Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91010) D@niel


D@niel
addikt

Sziasztok,
az alábbiakban szeretnélek megkérdezni titeket, hiszen csak néhány hete kezdtem el "komolyabban" is foglalkozni a kávékkal, így még nagyon az elején vagyok.

1) Milyen vízzel érdemes főzni? egy Emese nevű mentes vizet próbáltam ma, sajnos nem lett igazi az eredmény, 480-as ásványianyag-tartalma van, amit ha jól gondolok, kávéhoz magas. Ez volt a legalacsonyabb értékkel, telefon sajna nem volt nálam, pedig pont tegnap este olvastam az ajánlott értékről. Kérnék tőletek konkrét típusokat. Ha van olcsónak mondható vízszűrési eljárás, légyszives írjatok arról, mi az ajánlott? Csapvizet kell szűrni?

2) Bialetti Brikka (második generációs, fekete tartályos) mennyire ajánlott kategória? Létezik még belőle olasz gyártmány (ha igen, hol tudok rendelni) ? Megéri? Tud annyit hozzá tenni az íz-világhoz, mint amennyibe kerül?

3) Hosszú kávéhoz mennyire passzol a Brikka, vagy ehhez más Bialetti típusokat érdemes néznem? Ha igen, melyiket? Szeretem a tejeskávét, de ha nincs elég aromálya a kávénak (pl Frei brazil, peru), akkor kevesebbet teszek bele, hogy ne nyomja el.

4) Honnan tudhatom, hogy a villany tűzhelyem indukciós, vagy kerámia lapú? Brikka miatt lenne fontos tudni ezt is.

5) Frei kávék minőségben hol helyezkednek el a skálán?

6) Frei kávékat mivel érdemes vegyíteni? Vagy úgy egyáltalán, mi a jó kiegészítés arabica kávéhoz kotyogósba?

7) Melyik örlőt/darálót érdemes megvenni? Bár itthon van, de szükségem lesz egy másikra is.

Köszönöm előre is, szép napot
Dániel

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.