Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60551) tariattila válasza bl4ze (#60550) üzenetére


tariattila
veterán

SiD mint ha olyat írt volna hogy valami hírtelen betegségben elhunyt... de ez csak ilyen emlékfoszlány még a kávéológiáról...

(#60552) tariattila válasza tariattila (#60551) üzenetére


tariattila
veterán

uhh.. bocs az lehet más régi forumtag volt :U ... sry. lehet andrew csak már nem forumozik.... passz...

[ Szerkesztve ]

(#60553) bl4ze válasza tariattila (#60551) üzenetére


bl4ze
veterán

Az nem Ő volt, az egy idősebb ember volt, a nick-je most nem ugrik be, nem andrew7. utolsó infóm az volt, hogy kiment dolgozni Németországba. (klinikai pszichológus)

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#60554) tariattila válasza bl4ze (#60553) üzenetére


tariattila
veterán

ez ugrott be nekem is... hogy egy idősebb tag volt aki 'eltávozott'... kevertem őket na... mivel ő is kiveszett a fórumról talán ezért... bocs tényleg.... bár akinek halálhírét keltik az sokáig él... :DDD

(#60555) paljoc válasza bl4ze (#60553) üzenetére


paljoc
tag

Potafi nick volt aki meghalt szegeny, az ő "oroksegebol" kerult SID-hez az iRoast porkoloje. Kis tulzassal ott szuletett meg a CasMo!!

(#60556) jolti válasza paljoc (#60555) üzenetére


jolti
senior tag

Ne már! Ő meghalt?
Olvastam sok írását!

(#60557) tariattila válasza paljoc (#60555) üzenetére


tariattila
veterán

tényleg.... Portafi

(#60558) tariattila


tariattila
veterán

Toobee fórumtárstól vásárolt MazzerSuper Jolly eladó !
(csak kitakarítottam a belsejét, nem használtam, pályafutását magánkézben élte nem vendéglátós darab....)
az eladás oka lentebb olvasható... 'Kinubaszerelmesedés'
addig eladó amíg nálam van ez a példány, utána megmarad másodhegedűsnek az eredeti terv szerint.
ára legyen mondjuk a Kinu ára. 79eFt

#60545 Toobee! az szépen marad a helyén... nem emelgetem a porckorongsérvem miatt nem tehetem!

[ Szerkesztve ]

(#60559) Bazsee71 válasza tariattila (#60558) üzenetére


Bazsee71
őstag

Robur mellett tartottál otthon egy SJ-t? Ez volt az utazós? :)

Mostanában kezd felpörögni a használt piac, fejleszteni vágyóknak igen jó a kínálat.

Többiekhez, Kolumbiai szüreti gyümölcskávé:
Nektek hogyan adta a legjobbat? Nemrég megnyitottam, húztam egyet 92 fokon 25-30s körül, reggel 90-nel futok neki újra. Egyébként a csomagot megbontva tényleg kemény illata van, csukott szemmel kandírozott narancsot mondtam volna. :)

(#60560) Parci válasza Bazsee71 (#60559) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tariattiról van szó, ne keresd a logikát ;], ő is olyan, hogy ha tudja valamiről, hogy jó, rákíván, akkor is, ha semmi szüksége rá.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60561) tariattila válasza Bazsee71 (#60559) üzenetére


tariattila
veterán

nem... utazósnak az nem jo (nekem... fiat punto miatt nem ideális :D )
egy zassenhaus classic van a brikkával... de az nem egy precizios valami (egy préselt lemez felsőrész vezeti meg a tengely felső részét... van szórás rendesen, igaz ez brikkához teljesen megfelel)
a Kinu kiszolgál szerintem komoly gépeket is, ezér az SJ is fölös másodgépnek
de Parci is betalált mitagadás :) rákívántam, és nem feltétlenül kell de akarnám valahogy
(nézegettem , szétszedtem, összeraktam (kb 30mp ha nem takarítod is) és hatalmábakerített az a csúnya érzés
ami után megnézem mit tudok mozdítani a polcról :(

[ Szerkesztve ]

(#60562) Bazsee71 válasza tariattila (#60561) üzenetére


Bazsee71
őstag

Engem nem kell meggyőznöd, szerintem a fórumtársak már unták az áradozásom a Kinuról. :DDD Szóval teljesen megértelek, bitang egy szerkezet. :)

(#60563) Parci válasza Bazsee71 (#60562) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én csak azt nem értem, hogy miért most lett reneszánsza, a macskakőben anno tekergettük páran, látszott, hogy fasza, meg is írtuk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60564) Bazsee71 válasza Parci (#60563) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem ez még csak a felfutó szakasz.

(#60565) Parci válasza Bazsee71 (#60564) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nemtom, azért 80e ft elég sok pénz egy tekergetős izéért. akkor is, ha jó. én simán megvenném utazósnak, na de nem ennyiért. (az fakultatív, hogy valaki úgy dönt, hogy otthonra is ezt használja, akkor beleférhet anyagilag. de egy jó minőségű tekerősnek sztem kb. 45e ft-ba kéne kerülnie egy jobb világban :K)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60566) Bazsee71 válasza Parci (#60565) üzenetére


Bazsee71
őstag

Remélem eljön majd a jobb világ, mert az én listámon is szerepel (de eddig ügyesen lebeszéltem magam, mert félévente egyszer használnám). :)

(#60567) jolti válasza Parci (#60560) üzenetére


jolti
senior tag

Kisbéla. 😈

(#60568) tariattila válasza Parci (#60565) üzenetére


tariattila
veterán

reneszánsz... én eddig nem láttam ilyet élőben, most adatott meg, nem is emlékszem ki mit írt róla, lehet nem.is láttam....
viszont most leírtam a saját gondolataim, nem gondoltam volna, hogy megérint egy ilyen és, hogy egy kényelmes minőségi gépet beáldoznék rá (ezt főleg)

igazad van, hogy 45- ért lenne jó egy ilyen.... de nincs
na ezt lenne érdemes legyártani (már ha egyáltalán olcsóbból kijönne...) ezt mondjuk lehet kétlem elnézve hifis vesszőfutását a Kombat-jával (vagy Combat?)

monduk egy még durvább vonalvezetéssel tényleg minimal koncepcióval kijönne olcsóbból de nem sokkal... ahhoz meg mekkora felvevőpiac lenne.... sok a kérdőjel

no majd látjuk... (hasonlóan Toobeehoz én is csak akkor veszem meg ha valakinek kell a Mazzer... sok itthon a gép így is)

#60567: ?? :U

[ Szerkesztve ]

(#60569) vTamas35 válasza Bazsee71 (#60559) üzenetére


vTamas35
csendes tag

16g/38g, 9s előáztatás 2 baron, 35-40s 9 baron, 89 fokon, Major 30hz-en volt a legfinomabb, most értem a második zacsi végére :O érdekes, hogy lassúra hagyva jobban kihozta a gyümölcsös ízeket.

Hozzátéve, hogy specialityre alkalmazlan HX-en készült :DDD , tehát próbálgasd te is serényen és én is várom a tippeket, ebből tuti lesz még rendelés.

[ Szerkesztve ]

O1G

(#60570) sz.zs. válasza Bazsee71 (#60559) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szólj ha megtaláltad, egyelőre nekem is sokkal jobb az illata mint a belőle elkészülő ital...
Tegnap este én is hasonló paraméterekkel próbáltam.
Szerk.: közben látom már megvan a recept, megpróbálok lejjebb menni a hőfokkal és kicsit elnyújtani a lefolyást .

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#60571) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Odaát ez a mlas45... teljesen kész az ember :W

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#60572) adp válasza sz.zs. (#60571) üzenetére


adp
őstag

Ne foglalkozzatok ilyen gyokerekkel.
Kicsit pszichiatriai esetnek tunik azok alapjan amiket ir....

(#60573) tariattila válasza tariattila (#60558) üzenetére


tariattila
veterán

Ugyanitt La Spaziale Rossini S1 eladó!

felújítás alatti, utáni képek

egyéb képek :)

érdeklődni pü/mail

[ Szerkesztve ]

(#60574) Toobee válasza tariattila (#60573) üzenetére


Toobee
veterán

XI. kerületben, csomagtartóból átvehető a mai napon :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#60575) tariattila válasza Toobee (#60574) üzenetére


tariattila
veterán

lol ... ez ám a service :C amugy köszi! (van egy érzésem, hogy legurul ez ma hozzám és holnap már nekem 'kell' kávézgatnom vele :DDD

a Super Jollyval kombóban akár 'extrajóárasítva' is mehetnek.... :B

más: Kinu+QM0650 párossal gyorsan összemelegedtem... igen jó az eredmény

[ Szerkesztve ]

(#60576) Bazsee71 válasza adp (#60572) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én már többet nem válaszolok neki, falra hányt borsó. Az a szerencséje, hogy a hülyeség nem fáj. :DDD

Gyümölcskávé:
90 fokon húztam, 17g/35g, 12s előáztatás után 24s lefolyás. Délután lassítok, illetve megyek lejjebb 88-ra, mert valami már mutatkozik, de a 90 fok egyértelműen sok még neki. Itt gyorsan visszajeleznék fragolának, hogy tényleg nagyon finoman állítható a HeyCafé.
Amúgy érdekes nekem ez a kávé, mert szemre elég világos, de pl. 1-2 szemen láttam pici olajkiválást (semmi sötét folt nem társult hozzá), és a hőigénye is elég alacsony.

(#60577) sz.zs. válasza Bazsee71 (#60576) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Renekával próbálod, vagy valami mással?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#60578) Bazsee71 válasza sz.zs. (#60577) üzenetére


Bazsee71
őstag

Igen, azzal tolom, azt már kiismertem. Későbbiekben ráfordulok majd a Stradara is, kíváncsi vagyok, hogy ezzel a darálóval mit mutat.

(#60579) jolti válasza tariattila (#60568) üzenetére


jolti
senior tag

Csak poén.
Gyűjtögető vagy te is. 😀

(#60580) mdav88 válasza tariattila (#60573) üzenetére


mdav88
senior tag

HA vivaldi/mini vivaldi lenne, már nem lenne :)

(#60581) Parci válasza tariattila (#60568) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem reális új árán 45-ért (áfával, szállítási költséggel, forgalmazó haszonnal stb.). használtan meg nincs elég. ez van, aki akar, annak 80-ért kell tekeregni :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60582) mdav88 válasza Parci (#60581) üzenetére


mdav88
senior tag

Ez megint egy új/használt "vita"... Egy új majorhoz, SJ-hez hasonlítva a kinu 80e forintos új árát, máris nem tűnik soknak.

(#60583) tariattila válasza mdav88 (#60582) üzenetére


tariattila
veterán

egy új sj hez képest azért sok a kinu... ha megnézzük a műszaki tartalmat... (szerintem)
de ez van...

jolti: a hangulatjel megtévesztő volt kicsit... nem jött át, hogy poénos beírás

[ Szerkesztve ]

(#60584) Timer


Timer
veterán

Sziasztok Topik Lakók! ;)

Tanácsot szeretnék kérni kávé vásárlással kapcsolatban. Alapvetően szeretem a jó kávét, de túlzottan nagy igényeim nincsenek, 10 évig Senseo géppel nyomtam. Most vásároltam egy Philips 2000 Series gépet, (korábbi Saecco Xsmall), ehhez szeretnék kérni tanácsot kávébabra.

Amit első körben kipróbáltam, az a Douwe Egberts Silk, de nem igazán jön be az íze, van egy savanykás árnyalat benne, amit egyszerűen ki nem állhatok (ugyanezt érzem a Segafredo Intermezzo-ban is, csak halványabban). Milyen típusú kávét, esetleg konkrét terméket keressek, aminek inkább füstösebb, krémesebb íze van, és mentes a savanyú íztől?

Elnézést a pongyola megfogalmazásért, remélem azért érthető, mire is gondoltam a kérés kapcsán.

(#60585) norby_42 válasza jolti (#60495) üzenetére


norby_42
aktív tag

Megvédeném a Quito-t. Pavonival használom már vagy 3 éve, és tökéletesen kiszolgálja. Most nyaralásnál filtereztem vele, Kapucziner féle Sidamo-t, és ott is remekül hozta az ízt.

Eat pasta, run fasta

(#60586) Bazsee71 válasza Timer (#60584) üzenetére


Bazsee71
őstag

Még automatás korszakomban próbáltam én is a Silket, nekem sem tetszett, egyszerűen az Omnia Classic sokkal lágyabb, előbbinek így a nevét sem igazán tudom értelmezni.

A Segafredo Intermezzonak antinagykövete vagyok, egyszerűen igénytelenebb pörkölést azóta sem láttam, az íze meg hát...inkább teáznék.

Hogy válaszoljak is: összefoglalóban találsz ajánlott pörkölőket, amikkel kezdenék az a Pall&Yotz, Kapucziner , Bean On (Danetti) és Pacificaffé olcsóbb, robusztás blendjei. Azért érdemes kipróbálni 1-2 tisztán arabika keveréket is, hogy a saját gépeden ad-e neked bármi pluszt. A csúcs kávékra véleményem szerint nem érdemes költeni, ezek a gépek sajnos nem adják ki a "szépségüket".

[ Szerkesztve ]

(#60587) Toobee válasza Timer (#60584) üzenetére


Toobee
veterán

Állítsd legfinomabb állásba az őrlőt és próbáld ki a Get Up-ot.

https://barbieripnk.hu/

(#60588) celf


celf
őstag

Zürichben tudtok jó kavezot?

(#60589) Timer


Timer
veterán

Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy ez nem egy high-tech, minőségi gép, de nem is az volt a cél, egy százasig kerestem valamit. Használt Krups és Melitta volt a célkeresztben sokáig, de végül úgy döntöttem, a két év gari fontosabb, mint a design, ráadásul ezek közül ez volt a legkönnyebben karbantartható (és tisztítható) a leírások/videók alapján.

Az ajánlatokat köszönöm, egyáltalán nem vagyok képben a kávékkal, Senseo-hoz Lavazza-t, illetve Dellmayr-t vettem, azokat szerettem nagyon, és egyiknek sem volt savanykás íze. A segát a cégnél iszom, valami nagyobb Saecco-ból, ami szintén nem igazán ízlett, ezért gondoltam Silk-re, mondom lágy, talán jó lesz. Hát nem.

Félve kérdezem, de bármilyen konzumer márkával érdemes próbát tenni, amit akár már ma délután megvásárolhatnék valami nagyobb multiban?

(#60590) Bazsee71 válasza Timer (#60589) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nincs semmi baj azzal, hogy automatát vettél. Nagy lépés az is, 3-4 évig nekem is az szolgált otthon. Akkor szokott a baj lenni, ha valaki azzal az igénnyel jön, hogy igazi espressot szeretne otthon, és nem érti, hogy arra miért nem (igazán) jó az automata. :)

Ami nekem még vállalható volt - de az ajánlottakat azért meg sem közelítette - az Omniának ezek a kis 250g-os spec csomagjai, abból is a kolumbiai. Hova valósi vagy, hol kellene instant jó kávét találni?

(#60591) Timer válasza Bazsee71 (#60590) üzenetére


Timer
veterán

Kiskunhalas, a közelben Tesco / Spar / Aldi / Lidl / Müller van. Csak a hétvégére gondoltam, beszerzek valami ihatót, közben pedig rendelek az ajánlott márkák közül.

Néztem, hogy a Pacificaffe kínálatában van koffeinmentes kávébab is. Valaki próbálta már? :) A párnás éveim alatt rendre koffeinmentest ittam, vagy félkoffeinest este felé, jó lenne, ha a babszemes korszakba lépbe sem kellene lemondani erről. Az említett gyártó kínálatában van egyébként olyan termék, amit ajánlanátok számomra a korábban leírt szempontoknak megfelelően? Ha már koffeinmentes rendelek tőlük, kipróbálnék egy rendest is.

A konkurenciától a GetUp-ra is rápróbálok.

Még valami: a gépem dokumentációjában azt írják, hogy karamellizált babbal nem használható. Ez fel szokott tüntetve lenni a kávék leírásában? Nem szeretném tönkre vágni a technikát.

[ Szerkesztve ]

(#60592) Toobee válasza Timer (#60591) üzenetére


Toobee
veterán

Vigyek neked egy zacsi get uppot? Van egy bontatlan kilosom. Holnap nap közben szerintem halason leszek.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#60593) Timer válasza Toobee (#60592) üzenetére


Timer
veterán

Köszi az ajánlatot, nagyon rendes vagy, de addig inkább csak a negyed kilósokkal próbálkoznék (a silk 1 kilósa is a jó ég tudja, mikor fogy el), ameddig meg nem találom a legjobb választást! ;)

(#60594) titusz248 válasza Timer (#60593) üzenetére


titusz248
csendes tag

Lehet ebbe a hibába csak én estem bele, de nekem van vagy 5 féle kávé bontva (persze visszazárva zacsiban) Néha rámjön, hogy most ez kell az kell, illetve amikor már csak pár adag van adott kávéból képtelen vagyok megállni, hogy ne bontsam az új frisset... :(

(#60595) Toobee válasza Timer (#60593) üzenetére


Toobee
veterán

Azt hiszem negyedes is van még egy, de nem erőszak a disznótor.

https://barbieripnk.hu/

(#60596) kk831228 válasza Toobee (#60595) üzenetére


kk831228
addikt

Pedig 1 kg get- up ajándèkba 😏 , hát az embereknek semmi se jò, bezzeg ha fizetni kellene êrte... :( :((( 😏

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#60597) Timer válasza kk831228 (#60596) üzenetére


Timer
veterán

Eszembe se jutott volna ingyen elfogadni, én nem az a fajta ember vagyok. A negyed kilósra viszont tényleg vevő lennék, ha esetleg tényleg van kéznél! És a vevőt itt szó szerint értem, természetesen!

[ Szerkesztve ]

(#60598) Toobee válasza Timer (#60597) üzenetére


Toobee
veterán

Számot, címet írj privátban légyszi. Holnap felhívlak, ha mászkálok a városban.

https://barbieripnk.hu/

(#60599) Bazsee71 válasza Timer (#60591) üzenetére


Bazsee71
őstag

Pórbáltam a koffeinmentest, kellemes kávés íz, de semmi extra. Automatán megmondom őszintén, hogy őröltből csináltam magamnak a koffeinmentest, nem akartam azt tartani a babtartályban.

Ezek a gépek az olajos kávészemeket nem szeretik, megtapad az őrlőműben és a központi egységben is. Erre gondolhatnak karamellizált szemek alatt, amivel annyi a gond, hogy pörkölés során a folyamat része, hogy a szemek cukortartalma karamellizálódik. :)

(#60600) bl4ze válasza Bazsee71 (#60599) üzenetére


bl4ze
veterán

Vannak jó szemes koffeinmentesek is. Ha nem akarsz nagyon olajos, talján pörkölést akkor kérj paljoctól a jóféle koffeinmentes kávéjából olyat, mely közepes pörkölésű, így nem lesz olajos :)
Bátran ajánlom a P&Y koffeinmentes kávét :)

.:. bl4ze .:.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.