Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101451) Joci?? válasza Sys85 (#101443) üzenetére


Joci??
senior tag

Huh, nagyon koszonom, ez valahogy jobban tetszik mint a chromecast, bar itt most nem a kulso a lenyeg hanem hogy jol mukodjon. Nagyon koszonom a segitseget, meg egy kerdes, ha a tv-n beallitom hogy a hdmi arc legyen az alapertelmezett hang akkor miert nem tartja meg? Kikapcsolom a tv-t majd vissza akkor van hogy atallitja a tv sajat hangszorojara magat, mikozben a soundbart is bekapcsolja de azon nem adja at a hangot. Valamit meg be kellene allitanom a tv-n? Vagy bug van a szoftverben?

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101452) Sys85 válasza Joci?? (#101451) üzenetére


Sys85
veterán

Nálam addig szól a tv (kb 2s) amíg aktivizálja magát az sb.
Automatán vált,szóval nem tudom nálad miért nem kapcsolja át a kimenetet.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#101453) Joci?? válasza Sys85 (#101452) üzenetére


Joci??
senior tag

Igen, ezaz hogy automatan nem valt at, nekem kell mindig atkapcsolnom a tv-n. Erdekes...

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101454) TeeJay válasza Kender23 (#101431) üzenetére


TeeJay
félisten

Egyik LCD sem lesz OLED hiába is várod
a NANO LG is csak egy IPS LCD és ha edge LED akkor jobban bevilágíthat mintha direct LED lenne.
Én együtt tudok élni vele és az UN8000-ben szerencsére nem látványos a bevilágítás, az meg hogy a fekete nem fekete hanem szürkés az nem zavar
Esetleg nézz VA paneles LG-t talán abban mélyebb a fekete és kevésbé fog bevilágítani de annak meg más hátránya lesz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101455) JenciHUN


JenciHUN
aktív tag

Sziasztok,
van valami oka annak hogy minden bemeneten fixen be van kapcsolva a kényelmes üzemmód a szemnek és nem lehet kikapcsolni? (Ki van szurkitve)

(#101456) JenciHUN válasza JenciHUN (#101455) üzenetére


JenciHUN
aktív tag

Illetve minden képmódban is.

(#101457) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, 2 kérdésem lenne ( LG 49SM8050):
1. hogy lehet megszüntetni a halvány világos sávokat sötét képernyőn, és a hirtelen fényváltozásokat? Nagyon idegesítő... Plexen keresztül néztem GoT-ot UHD-ban, és voltak jelenetek amik undorítóak voltak, kéminőségileg.
2. Universal Media Serverről nem lehet UHD filmet megosztani? Egyszerűen nem látja a TV, míg a FHD filmet igen.

Köszi!

(#101458) Hunfiu12 válasza HellGreg (#101457) üzenetére


Hunfiu12
csendes tag

1: Beállítások -> Kép -> Kép mód beállításai -> További beállítások -> Helyi sötétítés: Ki
Ne felejtsd el utánna visszalépve alkalmazni az összes bemenetre és arra figyelj, hogy az aktuális képmódra vonatkozik a beállítás. Valamint érdemes ez a leírás alapján belőni a tv-t.

(#101459) HellGreg válasza Hunfiu12 (#101458) üzenetére


HellGreg
őstag

Köszi! :R

(#101460) TeeJay válasza HellGreg (#101457) üzenetére


TeeJay
félisten

UMS legújabb van nálam és vígan nézem a 60-80gigás HDR UHD mkv-t
Szóval lehet ISO-t próbálsz nyitni vagy passz de vinnie kellene mindent

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101461) blakey válasza HellGreg (#101457) üzenetére


blakey
titán

1. hogy lehet megszüntetni a halvány világos sávokat sötét képernyőn, és a hirtelen fényváltozásokat? Nagyon idegesítő... Plexen keresztül néztem GoT-ot UHD-ban, és voltak jelenetek amik undorítóak voltak, kéminőségileg. - Loca Dimming (Helyi sötétítés) kikapcsolása

2. Universal Media Serverről nem lehet UHD filmet megosztani? Egyszerűen nem látja a TV, míg a FHD filmet igen. - beállítási gond is lehet, ha nem sikerül akkor ott a Serviio, Plex, Emby.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101462) OPiiPO válasza TeeJay (#101429) üzenetére


OPiiPO
addikt

Köszi! Tavalyi 9-es Nano szériát nézegettem, már ahol van még, fald bevilágítással egészen használhatónak tünt, mégsem OLED ár.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101463) x64emulator


x64emulator
tag

Sziasztok!

Sajnos IPTV tapasztalat híján érdeklődnék. Kissé nevetséges kérdésem volna de nagyon megköszönném a segítséget.

Tegyük fel, hogy nekem otthonra csak internet előfizetésem van (Telekom). Ha UTP-re van kötve a tv, akkor van bármilyen ingyenesen elérhető alapcsatorna amit tudok fogni? Ha van, akkor azt teljesen magától, vagy kell egy IPTV alkalmazás, aminek a segítségével tudom csak fogni?

Alapvetően nem érdekel az IPTV, az antenna hiánya érdekel, hogy akkor mi a megoldás. Nem akarom használni a CI modult a tv-he, nem tervezek tv előfizetést, csak kíváncsi vagyok, hogy ilyenkor az alapcsatornákat interneten keresztül lehet-e egyszerűen fogni.

(#101464) zzolika válasza fecosrac (#101404) üzenetére


zzolika
aktív tag

Nem vagyok szaki, csak sima felhasználó. Most vettem egy ilyen tv-t és teljesen meg vagyok vele elégedve. Az ips fekete para nekem egyáltalán nem jön ki, a fekete az fekete, és oldalról is jó a betekintés, nem torzul a szín. Kicsit sötét volt alapból a kép, ezen lehet korrigálni. Bevilágítást nem látok, szép egyenletes a kép. Sportközvetítésnél sem látok elmosódást.
A fullhd adások nagyon szépek, az sd is jó/nézhető, sokkal rosszabbra számítottam. 4K-t még csak a youtube demo videókban néztem, tényleg a lefosom a gatyám érzés :)
Az egyetlen negatívum, hogy kicsit tükrözõdik, a szemben lévő állólámpa látszik a képernyőn. Mondjuk ez is műsortól függ, van ahol nem zavaró. (Vagy tedd odébb a lámpát :) )
Gyors a csatornaváltás, a magic távirányító meg tényleg szuper! Sokkal könnyebb vele navigálni, jobb mint egy egérrel.
A wifi (22/46) nem sokkal lassabb mint a kábel (31/92), bár azt nem értem miért sokkal gyorsabb a feltöltés mint a letöltés (és itt a feltöltés semmire se kell). 1000-es neten azt hittem azért többet visz, még ha 100-as a hálókártya a tévében akkor is jobbnak kéne lennie.
A hang is elfogadható, azt hittem rosszabb lesz. Kár hogy nincs analóg kimenet, még egy fülhallgató sem, hogy egy 2+1-es pc hangszórót hozzá lehessen tenni. Lehet venni ebayen optika/analóg rca átalakítót ~2ezer forintért, ez megoldhatja a gondot, vagy egy bluetoothos hangszórót. De elvagyok most még a beépített hangszóróval is.
A beépített internet böngésző is használható. Videa filmeket is lejátsza.
Usb felvételt/lejátszást még nem próbáltam.
Szóval nekem megfelel, ajánlani tudom másoknak is, ennyi pénzért, ilyen méretben, szerintem jó vétel.

(#101465) Joci?? válasza TeeJay (#101454) üzenetére


Joci??
senior tag

Honnan tudom hogy a tv-m VA paneles? :F

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101466) TeeJay válasza Joci?? (#101465) üzenetére


TeeJay
félisten

Kopogtasd meg a panelt és ha befeketedik akkor VA panel ha nem akkor IPS :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101467) Joci?? válasza TeeJay (#101466) üzenetére


Joci??
senior tag

Koszi, nem feketedik :R

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101468) segxpir


segxpir
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy egy 42LF652V-n az hbogo nézése már teljesen reménytelen? A szoftver verziója 04.06.40.
Sajnos alaphelyzetbe állítás után is ez a verzió kerül telepítésre. Pár nappal ezelőtt még működött, de most csak karikázik. :W
Ugyanitt egy 43UN74003LB, és egy 28MT49S-nél az ipv6 tiltása megoldotta a problémát.
Előre is köszi.

(#101469) OldMike válasza x64emulator (#101463) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!
Tulajdonképpen nem ide tartozik a kérdésed, de leírom.
Amennyiben optikai interneted van, akkor IPTV nélkül nem lesz TV műsorod. Koaxiális internet esetén van még (nem tudjuk, hogy meddig) kb. 30 ingyenes digitális kábeltévé csatornád, amihez az kell, hogy a Telekomos digitális útválasztód (amibe a külső kábel bemegy) előtt legyen egy osztó betéve. Ennek egyik kimenete csatlakozik a Telekomos eszközbe, a másikból egy koax kábelt vezethetsz a tévé antennacsatlakozójához, hagyományos dugóval.

42LM660S

(#101470) royal63 válasza segxpir (#101468) üzenetére


royal63
tag

Szia !
Szerencsés vagy hogy van HBO Go-d , nekem 42LF5800 van az utolsó frissítés 2017 :W
És nincs benne a HBO Go ! :W
Erre is igazán kiadhatnának egy újabbat !!! :F

(#101471) castiels


castiels
addikt

Valaki vélemény?

04.80.35 szoftver?

(#101472) TeeJay


TeeJay
félisten

2020-as UN széria kapott pár napja új FW-t
changelog

[03.11.05]
1. Improved video breakage while watching certain satellite channels
2. Improved the issue of HbbTV app not running when switching channels intermittently
3. Fix the issue of re-running certain application or rebooting TV

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101473) Bobby G. válasza TeeJay (#101472) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Még nem raktam fel, de én is láttam, hogy van. Gondoltam meghagyom a tesztelést másnak... :DD

(#101474) TeeJay válasza Bobby G. (#101473) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem azonnal felrakta, semmi gond nincs a TV-vel bátran nyomhatod a frissítést

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101475) Joci?? válasza Bobby G. (#101473) üzenetére


Joci??
senior tag

Nekem is felkerult, hibatlan. :K

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101476) Joci?? válasza Sys85 (#101443) üzenetére


Joci??
senior tag

Dilema van, linkelted a ket Xiaomi tv okositot, en csak mytv aplikaciot hasznalnam, ugye ezert is ajanlottad, van ertelme a dragabbat vennem, a mytv appnal is eszre vennek nemi javulast kepminosegben ha a dragabb mi box s keszuleket valasztanam, vagy itt nem szamit ez a 4k felskalazas? :F

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101477) Garsza


Garsza
veterán

Helló! LG magic remote -nél, be lehet valahogy programozni, hogy a bekarikázott gyors gombok, megnyomásával például a youtube induljo?

(#101478) TeeJay válasza Garsza (#101477) üzenetére


TeeJay
félisten

Szerintem nem mert a Netflix meg Amazon fizetett a cégnek hogy legyen dedikált gomb a MR-on

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101479) Garsza válasza TeeJay (#101478) üzenetére


Garsza
veterán

És ingyen hozzáférést nem adnak hozzá?

(#101480) Bobby G. válasza TeeJay (#101474) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Besértődhetett, mert már nem kínálja fel.... :DD
A 3.10.53 verzió van fent, és nem talál frissítést. :U

(#101481) TeeJay válasza Bobby G. (#101480) üzenetére


TeeJay
félisten

Mivel már LG lapján is kint van így próbálgasd frissíteni és hátha

Garsza:
Gondolom jó reklám a két stream szolgáltatónak és fizetnek LG-nek a plusz két gombért :D Vajon mibe kerülhet ez :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101482) Sys85 válasza Joci?? (#101476) üzenetére


Sys85
veterán

Ha csak MyTV app miatt kell,akkor felesleges a nagyobbikra költeni.
Neked MyTV esetén nem lényeg a 4K.
A tv skáláz fel úgyis 4K-ra,de mint írtam is,a hatékonysága finoman szólva is vitatható,ne ettől várd a 4K HDR mekkát.
Tv adásokat fogsz nézni amikhez meg elég az 1080p (nagyon sok még most is sd-ben sugároz,a hd csatornák is nagyrészt 720i-ben,vagy max 1080i-ben sugároznak).

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#101483) junior19 válasza Garsza (#101477) üzenetére


junior19
senior tag

Elindítod a Youtube-ot, s valamelyik számgombot hosszan nyomva tartod. Rákérdezz, hogy ehhez a gombhoz társítsa-e? Igent nyomsz, s ezután ha hosszabban nyomod azt a számgombot, akkor a Youtube indul.

codec project

(#101484) Kender23


Kender23
aktív tag

Sziasztok.

Kb. mennyit érhet ez a modell?

LG42LN570S

2014. Júliusi és a háttérvilágítás cserélve lett rajta.

[ Szerkesztve ]

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#101485) Kaba válasza Kender23 (#101484) üzenetére


Kaba
veterán

Van egy árazós topik a lokálban,házimozi/Tv/hifi.

(#101486) Joci?? válasza Sys85 (#101482) üzenetére


Joci??
senior tag

Koszonom szepen, tisztaba vagyok vele hogy sajnos itthon a tv adasok tobbsege a minoseget tekintve beka segge alatt van, de ha az a dragabb kutyu esetleg valami fele plusz csodat tudott volna muvelni az adas minosegevel akkor inkabb azt valasztom, igy viszont megerositettel abban hogy jo lesz az olcsobbik tesoja is, hiszen ahogy mondod a tv is probal javitani a minosegen remelem jo lesz vele. :))

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101487) Del Tommaso


Del Tommaso
tag

Sziasztok,

Az új LG tévémhez kaptam egy hónap ingyenes 2020.11.14-ig aktiválható HBO GO kódot, de nekem nincs rá szükségem, át lehet ezt ruházni ?

(#101488) snooze


snooze
veterán

persze..a kodot kell csak átadni..

GO Gunners!!!

(#101489) Del Tommaso válasza snooze (#101488) üzenetére


Del Tommaso
tag

Köszi!
Akkor akinek kell, dobjon egy üzit és küldöm neki, az első viheti.

(#101490) Kaba válasza Del Tommaso (#101489) üzenetére


Kaba
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#101491) droetker


droetker
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani LG55' VESA 300x300 TV-hez fali konzolt?
Csak annyi kell, hogy dönthető legyen és a könnyebb felszerelés miatt rugós.
Vak vagyok, nem igazán tudom kiválasztani melyik lenne jó.
Köszönöm

(#101492) sandró60 válasza droetker (#101491) üzenetére


sandró60
addikt

Idézlek"Vak vagyok"
Akkor,hogy nézel tévét :F
Elnézést,de nem tudtam kihagyni ;]

(#101493) Sys85 válasza droetker (#101491) üzenetére


Sys85
veterán

Pl.: [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#101494) droetker válasza sandró60 (#101492) üzenetére


droetker
csendes tag

Gyerekek nézik néha én meg csak simogatom :)
A kérdést meg eredetileg a fali konzol topicba akartam írni, aztán ide sikerült

(#101495) Del Tommaso válasza Kaba (#101490) üzenetére


Del Tommaso
tag

Küldtem.

(#101496) Kaba válasza Del Tommaso (#101495) üzenetére


Kaba
veterán

Megkaptam.Köszi mégegyszer. :DD .

(#101497) csibe1


csibe1
addikt

Üdv!

Van egy LG 49LF632V típusú tévénk.Nem tudom pontosan mióta, kb. 2-3 éve van meg.
Eddig nem is volt gond vele. Most induláskor nem látja a beltérit, csatlakozna valahova.
Nincs rajta engedélyezve se wifi se ethernet, csak tévéként volt használva a beltérivel.
Megvolt a gyári visszaállítás is, ugyanez a képernyő fogad miután végigmentem az összes dolgon amit kérdezett. Áttettem másik HDMI bemenetre a beltérit, semmi változás.
Mit lehet ezzel kezdeni, mi lehet a gond?
[kép]

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#101498) Sys85


Sys85
veterán

Próbáld meg,hogy rácsatlakozol az otthoni wifire.Nem muszáj használnod az okosrendszerét,csak csatlakozz fel,hátha úgy nem fog akadékoskodni.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#101499) Attila432


Attila432
tag

Sziasztok,

tv vásárlás előtt állok és a jelenlegi 42-es LG-t szeretném cserélni nagyobbra a nappaliban. Három ablak/ajtó miatt jön be fény minden oldalról, de alapjában redőnyös szobáról van szó. Kb 3 méterről szoktuk nézni a tévét.
Amire használjuk az Netflix, konzol(Series X lesz) és sport is megy rajta, szóval mindenes.
Az ár az max 180, talán 200.

Amiben még segítséget kérnék az ajánlások mellett, hogy mennyire érdemes a nanocell felé kacsingatni?

Köszönöm előre is segítséget és bocsánat, ha ismétlek egy korábbi hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

(#101500) csibe1 válasza Sys85 (#101498) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi! :)
Közben kihúztam a beltérit is, és jó lett.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.