Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100201) Zsadi válasza castiels (#100200) üzenetére


Zsadi
őstag

Kártya, Invitel.

(#100202) snooze válasza castiels (#100200) üzenetére


snooze
veterán

egyik sem..koax..de frissités elött szépen váltott 1-2másodperc alatt..
másik tv-n ami 7éves,azon meg jo..
ott már nincs sw frissités..hála az égnek..😀😀

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#100203) Zsadi válasza snooze (#100202) üzenetére


Zsadi
őstag

Nálam is koax, plusz a kártya a kódoltakhoz.

Tök idegesítő ez a várakozás csatorna váltáskor...

[ Szerkesztve ]

(#100204) OPiiPO válasza snooze (#100197) üzenetére


OPiiPO
addikt

snooze + Zsadi: értem és ez valóban bosszantó - de ha számotokra ennyire szar az LG akkor szerintem ne frusztráljátok magatokat vele, hanem irány más gyártó.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#100205) Csabi1984 válasza junior19 (#100186) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ez alatt azt értem nekem Samsung 50MU6102-es van és a Normál, Természetes,Kiemelt, FIlm mód egyik sem tetszik nekem. Azért kérdeztem így mert ismerősömnek LG van és semmit nem nyúlt hozzá és tetszett a kép :)

(#100206) Zsadi válasza OPiiPO (#100204) üzenetére


Zsadi
őstag

Senki nem mondta hogy szar.
Hol írtam ilyet?
Sőt, egy párszor már írtam, hogy ajánlom amit használok.

(#100207) movax válasza OPiiPO (#100192) üzenetére


movax
őstag

Hadd mondjak egy egyszerű példát: Netcasten egy gombnyomásra kijön a csatornainfó, a futó műsor címe, leírása, időtartama és az aktuális idő, vagyis az óra, egy felületen. Na, WebOS alatt ez NÉGY gombnyomásra van. Ennél jobban elcseszni működő dolgot nem lehet, És ez még csak egy banális példa, arról ne beszéljünk, hogy pl. a csatornalista gyakorlatilag láthatatan, annyira apró betűs és nem is állítható a fontméret. Ráadásul döglassú, nehézkes és primitív az egész rendszer. Az egyik szobában van egy kisméretű, nem okos, primitív Allview (!!!) tévém, fényévekkel jobb és hasnzálhatóbb a rendszere és a menüje mint a világklasszis webOS-nak.

Apáméknak vettem egy LG-t, mert ez volt régebb is (tönkrement a korábbi), gondoltam, bejön, hadd ne kelljen átszokni valami teljesen másra. A kép valóban gyönyörű, de ott van ez a béna webOS, nem látják a menüt (a korábbi, "szar" netcasten kiválóan látták) és fülhallgató-kimenet sincs. Tehát plusz még egy bluetooth-füles, miközben ott van az öregnek egy elég jó Sony-ja, amit nem tud használni, mert nincs, hova bedugni.

[ Szerkesztve ]

(#100208) Sys85 válasza movax (#100207) üzenetére


Sys85
veterán

Magic Remote-tal 2,azaz kettő gombnyomás.
A döglassúval azért vitatkoznék.
Persze ez nem egy komolyabb telefon,így olyan sebességet felesleges is várni,de az enyém gyors,egyáltalán nem mondanám lassúnak,pedig ez egy 2018-as tv és akkor se volt éppen felsőkategóriás.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#100209) OPiiPO válasza movax (#100207) üzenetére


OPiiPO
addikt

Erre nagyon egyszerű a megoldás: ne vegyetek LG-t, hanem AllView-t. Probléma megoldva. Tényleg nem értem miért szenvedsz az LG-vel ha ennyire nem megfelelő számodra :F

Zsadi: az utóbbi pár hsz-ed nem volt túl pozitív, ebből gondoltam. Bocs, ha félreértettelek :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#100210) Zsadi válasza OPiiPO (#100209) üzenetére


Zsadi
őstag

Mert bosszant kicsit a dolog.
Ez előző tv-m is LG volt, régebbi szoftverrel. Na az tényleg lassú volt, a mostani felüdülés mellette. Kicsit emlékeztet arra az időkre ez megakadás ezért vagyok mérges. De hátha a következő frissítés megoldja.

(#100211) snooze válasza OPiiPO (#100204) üzenetére


snooze
veterán

csak nem az lg embere vagy?tudod az a bosszantó,hogy jo volt,és egy sw frissitéssel elcseszik,és még utána te vagy a hülye,ha szolsz,és megy a körirités,nem ismerik el..johogy nem,az ciki..igaz ez más márkáknál is..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#100212) castiels válasza snooze (#100211) üzenetére


castiels
addikt

Nekem kártyás előfizetés van, de én nem vettem észre ilyen csatornaváltással kapcsolatos anomáliákat. Szépen gyorsan hozza befele. Mondjuk műholdról, lehet az más.

(#100213) snooze válasza castiels (#100212) üzenetére


snooze
veterán

gondolom te a boxon váltod a csatornát,és hdmi kábel a csatlakozás,az teljesen más..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#100214) castiels válasza snooze (#100213) üzenetére


castiels
addikt

Nem, koax a csatlakozás és kártya van a tv-ben, lg rendszer felel a csatornákért. Váltás, epg stb.

[ Szerkesztve ]

(#100215) snooze válasza castiels (#100214) üzenetére


snooze
veterán

értem..mikori a tv?mi az sw száma,mert csak a legujabb sw-vel csinálja..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#100216) castiels válasza snooze (#100215) üzenetére


castiels
addikt

Az ami nektek, most pontosan nem tudom, korábban beírtam, én is frissítettem. 2019. 7450.

[ Szerkesztve ]

(#100217) junior19 válasza Csabi1984 (#100205) üzenetére


junior19
senior tag

Ebből még mindig nem tudni, hogy mi számodra a jó színmegjelenítés.
Ha legalább leírtad volna azt is, hogy az ismerősöd milyen képmódot használ, már közelebb lettünk volna a megoldáshoz. Ha valamelyik szakértőit, akkor azok a legpontosabbak az LG-nél, a te tévédnél a film képmód lehet hasonló, a Samsungnál az a legpontosabb. Bár a Samsung túlszaturáltabb, mint az LG, az látszani fog a film képmódon is.
Kalibrálással meg lehet csinálni olyanra is akár, mint az ismerősöd LG képe.

codec project

(#100218) f$$ válasza subset (#100085) üzenetére


f$$
csendes tag

Pedig ez egy 64 gb kingston usb3 as :))

(#100219) Csabi1984 válasza junior19 (#100217) üzenetére


Csabi1984
addikt

Bevallom én Tv nézés közben állítgattam a kép beállítási lehetőségeket. Valószínű nagyobb sikerem lenne ha sablon kép alapján ( mint a számítógépes játékoknál a fényerő beállítás)

(#100220) junior19 válasza Csabi1984 (#100219) üzenetére


junior19
senior tag

Ne tévé műsor legyen a referencia.
[link] Itt egy leírás, mintákkal, igaz LG menüre említve, de hasonlóak az elnevezések a Samsung készülékeken is.
A Samsungnál a Film képmódot próbáld csiszolni.

codec project

(#100221) nobodyy


nobodyy
csendes tag

Sziasztok!

LG TV vásárláson gondolkozom.
Ami leginkább aggaszt az a szoftveres támogatottság. Ez mennyire jellemző a cégre? Régebbi típusok is megkapják az új verzióját a webOS-nek?
Azért kérdezem mert szembejött egy Sony amin ugye Android TV van. De ahogy láttam azt se frissítik olyan nagyon.

Szóval egy általános véleményre/tapasztalatra lennék kíváncsi.

Előre is köszönöm!

(#100222) Csabi1984 válasza junior19 (#100220) üzenetére


Csabi1984
addikt

A Samsung TV-m -5 ig hajlandó lemenni a Fényerőnél :D

[ Szerkesztve ]

(#100223) Forestjo válasza nobodyy (#100221) üzenetére


Forestjo
senior tag

Az LG szoftveres támogatottsága szerintem nagyon jó, de ezt majd megmondják azok akiknek több éve van LG tv-jük. Nekem csak bő fél éve, de ez idő alatt is többször jött frissítés.
Maga az op. rendszer az általános tapasztalat és népítélet szerint a legjobb a tv-k között, de ez kissé szubjektív dolog.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#100224) Sys85 válasza Forestjo (#100223) üzenetére


Sys85
veterán

Azért alább hagy ez a sűrű frissítés ahogy öregszik a tv.
Az én 2018-as modellemre tavaly még aránylag sűrűn jött update,az elmúlt 6 hónapban meg 1.
Azt hiszem talán 6-7 frissítést kaptam összesen,az utolsót március végén.
Én még max 1-2 frissítésre számítok,aztán szerintem több nem is nagyon lesz.

nobodyy:
Az adott verzión belül szokott a tv frissítéseket kapni,de főverzióváltást nem nagyon.
Az enyém 4.0-ás,azon is maradt,csak a szoftververzió változott.
Az android tv 2 előnye az app kínálat és a frissítések lettek volna,de én nem dobtam hátast még egy android tv-s eszköztől sem.Használatban és gyorsaságban nekem a webOS jött be a legjobban,se a google megoldása,se a samsungé nem jött be,de ez nagyon szubjektív.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#100225) junior19 válasza Csabi1984 (#100222) üzenetére


junior19
senior tag

A Fényerő az általában jó szokott lenni, ha -5-ig le kell menni, s még az is kevés, akkor vagy valami gáz van a beállításokban, vagy nagyon nem jól lett beállítva gyárilag. Mindig be fogja zárni a sötét részeket.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#100226) Csabi1984 válasza junior19 (#100225) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nálam a fényerő csak - 5 - + 5 között állítható. A fényerő 0 - 20 ig

(#100227) Votyesz13


Votyesz13
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy LG 75UM7600PLB sajnos nem vált be, se airplayt sem macos hdmit nem viszi rendesen, felhősödésről nem is beszélve.
Mit ajánlanátok ebbe az árszegmensbe? Samsung 8000 crystal ledről van valakinek véleménye?
Köszi.

(#100228) castiels válasza Votyesz13 (#100227) üzenetére


castiels
addikt

Mindegyik felhős javarészt, de persze vannak tökéletes darabok, de nagyon ritka.

(#100229) snooze válasza Votyesz13 (#100227) üzenetére


snooze
veterán

hát,lg topicba nem biztos..🤔🤔😀😀😀😀

GO Gunners!!!

(#100230) szgaborsz


szgaborsz
tag

Üdv,

Nappaliba, max 43 colos fér el, a keret 150.000 Ft, netflix, youtube nézésre, tudom, hogy nem nagy a mozgástér, ezt néztem ki, ár érték arányban van most jobb tévé ebben a kategóriában? Természetesen lg :-)

https://edigital.hu/led-televizio/lg-43un81003lb-webos-smart-4k-ultra-hd-hdr-led-televizio-p762833

Nagggyon köszi.

(#100231) net91 válasza snooze (#100211) üzenetére


net91
senior tag

A frissítés után nálam is nagyon lelassult a csatornaváltási idő. (egy hónapja vásárolt 7450, kártyás.)
Ezt tényleg elcseszték.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#100232) V8engines


V8engines
tag

Sziasztok!
Segítsetek már.
Olvasgatom itt hogy frissítéssel elb@szódik ez vagy az a tv-n, de most jött egy szofverfrissítés, de mégis, a "MÉGSE" gombra klikkeltem (pedig ennyi év után lehet nem ártott volna, 2015-ös 32LF 632V). Sose tudom melyik a melyik kiválasztáskor, a piros vagy a fehér amire rányomok.
Hát pont a másik ("TELEPÍTÉS"). :W
Aztán kerestem volna a tv-n hogy menüben megtalálom-e valahol, de nem találtam.
Ilyenkor ha nem frissítem (MÉGSE "gombra" klikkelek), el is dobja? Vagy nem hozza később?
Van-e egyáltalán jelentősége, szükséges? :F

Remélem érthetőre sikerült az írásom.
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#100233) snooze válasza net91 (#100231) üzenetére


snooze
veterán

tessék jelenteni az lg fele,mert szerintük nem jelenti senki,itt már többen jelentettük,ezek szerint mi senkik vagyunk..

GO Gunners!!!

(#100234) castiels válasza snooze (#100233) üzenetére


castiels
addikt

Nem tudom, nekem nincs vele gond, kártyás, koax. Műholdról jön a jel.

(#100235) Zsadi válasza net91 (#100231) üzenetére


Zsadi
őstag

Jelezd tényleg légyszíves a support felé.
Engem is hülyítettek, hogy nem hallottak róla, pedig fórumtárs is jelezte pár nappal korábban.

Ettől eltekintve hogy tetszik amúgy a tv?

[ Szerkesztve ]

(#100236) Kaba válasza V8engines (#100232) üzenetére


Kaba
veterán

Piros-igen,Fehér-mégse.Frissíteni manuálisan is lehet.Másik megoldás az automatikus frissítés lenne ,akkor a legközelebbi frissítés magától menne.Frissítésnek elvileg hasznosnak kellene lennie.Viszont,ha a Tv-d most jól működik akkor várhatsz is a következő frissítésig és manuálisan frissíted az szoftververziót,amely javíthatja a mostani esetleges hibáit.

(#100237) nobodyy válasza Sys85 (#100224) üzenetére


nobodyy
csendes tag

Eddig teljesen meg voltam győződve az LG-rol és a webOS-rol. Azután láttam egy Sonyt ahol írták hogy már Android 8-rol nem upgradelik fel. Miközben a TV még kapható...

Igazából az appok az egyetlen dolog ami miatt választanám azt. De félek attól hogy ahogyan a TV lemarad OS szinten, az appok nem fognak működni és őszintén nincs kedvem 2-3 évente TV-t venni.

Ez a WIDI funkció egyébként hogy működik? Bármilyen eszközt tudok tükrözni?

(#100238) undercover


undercover
senior tag

Üdv! A NANO803NA-nak mi a rendes neve? :D Így láttom a magyar webshopokban, de külföldi oldalon ezzel a névvel nem találok tesztet.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#100239) Faby


Faby
senior tag

Szülőknek nézek TV-t, LG lesz mindenképp, vagy a 43UM7450, vagy a 43UM7100, azt majd ők eldöntik, hogy középtalpast, vagy két szélén támaszkodót akarnak, ill majd a szekrény megmondja :DD .

Egy kérdés maradt bennem, amit jó lenne, ha tisztázna valaki saját tapasztalat alapján. Ez csak nekem fejlövés, a szülőknek nem fontos.
Üzletben (MM, és Auchan), ahova elmentem megnézni, kipróbálni a tv-ket, eladók mondták, hogy ezeken a tv-ken már nem lehet a csatorna listát usb-re menteni.
Illetve egyik azt mondta, egyáltalán nincs ilyen funkció, a másik szerint pedig a Vodafone (ex UPC) tiltja.
A saját tapasztalat két régebbi tv-vel: 2015-ös LG 50LF652V szintén UPC hálózaton, illetve egy Samsung UE40D6500 mind UPC, mind Digi hálózaton tudja a csatornalista exportot és visszatöltést.
Én bele is őrülnék, ha nem tudnám átrendezni, átszámozni, illetve kigyomlálni a csatorna listát úgy, ahogy én akarom. Szülők már megszokták a UPC számozását a box miatt, nekik nem lesz gond.
+1 kérdés: a mai TV-k tényleg nem kezelik az exFat fájlrendszert?
Volt nálam egy 512-es mSata SSD külső házban, azon vittem a teszt anyagokat, exFat-ra formázva, és egyből formázni akarta, míg az NTFS pendrive-ot simán kezelte. Létezik ez a XXI. században?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#100240) V8engines válasza Kaba (#100236) üzenetére


V8engines
tag

:DD :R
Köszi! Valahova már felírom, melyik az elfogadom és melyik a MÉGSE "szín". :D
De végül is, amint előbbi szösszenetem és kínom leírtam, rá kb. 10 percre dobta is be ismét.
Há' aztán sikerült is a frissítés.
Azóta már most újra is indítottam a tv-t, eddig nincs baj. Remélem nem is lesz, jól megvagyunk már 5 éve, így maradjon.
De majd az esti tv nézésnél kiderül, "ehető-e a puding". :)

Ja, amúgy nem tudom hogy állítok automatikus frissítést, de úgy vélem, jó lesz ez így.

(#100241) Sys85 válasza nobodyy (#100237) üzenetére


Sys85
veterán

Win 10 gond nélkül megy vezeték nélkül,az android is.
Ezt a kettőt próbáltam.
Az a lényeg,hogy egy hálózaton legyen minden eszköz.
Droidon az LG saját appjával próbáltam,a Win-t a beépített saját megoldásával.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#100242) Leslie1966 válasza Faby (#100239) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Az 55SM8200PLA-n is lehet csatornalistát menteni, pedig az tavalyi modell.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#100243) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok
180-ért ez jó vételnek számítana, illetve alapvetően a TV jó vételnek számítana? :)
LG 55SM8050PLC
Vagy esetleg ez 182-ért: LG 65UM7400PLB?

[ Szerkesztve ]

(#100244) net91 válasza snooze (#100233) üzenetére


net91
senior tag

Ti itt jeleztétek? Én is ott akarom jelezni, ahol ti is bejelentettétek.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#100245) snooze válasza net91 (#100244) üzenetére


snooze
veterán

én telon is,emailben is..

GO Gunners!!!

(#100246) norbertoth


norbertoth
senior tag

Akinek van Apple tv 4k boxa meg tudná nézni hogy yt-on neki is be-be remeg a kép videók lejátszásakor? Érdekes nem tudom mitől lehet ez, Netflix, hbo go, apple tv+ rendben van de yt-nál zavaró. Nem tudom hogy hdmi kábel miatt lehet, vagy az apple tv vagy esetleg a tv képjavító technológiája kapcsán. :W

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#100247) mrmrg


mrmrg
tag

Sziasztok!
LF652v tv eseteben megoldhato valahogy, hogy a tv lassa a routerbe dugott, megosztott hdd-t, es onnan direktben tudjon pl filmet lejatszani?

(#100248) norbertoth


norbertoth
senior tag

Ha van rá pl Infuse app azza megoldható pl nekem asus routerem van és Apple tv4k-n keresztül Infuse app-al tudom nézni a routerre csatlakoztatott vinyót.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#100249) Leslie1966 válasza mrmrg (#100247) üzenetére


Leslie1966
senior tag

TP Link C7 simán tudja. De szeintem a régebbiek is. :)

[ Szerkesztve ]

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#100250) mrmrg válasza Leslie1966 (#100249) üzenetére


mrmrg
tag

Tp-link archer c1200 is ha jol sejtem?
tudsz vmi leirast amivel be tudom loni? :-)
tv-n hogy talalom meg pl ezt a routeren megosztott winyot. Plex app a webos-en? Vagy nem kell hozza?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.