Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100601) blakey válasza Rasnac (#100598) üzenetére


blakey
titán

Sajnos az LCD-k nem feltétlenül HDR-re vannak tervezve. Ha leveszed a háttérvilágítást vagy a kontrasztot akkor eltűnik a HDR lényege.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#100602) Kiskutya válasza Rasnac (#100598) üzenetére


Kiskutya
veterán

Fényerőt leveszed kicsit meg a helyi sötétítést kikapcsolod ha van úgy lehet Jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#100603) fenergie84 válasza Rasnac (#100600) üzenetére


fenergie84
addikt

Minden kép módnál külön, külön le kell venni!

(#100604) Krisz0630 válasza Rasnac (#100598) üzenetére


Krisz0630
senior tag

Mondjuk az enyém nem ennyire drasztikus. :(

Nekem is le van véve a helyi sötétítés, de azért tud zavarni.

Amúgy azt próbáltam, hogy fekete képernyőnél fotózok telefonnal, de olyan mintha fotón drasztikusabban nézne ki a képernyő, mint szabad szemmel.

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#100605) Kiskutya válasza Krisz0630 (#100604) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igen, a telefon nem valós képet ad. Én is le akartam fotózni, főleg sötét szobába nem az igazi. Közel sem azt mutatja a kép amit szemmel látok.

hmm...

(#100606) OPiiPO válasza Rasnac (#100600) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nem lesz jobb bármi beállítással sem, ez Edge és nem Full Array Dimming.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#100607) Rasnac válasza OPiiPO (#100606) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Egy kört futok az LGvel, ők tudnak e javasolni valamit
Ha nem akkor viszlát tv.
Ezt a képet javítottam, levettem a fényt addig amit valóban látok a tvn.

Lent és fent folyamatosan kapcsolgatja a világítást hogy kitudja emelni a tünde jányt a képen.

Több filmel kitesztelve 4K tartalomnál szintén ugyanez, ha nincs 16:9 telibe elfoglalva hanem csak 21:9es filmet nézek, akkor folyamatosan fent lent játszik a led sávokkal, de csak sötét szobában feltünő.
Ha van valami fény ami rásüt akkor mar nem is annyira feltünő.

Viszont én nem gondolom azt, hogy ennek így természetesen kellene működni. Ha én nézek egy filmet akkor elvárom (ahogy a régi tvmtől) hogy lássam a filmet úgy ahogy azt kell, most nehogymár ne tudjak egy sötét szobában lévő beszélgetést anélkül megnézni hogy folyamatosan vilagositana savonként a tv.
Ahol az arc van ott bekapcsol a panel.
Pl Star Trek, űrjelenet, gyönyörű sötét az űr és ahol bejön az űrhajo, annak a sávjába bekapcsol ez a szar.
És hiába kapcsolom ki, nem csinál semmit. Energiatakarékos mód ki, minden szirszar extra ki.

Egyébként szó se róla, gyönyörű képe van a TVnek. Ha egységes, ahol a sötét találkozik a világossal ott katasztrófa.
Plusz a jobb alsó sarokban lévő az esetek felében folyamatosan világított.

Szoval most vagy nekem van túl nagy elvárásom egy tvvel (bár a 4evvel ezelőtti tvm ami IPS az egységesen szép képet adott), vagy ennek a paneljével is van valami.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#100608) Kiskutya válasza Rasnac (#100607) üzenetére


Kiskutya
veterán

Valószínű az edge ledes megoldás miatt van ha visszaküldöd akkor próbálj meg olyan tévét keresni ami direct ledes.

hmm...

(#100609) #49155328 válasza Rasnac (#100607) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ez nem garanciális probléma, amíg tudod vidd vissza.
Direct ledes tvt keress vagy oledet.

(#100610) Rasnac válasza #49155328 (#100609) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Jode azért srácok
Most mindenki tegye a szívére a kezét és mondjátok meg őszintén
200k az 55col
300k a 65 az Sm8050esből
Ennyi pénzért, egy olyan tvt adni ahol például Hobbit 2 ahol a sárkány felkel, és ahol a sárkány feje van ott világít sávosan a tv... Nemár.

Drámai jelenet ahogy a gyilkos elakarja kapni a sötét utcan az aldozatot
Látod hogy beérnek egy rosszul megvilagittott utcarészbe és már mindjárt elkapja.... Már csak pár centi... Mindjárt
Vállt a kamera az áldozat vállát arcát látjuk, ahogy mögötte egyre közelebb kerül a gyilkos. Közben meg alulrol felülről ravilagit a tv és igy telibe látod hogy a gyilkos világosabb mint akit elakar kapni...
:C :C

Szóval azért elnézést kérek de filmenként állítgatni a hatterfenyt kontrasztot fényerőt hogy most éppen hol csinálja kevésbé ezt a sávos buzulást.. Kicsit nonszensz

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#100611) AxBattler válasza Rasnac (#100610) üzenetére


AxBattler
félisten

Keress VA paneles TV-t. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#100612) blakey válasza Rasnac (#100610) üzenetére


blakey
titán

A 800e-s TV is ugyanilyen. LCD esetében ritka a homogénítás, nagyjából az elmúlt 2 évben már gyengébbek az LCD-k, olyan szinten tartják, hogy két táborra osztja a felhasználókat, tetszik vagy nem, utóbbinak ott van pl. az OLED, az sem tökéletes de 100X jobb egy LCD-nél. Azt nem árt tudnod, hogy minden bemeneten külön be kell állítani a színprofilt illetve külön van az SDR és a HDR is valamint utóbbi esetében az is külön van, hogy Dolby Vision, HDR10 vagy HLG, bár utóbbira a HDR10 beállítások érvényesülnek. Tehát ha HDR-nél pl. változik a fény vagy a "fekete" akkor ott be van kapcsolva a dinamikus kontraszt és/vagy a helyi sötétítés. Ha nem értesz a beállításokhoz illetve ennyire zavar valamilyen kép anomália akkor dobozból kivéve neked az OLED a megfelelő, ott ilyen meglepetés nem fog érni. Értem, hogy zavaró, de sokkal többet kéne olvasnod a beállításokkal kapcsolatban, hogy minél jobban be tudd állítani a TV-det. Elnézve a képeket, szerintem sokat javulhat egy jó beállítással, a fotó sokat világosít de azért nagyjából látható, hogy milyen eredmény születhet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#100613) Hunter2 válasza #49155328 (#100609) üzenetére


Hunter2
addikt

Ezzel a típussal nem jöhet elő ilyen probléma igaz?

(#100614) junior19 válasza Rasnac (#100610) üzenetére


junior19
senior tag

Írd már le a képbeállításokat, a képmódot amit használsz, s minden további értéket.

codec project

(#100615) blakey


blakey
titán

Látom, hogy nem tudjátok értelmezni a képeket, az elmúlt több év hsz-eit, LCD-nél bármi előjöhet, nem kell ahhoz VA vagy IPS, EDGE vagy Direct LED, bármi előfordulhat. EDGE LED-es is lehet homogén ahogy a Direct LED is inhomogén. Az LCD betegségei minden paneltípuson és háttérvilágításon megjelenhet. Mindig az adott példány a mérvadó, nekem volt hibátlan, EDGE LED-es LG-m, itt a topikban is linkeltem néhányszor a képet, volt Direct LED-esem is ami szintén jó volt, de soha nem azt nézem, hogy helyi sötétítéssel milyen a kép vagy, hogy milyen a háttérvilágítás, az volt a lényeg, hogy LD nélkül minél homogénebb legyen a megjelenítés és javaslom, hogy mindig ez legyen szem előtt, ez legyen a szempont.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#100616) rainman72 válasza blakey (#100615) üzenetére


rainman72
nagyúr

Korrekt :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#100617) AxBattler válasza blakey (#100615) üzenetére


AxBattler
félisten

Épp írni akartam az előző hszemhez, hogy a jobb 50"-os LG-k pl. direct LED-esek, de természetesen így kerek a történet, ahogy írod. :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#100618) #49155328 válasza Hunter2 (#100613) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ezzel ilyen problémára számíthatsz!!

(#100619) Rasnac válasza junior19 (#100614) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Teljesen mindegy melyik kepmodot
Milyen fenyerovel, kikapcsolt sotetitessel, vagy minden extra kikapcsolása mellett nézem.
Átváltottam az összes képmodot aligattam a kontrasztot a háttérfényt mindent, nagymértékben csökken a kép minősége és akkor már kevésbé észrevehető, olyan beállítást hogy például itt
(a képek módosítottak, levett fényerő hogy a telefon "plusz látását eltüntessem)
alt="" title=""
Ne sávozza be az örökmozgót, vagy itt alt="" title=""
Ne világítson a jobb alsó sarok.
Ami nyilván filmeknél ráadás hogy 21:9 nél az egész alsó sor foltokba világít.

De akkor értem, az edge led nem nekem való. Ezvan, visszaküldöm és marad az öreg 4 éves tvm ami IPS direct led, és bár nincsenek olyan erős színei mint ennek, de legalább egy film közben nincsenek függőleges stroboszkob sávok. 😅

Köszi mindenkinek a segítséget srácok!

Az LGvel közben beszéltem, megnézik mert nekik gyanús hogy ilyen nagy mértékű a bevilágitásnak nem szabadna előfordulnia.
Visszahív majd egy szaki, és meglátjuk tudnak e valamit gyengiteni rajta.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#100620) Kiskutya válasza Rasnac (#100610) üzenetére


Kiskutya
veterán

A sarkos bevilágítással nem tudsz mit kezdeni max javítasz rajta kicsit ha leveszed a háttér világítást 60 alá. A filmeknél a fény kezelés meg valószínű a helyi sötétítést miatt van azt már többen jeleztük hogy kapcsold ki. (elnézést ha már kikapcsoltad) Nálam az előző lg 55uk6950 ugyan így kiemelt a világosabb részeket a sotetebbről meg levett fényerőt ezt a helyi sötétítést local dimming csinálta.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#100621) Rasnac válasza Kiskutya (#100620) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Kivan kapcsolva, ja. Most még direkt ytn megnéztem a ghost of tsusimát, és gyakorlatilag ahol a streamer feje van, még ha sötétebb a kép akkor az a sáv világosabb.

Sajnos ezvan, visszafogom küldeni és várok még kicsit a tv vásárlással. Lehet megvárom a következő gen-t. Azthittem ez a NanoCell lesz a jó választás.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#100622) blakey válasza Rasnac (#100621) üzenetére


blakey
titán

Tökéletesen értem, hogy mit válaszoltál és mindig azt írod, hogy ki van kapcsolva, de biztos vagy benne? Nem elég 1 bemeneten és 1 színprofilnál megcsináálni és pl. a youtube is küln bemenetnek számít ahol szintén be kell állítani a dolgokat. Az ilyen "ha sötétebb a kép akkor az a sáv világosabb." tipikusan valamelyik képjavító anomáliája, pl. LD esetében ilyen.
Azthittem ez a NanoCell lesz a jó választás. - a nanocella egy külön réteg és nem egy új LCD panel. Egyáltalán nem rossz dolog, de belépőszinten nem tudom, hogy mit várunk bármitől is, az a csoda ha kiválóan teljesít nem az, hogy sz@r.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#100623) Rasnac válasza blakey (#100622) üzenetére


Rasnac
aktív tag

A kikapcsolt az pontosan úgy értendő ahogy mondom/írom.
Ki van kapcsolva.
Ytn is átáll folyamatosan más kepmodra de ltt is ellenőrzöm és kikapcsolom.
Az LG se hitte el, de mutattam a beállítások képét.
Lehet jelen helyzetben szoftveresen a baki, mert hiába kapcsolom ki, nem történik jó formán semmi, csak kicsit sötétebb lesz a sáv, de ugyanott marad.

Lg 43uf680v as készülékről váltok. Ahhoz képest értettem a "generáció" váltást. :) elnézést ha félreérthető voltam

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#100624) OPiiPO válasza Rasnac (#100621) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nanocell-nek ehhez semmi köze nincs, szerintem a 9000-es sorozatból kellene választanod az már nem Edge bevilágítás.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#100625) Biga123 válasza Rasnac (#100623) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem is volt ilyen az előző edge ledessel, 2 x cseréltek benne panelt
Aztán kaptam csereutalványt a TVt meg elvitte a szereló.
Jó fejek voltak. Viszont itt jön a képbe a holvetted történet .
Mert haver nem hivatalos mo forgalmazótól vette, és vele biza szívózott a bolt .
Mert akkor csak szakvéleményt ad a szerelő és azzal ballaghatsz vissza a boltba.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#100626) Rasnac válasza Biga123 (#100625) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Szerencsere én a Telekomtol vettem, így még él a 14nap illetve a csere is(bár ez a második) remélem aki holnap az LGtől hív tud valami megoldást, mert úgy megtartanám. :/

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#100627) synar válasza rainman72 (#100585) üzenetére


synar
őstag

Vettem egy ilyen távirányítót, köszönöm a javaslatot. LG 65UM7450PLA készüléken használom, amihez eredetileg csak a Magic remote-ot adták, amivel nekem is voltak problémáim, például a légegér funkcióit kifejezetten kerültem ha lehetett, sokszor akkor is bekapcsolt amikor nem szerettem volna rá kellett nyomni, hogy vissza lépjek a rendes gomb irányításokhoz. Szóval Gondoltam kipróbálom ezt az általad javasolt távirányítót és kellemesen csalódtam benne. A funkciói tökéletesen használhatók a TV-hez, olyan beállításokat és elérek egy gombnyomással amit a Magic remote-on csak két három kattintással lehetett elérni. Nagyon tetszik benne, hogy a play és a pause mellett stop és előre hátra tekerés gombok is helyet kaptak rajta, ami a Magic remote-on nincsen dedikálva. Hátránya a minőség, az elmarad azért a gyári távirányítótól, egy kicsit beragadós gombjai vannak, de ahogy használom folyamatosan javul a helyzet, lassan bejáródik. Ami még nagyon tetszik benne, ha mellettem van az asztalon akár egy ujjal is kezelhető, mert nem annyira kerek az alja így jobban felfekszik az asztal lapjára. Én úgy érzem, hogy tökéletesen ki tudja váltani a Magic remote funkcióit. Külső készülékeken is használtam egy Kodi-h média boxot CEC-en tökéletesen kezel, egy ház házimozi erősítőt használok ami optikai kábelen van összekötve azt tudta vezérelni a Magic remote, de ez valamiért nem, tehát a hangerő szabályzást azt a házimozi távirányítóján kell megoldani. Összességében ennyi pénzt bőven megér ez a távirányító és akinek gondja van a Magic remote korlátozásaival, annak javaslom hogy szerezzen be mellé egy ilyent is. Még egyszer köszönöm a tippet.

[ Szerkesztve ]

(#100628) rainman72 válasza synar (#100627) üzenetére


rainman72
nagyúr

Örülök hogy bejött :DD
Nekem ez volt az Lg tvhez,szerettem is!
Igaz én nagyon kevés funkciot használtam rajta,volume,input meg a mellette lévő gyors beállitást!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#100629) Sys85 válasza synar (#100627) üzenetére


Sys85
veterán

A legjobb All in One táv szerintem a Logitech Harmony szériája.
Mindent is lehet vezérelni vele,másik távról is tanítható,pc-s szoftverével usb-n keresztül is lehet rá funkciókat feltölteni,ezer dolgot lehet beállítani rajta.
Csak nem éppen olcsó még a legolcsóbb verziója sem...

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#100630) synar válasza Sys85 (#100629) üzenetére


synar
őstag

Tudom, van egy nekem is vagy 15 éves és néhány gombja nehezen működik, ezért már nem használom, még egyszer annyi pénzt pedig nem vagyok hajlandó költeni egy újra.

[ Szerkesztve ]

(#100631) Elessar67


Elessar67
csendes tag

Sziasztok!
LG32LK6100PLB okostévém van. Minden hétköznapra be van állítva a programozott felvétel és csatlakoztatva van egy külső HDD amire elvileg felveszi az adást a TV.
Mostanában egyre több a gond ezzel. Vagy el sem indul a felvétel, vagy menetközben leáll valamiért, ritkán sikerül teljesen felvenni.
Vagy felveszi és lejátszás közben megáll és akkor írja ki, hogy nem megfelelő formátumú fájl és nem is megy tovább, teljesen lefagy. Volt olyan hogy törölni sem engedte a hibás felvételt.
Bekapcsolt állapotban szabályszerűen kivenném a mobil HDD-t. Arra meg azt írj ki hogy az eszköz használatban van.
Ezek a hibák összefügnek?
Korábban olvastam, hogy az LG valamilyen saját formátumot használ a felvételeknél, és azzal van probléma.
Elvileg a HDD-re másolt filmeket, képeket meg tudom nézni, egyelőre csak a felvétellel van egyre több gond.
Van valami megoldás?
A HDD 1 TB-os és van rajta elég szabad hely (199 MB). Nem gondolom hogy az lenne a hibás-

Samsung Galaxy Ace, Galaxy S3 Mini, LG G4 Huawei Mate 20 Pro

(#100632) RudY válasza Elessar67 (#100631) üzenetére


RudY
addikt

A 199MB nekem nagyon kevésnek tűnik. Érdemes lenne pc-n, laptopon ráengedni egy ellenőrzést és töredezettségmentesítést (plusz tiltani a lomtárazást).

[ Szerkesztve ]

(#100633) Elessar67 válasza RudY (#100632) üzenetére


Elessar67
csendes tag

pardon 199 GB

Samsung Galaxy Ace, Galaxy S3 Mini, LG G4 Huawei Mate 20 Pro

(#100634) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy túl közel került egymáshoz 2 LG TV (kb. 5m), az egyik 2018-as, a másik 2020-as. És mindkét TV távirányítója (Magic Remote, sima táv) vezérli mindkét TV-t, ha akarom, ha nem. Evvel mit lehet kezdeni? Ha valaki néz a kisebb TV-n valamit, és bekapcsoljuk a nagyot, akkor a kicsi kikapcsol. Hangerő, csatornaváltás dettó :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#100635) Rasnac válasza Rasnac (#100626) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Sziasztok srácok
Fejlemény

Kilesz cserélve a tv, az LG szervizzel egyeztetve ez szintén panelhiba.

Remélem a következő már rendben lesz :))

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#100636) Krisz0630 válasza Rasnac (#100635) üzenetére


Krisz0630
senior tag

Kíváncsi vagyok milyen lesz a következő...

Anno mikor vettem tv-t több helyen lebeszéltek az SM8200 szériáról, ugye az a belépő Nanocell. Ahogy nézem a specifikációkat, ez az SM8050 nagyon közel lehet ahhoz tudásban.

Nekem ugye SM8500 van (SM8600 ugyanez csak más lábbal) és az is felhősödik, meg a fekete nem túl acélos dark room környezetben, viszont nem ennyire ahogy a te képeiden láttam.

Bright room környezetben nagyon szép a tv képe, már-már azt mondanám, hogy kifogástalan. Nagyon szép színekkel operál.

Ettől függetlenül azt mondom most, hogy ezt leszámítva megvagyok elégedve a tv-vel, de ezek után nem biztos, hogy ezt venném. Lehet inkább egy Samu Q80 QLED-et, vagy egy full array Sony-t....

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#100637) boviz


boviz
csendes tag

Sziasztok,
Van egy LG LA670 TV-nk, ami nem engedi kapcsolni a DLNA-n keresztül lejátszott filmek hangját és feliratát másik nyelvre. Úgy mutatja, mintha nem lenne más nyelvű hozzá, csak a magyar. Ha a beállításokban átállítom az alapértelmezett felirat nyelvet, akkor sem. Ha VLC-vel megnézem a fájlt, akkor látszik, hogy van több felirat és hangsáv is. Már régóta nem frissítik a szoftverét, de volt idő, amikor nem volt vele ilyen gond. Lehet, hogy az LG direkt "elrontotta" az utolsó frissítéssel? Hogy lehet egy ilyen régebbi, még nem WebOS-es TV-t downgradelni?

Bármilyen segítséget megköszönök.

(#100638) blakey válasza boviz (#100637) üzenetére


blakey
titán

DLNA-ra használj Serviiot vagy ha elérhető a Plex akkor azzal próbálkozz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#100639) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Sziasztok!
A napokban beruháztam egy LG 65UM7450 tv-re.Érdemes hozzá billentyűzetet vásárolni?
Melyik az ajánlott?

(#100640) Diamond500


Diamond500
senior tag

LG 652v tv-vel találkozott már valaki olyan problemaval,hogy Huawei telefonnal nem megy a ScreenShare?

(#100641) net91 válasza Diamond500 (#100640) üzenetére


net91
senior tag

Nálam megy.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#100642) Diamond500 válasza net91 (#100641) üzenetére


Diamond500
senior tag

3napja még nekem is ment, most meg semmi. Már csináltam a TV-én Factory Resetet, mégse.. Egyik Huawei telefonnal se megy, LG telefonnal rendben van.
Másik szobában lévő LG TV-én meg minden telefonnal, nem értem,

(#100643) Conga


Conga
csendes tag

Üdv! Erről a két típusról valami tapasztalat? Sehol nem találok véleményt.Van köztük 20ezer Ft különbség? LG 55UN80003LA, LG 55UN71003LB

(#100644) OldMike válasza Conga (#100643) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!
Még elég frissek ahhoz, hogy vélemények legyenek róluk. Itt van egy összehasonlítás:
[link]
Ennek alapján kissé vegyes a kép. Az UN80 esetében eggyel több a HDMI, valamint a HDR-nél HLG Pro van, az UN71-nél "csak" sima HLG, viszont ez A+ fogyasztású (majdnem 30 wattal kisebb, mint az UN80), és még könnyebb is 2,3 kg-mal. Persze ez nem biztos hogy előny, mert lehet hogy az anyagminőség rovására megy.
Idén némiképpen átveri az LG a vásárlókat (persze nem, csak jobban oda kell figyelni), mivel tavaly a 8-as sorozat (SM8) minden tagja Nanocell volt, idén viszont csak a NANO8-as sorozat (meg a 9-es is) Nanocellás LCD, az UN8-as sorozat pedig mind hagyományos LCD.

42LM660S

(#100645) lordthomas válasza Conga (#100643) üzenetére


lordthomas
tag

Szia!

55UN8003LA-t használok egy hete. Előtte UM7450PLA volt, Airplay akadozott és alkalmanként szaggatott és vibrált a kép, javítást nem vállalt az LG, csere lett belőle. Ugyanezek a hibák megvannak az UN8003-nál is :)) .

OS talán kicsivel gyorsabb, illetve ez IPS panel. Így egy hét elteltével, nem érte meg azt a plusz 30 ezret amit ráfizettem.....

(#100646) Conga válasza OldMike (#100644) üzenetére


Conga
csendes tag

Köszi a válaszokat! A nanoról pont az itt látott tapasztalatok alapján mondtam le, ahogy Lordthomas írja úgy néz ki ezekbe se lehet megbízni...

(#100647) undercover


undercover
senior tag

Üdv!
LG 55NANO903NA / LG 55NANO803NA / LG 55NANO863NA.
A három TV közül lényegében mi a különbség köztük? A segítséget nagyon megköszönném.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#100648) Backrau


Backrau
aktív tag

Sziasztok!
LG 55SM8600PLA-ról váltanék 70UM7450PLA-ra.
Elsősorban a kijelző méretét szeretném növelni ill. ez a nano cellás edge led világítás annyira nem nyert meg. Nektek mi a véleményetek a váltásról?

(#100649) OPiiPO válasza undercover (#100647) üzenetére


OPiiPO
addikt

ha jól tudom a 9xx sorozat fald a 8xx pedig edge

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#100650) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok.
Edesanyámnak rendeltem egy 43UM7050PLF készüléket. Van valakinek tapasztalata róla? Mennyire éri meg az árát. Igazából semmi extrára nincs szüksége, csak pendrive ról MKV H264 lejátszása, UPCVoda TV adás nézése mediacarddal és ChromeCast. Ha ezen utóbbit TV nem tudja nem nagy gond, mostani kis 32" LG ( ennek potyognak a lencséi már, nem akarom hogy tv nélkül maradjon, nyugdíjasként csak a sorozatok maradtak mint kikapcsolódás) tévéjéhez már kapott egy Google ChromeCast 3 -at. Van valami betegsége ami miatt nem ajánlott esetleg?

Köszönöm a válaszokat előre is.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.