Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101751) Kaba válasza sandró60 (#101750) üzenetére


Kaba
veterán

Oldalról nézve fakó kép az egyértelműen VA panelra utal.

(#101752) Becksman


Becksman
őstag

Sziasztok!

LG 65sm9010 hogyan érdemes kalibralni?

Samsung A54 5G 8+256GB

(#101753) junior19 válasza Becksman (#101752) üzenetére


junior19
senior tag

Hali!

Mint bármely más tévét, megfelelő színmérővel és szoftverrel.

codec project

(#101754) Ál/Arc


Ál/Arc
újonc

Sziasztok! Kérlek segítsetek biztosan volt már de nem találtam... Adott egy 65um7100PLA erre szeretnék egy analóg aktív hangfal párt rá kötni. Aliról rendeltem egy digitális átalakítót ami szerintem jól működik. A tv-t is beálitottam optikai csatlakozásra hang van is, de sajnos nem tudom hangosítani vagy halkítani. Maga az ikon megváltozott és reagál is a táv irányít óra de nem történik semmi. Ötlet? :W

(#101755) asdf_ válasza Ál/Arc (#101754) üzenetére


asdf_
veterán

Optikai bemenetes táviránytós erősítő és hangfal, vagy BT soundbar, vagy BT hangfal. Az összes gyártónak meg, amely lehagyja a line és a füles out-ot, törjön le a keze.

[ Szerkesztve ]

(#101756) OPiiPO válasza Ál/Arc (#101754) üzenetére


OPiiPO
addikt

Kb. hetente előjövő probléma, akár rá is kereshettél volna - optikai bemenetes DAC olcsóért, vagy bármi zajkeltő ami fogad optikát. A TV távja innentől nem fog tudni hangerő állítani, csak a külső eszközé.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101757) sandró60 válasza Ál/Arc (#101754) üzenetére


sandró60
addikt

Megoldható!
A Linken lévő kábellel. [link]
Van nekem eladósorba került+egy digi analóg átalakító amin van jack kimenet.
Esetleg PÜ üzenetben megbeszélhetjük

(#101758) OPiiPO válasza sandró60 (#101757) üzenetére


OPiiPO
addikt

A linken lévő kábellel soha nem fogsz digitális-analóg átalakítást végezni, ez fix.
Max ha előtte eladod Ál/Arc-nak a saját digitális-analóg átalakítódat és abba dugja be :P

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101759) Blackmate


Blackmate
senior tag

Az LG 49LH630V -hez gyárilag adott távirányító megette a kenyere javát, így lecserélem. Tudom, hogy ez a típus alapból nem támogatja a Magic Remote-ot, de ha USB dongle-lel veszem, akkor menni fog? Pl ilyenre gondoltam: Utángyártott Magic távirányító Smart TV-hez

(#101760) sandró60 válasza OPiiPO (#101758) üzenetére


sandró60
addikt

Félre értettél
Nem azt írtam,hogy egyedül ez a kábel megoldja.Azt is írtam,hogy van egy átalakító digi-analóg adapter amin van jack kimenet.Ezzel a kábellel a hangerőt tudja szabályozni ami az optikai kábelről az átalakítón keresztül már analógként van.
Ilyen van nekem [link]

[ Szerkesztve ]

(#101761) sandró60 válasza Blackmate (#101759) üzenetére


sandró60
addikt

A héten vettem egy ilyen Bluetooth adó.Az adapter ami az optikai kábelen csatlakozik+ tévé usb-re csatlakoztattam.A nejem felhallgatóját párosítottam azzal működik.
Erről van szó [link]

(#101762) blountex


blountex
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy találkozott-e már valaki hasonló jelenséggel, és ha igen mi volt rá a megoldás.
2 lg tv készülék van a házban, az egyik egy 2012es modell a másik egy 2020-as.
Az új 2020-as tv előtt egy régi 2010 lg tv volt nálam (addig nem volt ez a jelenség), és amint meg lett a 2020-as azóta van az alábbi jelenség:
Amennyiben mind a két tévé készülék be van kapcsolva (vezetékes internet elérés van mind a kettőn), akkor egy idő után a régi 2012-es tévén idöközönként mindig megjelenik egy "global plat 3 párosító jelszó" nevű képernyő felirat a tévé jobb sarkában. Az érdekesség az, hogy ha megnyomunk rajta bármilyen gombot azonnal eltűnik.

Neten utána kutakodva nem igazán találtam erről semmi információt....

[ Szerkesztve ]

(#101763) weres78


weres78
senior tag

Sziasztok!

Van egy lg 43lh630v televíziónk. A kérdésem annyi lenne, hogy mekkora az a pendrive méret, amiről még le tud játszani filmet?

(#101764) pjen válasza weres78 (#101763) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nincs akkora pen, amit nem tud kezelni. :)

(#101765) hoge87


hoge87
tag

Sziasztok, pár hete furán viselkedik a tv-m (49SJ810V), rövid használat után random megszakad minden vezetéknélküli kapcsolat (wifi/bluetooth), a magic remote alig akar működni (nem elem hiba), 1, max 2 mp-re villan csak fel a kurzor, majd el is tűnik, de a tv fizikai gombjaira is alig reagál. Jó esetben random megjavul, de van, hogy órákik, vagy akár egy napig sem akar működni. Próbáltam visszaállítani alapbeállításra, újraindítani, de semmi nem használ. Találkozott már valaki hasonlóval?

(#101766) Gyarmati_ válasza hoge87 (#101765) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!

Lehet ez lesz a baj.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#101767) hoge87 válasza Gyarmati_ (#101766) üzenetére


hoge87
tag

Köszönöm, nagyon úgy tűnik, hogy ez, írtam is a szerviznek.

(#101768) vasii


vasii
senior tag

Hali,
tudja vki biztosra, hogy a 70UN74003LA IPS vagy VA paneles?
Mert a magyar LG honlap szerint IPS, ami érdekes, mert én úgy tudom ez VA.
https://www.lg.com/hu/televiziok/lg-70un74003la
https://www.displayspecifications.com/en/model/62701f4d

(#101769) rainman72 válasza vasii (#101768) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nézzél még 70s Lg-tvt más tipusszámmal a
displayspec.-en,ott is VA lesz irva!
50-60-70" Va panel!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101770) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Üdv, Magic remote-al működik a magyar nyelvű hangkeresés ezeken a TV-ken? Például YouTube-bán ne kelljen gépelni hanem elég magyarul diktálni. Philips TV-ken biztosan működik, de szeretnék venni egy LG-t is, csak ebben a dologban nem vagyok biztos. Köszi

(#101771) TeeJay válasza Szaszabond (#101770) üzenetére


TeeJay
félisten

Én szoktam bele beszélni de szó szerint ért mindent
tehát youtube-on bemondom "audi á6" és "audi áhat"-ra keres sajnos
Lehet "A six" azt kellene mondanom majd kiderül

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101772) TeeJay válasza rainman72 (#101769) üzenetére


TeeJay
félisten

meg a 82" is VA panel már amelyik szériából van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101773) vasii válasza rainman72 (#101769) üzenetére


vasii
senior tag

Köszi. Elég gáz akkor, hogy a saját honlapjukon téves infot írnak..

(#101774) BiP


BiP
nagyúr

Sziasztok,
Rokonnak keresünk 32"-os tévét.
Én a 32LM3200PLA-t ajánlottam nekik, de drágállják (~80e). (Anyuka nem rendelkezik komoly igényekkel).
A HD-ready 32LM550BPLP (60e) mennyire vállalható készülék?

Régebben a HD ready tévék képminősége nagyon gyatra volt, sokszor TN panel, minden paraméterében alsó kategória. Ez mennyire változott meg? Próbáltam erről is infót szerezni, talán IPS panel van benne, de nem merem 100%-ra mondani.

(#101775) Szaszabond válasza TeeJay (#101771) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Így működik vagy jobban azóta? [link]

(#101776) vasii válasza vasii (#101773) üzenetére


vasii
senior tag

De legalább gyorsan javították egy email után :)

(#101777) Lord Boo


Lord Boo
csendes tag

Sziasztok, a tanácsotokat szeretném kérni, van egy LG 55UH6157 UHD tv-m. Tegnap frankón működött, kikapcsolást követően néhány perccel még visszatértem a szobába, és láttam, hogy a képernyő jobb oldala vibrál (kikapcsolt állapotban). Bekapcsolást követően néhány másodpercre látható a vibráló oldalon néhány csík, a bal oldala fekete marad, majd kikapcsol a készülék. Csatoltam egy képet, sötét ugyan, de a lényeg látszik, a világító rész a képernyő fele. Egy pillanatra a fehér részen függőleges vonalak is beugranak.
Kérlek ha van ötletetek, írjátok meg mi lehet a baj, érdemes-e foglalkozni a javíttatásával, vagy kuka, és uj tévében gondolkodjak.
Köszönöm, és üdv: Barna

[ Szerkesztve ]

(#101778) net91


net91
senior tag

Sziasztok,

Nem működik a YouTube alkalmazás.
Ha elindítok rajta egy videót sötét lesz a képernyő és utána nem történik semmi. Megnéztem, 2020. október 11-én kapott egy frissítést. Hogy lehet az alkalmazás frissítését visszavonni, a tv alaphelyzetbe állítása nélkül?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#101779) sandró60 válasza net91 (#101778) üzenetére


sandró60
addikt

Hány éves a TV?
Lehet,hogy az engedélye lejárt.

(#101780) net91 válasza sandró60 (#101779) üzenetére


net91
senior tag

Időközben visszaállítottam az alkalmazást és működik a YT.
A tv egy éves.
Van egy korlát,hogy meddig használható? Egy bizonyos idő után nem fogom tudni használni a YT-t?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#101781) sandró60 válasza net91 (#101780) üzenetére


sandró60
addikt

Sajnos igen.A 6-éves S-márkájú tvé-n nem tudom behozni mivel törlődött az app-ból :Y
Öt évig lehet szabadon használni.

(#101782) Ramos_


Ramos_
tag

Sziasztok
van egy Lg Lk6100plb okostv-m
mindösszesen annyit akartam, hogy a twitch-en nézek egy videot és ne a telefonon kelljen már mert hosszú, hanem kirakom a tv-re
screenshare-el nagy nehezen sikerült LG telóról, de mikor elfordítom oldalra a képet hogy nagyban lássam a videot, annyira elkezd akadozni hogy egy idő után le is választódik az eszköz
a kérdésem az lenne, hogy ez mitől lehet? vagy túl sokat akarok?
a másik kérdés pedig, hogyha a tv-n alapból nincs twitch app akkor én tudok rá telepíteni vagy az felejtős?

(#101783) karmaresz válasza sandró60 (#101781) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ne ijesztgess. Nekem 6 és fél éves a Samu plazmám, de egyelőre megy rajta a Netflix, a HBO Go és a YouTube is.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#101784) gyeniko válasza sandró60 (#101781) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem nincs ilyen összefüggés. Az 5-6 évesnél régebbi TV-ken azért nem fut a YT, mert 2015 év elején a YT az Adobe Flash-ről HTML5 -re állt át. Ez egy konkrét eset volt, nem menetrendszerű, vagy ismétlődő. Persze, elvileg lehetséges, hogy a jövőben is lesznek olyan változások, amelyeket a TV-k nem tudnak lekövetni, de szó sincs arról, hogy ez 5-6 évenként bekövetkezik.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#101785) sandró60 válasza karmaresz (#101783) üzenetére


sandró60
addikt

Nálam a Youtube ikont törölték.A böngésző keresőben megtudom nyitni

(#101786) karmaresz válasza sandró60 (#101785) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nálam még ott van. 2014 januári szerzemény.

Bocs az offért. :R

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#101787) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata a LG 65NANO813NA készülékkel?
Esetleg van róla teszt?

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#101788) Egrilaci


Egrilaci
csendes tag

Kérek szépen segítséget.
LG LF510B tv olyat csinál ha kikapcsolom és utánna be akkor a gyári beállítások menü jön be és minden csatornát újra ki kell keresni?

(#101789) ViragL


ViragL
tag

Sziasztok!

Vodafone boxot lehet vezérelni a mágikus távirányítóval? Kb minden lehetőséget kipróbáltam amit feldobott, rákerestem a Vodafone-ra is, de a siker eddig elmaradt..

(#101790) Bobby G. válasza ViragL (#101789) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Csatorna, hangerő, ki-be kapcsolás. A többit még nem próbáltam.

(#101791) bul07


bul07
nagyúr

Van egy új LG 65" tv, internet csatlakozási gond van
40m a internet kábel a telekom HGW-től , a tv-be bedugva nincs net rajta (Kábel laptopba bedugva van internet működik rendesen)
Próbaként odavittek egy Samsung tv-t és azon se volt internet
Ennyi telefonos infóm van vasárnap nézek rá személyesen

Érdekelne hogy kell e végezni valami beállítást a tv-n vagy már kábel bedugása után egyből mennie kellet volna mondjuk a youtube-nak?
Esetleg valami tipp hogy mire nézzek majd rá?
Létezne hogy a tv érzékenyebb a hosszú kábelre és ezért van a laptopon és ezért nincs a tv-n internet?
Ez ilyen előre tájékozódás lenne, hogy növeljem a siker reményét, ne keljen ott keresgélni hogy mire kellene ránézni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#101792) Kaba válasza ViragL (#101789) üzenetére


Kaba
veterán

Üdv.Próbáld a Sagemcom kiválasztásával.

(#101793) TeeJay válasza bul07 (#101791) üzenetére


TeeJay
félisten

TV-n 100-as LAN van annak 4ér is elég, a gép amin megnézted azon ment a gigabit rendesen? Mármint 1000mbit link volt a HGW-től? ha igen akkor mind a 8ér szépen érintkezik és akkor más miatt lesz a gond
CAT5e kábelen 100méterig sincs gond pláne 100megabites link esetén

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101794) bul07 válasza TeeJay (#101793) üzenetére


bul07
nagyúr

Én még nem voltam a tv-nél majd vasárnap csak előre informálódok hogy mire figyeljek mit nézzek meg

laptop speed test azt hozta amit tudna kell a csomagnak
Telekom eszköze nem tudom milyen de az biztos hogy VDSL a hálózat van a falu azon részén

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#101795) TeeJay válasza bul07 (#101794) üzenetére


TeeJay
félisten

ha 1000 megabit link van akkor jó mind a 8ér akkor passz a TV miért nem lát hálózatot

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101796) zaskar


zaskar
senior tag

Sziasztok! Konyhába tervezek venni egy 24-es LG smart TV-t (24TN510S-PZ). A TV leírásában szerepel, hogy működik Magic Remote távirányítóval is. A jelenleg kapható Magic Remote-nál viszont a kompatibilis modellek felsorolásánál nem szerepel ez a TV, csak a "komolyabb" készülékek. Ettől még működnie kell vele, esetleg nem teljes a felsorolás?

(#101797) Gyarmati_ válasza bul07 (#101791) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Ha a kábel és a csatlakozó is tökéletes akkor működnie kell. Gondolom ez szerelt kábel és lehet hogy nem sikerült a fej roppantása, vagy valahol szakadt egy ér (esetleg több). Azt feltételezem hogy a vezetékek bekötési sorrendje jó. Az érpárok állapotát céleszközzel, vagy laptoppal is lehet ellenőrizni. Utóbbival ha megvan a gigabites hálózat akkor minden ok. Ha csak 100 akkor a kábel vagy a csatlakozó nem okés.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#101798) ViragL válasza Kaba (#101792) üzenetére


ViragL
tag

Köszi a tippet, kipróbálom! :)

(#101799) snooze válasza zaskar (#101796) üzenetére


snooze
veterán

igen,mert lehet régebbi modell,régebbi tipusu remote kell hozzá

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#101800) sandró60 válasza zaskar (#101796) üzenetére


sandró60
addikt

Hasonló tévét vettem 28"-70cm
Nem tudod használni a szuper távirányítóval-ebben a tévében nincs bluetooth.
Az interneten viszont találtam olyan app-ot amit mobiltelefonra letöltve úgy működik,mint a gyári.Ez Wifin kapcsolódik a tévéhez.
Ezt vetted [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.