Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100551) delta1017 válasza AxBattler (#100549) üzenetére


delta1017
aktív tag

15 percig volt áramtalanitva, de semmi.
Sem a távirányitóról, sem a fizikai tévé bekapcs gombbal sem tudtam.
Többszöri próbálkozásra elindult és kiírta, hogy frissült a szoftver.
Azóta probléma nélkül lehet bekapcsolni. :F

(#100552) Kaba válasza delta1017 (#100551) üzenetére


Kaba
veterán

Szoftverfrissítés közben lehetett egy áramszünet.

(#100553) _Dumber_ válasza Thorkos (#100550) üzenetére


_Dumber_
őstag

Most jött el az idő ezeknek a TV-knek :)

Amit látsz az a ledek fényét szétszóró prizmák lepotyogása miatt van. Nekem kb 20at ragasztottak vissza. Most homogénebb a képe mint valaha.

Vidd el szervizbe. Kb 20 25 körül javítják.

(#100554) zolya1973 válasza Sys85 (#100547) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Köszi a segítséget!!

(#100555) tybcy


tybcy
csendes tag

Sziasztok,

UM7050PLC típusban nincs bluetooth. Esetleg usb adapterrel ezt lehet orvosolni? Szoftveresen támogatni fogja?

(#100556) jansky1 válasza Zsadi (#100542) üzenetére


jansky1
senior tag

Szia!

Majd megnézem, nem tudom pontosan, de mikor gyári beállításokra állítottam és újraindult a TV, be kellett állítani az országot, nyelvet, már ott tiszta kék minden. :((

(#100557) droetker


droetker
csendes tag

Sziasztok!
Külső eszköz automatikus bekapcsolásával akadt gondom.
55UM7450PLA HDMI1-re UPC set-top-box van kötve elsődleges eszközként, az MR is ezzel van összehangolva.
HDMI2-n van egy médialejátszó és a HDMI3-n egy android tv box.
A problémám, hogy a TV bekapcsoláskor mindig automatikusan HDMI3-mal indul és az android TV boxot is bekapcsolja. Ha átváltok HDMI1-re akkor egyszer magától visszavált HDMI3-ra. Utána már nem, belenyugszik, hogy más portot akarok használni.
Ki lehet kapcsolni valahol, hogy ez a HDMI3 port ne induljon automatikusan, de a HDMI1 UPC set-top-box továbbra is működjön ahogy kell? Ha az android TV boxot átrakom HDMI2-re akkor az indul automatikusan.
Köszönöm előre is

(#100558) subset válasza tybcy (#100555) üzenetére


subset
senior tag

Igen lehet, de nem olyannal amire gondolsz.
"Line out to bluetooth" "bluetooth transceiver adapter kell" Neked, valami ilyesmi. Itthon is találsz de valszeg drágábban.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#100559) Zsadi válasza droetker (#100557) üzenetére


Zsadi
őstag

Az Androidos boxban kapcsold ki a CEC-t, ha nagyon bekavar, némelyik tv-t, avr-t csak bekavarja. Vagy csak azon belül a Tv-re vonatkozó ki/bekapcsolást. Nálam is csinálta ezt, ott állítottam be ezt.
De egyébként, nálam is lassan már kapcsolt be/ki minden össze-vissza. :) Majdnem minden kütyü menüjében szét kell nézni.

(#100560) lordthomas


lordthomas
tag

Sziasztok!

Van javaslatotok LG 55UN8003LA képbeállításhoz? A gyári beállításokkal a színek nem tökéletesek.

Köszi!

(#100561) Thorkos válasza _Dumber_ (#100553) üzenetére


Thorkos
tag

Köszönöm az infot, találtam javítási videót is neten. Nem gáz a javítás, de nem tudom milyen ragasztót használnak hozzá.

(#100562) Croft-21


Croft-21
őstag

Nézegettem ma mm-ben a magic remote távirányítót, ki volt írva, hogy nyomja meg a smart gombot. Hát ezt sehol nem találtam rajta :DDD

(#100563) Kaba válasza Croft-21 (#100562) üzenetére


Kaba
veterán

A smart gomb az a "kis házacska" (Home) jelölésű gomb.

(#100564) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Pár nappal ezelőtt érdeklődtem, ki milyen fali konzolt használ, nos ez nem lesz aktuális ahogy nézem. Megérkezett az új tévé(65") és, beraktam az előző helyére (55"), és ekkora méretben tökéletes, felesleges lenne felrakni a falra.
Viszont ami érdekelne, esetleg használ valaki valamilyen szilikon védőtokot a magic remote távirányítóhoz? Ha igen akkor honnan lenne érdemes rendelni? Csak belföld jöhet most szóba, nem szeretnék most külföldi rendelésre várni.
A magic remote, 3 távvezérlőt váltott ki, egy a tévé, a másik a beltéri, és egy az apple tv. Ez hatalmas könnyebbség, kényelem minden értelemben.
:R

(#100565) m.lala


m.lala
aktív tag

Sziasztok, vásároltam a szülőknek különösebb utána olvasás, tesztnézegetés nélkül egy 43UM7100PLB-t.

Jelzem nem értek hozzá....kinlódtam vele vagy 2 órát kb, de nem igazán tudom úgy beállitani hogy szép életteli természetes képe legyen.

Esetleg akinek van, valaki megdobna egy jó beállitással nagyon hálás lennék....T-home ---a jel parabolás, ma megint rászánok időt, meg felmegyek a netre nézek valami full hd vidit, mert szerintem egyszerüen a bejövő jel gyengesége miatt ilyen.

Filmet nem néznek adathordozóról, a felajánlott alapbeállítások vagy túl kontrasztosak vagy túl élettelenek.
Bármilyen segitséget elfogadok..köszi. :R

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#100566) AxBattler válasza m.lala (#100565) üzenetére


AxBattler
félisten

Esetleg a Rtings-es UM7300 beállítási tanácsokat megpróbálhatnád.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#100567) baritz1995


baritz1995
tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni
néhány hete vásároltam egy Lg 4k smart tv-t, hibátalnul müködött amíg nem vettem hozzá egy kurzoros okos tavirányítót, szintén lg-t
Az a problémám, hogy a tv bekapcsolás és pár mp kép után elsötétül és nem ad képet ha az új táviráyitóval van bekapcsolva, a simával hibátlanul üzemel
sajnos újrapárosítás után is ez a gond, remélem van valami megoldás
A segítésgért előre is köszönet

(#100568) AxBattler válasza baritz1995 (#100567) üzenetére


AxBattler
félisten

TV pontos típusa, távirányító pontos modellszáma? :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#100569) Kaba válasza baritz1995 (#100567) üzenetére


Kaba
veterán

Üdv.Kompatibilis az új távirányító a tv-del?,ha igen akkor cserélj benne elemet.

(#100570) m.lala válasza AxBattler (#100566) üzenetére


m.lala
aktív tag

Köszönöm ez bevált. :) Úgy 90%-ban már hozza az elvártat.

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#100571) net91


net91
senior tag

Bluetooth-os fejhallgatót használok.
Be lehet állítani a hangkimenetet úgy, hogy az alapbeállítás bluetooth legyen?
Jelenleg minden bekapcsoláskor a hangkimenetet belső hangszóróról át kell állítani bluetoothra és kiválasztani a fejhallgatót. (7450PLA)

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#100572) snooze válasza net91 (#100571) üzenetére


snooze
veterán

nálam ha bekapcsolom a bt fejhallgatöt,akkor a tv kiirja,hogy kapcsolodok-e,rányomok,és a fejhallgaton van a hang..
ha kikapcsolom,akkor visszavált a tv hangra..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#100573) net91 válasza snooze (#100572) üzenetére


net91
senior tag

Korábban nálam is így működött, de most nem.
Valamit elállíthattam, de nem tudom mit.
A menüt ezerszer átnéztem és nem tudom, mit kellene visszaállítani.
A fejhallgatót leválasztottam, majd újra párosítottam, de ez sem segített.
Nálad is be van kapcsolva az automatikus felderítés?

szerk: Lehet, hogy egyszer rányomtam egy olyan választási lehetőségre, hogy ne kérdezze többet és azért nem jön fel a kapcsolódásra vonatkozó kérdés?? :F

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#100574) snooze válasza net91 (#100573) üzenetére


snooze
veterán

igen,be van..
akkor egy tv alapraállitás megoldhatja..

GO Gunners!!!

(#100575) net91 válasza snooze (#100574) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#100576) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Sziasztok urak! Van egy LG tv-ém amit cserélnék nagyobbra:) erdeklődnék hogy ez a típus LG 60UM7100PLB UHD HDR webOS SMART meg ér e 152ezret? esetleg valakinek van és tapasztalat?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#100577) Kaba válasza kbyte1024 (#100576) üzenetére


Kaba
veterán

Üdv.Van egy árazós topik is.

(#100578) kbyte1024 válasza Kaba (#100577) üzenetére


kbyte1024
addikt

ok én arra lennék kivi hogy jó e ez a tipus.Mert még a Hisense-t néztem de az nagyon új nincsenek tapasztalatok.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#100579) benczu


benczu
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A döntésképtelenség mocsarában taposok éppen, nagyjából derékig. :)

Adott a kérdés: Philips 50PUS7304 vagy LG49SM8050PLC?

Aki esetleg mélyebb ismeretekkel, tapasztalatokkal rendelkezik, kérem, mondjon véleményt, hátha előrébb jutok. :))

Ui.: Igen, tudom, hogy ez az LG tv-k topikja, de a Philipshez is bedobom ugyanezen kérdést! :DD

(#100580) AxBattler válasza benczu (#100579) üzenetére


AxBattler
félisten

Az első VA paneles, a második IPS, szóval alma és körte... ha utóbbi szintén VA-s 50UN8000 lenne, akkor azt mondanám, hogy a Philips-et az Ambilight, az LG-t pedig a webOS, és a Magic Remote miatt válaszd!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#100581) Benczu94 válasza AxBattler (#100580) üzenetére


Benczu94
friss újonc

Köszi! :)

(#100582) droetker válasza Zsadi (#100559) üzenetére


droetker
csendes tag

Szia!
Android boxban a CEC ki van kapcsolva. Csinálok mindenre egy resetet aztán meglátom mi lesz.

(#100583) Faterkam


Faterkam
addikt

Végül is bevállaltunk a gyerekeknek egy 2020-as LG 43UN73903LE TV-t. Ehhez már jár az újabb (AN-MR20GA) Magic Remote is! Ez is az újabb széria már! (érdekes módon, simán vezérli a 2018-as 32LK6200PLC TV-t is!) A teneager-ek rögtön megszerették. Mivel előtte is LG IPS volt, így a Woow érzés elmaradt. ( 4k videók szépek) Még nem sikerült felszerelni a falra, de közelről ezt már nem jó nézni ;) Egyenlőre ennyi :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#100584) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 55UM7450PLA Tv-m, magic remote-al. Nekem nem igazán jön be ez a mágia.... Nem azt mondom,néhol tényleg jó, de többségében ez a scrollos,nyomós,extrahangosan kattogós gomb egyszerűen kikészít.
Tudtok ajánlani hozzá sima,teljes értékű távot (nem kell ilyen univerzális sz@r)?
Gondolom azért a legtöbb LG táv viszi a TV-t,de hátha van olyan ami tökéletesen visz minden funkciót,kiváltva a mágikust! :F

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#100585) rainman72 válasza Frontiner (#100584) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ez egy szerethető táv sztem
Régebbi tvkhez adták ilyet [link]
Jofogason is szét nézhetsz!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#100586) szoszito


szoszito
újonc

Sziasztok!

Vettem egy LG 43UM7450PLA tv-t, ami elvileg rendelkezik felvétel funkcióval. A rádugott külső meghajtót érzékeli is, csak ha megnyomom hosszan a piros gombot a Magic távirányítón azt írja, hogy nem megfelelő a jel. Telekom setopboxom van.
A másik kérdés meg a ingyen fogható adókra vonatkozik. Autómatikus keresés/hangolás egyet sem talál. Kell hozzá antenna?

Köszönöm a válaszokat.

(#100587) blakey válasza szoszito (#100586) üzenetére


blakey
titán

Vettem egy LG 43UM7450PLA tv-t, ami elvileg rendelkezik felvétel funkcióval. A rádugott külső meghajtót érzékeli is, csak ha megnyomom hosszan a piros gombot a Magic távirányítón azt írja, hogy nem megfelelő a jel. Telekom setopboxom van. - saját tunerén keresztül képes a rögzítésre, T-s boxod van így maximum azt használhatod rogzítésre, a TV-t nem.
A másik kérdés meg a ingyen fogható adókra vonatkozik. Autómatikus keresés/hangolás egyet sem talál. Kell hozzá antenna? - szerinted? Persze, hogy kell antenna, anélkül semmit nem fog találni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#100588) Frontiner válasza rainman72 (#100585) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Köszi!

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#100589) snooze válasza szoszito (#100586) üzenetére


snooze
veterán

hát pedig sokkal egyszerűbb ezzel a magiceval kezelni a tv-t,mint a hagyományossal,tuti megszokod,csak hssználd,elöször nekem is fura volt,de most meg a régi a szokatlan,kezelhetetlen..de te tudod..😊

GO Gunners!!!

(#100590) t-joco


t-joco
tag

Sziasztok!
Fél éve vásároltam Lg 43LM6300PLA FullHD LED TV-t. Kb 2 hónapja jelent meg a DSE (Dirty Screen Effekt) jelenség a kijelzőn. azóta volt már Lg szervízben, kicseréltek "minden elektronikát", de a helyzet nem változott. tv-zés, és filmnézésnél is észrevenni,engem zavar. A kérdésem az lenne,hogy valamilyen beállítással lehetne "csökkenteni" ezt a jelenséget? vagy ez ilyen,így fogadjam el? ha meg nem tetszik,adjam el?! Válaszokat előre is köszönöm!

(#100591) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Üdv Mindenki!

Hirtelen ötlettől vezérelve kérdezném, hogy tud valaki tanácsokat adni abban, hogy milyen webcamerát lehetne csatlakoztatni egy LG tv-hez, Skype vagy egyéb online videochat alkalmazáshoz? (ugye készüljünk a 2. hullámra... :DDD ) Egyáltalán a megfelelő szoftver rendelkezésre áll a WebOS-ban?

Vagy ezt engedjem el? Pedig jó lenne a kanapéról az egész családdal együtt tartani a kapcsolatot a külvilággal...)

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#100592) Rasnac válasza Rasnac (#100451) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Na Srácok
Megérkezett a csere tv 55sm8050 es. Az előző 55SM8200 panelhiba miatt nem tudom vele összehasonlítás alapként nézni, viszont ez már nem hibás.
Eddig legalábbis 🤣

Elkezdem tesztelni, aztán írok egy kis beszámolót a tapasztalataimról. Ahogy látom nincs részletes bemutató így lehet még valamilyen videós anyagot is összedobok.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#100593) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

Nagyon új vagyok ebben az okostévé témában, igy előre is bocsánat a kérdésért.

49sm8050-es tévé. Telekomos Set-top boxot szépen be tudtam állitani HDMI-n keresztül, magic remote működik, egyedül arra nem jövök rá, hogy a TV csatornalistájában miért nem látom a csatornákat, hogyan tudom őket oda betenni?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Try again, fail again, fail better!

(#100594) Sys85 válasza Rem-X (#100593) üzenetére


Sys85
veterán

Mivel a set-top boxot használsz, így azon vannak a csatornák nem a tv-n.Egyik tv-n se fogod a csatorna listát látni ilyen esetben,a boxét kell használnod.
Csak akkor van csatornalista,ha a tv-n hangolod be a csatornákat,de ez esetedben nem opció.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#100595) Rasnac válasza Rem-X (#100593) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Szerintem az csak és kizárólag hagyományos DVB-C azaz digitális kábelTV esetén működik. (Digi, vagy UPC) amikor a koax kábelt közvetlen a TVbe dugod, akkor tudja "hangolni' magát

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#100596) Rem-X válasza Rasnac (#100595) üzenetére


Rem-X
senior tag

Igen ettől tartottam köszi a választ!

Neked is Gixxer!

Try again, fail again, fail better!

(#100597) Krisz0630


Krisz0630
senior tag

Sziasztok,

Jó pár hete használok egy SM8500-at, eddig megvoltam vele elégedve. Vagyis még most is megvagyok. :D

Viszont mostanában kezdtem el rajta este nézni "fekete csíkos" Netflix sorozatot (Dark) és PS4-en éppen játszok a Ghost of Tshushima-val, amiben az átvezetők szintén átmennek mozis képarányba.

Tudom IPS panel, de az mennyire normális, hogy sötétben, alul a fekete csíkon szinte végig fehér foltok vannak, a bevilágítás miatt? Ha sokáig nézem őket, kissé sárgásnak tűnnek. a képernyő jobb teteje meg nagyon kicsit fátyolos, felhősödik. De ezt csak sötétben veszem észre és nem full képernyős tartalmaknál...

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#100598) Rasnac válasza Krisz0630 (#100597) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Hali
Pontosan ez a bajom nekem is
Most jött meg az SM8050es [kép]
És ilyen bevilágitási problémák jöttek elő... Most kezdtem HDR és más teszt adásokat futtatni.

Nem örülök. Ha ez a normális akkor szomorú leszek.
Valakinek ötlet,vagy beállítás?

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#100599) fenergie84 válasza Rasnac (#100598) üzenetére


fenergie84
addikt

Helyi sötétítést kapcsold ki!
Az segíthet rajta.

(#100600) Rasnac válasza fenergie84 (#100599) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Már kikapcsoltam :) és azzal ilyen

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.