Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101051) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

65"-os 4k TV-ből 1000€-ig melyik model most a best buy? Erről hallott már valaki? 65UN85006LA

Köszönöm a segítséget.

(#101052) rainman72 válasza Goblin12 (#101051) üzenetére


rainman72
nagyúr

Itthon a 75" van,akcióba 390e! [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101053) Gb512 válasza rainman72 (#101048) üzenetére


Gb512
csendes újonc

Igazad van! :) Furcsa módon, miután ide írtam, kijavították a displayspec.-en is valamikor, még a 32 collosnál is. Pedig kb. 2 napja nézem, azóta VA volt kiírva. Mondjuk a 2x5 watt -ott is kijavíthatták volna..

Elvileg DD (Dolby Digital) AC3 is van benne a displayspec és a LG UK szerint is, remélem így van tényleg?!

Még a LG 43UM7050PLF néztem de nem győztek meg a külföldi vélemények IPS ellenére panaszkodnak, homályos, fakó oldalról, nincs Bluetooth, és Ultra Hd Tv vétel: nincs (HU LG oldal írja)

Max. 100-130 ezret adnék egy 43" TV-ért, amiket szeretnék DD DTS 2x10Watt, Bluetooth, IPS - oldalról is néznénk, Bónuszba: Fülhallgató csatl., és kódolás mentes PVR
És nem ártana, ha PWM mentes lenne, mint a Dell monitorom.
Ezek nem luxus funkciók, csak az árakat szeretnék az egekig emelni.

Jelenlegi TV-nk 32lh530v 32lf650v 2,8 és 4 méterről nézzük a legtöbbet. Sok különbség nincs köztük, a 100 Hz-es: élesebb kép, pendrivra tud felvenni, közben lejátszani egy másik pendriveról.
Különböző csoda Hz-ek kikapcsolva, mert robot mozgása lesz az embereknek, - nem igaz- hogy Koreában ez nem tűnt fel.

(#101054) sandró60


sandró60
addikt

Új vagyok ebben a fórumban :B
Elnézést,ha már volt :R
A nejemnek vettem egy 28" Lg TL510S-PZHD-tévét
Azt szeretném megkérdezni?Milyen programmal tudom számítógépen rendezni a csatornákat.Letöltöttem egy Chanshort.nevű programot.Ezzel az a gond,hogy W10-gépre valami programot még letöltene.Valami más esetleg ami használható lenne?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#101055) DreiN


DreiN
csendes tag

DreiN
csendes tag
Sziasztok!
megéri megvenni a frissebb 55NANO903NA-t vagy egy SM9800PLA is elegendő? Airplay és a FALD ami fontos lenne.

Köszönöm,

(#101056) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Sziasztok!
Két modell kötött nem tudok választani. Az állvány miatt a méretek korlátozottak, meg nem is akarok nagyobbat. [link] Szerintetek?
Filmnézés, Youtube, tükrözés. Nincs játék, nincs sport.

(#101057) Hunfiu12 válasza Bobby G. (#101056) üzenetére


Hunfiu12
csendes tag

Egy nagyobb, bevilágítás problémáktól megkíméltebb panel vs a kisebb NanoCell. Szerintem az UN74. Esetleg, Rasnac hozzászólásait olvasd el, lehet azok segítenek dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#101058) rainman72 válasza Gb512 (#101053) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az idei Lg modelekben UN seria már nincsDTS,maradt a DD,vagy házimozi!
Mondjuk én eddig se figyeltem ezt,nem volt rá szükség!
Próbálkozni lehet még más márkák IPS modeljeivel!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101059) Bobby G. válasza Hunfiu12 (#101057) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Hát ez nem biztató. Akkor marad az UN74. Amúgy azt tudja valaki, hogy mi a különbség a két modell távirányítója között? AN-MR19 vs AN-MR20GA

(#101060) rainman72 válasza Gb512 (#101053) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nézd meg ezt a kettő tavalyi modelt,talán megfelel a kitételeidnek [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101061) sandró60


sandró60
addikt

Üdv!
Megköszönném :R
Aki tud Magyar menüt a Chansort-hoz.
Interneten beírva nem találok :K

[ Szerkesztve ]

(#101062) Kaba válasza Bobby G. (#101059) üzenetére


Kaba
veterán

Az MR19 csak a 2019-es modellekkel kompatibilis.Az MR20 a 2020-asokon kívül még több modellel kompatibilis a korábbi évjáratokból.

[ Szerkesztve ]

(#101063) Bobby G. válasza Kaba (#101062) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Köszi! Így belegondolva, logikus... :U

(#101064) Gb512 válasza rainman72 (#101060) üzenetére


Gb512
csendes újonc

Köszi a fáradozást, megnéztem. Feltételeknek megfelelnének az adatok alapján, csak már kevés helyen van. Másik 2-3 üzletből szoktam rendelni, ahol biztosabb vagyok a gariban, hogy nem szürke importos, és nem 1 hó, ha cserére lenne szükség +törésre is szeretnék kötni. Sajnos a TV értékelésekben visszatérő dolog, hogy a "betekintési szög" stb. IPS ellenére rossz. (meglepő módon 200-300 ezer környékén is ez a panasz) Ezt mondjuk nem is értem, jelenlegi 32lh530v Tv-nél ami kb 65 ezer volt 3 éve, a másik szobából nagyon oldalról nézve is tökéletesek a színek, nincsenek foltok. Vagy másik márka lesz, vagy marad a 43LM6300PLA hiába csak FHD, nemzetközi szinten is elég egybehangzó pozitív vélemények vannak. Kodek-hez csak azért ragaszkodom mert évi pár "mozi"film miatt nem szeretnék 100 ezerért rendszert venni ami DD vagy DTS-t tud.

(#101065) Dzsoki92


Dzsoki92
aktív tag

Sziasztok,

LG 65UM7450PLA vélemény erről a TV-ről ? Alzán most akcióban van és gondolkodok rajta nagyon.

Köszönöm,

(#101066) ajapi


ajapi
tag

55 SM 8600-os van, fél éves és elégedett vagyok vele. A képbeállításoknál egy valamivel nem igazán boldogulok, sok utánolvasással sem. A kép vagy fakónak tűnik, vagy pedig a feketék "túl feketék", nem látszanak a részletek. A speciális beállításoknál a Dinamikus kontransztot állítgatom, úgy látom, ennek van a legnagyobb hatása a fentiekre, de egyik opcióval sem vagyok vagyok elégedett. Vagy ilyen, vagy olyan.
Van erre esetleg más beállítási lehetőség?
köszi

(#101067) junior19 válasza ajapi (#101066) üzenetére


junior19
senior tag

[link]
Itt egy leírás, hogyan kell beállítani a helyes fekete szint értékét.
A Dinamikus kontrasztot én hagynám kikapcsolva, az működhet úgy is, hogy akkor is rosszul szabályoz, amikor nem kellene.
Ha viszont a leírás szerint beállítod a fekete szintet, akkor ha túl sötét vagy túl világos a sötét részletek, akkor biztos lehetsz benne, hogy az adott műsort így készítették. Ezt vagy elfogadod és így használod, vagy minden műsorhoz állítgathatod a tévét.

codec project

(#101068) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Köszi a segítséget--tanácsokat, megrendeltem a 55UN74003-at. Keddre ígérték a kiszállítást, addig izgulhatok. Remélem jól döntöttem. :)

(#101069) Luna73


Luna73
tag

Sziasztok. Kb 150 ezret szánok tv-re! Netflix, youtube,sima tv adás(sport),illetve wifin keresztül NAS-ról való filmezésre használnám. Kevés Xboxal. 49 -50 cool jöhet szóba. A befutó eddig a 49sm8050plc. Szerintetek jó választás vagy inkább másik típust ajánljatok?

(#101070) Doki42 válasza Dzsoki92 (#101065) üzenetére


Doki42
őstag

Jó, de.... 😎 Te igényeidet nem tudhatom.
Ps4 fut, netflix jó közepes, képminőség rendben.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#101071) ajapi válasza junior19 (#101067) üzenetére


ajapi
tag

Köszi, megpróbálom.

(#101072) castiels


castiels
addikt

Milyen külső hdd-t használtok adás megállítashoz vagy felvételhez? WD jó lehet?

(#101073) Dzsoki92 válasza Doki42 (#101070) üzenetére


Dzsoki92
aktív tag

Szia,

Igazából, filmek nézése, netflix, hbo go, max később konzol. Nem kell egy csúcskategória de azért ne is legyen alsó kategóriás.

Köszönöm,

(#101074) Konyika válasza Dzsoki92 (#101073) üzenetére


Konyika
senior tag

Szia!

Bátran veheted. Kb. 3 hónapja használom teljes elégedettséggel :K .

(#101075) rainman72 válasza Dzsoki92 (#101073) üzenetére


rainman72
nagyúr

Aki nem szereti a zöld manót,annak opció lehet,65UM7450 [link]
Plusz 1 havi ingyenes HBO GO!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101076) mckay válasza rainman72 (#101075) üzenetére


mckay
aktív tag

Sziasztok!
Bocsi, ha egy sokszor ismételt kérdést teszek fel, az összefoglalóban nem láttam javaslatot (kissé elavult, azt hiszem...).
:P

48-49" méretben szeretnénk, kb. 150 ezer körül, és azt látom, hogy sokféle van, és az LG honlapján csak annyi van a színmélységről, hogy "valósághű".
- Hol lehet utánanézni részletesebb infóknak?
- Lehet, hogy nem is az LG honlapon??

Persze a véleményetekre is szívesen hallgatnék.
;)
Most ezeket nézem, és nem tudom eldönteni, hogy megér-e plusz néhány tízezrest a drágábbik:
- 49UN74003LB
- 49SM8050PLC
- 49SM8200PLA
Pl. mi a szösz az a nanocell - és jó az nekem?
Átlag tévézés/filmezés/youtube, nem túlzottan fényes szoba, sok focimeccs.

Előre is köszi minden tippet, választ!
:R

(#101077) mckay válasza mckay (#101076) üzenetére


mckay
aktív tag

És bocsi, az még mindig úgy van, hogy edge megvilágítás esetén, sötétben, egy kicsit világosabb felül?
Akkor ebből a szempontból lehet hogy jobb a 130 ezres mint a 150 ezres, ha ezt a hármat nézem?

(#101078) rainman72 válasza mckay (#101076) üzenetére


rainman72
nagyúr

Itt utána nézhetsz az LG tvknek [link] Ezek a tények,nem tudom mennyire segít!
A nanocell tvket nem nagyon ismerem!
Itt egy leírás [link]
Ha vissza olvasol vannak vélemenyek a 8050ről és a 8200ról
Edge lednél lehetnek bevillágitási problemák!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101079) mckay válasza rainman72 (#101078) üzenetére


mckay
aktív tag

Köszi!
Jó a link - de sajnos itt sem lettem okosabb, hogy pl. a ...8200 miben jobb mint a ...8050, látszólag ugyanaz.
A nanocella meg jobb feketét ígér, akkor azt a 20 ezret rádobjuk, vagyis a ...7400 kilőve.

(#101081) junior19 válasza mckay (#101079) üzenetére


junior19
senior tag

Hali!
Ha jól emlékszem, akkor a 8050-es váltotta a 8200-st, elméletileg megegyeznek. Legalábbis itt többen így írták, s gondjuk is volt a bevilágítással.
Az a nanocellás cikk pedig egy marketing rizsa, mélyebb feketét nem fogsz kapni tőle, sem a színpontossága nem jobb, mint egy hagyományos ips paneles tévének.
A 7400-s pedig lehet dircet ledes, s homogénebb lesz, mint a nanocellás csoda.
Ne hidd el azt a marketing dumát a cikknek, ami előnyöket felsorolt, azok látványban nem fognak jelentkezni 7400-hoz képest.

codec project

(#101082) mckay válasza junior19 (#101081) üzenetére


mckay
aktív tag

Köszönöm szépen!
Hát igen, a 7400-as 15 rugóval olcsóbb...

(#101083) blakey


blakey
titán

Azért hozzátenném, hogy a nanocellás TV-k a közép- és felsőkategóriában jó cuccok és jobbak a hagyományos IPS-nél, volt vele tapasztalatom. Alsó kategóriában nem tudom milyen a nanocellás TV. Tehát ha van egy jó nanocellás TV akkor mindenképp jobb a hagyományos IPS-nél. Úgy is érzékelhető ha nincsenek egymás mellett.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101084) OPiiPO válasza blakey (#101083) üzenetére


OPiiPO
addikt

Saját vélemény: Nanocellásból a FALD tipusokkal van tapasztalatom, azok szerintem egészen rendben vannak. Edge bevilágítással nem hiszem hogy vennék nanót, akkor inkább egy olcsóbb sorozat, pl. 7400.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101085) blakey válasza OPiiPO (#101084) üzenetére


blakey
titán

Nekem volt Edge LED-es Nano TV-m, képekkel is illusztráltam (ebben a topikban is), hogy bizony a Direct LED-es TV-k is megirigyelhetnék a homogénitást illetve minden szempontból rendben volt. Nem törvényszerű, hogy sz@r az Edge LED, ahogy az sem, hogy jó a Direct LED. Mondjuk nekem már LCD sem kéne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101086) Samott


Samott
addikt

Sziasztok, nem lattam a topickban a 2020-as line-up doksit: 2020 LG LED - OLED TV Model line-up

Es persze atnezve teljesen tanacstalan vagyok... :) 55 mar nem fer el (tetőtér) igy a 49-eseket nezem (IPS). De nano-bol csak edge vilagitasu van. Azt meg nem dicserik es akkor meg finom voltam.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101087) TeeJay válasza Samott (#101086) üzenetére


TeeJay
félisten

Én este berendeltem egy 65UN80003LA-t 220-ért
Kiderül mit tud, legalább IPS meg direct LED és nincs szükségem nano panelra mert az ugyanúgy IPS sajnos csak a plusz bevonat nem ér nekem 40-60ezret

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101088) blakey válasza TeeJay (#101087) üzenetére


blakey
titán

Nem Nano de nem is 100Hz-es, legalább egy UN85-öst érdemes venni ha már nem Nano a cél.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101089) TeeJay válasza blakey (#101088) üzenetére


TeeJay
félisten

Igen csak ezt 220-ért rendeltem be az UN85 meg nem is kapható idehaza sajnos 65" méretben.
75"-tól dobja fel az árukereső 390-es árral (MM,Edigi,Emag,Euronics)
de 65"-ban is legalább 330-350lett volna ha kapni lehetne
Annyit meg nem ér a 100Hz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101090) scansat


scansat
tag

Na, ennyi volt az LG TV-ből! Eztán soha többé! Most írta a PLEX, hogy az amúgy teljesen jól működő 6 éves full HD LG TV-men többé nem fogom tudni használni a Plex alkalmazást mert erre már nem fejlesztik biztonsági okokból. Nesze neked életfogytiglani Plex előfizetés.
Pedig a TV-n 99%-ban Plexen néztem filmeket a szerveremről.
Mostanában szándékozom (év vége) venni egy nagyobb TV-t de most már 100 % hogy Sony lesz. Az LG elásta magát a szememben ezzel a supportal. Tavaly is kihúzták a gyufát mikor felhívtam őket mert frissíteni akart a tv de megakadt és nem sikerült neki. Egy elképesztően flegma nő azzal kezdte hogy egyáltalán minek akarom frissíteni? Valami baja van a tv-nek? Mondom nem én akarom a TV akarja. Mint kiderült sz@r fájlt töltöttek fel..enyémre nem is jó.
Eddig is bökte a csőröm, hogy a saját sz@rját erőlteti az Android helyett, de ennek most ténylegesen sokan megisszák a levét. Lesz egy TV-m amit semmire nem fogok tudni használni...hja Magyar 1 jön rajt.
Eddig az LG OLED-jei közt nézelődtem LG fanként, lévén még a hűtőnk is LG. De mikor kiderült hogy OLED-en játszani/PC-re kötni botorság, akkor kezdtem jobban elmerülni a TV témában. Nagy parasztvakítás az LG gaming vonal. Konzol gépre még elmegy de csak óvatosan. PC-re meg tilos.
Ezek után azt tudom mondani hogy MOST őrültség LG-t venni TV-ből.
A Sony Androidos FULL ARRAY TV-i nálam a befutók. A Sony is gyárt OLED-et de Gaming/PC használatra az OLED technológiára hasonlító Full Array-t ajánlja. Ez sosem ég be.
(https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/sony/bravia-kd-75xh9505b-p551015325/)
LG-t venni azért hogy a zéró supportos gányolt oprendszerükre 5 év múlva ne legyen semmi értelmes app? Ezek után várható hogy még youtube sem lesz rá?
Hát mint ex-LG fanatikus most erről mindenkit lebeszélnék. De nem csak erről. A Samsung Tizen-je is mehet a levesbe. A XXI században a Philips is és a Sony is, és gyakorlatilag az összes Ázsiai gyártó (Xiaomi..Vontar...Aetop...OnePlus..stb) Androidot használ és a Sharp is átvált az év végére Androidra. A Samsung és LG a Hisense-vel meg erőltetik a semmit! Hát a PLEX mos rúgta őket tökön!
Hát most ezzel végképp felcseszték az agyam! Legalább év végéig kihúzhatná. :W

(#101091) blakey válasza scansat (#101090) üzenetére


blakey
titán

Az LG elásta magát a szememben ezzel a supportal
Sony is ugyanez, Samsung is, Panasonic is, szóval nem kell ennyire "beindulni". A Plexhez meg semmi köze az LG-nek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101092) vzsryl válasza scansat (#101090) üzenetére


vzsryl
nagyúr

6 éve működik a TV-d? :Y
Csak LG-t vennék innentől kezdve a helyedben. :DDD

A 43UJ6307-esem kijelzője fél évvel a gari lejárta után megkékült egy kb. 10 cm sugarú körben. ;]

Btw. én sem LG-t akartam most venni, de csak ez tud mindent ennyi pénzért. HBO GO és Airplay még Samsungokban van, de tőlük bármit veszek, az megmurdál rövid időn belül, tehát nem kísértem a sorsom. Magic Remote meg másnál nincs.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#101093) asdf_ válasza scansat (#101090) üzenetére


asdf_
veterán

Hány forint egy androidos hdmi stick, 10-15 ezer? :U

(#101094) asdf_ válasza vzsryl (#101092) üzenetére


asdf_
veterán

A 43UJ6307-esem kijelzője fél évvel a gari lejárta után megkékült egy kb. 10 cm sugarú körben

Az csak egy ledcsere, sokkal komolyabb (és drágább) baja is lehetett volna.

(#101095) vzsryl válasza asdf_ (#101094) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ilyet hol javítanak és mennyiért?

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#101096) OPiiPO válasza scansat (#101090) üzenetére


OPiiPO
addikt

Higgadj le, igyál egy meleg kakaót. Megvolt?
Ok, no mostakkor mi köze is van a LG supportnak a Plex alkalmazáshoz (vigyázz, trükkös kérdés ;] )? Rendben, megvan, most akkor ismételgesd hogy 6 éves TV, 6 éves TV (rávezető kérdés: a mobilodat a gyártója meddig is frissíti ? ;] ).

"Ezek után azt tudom mondani hogy MOST őrültség LG-t venni TV-ből." - ok, feladom, neked nem meleg kakaó kell, keress egy (több) komolyabb páleszt ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101097) Hunfiu12 válasza scansat (#101090) üzenetére


Hunfiu12
csendes tag

Nem akarlak elszomorítani, de az androidon is vannak API szintek, amikkel ha nem akar egy alkalmazás készítője foglalkozni mert már elavult, nem biztonságos, akkor sokat nem ér, hogy android.

[ Szerkesztve ]

(#101098) asdf_ válasza vzsryl (#101095) üzenetére


asdf_
veterán

15-20e körül lehet, ha szaki csinalja, mert atomjaira kell szedni a tv-t miatta, a drágább baját úgy értelmeztem, mintha a sajátom lenne, mert azt megcsinálnám a két kis kezemmel (tehát egy darab ledbe kerülne mindösszesen).

[ Szerkesztve ]

(#101099) TeeJay válasza blakey (#101091) üzenetére


TeeJay
félisten

Én úgy tudom az LG féle webOS még egész jónak számít az Androidos TV-vel meg van szívás bőven. Szóval majd megbánja még hogy webOS-ről vált máshova.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101100) MadMancs válasza TeeJay (#101099) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez azért nem teljesen igaz. Nekem Android van, anyumnak most lett um7050 WebOS 4.8 al. Nem rossz, neki bőven elég (bár neki se teljesen, de regebben vettünk neki ChromeCast 3-at, Ezzel eggyütt teljes körüen tudja hasznalni) de droidhoz képest totál fapad 0 tudással. Esetleg almások jobban ki tudják használni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.