Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#103016) justmemory válasza Atomgeszi (#103014) üzenetére


justmemory
senior tag

Értem.
Én vidéken élek, családi házak mindenhol, de van egy bácsi velünk szemben, aki azzal egészíti ki a nyugdíját, hogy lomol - hulladékot hoz, szétvágja, stb. majd viszi leadni (hűtő, bojler, mosógép, stb.). Tehát megy a flex. Helyesebben menne, mert azt már ő is tudja - mielőtt odaköltöztünk volna, volt összetűzése másokkal -, hogy csak a jogszabály/helyi rendelet szerinti időszakokban zajonghat. Ennyi. Ez többnyire azt jelenti, hogy amikor látja, hogy felhúzzuk a redőnyt, indul a flex... :))
Ha társasházban élsz, ott nyilván a társasház belső szabályozásai az irányadóak; egy lakógyűlés alkalmával ezen lehet változtatni, felszólítani, stb.
Ha családi házas övezetben, akkor amit fentebb írtam. Értem a békét, de az csak addig működik, amíg mindkét fél konstruktívan áll a kérdéshez és betartja. Ha a lakatos tevékenység neki hivatalos, akkor arra különösen vonatkoznak a zaj- és rezgésterhelés jogszabályi előírásai, tehát akár hatósági zajmérést is rá lehet szabadítani...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.