Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61401) Sinisi válasza Lefty (#61400) üzenetére


Sinisi
senior tag

Á, ha csak emaitt vennél még egyet akkor ezért nem kell. Nálam pl. beázott, szétszedtem, megforrasztgattam, de valamiért nem lett már a régi... Menet közben elég ha néha megbökkented, hogy változzon az mért érték, ilyenkor újraindul az idő, jópár alkalom után kb. be is idegződik, hogy időnként odapiszkálj neki.

(#61402) Mano66 válasza Lefty (#61398) üzenetére


Mano66
senior tag

Nyugodtan vedd meg amit "Sinisi" ajánlott.Nekem olyan van Jó sokáig nem kapcsol ki,nagy a mérleg tányérja (kb : 100x100 mm).Kék háttér világítás kb : 30 s-ig világít.Méréskor elég gyors.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#61403) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Most, hogy digitális maghőmérőt keresgéltem a szmókerhez, rábukkantam az Inkbird PIDre. Van ezzel már tapasztalat?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#61404) Lefty válasza Mano66 (#61402) üzenetére


Lefty
addikt

Ahogy irtam megvarom milyen lesz, amit rendeltem. Ha nem valik be egyaltalan, majd akkor.

(#61405) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

fú, de jót húztam az előbb a "saját" hondurasomból :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61406) Sinisi válasza sz.zs. (#61403) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nálam nem jelenik meg a link tartalma.

Parci: Ami nálam járt korábban hondurasszossi :-) abból valahogy nem tudtam előcsalogatni a kedvesebbik oldalát. Nem úgy a robis blendek! azok mára már sokkal kezesebbek ;-) :R !

[ Szerkesztve ]

(#61407) fzs1


fzs1
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Adott egy Graef 702 daráló, egy régi Brikkával. Tervben van egy Gaggia Baby megvásárlása a hozzá illő MDF darálóval ( régebbi típusúak, '90-es évek). Több helyen olvasni, hogy e régi készülékek jobbak, strapabíróbbak. Daráló terén mi a helyzet, ha összejön a vásárlás melyiket érdemes megtartani?
( nullkilométeresként kezdeném, nincs korábbi tapasztalatom)

[ Szerkesztve ]

(#61408) prandris válasza simi.esp.28 (#45997) üzenetére


prandris
tag

Volt alkalmunk nekünk is játszani egy kicsit a szűrőkkel :)

Expoly "LF" 14g:


LM 17g:


[ Szerkesztve ]

(#61409) Parci válasza Sinisi (#61406) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennél a rohkaffeésnél az a tapasztalatom, hogy ha elkapom a pörkölést (világos pöri, de azért nem túlzottan), akkor kell neki 3 hét, mire fincsi lesz, előtte savanyú. mivel ezt már kitapasztaltam, most időben csináltam és kivártam a 3 hetet. így zenél. nem casmo vagy black lxr komplexitás, de félelmetesen jó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61410) nemethsza válasza fzs1 (#61407) üzenetére


nemethsza
tag

Hali, nekem Graefem nem volt, csak Ibim és MDF-em. Utóbbival (s)nem volt gond, de ha a Graef megvan, felesleges az MDF, jobb nem lesz.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#61411) Sinisi válasza Parci (#61409) üzenetére


Sinisi
senior tag

Akkor lehet, hogy véglegesen még nem mondok le erről a fajtáról! Emlékeim szerint nagyon nem vártam 3 hetet...

Pont a tegnapi-mai nappal jutott eszembe, hogy kettő zacsi lxr-t pihen valahol a fagyos érterben. És csak az tart vissza, hogy fel ne tépjem a jeges ajtaját nekiugorva az új ízek felfedezésének, hogy a tömény gyümibül most elég rendesen kijutott a receptoroknak. Így, most pihentetően esik jól az a csokis vonal (lemorzézva: PY-től a CM, SI :-))

(#61412) Parci válasza Sinisi (#61411) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

öö, de hát honduras egy ország. ez olyan, mintha azt mondanád, miután ittál 3 rossz francia bort, hogy akkor lemondasz a "francia borról". fölösleges volna :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61413) Csápájev válasza fzs1 (#61407) üzenetére


Csápájev
őstag

Mdf felejtős, graefet tartsd meg. Aztán onnan a továbblépés egy strapabíró ipari lehet. De azokkal sem fenékig tejfel az élet sajnos. Drágák, nagyok, általában sok pangó őrleménnyel. Cserébe örök életűek és pontosak.

[ Szerkesztve ]

(#61414) Sinisi válasza Parci (#61412) üzenetére


Sinisi
senior tag

Szerintem egyre gondolunk csak nem jól fejezhettem ki magam. Szóval a területre gondoltam, hogy az onnan származókat hanyagolom, emiatt az igen rossz tapasztalatom miatt (eddig tudatosan kerültem). De simán lehet, hogy össze-vissza pacsáltam a kv.-t..., meghát egy rossz tapasztalat miatt egy ilyen elhamarkodott döntést hozni is luxus lehet. Így csak jól elzárom, elzárhatom magamtól az egyébként meg finom ízeket.

Vica-versa korábbról a malabár nekem (viszonylag) jónak tűnt, de a rome mégis lepipálta?! (pedig így emlékszek vissza)... ha jobban belegondolok, jelenleg nem is igen tudom, hogy mit tudok, illetve, hogy miben lehetek biztos a kv.zás terén...

Nemrég még a csokoládét kerestem, gondolván, hogy azt milyen könnyű már beállítani... hááát az a vonal is csak kv.-ból van, az is ugyanúgy igényli az elkészítéskori/elkészítéskori törödést mint bármelyik másik...
Azon kapom magam (időről-időre), hogy tolodnak bennem a dolgok ide-oda (úgy menet közben).

Odáig láttam, hogy a mogyis-magvas-csokis dolgokat nem igen keresem... de mivel jelenleg úgy érzem, hogy "elmerültem" a gyümölcsösökben, most mégiscsak oda nyúlok vissza... úgy látszik, hogy mint a boroknál stb... ezen a színtéren is az időközi változatosság igen étető hatással bír(hat). És persze mindennek a végére egy nagybetűs szvsz.

(#61415) Parci válasza Sinisi (#61414) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, de bármilyen területről származó kávét lehet szarul pörkölni. vagy eleve egy nem olyan jó alapanyagot venni onnan. szóval a területet kár volna leírni, pláne egy konkrét kávé után

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61416) t-bali3


t-bali3
senior tag

Teljesen fehér minőségi kávéscsészéből szeretnék venni egy darabot. Tudtok ajánlani boltot?

Coffee Hubnál találtam d'Ancapot, de sajnos nem válaszolnak.

(#61417) Parci válasza t-bali3 (#61416) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a moak fehér tök jó. nekem a kedvencem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61418) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, megtaláltam a kékszőlőt a casmo el matrillóban. kicsit még mindig fanyar, de javul. amúgy most már szinte minden casmót kicsit kisebb hőfokon kell húznom, mint amit ajánlottatok ("nyomasd a hőt, 96-97 fok stb."). 93 fokon jók nálam.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61419) adp válasza Parci (#61418) üzenetére


adp
őstag

Nalam is 92-95kozt jok a casmok

(#61420) SSJJ válasza sz.zs. (#61403) üzenetére


SSJJ
csendes tag

Nekem Maverick ET-733 van.Pontos, megbízható, kényelmes, viszont nem olcsó.Kell a két szonda, emiatt praktikus.

(#61421) Bazsee71 válasza Parci (#61418) üzenetére


Bazsee71
őstag

Hőfok nálam ugyanez. :)

(#61422) sz.zs. válasza SSJJ (#61420) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én rendeltem egy Inkbird IBT-6X Bluetooth thermometer-t, 4 érzékelővel... gondoltam nem árt a 2 rácshő és 2 maghő. Fele annyiból meglesz :K

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#61423) SSJJ válasza sz.zs. (#61422) üzenetére


SSJJ
csendes tag

Jónak tűnik.A több szonda valóban nem árt.

(#61424) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Hát, ebből se innék kávét :Y
( Szarvasi szűrője egy Gyékényesi horgásznyaralóban )

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#61425) meander válasza Parci (#61418) üzenetére


meander
tag

Casmo elmondása szerint náluk a gép fix 92 fok, úgyhogy e körül jónak kell lennie. Fagyasztott nálam 94 körül szokott menni.

(#61426) krx21 válasza sz.zs. (#61424) üzenetére


krx21
nagyúr

Jáj de tipikus! :C Azért vidéken sokat találkozhat ilyennel az ember...

(#61427) Parci válasza meander (#61425) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez persze gép és gép között nehezen értelmezhető, de a lényeg akkor, hogy ezexerint nem lőttem mellé, hogy másnál sem hőfok maxon megy, hanem inkább arabica tartomány alsó harmada.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61428) Csápájev válasza meander (#61425) üzenetére


Csápájev
őstag

Nekem még 93at mondtak,de hogy ez valójában hány fok, azt nem tudták ők sem.

(#61429) Lefty válasza t-bali3 (#61416) üzenetére


Lefty
addikt

En a bareszkozok.hu-rol rendeltem feher concept art cseszet.

(#61430) adp válasza Parci (#61427) üzenetére


adp
őstag

3T-s gepnel sztem ez igen pontos annyi mint nalad a fejbojlernel

(#61431) Parci válasza adp (#61430) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, végülis lehet, hogy ezeknél a komolyabb vasaknál egy bojlerben mért hőfok és egy kilépő hőfok között nem lehet túl nagy különbség

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61432) Csápájev válasza adp (#61430) üzenetére


Csápájev
őstag

Akkor Gaggian ez kb 101??? :Y

[ Szerkesztve ]

(#61433) Parci válasza Csápájev (#61432) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

simán. kezdjük ott, hogy eleve csak az játszik, ahol a fejbojlerben lévő vizet méred (vagy t3 a gép).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61434) fragola.6035 válasza krx21 (#61426) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Azért vidéken sokat találkozhat ilyennel az ember...

Érdekelne az összefüggés a vidék és a nyomorult szűrő között!

https://caffe35.webnode.hu/

(#61435) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!

Eladó egy majdnem új Graef CM702.
Idén júniusban vettem és azóta kb max 4 kiló kávé ment át rajta.
Ár: 27000Ft.
Doboz, számla egyéb tartozékok (3 alátét is van hozzá) minden megvan.
További képeket priviben tudok küldeni.

(#61436) Parci válasza Rush77 (#61435) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennyi most áfás számlával, újonnan az edigitalnál (vagy legalábbis múlt héten ennyi volt)...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61437) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, olyan kérdésem volna, hogy van valakinek valami elromló félben lévő vagy vacak kávé darálója? Darálásra kellene nekem(nem kávét), viszont csak párszor darálnék utána többet nem is kellene. És ezekért az alkalomért felesleges lenne vennem egy új darálót.

(#61438) Rush77 válasza Parci (#61436) üzenetére


Rush77
aktív tag

Igaz bár az edigitalon spec 33k de most láttam árgépen még van hely ahol 28.
Fussunk neki még egyszer akkor.
Ár: 25k.

Ugyanitt Hario Skerton (upgrade kit beszerelve)
Januárban vásárolt.
Ár: 5000
1
2
3
4

(#61439) bacskait válasza krx21 (#61426) üzenetére


bacskait
tag

Ezt mire is alapozod? :F

(#61440) adp válasza Csápájev (#61432) üzenetére


adp
őstag

nálam lényegében ugyanaz a pid mint a kilépő(rézszűrőtartó)

(#61441) soldier2 válasza fragola.6035 (#61434) üzenetére


soldier2
őstag

Budapest, Zugló: a kollégák ugyanilyen szűrőt használnak a Szarvasiva. Lehet kicsit viharvertebb is. Nem kell azért falura menni, ha kopott szűrőt akarsz látni.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#61442) Bazsee71 válasza soldier2 (#61441) üzenetére


Bazsee71
őstag

Vannak akik ezt a vidékezést nem veszik jó néven. Többször jártunk Bp-en különböző minisztériumokban egyeztetni, ott ami nem Bp az vidék. Engem nem zavar, megszoktam, de legutóbb egy idősebb kolléga helyrerakta az előadót, hogy fogalom szerint mi is a vidék. :U

(#61443) gpbenedek válasza Parci (#61436) üzenetére


gpbenedek
csendes tag

Tehát ez jobb deal, mert a kések már majdnem be vannak járatva :D

(#61444) Csápájev válasza Bazsee71 (#61442) üzenetére


Csápájev
őstag

És mi a vidék fogalma? :)

[ Szerkesztve ]

(#61445) fragola.6035 válasza Csápájev (#61444) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ahol sok az igénytelen, nyomorított szarvasi szűrő.
És ahol egy nem vidéki eltöltene egy hónapot és sírva menne haza.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#61446) Sinisi válasza Csápájev (#61444) üzenetére


Sinisi
senior tag

+1 a definícióra való kíváncsiságnak :-)
Mert így hirtelen ezek jutnak eszembe: Minden videk ami nem ott van ahol lakok. Vagy minden vidék ahonnan még látom Bp. elefáncsont tornyait, ahonnan nem az nem is létezik :-) (na jó ezeket csak feszoldónak szánom) :-). De, minden vidék ami kisebb település mint ahova viszonyítok az már jó lehet nem? Meghát most Mo.-n az államigazgatási szervek centralizációját éljük... innen nézve meg lehet minden vidék ami nem a központ?

[ Szerkesztve ]

(#61447) Csápájev válasza Sinisi (#61446) üzenetére


Csápájev
őstag

Én az első variaciohoz tartottam eddig magam. Azaz mikor Kecskeméten vettem egy képeslapot,amit Bpre küldtem, akkor vidékre kértem bélyeget. Mondjuk furán nézett rám az újságos néni, tisztázni is kellett hová akarom küldeni :)))

[ Szerkesztve ]

(#61448) Sinisi válasza Csápájev (#61447) üzenetére


Sinisi
senior tag

:DDD

(#61449) meander válasza fragola.6035 (#61445) üzenetére


meander
tag

Akkor te metropolban élhetsz fragola, mert sem nyomorított szűrőt nem láttam és hazarohanni sem akartam arról a tájról. Minden esetre időnként olyanokat röhögök a fórumot olvasva, hogy újra meg újra rá kell nézzek a címére

(#61450) meander válasza Parci (#61427) üzenetére


meander
tag

Elvileg megvan ezeknek a "szabványosított" hőfok mérése. Gondolom egy LM esetében össze nézik a kijelzőre írt adattal. Az én Silviámban is pontos értékeket látok, mert 1cm re mérek a kilépési ponttól. Ha visszakerül a dc akkor marad majd a bojlerben mért "referencia érték"

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.