLB-vel. Igaz, hogy ez csupán a belépő szint, de a korábbi 32"-hoz képest minden téren előrelépés. Hétvégén a csatornákat is sikerült helyrepofozni az itt ajánlott Chansort szoftverrel. Egyébként még ismerkedünk :)

Olyan jellegű kérdésem viszont máris lenne, hogy van-e valamilyen program az LG storeban, amivel a tv képes lenne hálózati megosztott mappákat kezelni és azokból lejátszani videókat? Nem igazán találtam a neten erről semmit, így a válasz valószínűsíthetően az lesz, hogy nincs, de gondoltam azért megkérdezem, hátha, biztos tapasztaltabbak vagytok.

Erre azért lenne egyébként szükségem, mert a dlna az ugyan szépen megy. DE van egy sokunk által ismert, óriási hiányossága magának a dlna-nak, mégpedig az, hogy csak és kizárólag a streambe ágyazott feliratokat képes továbbítani, a film mellé külön srt vagy más formátumban tárolt feliratfájlokat nem, így ebből adódóan a tv sem érzékeli és megjeleníteni sem tudja értelemszerűen.

Az pedig kicsit kényelmetlen, hogy minden egyes filmet, vagy sorozatrészt, amihez külön feliratfájl van pendriveon nézzem, vagy mkvtoolnix használatával egyenként beágyazzam a feliratokat a videóba.

Egyébént Kodit használok az otthoni médiák streamelésére, megosztására, de Kodi kliens sincs sajnos jelenleg webos-ra, így azzal sem tudom áthidalni ezt a feliratos problémát.

Ha látná a TV a hálózaton megosztott mappákat valamilyen programmal, akkor megoldható lenne. Ha erre nincs mód, akkor másképp kell áthidalnom, akkor egy 15m-es hdmi kábellel fogom a szerverként üzemelő gépet rákötni a tv-re és a natív kodi frontendet kezelve lesz megoldva a dolog.

(#100170) Sys85 válasza dbius (#100169) üzenetére


Sys85
veterán

Nálam dlna-n (Serviio) gond nélkül mennek a külső feliratok.
Feliratok neve ugyanaz mint a filmé,vagy csak ahogy lejönt a netről úgy hagyod?
Ha a film neve és a felirat neve betűre ugyanaz,akkor simán lesz feliratod dlna-n is.


[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#100171) lordthomas válasza dbius (#100169) üzenetére


lordthomas
tag

Plex.

(#100172) subset válasza dbius (#100169) üzenetére


subset
senior tag

A kodi az egy standalone program nincsen kliens-verziója.
Viszont a kodi-ban van dlna szerver, ha bekapcsolod, akkor dlna-n keresztül fogja látni a TV az ott lévő tartalmakat.
Ahogy már mondták előttem is a feliratokat is látja majd ha u.a. a neve mint a filmé.

Ha szeretnél kodi szerű cuccot a tv-re akkor plex mediaszerver a gépedre, és plex kliens a tv-re.

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#100173) dbius válasza Sys85 (#100170) üzenetére


dbius
veterán

Köszi srácok. A feliratokat átnevezem a filmnek megfelelően. DE és ez most jutott eszembe, hogy annyi különbséggel, hogy a felirat végére megy a .hu vagy .en (kiterjesztés elé) attól függően milyen nyelvű a felirat.

Gépen és megosztott mappák esetében ez nem okozott gondot egyetlen eszközön és lejátszón sem eddig. De most már gyanakszom akkor, hogy lehet ezért nem látja dlna-n keresztül a tv (mert ugye így nem pontosan ugyanaz a fájlnév)

:R Köszönöm, ha otthon leszek megnézem így is a feliratokat!

(#100172) subset Igen, kodiban van bekapcsolva a dlna szerver.

Ismerem a plexet, serviiot is, de Kodi mellé nem akartam külön, másik szervert felrakni. Korábban, még Kodi előtt a plexet használtam egyébként, de köszönöm az erre vonatkozó javaslatokat is!

[ Szerkesztve ]

(#100174) blakey válasza dbius (#100173) üzenetére


blakey
titán

Kodi mellé is tökéletes a Plex vagy az Emby. Nálam mindkettő fut és biztosítja az adatbázist a Kodinak is. Minden eszközön működik a szinkronizáció így mindenhol naprakész.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#100175) synar válasza blakey (#100174) üzenetére


synar
őstag

Szia! Ha van kedved erről az adatbázis szinkronizációról írhatnál egy pár sort, biztos sokan örülnének neki rajtam kívül is. Köszi előre is.

(#100176) dbius válasza dbius (#100173) üzenetére


dbius
veterán

Hazaértem, feliratot átneveztem a videófájlnak megfelelően (azaz a felirat végéről töröltem a lokalizációra vonatkozó .hu részt), de se a Kodi dlna szervert használva, se a windows dlna szervert használva nem látja a külső feliratot a TV, inaktív a felirat gomb. :(

Feliratfájl:

Tv Kodi dlna szerverrel és Win dlna szerverrel:

Ebből dlna szerverváltás lesz, már csak azért is, hogy kipróbáljam másikkal mennek-e.

[ Szerkesztve ]

(#100177) Sys85 válasza dbius (#100176) üzenetére


Sys85
veterán

Azt tudom,hogy Serviio + LG saját lejátszójával megy a felirat,ahogy Embyvel is.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#100178) dbius válasza Sys85 (#100177) üzenetére


dbius
veterán

Közben felraktam az Emby-t és azzal streameli a külső feliratot is! :K Ráadásul átnevezés nélkül, vagyis a feliratfájl végén lévő lokalizációra utaló kiegészítéssel együtt is látja a TV, nem kell átneveznem a feliratfájlokat sem. És van webos alá natív emby kliens.

Most megy az adatbázis felépítése, biztos kell majd finomhangolnom a dolgokat, meglátjuk hogy muzsikál :)

(#100179) Sys85 válasza dbius (#100178) üzenetére


Sys85
veterán

Én hónapok óta az Embyt használom,tökéletesen muzsikál nálam. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#100180) mizu válasza shteer (#82513) üzenetére


mizu
aktív tag

És decryptor sem létezik hozzá? Tehát a felvételek átalakítására sincs esély? Az én Tv-m 2015-ös modell - lf5610

▫️ PH! FAN ▫️

(#100181) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! A mostani LG TV-k esetében 200.000 Ft ig bemenőleg van olyan készülél ami nagyon jó alapon megfelelő színeket produkàl és megfelelően skáláz fel FHD ről?
Mindenképp 49-50 " méretű jöhet szóba!

(#100182) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Sziasztok, van valami mód arra, hogy a tv-n lévő spdif kimenetet (43UM7100-on csak az van) átalakítsam jack-re? Fülest kéne valahogy rádugnom.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#100183) Sys85 válasza Szőrös  (#100182) üzenetére


Sys85
veterán

Ahhoz kell egy optikai bemenetes szabályozható DAC/Fejhallgató erősítő.Például ez [link] .Kb ez a legolcsóbb ami aránylag jól is szól,innentől árban határ a csillagos ég.
Vannak optikai-rca átalakítók olcsón,de azok egyszerű szerkezetek,nem tudsz hangerőt szabályozni,azok csak egy alacsony jelszintű analóg jelet csinálnak a digitálisból.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#100184) movax válasza Szőrös  (#100182) üzenetére


movax
őstag

Szívás. Nekem vennem kellett egy új fülhallgatót, bluetoothosat, mert valami fehéringes kretén idióta kétbites baromállat egy irodában kitalálta, hogy egy pár centes kimenetet többé nem építenek be a webosszal már amúgy is alaposan elcseszett LG-tévékbe. Ezt hívják az LG-nél fejlődésnek. Pedig van több kiváló minőségű fülhallgatóm, több méteres vezetékkel, amivel eddig kiválóan tudtam este, éjszaka tévézni.
Szóval hiába vettél egy héttel azelőtt valami méregdrága AKG-t, mondjuk, az nem jó, elavult, vegyél optikai átalakítót vagy BT-fülest, amihez persze jár egy újabb töltő, vesződés stb. Vagy soundbart, de lehetőleg azt is az LG-től, a maximális kompatibilitás érdekében, tudod.
Vagy mondok mást: a HBO Go többé már nem működik a netcast-es, viszont kiválóan működő LG-tévémen, mert már nem támogatják Vegyek új tévét, ha kell!

[ Szerkesztve ]

(#100185) Sys85 válasza movax (#100184) üzenetére


Sys85
veterán

A soundbar nem igazán alternatíva ha fülest is akarsz használni,hiszen azokon nincs füles kimenet.
Akkor már inkább egy sztereó,vagy hm erősítő+hangfalak.
Akkor meg van oldva a füles is,meg a tv hangjának a feljavítása is. :)
A piac már csak ilyen sajnos,az a cél,hogy vegyél-vásárolj-fizess,lehetőleg sokat és sűrűn.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#100186) junior19 válasza Csabi1984 (#100181) üzenetére


junior19
senior tag

"ami nagyon jó alapon megfelelő színeket produkàl"

Segíthetnél, mert nem igazán értem, mire gondolsz.

codec project

(#100187) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Korosodó LG 32LK450 FHD helyére keresnék 49-50"-os UHD TV-t.

A keretet max 160k-ban határoztam meg, ettől többet nem szeretnék rászánni.
Amire használnám: kábeltv, filmnézés, YT, Netflix, konzol (Ps4-Ps5). Fontos lenne hogy ne legyen Sokol rádió hangja a 32-es egész türhetően szól még ma is.

Mit ajánlanátok, mi jelenleg ebben az árkategóriában jó vétel?
Hosszabb távra szeretném, ahogy a 32"-os is kibirt jónéhány évet.
Eddig ezeken gondolkodtam: 50UM7450PLA , 50UM7600PLB , 49SM8200PLA.
A nano cell-től mennyire kell tartani, vannak elég rossz vélemények is róla?

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#100188) Szőrös  válasza Sys85 (#100183) üzenetére


Szőrös 
veterán

Hmm ilyen dac-om van, akkor egy spdif - rca-val ez talán még működne?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#100189) subset válasza Csabi1984 (#100181) üzenetére


subset
senior tag

49SM8500PLA
NanoCell kijelző a színekhez
LG α7 gen 2 processzorral, ami a felkonvertáláshoz jön jól.
https://www.lg.com/hu/televiziok/lg-49SM8500PLA

Használj Te is szabad szoftvert !

(#100190) Sys85 válasza Szőrös  (#100188) üzenetére


Sys85
veterán

Ez egy usb dac pc-hez,a tv-re ezt nem tudod rádugni.
Olyan kell amin van optikai bemenet,hiszen azon fogja kapni a jelet a tv-től.
Sajnos az sem járható út,hogy veszel egy olcsó vonalszintű d/a konvertert és azt bekötöd a tv és a dac-od közé,mert az általad linkelt dac-on nincs normális bemenet hozzá.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#100191) Szőrös  válasza Sys85 (#100190) üzenetére


Szőrös 
veterán

Igen usb-s azt tudom, de benézzem, az rca az kiment rajta és nem bemenet. :(
Köszi azért, megnézem azt a dac-ot amit ajánlottál.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#100192) OPiiPO válasza movax (#100184) üzenetére


OPiiPO
addikt

"a webosszal már amúgy is alaposan elcseszett LG-tévék" - nem értek vele egyet, kb. az egyik legjobb TV-s rendszer a webos

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#100193) snooze válasza OPiiPO (#100192) üzenetére


snooze
veterán

az lehet,addig jo,amig el nem cseszik egy szoftverfrissitéssel,mint most legutobb..persze tesznek rá..
szoval frissités off..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#100194) Zsadi válasza snooze (#100193) üzenetére


Zsadi
őstag

Tényleg csesznek. Nekem is jött a sablon duma, gyári beállítások visszaallitasa. Na köszi... :((

(#100195) snooze válasza Zsadi (#100194) üzenetére


snooze
veterán

csak az a baj,hogy az sem javitja..azt mondja a kiscsaj,küldenek szerelöt ha garis!de minek?a régi sw-t nem tudja visszatenni..gratula!

és hazudnak is,hogy nem jelentette még senki..pedig de..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#100196) Zsadi válasza snooze (#100195) üzenetére


Zsadi
őstag

Nálam is mondta, hogy, hogy most hallják először.
Mondtam, fórumokon olvasni pedig róla, és nem csak én jeleztem nekik.

[ Szerkesztve ]

(#100197) snooze válasza Zsadi (#100196) üzenetére


snooze
veterán

hát jahh..hülyének nézik az ügyfelet..egy hibajelentés csakis felhasználohiba lehet..az nem fordulhat elö,hogy ök kurták el..
kiváncsi lennék,hogy cserélnék-e a tv-t ilyen hibával,de felesleges,mert sw hibás..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#100198) castiels válasza snooze (#100197) üzenetére


castiels
addikt

Pontosan mi a diagnózis?

(#100199) snooze válasza castiels (#100198) üzenetére


snooze
veterán

csatornaváltás az sw frissités óta 5-6 másodperc..gyári visszaállitás után is..

GO Gunners!!!

(#100200) castiels válasza snooze (#100199) üzenetére


castiels
addikt

Kártya vagy box? Szolgáltató?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.