Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100901) TeeJay


TeeJay
félisten

Kinéztem a mostani
42LB670V TV helyére egy 65UN80003LA TV-t
tudom előbbi még 100Hz valódi paneles viszont ma már alig kapni megfizethető árban így benyelem az 50Hz panelt, úgyse nézünk sportot csak filmet viszont akarok nagyméretű 4K panelt IPS-t ha lehet mert VA bár jobb kontrasztra de nem akarok szívni a nem szemből nézéssel
Mennyire ajánlott? Amiket néztem oldalakat nem nagyon látok küönbséget az UN7300 és UN7400-hoz képest viszont a keskenyebb káva meg a két oldali talp jobban bejön

Szóval van valami tuti választás?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100902) TeeJay válasza TeeJay (#100901) üzenetére


TeeJay
félisten

Esetleg ki kellene várni míg megjelenik nálunk is a 65UN8500-as széria?
Az 100Hz-es IPS panellal jön de jóval drágább lesz mint a 8000-es széria :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100903) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Mennyi esély van arra hogy bekapcsolodik a tv és a YouTube megy rajta?

(#100904) brucka


brucka
tag

Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy a gyerek hazavágta a távirányítót (uk6300mlb) magic remote-t nem biztos, hogy szeretnék helyette.
[link]
Elvileg ilyen a mostani irányító, de a leírásban nem találom ezt a típust..
Jó lenne ez nekem?

[ Szerkesztve ]

(#100905) Headbang


Headbang
aktív tag

Sziasztok

Vettem egy Lg 49UN74003LB-t. Előtte egy qled-es tvm volt és nem ismertem az ips kijelzőket-tv ben. Nappali fényben nincs is vele bajom, de ha besötétedik (vagy besötétítek a szobában) akkor nekem nagyon tolakodó ez az erős háttérvilágítás főleg a sötét témáknál és szinte ráül a képre ez a világos fátyolos árnyalat. Az lenne a kérdésem, hogy a VA kijelzős LG 50UN74003LB-el nem lenne ilyen probléma?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#100906) rainman72 válasza brucka (#100904) üzenetére


rainman72
nagyúr

[link] Lg táv.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#100907) rainman72 válasza TeeJay (#100902) üzenetére


rainman72
nagyúr

75UN85 van itthon 400ért az elég nagy :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#100908) Backrau válasza TeeJay (#100896) üzenetére


Backrau
aktív tag

Nem ilyenre gondoltam, hanem ilyenre...
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/un7300/settings
Csak az a baj, hogy 7400-asra nem találtam.

(#100909) nünüke1975 válasza nünüke1975 (#100903) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Erre valaki ? Mitől lehet?

(#100910) Kaba válasza nünüke1975 (#100909) üzenetére


Kaba
veterán

Lehet nem jelentkeztél ki a YouTube-rol.

(#100911) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok .
A tv-t le lehet kódolni úgy (lg-63xx), hogy bekapcsolásnál kódot kérjen ,ne külön -külön minden csatornán ?
Köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#100912) junior19 válasza Headbang (#100905) üzenetére


junior19
senior tag

Hali

Nem nagyon találni még olyan tesztet, ahol konkrétan leírják ennek a modellnek a kontrasztarányát, de a 2 évvel korábbi modelleknek olyan 6000:1-hez volt a kontrasztaránya, az ansi pedig 4200:1-hez. Az UM sorozat is hasonló paraméterekkel bírt, így ha ezt nem rontották nagyon le, akkor hasonló lehet az említett modellnek is.

Én azt mondanám, közelebb lehet a képi megjelenítése a qledes modellhez, mint a mostani ips lg-hez. Ezért is jó, hogy az lg már évek óta ebben a méretben kétféle kijelzővel is piacra dob modelleket, így mindenki a saját igényeihez tud választani.
Ha a va panelhez vagy szokva, akkor inkább az 50UN vagy korábbi modellek lehet neked jó választás. A lényeg, hogy 50"-os legyen és ne nanocellás.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#100913) junior19 válasza Backrau (#100908) üzenetére


junior19
senior tag

[link]
Itt egy leírás, hogyan kell beállítani a tévét. Le van írva, mivel mit kell beállítani, vagy ellenőrizni.
Bárhol találsz beállítási értékeket, kevés az esély, hogy jó lenne nálad.
De ha mindenképpen másolgatni akarsz értékeket, akkor az általad linkelt 7300-as pont ugyanolyan jó a 7400-ra is.

codec project

(#100914) asprey válasza Kaba (#100867) üzenetére


asprey
tag

Akinek gondja van a frissités után hbo go app! A tv-n egy teljes vissza állítás meg oldja a problémát.

(#100915) castiels


castiels
addikt

Ha villan egyet a kijelző egyet olyan fél percenként alig észrevehetően az háttérvilágítás hiba?

(#100916) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Ismerősnek állítottam a múlt évben vásárolt 4K LG-t. A speciális kép beállítások közt (azt hiszem) volt egy olyan mód, ha kikapcsoltam, akkor nem volt olyan steril, barátok közt stúdió fény hatású a film. A beállítás kikapcsolva maradt és így jó.
Viszont a Netflix esetében, ez a mód, nem kapcsolható ki (szürke a sáv), miért? :U

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#100917) zsida.kornel válasza F.B.I. (#100916) üzenetére


zsida.kornel
tag

/Bocsi nem választ akartam irni/
Sziasztok!
Pár hónapos LG 55UM7050PLC TV-m kijelzőjén megjelent vékony függőleges csík. Még garis a cucc (nyilván), emagos vásárlás, szerintetek cserélik a panelt, vagy adnak egy újat/visszakérhetem az árát? LG-nél milyen szervízidőre számíthatok?

[ Szerkesztve ]

(#100918) castiels válasza castiels (#100915) üzenetére


castiels
addikt

[link] Ilyen jellegű a probléma.

(#100919) Headbang válasza junior19 (#100912) üzenetére


Headbang
aktív tag

Szia

Köszi a segítséget a VA paneles sokkal közelebb áll ahhoz, amit keresek ez tetszik. Viszont beüzemelés után a fekete témáknál feltűnt középen egy halvány zöld folt, ami ki és bekapcs után is megmaradt. Nem tudom, hogy jutott eszembe, de megkocogtattam óvatosan az érintett területen a kijelzőt hogy olyan VA-ra jellemzően villódzon. Erre eltűnt a folt és ki és bekapcs után se jött vissza. Ez most normális?

(#100920) naja


naja
aktív tag

Sziasztok

Érdeklődnék, hogy a frissen vásárolt LG 43UM7050PLF TV-n hogyan lehet egyszerre látni a kábeles és a műholdas adókat? Az az érdekes, hogy amikor a csatornabeállításoknál állítom a hangolási módot, akkor látszik, hogy megjegyezte mindkét listát, de csak azt tudom megnézni, amit utoljára hangoltam. Mit kell és hol beállítani, hogy rendesen működjön?
Köszi előre is!

(#100921) junior19 válasza naja (#100920) üzenetére


junior19
senior tag

Szerintem fenn a menüpontok között kell lennie egy olyannak, hogy: Szűrés
Ott lehet kiválasztani, hogy melyik listát szeretnéd használni.
Egyszerre nem lesz benne mindkét lista, váltani kell arra, amelyiket használni szeretnéd.
Ez csak tipp, emlékezetből írom, de valami ilyen megoldást keress.

codec project

(#100922) naja válasza junior19 (#100921) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi a választ!
Értem, ez sajnos elfogadhatatlan számunkra. Nem fogunk 5-6 gombot lenyomni egy szimpla csatornaváltáshoz. Amúgy melyiket kellett volna megvennünk, hogy látható legyen mindkét lista?

(#100923) zsmboj


zsmboj
csendes tag

Sziasztok,

Az 60UN71003LB-rol van valami tapasztalt, esetleg velemeny? Egyenlore nem talalok rola semmit itt a forumban.

(#100924) junior19 válasza naja (#100922) üzenetére


junior19
senior tag

Szerintem bármelyiket vettétek volna, ez így működik.
Esetleg ha van LIST gomb a távirányítón, akkor talán könnyebben oda lehet jutni.
Ez most még nem is annyira vészes, korábbi pana modelleknél újra kellet keresni azt a tunert, amelyiket használni szeretted volna, mert nem volt képes tárolni mindkét tuner adatait, hiába volt benne, s működött is.
Ha sokat váltogatsz a tunerek között, akkor érdemesebb lenne egy külső műholdvevőt használni, s a kábeltévé lenne csak a tévéről használva.

codec project

(#100925) esicyhun válasza naja (#100922) üzenetére


esicyhun
tag

Szia! Újabb webOS tévén, ha bejön a lista, akkor megnyomod a sárga gombot és tudsz forrást választani. De ami a legjobb az, hogy ha a gyors gombokhoz (1-9) rendelsz hozzá vegyesen kábeles és műholdas adókat. Így ha hosszan nyomod a számgombot, átvált az adott adóra, és egyben váltja a csatornalistát is. Én így használom, szerintem bármilyen más tévén csak bonyolultabb lesz. A gyártók abban gondolkodnak, hogy egyszerre csak egyfajta tunert használsz.
Régebbi webOS-en csak a list gomb megnyomása után a piros gombbal lehetett forrást váltani.

[ Szerkesztve ]

(#100926) DreiN


DreiN
csendes tag

Sziasztok!

megéri megvenni a frissebb 55NANO903NA-t vagy egy SM9800PLA is elegendő? Airplay és a FALD ami fontos lenne.

Köszönöm,

(#100927) Makabi


Makabi
friss újonc

Sziasztok
LG TL510OS tévénk van. Ma előhozott egy intelligens alkalmazást, gyors hozzáférést lehetne beállítani a csatornákhoz. Nem tudom eltüntetni, a távirányítóval nem tudok semmit csinálni, még kikapcsolni sem. Plusz kiír egy olyan szöveget: DTV a közelben. Mivel lehet a gond ? A távirányítóval vagy a tévével ? Nagyon köszönöm

(#100928) szabofila


szabofila
csendes tag

Sziasztok! Tv vásárlás előtt állok, a T-nél venném, de nem tudom a lenti tv-k közt van valami lényeges különbség, melyiket lenne érdemes:
LG 55UN74003LB [link]
LG 55UM7450PLA [link]
LG 55SM8050PLC [link]
LG 55SM8200PLA [link] ebből nem tudom lesz-e még készlet.
Köszönöm a segítséget

(#100929) Rasnac válasza szabofila (#100928) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Szia

A legujabb 2020as modell WebOS 5.0-al az LG 55UN74003, nekem is ilyen van és bevállt. Kicsit állítani kell a fényerőn illetve az AI segédleteket kikell kapcsolni, és a célnak megfelel.
Ennek a kistestvére webos4.5el az UM7450. Ugyanugy Directledes IPS.

Az Lg55Sm8200ből fixen nem lesz már, helyette az LG 55SM8050 et adják.
Ez edge ledes, fentebb már kifejtettem nekem mennyire nem jött be, bevilágitási parák foltok, 3db járt nálam egyiket se tudtam megszokni akkora foltok voltak.
De ha nem teljesen sötét szobában nézed akkor jó választás mint az UN.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#100930) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Szeretném leváltani a 8 éves LG 42LM660S TV-met. Mikor vettem nagyon meg voltam elégedve a kijelző minőségével. Emlékeim szerint IPS a panele, de most rákeresve LED-et olvasok mindenhol. Ha szeretnék előre lépni képminőségben, akkor egy QLED már álleejtős lenne vagy mindenképp Oledet nézzek?
Cél : 55", 4K, külső lejátszó nélkül menjen minden videó formátum a PC-mtől és ne kelljen a telefonhoz Chromecastot venni. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#100931) szabofila válasza Rasnac (#100929) üzenetére


szabofila
csendes tag

Szia! Köszönöm, nem teljesen sörét szobában fogom nézni, akkor jó lehet az UN, ugye. A sport milyen rajta?

(#100932) Rasnac válasza szabofila (#100931) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Ha nem teljesen sötét szobába nézed akkor a Nanocelles sm8050et javaslom. Szebb a képe sokkal mint az UN é.
De az ára is magasabb. 30 ropi a különbség.
A sport hát, alapvetően érdemes módot állítani. Nem vészesen rossz, de nem is kiemelkedő. Siman megnézhető rajta egy foci meccs. :) plusz van olyan funkció hogy ha beállítasz kedvenc csapatot akkor tud szólni ha meccse van.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#100933) OldMike válasza Land (#100930) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!
Ne tévesszenek a mostani információk, ez IPS kijelzős, Edge-LED háttérvilágítással.
A döntést a tévénézési körülményeid és a nézett tartalom alapján kell meghoznod. Ahogy mostanában írták is, nem teljesen sötét szobában, esetleg nem teljesen szemből nézett általános tartalmakhoz jó az IPS. Az 55" méretben egyébként sem kapsz LG tévét VA panellel. Filmnézéshez (különösen sötét helyiségben) ajánlottabb az OLED vagy a magasabb kategóriájú QLED (ez leginkább Samsung gyártmányban van, de vannak az újabban nálunk is kapható kínai gyártmányok is). Háttér jellegű tévézéshez az OLED kissé kockázatos lehet a csatornalogók miatt, különösen ha azonos csatorna van a kijelzőn sok-sok órán keresztül.
Szempont lehet még a talp kialakítása: nem minden esetben fér el a bútoron a két szélen lévő talp, ilyenkor az íves középső talpra lehet szükség (ennek helyigénye hasonló az LM660S szalagtalpához).
Szubjektív vélemény: az LM660S-nél nálam nagyon bevált a Magic Remote, szerintem a mostani utóda még jobb lehet, más gyártó kevés van hasonló jellegű távirányítóval, és kevesebbet is tudnak.

42LM660S

(#100934) Land válasza OldMike (#100933) üzenetére


Land
veterán

A most 3 hónapos lányom miatt inkább a Qled tűnik időtállóbbnak. Nála biztos lesz fixen hosszabb ideig 1-1 csatorna.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#100935) OldMike válasza Land (#100934) üzenetére


OldMike
őstag

QLED témában a Samsung topikban nézz körül, biztosan sok vélemény van, könnyebb eligazodni a különféle tudásszintű modellek között.

42LM660S

(#100936) royal63


royal63
tag

Üdv !

Tudja valaki mi a lényeges különbség a 7000-es és a 8000-es sorozat között ?
Konkrétan az 50UN74003 és az 50UN80003 között ( azon kívül hogí más a talp és 3 ill 4 HDMI ) [link]
Megéri a 80003 most 3000.-ft-tal többért ?

További szép napot !

(#100937) TeeJay válasza royal63 (#100936) üzenetére


TeeJay
félisten

Szebb dizájn, élőben is nézd meg szerintem, én biztos UN8000-et venném

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100938) royal63 válasza TeeJay (#100937) üzenetére


royal63
tag

Megnézném én de egyik euronics üzletben sincs ;] (a honlapjuk szerint) ill. MM Miskolc nem elérhető :F (ez van a közelben)

(#100939) TeeJay válasza royal63 (#100938) üzenetére


TeeJay
félisten

Ja akkor segítek, én is UN8000-et nézek majd lefotózom neked élőben mi a különbség. 8100-at már láttam annak középen van kifli talp a 8000-nek két szélén ami stabilabb és ahogy láttam vékony káva van a 8000 szérián

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100940) royal63 válasza TeeJay (#100939) üzenetére


royal63
tag

Köszönöm szépen !!! :R

(#100941) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok!

Néhány napja megjelent a jobb oldali 2 világító pont, majd hamarosan a bal oldali harmadik is. Mennyi idő lehet amíg elromlok teljesen a tv? ez mitől jöhetett elő? Először azt gondoltam megnyomódott de nem volt mozgatva a tv.

Lg 42lb630-za

Szerk: mennyi lehet vajon a panel csereje?
:R

[ Szerkesztve ]

(#100942) MadMancs válasza mouzrr (#100941) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem fog elromlani. Legalábbis nem ez miatt. Tipikus LG betegség. Idővel több ilyen folt lesz. Led elöl potyog a fényelosztó lencse. Javitható a dolog panelcsere nélkül is. TV szerelő/szervíz által.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#100943) mouzrr válasza MadMancs (#100942) üzenetére


mouzrr
őstag

Köszi az infót! Majd erdeklodom náluk mennyi a javítása. :R

(#100944) MaidenFan


MaidenFan
tag

Sziasztok!
Hétfőn viszem vissza a tévémet mert nem vagyok megelégedve vele "50PUS7304" és ezzel a tévével szemezgetek UE50TU8502UXXH meg még egy samsunggal.
Csak fontos lenne a számomra hogy a talp az ne legyen 100 centinél nagyobb mert nem fér el az állványon.
Segítséget szeretnék kérni vagy véleményt hogy mégis milyen tapasztalatok vannak az LG-vel kapcsolatban ha van valakinek egy ilyen tévéje.
A segítséget előre is köszönöm!

(#100945) net91


net91
senior tag

Az új WebOS 5.0 gyorsabb a WebOS 4,5-nél?
Én sokat használom a böngészőt hírek, fórumok olvasásához, de a 4,5 szinte használhatalan.
Lassú, teledobálja az oldalt hirdetésekkel. Ha tudnám, hogy a WebOS 5.0 lényegesebben gyorsabb, akkor váltanék TV-t.

szerk.: ..illetve a fenti használathoz (Internetezés, youtube, Netflix), milyen Tv-t javasoltok?

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#100946) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok.
Adott egy 43UM7050 WebOS 4.8 al. Dobozán nagy felirattal hogy AirPlay támogatás. Működésre lehet bírni valahogy androiddal? Screen Mirroring ugyan működik de akadozik, tartalom átküldés is működik de kegyetlen lassú (pl egy kép megjelenítése 5-6 mp), ha pedig pl youtube valasztom átküldést ott megjelenik eszköz listában, egy pillanatra kiírja teló hogy csatlakozás majd hogy sikertelen.
Ugyanezen a hálózaton egy android tv és ugyanez a teló tökéletesen ellátta ezeket a feladatokat, illetve LG re dugott ChromeCast 3 is tökéletesen működik. Teló és halózat mindhárom esetben ugyanaz.
ChromeCast támogatása ha jól sejtem nincs igy az oké hogy nem működik, de a Mirroring és a tartalom átküldésre jó lenne valami megoldás. :R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#100947) asdf_ válasza net91 (#100945) üzenetére


asdf_
veterán

Nem az OS verziótól lesz gyors, hanem, hogy milyen proci és főleg mennyi RAM van a rendszer alatt. Ezt azonban nem közlik.

(#100948) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok
lg 43uk6200pla tv-m van. Kinéztem egy pendriveot csak filmezés re használnám. A véleményeteket kérném róla, köszönöm. [link]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#100949) rainman72 válasza aram01 (#100948) üzenetére


rainman72
nagyúr

[link] Nekem ez van igaz csak 64gb
Jól müködik,ntfs-el!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#100950) TeeJay válasza aram01 (#100948) üzenetére


TeeJay
félisten

Sandisk Ultra Flair 128GB inkább (save5 kóddal 5% kedvezmény még)
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.