Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29534) atesss


atesss
addikt

Az általam "dobozolt" UV-lámpában ([link]) van egy zseblámpaként funkcionáló fehér led is (5mm normál tok, itt az elektronika képein: [link]).
A kapcsolás egyetlen ellenállással hajtja meg a ledet, aminek a fényereje így elég széles határok közt mozog.
Ugye eredetileg 1,5V-os elemekre van tervezve gondolom, mi pedig - sokszor nem is kicsit - merült NiMh akukkal használjuk.
Észrevettem hogy van olyan merültségi fok, aminél a fénycső rész még működik (és be is gyújt - bár ez talán inkább a fénycső állapotától függ), de a led már nem nyit ki.
Gondoltam hogy esetleg egy kicsit kisebb ellenállást teszek be.
De vajon mekkora lehet ennek a lednek az üzemi árama (infót nem tudok róla szerezni ugyebár) ?

Vagy gondoltam arra is, hogy valami - bizonyos tartományban legalább - konstans áramú meghajtót csinálok hozzá. Mit tudtok ajánlani, ami egyszerű, és olcsón és gyorsan összerakható lehet ?
(Láttam komoly tudású konstans áramú meghajtókat max. 1A-es Power Led-hez, arra majd fogok is építeni egy komoly fényerejű - reményeim szerint egy ugyanilyen műszerdobozban akár 5W feletti teljesítményű "zseb"lámpát. De ide ilyen túlzás.)

Esetleg lecserélem a ledet sajátra - és akkor annak már tudom az üzemi áramát katalógusból.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.