Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101651) karmaresz válasza -Rolika- (#101639) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nagyon egyre jár a gondolatunk. Szeretem a hibátlan képminőséget, de a korrekt megjelenítőt nagy méretben, elfogadható áron még inkább. 65"-es plazmát váltana az új TV, de ebben a méretben számomra egyelőre megfizethetetlen az OLED. Ráadásul amilyen nagynak tűnt megvásárlásakor, most már akkor sem lennék feltétlen elégedett, ha ugyanekkora lenne a következő tévé, mivel én is 3,5.4 méterről használom..
Pont ugyanezen az LG modellen töröm a fejem, de a Philips Ambilight is nagyon tetszene. Az idő mondjuk nem sürget, ugyan karácsonykor jó lenne a fa alá tenni, de az sem mindegy, hogy januártól már 3 év lesz ebben az árkategóriában a minimális garanciaidő. Várom én is, hogy kinek lesz ilyen először, jó lenne némi belsős tapasztalatot hallani.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#101652) -Rolika- válasza karmaresz (#101651) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Én valószínűleg a 3 év miatt megvárom a jövő év elejét a vásárlással. Addig bízom benne, hogy valaki esetleg beszerez egyet innen a fórumról vagy legalább a Rting.com-osok írnak róla egy tesztet.
Most ahogy nézem már Insider Access-el már van róla teszt. Szóval nemsokára talán okosabbak leszünk. :D

[ Szerkesztve ]

(#101653) blakey válasza Joci?? (#101648) üzenetére


blakey
titán

Rosszul teszed fel a kérdést ugyanis erre a válasz, nem. Ha azt kérdezed, hogy vezérelhető-e a TV távjával akkor a válasz, igen, CEC-en keresztül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101654) Laca1212


Laca1212
őstag

Üdv!

LG 65SM8500 PLA vállalható kategória? Vagy nem ajánlott?
Mi a vélemény róla?

Továbbá arról tudni lehet infót, hogy egy 55-ős és egy 65-ös tv lábai közötti távolság nagymértékben eltér-e?

[ Szerkesztve ]

(#101655) Joci?? válasza blakey (#101653) üzenetére


Joci??
senior tag

Erre gondoltan en is, elnezest ha nem jol tettem fel a kerdest, tudnal esetleg ebben segiteni? Mit kell beallitni? :R

[ Szerkesztve ]

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101656) blakey válasza Joci?? (#101655) üzenetére


blakey
titán

A TV-n SIMPLINK a neve és az Általános menüpontnál van, elvileg. A boxon meg CEC a neve, ha ezek megvannak akkor rád van bízva, hogy azon belül mit állítasz be.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101657) Joci?? válasza blakey (#101656) üzenetére


Joci??
senior tag

Nem boxom van hanem a stick, remelem ezen is lesz ilyen lehetoseg. :R

[ Szerkesztve ]

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101658) Sys85 válasza Joci?? (#101657) üzenetére


Sys85
veterán

Én nem találtam sehol sem a specifikációk közt hogy tudná,de próbáld ki hátha csak szegényes a leírás.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#101659) 1nf4m0us


1nf4m0us
csendes tag

Sziasztok,

Lenne egy elég speciális problémám. Adott egy LG UJ6307 típusú tv, amin filmeket szeretnék lejátszani egy külső HDD segítségével. Az esetek 95%-ban hibátlanul működik minden, viszont van néhány film aminél ilyen recsegős, "pattogós" hangot hallok, főleg egy hangosabb, zajosabb jelenetnél. Az összes ilyen film esetében csak az angol hangsáv produkálja ezt, a magyar nem.
A tv gyári hangszóróját használom.
Szerintetek ez mitől lehet?

(#101660) Sys85 válasza 1nf4m0us (#101659) üzenetére


Sys85
veterán

Az eredeti hangsávok dinamikája sokkal nagyobb mint a magyar szinkronos verzióké,lehet van pár film aminek a hangját már nem bírja a tv DAC-ja,ezért pattog/recseg.
Próbáld ki egy kölcsön soundbarral,vagy egy bt-s hangszóróval/fülessel.Ha ott nem produkálja,akkor megvan az oka.
Ez csak az én gondolatom,nem biztos hogy emiatt van.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#101661) karmaresz válasza -Rolika- (#101652) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nem figyelem folyamatosan az oldalt, így ha lesz kint teszt róla, légyszi írj ide egy linket. :R

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#101662) 1nf4m0us válasza Sys85 (#101660) üzenetére


1nf4m0us
csendes tag

Jelenleg csak egy JBL Charge 2+ van, amin ki tudtam próbálni, de ezen is produkálja a hibát.

(#101663) gerejoe


gerejoe
tag

Üdv urak, egyik napról a másikra be csikozodott a tv bal fele, vékony vízszintes csíkok, fehérben látni, sötétben nem, kérdeztem szerelőt szerinte kuka mert többe lenne mint amennyi ér,6 éves a tv, szerintetek is kuka?

[ Szerkesztve ]

(#101664) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

LG UN8500 Rtings teszt, ha valakit érdekel.

(#101665) asdf_ válasza Laca1212 (#101654) üzenetére


asdf_
veterán

A lábak közötti távolság vagy arányos lesz a mérethez, de olyan is elképzelhető, hogy mindkét méretnél fixen x centire van a készülék szélétől, tehát minél nagyobb, annál szélesebb.

(#101666) Joci?? válasza blakey (#101653) üzenetére


Joci??
senior tag

Koszi, mukodik a stick CEC-en keresztul :DD
Volt egy kis gondom mert hiaba kapcsoltam be a CEC funkciot a tv-n illetve a stick-en, nem akart mukodni, mire rajottem hogy az univerzalis taviranyito be volt kapcsolva, ahogy levalasztottam arrol a hdmi kimenetrol, mar mukodott is :))

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101667) karmaresz válasza -Rolika- (#101664) üzenetére


karmaresz
senior tag

Köszi, azért ez az eredmény nem valami biztató. :F

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#101668) -Rolika- válasza karmaresz (#101667) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Ugyanerre gondoltam én is. :O

(#101669) Terentius


Terentius
őstag

Üdv! Adott egy 55UN7400. A magic remote-al lehet a Flip beltéri egységet vezérelni? Sehogy nem akar menni.

Poco F5 12/256 Gb

(#101670) Kaba válasza Terentius (#101669) üzenetére


Kaba
veterán

A Telekom set top box az vezérelhető magic remoteval az összepárosításnál a thome lesz kiválasztva a listából.A Flip az valószínű Tatung box,tehát próbálkozhatsz a listában Tatung,Flip stb.kiválasztásával.

(#101671) Bobby G. válasza Kaba (#101670) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Nekem a Vodafone TV boxot még nem sikerült összepárosítanom vele. :(

(#101672) Kaba válasza Bobby G. (#101671) üzenetére


Kaba
veterán

Az Upc-s boxxal működött.A vodás box nincs a listán?

[ Szerkesztve ]

(#101673) Bobby G. válasza Kaba (#101672) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Úgy emlékszem, hogy automatikusan nem ajánlotta fel, de keresésnél megtalálta, Valamiért mégsem megy. Mondjuk annyira nem hiányzik, mert fordítva működik, az okos dolgokat meg úgyis csak én használom. :)

(#101674) TeeJay válasza -Rolika- (#101664) üzenetére


TeeJay
félisten

Érdekel bizony máris olvasom :K
ADS panel van benne IPS helyett?
Akkor azért is drágább mint a 8000-es széria hmmm

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101675) karmaresz válasza -Rolika- (#101668) üzenetére


karmaresz
senior tag

Legalább így nyugodtabb szívvel veszek...
mit is?? :F

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#101676) TeeJay


TeeJay
félisten

Most láttam a tesztben hogy egyik másik tavalyi LG TV RGBW panellel jött
Nos itt az enyémről a fotó segítsetek ez jól látom hogy valódi RGB-s?
Tudna valaki 55UN7400 vagy 65UN7400-ról hasonlót fotózni hogy lássuk van-e panelban eltérés vagy szimplán csak a külső és a plusz 1HDMI ami különbözik?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101677) ajapi válasza Terentius (#101669) üzenetére


ajapi
tag

Nekem hibátlanul megy. Ki/be, csatornaváltás, epg. (sorbarendezés nem). Párosítani kell, próbálgatni :) :) :)

(#101678) Kaba válasza Terentius (#101669) üzenetére


Kaba
veterán

Áramtalanítsd a Tv-t és a boxot,majd párosítsd újra az eszközöket.

(#101679) Joci??


Joci??
senior tag

Hasznal valaki itt a tv-hez xiaomi mi tv stick-et?
:F

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101680) Terentius


Terentius
őstag

Jelentem sikerült párosítani a magic remote-ot a flippel. Kollégának köszönhető csak a tatung kiválasztása segített.

Poco F5 12/256 Gb

(#101681) mrmft válasza -Rolika- (#101664) üzenetére


mrmft
senior tag

Siralmas. Jo, hogy nem vettem. A dolby vision miatt kacsingattam fele. Szerencse, hogy nem volt kisebb meretben.

[ Szerkesztve ]

(#101682) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
LG 43UM7100PLB készüléket szeretném a falra szerelni. Mit nézzek az állvány szeckóiban? Ott vannak olyan adatok, hogy hányszor hány centi, viszont a tv dobozán nem találok ilyen adatokat. Vagy rossz helyen keresem :)

Maine coon

(#101683) Kaba válasza atosan (#101682) üzenetére


Kaba
veterán

Üdv.200x200-as falitartó kell a Tv-d hez.

(#101684) rainman72 válasza atosan (#101682) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az állvány szekcióba nézz olyan tartót,amelyiken a col érték
tól-ig,magasabb értéke 43 vagy nagyobb!
Mindegy milyen tipusú tartó!
Pl egy ilyen [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101685) mrmft válasza atosan (#101682) üzenetére


mrmft
senior tag

VESA 200x200, ha ram hallgatsz olyat veszel ami dontheto, konnyebb a kabelezes kezelese a hatan ezekkel. Kezelesiben latod a gyari tartok cikkszamat is es a mereteket.

(#101686) atosan


atosan
addikt

Köszi mindenkinek a segítséget! :R
Az a helyzet, hogy éppen terveztem állványt venni, erre kaptam a Telekomtól 3000 ft kupont kiegészítőkre. Persze a 200x200-asok nincsenek készleten.

Maine coon

(#101687) rainman72 válasza atosan (#101686) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ez? [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#101688) atosan válasza rainman72 (#101687) üzenetére


atosan
addikt

Na, ez hogy került oda :D
Köszi!

Maine coon

(#101689) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Van egy régi LG 47lm669s tévénk. Régen ment rajta a youtube stb, de most nem is hozza be az applikációt. Ha rámegyek a Prémium inicializálásra akkor bejön az ikon, de elindítani már nem tudom.
Mit lehet tenni hogy elinduljon? :)

(#101690) Bobby G. válasza tboy93 (#101615) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Nem tudom, hogy vagytok vele, de én nem igazán látok időben különbséget az indításnál akkor sem, ha be- akkor sem ha ki van kapcsolva a gyorsindítás. Stopperrel még nem mértem, de max.1-2 mp eltérés lehet, annyit meg nem ér meg, ha tényleg nem tesz jót a TV-nek.

(#101691) royal63 válasza Joci?? (#101679) üzenetére


royal63
tag

Szia .
Én használok Sony kd55 xg7096- hoz.
Most vettem és még csak a HBO Go-t töltöttem le .
Mi a gond a tiéddel ?

(#101692) Rasnac


Rasnac
aktív tag

Sziasztok
Valakinek van tapasztalata VA és IPS tvvel?
Kinéztem egy 50colos tv-t, viszont ma derült ki hogy VA paneles Nanocelles a készülék és kicsit megijedtem.
Van aki IPS ről valtott esetleg VA-ra? Leírná a tapasztalatokat?

Köszönöm

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#101693) OPiiPO válasza golfvariant (#101689) üzenetére


OPiiPO
addikt

Amennyiben tényleg régi a TV akkor valószínűleg semmit, lejárhatott a liszensz - TV okosító külső cuccos lesz a megoldás ( vagy TV csere ).

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101694) atosan válasza Rasnac (#101692) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Lányomnak egy VA paneles Samsung van a szobában. Nekem LG IPS, amit sokkal jobbnak tartok.

Maine coon

(#101695) Faterkam válasza atosan (#101694) üzenetére


Faterkam
addikt

Nálunk pont fordítva, a gyerekeknél idei LG, IPS, nálunk idei Samu VA, nekem a Samu szebbnek, teltebbnek tűnik, de az LG se rossz! :K

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#101696) Bass


Bass
addikt

Sziasztok egy ismerősömnek van egy 49LH570v készüléke és szeretné a hbo go-t használni de nem találja az applikációt az lg storeban,van valami mód életre kelteni? Köszönöm

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#101697) Joci?? válasza royal63 (#101691) üzenetére


Joci??
senior tag

Szia! Elso sorban Lg tevevel erdekelne mert ha kikapcsolom a tv-t akkor az eszkozt kikapcsolja ellenben ha bekapcsolom a tevet akkor mar vissza nem kapcsolja a tv sticket, ez erdekelne hogy masnal is igy mukodik vagy valamit be kellene meg allitanom?

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#101698) TeeJay válasza Rasnac (#101692) üzenetére


TeeJay
félisten

Tessék fullos szakértői tesztelés

Ez IPS panel : [link]
Ez VA panel : [link]

Mindkettőnek van előnye és hátránya is
Tény hogy a VA panel még egy ilyen alsó szériában is 3888:1 kontrasztot tud viszont nézd meg a betekintési szögek neked megfelelnek-e mert a VA panelnél már 30 fokos forgásnál kezd torzulni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101699) royal63 válasza Joci?? (#101697) üzenetére


royal63
tag

Bocsi :R akkor ebben nem tudok segíteni.

(#101700) royal63 válasza Bass (#101696) üzenetére


royal63
tag

Szia .
Ennek a tv-nek még nem WebOs az okosrésze nagy valószínűséggel nem tudja a HboGo-t.
A megoldás androidos média player.
Nekem 42LF5800 van , az sem tudja vettem egy Xiaomi Mi Stick-et azzal jön a HboGo.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.