Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) Parci válasza ronin s8 (#16647) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez a fórum, sokkal nagyobb ennél a topiknál. nem "tartunk" sehova, zajlik az élet, ami néha ilyen, néha olyan, ma kicsit pikírtebb volt. de jóval régebb óta van itt fórum, mint kávé topik és sokkal tovább is lesz (illetve hát remélhetőleg ugyanaddig lesz).

a másik fórumon egyébként (már) nem moderátor, akiről beszélsz. de nem igazán követem már én sem, néha beesek, de aztán vissza se olvasok stb.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16652) bbuffy válasza ronin s8 (#16647) üzenetére


bbuffy
senior tag

Lucaffe accident?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#16653) fragola.6035 válasza Parci (#16645) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Én is azt mondom, hogy jól van megcsinálva, de nem izgulok rá, ha egy helyes lány kiszáll egy c merciből majd munkás overált ölt és beáll a cnc maró mögé, ez annyira ócska.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#16654) Parci válasza fragola.6035 (#16653) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én sem, de komplett iparág épült azért erre, szóval az biztos, hogy sokak fantáziáját megmozgatja, van rá kereslet. rave partikra sem jártam anno soha (pedig milyen bringák voltak... csak nem ért nekem annyit az a nyomorult villogó fény, dübörgő szar zene stb. :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16655) jolti válasza -HajTömeg- (#16633) üzenetére


jolti
senior tag

:C :C :C
Te állat.
Szájmon' mondja hagy abba!
Vagy monnyon le....
:P

(#16656) ronin s8 válasza adpeter (#16648) üzenetére


ronin s8
senior tag

Jöhet! Rápróbálok. :)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#16657) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Srácok volt itt valamelyik hozzászólásban kezdésnek ajánlott kávék, de nem találom (mentségemre legyen, hogy jó pár ezer hsz-t néztem végig a napokban).

Gaggia Baby Twin és Ascascohoz keresek: elronthatatlan-csokis-arabika-robusztás keveréket. :R

Edit:

Pacificaffet sajnos nem tudom átvenni Esztergomban a pörkölőüzemben (nem is értem), elvileg van valami boltjuk esztergomban majd megnézem ott is (bár google mapsen inkább családi háznak tűnik a hely).

[ Szerkesztve ]

(#16658) adpeter válasza ronin s8 (#16656) üzenetére


adpeter
tag

Oké Főnök! Úgyis be akartam a héten ugrani hozzád. Az ürügy az ott hagyott tampernyél lett volna. De valójában Giotto nedűre vágyom. Így meg még szinte szívességet is teszek! :DD :)) :DD

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#16659) adpeter válasza adriankoooo (#16657) üzenetére


adpeter
tag

Pacificaffe Rome, Lollo Classic, Oro, Paljoc Get Up esetleg Chocco Madness vagy ha még valakinél van Sicurta sportszelet azt kunyizd el tőle! :DD

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#16660) ronin s8 válasza Parci (#16651) üzenetére


ronin s8
senior tag

Na, ez jó hír (mármint az, hogy nem moderátor), gondolom, másnak is szúrta a szemét az a szemét! :P
Hogy én milyen rosszindulatú vagyok! ;] Lehet, hogy magától mondott le...? :Y De akkor nekem miért nem küldött bocsánatkérő levelet? :F :D :DD Ha már kivették a kezéből a pánikgombot, lehet, hogy visszanézek oda is... ;)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#16661) ronin s8 válasza bbuffy (#16652) üzenetére


ronin s8
senior tag

Pelikán szaktársat sorozta. :W

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#16662) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza fragola.6035 (#16640) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

na akkor, ezúton és itt is! sok szeretettel gratulálok Kávékalmár Úrnak!
mert nemnagyon van has igényességű videó! nemzetköti szinten se! ha van, v ha esetleg Te készítettél lali.hu, ne tartsd vissza magadnak! :P várom a linkeket! ha van is, akkor nem tudok róla! várjáá mégis van! a vissza a kotyogóhoz... pl :DD de ha jól sejlik azt is a fennt említett úr jegyzi... :D sztem meg nagyonis jó, nekem tetszett a Merci, igen lehetett vna Pontiac, v akármi, de akkor jönne a másik csávó, h deee miez az ámerika-majmolás, hee?! és a gépek is rendben voltak! és nekem meg pont a Caravel nem tetszett! na? :N ez annyira ízlés dolga! de ettől szép ez az egész, nem?! én hiányoltam, h nem látszott több a gépekből, meg lehetett vna, mondjuk 15perc... :)) de ez már szubjektív vélemény! és ettől független elismerem Kalmár Úr(ék) munkáját! :C mééég! sokat! :DD igen, egy Faema Legend E61, valóban jól mutatott volna (ha nekem lett vna, boldogan és büszkén felajánlottam vna!), meg lehetett vna ezt is, meg amazt meg mást is! de sztem az emberek többségének tetszett így, ahogy elkészült! szóval részemről (is) re5pekt és tisztyelet! :C és a kar is (sztem) szebb, h nem polír, hanem szálcsiszolt! (?) sztem ehhez a betűhöz sokkal szebb így! szóval én meg keményen ráizgultam! nem cs a karra, hanem a percekig tartó kávé-ejakuláció! :DD szóval písz! lali és a többiek is! :)

WiZARD: átvenném a Sicurtát! :D nekem úgyis fogyóban van! (és naggyon bejövős! :B ) LE NE DARÁLD! Bp-i vagy ugye?

(#16663) Parci válasza ronin s8 (#16660) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

önként - de nem akarom boncolgatni itt a témát, meg igazán képben sem vagyok már

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16664) -HajTömeg- válasza Parci (#16649) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Lehet,hogy érzékenyen reagálok,afféle művész lélek vagyok, (olykor rock kocsmákban lantozok) , de hát ezért azt érdemlem,hogy kinevessetek?
Hogy elnyomjatok,bántsatok, a porba tiporjatok? :O
Egyébként a múltkori Orbános cenzurád sem tetszett,de be kellett lássam a te nézőpontodból védhető az érvelés.
Ha hiszed-ha nem több fórumtárs is jelezte,hogy fogadjam el az érvelésed és EGYESEKKEL ELLENTÉTBEN nekem van önkritikám, átgondoltam, beláttam,hogy van más aspektus is,mint amiből én nézem.
Amitől viszont felmegy az agyvizem, az a tök értelmetlen törölgetés,mely csak szítja a vitát.
Ráadásul teljesen fölöslegesen, mindezt egy logout topickban.
Az másik topicról mindenki a moderáció miatt menekült el és most az egyik moderátor(od), akinek nem árulhatom el a nevét, elkezd Istent játszani.
Már ki is dobott és figyelmeztetésben részesített,hogy minél előbb ki tudjon tiltani.
Mindezt azért,mert kritizálni mertem.
Nemjólvanezígy! :(

Alias: Júzer error

(#16665) paljoc


paljoc
tag

Az új játékos csinált magának helyet a pulton. 2 in 1. Kíváncsi vagyok mit tud!;-)

(#16666) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza adpeter (#16659) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

a nemízlik-Sicurtákat minden mennyiségben stoppolnám, köszöntem! :DD :R

paljoc: aszittem mostmár Rakéta-uraság következik... erre itt mindenféle "szemetet" összevásárolsz... :)) (sorry! :B )

[ Szerkesztve ]

(#16667) And06 válasza Kávé Kálmán (#16637) üzenetére


And06
aktív tag

én egyetlen ember miatt hagytam ott az index fórumát (csak ezt az egy topicot olvastam ott), mindenki tudja kire gondolok. azaz nem is miatta, hanem a megfelelő moderálás hiánya miatt, szóval végülis az index.hu stáb alkalmatlansága miatt.

ui:
újabban talán nem egyértelmü, úgyhogy mégis leirom, zabadakk és reinkarnációira gondoltam

[ Szerkesztve ]

(#16668) And06 válasza And06 (#16667) üzenetére


And06
aktív tag

ez mehet a levesbe :)

[ Szerkesztve ]

(#16669) fragola.6035 válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#16662) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

ha van, v ha esetleg Te készítettél lali.hu, ne tartsd vissza magadnak! :P várom a linkeket!

Ez most mi? Ezt nem értem.
Egy csomó dolog van, amit én készítettem, a linkek ismerte, lehet kritizálni, szerintem Neked is van olyan dolog, amit én készítettem, nyugodtan lehet kritizálni, főleg ha még pénzt is kértem érte.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#16670) And06 válasza paljoc (#16646) üzenetére


And06
aktív tag

miből is van az új blend? ha nincs levédve, lehet megkostolnám én is majd :)

(#16671) Parci válasza -HajTömeg- (#16664) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a törölgetés is azt a célt szolgálja, hogy megelőzzük a nagyobb vitát. ráadásul nem egy nobel díjas bizonyítást törlünk, az érintettek meg olvasták is már addigra, szóval igazán veszteség sincs mondjuk "számotokra".

nézd, egy ekkora fórumot muszáj moderálni és muszáj mereven moderálni, egyszerűen nem megy máshogy. elhiszem, hogy ebben a topikban esetleg menne, de különbséget meg azért nem lehet tenni, mert mindenhol kitörne a forradalom.

viszont ezzel együtt nem hiszem, hogy ne volna alkalmas a topik arra, hogy létezni lehessen benne. alapvetően azért menni szokott, ha meg elkezdjük egymást hülyézni, hát egy modi rendet rak. nem nagy ügy. és nem kell direkt heccelni őket, annak tényleg nincs nagyon más kimenete idővel, mint a ban, az meg kinek jó?

ne pörögj ennyire egy-egy törlésen, része a fórumos működésnek, és azért a legritkább esetleg törlődik érdemi információ. radiator jó moderátor, ne fúrjad légyszi :N

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16672) paljoc válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#16666) üzenetére


paljoc
tag

Roppant fura egy jószág, de most meg lesz versenyeztetve a mellette levő, ugyan használtan, de uennyibe kerülő E61 geppel!:-)

(#16673) adpeter válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#16666) üzenetére


adpeter
tag

Nekem nincs Sicurtám. Ha volna már nem lenne,olyan ez mint a házipálesz! :))

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#16674) adpeter válasza paljoc (#16672) üzenetére


adpeter
tag

Miapi..a? A catler mindent veled teszteltet?? :)

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#16675) paljoc válasza And06 (#16670) üzenetére


paljoc
tag

Persze, megkostolhatod. :-)
Afrikai es kozep amerikai kofik kevereke, amik aranyat a "megrendelo" tobbszor modositotta. En direkt nem mondtam semmit, csak csinaltam ahogy epp kerte. Igy lett neki /is/ jo moka.

Adpeter: pontosabban a Korzoval. De egyelore csak ismerkedunk, meglatjuk majd mi lesz belole.

[ Szerkesztve ]

(#16676) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza fragola.6035 (#16669) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

nem állította senki, h tökéletes! (de sztem elég közel van hozzá... :P )
szóval eléggé erőteljesen fikázod, leszólod, de naa. szerény véleményem szerint, nincs tele a net igényes videókkal a témában! linkeket szeretnék Tőled kérni! (saját videó v másé is lehet!) én ezzel a kijelentéseddel kívántam elsősorban vitába szállni! (mert tudomásom szerint nem sok, sőt marha kevés!)

"nem túl karakteres, inkább mai divatos dolgokkal van tömve, mint pl. esztergályos nő (húde menő), vagy sötét merci, legalább egy 59-es Cadi Club, vagy egy 69-es Pontiac GTO, vagy mit tudom én. Vagy egy 50-es évek beli karos Faema vagy Gaggia.
Persze, hogy jó a video, de ezer ilyen van fent minden témában. Biztos, hogy valakinek ez örömet okoz, hogy ilyen videót készít, de nekem a Caravellen kívül nem volt benne semmi érdekes."

amúgy lenne egy megtisztelő kérdésem Hozzád:

(mint őrlők és gépek lelkivilágában otthon lévő szaki! ;) már feltettem, de lehet elsiklottál felette)
mi az, h ennyi meg annyi tizedet üt egy őrlő, nem értem... :(
amúgy nem fárad el idő előtt az időkapcsoló (Mazzer SJ), hha mindig visszatekerem? (ez van a gépparkban; itthoni használat...) emiatt nem érdemes sima be/ki kapcsolóra átszerelni

köszönöm!

adapter: az (főleg) WiZARD topiktársnak ment, mer neki nem ízlett! (nemisértem, h lehet ilyen?!)

(#16683) fragola.6035 válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#16676) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Akkor üt,
ha nem párhuzamos a két kés, vagy
nem egymás fölött forog a két kés.

Ha régi Mazzer és még nem volt felújítva, akkor érdemes felszabályoztatni, ha felújított, akkor gondolom rendbe van rakva.
A csapágy cserénél is el lehet szúrni a Mazzert!

A timer kapcsoló az jó, oda-vissza forgatható, nem kell sajnálni, bírja.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#16684) paljoc válasza Parci (#16682) üzenetére


paljoc
tag

Hajtömeg 20-ert egy makulatlan Gaggia EVO-t adott mult heten, uj Ulka pumpaval meg OPV-vel, mindenki hajbokolva es fel terdre ereszkedve hallgassa amiket mond!:-))))))))

(#16685) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza fragola.6035 (#16683) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

elvileg felújított! nem tudom, mennyit üt, v nem üt!
h tudom ezt megnézni?
innen volt a fórumról. tujv99 (lehet, h ez Kávéológiás nikk)
köszönöm!

(#16686) fragola.6035 válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#16685) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Akkor kérdezd a felújítót. Gondolom ellenőrizte.

https://caffe35.webnode.hu/

(#16687) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Most láttam adpeternel egy ESE POD szűrőt és felvetődött bennem a kérdés, hogy a Gaggiával kombinálva hozza egy Dolce Gusto kapszulás minőségét? Jó lenne az asszonynak, mert legalább ő is tudná használni a gépet. :)

(#16691) tariattila


tariattila
veterán

jövök trollkodni de nem győzök olvasni... most meg mindenki bealszik.... :DDD

fragolali! a Caraveles meglátásod nekem is nagyon fáj!
lúzerség volt mikor azon a csúf napon elengedtem a kezét... pedig SiD-nek is megigértem, hogy nem adom qrvának a neveltlányát... :))

az a baj, hogy volt ott még jó gép -> ami a Cremina :D

a gegek? hmmmm szerintem nem modern akar lenni mintsem inkább az elérhető kellékekből a leg poénosabb
(néni ledobja a ruhát de a következő kockában már gombolódik a durva munkás cucc... semmi egyéb ami miatt már majdnem ki is kapcsoltam a gépet) :DDD
arányaiban az előjáték volt hosszú a kávémagömlesztés pedig sűrűrevágott...

tényleg kíváncsi lennék világviszonylatban milyen minőségű filmek vannak fenékless karos csapolásokból
mert ezek a képek nagyon durván jók!

az operatőrnek arany keze van! (hallod Jolti!??)

(#16692) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza tariattila (#16691) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

"tényleg kíváncsi lennék világviszonylatban milyen minőségű filmek vannak fenékless karos csapolásokból
mert ezek a képek nagyon durván jók!"
meg úgy általában kv témában, mert sok a középszerű, semmilyen, szakmailag 0, jellegtelen, igénytelen, nagyon sok!

(#16693) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza bl4ze (#16609) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

mindenek előtt: gratulálok a profi kivitelezésért, 5ltetért, kitartó megvalósításért! látszik, h nem kevés energiát, pénzt, időt tettél bele!
én lehet inkább tekergetném! :) túl lassú sztem, meg sz@rakodni kell a tetején a fedővel, akkor már mind1, h azt tekerem v a HG karját... ;] sztem HG One v a Pharos a tuti! (mondjuk, ha pont 2x ilyen gyors lenne... :) ) 18g, 31mp - Pharos. 18g, 22mp, HG One, ez a DIY, pontosan 1p, sztem irreálisan lassú. érdekelne a Pharos vs HG One-nal kapcsolatosan is a véleményed! (volt vkinek a Pharos-sal már dolga? őrlemény-minőségben megközelíti/eléri a HG-t? a Pharos viszonylagos előnye a hordozhatósága! viszont nem tetszik, h annyit kell ütögetni, h minden őrlemény kihulljon...) idővel a 2 közül vmik beszerzésre kerülne! sztem van annak varázsa, kézzel tekerni! ld pl karos gépek (LaPavoni Europiccola, Cremina, Caravel...) hifis! össze kéne Téged ereszteni Frans-sal, úgy még lehet termék is lehetne belőle... (Frans Goddijn - http://kostverlorenvaart.blogspot.nl) v legalábbis lenne 5lete, h lehetne tovább finomítani! ;)

(#16694) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

hopp mit találtam! szép állapotúnak néz ki! sztem ennyit megér! :) hátha vkit pont érdekel! ;)
még nincs rajta licit és már cs 4nap!
dizájn-kollégát ez se hozza lázba?! pedig szép színes az oldala ;] :P

http://www.ebay.com/itm/PERFECT-VINTAGE-COLLECTIBLE-1979-OLYMPIA-CREMINA-ESPRESSO-MACHINE-SHIP-WORLDWIDE-/251630443324?pt=Small_Kitchen_Appliances_US&hash=item3a9657db3c

(#16695) 5381 válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#16692) üzenetére


5381
aktív tag

Ez szerintem egész nyálcsorgatóra sikeredett :)

(#16696) Galahed


Galahed
senior tag

Sziasztok!

Tudom szentségtörés amit kérdezek. (átolvasván a topikot, valamint a kávékorzó kb 2000 hozzászólását.)

Szeretnék automata kávéfőzőt venni. Egyrészt azért mert szegény automata kávéfőzőgép gyártóknak is meg kell élni valamiből, másrészről azért mert nem vagyok egy kifinomult kávészürcsölgető és a tökéletes kávéfőzéshez szükséges eszközökről is itt hallottam először...

Szóval vettem a "fáradtságot" végigolvastam a neten fellelhető pár fórum pár ezer hozzászólását és most már végképp nem tudom melyik márkát válasszam.
Igen, márkát vagy típust az automaták közül. Írják több helyen, hogy vegyek külön külön gépet-felszerelést minden egyes művelethez a kávéfőzésen belül a tökéletes kávé főzéséhez, de hajnalban kibotorkálva én csak egy szem gombot szeretnék megnyomni... ( talán kettő még menne.. :) )

Eddig egy Saeco gépben gondolkodtam, de olvasván a netet, nem győzött meg. Képbe került a Delonghi és a Jura is.
Szóval melyik márkát vagy típust válasszam abban az esetben ha:
- napi kb 4 kávé átlagban,
- tudjon lehetőleg egy gombnyomásra cappuccino-t,
- és természetesen eszpresszó-t
- valamint szépen összerakott precíz gép legyen (olcsó műanyag alkatrészekkel sírba tudnak vinni...)
Persze utána olvasva tudok okos lenni hogy min 15bar nyomás kell stb stb... de tudtok jó szívvel ajánlani olyan márkát a 300e alatti kategóriából ami nem megy tönkre rögtön a garancia lejárta után?

Vagy esetleg olyan paraméterek felsorolni amit jó ha tud a gép pl: 15-19 bar, két kazán, kerámia örlő, előgőzőlés, stb stb.

Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat.

(#16697) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza Galahed (#16696) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

sajnos eléggé összeférhetetlen amiket írsz... :(
időtálló tartós, nem műanyag... ez nem az automaták jellemzői. automatáknál is, minél kevesebb csicsa, kijelző, elektronika van benne, annál kevésbé lesz szervízigényesebb, annál időtállóbb!
a saeco odea-t szokták javasolni (SiD is), de ez nem szuperautomata (nem csinál gombnyomásra cappucinot)
a delonghi-ról lebeszélnénk! vannak még a pod-os, meg kapszulás gépek is.
de jön majd az enyémtől relevánsabb válasz is, én cs leírtam, mert tőlem is kérdezték már többször, és utánaolvasva (és SiD mestert megkérdezve) ezt javasoltam! így ezt jószívvel (a kompromisszum tudatában; úm: fenntartási ktsg, élettartam, szervízelhetőség, anyagminőség, csészeminőség... és psze a rászánt összeg! 300ből karosból komoly szettet állíthatnál össze!) merem Neked is javasolni!

(#16698) Parci válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#16694) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem kell azért túllihegni sem azt a creminát, bár megértem, ha tetszik valakinek, nekem is tetszett sokáig. de nem ér annyit, amennyiért el szokott kelni, és ez is 180e ft-ról indul...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.