Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100101) Sántha Lajos válasza Sys85 (#100100) üzenetére


Sántha Lajos
tag

-

[ Szerkesztve ]

(#100102) snooze válasza castiels (#100096) üzenetére


snooze
veterán

passz..de sajnos a csatornaváltás lsssubb lett..hogy ro......k meg!ki is kapcsoltam az automata frissitést..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#100103) Kaba válasza #42007296 (#100099) üzenetére


Kaba
veterán

Üdv
Elfér rajta.Az 50 colos kb 80x26 cm.A 65colos 80x35 cm.Az 55 ös a kettő között van.

(#100104) castiels válasza snooze (#100102) üzenetére


castiels
addikt

Hogy érted hogy lassabb lett? Milyen előfizetés?

(#100105) Zsadi válasza snooze (#100102) üzenetére


Zsadi
őstag

Nem sokkal, de tényleg :(

(#100106) castiels válasza Zsadi (#100105) üzenetére


castiels
addikt

Nem vettem észre...

(#100107) Zsadi válasza castiels (#100106) üzenetére


Zsadi
őstag

Lehet szolgáltató függő? Nálunk Invitel van.
Csatorna váltása után, többet agyal hogy beadja a képet.

(#100108) snooze válasza Zsadi (#100107) üzenetére


snooze
veterán

nem hiszem,maradt a szolgáltato,csak picit gondolkodik a csatornaváltásnál..átvált,a csatornaszám meg egyéb látszik,a kép késöbb jön be mint az eddig megszokott..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#100109) Klara_ válasza lordthomas (#100092) üzenetére


Klara_
őstag

A 43-mas valtozatan jol mukodik.

(#100110) Zsadi válasza snooze (#100108) üzenetére


Zsadi
őstag

Pont így van nálam is, többet kell várni a képre.
De amúgy van infód róla, mi volt a frissítésben?

(#100111) #42007296 válasza Kaba (#100103) üzenetére


#42007296
törölt tag

Köszönöm szépen! Nagyszerű! :DD

Neked is köszönöm a tippet Gixxer88! :)

(#100112) snooze válasza Zsadi (#100110) üzenetére


snooze
veterán

nincs,de nagyon elk....k!mire volt jo ez?de általában mindenhol igy van,ami jol müködik,azt el kell cseszni..

GO Gunners!!!

(#100113) synar válasza #42007296 (#100099) üzenetére


synar
őstag

Az LG 55UM7450PLA talpmérete pontosan 26x82 cm, az LG 65UM7450PLA pedig 34x78 cm.

[ Szerkesztve ]

(#100114) snooze válasza Zsadi (#100110) üzenetére


snooze
veterán

lg üfsz azt javasolta,hogy gyári visszaállitást csináljak,de a csatornalistát csak akkor töltsem vissza a mentésböl,ha megjavul..

GO Gunners!!!

(#100115) Zsadi válasza snooze (#100114) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszi a választ! :R
Most hogy nem kevés idő alatt bekalibraltam több bemenetre, állítsam vissza? :(
Csak a képmód/bemenet beállításokat le lehet valahogy menteni?

(#100116) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok, van bevált alis HDD ház a tv-hez? 2.5" hddhez kell

(#100117) Laca1212 válasza Sys85 (#100100) üzenetére


Laca1212
őstag

Miután megtudtam, hogy létezik ilyen tartó...ezen kérdésemre szeretnék újra tippeket kérni. Azzal a különbséggel,hogy a nem középtalpas is játszik + magic remote is járjon hozzá. Az akkor ajánlott 65UM7450PLA -t nem mertem megvenni a talp szélessége miatt. 30 cm a komód szélessége a 65UM7450PLA 34 cm széles talpával szemben.

[ Szerkesztve ]

(#100118) hedges


hedges
csendes tag

Üdv!

Tegnap érkezett az 55UM7450PLA készülékem. A kedvenc csatornák szerkesztésén kívül van lehetőség átpakolgatni, illetve átszámozni a csatornákat? Eddig mindegyik régebbi típusú LG tv-m tudta, de ezen nem találom.

(#100119) snooze válasza hedges (#100118) üzenetére


snooze
veterán

van..csatornakezelö,összes program szerkesztése,jobb felül cdatornaszámok szerkesztése..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#100120) Pist@bácsi válasza hedges (#100118) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Mindkettőt lehet. Ha áthelyezed, akkor ahová beszúrod az utána jövőket eltolja, ha átszámozod, akkor felcseréli azzal ami az adott helyen addig volt (ha volt ilyen).
Kiválasztod > kijelölöd > sárga gomb áthelyezés, kék gomb átszámozás > áthelyezésnél kiválasztod a helyet > utána megerősíted.

(#100121) hedges válasza Pist@bácsi (#100120) üzenetére


hedges
csendes tag

Hát ez az...nincs ilyen funkció. A régebbin van, de ezen nincs...csak kedvenceket lehet létrehozni, ugyanazzal a csatornaszámmal.

(#100122) snooze válasza hedges (#100121) üzenetére


snooze
veterán

nálam ott van..

GO Gunners!!!

(#100123) Sys85 válasza hedges (#100118) üzenetére


Sys85
veterán

Ha van pc/laptop és egy pendrive,akkor a legegyszerűbb Chansort-tal megszerkeszteni.
Törölhetsz,átrendezhetsz,sorszámozhatsz,átnevezhetsz,listákat hozhatsz létre.
Könnyebb mint a távval szerkesztgetni,nagyon egyszerű a program.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#100124) net91 válasza hedges (#100121) üzenetére


net91
senior tag

Nálam is ez a helyzet az új tv-n, nem lehet szerkeszteni.
Bezzeg a régi 3 éves tv-n lehet.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#100125) hedges válasza Sys85 (#100123) üzenetére


hedges
csendes tag

Ismerem a programot, de nincs is olyan lehetőség, hogy pedrive-ról feltölteni a csatornalistát. Mert a régi LG-ről lementettem és szerettem volna arra felmásolni, de nincs ilyen lehetőség.

(#100126) hedges válasza snooze (#100122) üzenetére


hedges
csendes tag

Melyik típus?

(#100127) snooze válasza hedges (#100126) üzenetére


snooze
veterán

50 um7450pla..

GO Gunners!!!

(#100128) Sys85 válasza hedges (#100125) üzenetére


Sys85
veterán

Az újon nincs ilyen opció?
Kell lennie.Én behangoltam a csatornákat,exportáltam pendrivera,gépen megszerkesztettem,visszatöltöttem pendriveról tv-re.60UK6200PLA WebOS4.0.
Lefotóznám,hogy hol az opció,de nem vagyok otthon.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#100129) snooze válasza Sys85 (#100128) üzenetére


snooze
veterán

nekem is ujabb van,csak collban kisebb,mégis van rajta..

GO Gunners!!!

(#100130) hedges válasza Sys85 (#100128) üzenetére


hedges
csendes tag

Nincs sehol
Akkor az 50-es és kisebb változatokban benne van, de az 55-ből már kimaradt..csodás

(#100131) RVA


RVA
friss újonc

Sziasztok!
A segítségetekre van szükségem mert titeket olvasva talán előrébb juthatok a problémámmal mint a telefonos ügyintézőkkel. Egy LG LED tv-t vásároltunk, már túl vagyok 3 kör UPC és ugyanennyi LG ügyfélszolgálatos beszélgetésen is, kiírja ugyanis a tv az Internetre való csatlakozás után, hogy nem tudna elfogadni a felhasználási feltételeket mert nincs internet, kiszolgáló hibát ír. A UPC már IPV6-ról 4-re változtatta a modemünket, állítólag mást nem tudnak tenni, az LG szerint meg a szolgáltatóval van a hiba. Sakk matt szituáció, én meg nem jutok előrébb ilyen problémám korábbi okos tv-vel nem volt, nem tudom mit ronthatok el. Létezhet, hogy hibás a készülék és vissza kell vinnem?

(#100132) snooze válasza RVA (#100131) üzenetére


snooze
veterán

mivel csatlakozol a tv-hez?ha van benne wifi,akkor probáld meg a telefonrol megosztva a mobilnetet,azzal kapcsolodj,hátha azt elfogadja..ha azzal sem megy,akkor tv hiba..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#100133) Pist@bácsi válasza hedges (#100121) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ez érdekes. Nálam a kedvencek szerkesztése néz ki így.
Az összes program szerkesztésénél ott a két másik opció is.
Mondjuk ez meg 43UM7450PLA

(#100134) snooze


snooze
veterán

akinél tapasztalhato a frissités utáni csatornaváltás lassulás,jelezze az lg fele,mert azzal takarodzanak,hogy nem jelezte senki..ezek olyan hülyék,mint a s..g,az nem hiba,ha kevesen jelzik ..de ez minden ilyen szolgáltatonál igy van,hiába nem user error..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#100135) Zsadi válasza snooze (#100134) üzenetére


Zsadi
őstag

Jeleztem.
Sőt, most produkált olyat is, hogy egy hdmi bemenetre 2 eszközt dobott ki. 2 hdmi eszközöm volt 2 hdmi 1, különböző nevekkel, amiből az egyik a valós.

[ Szerkesztve ]

(#100136) blakey válasza hedges (#100130) üzenetére


blakey
titán

Csatorna hangolásnál Egyéb-et választva lehet szerkeszteni a sorrendet. Automatikus csatornafrissítés legyen kikapcsolva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#100137) Sys85 válasza hedges (#100130) üzenetére


Sys85
veterán

Ez az opció nincs meg?Érdekes.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#100138) miért?


miért?
csendes tag

Kellemes szép napokat!
Tv vásárlás előtt állok.49es méretben keresgéltem. Az LG a biztos. Ahol sikerült megnéznem rendes adásokkal a tv-ket a 8200/8050es nyert. Viszont teszteket olvasva feltűnt a 8500as képfrissítési előnye. (50/60 <->100/120) Látni még nem láttam. érdemes felkutatnom, (látatlanban nem veszem meg) várnom egy jobb árra, vagy azt mondjátok,Ti tapasztaltak, hogy emiatt nem kell ez a különbség elenyésző? (A hangbeli különbség annyira nem foglalkoztat, mert nagyobb rendszeren hallgatnám)

(#100139) RVA válasza snooze (#100132) üzenetére


RVA
friss újonc

Telefonról is próbáltuk, két különböző telefonnal, arra azt válaszolja, hogy nem elég neki az internet. Csatlakozik amúgy, ott a pipa mintha minden rendben lenne, mégsem tölt le és be semmit. Kiírja ezt a kiszolgáló hibát, nem tölti le a felhasználói feltèteleket, egy alkalmazás se indul így el. Így minden ez a tv csak nem okos... Kábel tv-t se hangoltuk rá, HDM1-en van ràkötve a UPC box, gondolom ennek semmi köze a problémához.

(#100140) snooze válasza RVA (#100139) üzenetére


snooze
veterán

hol vettétek a tv-t?lehet nincs benne a megfelelö régio?

GO Gunners!!!

(#100141) snooze válasza Zsadi (#100135) üzenetére


snooze
veterán

megcsináltam a gyári visszaállitást,és hiába javasolta ezt az lg,nem lett gyorsabb a csatornaváltás,szoval a frissités lett egy nagy kalap ka.i,de szerintük az nem befolyásolja,csak akkor tudnám mi,elötte gyors volt..

GO Gunners!!!

(#100142) Zsadi válasza snooze (#100141) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszi, akkor nem vacakolok vele.
Hétköznap majd hívom is őket.

(#100143) snooze válasza Zsadi (#100142) üzenetére


snooze
veterán

igen jelezni kell nekik,hátha lesz valami változás,de nem nagyon bizom benne..

GO Gunners!!!

(#100144) RVA válasza snooze (#100140) üzenetére


RVA
friss újonc

Az Outletben, be állítottuk Magyarországot és a nyelvet is, viszont időt és dátumot már nem enged változtatni a beállításokban. Lehet ott van valahol a hiba? Bocsánat, annyira nem értek ehhez, nem gondoltam volna, hogy ilyenbe keveredünk és nagyon félek, hogy hibás készüléket sikerült vásárolni.

(#100145) snooze válasza RVA (#100144) üzenetére


snooze
veterán

lehet nem hibás,csak nem erre a régiora készült..probálj mást beállitani magyarországon kivül..hátha..

GO Gunners!!!

(#100146) Freel


Freel
tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen járok-e. Nagyon jó áron (kb. féláron) tudnék most venni LG tévét. Csak és kizárólag PC-re kötve gamingoláshoz és filmnézéshez használnám. Van ugye mindegyik LG TV-ben ez a Gaming mód, amivel ha jól tudom kikapcsolja a TV a képjavító technológiákat és majdnem monitorként funkcionál. Használ itt errefelé valaki nagy TV-t PC-s játékra? Mik a tapasztalatok? 43-as FullHD-t néztem. Néztem 4K-s tévét is, de nem merek bemerészkedni a 4K világába. Szerintem natívan a VGA-m se bírná a felbontást teljes képernyővel... Gondolom egy 4K-s tévén FullHD-ban játszani ocsmány képet eredményez.

U.I.: csak Single Player játékokkal játszom és többnyire csak indie játékokkal vagy XCOM szerű körökre osztott játékokkal.

(#100147) ajapi


ajapi
tag

sm8600-ason egy feliratnál rányomtam a jobb alsó sarokban egy kék gombra, és a felirat feljebb csúszott. Visszaállítanám legalulra, de nem találom ennek a lehetőségét.
Mi lehet a megoldás?
kösz

(#100148) AxBattler válasza Freel (#100146) üzenetére


AxBattler
félisten

1080p-s TV-t már nem vennék, PC-s felhasználásra (általános, játék, film), nyugodtan vedd az LG 4K modelljeit szerintem:
- még a régebbiek is jól kezelik a 1080p felbontást: 1080p content, like movies on Blu-ray, looks excellent. There are no obvious issues.
- kifejezetten ajánlják PC-s felhasználásra: Best Small TV To Use As A PC Monitor: LG 43UM7300PUA;
- HDR játékra is ajánlott budget megoldások: LG UK6300 (IPS): the best small 4K TV for HDR gaming.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#100149) Bismarck24 válasza knightba (#99792) üzenetére


Bismarck24
tag

Szia! Nem rég vásároltam az lg55sm8200pla készülékét és maximàlisan meg vagyok vele elégedve. Színek pontosság kiváló, rgb színtere lefedi 100%-ban. Nem az oled tv szintje, de ár-érték arányban jó választás.

(#100150) lordthomas


lordthomas
tag

Sziasztok!

Látom többünknek van 55UM7450PLA tv-je, a sajátomnak az alábbi hibái vannak és érdekelne, hogy a Tietek is hasonlóan rossz-e(Pontosabban, kettő is van a családban, mindkettőt áprilisban vásároltuk és mindkettő egyformán rossz).

Képvibrálás
A TV-n időnként vibrál a mozgó kép a tartalom forrásától függetlenül, ami kábel tv-n, Youtube-on és Netflixen egyaránt jelentkezik.A vibrálás, a képtartalom változás során csak néhány tized másodpercig látszik, bármelyik fentebb megjelölt platformon.

Netflixen találtam olyan sorozatokat amelyeknél a hiba "fixen", de 2 -3 visszapörgetés során tényleg fixen jelentkezik (De nem Netflix vagy a forrás fálj a hibás, mert a 2 7450-es TV-n rossz, több másik tv-t is próbáltam amiken nem jelentkezett a hiba).
1. Breaking Bad (4K) 2. évad 12. rész 5 perc 30 másodpercnél, a hölgy keze.
2.A Nagy Pénzablás (4k HDR) 3. évad 1. rész 0:40 másodpercnél, a sétáló férfi alakja (főként a feje és a válla, a linkelt videón 18 másodperc körül) illetve a sötét képtartalom és időnként a vörös függöny.

Airplay
Az Airplay a vásárláskori firmware-el megfelelően működött, az áprilisban érkező szoftver frissítés óta viszont akadozva játsza le a tartalmakat (a 3 nappal ezelőtt érkezett új firmware sem javította ki).

Az LG szervizpartnere már alaplapot cserélt a készülékembe ( az azon lévő gyári firmware-el ismét hibátlan volt az Airplay, de a frissítést követően megint akad) de a fentebbi hibák nem oldódtak meg, így vissza fizetik a TV árát.

Alapvetően a kép minőséggel, a magic remote-al, a TV OS-el meg vagyok elégedve így - ahogyan már korábban írtam - elgondolkodtam az 55UN80003LA készülék vásárlásán. De nagyon kíváncsi voltam az Airplay-re, ezért lementem a Média Markt-ba, és - egy segítőkész dolgozó közreműködésével - kipróbáltam több tv-n az Airplay-t. Akár egy 120 ezer Ft-s belépő modelt néztem, akár az 560 ezer Ft-os Oled LG tv-t, mindegyiken egyaránt akadt az Airplay. Az Oleden még a gyári firmware volt, a 120 ezres tv-n a legfrissebb. Ezt követően, ugyanazt a tartalmat próbáltam az ott kiállított Samsung tv-ken, azok közül mindegyik hibátlanul ment az Airplay.

Igazából leginkább az Airplay-el kapcsolatban kérdezem, hogy nektek megfelelően működik? Pl 4k videó lejátszásnál telefonról?

Üdv,
Tamás

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.