Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101551) zoleeno1 válasza blakey (#101536) üzenetére


zoleeno1
addikt

Azt lehet tudni, hogy miért került ki a dts támogatás?

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#101552) bebeago válasza TeeJay (#101549) üzenetére


bebeago
tag

[link]
Telepítsd az alkalmazást, az EZ-ADJUST-ra nyomjál rá a telefonon, majd írd be valamelyik kódot! 0413, 8741, 8743, 7777, 0000, 8878
Nekem az első volt jó (LG 43UJ6307).

[ Szerkesztve ]

(#101553) TeeJay válasza bebeago (#101552) üzenetére


TeeJay
félisten

Mondjuk 4éves videó lehet a 2020-as UN szériában nem is működik
megnézem holnap hátha :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101554) asdf_ válasza blakey (#101543) üzenetére


asdf_
veterán

Jelentéktelen. Nem történik akkora mértékű fejlődés

Ez nem feltétlen fejlődésén múlik, hanem hogy mit hajlandó a gyártó belepakolni a szerkezetbe. Pl. a mai napig kapsz a boltban 2 GB RAM-os tabletet (tavalyi modell!!!) Tudod mikor vettem én 2 GB memóriával rendelkező tabletet? 2013-ban...
Tehát ha az ezévi modellben csak 1 gigával több memória van, vagy csak eggyel későbbi sw verzióig frissitik, már megérheti az idei készülék, a DTS csak nagyon keveseknek fáj, ezért is hagyták ki a fenébe.

(#101555) TeeJay válasza blakey (#101543) üzenetére


TeeJay
félisten

Beszéltem itt olyan taggal aki a 2019-es LG TV-t gariban vissza küldte és vett helyette 2020-as UN szériát, írta hogy érezhetően gyorsabban pörög a menü meg a TV tehát vélhetően azért csak egy fokkal újabb procit kapott.
Ugye mi csak azt látjuk hogy 4core proci de azt nem tudjuk miféle is az
oké 2020-as TV-ben DTS már nincs de megjött nekem a 3méter HDMI2.0 kábel és a PC eszméletlen jól játszik le mindent, sokkal jobb mint a TV és nem kell DLNA szervereznem sem. Ráadásul sikerült olyan TV felvételt letölteni amit nem tudott játszani a TV illetve volt olyan is aminek DTS magyar hangja volt és azt a PC viszi vígan :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101556) Firehand


Firehand
tag

Sziasztok.
LG 42LB 700V tv-n meg lehetne e valahogyan oldani hogy BT-s fej/fülhallgatók keresztül tudjam halgatni a tv-t.
Ha jól tudom Lg sync képes fülhalgató csak ami kompatibilis vele, de abban csak "agybadugós" kivitel van amit annyira nem akarok, kivéve ha nincs más megoldás.
Kérdésem a következő
-csak LG füles használható vagy van valami kiskapu
-minden LG füles Lg Sync képes?
-van e más mód (pl. hangprojektor amihez tudok kapcsolódni Bluetoothon vagy valami más megoldás)

Az előfordulhat hogy a 6 éves tv hangja halkabb lett?
Vagy ez én fülem romlik? (Vagy csak a 2 gyerek mellett nagyobb az alapzaj....) Esetleg erre is ha van valakinek ötlete ;-)

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#101557) blakey


blakey
titán

Tök jó, hogy nekem magyarázzátok a bizonyítványt de nincs rá szükség. Ameddig kapható tavalyi modell addig nem biztos, hogy az idei jobb választás. Azt sem kell megmagyarázni, hogy egy külső eszköz jobb dolog, a TV-k lejátszóit soha nem használtam, ne most győzzetek a külső lejátszó szükségességéről, rengeteg lejátszóm volt és van. Örülök, hogy bejött azbidei modell amit vettetek de van akinek az sem tetszik. Előbb vennék egy SM9xxx-es tavalyi modellt mint egy idei nano9-est, de LCD-t már bem szeretnék venni, ezért inkább tavalyi OLED a jobb választás ameddig kapható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101558) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Vodánál újra kapható a 50UN74, az 55nek pedig lejjebb ment az ára...
Elkapkodtam.... :W

(#101559) mrmft válasza Bobby G. (#101558) üzenetére


mrmft
senior tag

Ezt engedd el! Folyamatosan megy majd le az ara, jovore meg olcsobb lesz (hacsak nem zuhan totalisan be a forint...). Mar hasznalod, orulj neki!

(#101560) asdf_ válasza mrmft (#101559) üzenetére


asdf_
veterán

363 az euro, már bezuhant.

(#101561) Bobby G. válasza mrmft (#101559) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Mondjuk ez is igaz... :)
Tegnap kicsit átvariáltuk a szobát, máshová került a TV is (még nem a végleges, mert ahhoz bútorcsere is lesz valamikor). Raktam egy régebbi TV-s ledszalagot a hátára, és így nagyon pöpec lett! :DD Még az asszony is azt mondta, hogy na, így nem is tűnik annyira nagynak. Sőt..... :Y
Remélem csak a TV-ről volt szó.... :U

[ Szerkesztve ]

(#101562) Kender23


Kender23
aktív tag

Sziasztok . Tv vásárlás előtt vagyok. A gond az , hogy a Telekom kinálatából tudok választani , 1/3 rész befizetésével. Szóval a lehetőségeim igen korlátozottak. Voltam az előbb egy M.M.-ban és volt szerencsém megtekinteni egy Lg 55 NANO863NA készüléket. Igazából én utoljára 7 éve vettem egy full Hd tv-t , azóta nekem az volt a világ :DD . Próbáltam más márkák felé elkötelezni magam, de ahogy megpillantottam az LG tv-ket , a lélegzetem is elállt. Most már tudom ,hogy miért vettem 7 éve LG-t..

A kérdésem az lenne , hogy a Telekom kínálatában egy 65Nano813NA található , az M.M.-ben pedig egy NANO864NA volt, hogy nagy különbség van a két tv között képminőségben? Rtings.com-on összehasonlítottam , de szerintem jobb ha itt kérdezek , biztos van itt aki jobban ért hozzá :R

[ Szerkesztve ]

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#101563) TeeJay válasza Bobby G. (#101561) üzenetére


TeeJay
félisten

TV-ből sosincs olyan hogy "túl nagy" :D
Ha lenne hely meg felesleges pénzem akkor 86UN8500-at vennék :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101564) TeeJay válasza Kender23 (#101562) üzenetére


TeeJay
félisten

Az 55NANO813 sima IPS panel 8bit+FRC és EDGE LED-es 50/60Hz panel
UN széria csak annyiban gyengébb hogy nincs nano bevonat a panelen
biztos megér annyi felárat? 55UN80006LA-t nézted? 165ezer

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101565) rainman72 válasza TeeJay (#101563) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nekem csak a pénz hiánycikk :DD
Én meg ezt [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101566) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok,

párommal keresünk TV-t 55"-s mértben és 250-300k-s kerettel. LG az irány leginkább a webos miatt. Most, hogy utána olvastam, ez a tartomány már ami a keretet illeti nekem olyan üresnek tűnik LG vonalon. Értem ezalatt azt, hogy a nano-k mozognak ebben az ársávban, de több hozzászólásból is az jön le nekem, hogy annyira nem adnak többet és nem ajánlottak. Felette már az OLED jön 350k körül.
Mit érdemes akkor nézni ilyen méretben és ilyen kerettel LG vonalon ha az ember ebből a legtöbbet szeretné kihozni?
Köszi! :R

(#101567) OPiiPO válasza blakey (#101557) üzenetére


OPiiPO
addikt

Az ezévi modellen nem lesz egy évvel tovább Youtube? Vagy keverem valamivel az 5 éves liszenszet :F

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101568) Kender23 válasza TeeJay (#101564) üzenetére


Kender23
aktív tag

Számomra a legelszomorítóbb , hogy a Telekom kínálatában lévő LG készülékek , nem támogatják a HDR10+ -t.

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#101569) blakey válasza OPiiPO (#101567) üzenetére


blakey
titán

Ez a jövő zenéje, nem feltétlenül van így.

(#101568) Kender23
Nincs és nem is volt olyan LG amelyik támogatná a HDR10+-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101570) TeeJay válasza Kender23 (#101568) üzenetére


TeeJay
félisten

LCD TV-nél ha jól tudom nincs is sok értelme csak OLED-nél
Annak van olyan fényereje meg dinamikája
LCD --> fapad HDR-re jó max

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101571) Tiberiusz


Tiberiusz
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnénk egy LG tv-t venni, kis is néztünk két típust de nem tudjuk eldönteni melyiket érdemes megvenni. Ezt LG 55UN81003LB vagy az LG 55UN80003LA típust. Tudnátok ebben segíteni?

Köszi előre is.

(#101572) Szaszabond válasza OPiiPO (#101567) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia,
Nyugtass meg, hogy nem csak korlátozott ideig (mondjuk 5év) lesz youtube ezeken a TV-ken. Azaz ha veszek egyet akkor nem találkozok 5 év múlva azzal az üzenettel, hogy vegyek másik TV-t, mert ezen lejárt a licensz és innentől csak TV módban tudom nézni, de youtubot többet ezen nem... aggódom...

(#101573) Headbang válasza Szaszabond (#101572) üzenetére


Headbang
aktív tag

Én már azzal is elégedett lennék, ha 5 év múlva még működőképes a tv. :D

(#101574) asdf_ válasza Szaszabond (#101572) üzenetére


asdf_
veterán

Veszel majd hozzá egy HDMI-s okosítót és készen vagy, ne ezen aggódj. Az ilyen x év múlva nem működik, az amiatt szokott lenni, hogy a kiszolgáló-infrastruktúrát folyamatosan fejlesztik ugye és egyszercsak elérnek oda, hogy nem éri meg a lefele kompatibilitással szórakozni (vagy biztonsági okok miatt nem lehet lehetővé tenni régebbi kliensek csatlakozását), vagy mondjuk kodeket váltanak, és a régi készülék hw-esen nem képes erre, sw-esen meg gyenge a vas alatta, hogy izomból dekódoljon, de ettől mondjuk most nem kell félnii, a h.265-tel elleszünk egy ideig). Sajnos a kassza elhagyása után megtiszteltetésnek kell venni, hogy a készülékgyártók sw-esen is hajlandók még foglalkozni a készülékkel és frissítéseket hoznak ki rá (nekem pl. egy tavalyelőtt májuisi megjelenésű telefonom van, fél évvel megjelenés után vettem, épp nemrég filóztam rajta, hogy a Covid miatt lassultak be a frissítésekkel esetleg, de kiderült, hogy nem, 2 évig adnak rá ki frissítéseket, az idén májusban letelt, részükről a fáklyás menet, hogy én meg 4-5 évig használok egy telefont, az meg az én problémám).

(#101575) TeeJay válasza Tiberiusz (#101571) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem UN8000 van és csak abban tér el a 8100-tól hogy két szélén van talp nem közepéne. Én stabilabbnak tartom a két szélén talpat.
Amelyik olcsóbb vedd azt, nem jársz rosszul vele nagyon baba TV :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101576) OPiiPO válasza Kender23 (#101568) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nem is fogja egyetlen LG sem támogatni a HDR 10+, az föként Samsung és Panasonic terület, bővebben itt.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101577) blakey válasza OPiiPO (#101576) üzenetére


blakey
titán

Az LG jelenleg nem támogatja a HDR10+-t, a Samsung jelenleg a Dolby Vision-t, a többi gyártó szinte mindegyiket, Panasonic, Philips, TCL, stb. A HDR10+ a DV-re való válasz a Samsungtól.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101578) kene84 válasza kene84 (#101566) üzenetére


kene84
senior tag

Ebben esetleg valaki tudna segíteni?

(#101579) Tiberiusz


Tiberiusz
csendes tag

Sziasztok, ti melyik készüléket vennétek? Ma meg is szeretném venni.
LG 55SM8050PLC NanoCell Smart LED tv
https://www.lg.com/hu/televiziok/lg-55sm8050plc?returnFlag=Y

LG 55UN81003LB
https://www.lg.com/hu/televiziok/lg-55un81003lb?returnFlag=Y

Előre is köszönöm a segítséget. :))

(#101580) TeeJay válasza Tiberiusz (#101579) üzenetére


TeeJay
félisten

Előbbi 50/60Hz edge LED-es IPS nano bevonattal
utóbbi idei széria 50/60Hz direct LED-es IPS panel
Kétlem hogy nagy különbség lenne az SM javára és az edge LED miatt még akár hátrány is lehet :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101581) blakey válasza Tiberiusz (#101579) üzenetére


blakey
titán

55SM8050-et, van benne DTS támogatottság és a Nano kijelző jobb ha jól össze van rakva. Mindenképp nézd meg élőben és utána dönts.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101582) rainman72 válasza TeeJay (#101580) üzenetére


rainman72
nagyúr

Azt jól látom hogy a 30ezerrel olcsobb 55UN74003 is szinte ua mint a 81003,vagyis a kép nem lesz rosszabb?
Csak a talp van máshol meg 1 hdmi plus!
Ha igen akkor mennyi a felára a nanonak és az megéri-e?
Ezt a DTS -t meg tvn amugyse értem :DDD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101583) TeeJay válasza rainman72 (#101582) üzenetére


TeeJay
félisten

2020-as szériában nem tudjuk hogy van-e bármi egyéb különbség a 7400 és a 8000/8100 között a talpon meg a plusz egy HDMI-n kívül
én 65UN8000-t vettem nekem megfelel a két szélső talp és főleg a vékony káva miatt választottam.
Panel teljesen jó benne, együtt tudok élni az IPS-el, széleken nincs zavaró bevilágítás és fátyolosodás sincs, lehet VA panel jobb lett volna csak 65"-ban nincs LG
Más márkát meg nem nagyon mertem volna

DTS meg kevés magyar szinkronnál van, azokat nem fogja játszani, angol hangban viszont elég gyakori, ilyenkor marad a PC-n lejátszás és külső hangszóró vagy külső media player ami tud DTS-t

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101584) OPiiPO válasza blakey (#101581) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ezt a DTS-t sose értettem, számomra nem tűnik sorsdöntőnek a léte.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101585) OPiiPO válasza Tiberiusz (#101579) üzenetére


OPiiPO
addikt

LG 55UN81003LB - direct led okán én talán ezt választanám

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101586) mrmft válasza rainman72 (#101582) üzenetére


mrmft
senior tag

Mivel sulyban is vannak elteresek ketlem, hogy ugyanaz lenne. Nem veletlenul vannak kulon tipusszamon. Altalanossagban a nagyobb tipusszam jobb.
DTS egy hang kodek, ha nem tamogatja az a hangsav nem szol - nem valaszthato.

(#101587) rainman72 válasza mrmft (#101586) üzenetére


rainman72
nagyúr

De ez a suly külöbség nem biztos hogy képminőségben szemmel látható lesz,gyanítom nem!
Idei LCD modelek szinte minden márkánál egy kaptafa,mindegy hogy 7-el vagy 8-al kezdődik!
Tudom mi a DTS csak a lényegét nem értem tvben,kb ua a haszna mint egy másik márkánál a dolby atmos!Vagy lehet bennem van hiba :DDD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101588) Big M


Big M
tag

Sziasztok!
Másik szobában elhelyezett pc-n lévő filmek, sorozatok nézésére tervezek tv-t venni. 3 méterről néznénk, 55 inch-ben gondolkozom, 180-200e ft környékén. Lg-n gondolkozom, ezek közül melyiket ajánljátok? :R

(#101589) RudY válasza rainman72 (#101587) üzenetére


RudY
addikt

Annyi a haszna, hogy külső eszközről átengedi a támogatott sávokat (pl. medialejátszó, konzol stb.), ami nem direktbe van kötve hangrendszerre. Főleg az új játékkonzoloknál lehet érdekes, amiken már nem lesz optikai kimenet, csak a tv-n keresztül (hacsak nincs HDMI 2.1 erősítő).

(#101590) blakey válasza OPiiPO (#101585) üzenetére


blakey
titán

Nem kell érteni, idei modellek nem ismerik, nem tudják, tehát butábbak. Nekem sem szempont viszont jó ha tudja ha pl. csak a TV hangszórókat szeretném használni vagy netán TV-n keresztül tovább küldeni. A DTS annyira kell egy TV-be mint a Dolby Digital, egyik sem létszükséglet mégis jó ha van, utóbbi kötelező jelleggel, egyelőre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101591) OPiiPO válasza blakey (#101590) üzenetére


OPiiPO
addikt

ok, rendben

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101592) rainman72 válasza RudY (#101589) üzenetére


rainman72
nagyúr

Értem :R
Nekem kimaradt az elmult 20évben,hogy tvn keresztül vigyek hangot,ha meg tvn néztem only akkor valszeg még volt/van benne dts dekóder!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101593) pjen válasza OPiiPO (#101591) üzenetére


pjen
félisten

Olyat nem,hogy egyáltalán,max húzol egy függönyt,viszont mélység élességet,lehet állítani a blende mozgatásával.Persze,ha van ilyen lehetőség a gépen.

(#101594) OPiiPO válasza pjen (#101593) üzenetére


OPiiPO
addikt

ez nem komoly kérdés, csak egy DSLR topicből szedtem fel, annyira aranyos volt :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101595) TeeJay válasza mrmft (#101586) üzenetére


TeeJay
félisten

Az UN8000 háta fém borítás, nem tudom a 7400 háta műanyag lap-e vagy az is fém.
Másból miből adódhat a tömeg eltérés?
A plusz 1 HDMI port biztos nem olyan nehéz, ja a 8000-nek műanyag a lába és könnyű szóval ha a 7400-nak középső láb van és fémmel merevített akkor pláne nem tudom a 8000-es mitől több tömegre. Esetleg jobb minőségű háttérvilágítás? De hisz az is pille könnyű dolog, alaplap sem kell sokkal nagyobb a plusz 1db HDMI miatt
Tápegységben 3wattal ír kevesebbet az enyémre ugyanolyan méretben maximum fogyasztásra, ez lehet jobb hatásfokú táp miatt de az sem fog nehezebb lenni

Én a fém házra tippelek

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101596) Bobby G. válasza TeeJay (#101595) üzenetére


Bobby G.
senior tag

7400 műanyag, hacsak nem rejtettek el alá valamit... :D

[ Szerkesztve ]

(#101597) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

LG 32 6300pla. Mi a vélemény? Vagy inkább lg 43 6300mlb? Gyerekszobába lesz.

(#101598) Sys85 válasza nünüke1975 (#101597) üzenetére


Sys85
veterán

Egyik se egy kiemelkedő tv,de én a gyerekszobába is 43-ast venném.
Képminőségre hatalmas különbség nem lesz,csak inkább a méret,ami meg kortól függetlenül egy előny.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#101599) nünüke1975 válasza Sys85 (#101598) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

A gyerekek még kicsik de szerintem az utóbbi tv már nem elérhető legalábbis az euronics-ban

(#101600) Sys85 válasza nünüke1975 (#101599) üzenetére


Sys85
veterán

Mármint melyik?Mert 6300mlb-ből van,illetve volt UK,meg van LM.Ez utóbbi sok helyen kapható (pl MM 95k),az UK meg 2018-as széria,az már nem kapható.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.